7/25- South Jersey Track Camp Meet (Haddon Twp. HS)

Licensed to Tomahawk Timing - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 7/25/2013 09:00 PM
                 South Jersey Track and Field Camp - 7/25/2013                 
                            Haddon Twp High School                             
                                    Results                                    

Girls 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1     9 Colflesh, Alison    10 CAMP                     17.05   3 
  2    10 Colflesh, Lindsay   10 CAMP                     17.54   3 
  3    27 Fleming, Maggie      8 CAMP                     19.29   1 
  4    54 Steele, Fiona        9 CAMP                     19.49   2 
  5    53 Shea, Alison        11 CAMP                     19.69   3 
  6    39 Jacobsen, Maya      10 CAMP                     20.14   3 
  7    19 Dougherty, Maren     8 CAMP                     20.44   2 
  8    12 Conover, Carli       9 CAMP                     20.49   2 
  9    24 Ebbenga, Carley      8 CAMP                     21.19   1 
 10    44 Mennuti, Manzy      10 CAMP                     21.24   3 
 11    43 McLaughlin, Mary     8 CAMP                     21.34   1 
 12     8 Coleman, Karissa     7 CAMP                     21.48   1 
 13    20 Duffey, Grace        7 CAMP                     21.78   1 

Girls 400 Meter Run
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1     9 Colflesh, Alison    10 CAMP                   1:19.75  
  2    10 Colflesh, Lindsay   10 CAMP                   1:27.22  
  3    47 Noone, Makena        9 CAMP                   1:34.78  
  4    39 Jacobsen, Maya      10 CAMP                   1:35.00  
  5    44 Mennuti, Manzy      10 CAMP                   1:54.24  
  6    22 Earney, Catlin       6 CAMP                   1:56.23  
  7    20 Duffey, Grace        7 CAMP                   1:56.78  

Girls 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1    47 Noone, Makena        9 CAMP                   3:46.25  

Girls 60 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                     Age School                  Finals  H#
===================================================================
  1    10 Colflesh, Lindsay   10 CAMP                      9.21   2 
  2     8 Coleman, Karissa     7 CAMP                     10.64   2 
  3    39 Jacobsen, Maya      10 CAMP                     11.32   3 
  4    54 Steele, Fiona        9 CAMP                     11.85   1 
  5    60 Donahue, Dave          CAMP                     13.36   3 
  6     4 Blocker, Aaraya      7 CAMP                     14.73   1 

Girls 200 Meter Hurdles Intermediate
===================================================================
    Name                     Age School                  Finals  H#
===================================================================
  1     9 Colflesh, Alison    10 CAMP                     34.99   5 
  2    47 Noone, Makena        9 CAMP                     40.19   4 
  3    53 Shea, Alison        11 CAMP                     41.07   6 
  4    39 Jacobsen, Maya      10 CAMP                     41.38   6 
  5    12 Conover, Carli       9 CAMP                     45.48   4 
  6    43 McLaughlin, Mary     8 CAMP                     45.96   3 
  7    19 Dougherty, Maren     8 CAMP                     46.39   3 
  8    44 Mennuti, Manzy      10 CAMP                     47.30   5 
  9    24 Ebbenga, Carley      8 CAMP                     47.52   2 
 10     8 Coleman, Karissa     7 CAMP                     47.53   1 
 11    22 Earney, Catlin       6 CAMP                     50.13   1 
 12    20 Duffey, Grace        7 CAMP                     50.38   2 

Girls 4x100 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 sj track camp 2013  'A'                             1:18.67   Dark Blue Anchor
  2 sj track camp 2013  'B'                             1:18.76   Light Blue Anchor
  3 sj track camp 2013  'C'                             1:21.32   Orange Anchor
  4 sj track camp 2013  'D'                             1:38.83   Green Anchor

Girls Long Jump
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1    10 Colflesh, Lindsay   10 CAMP                   9-08.00  
      8-09.50  9-08            
  2    54 Steele, Fiona        9 CAMP                   8-00.00  
      7-05  8-00            
  3    19 Dougherty, Maren     8 CAMP                   6-09.00  
      6-09  6-08            
  4     9 Colflesh, Alison    10 CAMP                   6-08.00  
      6-03  6-08               
  5    43 McLaughlin, Mary     8 CAMP                   6-02.00  
      6-02  5-07            
  5    44 Mennuti, Manzy      10 CAMP                   6-02.00  
      6-02  5-10            
  7    24 Ebbenga, Carley      8 CAMP                   6-00.00  
      6-00  3-11               
  8    22 Earney, Catlin       6 CAMP                   5-10.00  
      5-06  5-10            
  9     4 Blocker, Aaraya      7 CAMP                   4-00.00  
      4-00  4-00            

Girls Discus Throw
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1    12 Conover, Carli       9 CAMP                     42-00  
      37-00  42-00            
  2     8 Coleman, Karissa     7 CAMP                     33-00  
      33-00  21-00            
  3    53 Shea, Alison        11 CAMP                     28-00  
      18-00  28-00               
  4    22 Earney, Catlin       6 CAMP                      9-00  
      8-00  9-00            

Girls Javelin Throw Turbo
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1    12 Conover, Carli       9 CAMP                     25-00  
      25-00  25-00            
  2     4 Blocker, Aaraya      7 CAMP                     12-00  
      12-00  12-00               

Boys 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                     Age School                  Finals  H#
===================================================================
  1    36 Gruber, Zach         8 CAMP                     16.65   1 
  2    11 Colflesh, Ryan      12 CAMP                     16.70   3 
  3    42 Lutz, Jackson       10 CAMP                     16.73   3 
  4    15 Costaneda, Rivh     12 CAMP                     18.28   2 
  5     3 Bergman, Ethan      10 CAMP                     18.40   2 
  6     7 Coleman, Edward      8 CAMP                     18.72   1 
  7    58 Willem, Dekluyver   11 CAMP                     19.17   3 
  8     6 Clark, Colin         9 CAMP                     19.54   2 
  9    59 Adian, Donohue         CAMP                     20.72   2 
 10    28 Foote, Benicio       9 CAMP                     20.76   1 
 11    51 Romea, Ian           8 CAMP                     20.78   1 
 12    23 Earney, Nathan      10 CAMP                     20.81   2 
 13    41 Lubas, Joseph        7 CAMP                     20.83   1 

Boys 400 Meter Run
===================================================================
    Name                     Age School                  Finals  H#
===================================================================
  1    50 Riddell, Martin     11 CAMP                   1:16.64   2 
  2    11 Colflesh, Ryan      12 CAMP                   1:20.29   2 
  3    46 Miranda, Aidan       9 CAMP                   1:23.71   1 
  4    48 Overbeck, Luke       9 CAMP                   1:23.75   1 
  5    35 Groff, Aidan         9 CAMP                   1:25.41   1 
  6    45 Merkh, Justin       11 CAMP                   1:25.69   2 
  7    15 Costaneda, Rivh     12 CAMP                   1:28.87   2 
  8     3 Bergman, Ethan      10 CAMP                   1:29.63   2 
  9    41 Lubas, Joseph        7 CAMP                   1:44.98   1 
 10    51 Romea, Ian           8 CAMP                   1:49.83   1 
 11    49 Radley, Sam          8 CAMP                   2:06.07   1 

Boys 800 Meter Run
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1    50 Riddell, Martin     11 CAMP                   2:57.08  
  2    42 Lutz, Jackson       10 CAMP                   3:15.56  
  3    45 Merkh, Justin       11 CAMP                   3:20.47  
  4    48 Overbeck, Luke       9 CAMP                   3:28.88  
  5    35 Groff, Aidan         9 CAMP                   3:30.57  
  6    28 Foote, Benicio       9 CAMP                   3:45.77  
  7     6 Clark, Colin         9 CAMP                   3:47.68  
  8    41 Lubas, Joseph        7 CAMP                   3:47.83  

Boys 60 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                     Age School                  Finals  H#
===================================================================
  1    46 Miranda, Aidan       9 CAMP                      9.88   5 
  2    11 Colflesh, Ryan      12 CAMP                     10.02   2 
  3    42 Lutz, Jackson       10 CAMP                     10.29   1 
  4     7 Coleman, Edward      8 CAMP                     10.58   1 
  5    58 Willem, Dekluyver   11 CAMP                     10.77   3 
  6     6 Clark, Colin         9 CAMP                     10.92   3 
  7    41 Lubas, Joseph        7 CAMP                     11.10   2 
  8    55 Szychoski, Joel      7 CAMP                     11.44   4 
  9    61 Pelerin, Marc          CAMP                     11.78   4 
 --    62 Welsh, Dave            CAMP                        DQ   5  Out of lane :Cheater

Boys 200 Meter Hurdles Intermediate
===================================================================
    Name                     Age School                  Finals  H#
===================================================================
  1    36 Gruber, Zach         8 CAMP                     36.77   2 
  2    50 Riddell, Martin     11 CAMP                     38.37   7 
  3    45 Merkh, Justin       11 CAMP                     39.07   8 
  4    48 Overbeck, Luke       9 CAMP                     40.41   5 
  5     7 Coleman, Edward      8 CAMP                     40.42   2 
  6    29 Genel, Drew         11 CAMP                     42.22   7 
  7    58 Willem, Dekluyver   11 CAMP                     42.96   8 
  8     6 Clark, Colin         9 CAMP                     44.43   4 
  9    41 Lubas, Joseph        7 CAMP                     47.31   1 
 10    23 Earney, Nathan      10 CAMP                     48.23   6 
 11    51 Romea, Ian           8 CAMP                     48.73   3 
 12    25 Eife, Patrick       11 CAMP                     49.63   4 
 13    55 Szychoski, Joel      7 CAMP                     57.27   1 
 14    49 Radley, Sam          8 CAMP                   1:00.38   3 
 15    28 Foote, Benicio       9 CAMP                   1:04.31   5 

Boys 4x100 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 sj track camp 2013  'A'                             1:02.90   Black Anchor
  2 sj track camp 2013  'B'                             1:05.60   Coach Welsh's Team
  3 sj track camp 2013  'C'                             1:05.80   White Anchor
  4 sj track camp 2013  'D'                             1:14.20   Blue Anchor
  5 sj track camp 2013  'E'                             1:23.20   Other White Team
  6 sj track camp 2013  'F'                             1:26.30   Orange(Orange Stripe

Boys Long Jump
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1    11 Colflesh, Ryan      12 CAMP                  10-03.50  
      10-03.50  10-02.50            
  2    29 Genel, Drew         11 CAMP                   9-10.00  
      9-01  9-10               
  3    48 Overbeck, Luke       9 CAMP                   9-01.00  
      8-08  9-01            
  4    15 Costaneda, Rivh     12 CAMP                   8-08.00  
      8-08  7-04            
  4    23 Earney, Nathan      10 CAMP                   8-08.00  
      8-00  8-08            
  6    36 Gruber, Zach         8 CAMP                   8-01.00  
      6-06  8-01            
  7     3 Bergman, Ethan      10 CAMP                   8-00.00  
      5-05  8-00            
  8    49 Radley, Sam          8 CAMP                   7-10.00  
      7-02  7-10            
  9    59 Adian, Donohue         CAMP                   7-08.00  
      6-02  7-08            
 10    25 Eife, Patrick       11 CAMP                   7-07.00  
      7-04  7-07            
 11    37 Hackett, Rowen       9 CAMP                   5-02.00  
      5-02               

Boys Discus Throw
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1    59 Adian, Donohue         CAMP                     51-00  
      51-00  51-00            
  2    25 Eife, Patrick       11 CAMP                     45-00  
      45-00  41-00               
  3    28 Foote, Benicio       9 CAMP                     44-00  
      20-00  44-00            
  3    23 Earney, Nathan      10 CAMP                     44-00  
      37-00  44-00            
  5    29 Genel, Drew         11 CAMP                     31-00  
      31-00  19-00            
  5    49 Radley, Sam          8 CAMP                     31-00  
      19-00  31-00            
  7    58 Willem, Dekluyver   11 CAMP                     28-00  
      28-00  27-00               
  8    55 Szychoski, Joel      7 CAMP                     25-00  
      17-00  25-00            
  9    41 Lubas, Joseph        7 CAMP                     20-00  
      12-00  20-00            
 10    37 Hackett, Rowen       9 CAMP                     17-00  
      13-00  17-00            

Boys Javelin Throw Turbo
================================================================
    Name                     Age School                  Finals 
================================================================
  1    45 Merkh, Justin       11 CAMP                     67-06  
      39-06  67-06               
  2    35 Groff, Aidan         9 CAMP                     58-00  
      58-00  37-00            
  3    42 Lutz, Jackson       10 CAMP                     53-00  
      53-00  0.25            
  4     7 Coleman, Edward      8 CAMP                     38-00  
      33-00  38-00            
  5    25 Eife, Patrick       11 CAMP                     37-00  
      30-06  37-00            
  5    59 Adian, Donohue         CAMP                     37-00  
      37-00  30-00            
  7    46 Miranda, Aidan       9 CAMP                     36-06  
      27-00  36-06            
  8    29 Genel, Drew         11 CAMP                     36-00  
      36-00  28-00            
  9    58 Willem, Dekluyver   11 CAMP                     24-00  
      18-06  24-00            
 10    55 Szychoski, Joel      7 CAMP                     23-00  
      17-00  23-00            
 11    37 Hackett, Rowen       9 CAMP                     22-06  
      16-00  22-06