Haddonfield Invite (boys)

Boys 100 Meter Dash

============================================================================

Name                    Year Team                    Seed    Prelims  H#

============================================================================

Preliminaries

1 1102 Fearon, Robbie          W Deptford                        11.23q  2

2 1120 Scott, Vaughn           W Deptford                        11.40q  3

3 999 Tilden, Aaron            Paulsboro                         11.45q  1

4 1168 Ingalls, Braheem        Collingswood                      11.79q  2

5 1163 Clark, Anthony          Paulsboro                         11.92q  1

6 515 Lewis, Kenny             Haddon Heights                   J11.92q  3

7 1107 King, Eddie             W Deptford                        11.96   2

8 156 Palis, Nathan            Eustace                           11.98   3

9 530 Robinson, Chris          Haddon Heights                    12.20   1

10 591 Madden, James            Haddon Twp                        12.70   1

11 564 Aresenault, Eric         Haddon Twp                        12.81   2

12 130 Fernandez, Nicholas      Eustace                           13.33   3

13 171 Wiener, Dave             Eustace                           13.56   3

14 50 Livecchi, Vincent         Audubon                           14.00   2

 

Boys 100 Meter Dash MIDDLE SCH

===================================================================================

Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points

===================================================================================

Finals

1 770 Klaus, Henry             Haddonfield MS                    12.43   3

2 1008 Hunt, Dillon            Rohrer MS                         12.62   3

3 769 Keegan, Robert           Haddonfield MS                    12.80   3

4 1135 Mumford, Shai           West Deptford MS                  12.82   3

5 1138 Pulli, Nick             West Deptford MS                  12.87   3

6 1132 Cianfarini, Kevin       West Deptford MS                  13.11   2

7 1140 Worthy, Isaiah          West Deptford MS                  13.18   2

8 768 Hall, Stan               Haddonfield MS                    13.45   2

9 1013 Pippito, George         Rohrer MS                         13.49   2

10 1015 Sipasirt, Tim           Rohrer MS                         13.60   2

11 561 Wood, Eric               Haddon Hts JH                     13.81   3

12 559 Schmidt, Matt+           Haddon Hts JH                     13.83   1

13 766 Graham, Scott            Haddonfield MS                    13.99   1

14 1136 Myer, Tom               West Deptford MS                  14.17   1

15 552 Coates, Denzel           Haddon Hts JH                     14.27   2

16 771 Miller, Coleman          Haddonfield MS                    14.32   1

17 556 Ignaczewski, James       Haddon Hts JH                     15.28   1

 

Boys 100 Meter Dash

================================================================================

Name                    Year Team                 Prelims     Finals  Points

================================================================================

1 1120 Scott, Vaughn           W Deptford             11.40      11.13

2 1102 Fearon, Robbie          W Deptford             11.23      11.22

3 999 Tilden, Aaron            Paulsboro              11.45      11.51

4 1168 Ingalls, Braheem        Collingswood           11.79      11.66

5 1163 Clark, Anthony          Paulsboro              11.92      11.71

6 515 Lewis, Kenny             Haddon Heights         11.92      12.09

 

Boys 200 Meter Dash

===================================================================================

Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points

===================================================================================

1 1120 Scott, Vaughn           W Deptford                        22.74   3

2 999 Tilden, Aaron            Paulsboro                         23.26   3

3 989 Lewis, Lester            Paulsboro                         23.48   3

4 571 Curl, Zachary            Haddon Twp                        23.61   3

5 749 Rodriguez, Nick          Haddonfield                       23.93   2

6 566 bernhardt, joe           Haddon Twp                        24.03   2

7 1168 Ingalls, Braheem        Collingswood                      24.05   3

8 1119 Scott, Troy             W Deptford                        24.47   3

9 1107 King, Eddie             W Deptford                        24.64   2

10 530 Robinson, Chris          Haddon Heights                    25.08   2

11 134 Graef, Alexander         Eustace                           25.75   2

12 142 Lodato, Mark             Eustace                           26.42   1

13 130 Fernandez, Nicholas      Eustace                           27.20   1

 

Boys 400 Meter Dash FROSH

===================================================================================

Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points

===================================================================================

1 505 Irons, Dominique         Haddon Heights                    54.97   2

2 522 Neary, Flynn             Haddon Heights                    56.33   2

3 497 Dawson, Sam              Haddon Heights                    56.95   2

4 132 Gaydos, Andrew           Eustace                           57.45   2

5 37 Borden, Adin              Audubon                           57.61   1

6 489 Bey, Brandon             Haddon Heights                    57.73   2

7 139 LaRatta, Dominic         Eustace                           59.66   1

8 534 Smith, Brandon           Haddon Heights                  1:00.09   1

9 146 McTear, Connor           Eustace                         1:00.62   2

 

Boys 400 Meter Dash

===================================================================================

Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points

===================================================================================

1 511 Jones, Darius            Haddon Heights                    49.28   3

2 1097 Curtis, Matt            W Deptford                        50.65   3

3 53 O’Donnell, James          Audubon                           51.49   3

4 988 Keen, Brandon            Paulsboro                         52.27   3

5 1116 Perry, Kyle             W Deptford                        54.58   2

6 328 Copeland, Anthony        Collingswood                      54.98   3

7 726 Falasca, Luke            Haddonfield                       55.49   2

8 164 Sobocinski, Gregory      Eustace                           56.05   2

9 117 Abate, Nick              Eustace                           56.69   1

10 606 Tyrell, Gerard           Haddon Twp                        57.36   2

11 572 Daily, Alex              Haddon Twp                        57.64   2

12 564 Aresenault, Eric         Haddon Twp                        57.83   1

13 746 Quinn, Colin             Haddonfield                       58.15   1

14 155 O’Hara, Tim              Eustace                           59.14   1

 

Boys 800 Meter Run MIDDLE SCH

================================================================================

Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points

================================================================================

1 1134 Ladner, Jon             West Deptford MS                2:17.66

2 1014 Shaw, Andrew            Rohrer MS                       2:19.95

3 1137 Parsons, Ray            West Deptford MS                2:23.13

4 765 Gigliotti, Alex          Haddonfield MS                  2:25.40

5 1011 Long, Owen              Rohrer MS                       2:26.88

6 772 Shea, Patrick            Haddonfield MS                  2:28.44

7 1009 Jones, Sean             Rohrer MS                       2:31.75

8 1139 Tran, Tony              West Deptford MS                2:33.28

9 764 Ehrhardt, Christophe     Haddonfield MS                  2:34.68

10 555 Groman, Ian              Haddon Hts JH                   2:34.75

11 1131 Bouve, Joe              West Deptford MS                2:35.70

12 767 Greenberg, John          Haddonfield MS                  2:35.84

13 558 Roney, Brian             Haddon Hts JH                   2:36.12

14 773 Stewart, Matthew         Haddonfield MS                 x2:36.36

15 560 Wentz, Isaac             Haddon Hts JH                   2:37.68

16 554 Gandolfo-Lucia, Chri    Haddon Hts JH                   2:38.59

17 1133 Daws, Mike              West Deptford MS               x2:39.40

18 1010 Petela, Luke            Rohrer MS                       2:40.60

19 557 Libucki, Justin          Haddon Hts JH                 x2:49.89

 

Boys 800 Meter Run

================================================================================

Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points

================================================================================

1 998 Thomulka, Corey          Paulsboro                       1:59.95

2 539 Whitman, Brian           Haddon Heights                  2:00.96

3 331 Urian, Peter             Collingswood                    2:01.37

4 577 Eagan, Joe               Haddon Twp                      2:01.98

5 580 Hart, Kyle               Haddon Twp                      2:02.69

6 490 Bond, West               Haddon Heights                  2:05.02

7 734 Horton, William          Haddonfield                     2:09.50

8 573 DeBernaderis, Justin     Haddon Twp                      2:10.47

9 327 Beighley, Will           Collingswood                    2:11.33

10 1174 MC Gurrin, Matt         Haddonfield                     2:11.62

11 982 Davis, Willie            Paulsboro                       2:14.99

12 531 Rossi, Steve             Haddon Heights                  2:15.09

13 1096 Cullen, Chris           W Deptford                      2:18.27

14 1091 Bond, Kevin             W Deptford                      2:24.17

15 154 O’Brien, Robert          Eustace                         2:31.58

16 40 Cianfrini, Anthony        Audubon                         2:31.74

 

Boys 1600 Meter Run

================================================================================

Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points

================================================================================

1 740 Nussbaum, Matt           Haddonfield                     4:15.56

2 744 Potts, Ben               Haddonfield                     4:16.47

3 717 Baker, Colin             Haddonfield                     4:16.97

4 145 Mazzochette, Luke        Eustace                         4:36.44

5 330 Pennisi, Dan             Collingswood                    4:39.50

6 502 Gandolfo-Lucia, Nick     Haddon Heights                  4:43.00

7 138 Jaworski, Steve          Eustace                         4:44.28

8 588 Kenna, Tim               Haddon Twp                      4:46.42

9 167 Thompson, Matt           Eustace                         4:46.82

10 41 Coulter, Peter            Audubon                         4:54.87

11 575 Dobbins, John            Haddon Twp                      4:54.89

12 1114 Palmer, Phil            W Deptford                      4:59.43

13 494 Caputa, Matt             Haddon Heights                  5:00.59

14 596 Nolan, Jim              Haddon Twp                      5:04.42

15 1091 Bond, Kevin             W Deptford                      5:06.37

16 147 Meloni, Joe              Eustace                         5:09.08

17 141 Lim, Brandon             Eustace                         5:17.27

 

Boys 1600 Meter Run FROSH

================================================================================

Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points

================================================================================

1 742 Ottenberg, Sam           Haddonfield                     4:52.86

2 590 MacMinn, John            Haddon Twp                      4:54.41

3 733 Higgins, Matt            Haddonfield                     4:58.14

4 165 Stelmaski, Alex          Eustace                         4:59.64

5 119 Barton, Nick             Eustace                         5:01.80

6 169 Vespe, Nick              Eustace                         5:07.34

7 595 Navarro, Brian           Haddon Twp                      5:10.31

8 493 Busbey, Ryley            Haddon Heights                  5:15.02

9 58 Spera, Lucas              Audubon                         5:47.50

10 581 Hart, Sean               Haddon Twp                      6:04.29

 

Boys 3200 Meter Run

================================================================================

Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points

================================================================================

1 739 Malloy, Tim              Haddonfield                     9:56.88

2 736 Jacobs, Conor            Haddonfield                     9:57.03

3 611 Walter, Jacob            Haddon Twp                     10:09.01

4 330 Pennisi, Dan             Collingswood                   10:20.81

5 503 Glaser, Will             Haddon Heights                 10:26.70

6 163 Seator, Jon              Eustace                        10:28.02

7 579 Grothusen, Grant         Haddon Twp                     10:39.98

8 1114 Palmer, Phil            W Deptford                     10:57.39

9 578 Frasco, Marc             Haddon Twp                     11:12.28

10 981 Davis, William Billy     Paulsboro                      12:11.89

 

Boys 110 Meter Hurdles

============================================================================

Name                    Year Team                    Seed    Prelims  H#

============================================================================

Preliminaries

1 731 Harris, Jordan           Haddonfield                       15.10q  1

2 999 Tilden, Aaron            Paulsboro                         15.54q  2

3 1097 Curtis, Matt            W Deptford                        16.06q  3

4 52 Muckley, Kyle             Audubon                           16.30q  1

5 36 Boland, Kieran            Audubon                           16.54q  3

6 749 Rodriguez, Nick          Haddonfield                       16.57q  2

7 166 Stott, Victor            Eustace                           17.47   1

8 582 Harter, Corsen           Haddon Twp                        17.75   3

9 45 Evans, Michael            Audubon                           17.91   2

10 576 Duffy, Colin             Haddon Twp                        18.15   2

11 148 Metrick, Daniel          Eustace                           19.34   3

12 567 Bowen, Dan               Haddon Twp                        19.44   1

13 134 Graef, Alexander         Eustace                           20.44   3

 

Boys 110 Meter Hurdles

================================================================================

Name                    Year Team                 Prelims     Finals Points

================================================================================

Finals

1 731 Harris, Jordan           Haddonfield            15.10      15.02

2 999 Tilden, Aaron            Paulsboro              15.54      15.29

3 36 Boland, Kieran            Audubon                16.54      16.18

4 749 Rodriguez, Nick          Haddonfield            16.57      16.54

5 52 Muckley, Kyle             Audubon                16.30      16.84

— 1097 Curtis, Matt            W Deptford             16.06        DNF

 

Boys 400 Meter Hurdles

===================================================================================

Name                    Year Team                    Seed     Finals  H# Points

===================================================================================

1 1097 Curtis, Matt            W Deptford                        56.33   2

2 52 Muckley, Kyle             Audubon                           59.09   2

3 563 Andrew, Colin            Haddon Twp                      1:01.00   2

4 727 Gault, Christian         Haddonfield                     1:05.27   2

5 148 Metrick, Daniel          Eustace                         1:06.82   1

6 567 Bowen, Dan               Haddon Twp                      1:07.80   2

7 166 Stott, Victor            Eustace                         1:09.97   1

8 582 Harter, Corsen           Haddon Twp                      1:10.04   2

9 152 Nguyen, Jackson          Eustace                         1:12.06   1

 

Boys 4×100 Meter Relay

================================================================================

Team                                                 Seed     Finals  Points

================================================================================

1 West Deptford  track                                           44.72

1) Scott, Troy                     2) Fearon, Robbie

3) Scott, Vaughn                   4) Curtis, Matt

2 Paulsboro High School                                          44.79

1) Keen, Brandon                   2) Clark, Anthony

3) Lewis, Lester                   4) Tilden, Aaron

3 Haddon Township                                                45.86

1) Andrew, Colin                   2) Curl, Zachary

3) bernhardt, joe                  4) DeBernaderis, Justin

4 Bishop Eustace Prep                                            46.03

1) Palis, Nathan                   2) Marone, Vincent

3) Rodis, Marco                    4) DiBari, Joseph

 

Boys 4×100 Meter Relay MIDDLE SCHOO

================================================================================

Team                                                 Seed     Finals  Points

================================================================================

1 Haddonfield Middle School                                      49.64

1) Klaus, Henry                    2) Keegan, Robert

3) Hall, Stan                      4) Stewart, Matthew

2 West Deptford Middle School                                    50.60

1) Mumford, Shai                   2) Worthy, Isaiah

3) Pulli, Nick                     4) Cianfarini, Kevin

3 Rohrer Middle School                                           51.11

4 Haddon Hts Junior High                                         54.69

1) Coates, Denzel                  2) Ignaczewski, James

3) Schmidt, Matt+                  4) Wood, Eric

 

Boys 4×400 Meter Relay

================================================================================

Team                                                 Seed     Finals  Points

================================================================================

1 Haddon Heights High School                                   3:32.35

1) Whitman, Brian                  2) Lewis, Kenny

3) Bond, West                      4) Jones, Darius

2 Bishop Eustace Prep                                          3:39.78

1) Ewell, James                    2) Hyland, Scott

3) Montinard, Erick                4) Rossi, Matt

3 West Deptford  track                                         3:56.21

1) Perry, Kyle                     2) Cooper, Ferrell

3) Jarrell, Todd                   4) Roane, Josh

 

Boys 4×800 Meter Relay

================================================================================

Team                                                 Seed     Finals  Points

================================================================================

1 Haddonfield High School                                      8:01.70

1) Potts, Ben                      2) Twitchell, David

3) Nussbaum, Matt                  4) Baker, Colin

2 Cherokee                                                     8:11.83

1) Somers, Tyler                   2) Staudt, Ross

3) McCarroll, Matt                 4) Muench, Kyle

3 Bishop Eustace Prep                                          8:14.11

1) Griswold, Ron                   2) Tso, William

3) Carpizo, Eric                   4) Franklin, Eric

4 Haddon Township                                              9:01.17

1) Eagan, Joe                      2) Hart, Kyle

3) Kenna, Tim                      4) Daily, Alex

 

Boys High Jump

================================================================================

Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points

================================================================================

1 571 Curl, Zachary            Haddon Twp                      5-10.00

2 150 Montinard, Erick         Eustace                         5-08.00

3 36 Boland, Kieran            Audubon                        J5-08.00

4 743 Parenti, Anthony         Haddonfield                    J5-08.00

5 124 Cirone, James            Eustace                        J5-08.00

6 749 Rodriguez, Nick          Haddonfield                     5-06.00

7 566 bernhardt, joe           Haddon Twp                      5-04.00

7 524 Pierce, Darian           Haddon Heights                  5-04.00

7 1105 Jackson, Josh           W Deptford                      5-04.00

— 597 Ohara, Colin             Haddon Twp                           NH

 

Boys Pole Vault

================================================================================

Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points

================================================================================

1 747 Rivard, Michael          Haddonfield                    14-06.00

2 585 Hoover, Ron              Haddon Twp                     14-00.00

3 1099 Dennis, Don             W Deptford                     13-00.00

4 530 Robinson, Chris          Haddon Heights                 12-00.00

5 591 Madden, James            Haddon Twp                     11-00.00

6 329 Hamrick, Eric            Collingswood                  J11-00.00

7 738 Lanzi, Peter             Haddonfield                    10-06.00

8 535 Stackhouse, Tom          Haddon Heights                 10-00.00

9 1121 Weidler, Sean           W Deptford                      9-06.00

— 521 Mumford, Greg            Haddon Heights                       NH

 

Boys Long Jump

================================================================================

Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points

================================================================================

1 747 Rivard, Michael          Haddonfield                    20-09.75

2 749 Rodriguez, Nick          Haddonfield                    20-01.75

3 1102 Fearon, Robbie          W Deptford                     19-10.25

4 487 Arthur, Will             Haddon Heights                 19-01.75

5 571 Curl, Zachary           Haddon Twp                     19-01.25

6 507 Johnson, Josh            Haddon Heights                 18-09.75

7 1095 Cooper, Ferrell         W Deptford                     18-07.75

8 505 Irons, Dominique         Haddon Heights                18-02.75

9 143 Marone, Vincent          Eustace                        17-07.75

10 1107 King, Eddie             W Deptford                     17-07.50

11 155 O’Hara, Tim              Eustace                        16-07.75

12 133 Geddes, Mike             Eustace                        15-06.50

 

Boys Triple Jump

================================================================================

Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points

================================================================================

1 747 Rivard, Michael          Haddonfield                    41-06.00

2 507 Johnson, Josh            Haddon Heights                 41-02.00

3 487 Arthur, Will             Haddon Heights                 39-09.50

4 1102 Fearon, Robbie          W Deptford                     38-01.25

5 1105 Jackson, Josh           W Deptford                     37-00.00

6 161 Rodis, Marco             Eustace                        36-09.50

7 608 Vermandel, Blake         Haddon Twp                     35-11.50

8 1095 Cooper, Ferrell         W Deptford                     35-03.00

9 133 Geddes, Mike             Eustace                        34-04.00

 

Boys Shot Put

================================================================================

Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points

================================================================================

1 724 Doran, Joe               Haddonfield                    44-08.50

2 1171 Roman, Brandon          Collingswood                   44-02.00

3 720 Conquest, Nick           Haddonfield                    43-07.25

4 500 Feggins, Julian          Haddon Heights                 43-00.25

5 753 Wallner, Dillon          Haddonfield                    42-10.50

6 592 mahon, kevin             Haddon Twp                     42-01.75

7 379 Dominy, Jake             Gateway                        40-04.00

8 59 Sturgis, Luke             Audubon                        40-01.50

9 990 Little, Shamsiddan       Paulsboro                      39-06.25

10 1170 Bettencourt, Frankl     Collingswood                   38-08.25

11 565 bayruns, john            Haddon Twp                     37-11.00

12 524 Pierce, Darian           Haddon Heights                 37-04.00

13 396 Miller, Jon              Gateway                        36-07.50

14 170 Whong, Victor            Eustace                        35-02.75

15 570 Conto, Shane             Haddon Twp                     35-02.00

16 1169 Wood, Brandon           Collingswood                   35-00.25

17 1164 Hambrick, Donnell       Paulsboro                      31-09.25

18 118 Aimino, Michael          Eustace                        28-02.25

— 121 Bialt, Brennan           Eustace                              ND

 

Boys Discus Throw

================================================================================

Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points

================================================================================

1 724 Doran, Joe               Haddonfield                      144-05

2 1106 Jarrell, Todd           W Deptford                       135-07

3 34 Amato, Corey              Audubon                          128-08

4 1117 Roane, Josh             W Deptford                       127-01

5 735 Hughes, Jon              Haddonfield                      126-05

6 609 Wade, Connor             Haddon Twp                       125-05

7 500 Feggins, Julian          Haddon Heights                   123-09

8 750 Testa, Joe               Haddonfield                      117-01

9 1170 Bettencourt, Frankl     Collingswood                     106-01

10 592 mahon, kevin             Haddon Twp                       106-00

11 170 Whong, Victor            Eustace                          100-05

12 990 Little, Shamsiddan       Paulsboro                        100-00

13 1171 Roman, Brandon          Collingswood                      98-03

14 593 Mallgrave, Ryan          Haddon Twp                        97-10

15 512 Jones, Keenan            Haddon Heights                    97-07

16 524 Pierce, Darian           Haddon Heights                    90-01

17 612 Wolfe, Alex              Haddon Twp                        84-06

18 160 Profaci, Anthony         Eustace                           82-02

 

Boys Javelin Throw

================================================================================

Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points

================================================================================

1 753 Wallner, Dillon          Haddonfield                      163-03

2 124 Cirone, James            Eustace                          153-00

3 1122 Zuzulock, Evan          W Deptford                       148-01

4 724 Doran, Joe               Haddonfield                      146-04

5 583 Hawn, TJ                 Haddon Twp                       146-02

6 381 Engle, Justin            Gateway                          144-08

7 1170 Bettencourt, Frankl     Collingswood                     136-00

8 750 Testa, Joe               Haddonfield                      134-07

9 519 Megginson, Kenny         Haddon Heights                   133-08

10 379 Dominy, Jake             Gateway                          127-01

11 602 Santana, Adam            Haddon Twp                       122-02

12 608 Vermandel, Blake         Haddon Twp                       118-07

13 56 Saban, John               Audubon                          117-06

14 153 Norcross, Chris          Eustace                          109-07

15 139 LaRatta, Dominic         Eustace                          103-00