SJ Throw Down #4 2/5/2013

RaceTab 3 by MileSplit                Registered to: Tomahawk Timing, Tomahawk Timing

                        SJ Throwdown #4 - 2/5/2013 3:50:36 PM                        
                             Cherokee HS, Haddon Twp, NJ                             

                   Freshmen Girls Shot Put                    
==============================================================
    Name                  Yr Team                      Mark
--------------------------------------------------------------
  1 Elisia Lancaster         Delsea                29-03.50   
      28-0  28-4  28-6.75  29-3.5  
  2 Lois Cheaye              Vineland              24-11.50   
      24-11.5  23-11  24-3.5  22-5  
  3 Natalia Butler           Vineland              22-04.75   
      22-2.75  22-4.75  19-6.25  21-8.5  
  4 Elisha Colquitt          Vineland              22-03.50   
      20-9.25  22-3.5  20-3.75  21-7.5  
  5 Lasharra Gaines          Willingboro           20-10.00   
      19-8  18-7  20-10  17-9  
  6 Aliyah Simmons           Delsea                20-09.00   
      F  19-9.5  20-9  20-6.5  
  7 Lydia Agoliati           Pt. Pleasant Boro     17-01.50   
      17-1.5  15-9.5  16-8  16-8.75  
  8 Kaylee Chambers          Southern              15-04.25   
      14-6.25  12-0  15-4.25  13-4  

                      JV Girls Shot Put                       
==============================================================
    Name                  Yr Team                      Mark
--------------------------------------------------------------
  1 Samantha Spencer         Southern              30-06.50   
      30-0  30-6.5  28-1.5  28-5.5  
  2 Mallory Smith            Southern              29-06.00   
      28-.75  27-9.25  29-6  27-1  
  3 Erika Ferringo           Southern              29-04.50   
      28-8.5  29-4.5  28-3.5  26-5.75  
  4 Renee Chambers           Southern              29-04.50   
      28-.5  29-4.5  28-6.75  26-8.5  
  5 Allison Goddard          Southern              28-10.50   
      28-10.5  25-6.5  26-7.75  25-1  
  6 Cameron Daniels          Vineland              28-06.75   
      28-6.75  F  
  7 Victoria Adams           Millville             27-05.25   
      27-5.25  26-1.5  27-3  27-.5  
  8 Kaylah Myricks           Willingboro            27-0.25   
      27-.25  26-3  25-3.75  27-0  
  9 Khadija Morgan           Millville             26-09.50   
      26-9.5  26-2.5  24-2  23-0  
 10 Allkyson Mason           Millville             26-07.75   
      23-7  26-3.75  26-7.75  26-1.5  
 11 Ayanna Bundy             Delsea                26-06.00   
      F  26-6  20-7.5  24-7  
 12 Heather Cullen           Southern              25-07.75   
      23-9.25  24-7  23-10  25-7.75  
 13 Elizabeth Stott          Southern              24-11.50   
      F  24-6.25  22-0  24-11.5  
 14 Deborah Adebowale        Williamstown          24-09.50   
      24-9.5  24-1.75  24-.5  F  
 15 Marlyn Graham            Southern              24-08.75   
      24-8.75  F  23-1  21-8.25  
 16 Kalyn Bryan              Seneca                24-01.50   
      24-1  24-1.5  23-2.5  23-8.25  
 17 Sarah LeMunyon           Lenape                24-01.00   
      24-1  22-1.5  22-8.75  23-9.5  
 18 Erin Edwards             Southern              23-11.50   
      23-11.5  21-3  20-2  21-1  
 19 Gloria Adebowale         Williamstown          23-08.75   
      22-11  22-.5  22-4  23-8.75  
 20 Catherine Harmer         Southern              23-06.00   
      22-4.75  23-6  F  22-8.25  
 21 Jamie Palmer             Lenape                23-01.50   
      21-9.5  23-1.5  22-7  21-4.75  
 22 Lydia Lopez              Vineland              22-11.00   
      21-4  21-9.75  22-11  F  
 23 Nija Fleming             Williamstown          21-09.50   
      21-7.75  21-5.75  21-.5  21-9.5  
 24 Kennisha Okereke         Williamstown          20-03.50   
      19-4.75  19-7.5  21.4.5  20-3.5  
 25 Jessica Metcalf          Delsea                20-02.00   
      19-7.75  19-6.5  20-2  19-3  
 26 Jillian Vanak            Lenape                19-10.50   
      19-1.5  19-2  18-10  19-10.5  
 27 Emily Flowers            Williamstown          18-10.50   
      18-7  18-10.5  18-10.5  17-8.25  
 28 Adrianna Chavarria       Williamstown          18-04.75   
      17-5.5  17-11.75  18-4.75  17-7.25  

                    Varsity Girls Shot Put                    
==============================================================
    Name                  Yr Team                      Mark
--------------------------------------------------------------
  1 Jayla Washington         Williamstown          37-08.50   
      32-10.5  31-3.5  36-5.75  37-8.5  
  2 Isabel Barsch            Southern              36-02.00   
      30-11.5  33-10.75  35-5  36-2  
  3 Kayla Townsend           Vineland              34-02.25   
      32-0  33-1.25  32-7.5  34-2.25  
  4 Breanna Wood             Southern              33-07.00   
      31-8.75  31-1.5  33-7  33-4  
  5 Onnie Coles              Delsea                 33-0.50   
      29-9.5  31-3  30-0  33-.5  
  6 Damiola Akinmade         Williamstown          31-06.50   
      30-1  26-3  30-1.5  31-6.5  
  7 Kyleigh Trout            Millville              31-0.50   
      30-7.5  30-1  31-.5  28-3.25  
  8 Sarah Bowers             Cherokee              30-04.50   
      30-4.5  28-11.25  28-1.5  26-0  
  9 Taylor Thrunk            Pt. Pleasant Boro     30-01.50   
      30-1.5  29-6.75  29-10.75  28-0  
 10 Zainab Shittu            Williamstown          29-09.00   
      29-9  F  F  26-5.5  
 11 Desiree Belle            Millville             29-08.50   
      29-8.5  29-1  F  29-6  
 12 Briana DuBose            Williamstown          28-07.50   
      26-3.5  27-11.5  28-7  28-7.5  
 13 Megan Begley             Lenape                25-08.50   
      F  25-8.5  24-3.75  20-10.75  
 14 Taylor Williams          Lenape                23-04.75   
      20-4.5  23-4.75  F  F  

                    Varsity Boys Shot Put                     
==============================================================
    Name                  Yr Team                      Mark
--------------------------------------------------------------
  1 Christopher Cook         The Lawrenceville Sc  55-04.00   
      51-0  54-7  55-4  F  
  2 Nick Pulli               West Deptford         53-04.00   
      50-5  53-2.25  53-4  50-10.25  
  3 Josh Awotunde            Delsea                53-03.00   
      F  52-.5  53-3  F  
  4 Vincent Santarsiero      Paul VI               47-00.00   
      46-8.75  46-2  47-0  45-0  
  5 Rashaun Graves           Willingboro           46-07.00   
      46-7  46-2  F  F  
  6 Mike Conway              Cherokee              44-08.00   
      39-3  42-11  41-11.25  44-8  
  7 Kobie Allen              Delsea                44-02.00   
      41-7  42-10  43-7  44-2  
  8 Chris Lyons              Pt. Pleasant Boro     43-06.00   
      41-5  42-7  43-6  40-3.5  
  9 Aidan Ryan               Lenape                42-05.25   
      F  40-6  F  42-5.25  
 10 Cody Mayo                Delsea                42-00.00   
      F  F  42-0  F  
 11 Lucas Dipietroantonio    Lenape                41-05.00   
      41-5  39-3  F  F  
 12 Kacy Catalano            Millville             41-03.00   
      41-2  F  40-.5  41-3  
 13 Jason Medina             Willingboro           40-06.25   
      40-6.25  39-1.5  39-0  38-5  
 14 Nate Craver              Willingboro           39-09.50   
      39-9.5  39-2  39-1  39-3  
 15 Anthony Profaci          Bishop Eustace        39-04.00   
      36-3  37-1  37-8.5  39-4  
 16 Cam Carmichael           Willingboro           38-04.00   
      37-3  36-9.5  37-2  38-4  
 17 Emmanuel Falu            Millville             38-02.00   
      F  38-2  F  37-2.25  
 18 Cody Bravero             Delsea                37-11.00   
      F  36-1.5  37-11  35-9  
 19 Josh Ash                 Willingboro           37-10.50   
      F  F  37-10.5  F  
 20 Alex Pilling             Lenape                36-11.25   
      32-10.5  F  F  36-11.25  
 21 Will Flake               Seneca                35-06.00   
      35-6  33-4  33-7  34-8  
 22 Nick Scelso              St. Augustine Prep    34-08.50   
      F  34-2.25  F  34-8.5  
 23 Pat Spadaro              St. Augustine Prep    33-07.00   
      32-4.5  32-6.75  33-7  32-10.25  
 24 Kevin Carr               Seneca                 32-0.75   
      30-8.5  F  32-.75  27-6  

                       JV Boys Shot Put                       
==============================================================
    Name                  Yr Team                      Mark
--------------------------------------------------------------
  1 Giaovanni Rivera         Williamstown          35-11.25   
      34-9.5  35-11.25  33-7  33-4.25  
  2 Andrew Klamo             Bishop Eustace        35-04.50   
      34-3.5  35-4.5  31-7  32-5  
  3 Mitch Chatwek            Millville             34-09.50   
      F  29-10  34-9.5  31-0  
  4 Andrew Sutphen           Pt. Pleasant Boro     34-09.00   
      31-0  34-9  32-6.5  31-5  
  5 Ronan Marshall           Willingboro           34-08.25   
      34-5.5  34-8.25  32-3.5  33-3.25  
  6 Dan Rule                 Bishop Eustace        34-02.00   
      34-2  F  32-2.25  34-2  
  7 Matt Shine               Willingboro           33-06.50   
      32-5  32-9.5  F  33-6.5  
  8 Eric Bjorkland           Bishop Eustace        33-04.00   
      31-7.5  32-8.5  33-.5  33-4  
  9 Dan Beddall              Lenape                32-10.50   
      27-7.5  30-2.5  32-10.5  29-2  
 10 Anthony Iannucci         Williamstown          31-06.00   
      29-8  29-1  29-2.25  31-6  
 11 Jeremiah Atoki           Vineland              30-09.00   
      30-9  30-1  29-4  29-2.25  
 12 John Magyar              Seneca                30-06.00   
      30-6  29-9  29-8  30-5.25  
 13 Sunvir Pandher           St. Augustine Prep    29-01.25   
      28-1.5  29-1.25  26-1.5  28-10  
 14 Matthew Michael          Seneca                29-01.00   
      29-0  29-1  27-11.25  26-8.5  
 15 Alsmith Saintilus        Williamstown          26-07.50   
      25-7.5  23-11  26-7.5  25-11.5  
 16 Vince Fiorini            Seneca                21-02.00   
      20-5  20-3.25  20-1  21-2  

                    Freshmen Boys Shot Put                    
==============================================================
    Name                  Yr Team                      Mark
--------------------------------------------------------------
  1 Travis Wakefield         Seneca                31-11.25   
      31-11.25  29-11.5  29-1.5  29-1.5  
  2 Marcus Elliott           Willingboro           31-06.00   
      30-10  31-6  29-7.25  30-2.25  
  3 Frank Scaramuzzo         Paul VI               30-07.50   
      28-2.5  30-7.5  29-1.25  30-7  
  4 Zach Pilling             Lenape                28-01.00   
      27-2.75  25-9.5  26-4  28-1  
  5 Jason Stott              Bishop Eustace        27-09.00   
      27-9  26-7  24-0  23--0  
  6 John Plenus              Millville             27-07.00   
      27-7  26-2.5  27-7  27-5.75  
  7 Dan Campbell             Seneca                26-02.00   
      22-9.5  23-9  23-2.25  26-2  
  8 Frank Spano              Pt. Pleasant Boro     25-06.00   
      24-8.5  23-4.5  25-6  24-9  
  9 George Creel             Williamstown          25-01.50   
      25-1.5  24-8.25  23-11.5  24-2  
 10 Teslim Bakarr            Willingboro           24-11.00   
      24-11  23-10.75  21-8  22-4  
 11 Dominic Peters           Pt. Pleasant Boro     23-09.00   
      23-6  22-6  22-5.5  23-9
Advertisements