5/7– Lenape District Championships (Cherokee)

Licensed to Tomahawk Timing - Contractor License
                                        HY-TEK's Meet Manager 5/7/2015 11:27 PM
      Lenape Regional HS District Championships - 5/1/2015 to 12/30/2015       
                                  Cherokee HS                                  
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash
========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
Finals
  1 Mitchell, Ariel              Lenape                 12.30      12.75   NWI  2   6   
  2 Topolski, Marissa            Lenape                 12.40      13.01   NWI  2   4   
  3 Clark, Morgan                Cherokee               12.80      13.27   NWI  2   3   
  4 Robinson, Jordan             Shawnee                           13.33   NWI  1   2   
  5 Strauss, Carolyn             Cherokee               13.10      13.40   NWI  2   1   
  6 Heinemann, Grayce            Seneca                 13.40      13.60   NWI  2 
  7 Jones, Allison               Shawnee                           13.65   NWI  1 
  8 Johnson, Kayla               Seneca                 13.60      13.74   NWI  1 
  9 Johnson, Molly               Shawnee                           13.80   NWI  1 
 10 Fernandez, Lua               Cherokee               13.20      13.86   NWI  2 
 11 Boatwright, Carly            Lenape                 14.30      13.87   NWI  1 
 12 Kaiser, Julianna             Seneca                 13.70      14.64   NWI  1 
 
Girls 200 Meter Dash
========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Staten, Jasmine              Lenape                 25.80      25.35   NWI  2   6   
  2 Mitchell, Ariel              Lenape                 26.20      26.57   NWI  2   4   
  3 Strauss, Carolyn             Cherokee               27.10      27.64   NWI  2   3   
  4 Patel, Rachel                Cherokee               28.10      28.20   NWI  1   2   
  5 Johnson, Molly               Shawnee                28.00      28.76   NWI  1   1   
  6 Vricella, Victoria           Shawnee                28.00      29.02   NWI  2 
  7 Boyle, Bridget               Shawnee                28.00      29.30   NWI  1 
  8 Foley, Susann                Seneca                 30.30      29.80   NWI  1 
  9 Mosser, Lauren               Seneca                 30.50      31.88   NWI  1 
 
Girls 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Pettipaw, Carly              Lenape                 57.30      57.81   2   6   
  2 Topolski, Marissa            Lenape                 58.80      58.85   2   4   
  3 Jones, Allison               Shawnee              1:00.10    1:01.05   2   3   
  4 Robinson, Jordan             Shawnee              1:01.20    1:01.49   2   2   
  5 Johnson, Molly               Shawnee              1:01.30    1:02.00   2   1   
  6 Williams, Ciaron             Lenape               1:03.90    1:03.88   1 
  7 Heinemann, Grayce            Seneca               1:03.40    1:04.64   2 
  8 Siermine, Liza               Cherokee             1:05.60    1:04.92   1 
  9 Keller, Sierra               Cherokee             1:04.50    1:04.94   1 
 10 Srogota, Alexis              Cherokee             1:06.90    1:08.44   1 
 11 Johnson, Kayla               Seneca               1:06.00    1:10.28   1 
 12 Mosser, Lauren               Seneca               1:10.00    1:10.75   1 
 
Girls 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Pettipaw, Carly              Lenape               2:16.80    2:14.52    6   
  2 Martin, Kayla                Seneca               2:16.00    2:16.08    4   
  3 Quimby, Megan                Lenape               2:16.50    2:18.72    3   
  4 Bonner, Kara                 Shawnee              2:21.00    2:21.04    2   
  5 Webb, Joey                   Seneca               2:24.00    2:25.21    1   
  6 Larzelere, Georgia           Shawnee              2:30.00    2:31.08  
  7 Vicent, Brenna               Lenape               2:35.80    2:35.53  
  8 Moraschi, Izzi               Cherokee             2:36.50    2:41.31  
  9 Juszczyszyn, Anna            Cherokee             2:35.60    2:42.42  
 10 Rankin, Claire               Shawnee              2:40.00    2:42.46  
 11 Gallagher, Julianne          Cherokee             2:39.50    2:45.09  
 
Girls 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Franklin, Camille            Lenape               5:14.00    5:00.42    6   
  2 Quimby, Megan                Lenape               5:12.00    5:02.04    4   
  3 Bendixen, Nina               Shawnee              5:20.00    5:10.23    3   
  4 Bonner, Kara                 Shawnee              5:20.00    5:11.73    2   
  5 Webb, Joey                   Seneca               5:24.00    5:14.75    1   
  6 McAdams, Jess                Cherokee             5:29.10    5:20.10  
  7 Hay, Kayla                   Seneca               5:45.00    5:39.47  
  8 Gernhardt, Megan             Cherokee             5:45.00    5:42.37  
  9 Bookwalter, Hailey           Cherokee             5:38.30    5:46.67  
 10 Thomas, Patricia             Lenape               6:10.00    6:02.96  
 11 Keevey, Cara                 Shawnee              5:40.00    6:03.09  
 12 Goldman, Rachel              Seneca               6:15.00    6:25.38  
 
Girls 3200 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Arena, Morgan                Shawnee             11:35.00   11:08.40    6   
  2 Bendixen, Nina               Shawnee             11:10.00   11:15.62    4   
  3 Mavracic, Laura              Shawnee             12:50.00   12:23.13    3   
  4 Gleason, Bree                Cherokee            13:00.00   12:43.03    2   
  5 Ryan, Maeve                  Lenape              12:40.40   12:54.29    1   
  6 Young, Shannon               Cherokee            13:15.90   13:06.12  
  7 Wilson, Alexis               Cherokee            13:31.50   13:29.18  
 
Girls 5000 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Dolan, Molly                 Lenape              21:00.00   21:16.30    6   
  2 Kromish, Kassie              Cherokee            21:00.00   21:30.94    4   
  3 Vassalotti, Gabby            Cherokee            21:00.00   22:26.21    3   
  4 Popov, Liz                   Cherokee            21:40.00   22:46.42    2   
 
Girls 100 Meter Hurdles
========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Maynes, Sam                  Lenape                 15.20      15.67   NWI  2   6   
  2 Staten, Jasmine              Lenape                 15.30      15.96   NWI  2   4   
  3 LaRosa, Sabrina              Lenape                 15.50      16.28   NWI  2   3   
  4 Derkas, Samantha             Seneca                 18.70      17.52   NWI  2   2   
  5 Schillinger, Brooke          Shawnee                18.80      18.70   NWI  2   1   
  6 Fotiou, Alexia               Seneca                 18.30      18.71   NWI  2 
  7 Foglia, Madison              Cherokee               19.10      19.27   NWI  1 
  8 Neher, Rose                  Shawnee                19.40      19.28   NWI  1 
  9 Badurina, Alexis             Cherokee               20.00      20.07   NWI  1 
 10 Fotiou, Demetra              Seneca                 19.80      20.45   NWI  1 
 11 Bennett, Kyla                Cherokee               20.20      21.00   NWI  1 
 12 Wheeler, Sydney              Shawnee                19.90      22.61   NWI  1 
 
Girls 400 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Maynes, Sam                  Lenape               1:05.50    1:05.39   2   6   
  2 Bailey, Dahlia               Lenape               1:09.40    1:08.77   2   4   
  3 Donahue, Tricia              Cherokee             1:11.50    1:09.79   2   3   
  4 Derkas, Samantha             Seneca               1:15.60    1:11.04   2   2   
  5 Kodluk, Rachel               Cherokee             1:14.10    1:14.79   2   1   
  6 Phillip, Tyra                Lenape               1:15.50    1:15.44   2 
  7 Fotiou, Alexia               Seneca               1:17.90    1:15.89   1 
  8 Foglia, Madison              Cherokee             1:15.90    1:16.47   1 
  9 DeSpirito, Tara              Shawnee              1:15.80    1:17.42   1 
 10 Packard, Danielle            Seneca               1:19.80    1:18.50   1 
 11 Schillinger, Brooke          Shawnee              1:16.90    1:21.39   1 
 12 Neher, Rose                  Shawnee              1:18.80    1:22.36   1 
 
Girls 4x100 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Lenape High School  'A'                             49.13      49.43    6   
     1) Mitchell, Ariel                 2) Topolski, Marissa              
     3) Lambert, Shannon                4) Storms, Shannon                
  2 Cherokee  'A'                                       50.96      50.14    4   
     1) Thornton, Gianna                2) Clark, Morgan                  
     3) Strauss, Jess                   4) Strauss, Carolyn               
 
Girls 4x400 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Lenape High School  'A'                           3:55.20    3:58.72    6   
     1) Topolski, Marissa               2) Storms, Shannon                
     3) Lambert, Shannon                4) Pettipaw, Carly                
  2 Cherokee  'A'                                     4:10.00    4:06.40    4   
     1) Donahue, Tricia                 2) McAdams, Jess                  
     3) Clark, Morgan                   4) McGlashan, Taylor              
  3 Seneca  'A'                                       4:12.00    4:08.23    2   
     1) Hay, Kayla                      2) Heinemann, Grayce              
     3) Webb, Joey                      4) Martin, Kayla                  
  4 Shawnee  'A'                                      4:12.00    4:10.95  
     1) Robinson, Jordan                2) Bonner, Kara                   
     3) Johnson, Molly                  4) Jones, Allison                 
 
Girls 4x800 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Lenape High School  'A'                          10:16.20   10:23.19    6   
     1) Gibson, Sarah                   2) Lambert, Shannon               
     3) Williams, Cian                  4) Vizzard, Meghan                
  2 Cherokee  'A'                                    10:26.00   10:29.99    4   
     1) Kodluk, Rachel                  2) Juszczyszyn, Anna              
     3) Moraschi, Izzi                  4) Gallagher, Julianne            
 
Girls High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 LaRosa, Sabrina              Lenape               5-00.00    4-10.00    6   
     4-02.00 4-04.00 4-06.00 4-08.00 4-10.00 5-00.00 
         P       P       O       O      XO     XXX   
  2 Foley, Susann                Seneca               4-08.00    4-08.00    4   
     4-02.00 4-04.00 4-06.00 4-08.00 4-10.00 
         O       O      XO      XO     XXX   
  3 Hoelzel, Kayla               Cherokee             4-06.00    4-06.00    3   
     4-02.00 4-04.00 4-06.00 4-08.00 
         O       O      XO     XXX   
  4 Larzelere, Georgia           Shawnee              4-08.00    4-06.00    2   
     4-02.00 4-04.00 4-06.00 4-08.00 
         O     XXO      XO     XXX   
  5 Wash, Joelle                 Cherokee             4-10.00    4-06.00    0.50
     4-02.00 4-04.00 4-06.00 4-08.00 
         P       P     XXO     XXX   
  5 Esplund, Alison              Shawnee              4-08.00    4-06.00    0.50
     4-02.00 4-04.00 4-06.00 4-08.00 
         O       O     XXO     XXX   
  7 Dougherty, Kayla             Lenape               4-04.00    4-02.00  
     4-02.00 4-04.00 
       XXO     XXX   
  7 Weiner, Hannah               Cherokee             4-04.00    4-02.00  
     4-02.00 4-04.00 
         O     XXX   
  7 Raffo, Brittney              Seneca               4-06.00    4-02.00  
     4-02.00 4-04.00 
         O     XXX   
  7 Neher, Rose                  Shawnee              4-06.00    4-02.00  
     4-02.00 4-04.00 
         O     XXX   
  7 Williams, Ciaron             Lenape               4-04.00    4-02.00  
     4-02.00 4-04.00 
         O     XXX   
  7 Mondrup, Maja                Seneca               4-06.00    4-02.00  
     4-02.00 4-04.00 
        XO     XXX   
 
Girls Pole Vault
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hoxit, Cassie                Lenape               9-06.00    9-00.00    4.33
     6-00.00 6-06.00 7-00.00 7-06.00 8-00.00 8-06.00 9-00.00 9-06.00 
         P       P       O       O       O       O       O     XXX   
  1 Storms, Shannon              Lenape               9-06.00    9-00.00    4.33
     6-00.00 6-06.00 7-00.00 7-06.00 8-00.00 8-06.00 9-00.00 9-06.00 
         P       P       P       P       O       O       O     XXX   
  1 Raffo, Brittney              Seneca               7-06.00    9-00.00    4.33
     6-00.00 6-06.00 7-00.00 7-06.00 8-00.00 8-06.00 9-00.00 9-06.00 
         P       P       O       O       O       O       O     XXX   
  4 Bohi, Rebecca                Seneca               9-00.00    8-06.00    2   
     6-00.00 6-06.00 7-00.00 7-06.00 8-00.00 8-06.00 9-00.00 
         P       P       P       P       P      XO     XXX   
  5 Sharp, Gabby                 Lenape               9-00.00    8-06.00    1   
     6-00.00 6-06.00 7-00.00 7-06.00 8-00.00 8-06.00 9-00.00 
         P       P       P      XO       O      XO     XXX   
  6 Davis, Emily                 Cherokee             8-00.00    7-00.00  
     6-00.00 6-06.00 7-00.00 7-06.00 
         P       P     XXO     XXX   
  7 Fericy, Kayla                Cherokee             6-06.00    6-00.00  
     6-00.00 6-06.00 
         O     XXX   
 
Girls Long Jump
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Staten, Jasmine              Lenape              16-10.50   17-08.75   NWI   6   
     17-04.75(NWI) 17-01(NWI) 17-04(NWI) 17-08.75(NWI)       
  2 Mitchell, Ariel              Lenape              16-06.00   16-05.25   NWI   4   
     15-05(NWI) FOUL      FOUL      16-05.25(NWI)        
  3 LaRosa, Sabrina              Lenape              16-10.00   16-03.75   NWI   3   
     15-03.75(NWI) 16-03.75(NWI) 15-03(NWI) FOUL             
  4 Thornton, Gianna             Cherokee            15-01.50   15-06.00   NWI   2   
     FOUL      15-06(NWI) FOUL      FOUL             
  5 Fernandez, Lua               Cherokee            14-04.00   14-02.25   NWI   1   
     14-02.25(NWI) 13-00.50(NWI) 13-07.75(NWI) 13-11.75(NWI)        
  6 Raffo, Jessica               Seneca              12-08.00   13-04.25   NWI 
     12-09.50(NWI) 12-02.50(NWI) 13-04.25(NWI) 12-10.75(NWI)        
  7 Keller, Sierra               Cherokee            14-07.00   13-02.00   NWI 
     11-11.75(NWI) 13-02(NWI) 12-11.50(NWI) FOUL             
  8 Magasic, Gabriella           Seneca              13-10.00   13-01.75   NWI 
     12-07.75(NWI) 12-01.50(NWI) 12-06(NWI) 13-01.75(NWI)        
  9 DeSpirito, Tara              Shawnee             12-09.00   12-08.25   NWI 
     12-05(NWI) 12-03.50(NWI) 12-08.25(NWI) FOUL             
 10 Schillinger, Brooke          Shawnee             12-07.00   12-08.00   NWI 
     FOUL      FOUL      FOUL      12-08(NWI)        
 11 Wright, Carly                Shawnee             12-03.00   12-06.00   NWI 
     11-00(NWI) 12-05(NWI) 12-06(NWI) 12-04(NWI)        
 
Girls Triple Jump
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Raffo, Brittney              Seneca              34-10.00   35-03.50   NWI   6   
     34-09.50(NWI) 35-03.50(NWI) 35-00.25(NWI) 34-05(NWI)        
  2 Staten, Jasmine              Lenape              32-10.50   31-09.75   NWI   4   
     FOUL      31-09(NWI) 31-09.75(NWI) FOUL             
  3 Thornton, Gianna             Cherokee            30-04.00   30-07.00   NWI   3   
     FOUL      30-06.25(NWI) 30-07(NWI) FOUL            
  4 Reid, Elizabeth              Lenape              29-08.00   30-04.25   NWI   2   
     29-05.75(NWI) 30-04.25(NWI) 30-02.50(NWI) 30-04(NWI)       
  5 Keller, Sierra               Cherokee            30-06.25   29-06.00   NWI   1   
     FOUL      28-11(NWI) 29-06(NWI) FOUL             
  6 LaRosa, Sabrina              Lenape              32-06.00   29-02.50   NWI 
     FOUL      FOUL      FOUL      29-02.50(NWI)        
  7 Raffo, Jessica               Seneca              29-03.00   28-09.50   NWI 
     28-06.50(NWI) 28-09.50(NWI) 28-02(NWI) 28-07.50(NWI)       
  8 Schillinger, Brooke          Shawnee             27-08.00   28-07.50   NWI 
     27-08.50(NWI) 28-07.50(NWI) 27-02.50(NWI) FOUL             
  9 Magasic, Gabriella           Seneca              30-00.00   28-05.00   NWI 
     28-05(NWI) 27-05.50(NWI) 28-02.50(NWI) FOUL             
 -- Wash, Joelle                 Cherokee            33-00.00       FOUL       
     FOUL      FOUL      FOUL      FOUL             
 
Girls Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Bryan, Kalyn                 Seneca              34-10.00   33-08.50    6   
      33-08.50  33-00.50  29-01  31-10.25       
  2 Schrier, Kaela               Cherokee            30-09.00   32-11.75    4   
      29-08  30-07.50  32-11.75  29-08.75       
  3 Bowers, Sarah                Cherokee            34-06.00   32-02.50    3   
      FOUL  32-00.50  31-08  32-02.50       
  4 Suriano, Marissa             Shawnee             31-05.00   29-10.75    2   
      29-00.75  27-05.75  29-00  29-10.75       
  5 Caira, Emma                  Shawnee             28-04.00   29-00.50    1   
      26-11  28-07.75  29-00.50  FOUL        
  6 Sims, Micaela                Cherokee            27-06.00   27-04.75  
      26-09.75  27-04.75  26-04.25  26-03.50        
  7 Dever, Katelyn               Seneca              28-00.00   27-03.50  
      24-11  25-04  27-03.50  27-02.75        
  8 Mills, Gabriela              Lenape              26-01.00   26-05.00  
      22-10.25  25-11.50  26-05  25-01.50        
  9 Moore, Stephanie             Shawnee             26-04.00   25-03.50  
      24-02.75  25-03.50  22-02.75  FOUL        
 10 Williams, Taylor             Lenape              32-03.00   24-11.00  
      FOUL  FOUL  24-11  FOUL        
 11 Moore, Ashley                Seneca              26-00.00   23-01.25  
      22-07.50  23-01.25  19-09.25  20-00.25        
 
Girls Discus Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Bryan, Kalyn                 Seneca                 96-11      93-05    6   
      81-02  84-09  88-03  93-05       
  2 Dever, Katelyn               Seneca                 89-05      85-05    4   
      79-07  85-05  82-08  FOUL        
  3 Suriano, Marissa             Shawnee                91-09      85-03    3   
      85-03  FOUL  72-09  FOUL        
  4 Bowers, Sarah                Cherokee               83-01      83-10    2   
      83-10  79-00  83-05  FOUL        
  5 Sims, Micaela                Cherokee               81-09      81-10    1   
      72-00  74-05  81-10  74-02        
  6 Mills, Gabriela              Lenape                 78-04      80-08  
      80-08  FOUL  79-06  67-06        
  7 Schrier, Kaela               Cherokee               92-06      80-02  
      79-05  80-02  72-05  71-07        
  8 Forelli, Jessy               Shawnee                77-05      71-09  
      FOUL  71-06  71-09  FOUL        
  9 Rosania, Alex                Shawnee                77-00      70-02  
      58-11  66-07  67-02  70-02        
 10 Marino, Jamie                Lenape                 55-10      67-03  
      48-11  50-03  57-10  67-03        
 11 Castiglioni, Elena           Seneca                 68-00      64-11  
      64-05  64-11  FOUL  61-01        
 12 Sasse, Maddie                Lenape                 60-10      63-06  
      FOUL  FOUL  53-09  63-06        
 
Girls Javelin Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Schrier, Kaela               Cherokee              127-02     125-04    6   
      108-03  109-04  125-04  119-04        
  2 Hagmayer, Elizabeth          Seneca                 96-02      97-08    4   
      82-01  84-09  82-05  97-08        
  3 Friedman, Gabby              Lenape                 97-05      93-05    3   
      93-05  89-07  90-03  88-07        
  4 Hyde, Amanda                 Cherokee               79-10      86-05    2   
      84-00  67-08  83-05  86-05       
  5 Bryan, Kalyn                 Seneca                110-06      84-08    1   
      78-08  FOUL  77-11  84-08        
  6 Pullen, Alana                Seneca                 81-00      81-05  
      66-03  79-07  81-05  70-01        
  7 Howard, Natalia              Shawnee                83-03      81-04  
      73-11  81-01  81-04  78-10        
  8 Johnson, Erika               Lenape                 90-05      79-02  
      73-07  FOUL  49-03  79-02        
  9 Nolan, Emma                  Shawnee                67-00      70-04  
      FOUL  55-11  61-11  70-04        
 10 Jacobsen, Erica              Cherokee               70-00      68-02  
      64-09  63-08  68-02  58-10        
 11 Leomporra, Alana             Shawnee                67-05      60-09  
      59-08  58-10  60-09  54-04        
 
Boys 100 Meter Dash
========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Roberts, Dave                Lenape                 11.30      11.50   NWI  2   6   
  2 longjohn, ben                Shawnee                11.40      11.58   NWI  2   4   
  3 Hopkins, Daulton             Cherokee               10.90      11.78   NWI  2   3   
  4 Pawlikoswki, Sam             Seneca                 11.50      11.79   NWI  1   1.50
  4 Hunt, Ben                    Lenape                 11.40      11.79   NWI  2   1.50
  6 Curley, Robert               Cherokee               11.20      11.82   NWI  2 
  7 ruble, drew                  Shawnee                11.60      11.93   NWI  1 
  8 Anthony, Malcolm             Lenape                 11.70      12.02   NWI  1 
  9 Watson, Jurelle              Seneca                 12.40      12.50   NWI  1 
 10 Hill, Owen                   Seneca                 12.40      12.64   NWI  1 
 11 Webster, Eric                Shawnee                11.50      14.42   NWI  1 
 
Boys 200 Meter Dash
========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Woodard, Marc                Cherokee               22.00      22.77   NWI  2   6   
  2 Simms, Austin                Lenape                 22.30      23.21   NWI  2   4   
  3 Hopkins, Daulton             Cherokee               22.60      23.65   NWI  2   3   
  4 Mague, Anthony               Shawnee                23.80      24.39   NWI  1   2   
  5 Weiss, Daniel                Cherokee               23.00      24.58   NWI  2   1   
  6 Micale, Justin               Lenape                 24.20      25.06   NWI  1 
  7 Wigley, Matt                 Seneca                 25.70      25.18   NWI  1 
  8 Smith, Malik                 Lenape                 24.60      25.29   NWI  1 
 
Boys 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Harrison, Kevin              Lenape                 49.70      49.71   2   6   
  2 Simms, Austin                Lenape                 50.50      50.24   2   4   
  3 Kurzawa, Tyler               Cherokee               52.30      51.22   2   3   
  4 Nesko, Danny                 Seneca                 51.10      51.28   2   2   
  5 Mague, Anthony               Shawnee                52.40      51.52   2   1   
  6 Powell, Matthew              Cherokee               52.20      52.30   2 
  7 Celona, Joseph               Lenape                 52.80      53.13   1 
  8 Curley, Robert               Cherokee               53.20      53.89   1 
  9 Perricone, Alex              Seneca                 54.00      54.45   1 
 10 Ross, Dom                    Seneca                 55.60      55.21   1 
 11 matlack, boaz                Shawnee                58.00      56.89   1 
 
Boys 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Fraley, Daniel               Lenape               2:03.00    2:01.59    6   
  2 Zurzolo, Michael             Cherokee             2:06.00    2:03.35    4   
  3 miller, mark                 Shawnee              2:05.00    2:03.43    3   
  4 Falk, Nicholas               Cherokee             2:05.00    2:04.06    2   
  5 Keenan, David                Lenape               2:03.00    2:05.04    1   
  6 Baranowski, Wes              Seneca               2:07.00    2:07.77  
  7 Lipinsky, joe                Shawnee              2:09.00    2:07.93  
  8 Brown, Brendan               Seneca               2:07.00    2:09.21  
  9 Curtin, Kevin                Seneca               2:09.00    2:09.98  
 10 Vicente, Adam                Lenape               2:10.00    2:10.61  
 -- Kurzawa, Tyler               Cherokee             2:00.92        DNF  
 
Boys 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Falk, Nicholas               Cherokee             4:25.00    4:30.78    6   
  2 DeTone, Justin               Cherokee             4:33.00    4:31.17    4   
  3 miller, mark                 Shawnee              4:34.00    4:34.24    3   
  4 Zurzolo, Michael             Cherokee             4:38.00    4:37.41    2   
  5 Zubrzycki, Matt              Lenape               4:38.00    4:40.23    1   
  6 Figura, Mike                 Lenape               4:45.00    4:47.91  
  7 Curtin, Kevin                Seneca               4:47.00    4:51.24  
  8 Hochberg, Jeff               Lenape               5:16.00    5:06.22  
  9 Kearns, John                 Shawnee              4:58.00    5:07.80  
 10 Suchodola, Arthur            Seneca               5:15.00    5:10.00  
 11 flamini, victor              Shawnee              5:27.00    5:20.96  
 
Boys 3200 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Shea, Jack                   Cherokee             9:32.00    9:47.02    6   
  2 Kelly, Justin                Cherokee             9:35.00    9:56.25    4   
  3 DeTone, Justin               Cherokee             9:32.00    9:58.83    3   
  4 richwall, jason              Shawnee             10:20.00   10:18.91    2   
  5 Kasper, Ryan                 Lenape              10:26.00   10:26.35    1   
  6 dickenson, bryan             Shawnee             10:25.00   10:29.00  
  7 Christou, Yianni             Lenape              10:50.00   11:13.72  
  8 Saiia, JC                    Seneca              11:50.00   11:39.25  
  9 Moore, Brady                 Seneca              12:50.00   12:24.27  
 
Boys 5000 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Marks, Brandon               Cherokee            17:20.00   17:42.17    6   
  2 Smith, Matthew               Cherokee            18:20.00   17:51.04    4   
  3 Gil, Noah                    Cherokee            18:20.00   18:16.28    3   
 
Boys 110 Meter Hurdles
========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1 Liebling, Jake               Lenape                 14.60      14.82   NWI  2   6   
  2 Woodard, Marc                Cherokee               15.08      15.19   NWI  2   4   
  3 Roberts, Dave                Lenape                 14.90      15.30   NWI  2   3   
  4 Flowers, Joshua              Lenape                 16.00      16.27   NWI  2   2   
  5 Barbour, Kevin               Seneca                 18.60      18.36   NWI  2   1   
  6 Osterhout, David             Cherokee               17.80      18.57   NWI  2 
  7 rosen, Zach                  Shawnee                19.50      19.61   NWI  1 
  8 Leach, Andrew                Seneca                 19.60      19.82   NWI  1 
  9 Panaccio, Alfred             Cherokee               20.30      20.59   NWI  1 
 10 Derkas, Timothy              Seneca                 20.10      20.60   NWI  1 
 
Boys 400 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Harrison, Kevin              Lenape                 57.50      57.25   2   6   
  2 ruble, drew                  Shawnee                54.00      58.26   2   4   
  3 Flowers, Joshua              Lenape               1:00.70      59.53   2   3   
  4 Osterhout, David             Cherokee             1:02.30    1:01.26   2   2   
  5 Panaccio, Alfred             Cherokee             1:04.90    1:04.33   1   1   
  6 Johnson-Waters, Khyree       Lenape               1:03.50    1:04.90   2 
  7 Barbour, Kevin               Seneca               1:06.30    1:05.62   1 
  8 Leach, Andrew                Seneca               1:10.60    1:10.43   1 
  9 Derkas, Timothy              Seneca               1:06.90    1:11.22   1 
 
Boys 4x100 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Cherokee  'A'                                       44.00      43.92    6   
     1) Curley, Robert                  2) Powell, Matthew                
     3) Hopkins, Daulton                4) Woodard, Marc                  
  2 Lenape High School  'A'                             45.00      44.29    4   
     1) Roberts, Dave                   2) Anthony, Malcolm               
     3) Hunt, Ben                       4) Liebling, Jake                 
  3 Seneca  'A'                                         46.81      46.37    2   
     1) Ross, Dom                       2) Watson, Jurelle                
     3) Mulvihill, Mike                 4) Pawlikoswki, Sam               
 
Boys 4x400 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Lenape High School  'A'                           3:25.00    3:26.60    6   
     1) Harrison, Kevin                 2) Celona, Joseph                 
     3) Liebling, Jake                  4) Simms, Austin                  
  2 Cherokee  'A'                                     3:35.00    3:31.35    4   
     1) Milligan-Tinker, Kevin          2) Curley, Robert                 
     3) Graves, Terrance                4) Powell, Matthew                
  3 Seneca  'A'                                       3:35.06    3:40.50    2   
     1) Perricone, Alex                 2) Ross, Dom                      
     3) Baranowski, Wes                 4) Nesko, Danny                   
  4 Shawnee  'A'                                                 4:06.94  
     1) Webster, Eric                   2) Mague, Anthony                 
     3) matlack, boaz                   4) ruble, drew                    
 
Boys 4x800 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Lenape High School  'A'                           8:55.00    8:43.84    6   
     1) Penny, Myles                    2) Louie, Hunter                  
     3) Lauer, Craig                    4) Vicente, Adam                  
  2 Cherokee  'A'                                     8:45.00    8:46.05    4   
     1) Rabinowitz, Cameron             2) Gravlin, Steven                
     3) Falzone, Brendan                4) Wilburn, Cameron               
 
Boys High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Liebling, Jake               Lenape               6-06.00    6-02.00    6   
     5-00.00 5-02.00 5-04.00 5-06.00 5-08.00 5-10.00 6-00.00 6-02.00 6-04.00 6-06.00 
         P       P       P       P       O       O       P     XXO       P     XXX   
  2 Hunt, Ben                    Lenape               6-00.00    5-08.00    4   
     5-00.00 5-02.00 5-04.00 5-06.00 5-08.00 5-10.00 
         P       P      XO      XO      XO     XXX   
  3 Flowers, Joshua              Lenape               5-08.00    5-06.00    3   
     5-00.00 5-02.00 5-04.00 5-06.00 5-08.00 
         P       O       O       O     XXX   
  4 Pawlikoswki, Sam             Seneca               5-06.00    5-06.00    2   
     5-00.00 5-02.00 5-04.00 5-06.00 5-08.00 
         P       O      XO       O     XXX   
  5 Kramer, Samuel               Cherokee             5-08.00    5-06.00    1   
     5-00.00 5-02.00 5-04.00 5-06.00 5-08.00 
         P       O       O      XO     XXX   
  6 Bauer, Russell               Seneca               6-00.00    5-06.00  
     5-00.00 5-02.00 5-04.00 5-06.00 5-08.00 
         P       P       O      XO     XXX   
  7 longjohn, ben                Shawnee              5-04.00    5-04.00  
     5-00.00 5-02.00 5-04.00 5-06.00 
         O       O       O     XXX   
  8 bisbee, jack                 Shawnee              5-06.00    5-02.00  
     5-00.00 5-02.00 5-04.00 
         O       O     XXX   
  9 rosen, Zach                  Shawnee              5-04.00    5-02.00  
     5-00.00 5-02.00 5-04.00 
         O      XO     XXX   
 -- McShane, Michael             Cherokee             5-00.00         NH  
     5-00.00 
       XXX   
 -- Milligan-Tinker, Kevin       Cherokee             5-00.00         NH  
     5-00.00 
       XXX   
 
Boys Pole Vault
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 kinney, kevin                Shawnee             12-00.00   12-00.00    6   
     7-00.00 7-06.00 8-00.00 8-06.00 9-00.00 9-06.00 10-00.00 10-06.00 11-00.00 11-06.00 12-00.00 12-06.00 
         P       P       P       P       P       P        P        P        O        O        O      XXX   
  2 Gouveia, Chris               Lenape              12-06.00   11-06.00    4   
     7-00.00 7-06.00 8-00.00 8-06.00 9-00.00 9-06.00 10-00.00 10-06.00 11-00.00 11-06.00 12-00.00 
         P       P       P       P       P       P        P        P       XO        O      XXX   
  3 Hathaway, Dillon             Seneca              10-06.00   11-00.00    3   
     7-00.00 7-06.00 8-00.00 8-06.00 9-00.00 9-06.00 10-00.00 10-06.00 11-00.00 11-06.00 
         P       P       P       P       P       O       XO        O        O      XXX   
  4 Haider, Shamrez              Lenape              10-06.00   10-06.00    2   
     7-00.00 7-06.00 8-00.00 8-06.00 9-00.00 9-06.00 10-00.00 10-06.00 11-00.00 
         P       P       P       P       O       O        O        O      XXX   
  5 Hebert, Tyler                Lenape              10-06.00   10-06.00    1   
     7-00.00 7-06.00 8-00.00 8-06.00 9-00.00 9-06.00 10-00.00 10-06.00 11-00.00 
         P       P       O       O       O       O       XO        O      XXX   
  6 walton, josh                 Shawnee             10-00.00   10-00.00  
     7-00.00 7-06.00 8-00.00 8-06.00 9-00.00 9-06.00 10-00.00 10-06.00 
         P       P       P       P       O       O        O      XXX   
  7 Kirby, Mark                  Cherokee            10-06.00   10-00.00  
     7-00.00 7-06.00 8-00.00 8-06.00 9-00.00 9-06.00 10-00.00 10-06.00 
         P       P       P       P       P       P       XO      XXX   
  8 Brown, Brendan               Seneca              10-00.00    9-06.00  
     7-00.00 7-06.00 8-00.00 8-06.00 9-00.00 9-06.00 10-00.00 10-06.00 
         P       P       P       P     XXO       O        P      XXX   
  9 mcneil, mike                 Shawnee              9-00.00    9-06.00  
     7-00.00 7-06.00 8-00.00 8-06.00 9-00.00 9-06.00 10-00.00 
         P       P      XO       O       O     XXO      XXX   
 10 Schneeweis, Colton           Cherokee             7-06.00    8-00.00  
     7-00.00 7-06.00 8-00.00 8-06.00 
         O      XO      XO     XXX   
 -- Mollett, Darren              Cherokee             7-06.00         NH  
     7-00.00 
       XXX   
 
Boys Long Jump
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Woodard, Marc                Cherokee            20-00.00   20-01.25   NWI   6   
     17-00.50(NWI) 19-11.50(NWI) 20-01.25(NWI) FOUL             
  2 Mulvihill, Mike              Seneca              19-02.00   18-10.50   NWI   4   
     18-10.50(NWI) FOUL      FOUL      FOUL             
  3 Bilello, Dominic             Shawnee             18-06.00   18-06.75   NWI   3   
     18-05(NWI) 18-06.75(NWI) FOUL      18-06.50(NWI)        
  4 Hopkins, Daulton             Cherokee            18-00.00   18-02.50   NWI   2   
     17-02.25(NWI) 18-02.50(NWI) 17-05.50(NWI) 17-08.50(NWI)        
  5 Hunt, Ben                    Lenape              18-09.00   18-01.75   NWI   1   
     17-05.25(NWI) 18-01.75(NWI) FOUL      FOUL             
  6 Milligan, Kevin              Cherokee            17-10.00   17-08.00   NWI 
     FOUL      FOUL      16-02(NWI) 17-08(NWI)      
  7 Monroe, Tony                 Lenape              18-00.00   17-00.00   NWI 
     16-00(NWI) 17-00(NWI) FOUL      16-03.75(NWI)       
  8 Bauer, Russell               Seneca              16-11.00   16-10.25   NWI 
     FOUL      FOUL      FOUL      16-10.25(NWI)       
  9 Matt Agger, 0                Lenape              17-00.00   16-09.00   NWI 
     15-04(NWI) 15-07.75(NWI) 16-04.25(NWI) 16-09(NWI)      
 
Boys Triple Jump
=====================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind Points
=====================================================================================
  1 Harrison, Kevin              Lenape              43-05.00   41-00.00   NWI   6   
     39-08.50(NWI) 41-00(NWI) FOUL      39-09.50(NWI)       
  2 Kirby, Mark                  Cherokee            38-01.00   38-01.50   NWI   4   
     36-10.25(NWI) 38-01.50(NWI)             
  3 Mulvihill, Mike              Seneca              38-09.00   38-00.00   NWI   3   
     FOUL      38-00(NWI) FOUL      FOUL             
  4 Bilello, Dominic             Shawnee             36-00.00   35-05.75   NWI   2   
     32-07.50(NWI) 32-05.75(NWI) 35-05.75(NWI) 35-02.25(NWI)        
  5 Amin, Neil                   Cherokee            36-10.00   35-00.75   NWI   1   
     FOUL      33-02(NWI) FOUL      35-00.75(NWI)       
  6 Kittles, Jordan              Cherokee            35-06.00   35-00.00   NWI 
     35-00(NWI) FOUL      FOUL      34-09.75(NWI)        
  7 Monroe, Tony                 Lenape              38-00.00   33-10.50   NWI 
     32-10.75(NWI) 33-10.50(NWI) 33-08.25(NWI) 33-06.50(NWI)        
  8 Matt Agger, 0                Lenape              32-00.00   30-03.50   NWI 
     30-03.50(NWI) FOUL      FOUL      FOUL            
 
Boys Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 gajderowicz, dave            Shawnee             48-06.00   47-05.25    6   
      44-02.50  FOUL  43-02  47-05.25       
  2 Hemple, John                 Cherokee            45-00.50   47-00.75    4   
      FOUL  46-09.50  45-03  47-00.75        
  3 Gibbs, Chris                 Shawnee             40-00.00   45-00.50    3   
      45-00.50  39-03.50  40-07  42-09.50        
  4 Piper, Hunter                Seneca              43-09.00   41-02.25    2   
      39-06  41-02.25  40-05.50  38-11.50        
  5 Massimino, Dante             Cherokee            41-00.50   39-02.00    1   
      39-02  37-04.75  FOUL  36-07.50        
  6 Quipot, Philippe             Cherokee            38-11.50   39-00.75  
      FOUL  FOUL  39-00.75  38-09        
  7 Backus, Raymond              Lenape              44-00.00   37-09.50  
      FOUL  35-09  35-10.75  37-09.50        
  8 Caccese, Ronnie              Lenape              41-00.00   35-07.75  
      FOUL  33-08  35-07.75  34-11       
  9 Reinhard, Rob                Lenape              38-00.00   35-02.75  
      31-02  35-02.75  33-10.25  31-11.50        
 10 Pretti, Kevin                Shawnee             35-05.00   34-04.00  
      34-04  33-11.50  33-02.75  32-04        
 11 Knecht, Jason                Seneca              34-06.00   32-04.00  
      27-11.75  32-04  31-06  31-04.50        
 12 Brown, Patrick               Seneca              35-09.00   32-00.00  
      31-05  30-08.50  32-00  FOUL        
 
Boys Discus Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 gajderowicz, dave            Shawnee               129-00     129-02    6   
      115-03  122-10  128-11  129-02        
  2 Backus, Raymond              Lenape                141-00     122-04    4   
      FOUL  122-04  122-00  FOUL        
  3 Caccese, Ronnie              Lenape                108-00     110-01    3   
      88-10  104-00  103-01  110-01       
  4 howard, charles              Shawnee               103-00     109-08    2   
      109-08  107-06  98-09  FOUL        
  5 Razler, Ryan                 Cherokee              108-10     108-03    1   
      FOUL  103-00  106-08  108-03        
  6 Quipot, Philippe             Cherokee              117-00     102-07  
      FOUL  101-00  102-07  FOUL        
  7 Brown, Patrick               Seneca                 95-10      99-06  
      99-06  98-08  89-06  95-09        
  8 Giovetis, Adonis             Cherokee              104-07      91-07  
      86-09  91-05  91-07  FOUL        
  9 Piper, Hunter                Seneca                100-06      90-07  
      FOUL  90-07  90-03  FOUL        
 10 Knecht, Jason                Seneca                 92-04      86-04  
      76-02  84-02  82-07  86-04        
 11 Pilling, Zach                Lenape                 94-00      83-04  
      FOUL  62-00  83-04  FOUL        
 
Boys Javelin Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 onbashian, liam              Shawnee               176-02     171-02    6   
      135-09  171-02  161-07  157-10       
  2 morello, chase               Shawnee               142-00     139-00    4   
      128-02  135-01  124-08  139-00       
  3 Gross, Matthew               Cherokee              142-09     136-02    3   
      136-02  128-04  127-00  120-07       
  4 Giovetis, Adonis             Cherokee              118-03     132-02    2   
      111-05  132-02  128-03  FOUL       
  5 Anderson, Luke               Seneca                132-01     129-02    1   
      129-02  129-01  124-02  127-01        
  6 Razler, Ryan                 Cherokee              143-02     127-06  
      FOUL  124-09  127-06  114-08        
  7 trees, dan                   Shawnee               143-00     127-00  
      127-00  106-08  100-01  115-09        
  8 Damiri, Nicholas             Seneca                129-04     124-10  
      114-08  FOUL  110-07  124-10        
  9 Piper, Hunter                Seneca                127-09     120-06  
      120-06  FOUL  119-10  FOUL        
 10 Steacker, Louis J            Lenape                102-00     115-03  
      109-09  115-03  105-03  94-01        
 11 Caccese, Ronnie              Lenape                129-00     114-04  
      91-00  106-08  114-04  FOUL        
 12 Reinhard, Rob                Lenape                108-00      90-09  
      90-05  90-09  FOUL  FOUL        
 
                    Women - Team Rankings - 19 Events Scored
===============================================================================
    1) Lenape High School         134.66     2) Cherokee                   64.50
    3) Seneca                      49.33     4) Shawnee                    38.50
 
                    Men - Team Rankings - 19 Events Scored
===============================================================================
    1) Cherokee                   106        2) Lenape High School        100.50
    3) Shawnee                     57        4) Seneca                     23.50