5/22–(Friday) South Sectional (Central Regional)2-3- Non Public B (North) Boys

Licensed to Tomahawk Timing - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 5/23/2015 11:38 AM
       2015 NJSIAA/The Star-Ledger/M-F Athletic - 5/22/2015 to 5/23/2015       
            Track & Field Sectionals South Groups 2, 3 & NP North B            
                         Cemtral Regional  High School                         
                                    Results                                    
 
Boys 100 Meter Dash South Gr 2
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Davon Tucker              12 STERLING               11.00      11.08q  5 
  2 Quadir Albright           11 BUENA                             11.09q  1 
  3 Paul Wickwire             11 BARNEGAT               11.19      11.14q  5 
  4 Jean-Paul Roane           10 DEPTFORD               10.92      11.27q  5 
  5 Brad Hawkins              11 CAMDEN                 11.52      11.34q  4 
  6 Angel White               12 PEMBERTON              11.22      11.35q  5 
  7 Isaiah Jones              11 OVERBROOK              12.07      11.47q  2 
  8 Jaymonie Weeks            12 BRIDGETON              11.42      11.48q  5 
  9 Mike Keller               12 WEST DEPTFORD          11.29      11.49   5 
 10 Rashid Marrow             SR MIDDLE TOWNSHIP                   11.51   1 
 10 Michael Rosario           11 MANCHESTER TWSP.       11.44      11.51   4 
 12 Quasheem Taylor           12 BRIDGETON              11.64      11.52   4 
 13 Derrick Clement           11 DEPTFORD               11.41      11.53   5 
 14 Jordan Rodriguez          12 HADDONFIELD            11.52      11.55   4 
 15 Rashaan Richardson        12 PEMBERTON              11.38      11.57   5 
 16 Joshua Keith-Paynes       12 CEDAR CREEK            11.41      11.58   5 
 16 Samuel Crouch             11 BUENA                  12.14      11.58   2 
 18 Evan Bertonazzi           11 BUENA                  11.85      11.59   3 
 19 Jake Schmitz              10 BARNEGAT               11.71      11.67   4 
 20 Jahmir Ellis              11 DEPTFORD               11.99      11.69   3 
 21 Michael Black             12 OVERBROOK                         11.70   1 
 21 Charles Naone-Carter      11 STERLING               11.84      11.70   3 
 23 Lechaun Patterson         10 CINNAMINSON            11.65      11.75   4 
 24 Alex D'Ascenzo            12 HADDONFIELD            11.65      11.76   4 
 25 Hunter Byrd               12 STERLING               11.79      11.77   4 
 26 Matt Fell                 11 HADDONFIELD            11.87      11.83   3 
 26 George Milton             10 WILLINGBORO            11.76      11.83   4 
 28 Nassir Johnson            12 PEMBERTON              11.82      11.85   3 
 29 Jordan Tabb               10 PLEASANTVILLE          12.06      11.93   3 
 30 Edwin Soler                9 OVERBROOK                         11.94   1 
 30 Jarrett Braithwaite       SR WILLINGBORO                       11.94   3 
 32 Dustin Singleton          11 CAMDEN                            12.04   3 
 33 Corey Cusack              10 PINELANDS              12.26      12.12   2 
 34 Kyle Jennings             10 CAMDEN                            12.17   3 
 34 Kyle Robinson             12 CINNAMINSON                       12.17   4 
 36 Shemar Jarrett            SO BARNEGAT                          12.25   2 
 37 Richaw Holloway           10 CEDAR CREEK                       12.32   1 
 38 Matt Novak                12 WEST DEPTFORD          11.94      12.33   3 
 39 Dominic Bowman             9 LOWER CAPE MAY         12.90      12.53   2 
 40 Brennan Richardson         9 PINELANDS              13.22      12.70   1 
 41 Ben Isenhart              12 LOWER CAPE MAY         13.08      12.79   2 
 42 Isaiah Hayman             10 WOODSTOWN                         13.12   1 
 43 Jimmy O'Keefe             10 LOWER CAPE MAY                    14.06   1 
 -- Curtis Hickson            11 CINNAMINSON            11.35        DNF   5 
 -- James Richards            11 PINELANDS              12.34         DQ   2 
 
Boys 100 Meter Dash South Gr 2
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Davon Tucker              12 STERLING               11.08      10.88   10   
  2 Jean-Paul Roane           10 DEPTFORD               11.27      11.10    8   
  3 Quadir Albright           11 BUENA                  11.09      11.23    6   
  4 Angel White               12 PEMBERTON              11.35      11.24    4   
  5 Paul Wickwire             11 BARNEGAT               11.14      11.28    2   
  6 Jaymonie Weeks            12 BRIDGETON              11.48      11.36    1   
  7 Brad Hawkins              11 CAMDEN                 11.34      11.44  
  8 Isaiah Jones              11 OVERBROOK              11.47      11.61  
 
Boys 400 Meter Dash South Gr 2
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Kenny Brosier             12 WILLINGBORO            48.70      49.47   6  10   
  2 Tyler Davidson            11 WILLINGBORO            49.26      49.50   6   8   
  3 Walter Victor             12 DEPTFORD               52.55      50.04   5   6   
  4 Mike Keller               12 WEST DEPTFORD          50.12      50.25   6   4   
  5 Miles Melton              10 CEDAR CREEK            49.58      50.31   6   2   
  6 David Miller              12 WILLINGBORO            50.89      50.57   6   1   
  7 Jaymonie Weeks            12 BRIDGETON              51.13      51.64   6 
  8 Jamal Tillman             12 BUENA                             51.75   1 
  9 Eric Hill                 12 DEPTFORD               50.31      51.88   6 
 10 Dy' Melle Parker          11 CAMDEN                 52.22      52.27   5 
 11 Calvin Bannister          12 PEMBERTON              52.89      52.43   5 
 12 Julian Norman             10 WOODSTOWN              50.99      52.78   6 
 13 Tarence Walker            10 PLEASANTVILLE          53.69      53.16   5 
 14 RaeSean Cruz              11 BUENA                  54.50      53.51   4 
 15 Kirston Beaucicault       10 BARNEGAT                          53.53   4 
 16 Nicolo Adorno              9 BARNEGAT               53.50      53.70   5 
 17 Fabian Cintron            11 BRIDGETON              54.29      53.81   4 
 18 Andrew Blaszczyk          11 WOODSTOWN              53.94      54.19   5 
 19 Aaron Solomon             12 CEDAR CREEK            56.27      54.27   3 
 20 Dominic Gigliotti         12 CINNAMINSON                       54.29   1 
 21 Perry Thomas              11 OVERBROOK              56.16      54.83   3 
 22 Cameron Collier           11 CINNAMINSON            54.34      55.02   4 
 23 Sean Quigley              11 HADDONFIELD            56.77      55.22   3 
 24 Connor Lustenberger       10 BARNEGAT               54.42      55.37   4 
 25 Harry Fonshell            10 HADDONFIELD            55.09      55.60   4 
 26 Brian Finnan              11 CINNAMINSON                       55.63   4 
 27 Haafiz Walker              9 CAMDEN                            55.80   5 
 28 Dylan Scholes             SR MANCHESTER TWSP.                  56.15   3 
 29 Michael Brown             10 OVERBROOK              56.47      56.33   3 
 30 Nathaniel Scribner         9 CEDAR CREEK                       56.38   2 
 31 Jake Maxwell              10 BUENA                  56.73      56.78   3 
 32 Rasheed Pollard           10 CAMDEN                            57.04   4 
 33 Josuel Leal                9 STERLING               57.31      57.27   3 
 34 Edwin Soler                9 OVERBROOK                         57.49   2 
 35 Gary Bennett               9 STERLING                          57.50   3 
 36 Jerry Blackburn            9 MANCHESTER TWSP.       58.70    1:00.22   2 
 37 Jd Harrison                9 PINELANDS                       1:00.28   1 
 38 Russ Paretzky             10 PINELANDS            1:01.50    1:00.38   2 
 39 Joe Dekovitch              9 PINELANDS            1:01.90    1:05.06   2 
 
Boys 800 Meter Run South Gr 2
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Tyler Davidson            11 WILLINGBORO          1:56.51    1:57.51   3  10   
  2 Austin Stoner             11 HADDONFIELD          1:58.57    1:57.85   3   8   
  3 Alvaro Perdomo-Saez       11 PLEASANTVILLE        2:00.43    1:58.17   3   6   
  4 Greg Pelose               11 HADDONFIELD                     1:58.21   3   4   
  5 Jack Wood                 12 HADDONFIELD          1:57.29    1:58.47   3   2   
  6 Tom Long                  11 CINNAMINSON          1:56.81    1:58.59   3   1   
  7 Gunnar Pearson            10 BARNEGAT             1:58.26    1:59.56   3 
  8 Noah Prevard              11 PLEASANTVILLE        2:03.43    2:00.67   3 
  9 Giovanni Aracena          11 PLEASANTVILLE                   2:01.49   3 
 10 Daniel Forman             12 PEMBERTON            2:00.03    2:03.68   3 
 11 John Macaluso             12 STERLING                        2:04.58   2 
 12 Zachary Mozart            12 BARNEGAT             2:05.84    2:06.05   2 
 13 Billy Francz              10 BUENA                2:05.25    2:06.37   2 
 14 Anthony Sarno             10 BARNEGAT             2:03.86    2:07.18   2 
 15 Aaron Cooper              10 WILLINGBORO          2:07.19    2:07.25   2 
 15 DaShawn Lamar-Baldwin     11 BRIDGETON            2:11.12    2:07.25   1 
 17 Lybrant Robinson          10 MANCHESTER TWSP.     2:07.00    2:08.03   2 
 18 Haafiz Walker              9 CAMDEN               2:06.72    2:08.72   2 
 19 Jaidel Ellis              10 MANCHESTER TWSP.     2:11.01    2:09.12   1 
 20 Elijah Crouch             12 BUENA                           2:09.88   1 
 21 Zach Chapman              12 DEPTFORD             2:09.65    2:09.97   2 
 22 Max Adams                  9 CINNAMINSON          2:05.88    2:10.29   2 
 23 Peter Mayer               12 LOWER CAPE MAY       2:11.99    2:10.42   1 
 24 Calvin Bannister          12 PEMBERTON            2:23.46    2:12.77   1 
 25 Brandon Walters           11 CEDAR CREEK                     2:13.13   1 
 26 David Marini              12 WOODSTOWN            2:12.87    2:14.12   1 
 27 Mike Lyons                10 CEDAR CREEK          2:14.48    2:14.72   1 
 28 Jerry Gaskill             12 MANCHESTER TWSP.     2:10.50    2:15.72   2 
 29 John Carson               SR TIMBER CREEK                    2:18.97   2 
 30 Ty Martinez                9 LOWER CAPE MAY       2:31.41    2:21.65   1 
 31 Wade VanOrden             10 PINELANDS                       2:27.91   1 
 32 Harry Van Dusen            9 STERLING             2:28.44    2:28.76   1 
 
Boys 1600 Meter Run South Gr 2
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Greg Pelose               11 HADDONFIELD          4:17.41    4:23.14   2  10   
  2 Sean Macpherson           12 STERLING             4:16.71    4:25.61   2   8   
  3 Austin Stoner             11 HADDONFIELD          4:25.16    4:27.45   2   6   
  4 Tom Long                  11 CINNAMINSON          4:35.55    4:27.72   2   4   
  5 Danny Brennan             12 HADDONFIELD          4:22.86    4:28.31   2   2   
  6 Jimmy Macpherson          10 STERLING             4:31.52    4:28.80   2   1   
  7 Giovanni Aracena          11 PLEASANTVILLE        4:34.66    4:30.39   2 
  8 A.J Kilpatrick            11 WEST DEPTFORD        4:36.79    4:37.28   2 
  9 Ryan Herlihy              SR MIDDLE TOWNSHIP                 4:37.66   2 
 10 Billy Francz              10 BUENA                4:47.62    4:39.07   2 
 11 Mitchel Wileczek          11 WEST DEPTFORD        4:37.83    4:44.08   2 
 12 Matt West                 JR WEST DEPTFORD                   4:46.93   2 
 13 Jabril Garlic             12 WOODSTOWN            4:39.76    4:47.45   2 
 14 Josh Vencius               9 DEPTFORD                        4:47.87   1 
 15 Christian Rivera          11 PEMBERTON            4:51.52    4:49.83   1 
 16 Mark Nelson               10 LOWER CAPE MAY                  4:50.53   1 
 17 Marquie Cruzado           12 PLEASANTVILLE                   4:51.97   1 
 18 David Marini              12 WOODSTOWN            5:03.10    4:54.62   1 
 19 Sean Moran                SO BARNEGAT                        4:55.07   1 
 20 Howard Jones              11 STERLING                        4:55.42   1 
 21 Mike Lyons                10 CEDAR CREEK          5:00.31    4:56.49   1 
 22 Tim Meineke               10 CEDAR CREEK          5:01.65    4:59.36   1 
 23 Eric Allikmaa             10 PINELANDS            5:04.18    5:00.26   1 
 24 Zach Kennedy              10 MANCHESTER TWSP.     5:00.62    5:01.32   1 
 25 Paolo Piit                11 DEPTFORD                        5:08.92   1 
 26 Will Berger                9 LOWER CAPE MAY       5:04.77    5:24.03   1 
 27 Michael Heck              12 PINELANDS            5:32.67    5:28.72   1 
 28 Dan Diaz                  10 PINELANDS            5:38.05    5:33.71   1 
 
Boys 110 Meter Hurdles South Gr 2
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Rashaan Richardson        12 PEMBERTON              14.40      14.53q  4 
  2 Glen Abbott               12 DEPTFORD               14.83      14.70q  4 
  3 Victor Walker             12 PLEASANTVILLE          14.78      14.86q  4 
  4 Jordan Torney             11 MANCHESTER TWSP.       14.85      14.98q  3 
  5 Shaquille Dixon           12 DEPTFORD               14.56      14.99q  4 
  6 Dy' Melle Parker          11 CAMDEN                 15.54      15.05q  3 
  7 Mikal Wright              11 BRIDGETON              15.09      15.13q  4 
  8 Quasheem Taylor           12 BRIDGETON              15.41      15.17q  4 
  9 Tyler Garland             11 DEPTFORD               15.48      15.22   4 
 10 Megill Dylan              12 MANCHESTER TWSP.       15.07      15.33   4 
 11 Tariq Adams               12 PLEASANTVILLE          15.10      15.39   4 
 12 Edwin Burgos-Rodriguez    12 PEMBERTON              15.73      15.66   3 
 13 Tom Meyer                 12 WEST DEPTFORD          15.14      15.72   4 
 14 Josh Legg                 11 WEST DEPTFORD          15.97      15.84   3 
 15 Cameron Gayle             12 BUENA                  16.44      15.93   3 
 16 Taequan King-Hymon        12 PEMBERTON              15.48      16.22   3 
 17 Dominic Gigliotti         12 CINNAMINSON            16.57      16.31   3 
 18 Richard Collier           12 PLEASANTVILLE                     16.50   1 
 19 Jahaad Beckford           10 WILLINGBORO            16.58      16.88   2 
 19 Andrew Dembs              12 HADDONFIELD            15.84      16.88   3 
 21 Nick Ryan                 10 PINELANDS              17.42      16.95   2 
 22 Thomas Akins              11 BUENA                  17.33      16.97   2 
 23 Da'Mire Hutchinson         9 STERLING               17.28      17.42   2 
 24 Daniel Velazquez          11 BUENA                             17.54   1 
 25 Ben Lewis                 12 STERLING                          17.78   2 
 26 Darius Burden             11 WOODSTOWN              16.44      17.86   3 
 27 Chad Newkirk              12 WOODSTOWN              18.04      18.48   2 
 28 Rakeem Greeen             12 STERLING               16.49      18.55   3 
 29 Sampson Abah              11 CINNAMINSON            18.02      18.77   1 
 30 Daniel Tighe              10 WOODSTOWN                         19.29   1 
 31 Josh Elliot               11 LOWER CAPE MAY                    20.44   1 
 32 Ty Martinez                9 LOWER CAPE MAY         21.71      20.57   1 
 33 Patrick O'Malley          12 HADDONFIELD                       22.04   1 
 34 Zack Reeves                9 PINELANDS                         22.67   1 
 
Boys 400 Meter Hurdles South Gr 2
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 Kenny Brosier             12 WILLINGBORO            54.84      54.48   5  10   
  2 Shaquille Dixon           12 DEPTFORD               55.39      54.95   5   8   
  3 Dy' Melle Parker          11 CAMDEN                 59.23      57.03   4   6   
  4 Jordan Torney             11 MANCHESTER TWSP.       56.28      57.64   5   4   
  5 Glen Abbott               12 DEPTFORD               57.18      57.68   5   2   
  6 Elijah Crouch             12 BUENA                  58.93      57.89   4   1   
  7 Dylan Megill              SR MANCHESTER TWSP.                  58.57   4 
  8 Andrew Dembs              12 HADDONFIELD            58.57      58.68   5 
  9 Taequan King-Hymon        12 PEMBERTON              58.65      58.78   4 
 10 Dominic Gigliotti         12 CINNAMINSON          1:01.10      59.72   3 
 11 Fabian Cintron            11 BRIDGETON            1:00.14    1:00.05   3 
 12 Darius Burden             11 WOODSTOWN              59.96    1:00.18   3 
 13 Jahaad Beckford           10 WILLINGBORO          1:03.41    1:00.19   2 
 14 Josh Legg                 11 WEST DEPTFORD          55.57    1:00.20   5 
 15 Spencer Flores            10 HADDONFIELD          1:00.01    1:00.25   3 
 16 DaShawn Lamar-Baldwin     11 BRIDGETON              58.77    1:00.27   4 
 17 Tom Meyer                 12 WEST DEPTFORD          58.74    1:00.45   4 
 18 Yunisa Bakarr             12 WILLINGBORO            56.51    1:00.61   5 
 19 Tyler Garland             11 DEPTFORD               57.29    1:00.79   5 
 20 Edwin Burgos-Rodriguez    12 PEMBERTON              58.98    1:01.88   4 
 21 Cameron Gayle             12 BUENA                1:02.18    1:01.90   3 
 22 Nick Ryan                 10 PINELANDS              59.34    1:01.96   4 
 23 Damonte Anderson          11 CAMDEN               1:04.03    1:02.18   2 
 24 Korey Hagamin             10 OVERBROOK            1:04.50    1:02.69   2 
 25 Michael Brown             10 OVERBROOK                       1:03.21   1 
 26 Thomas Akins              11 BUENA                           1:03.25   1 
 27 Justin Smalls             10 STERLING                        1:04.00   1 
 28 Riley Saint Elien         11 CINNAMINSON          1:02.41    1:04.12   3 
 29 Sean Casiao               10 PINELANDS            1:03.86    1:04.24   2 
 30 Darin Clark               10 STERLING             1:02.57    1:04.32   3 
 31 Sampson Abah              11 CINNAMINSON          1:03.33    1:05.07   2 
 32 Daniel Tighe              10 WOODSTOWN            1:07.57    1:06.01   1 
 33 Josuel Leal                9 STERLING             1:04.01    1:08.09   2 
 34 Diego Meucci              FR HADDONFIELD                     1:08.52   2 
 35 Zack Reeves                9 PINELANDS            1:13.71    1:10.48   1 
 36 Marquise Jones            SO MIDDLE TOWNSHIP                 1:10.64   2 
 37 Brandon Bauer             10 LOWER CAPE MAY       1:15.20    1:11.85   1 
 38 Ty Martinez                9 LOWER CAPE MAY       1:11.28    1:12.18   1 
 39 Jimmy O'Keefe             10 LOWER CAPE MAY       1:17.74    1:15.25   1 
 
Boys 4x800 Meter Relay South Gr 2
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 HADDONFIELD                                       8:04.97    7:52.11   10   
     1) Austin Stoner 11                2) Jack Wood 12                   
     3) Greg Pelose 11                  4) Chris Goings 12                
  2 PLEASANTVILLE                                     8:09.14    8:04.25    8   
     1) Radcliffe Narinensingh 11       2) Noah Prevard 11                
     3) Giovanni Aracena 11             4) Alvaro Perdomo-Saez 11         
  3 STERLING                                          8:28.27    8:09.05    6   
     1) John Macaluso 12                2) Zach Patten 11                 
     3) Jimmy Macpherson 10             4) Sean Macpherson 12             
  4 BARNEGAT                                          8:32.37    8:14.30    4   
     1) Gunnar Pearson 10               2) Zachary Mozart 12              
     3) Nicholas Kovaly 9               4) Anthony Sarno 10               
  5 WILLINGBORO                                       8:44.51    8:25.66    2   
     1) Tyshan Hernedez 11              2) Aaron Cooper 10                
     3) Rico Patterson 10               4) David Miller 12                
  6 DEPTFORD                                          8:29.37    8:26.39    1   
     1) Zach Chapman 12                 2) Anthony Hernandez 12           
     3) Zach Jankauskus 12              4) Eric Hill 12                   
  7 CINNAMINSON                                       8:36.01    8:40.28  
     1) Max Adams 9                     2) Justin Arnold 9                
     3) Emmanuel Udotong 12             4) Michael Ungvarsky 10           
 
Boys High Jump South Gr 2
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Marquese Bell             10 BRIDGETON            6-06.00    6-04.00   10   
  2 Ceyemere Frison           12 MANCHESTER TWSP.     6-00.00    6-04.00    8   
  3 Tariq Adams               12 PLEASANTVILLE        6-04.00    6-04.00    6   
  4 Dustin Singleton          11 CAMDEN                          6-02.00    4   
  5 Michael Suarez            11 PINELANDS            6-00.00    6-00.00    1   
  5 Preston Harcum            12 WEST DEPTFORD        6-02.00    6-00.00    1   
  5 Brad Hawkins              11 CAMDEN               6-02.00    6-00.00    1   
  8 Isaiah Jones              11 OVERBROOK            6-00.00    5-10.00  
  8 Jonathan Glimp            12 STERLING             5-06.00    5-10.00  
  8 Rakeem Greeen             12 STERLING             5-04.00    5-10.00  
  8 Sam Bealor                11 HADDONFIELD          5-08.00    5-10.00  
 12 Grady Carr                10 HADDONFIELD          5-04.00    5-08.00  
 13 Rico Patterson            10 WILLINGBORO          5-04.00    5-06.00  
 13 Sean Casiao               10 PINELANDS            5-08.00    5-06.00  
 15 Daniel Velazquez          11 BUENA                           5-04.00  
 15 Cameron Gayle             12 BUENA                           5-04.00  
 15 Dezmen Johnson            11 PEMBERTON            5-06.00    5-04.00  
 15 Jerry Blackburn            9 MANCHESTER TWSP.     5-04.00    5-04.00  
 15 Tommy Wyatt               11 OVERBROOK            5-06.00    5-04.00  
 
Boys Triple Jump South Gr 2
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Steven Liu                10 CINNAMINSON         43-07.25   44-11.00   10   
  2 Jose Gonzalez             12 DEPTFORD            43-11.00   44-09.50    8   
  3 Michael Black             12 OVERBROOK           41-02.75   43-11.25    6   
  4 Emmanuel Udotong          12 CINNAMINSON         43-05.50   43-09.25    4   
  5 Jordan Torney             11 MANCHESTER TWSP.    43-09.00   43-01.75    2   
  6 Megill Dylan              12 MANCHESTER TWSP.    42-05.00   42-09.00    1   
  7 Colin Cooper              SR MIDDLE TOWNSHIP                42-05.25  
  8 Anthony Hernandez         12 DEPTFORD                       42-03.50  
  9 Quadir Albright           11 BUENA               39-09.00   41-10.25  
 10 DaShawn Lamar-Baldwin     11 BRIDGETON           41-02.25   41-02.00  
 11 Folasayo Gureje           11 DEPTFORD            40-00.00   40-10.75  
 12 Charles Naone-Carter      11 STERLING            41-04.75   40-01.50  
 13 Mikal Wright              11 BRIDGETON           40-05.00   39-11.00  
 14 Richard Collier           12 PLEASANTVILLE                  39-08.00  
 15 Rashid Marrow             SR MIDDLE TOWNSHIP                39-06.00  
 16 Sampson Abah              11 CINNAMINSON         39-04.00   38-07.50  
 17 Elijah Crouch             12 BUENA               40-09.25   38-04.00  
 17 Harold Fotso              12 STERLING                       38-04.00  
 19 Levin Musawa               9 BARNEGAT            37-02.75   37-11.75  
 20 Alioune Diagne            SO BARNEGAT                       37-03.00  
 21 Ben Lewis                 12 STERLING                       36-04.00  
 22 Juan Abraham              FR BARNEGAT                       35-04.50  
 23 Tyrese Jackson             9 OVERBROOK           33-11.00   34-02.00  
 24 D' Andre Jernigan          9 PLEASANTVILLE                  34-00.50  
 25 Ben Isenhart              12 LOWER CAPE MAY                 33-08.50  
 26 Cole Hickok               11 LOWER CAPE MAY      28-08.00   33-01.00  
 27 Dominic Bowman             9 LOWER CAPE MAY      34-08.00   32-11.25  
 -- Bryan Marcella            10 PINELANDS                            ND  
 -- Dillon Rocheskey          10 PINELANDS           31-04.75         ND  
 -- Michael Suarez            11 PINELANDS                            ND  
 -- Jalil Burrell             12 CEDAR CREEK         39-01.00       FOUL  
 
Boys Discus Throw South Gr 2
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 John Mooers               SR MIDDLE TOWNSHIP                  185-11   10   
  2 Kevin Wolf                12 HADDONFIELD           132-05     147-02    8   
  3 Ryan Addlesberger         12 CINNAMINSON           138-02     146-11    6   
  4 Cesar Ruiz                10 CAMDEN                143-07     140-04    4   
  5 De'Jour Fisher            11 BUENA                 142-10     140-03    2   
  6 Nick Novak                10 WEST DEPTFORD         118-01     133-01    1   
  7 Jordan Aikens             12 BUENA                 127-05     130-04  
  8 Fran Stepnowski           10 CINNAMINSON           131-11     129-04  
  9 Teslim Bakarr             11 WILLINGBORO           113-02     125-04  
 10 LaQuay Bishop             11 PLEASANTVILLE                    125-03  
 11 Dimitri Leger             11 PLEASANTVILLE         113-04     125-01  
 12 Matthew Nannie            SR MANCHESTER TWSP.                 121-10  
 13 Derrick McCall            12 BRIDGETON             129-09     117-09  
 14 Isaiah Marshall           12 WILLINGBORO                      116-10  
 15 Alejandro Valdez           9 BRIDGETON              95-06     116-02  
 16 Brandon Weist             12 STERLING               97-06     113-10  
 16 Jared Racer               12 WOODSTOWN             106-10     113-10  
 18 Ron Johnson               11 CAMDEN                116-03     111-10  
 19 Anthony Peletsky          12 STERLING              112-00     111-01  
 20 Kelley Lutz               10 PINELANDS             106-08     105-02  
 21 Cliff Pierce              SO DEPTFORD                         103-10  
 22 Jaquan Thompson           12 STERLING              118-05     103-03  
 23 Brendan Abbott            11 PINELANDS                        102-05  
 24 Chris Bateman             12 HADDONFIELD           111-03     100-07  
 25 Ryan Mc Andrew            10 PINELANDS             105-01      96-09  
 26 Ty Addlesberger           10 CINNAMINSON           149-07      92-01  
 27 Tony Kapurelos             9 LOWER CAPE MAY      88-08.50      88-07  
 28 Kyle Hamilton             JR WOODSTOWN                         80-04  
 29 Paul Accardi              10 LOWER CAPE MAY         73-05      72-09  
 30 Gerlach Paul              FR HADDONFIELD                       72-01  
 -- Jalil Burrell             12 CEDAR CREEK           154-03       FOUL  
 
Boys 100 Meter Dash South Gr 3
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Anthony Maturano          11 HAMMONTON              11.14      11.10q  5 
  2 Chais Hill                12 HIGHLAND REGIONA       11.30      11.16q  5 
  3 Nigel Sanchez             12 WOODROW WILSON                    11.27q  5 
  4 Martin Booker Jr          10 PENNSAUKEN             11.19      11.31q  5 
  5 Marquan Jones             11 PENNSAUKEN             11.17      11.34q  5 
  6 Melvin Sheppard           11 MOORESTOWN             11.37      11.40q  5 
  7 Akile Meade               11 BURLINGTON TOWNS       12.02      11.55q  3 
  8 Jaavon Benson             11 HIGHLAND REGIONA                  11.59q  1 
  9 Dashaun Brown             12 WINSLOW TOWNSHIP       11.50      11.60   5 
 10 Travon Price                 CC TECH                           11.60   5 
 11 Justin Bishop             11 MAINLAND               11.41      11.61   5 
 11 Cameron Stinson           11 TIMBER CREEK           11.82      11.61   3 
 13 Jason Butler              11 TIMBER CREEK                      11.62   1 
 14 Tyreek Williams           11 TIMBER CREEK           11.65      11.64   5 
 15 Daquan Lindsey               CC TECH                           11.65   4 
 16 Josh Howard               11 PENNSAUKEN             11.73      11.67   4 
 17 Ismael Berry               9 WINSLOW TOWNSHIP                  11.68   4 
 18 Everett Wormley           10 BURLINGTON TOWNS                  11.69   4 
 19 Hans Dalambert            10 BURLINGTON TOWNS       12.15      11.73   3 
 20 Oliver Paul               11 OAKCREST                          11.74   1 
 21 Jonathan Banks             9 CENTRAL REGIONAL                  11.77   1 
 22 Connor Stibich            11 HAMMONTON              11.75      11.79   3 
 23 Nicholas Alberto          10 CHERRY HILL WEST                  11.96   4 
 24 Matt Williams             11 MAINLAND               12.05      11.97   3 
 25 Sam Pawlikoswki           11 SENECA                 11.79      11.98   3 
 26 Adrian Clark              11 WOODROW WILSON         12.04      12.00   3 
 27 Joshua Rivera             11 CUMBERLAND             11.98      12.11   3 
 27 Ryan Adams                 9 WINSLOW TOWNSHIP                  12.11   4 
 29 Brandon Frank              9 LACEY                  11.89      12.16   3 
 30 Phillip Cisrow            11 CUMBERLAND             12.08      12.19   1 
 31 Joshua Lim                12 OAKCREST               12.10      12.20   3 
 32 Nahsir Whyte              12 WOODROW WILSON         12.22      12.21   2 
 33 Chris Gordy               10 OAKCREST               12.31      12.24   2 
 34 Lamont Atkins             10 CUMBERLAND             12.02      12.25   1 
 35 Tahir Campbell            10 MAINLAND               12.65      12.34   2 
 36 Cian O'Donoghue           FR OCEAN CITY                        12.45   4 
 37 Jon Maturano              11 HAMMONTON                         12.48   4 
 38 Deandre Washington        10 TOMS RIVER SOUTH       12.81      12.53   2 
 39 Gavin Stevens              9 TOMS RIVER SOUTH                  12.61   2 
 40 Jurelle Watson            11 SENECA                 12.50      12.64   2 
 41 Corey Kalinowski          11 OCEAN CITY             12.67      12.65   2 
 42 Anthony Coston             9 TOMS RIVER SOUTH       13.18      12.88   2 
 
Boys 100 Meter Dash South Gr 3
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Anthony Maturano          11 HAMMONTON              11.10      10.98   10   
  2 Chais Hill                12 HIGHLAND REGIONA       11.16      11.02    8   
  3 Martin Booker Jr          10 PENNSAUKEN             11.31      11.11    6   
  4 Nigel Sanchez             12 WOODROW WILSON         11.27      11.14    4   
  5 Marquan Jones             11 PENNSAUKEN             11.34      11.26    2   
  6 Melvin Sheppard           11 MOORESTOWN             11.40      11.36    1   
  7 Jaavon Benson             11 HIGHLAND REGIONA       11.59      11.43  
  8 Akile Meade               11 BURLINGTON TOWNS       11.55      11.47  
 
Boys 400 Meter Dash South Gr 3
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Nigel Sanchez             12 WOODROW WILSON                    48.95   1  10   
  2 Marquan Jones             11 PENNSAUKEN             49.71      49.62   6   8   
  3 Brandon Outlaw            10 MOORESTOWN             49.95      50.27   6   6   
  4 Tyler Clybourn            11 OAKCREST               50.93      50.34   6   4   
  5 Martin Booker Jr          10 PENNSAUKEN             51.07      50.88   6   2   
  6 Justin Bishop             11 MAINLAND                          51.19   5   1   
  7 James Chukwurah           11 DELSEA                 50.24      51.41   6 
  8 Daquan Lindsey               CC TECH                           51.53   5 
  9 Juvante Thompson          11 HAMMONTON              50.65      51.56   6 
 10 Donte Witcher             10 TIMBER CREEK           49.80      51.76   6 
 11 Josh Hackett              12 HIGHLAND REGIONA       51.29      52.08   5 
 12 Malik Mcbride             11 PENNSAUKEN                        52.34   4 
 13 Eddy Ongwenyi             11 BURLINGTON TOWNS       51.91      52.40   5 
 14 Ronald Gibson             10 HAMMONTON              53.22      52.49   4 
 15 Kevin Stokes              12 OAKCREST               51.52      52.50   5 
 16 Ali-Quan Stokes           12 OAKCREST                          52.63   5 
 17 Danny Nesko               12 SENECA                 51.28      52.63   5 
 18 Trey Welds                12 CHERRY HILL WEST                  53.24   1 
 19 Zion Howard               10 MOORESTOWN             52.94      53.41   4 
 20 Ryan Beebe                12 OCEAN CITY             53.78      53.44   3 
 21 Tyler Morgan              12 HAMMONTON              53.77      53.52   3 
 22 Vincent Dipietro          11 DELSEA                 53.01      53.63   4 
 23 Ryan Adams                 9 WINSLOW TOWNSHIP                  53.77   3 
 24 Mosha Manjara             12 BURLINGTON TOWNS       55.55      53.82   2 
 25 Edwin Lopez               10 WOODROW WILSON                    54.01   1 
 26 Nasir Vaughns             10 WOODROW WILSON         54.75      54.27   2 
 27 Timothy Alston            12 WINSLOW TOWNSHIP       50.69      54.48   6 
 28 Alex Perricone            10 SENECA                 54.40      54.58   2 
 29 Ian Walczak               12 TOMS RIVER SOUTH       53.50      54.65   3 
 30 Kevin McDermott           12 OCEAN CITY             54.14      54.74   3 
 31 Brandon Timpanaro         10 CENTRAL REGIONAL                  54.93   1 
 32 John Timmes               12 TOMS RIVER SOUTH       54.10      54.97   3 
 33 Doug Jensen               12 CENTRAL REGIONAL       53.21      55.02   4 
 34 Travon Price                 CC TECH                           55.09   4 
 35 Shaun Robinson            10 CHERRY HILL WEST                  55.27   3 
 36 Darian Tejada             11 TOMS RIVER SOUTH       55.90      55.48   2 
 37 Dominic Cocove            10 CUMBERLAND             54.59      55.57   2 
 38 Matthew Zelinski           9 OCEAN CITY             55.19      55.64   2 
 39 Matt Wigley                9 SENECA                 56.94      56.08   1 
 40 Nick Bruni                10 MAINLAND               56.34      56.73   2 
 41 Rashad Lucas              11 BURLINGTON TOWNS                  56.94   2 
 42 Richard Thach             12 CHERRY HILL WEST                  56.98   3 
 43 Lamont Atkins             10 CUMBERLAND                        57.30   5 
 44 Tarion Russell               CC TECH                           57.48   4 
 45 Michael Drake             JR CENTRAL REGIONAL                  57.63   1 
 46 Makfuzul Hasman           10 MAINLAND               57.79      58.15   1 
 47 Bobby Griffin             11 CUMBERLAND             58.04      58.39   1 
 
Boys 800 Meter Run South Gr 3
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Justin Branco             12 DELSEA               1:57.08    1:56.92   3  10   
  2 Dominick Munson           12 TIMBER CREEK         1:57.86    1:57.26   3   8   
  3 Kevin Fox                 10 MOORESTOWN           2:01.01    2:00.24   3   6   
  4 Ryan Carroll              12 HIGHLAND REGIONA     1:59.73    2:00.31   3   4   
  5 Harrison Morris           11 MOORESTOWN           1:59.32    2:00.81   3   2   
  6 George Tenenberg           9 DELSEA               2:02.92    2:01.27   3   1   
  7 Micah Girgan              12 CENTRAL REGIONAL     2:05.38    2:03.03   2 
  8 Destin Davis              12 WINSLOW TOWNSHIP     2:01.06    2:03.07   3 
  9 Keanu Samaroo             11 OAKCREST             2:03.06    2:03.08   3 
 10 Zion Watson               11 WINSLOW TOWNSHIP     2:04.13    2:05.62   2 
 11 Scott Sherry              11 CHERRY HILL WEST     2:03.65    2:05.96   3 
 12 Andre Mayers              11 CENTRAL REGIONAL     2:08.25    2:06.55   1 
 13 Greg Butenewicz           10 DELSEA               2:02.38    2:06.99   3 
 14 Matthew Holmes            12 HAMMONTON            2:02.70    2:07.09   3 
 15 Mike Tapp                 11 TOMS RIVER SOUTH     2:06.49    2:07.30   2 
 16 Evan Schmeizer            11 OCEAN CITY           2:08.31    2:07.67   1 
 17 Brendan Brown             11 SENECA               2:07.93    2:07.77   2 
 18 Nolan Czech                9 TOMS RIVER SOUTH     2:07.71    2:08.22   2 
 18 Tiger Carey                9 MAINLAND             2:15.66    2:08.22   1 
 20 Daniel Chavez-Lopez       12 CUMBERLAND                      2:09.67   1 
 21 Nuriddin Wise              9 HIGHLAND REGIONA     2:10.22    2:09.69   1 
 22 David Millar              11 OCEAN CITY           2:06.26    2:09.95   2 
 23 Wes Baronowski            12 SENECA               2:05.64    2:11.35   2 
 24 Robert Abrams             10 CHERRY HILL WEST                2:11.42   2 
 25 Diego Arvelo               9 MOORESTOWN                      2:12.26   1 
 26 Jacion Hammond             9 WINSLOW TOWNSHIP                2:12.76   2 
 27 Nasir Vaughns             10 WOODROW WILSON       2:06.04    2:12.83   2 
 28 Jacob Gnad                 9 LACEY                           2:13.85   1 
 29 Nick Ziolkowski           11 TOMS RIVER SOUTH     2:13.81    2:14.25   1 
 30 Josh Lowe                 11 CUMBERLAND           2:10.23    2:14.56   1 
 31 Neil Patel                10 MAINLAND                        2:15.27   1 
 32 Owen Barrett              11 CHERRY HILL WEST     2:12.66    2:15.28   1 
 33 Zach Ramos                10 LACEY                           2:16.75   1 
 34 Kyle Sacco                 9 MAINLAND             2:24.58    2:19.64   1 
 35 Christopher Grant          9 CUMBERLAND                      2:40.03   1 
 
Boys 1600 Meter Run South Gr 3
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Justin Branco             12 DELSEA               4:20.12    4:13.23   2  10   
  2 Dominick Munson           12 TIMBER CREEK         4:16.74    4:13.85   2   8   
  3 Joshua Clark              11 HIGHLAND REGIONA     4:26.86    4:23.70   2   6   
  4 Ryan Carroll              12 HIGHLAND REGIONA     4:34.34    4:26.46   2   4   
  5 Harrison Morris           11 MOORESTOWN           4:29.17    4:27.67   2   2   
  6 Kevin Fox                 10 MOORESTOWN           4:36.55    4:30.44   2   1   
  7 Keanu Samaroo             11 OAKCREST             4:38.57    4:33.19   2 
  8 Michael Fillipo           10 HIGHLAND REGIONA     4:42.90    4:36.67   2 
  9 James Brady               11 HAMMONTON            4:35.98    4:37.54   2 
 10 Diego Arvelo               9 MOORESTOWN           4:41.03    4:39.39   2 
 11 Kevin Curtin              11 SENECA               4:47.57    4:41.17   2 
 12 Scott Sherry              11 CHERRY HILL WEST                4:42.49   2 
 13 Brett Johnson             11 OCEAN CITY           4:45.46    4:43.17   2 
 14 Robert Abrams             10 CHERRY HILL WEST     4:52.46    4:43.37   2 
 15 JJ Lopes                  FR DELSEA                          4:46.59   1 
 16 Alexander Jones           11 BURLINGTON TOWNS     4:43.38    4:47.61   2 
 17 Jacion Hammond             9 WINSLOW TOWNSHIP     4:57.97    4:47.85   1 
 18 Nolan Czech                9 TOMS RIVER SOUTH     4:47.81    4:48.19   1 
 19 Jordan Ciocco             10 HAMMONTON            4:53.45    4:48.63   1 
 20 Nicholas Flukey           JR OCEAN CITY                      4:52.16   1 
 21 Earl Richard Heim         11 MAINLAND                        4:53.82   1 
 22 Korey Greene               9 OCEAN CITY           5:06.15    4:54.14   1 
 23 Jeff Bailey               10 HAMMONTON            5:03.62    4:55.25   1 
 24 William Mayhew             9 DELSEA                          4:55.92   2 
 25 Chris Ziolkowski          11 TOMS RIVER SOUTH     5:03.53    4:55.93   1 
 26 Jacob Gnad                 9 LACEY                5:00.38    4:57.64   1 
 27 Owen Barrett              11 CHERRY HILL WEST                4:58.77   1 
 28 Domonic Ross              11 SENECA               5:07.22    4:59.59   1 
 29 Arthur Suchodola          11 SENECA               5:08.79    5:00.74   1 
 30 Devon Conley               9 WINSLOW TOWNSHIP                5:06.91   1 
 31 Marquis Green             FR WINSLOW TOWNSHIP                5:08.34   1 
 32 Sal Pustizzi               9 CUMBERLAND           5:07.55    5:09.51   1 
 33 Dakota Wessel             11 MAINLAND             5:23.39    5:10.18   1 
 34 Anthony Johnson           11 CUMBERLAND           5:12.58    5:13.31   1 
 35 Biagio DeCicco             9 OAKCREST             5:38.55    5:29.19   1 
 36 Sean Stabile              11 OAKCREST                        5:32.75   1 
 
Boys 110 Meter Hurdles South Gr 3
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Edwin Alston              12 WINSLOW TOWNSHIP       14.28      14.36q  3 
  2 Chais Hill                12 HIGHLAND REGIONA       14.21      14.60q  3 
  3 Ali-Quan Stokes           12 OAKCREST               15.55      15.15q  3 
  4 Ryan Givens               12 OCEAN CITY             15.23      15.26q  3 
  5 Jayden Britt              10 OAKCREST               15.17      15.49q  3 
  6 Kenny Anderson            11 MAINLAND               14.60      15.59q  3 
  7 Sean David                11 HIGHLAND REGIONA       14.92      15.63q  3 
  8 Matt Grillo               11 MAINLAND                          15.73q  1 
  9 Jerryl McCoy              12 TIMBER CREEK           17.22      15.80   2 
 10 Ameer Sulton              11 BURLINGTON TOWNS       16.01      15.81   2 
 11 Quadir Thomas             12 OAKCREST               15.20      15.89   3 
 12 Devante Watson            11 WINSLOW TOWNSHIP       16.54      15.98   2 
 13 Maurice Cherry            11 BURLINGTON TOWNS                  16.27   3 
 14 Lawrence Gustafson        11 MAINLAND               15.90      16.68   3 
 15 Zachary Barnard           11 HAMMONTON              16.60      17.27   2 
 16 Kevin Banes               11 HAMMONTON              17.70      17.57   2 
 17 Kevin Barbour             12 SENECA                 18.21      17.79   2 
 18 stephan Elam              11 PENNSAUKEN             17.03      17.87   2 
 19 Kevin McDermott           12 OCEAN CITY                        18.94   1 
 20 John Sheldon              11 OCEAN CITY             20.16      21.02   1 
 
Boys 400 Meter Hurdles South Gr 3
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 Ali-Quan Stokes           12 OAKCREST               54.86      56.04   4  10   
  2 Jamil Adams               10 WINSLOW TOWNSHIP       56.39      57.00   4   8   
  3 Edwin Alston              12 WINSLOW TOWNSHIP       58.44      57.16   4   6   
  4 Quadir Thomas             12 OAKCREST               57.81      57.27   4   4   
  5 Kenny Anderson            11 MAINLAND               57.32      58.12   4   2   
  6 Eddy Ongwenyi             11 BURLINGTON TOWNS       57.01      58.29   4   1   
  7 James Chukwurah           11 DELSEA                            58.31   3 
  8 Jerryl McCoy              12 TIMBER CREEK           58.18      58.71   4 
  9 Devante Watson            11 WINSLOW TOWNSHIP     1:00.08      58.77   3 
 10 Oliver Paul               11 OAKCREST               56.58      59.48   4 
 11 Lawrence Gustafson        11 MAINLAND             1:00.41      59.55   3 
 12 Anthony Holloway          10 CENTRAL REGIONAL       58.87      59.59   3 
 13 Kevin McDermott           12 OCEAN CITY           1:00.76    1:00.18   3 
 14 julian jackson            11 PENNSAUKEN             59.90    1:00.38   3 
 15 Tim Werder                12 TOMS RIVER SOUTH     1:01.80    1:00.64   2 
 16 Tyler Rzymek              11 MAINLAND             1:02.99    1:00.76   2 
 17 Sahey Driggins            10 HIGHLAND REGIONA       59.02    1:00.80   3 
 18 Ronald Gibson             10 HAMMONTON            1:00.88    1:00.91   3 
 19 stephan Elam              11 PENNSAUKEN           1:01.56    1:01.34   2 
 20 Jevante Parris            11 PENNSAUKEN           1:05.32    1:03.57   2 
 21 Casey Rowand              11 HAMMONTON            1:04.49    1:04.05   2 
 22 Mike Tapp                 11 TOMS RIVER SOUTH     1:01.29    1:04.74   2 
 23 Paul (Pj) Short            9 OCEAN CITY           1:04.72    1:04.91   2 
 24 Maurice Cherry            11 BURLINGTON TOWNS     1:02.89    1:05.16   2 
 25 John Sheldon              11 OCEAN CITY           1:09.16    1:06.36   1 
 26 Kevin Barbour             12 SENECA               1:05.62    1:06.37   1 
 27 Sean Hall                 10 CHERRY HILL WEST                1:07.18   1 
 28 Aidan Curran              10 CHERRY HILL WEST     1:09.04    1:07.42   1 
 
Boys 4x800 Meter Relay South Gr 3
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 HIGHLAND REGIONAL                                 8:28.23    8:03.49   10   
     1) Joe Mazzie 12                   2) Jose Figueroa 11               
     3) Joshua Clark 11                 4) Ryan Carroll 12                
  2 DELSEA                                            8:18.23    8:04.34    8   
     1) Justin Branco 12                2) Greg Butenewicz 10             
     3) Jake Hellmig 10                 4) James Chukwurah 11             
  3 WINSLOW TOWNSHIP                                  8:09.23    8:06.53    6   
     1) Jamil Adams 10                  2) Destin Davis 12                
     3) Zion Watson 11                  4) Devante Watson 11              
  4 MOORESTOWN                                        8:34.89    8:11.84    4   
     1) Christian Cramer 11             2) Brandon Outlaw 10              
     3) Andrew Voyack 12                4) Kevin Fox 10                   
  5 HAMMONTON                                         8:38.20    8:12.75    2   
     1) James Brady 11                  2) Philip Iuliucci 10             
     3) Matthew Holmes 12               4) Joseph Dougherty 11            
  6 OCEAN CITY                                        8:44.72    8:15.75    1   
     1) Patrick Cusack 11               2) David Millar 11                
     3) Evan Schmeizer 11               4) Brandon Hadtke 12              
  7 OAKCREST                                          8:39.25    8:32.84  
     1) Keanu Samaroo 11                2) Christian Dennis 10            
     3) Omar Hassanein 10               4) Coleman Puggi 11               
  8 BURLINGTON TOWNSHIP                               8:50.07    8:47.15  
     1) Alexander Jones 11              2) Jalen Jones 9                  
     3) Andrew Masiuk 9                 4) Jason Mihalik 9                
  9 CUMBERLAND                                        8:45.99    8:53.43  
     1) William Mosley 12               2) Daniel Chavez-Lopez 12         
     3) Josh Lowe 11                    4) Michael Girock 10              
 10 LACEY                                             9:12.00    8:58.43  
     1) Jacob Gnad 9                    2) Zach Ramos 10                  
     3) Jan Vancura 10                  4) Bryan Magerowski 11            
 -- TIMBER CREEK                                      8:27.81         DQ   2-3 off the track
     1) Jason Butler 11                 2) Jerome Gibson 9                
     3) Dylan Gray 10                   4) Darius Carroway 9              
 
Boys High Jump South Gr 3
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Ameer Banks               12 DELSEA               6-10.00    6-08.00   10   
  2 Ryan Givens               12 OCEAN CITY           6-04.00    6-04.00    8   
  3 Darnell Jackson           12 OAKCREST             6-02.00    6-02.00    5   
  3 Larry Russell             12 TIMBER CREEK         6-04.00    6-02.00    5   
  5 Jayden Britt              10 OAKCREST             6-02.00    6-02.00    2   
  6 Tyler Clybourn            11 OAKCREST             5-10.00    6-02.00    1   
  7 Matt Grillo               11 MAINLAND             5-10.00    6-00.00  
  7 Anthony Maturano          11 HAMMONTON            6-02.00    6-00.00  
  7 Chais Hill                12 HIGHLAND REGIONA     6-02.00    6-00.00  
 10 Andrew Kelly              10 CENTRAL REGIONAL     6-00.00    5-10.00  
 11 Tarion Russell               CC TECH                         5-10.00  
 12 Cameron Wardle            12 TOMS RIVER SOUTH     5-10.00    5-08.00  
 12 Russell Bauer             12 SENECA               5-10.00    5-08.00  
 12 Joseph Gildea             12 OCEAN CITY           6-00.00    5-08.00  
 12 Sean David                11 HIGHLAND REGIONA     5-10.00    5-08.00  
 12 Hunter Rieger             10 MOORESTOWN           5-08.00    5-08.00  
 17 Tim Werder                12 TOMS RIVER SOUTH     5-06.00    5-06.00  
 17 Gregory Taylor            12 BURLINGTON TOWNS     5-10.00    5-06.00  
 17 Javon James               12 MAINLAND             5-06.00    5-06.00  
 17 Sage Brown                 9 TIMBER CREEK         5-06.00    5-06.00  
 21 John Rhode                11 HAMMONTON            5-06.50    5-04.00  
 -- Andrew Budzak              9 MOORESTOWN           5-00.00         NH  
 
Boys Triple Jump South Gr 3
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Larry Russell             12 TIMBER CREEK        47-03.00   48-10.50   10   
  2 Ameer Banks               12 DELSEA              45-05.50   46-07.75    8   
  3 justin weaver             12 PENNSAUKEN          43-01.25   44-07.50    6   
  4 Jayden Britt              10 OAKCREST            43-06.25   44-04.50    4   
  5 Jayden Rhoden             10 CENTRAL REGIONAL    42-08.00   42-08.00    2   
  6 Ryan Givens               12 OCEAN CITY          41-09.75   41-09.00    1   
  7 Darnell Jackson           12 OAKCREST            42-01.50   41-07.50  
  8 Zaire Webb                12 WOODROW WILSON      40-07.00   40-07.00  
  9 Tymir Kizee                9 DELSEA              40-02.00   40-06.25  
 10 Timothy Alston            12 WINSLOW TOWNSHIP    41-06.00   40-05.00  
 11 Ray Young                    CC TECH                        40-03.25  
 12 Khaliel Burnett            9 DELSEA              42-05.75   40-00.75  
 13 Javon James               12 MAINLAND            41-11.00   39-10.75  
 14 Olusola Dairo              9 HIGHLAND REGIONA    39-05.00   39-07.75  
 15 Sean David                11 HIGHLAND REGIONA    41-04.75   39-04.00  
 16 Travon Price                 CC TECH                        39-01.00  
 17 John Rhode                11 HAMMONTON           38-08.00   38-08.50  
 18 Marquel Wiley             11 CHERRY HILL WEST    40-06.00   38-03.75  
 19 Mathew McGovern           10 CHERRY HILL WEST    36-02.25   38-01.25  
 20 Christoph Ledix           12 BURLINGTON TOWNS    38-06.25   38-00.50  
 21 Nicholas Alberto          10 CHERRY HILL WEST    34-08.50   37-11.25  
 22 rory wood                 11 PENNSAUKEN          35-05.50   36-08.50  
 23 Tyler St Omer             11 BURLINGTON TOWNS    37-07.00   34-06.75  
 24 Dylan Breen                9 LACEY               32-05.25   34-01.25  
 25 Joseph Gildea             12 OCEAN CITY          36-05.00   33-02.75  
 26 Tucker Perkins            JR OCEAN CITY                     32-10.25  
 -- Tarion Russell               CC TECH                              ND  
 -- Jordan Ingrum             12 OAKCREST            43-03.50       FOUL  
 -- Tahir Campbell            10 MAINLAND                           FOUL  
 
Boys Discus Throw South Gr 3
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jake Hallowell            10 DELSEA                155-00     152-02   10   
  2 Darius Marrow             11 CENTRAL REGIONAL      156-00     147-06    8   
  3 Todd Stueber              10 TOMS RIVER SOUTH      151-01     137-05    6   
  4 Chris Upchurch               CC TECH                          129-08    4   
  5 Tom Strychowski           11 LACEY                 135-08     128-11    2   
  6 Jaehlan Joyner            11 BURLINGTON TOWNS      136-00     126-09    1   
  7 Israel Etienne            12 MOORESTOWN            138-00     124-11  
  8 Joshua Brockenberry       12 OAKCREST              117-10     124-03  
  9 Kyle Fernandez            11 TOMS RIVER SOUTH      116-10     120-04  
 10 Terrence Smith            11 OAKCREST              136-02     120-02  
 11 Spencer Smith             11 HIGHLAND REGIONA      125-05     113-09  
 12 Dominic Kelly             11 HAMMONTON             127-10     113-07  
 13 Andrew Brown              11 MAINLAND              108-03     110-11  
 14 justin weaver             12 PENNSAUKEN                       108-01  
 15 Tyler Whitesall           12 CUMBERLAND            118-01     107-01  
 16 Daniel Henderson          11 OCEAN CITY          10-10.50     106-00  
 17 Eric Levai                SO OCEAN CITY                       103-03  
 18 Lorenzo Hernandez         10 CHERRY HILL WEST      105-08     101-06  
 19 na'khi martin             11 PENNSAUKEN             94-00     100-00  
 20 justice johnson           SO PENNSAUKEN                        99-00  
 21 Jonathan Grant            10 LACEY                  98-10      92-08  
 21 Sean Rutala               11 MAINLAND                          92-08  
 23 Hunter Piper              12 SENECA                107-04      90-00  
 24 Patrick Brown             10 SENECA                 99-06      88-07  
 25 Kyle Strunk               JR OCEAN CITY                        87-05  
 26 Jason Knecht              10 SENECA                 86-04      85-04  
 27 Devon Chambers            SO HIGHLAND REGIONA                  82-01  
 28 Marvin Williams           10 WOODROW WILSON         52-08      80-00  
 -- Shawn Spina               11 LACEY                 126-10       FOUL  
 -- Osemwingie Asemota        11 TIMBER CREEK          146-00       FOUL  
 -- Ayotunde Ogunsami         12 CHERRY HILL WEST                   FOUL  
 -- Jasper Deshields          11 WOODROW WILSON         95-01       FOUL  
 -- Enaje Johnson-Hutto       11 OAKCREST              115-05       FOUL  
 
Boys 100 Meter Dash Non-Public NP B
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Evander Pierre            12 HUDSON CATH            11.58      11.36q  3 
  1 Michael Abrams            SO IMMAC CONCE MONT                  11.36q  2 
  3 Noah Wagner-Carlberg      12 NEWARK ACADEMY         11.70      11.60q  3 
  4 Aleem James               12 DWIGHT-ENGLEWOOD       11.79      11.67q  3 
  5 Josh Collin               11 NEWARK ACADEMY         11.85      11.72q  3 
  6 Josh Martin               11 NEWARK ACADEMY         11.92      11.74q  3 
  7 Justin Thompson           SO IMMAC CONCE MONT                  11.82q  2 
  8 Royaal Jones              11 HUDSON CATH                       11.93q  2 
  9 Aaron Grundy              11 ORATORY PREP           11.78      11.99   3 
 10 Natha Summerton           12 HAWT.  CHRISTIAN       12.12      12.04   2 
 11 Brandon Cummings          12 QUEEN OF PEACE         12.44      12.08   3 
 12 Jonathan Barber           11 HUDSON CATH                       12.13   2 
 13 Jayner Gorospe            11 MORRIS CATHOLIC                   12.16   2 
 14 David Falcon              10 HAWT.  CHRISTIAN                  12.40   1 
 15 Dante Small               10 QUEEN OF PEACE                    12.41   2 
 16 Nazmir Nelson             10 SAINT ANTHONY          12.39      12.58   2 
 17 Steve Raman               10 EAST.  CHRISTIAN                  12.62   1 
 18 Giovanni Shine            10 QUEEN OF PEACE                    12.73   2 
 19 Mike Aust                 10 HAWT.  CHRISTIAN                  12.84   1 
 20 Oliver Budd               12 TRINITY CHRISTIA       12.60      12.87   3 
 21 Isiah Williams            11 SAINT ANTHONY                     12.95   1 
 22 Sadik Charles             12 ORATORY PREP           12.49      13.01   3 
 23 Nicholas Brown            10 ORATORY PREP                      13.09   1 
 24 Tyler da Silva             9 MORRISTOWN-BEARD       13.70      13.68   2 
 25 Daletyn Harris            12 TRINITY CHRISTIA       11.90      14.08   3 
 
Boys 100 Meter Dash Non-Public NP B
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Evander Pierre            12 HUDSON CATH            11.36      11.38   10   
  2 Aleem James               12 DWIGHT-ENGLEWOOD       11.67      11.41    8   
  3 Noah Wagner-Carlberg      12 NEWARK ACADEMY         11.60      11.59    6   
  4 Josh Collin               11 NEWARK ACADEMY         11.72      11.68    4   
  5 Justin Thompson           SO IMMAC CONCE MONT       11.82      11.83    2   
  6 Josh Martin               11 NEWARK ACADEMY         11.74      11.85    1   
  7 Michael Abrams            SO IMMAC CONCE MONT       11.36      12.28  
 
Boys 400 Meter Dash Non-Public NP B
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Evander Pierre            12 HUDSON CATH            48.28      49.14   3  10   
  2 Courtney Johnson           9 HUDSON CATH            51.23      51.60   3   8   
  3 Max Borchert              11 MORRISTOWN-BEARD       52.26      52.09   3   6   
  4 Douglas DeGolyer          11 ORATORY PREP           51.53      52.30   3   4   
  5 Raevon Floyd-Bennett      12 HUDSON CATH            51.91      52.43   3   2   
  6 Henry Monaco              12 ORATORY PREP           51.84      53.14   3   1   
  7 Matan Arginteanu          11 DWIGHT-ENGLEWOOD       52.68      53.66   3 
  8 Zachery Tipnis            10 NEWARK ACADEMY         55.10      54.53   2 
  9 Corey Vita                 9 ORATORY PREP           55.55      54.68   2 
 10 Dimarco Veras             10 SAINT ANTHONY                     55.39   2 
 11 Michael Abrams            SO IMMAC CONCE MONT                  55.63   2 
 12 Devin Graham              11 EAST.  CHRISTIAN       54.11      55.68   3 
 13 Vasiliy Fomin             12 DWIGHT-ENGLEWOOD       56.64      56.11   2 
 14 Brian Reynolds             9 MONTCLAIR KIMBER                  57.10   1 
 15 Rohan Bendre              10 NEWARK ACADEMY                    58.41   1 
 16 Truman Ruberti            11 NEWARK ACADEMY                    58.77   1 
 
Boys 800 Meter Run Non-Public NP B
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Drew Crichlow             12 MONTCLAIR KIMBER     2:01.11    2:01.27   2  10   
  2 Evander Pierre            12 HUDSON CATH          1:57.01    2:01.50   2   8   
  3 Ryan Semsel               12 DWIGHT-ENGLEWOOD     2:01.64    2:02.20   2   6   
  4 Douglas DeGolyer          11 ORATORY PREP         1:59.44    2:02.63   2   4   
  5 Max Hubbauer              12 ORATORY PREP                    2:03.03   2   2   
  6 Nick Wilson                9 MONTCLAIR KIMBER     2:03.42    2:03.91   2   1   
  7 Raevon Floyd-Bennett      12 HUDSON CATH          1:59.93    2:04.02   2 
  8 Zachery Tipnis            10 NEWARK ACADEMY       2:10.06    2:06.30   1 
  9 Daniel Ratner             11 NEWARK ACADEMY       2:10.20    2:06.70   2 
 10 Davis Cook                10 MONTCLAIR KIMBER                2:08.05   1 
 11 Jake Veenstra             11 EAST.  CHRISTIAN     2:08.61    2:11.02   2 
 12 Sam Veenstra              11 EAST.  CHRISTIAN                2:12.54   1 
 13 Nick Murray               12 NEWARK ACADEMY                  2:14.84   2 
 14 Marcus Prol               12 TRINITY CHRISTIA     2:14.69    2:17.36   1 
 15 Shykell D Baerga-Troy     10 SAINT ANTHONY        2:15.33    2:17.78   1 
 16 Joseph Reilly             11 QUEEN OF PEACE       2:21.66    2:20.47   1 
 17 Nashon Bushrod-Lowe       SO IMMAC CONCE MONT                2:21.01   1 
 18 Justin Torlucci           10 QUEEN OF PEACE       2:23.24    2:21.30   1 
 19 Peter Yamasaki             9 TRINITY CHRISTIA     2:21.33    2:21.31   1 
 20 Damon Lattuga              9 MORRIS CATHOLIC      2:21.73    2:22.78   1 
 21 Will Laud                 12 MORRISTOWN-BEARD     2:23.18    2:26.41   1 
 22 Diego Lopez               11 QUEEN OF PEACE       2:41.72    2:30.66   1 
 
Boys 1600 Meter Run Non-Public NP B
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Bill Massey               10 MONTCLAIR KIMBER     4:36.49    4:32.56   2  10   
  2 Ryan Semsel               12 DWIGHT-ENGLEWOOD     4:38.36    4:34.40   2   8   
  3 Max Hubbauer              12 ORATORY PREP                    4:34.49   2   6   
  4 Dylan Caban               12 HUDSON CATH          4:35.12    4:37.68   2   4   
  5 Drew Crichlow             12 MONTCLAIR KIMBER     4:35.63    4:38.39   2   2   
  6 Andrew Vita               11 ORATORY PREP         4:46.76    4:44.49   2   1   
  7 Carter Heerema            11 EAST.  CHRISTIAN     4:46.33    4:45.34   2 
  8 Nick Murray               12 NEWARK ACADEMY       4:51.30    4:48.99   2 
  9 Daniel Ratner             11 NEWARK ACADEMY       4:55.15    4:50.06   1 
 10 Nick Wilson                9 MONTCLAIR KIMBER                4:51.45   2 
 11 Michael Cantalupi          8 ORATORY PREP                    4:52.57   2 
 12 Marcus Prol               12 TRINITY CHRISTIA     4:55.80    4:58.77   1 
 13 Johnathon Rivera          11 HUDSON CATH          4:49.33    4:59.10   2 
 14 Zane Diaz                 10 DWIGHT-ENGLEWOOD                5:02.32   1 
 15 Devin Lattuga             12 MORRIS CATHOLIC      5:15.44    5:04.99   1 
 16 Will Fan                  10 EAST.  CHRISTIAN     5:09.19    5:05.56   1 
 17 Iain Morrison             11 TRINITY CHRISTIA     5:18.82    5:21.01   1 
 18 Will Laud                 12 MORRISTOWN-BEARD     5:28.72    5:27.54   1 
 19 Dan Kuder                 SO EAST.  CHRISTIAN                5:28.43   1 
 20 Niles Walker              JR IMMAC CONCE MONT                5:30.78   1 
 21 Cole Fitzsimmons          10 NEWARK ACADEMY                  5:31.08   1 
 22 Dan Coffey                 9 MORRIS CATHOLIC      5:33.55    5:34.68   1 
 23 Mike Steves                9 MORRIS CATHOLIC      5:41.38    5:40.27   1 
 24 Dan Champagne              9 TRINITY CHRISTIA     5:42.31    6:05.90   1 
 
Boys 400 Meter Hurdles Non-Public NP B
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Courtney Johnson           9 HUDSON CATH            59.19      59.04   2  10   
  2 Max Borchert              11 MORRISTOWN-BEARD       57.11      59.82   2   8   
  3 Sam Veenstra              11 EAST.  CHRISTIAN       59.64    1:00.80   2   6   
  4 Corey Vita                 9 ORATORY PREP         1:02.26    1:02.27   2   4   
  5 Aditya Srivatsan          12 NEWARK ACADEMY                  1:02.39   1   2   
  6 Joshua Okaru              JR IMMAC CONCE MONT                1:02.85   1   1   
  7 Aaron Gates               11 DWIGHT-ENGLEWOOD     1:07.70    1:04.68   1 
  8 Eric Reynolds             11 QUEEN OF PEACE       1:04.30    1:06.11   2 
  9 Nicholas Brown            10 ORATORY PREP         1:04.00    1:06.30   2 
 10 Cormac Seyfried           11 NEWARK ACADEMY       1:10.51    1:09.03   1 
 11 John Kolassa              11 ORATORY PREP         1:07.47    1:09.16   2 
 12 Giovanni Thompson         11 HUDSON CATH          1:05.88    1:11.76   2 
 -- Dylan Lattuga             10 MORRIS CATHOLIC      1:10.13        DNF   1 
 
Boys 4x800 Meter Relay Non-Public NP B
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 ORATORY PREP                                      8:51.70    8:39.52   10   
     1) Douglas DeGolyer 11             2) Max Hubbauer 12                
     3) Chris Kelly 10                  4) John Kolassa 11                
  2 EASTERN CHRISTIAN HS                              8:59.23    8:40.11    8   
     1) Will Fan 10                     2) Carter Heerema 11              
     3) Jake Veenstra 11                4) Sam Veenstra 11                
  3 HUDSON CATHOLIC                                   8:31.37    8:48.91    6   
     1) Jonathan Boc 11                 2) Johnathon Rivera 11            
     3) Edwin Gonzalez 9                4) Dylan Caban 12                 
  4 NEWARK ACADEMY                                    9:10.24    8:53.28    4   
     1) Daniel Ratner 11                2) Nick Murray 12                 
     3) Truman Ruberti 11               4) Zachery Tipnis 10              
  5 DWIGHT-ENGLEWOOD                                  8:57.70    8:56.89    2   
     1) David Lysenko 12                2) Zane Diaz 10                   
     3) Clement Wong 12                 4) Ryan Semsel 12                 
  6 TRINITY CHRISTIAN                                            9:30.58    1   
     1) Dan Champagne 9                 2) Iain Morrison 11               
     3) Marcus Prol 12                  4) Ian Stempert 10                
 
Boys High Jump Non-Public NP B
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Mamadou Traore            12 HUDSON CATH          6-00.00    6-00.00   10   
  2 Samuel Opaleye            10 HUDSON CATH          6-00.00    5-10.00    8   
  3 Aleem James               12 DWIGHT-ENGLEWOOD     5-10.00    5-08.00    6   
  4 Aaron Grundy              11 ORATORY PREP         5-06.00    5-08.00    3   
  4 Tomatse Ogedegbe          10 HUDSON CATH          5-10.00    5-08.00    3   
  6 Eric Reynolds             11 QUEEN OF PEACE       5-06.00    5-06.00    1   
 -- Aidan Wood                10 MORRISTOWN-BEARD     5-04.00         NH  
 -- Folajimi Olutiola          9 DWIGHT-ENGLEWOOD     5-02.00         NH  
 -- Graydon Vandeveer         12 MORRISTOWN-BEARD                     NH  
 
Boys Triple Jump Non-Public NP B
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Eric Reynolds             11 QUEEN OF PEACE      40-04.50   41-01.25   10   
  2 Casper Lin                11 DWIGHT-ENGLEWOOD               39-10.50    8   
  3 Noah Wagner-Carlberg      12 NEWARK ACADEMY      40-04.50   39-06.50    6   
  4 Josh Collin               11 NEWARK ACADEMY      38-03.00   39-05.25    4   
  5 Aditya Srivatsan          12 NEWARK ACADEMY      37-09.00   39-03.50    2   
  6 Bryan Lineweaver          11 EAST.  CHRISTIAN    39-10.75   38-11.50    1   
  7 Kristian West             SR IMMAC CONCE MONT               37-05.00  
  8 Giovanni Thompson         11 HUDSON CATH         37-09.25   36-11.25  
  9 Aidan Wood                10 MORRISTOWN-BEARD    36-02.50   34-11.25  
 10 Graydon Vandeveer         12 MORRISTOWN-BEARD    30-01.00   32-05.50  
 -- Tyler Knowles             11 DWIGHT-ENGLEWOOD    36-03.00       FOUL  
 
Boys Discus Throw Non-Public NP B
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Trent Braen               11 EAST.  CHRISTIAN      151-00     139-02   10   
  2 Samuel Fishbein           10 NEWARK ACADEMY        114-10     119-03    8   
  3 Kamau Laguerre            12 HUDSON CATH           103-04     115-02    6   
  4 Nate Ocot                 12 HAWT.  CHRISTIAN                 111-01    4   
  5 Aiden Newman              12 MONTCLAIR KIMBER      111-04     110-07    2   
  6 Michael Ji                 9 EAST.  CHRISTIAN       97-05     101-04    1   
  7 Alexander Pompetzki       12 ORATORY PREP          105-07     100-09  
  8 Nick Mills                11 MORRIS CATHOLIC       102-02      98-04  
  9 John Bastista             11 ORATORY PREP          111-04      98-03  
 10 Nicholas Giordano         11 HUDSON CATH            89-11      97-00  
 11 Josh Batista              10 TRINITY CHRISTIA       98-11      96-02  
 12 Zachary Sieb              10 MORRIS CATHOLIC       113-11      90-11  
 13 Alex Motley               11 MORRISTOWN-BEARD                  88-05  
 14 Joseph Boch               10 TRINITY CHRISTIA       84-01      74-05  
 15 Oliver Stitt              10 MORRISTOWN-BEARD       96-08      64-08  
 16 Josiah Chung              11 TRINITY CHRISTIA                  52-03  
 -- Brendan Murphy            11 ORATORY PREP          104-00       FOUL