4/24– Special Olympics

Licensed to Tomahawk Timing - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 4/24/2015 07:19 PM
                         Speical Olympics - 4/24/2015                          
                          Meet Director:  Kate Allen                           
                             Cherokee High School                              
                                    Results                                    
 
Girls 15&U 25 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 Capehart, Aisha           15 Willingboro             7.90       5.50   2 
  2 Houston, Carraya          12 Willingboro             7.50       6.24   2 
  3 Wright, Chamearah         14 Willingboro             8.60       7.39   1 
  4 Niles, Arielle            13 Opics Alll Stars       17.05       9.59   1 
 
Girls 16+ 25 Meter Dash Wheelchair
================================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Fedder, Leila             17 Opics Alll Stars       21.28      19.58   10   
 
Girls 16+ 25 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 McAuley, Megan            20 Kingsway Learnin        5.10       5.32   3 
  2 Hartzell, Megan           18 Opics Alll Stars        6.74       6.18   3 
  3 Housler, Sarah            19 Opics Alll Stars        6.74       7.14   3 
 
Girls 15&U 50 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Kiss, Molly               15 Burlington Count       12.10       8.43   4 
  2 Dotson, Jayden            12 Burlington Twp                     8.84   3 
  3 Dugan, Jessica            15 Burlington Count       12.94       8.93   3 
  4 Curbelo, Reina            15 Burlington Count       12.71       8.96   4 
  5 Dugan, Megan              15 Burlington Count       12.82       9.69   4 
  6 Lake, Ariel               13 Burlington Count       13.59      10.01   3 
  7 Rosier, Nephtalie         15 Willingboro            16.20      12.57   2 
  8 Niles, Arielle            13 Opics Alll Stars       20.34      19.24   1 
 
Girls 16+ 50 Meter Dash Wheelchair
================================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Seaman, elizabeth         21 Kingsway Learnin       26.10      23.95  
  2 Their, Cali               16 Northern Burling       43.50      46.32  
 
Girls 16+ 50 Meter Dash WheelChair S
================================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Edwards, Jillian          16 Northern Burling       46.20      54.34  
 
Girls 16+ 50 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Condon, Holly             21 Kingsway Learnin       15.00      11.51   2 
  2 Hartzell, Megan           18 Opics Alll Stars       12.02      11.77   4 
  3 Mistalski, Katie          21 Kingsway Learnin                  11.97   1 
  4 Fitzpatrick, Sadie        19 Kingsway Learnin       13.60      12.89   2 
  5 Housler, Sarah            19 Opics Alll Stars       13.56      14.21   3 
 
Girls 16+ 50 Meter Dash Walk
================================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Zanghi, Kristina          18 Lenape                 28.80      22.67  
 
Girls 15&U 100 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Kiss, Molly               15 Burlington Count       24.68      16.30   3 
  2 Dotson, Jayden            12 Burlington Twp                    16.66   1 
  3 Dugan, Jessica            15 Burlington Count       25.86      17.14   2 
  4 Curbelo, Reina            15 Burlington Count       23.44      17.41   3 
  5 Dugan, Megan              15 Burlington Count       25.74      18.91   1 
  6 Lake, Ariel               13 Burlington Count       25.42      20.45   2 
 
Girls 16+ 100 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Miller, Delia             21 Burlington Count       25.71      17.64   2 
  2 Clark, Janni              17 Opics Alll Stars       19.74      19.88   3 
  3 Arulala, Adrina           17 Opics Alll Stars       20.50      20.68   3 
 
Girls 16+ 200 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Clark, Janni              17 Opics Alll Stars       39.48      37.87  
  2 Miller, Delia             21 Burlington Count       52.90      45.52  
  3 Arulala, Adrina           17 Opics Alll Stars       41.30      55.22  
  4 McDonald, Kayla           20 Kingsway Learnin     1:01.30    1:02.86  
 
Girls 16+ 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 McDonald, Kayla           20 Kingsway Learnin     2:31.50    2:35.33  
 
Girls 15&U Other Softball Thr
================================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Houston, Carraya          12 Willingboro                    85-11.00  
  2 Rosier, Nephtalie         15 Willingboro                    64-11.00  
  3 Capehart, Aisha           15 Willingboro                    52-11.00  
  4 Wright, Chamearah         14 Willingboro                    37-11.00  
 
Girls 16+ Other Softball Thr
================================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Clark, Janni              17 Opics Alll Stars               67-05.00  
  2 Mistalski, Katie          21 Kingsway Learnin               55-08.00  
  3 Housler, Sarah            19 Opics Alll Stars               55-06.00  
  4 Hartzell, Megan           18 Opics Alll Stars               55-00.00  
  5 Zanghi, Kristina          18 Lenape                         48-04.00  
  6 Condon, Holly             21 Kingsway Learnin               43-08.00  
  7 Fitzpatrick, Sadie        19 Kingsway Learnin               39-08.00  
  8 McAuley, Megan            20 Kingsway Learnin               36-08.00  
  9 Fedder, Leila             17 Opics Alll Stars               22-02.00  
 10 Seaman, elizabeth         21 Kingsway Learnin                8-09.00  
 11 Edwards, Jillian          16 Northern Burling                7-09.00  
 12 Their, Cali               16 Northern Burling                6-05.00  
 -- McDonald, Kayla           20 Kingsway Learnin                     ND  
 
Boys 15&U 25 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Suza, Seymour             13 Willingboro             7.50       5.69  
  2 Eastman, Abele            13 Willingboro             8.30       5.86  
 
Boys 16+ 25 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Benbow, Lee               18 Opics Alll Stars        6.46       7.49  
 
Boys 16+ 25 Meter Dash Wheelchair
================================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Dowdy, Thomas             21 Opics Alll Stars       25.00      27.27  
 
Boys 15&U 50 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Manns, Nijah              13 Willingboro            10.10       7.82   9 
  2 Blake, Alsoton            15 Opics Alll Stars                   8.33   9 
  3 Burroughs, Blake          15 Willingboro             9.80       8.65   9 
  4 Benson, Aries             11 Opics Alll Stars        8.37       8.76   9 
  5 Marino, Armani            13 Burlington Count       13.96       8.79   4 
  6 Bass, Drew                15 Lenape                 10.60       9.36   7 
  7 Applegate, Matthew        13 Burlington Count       13.93       9.46   4 
  8 Maiorello, Mark           12 Opics Alll Stars       12.96       9.63   4 
  9 Terrell, Tyler            12 Willingboro            12.90       9.65   5 
 10 Shands, Deshawn           15 Willingboro            10.20       9.77   8 
 11 Cookson, Sean              9 Burlington Twp                    10.26   1 
 12 Hudson, Tyree             13 Willingboro            11.60      10.38   7 
 13 Bolder, Miles             13 Willingboro            15.70      10.71   2 
 14 Vasquez, Mike             13 Burlington Twp                    11.96   1 
 15 Atkins, Robert            15 Kingsway Learnin       10.32      12.10   8 
 16 Gerrity, Shawn            13 Burlington Twp                    12.61   2 
 17 Negron, Connor            12 Willingboro            15.80      13.42   2 
 18 Cookson, Andrew            8 Burlington Twp                    16.08   1 
 19 Gaskins, Dameyn           12 Burlington Count       14.56      17.07   3 
 
Boys 16+ 50 Meter Dash Wheelchair
================================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Rivera, Kevin             21 Kingsway Learnin       19.80      20.59  
  2 Jordan, Joseph            17 Opics Alll Stars     1:00.06      32.08  
 
Boys 16+ 50 Meter Dash Walk
================================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gabig, James              21 Kingsway Learnin       21.40      34.36  
 
Boys 16+ 50 Meter Dash WheelChair S
================================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Duhamel, Josh             18 Burlington Count                  30.66  
  2 Jordan, Joseph            17 Opics Alll Stars     1:01.16      47.87  
 
Boys 16+ 50 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Wright, Rashawn           17 Willingboro             9.10       7.42   9 
  2 Wiltse, Lance             16 Burlington Count       12.45       7.93   5 
  3 Mathis, Cameron           16 Willingboro            10.20       8.34   8 
  4 Nesnay, JT                17 Lenape                 13.70       8.74   4 
  5 Ravago, Paul              20 Burlington Count       12.40       9.17   6 
  6 Bates, Ricky              16 Lenape                 12.10       9.53   6 
  7 Asselta, Charles          23 Opics Alll Stars        9.25      10.27   9 
  8 Mecum, Sean               18 Burlington Count       12.66      10.43   5 
  9 Pezza, Benjamin           16 Opics Alll Stars       10.15      10.55   8 
 10 Devlin, Sean              22 Opics Alll Stars       12.20      10.78   6 
 11 VanSyckle-Snyder, Allyn   18 Burlington Count       13.72      11.82   7 
 12 Benbow, Lee               18 Opics Alll Stars       15.59      14.82   3 
 13 Pierce, Chadd             19 Kingsway Learnin       14.20      15.44   3 
 14 Schofield, Ed             17 Lenape                 18.90      18.41   1 
 15 Griffiths, Daniel         20 Kingsway Learnin       14.30      20.72   3 
 
Boys 15&U 100 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Gosnell, Chaquawn         14 Opics Alll Stars       25.62      12.68   4 
  2 Williams, Isiah           15 Lenape                 15.10      13.25   7 
  3 Muscella, Joe             15 Northern Burling       17.46      14.56   7 
  4 Waters, Shaymear          15 Lenape                 18.40      15.92   6 
  5 Blake, Alsoton            15 Opics Alll Stars       39.42      16.45   2 
  6 Marino, Armani            13 Burlington Count       25.92      16.83   3 
  7 Benson, Aries             11 Opics Alll Stars       15.50      17.83   7 
  8 Applegate, Matthew        13 Burlington Count       26.24      19.48   3 
  9 Maiorello, Mark           12 Opics Alll Stars       25.92      19.76   3 
 10 Gaskins, Dameyn           12 Burlington Count       31.02      23.36   2 
 11 Cookson, Sean              9 Burlington Twp                    23.75   1 
 12 Gerrity, Shawn            13 Burlington Twp                    24.75   3 
 13 Vasquez, Mike             13 Burlington Twp                    26.24   1 
 14 Cookson, Andrew            8 Burlington Twp                    43.08   1 
 
Boys 16+ 100 Meter Dash Wheelchair
================================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Duhamel, Josh             18 Burlington Count       58.00      57.68  
 
Boys 16+ 100 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Wiltse, Lance             16 Burlington Count       24.86      12.83   4 
  2 Tshmala, Pierce           18 Opics Alll Stars       17.58      15.39   7 
  3 Fornier, Jason            17 Opics Alll Stars       16.45      15.96   6 
  4 Boulden, Brandon          18 Lenape                 18.20      16.40   6 
  5 Llewellyn, Ben            20 Lenape                 21.50      16.71   5 
  6 Sobon, Joe                21 Northern Burling       22.26      18.05   5 
  7 Muscella, Jonah           18 Northern Burling       19.69      18.30   5 
  8 Asselta, Charles          23 Opics Alll Stars       19.26      19.80   6 
  9 Mecum, Sean               18 Burlington Count       25.52      21.37   4 
 10 Devlin, Sean              22 Opics Alll Stars       21.57      21.52   7 
 11 Ravago, Paul              20 Burlington Count       24.88      21.53   4 
 12 Pezza, Benjamin           16 Opics Alll Stars       30.68      21.90   2 
 13 VanSyckle-Snyder, Allyn   18 Burlington Count       29.94      25.36   2 
 
Boys 15&U 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Muscella, Joe             15 Northern Burling       43.73      31.98   2 
 
Boys 16+ 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Wiltse, Lance             16 Burlington Count                  29.01   2 
  2 Tshmala, Pierce           18 Opics Alll Stars       34.76      32.93   2 
  3 Dixon, Justin             21 Kingsway Learnin       39.60      35.07   2 
  4 Muscella, Jonah           18 Northern Burling       42.33      38.79   2 
  5 Sobon, Joe                21 Northern Burling       45.15      40.84   1 
  6 Streep, Timothy           20 Kingsway Learnin       46.80      49.77   1 
  7 Bills, Matthew            21 Kingsway Learnin                  52.35   1 
 
Boys 16+ 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Dixon, Justin             21 Kingsway Learnin     1:45.30    1:33.41  
 
Boys 15&U Other Softball Thr
================================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Blake, Alsoton            15 Opics Alll Stars              172-10.00  
  2 Gosnell, Chaquawn         14 Opics Alll Stars              161-03.00  
  3 Shands, Deshawn           15 Willingboro                   109-08.00  
  4 Manns, Nijah              13 Willingboro                    97-08.00  
  4 Williams, Isiah           15 Lenape                         97-08.00  
  6 Burroughs, Blake          15 Willingboro                    85-10.00  
  7 Bolder, Miles             13 Willingboro                    84-04.00  
  8 Terrell, Tyler            12 Willingboro                    79-04.00  
  9 Waters, Shaymear          15 Lenape                         63-09.00  
 10 Eastman, Abele            13 Willingboro                    61-08.00  
 11 Hudson, Tyree             13 Willingboro                    50-07.00  
 12 Bass, Drew                15 Lenape                         48-11.00  
 13 Suza, Seymour             13 Willingboro                    48-06.00  
 14 Negron, Connor            12 Willingboro                    38-09.00  
 15 Maiorello, Mark           12 Opics Alll Stars               29-04.00  
 16 Atkins, Robert            15 Kingsway Learnin               24-09.00  
 
Boys 16+ Other Softball Thr
================================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Pierce, Chadd             19 Kingsway Learnin              104-04.00  
  2 Mathis, Cameron           16 Willingboro                    92-11.00  
  3 Bates, Ricky              16 Lenape                         87-10.00  
  4 Fornier, Jason            17 Opics Alll Stars               84-10.00  
  5 Wright, Rashawn           17 Willingboro                    79-02.00  
  6 Benbow, Lee               18 Opics Alll Stars               67-09.00  
  7 Llewellyn, Ben            20 Lenape                         61-00.00  
  8 Bills, Matthew            21 Kingsway Learnin               59-11.00  
  9 Griffiths, Daniel         20 Kingsway Learnin               54-04.00  
 10 Devlin, Sean              22 Opics Alll Stars               52-09.00  
 11 Boulden, Brandon          18 Lenape                         39-09.00  
 12 Nesnay, JT                17 Lenape                         37-01.00  
 13 Streep, Timothy           20 Kingsway Learnin               35-03.00  
 14 Rivera, Kevin             21 Kingsway Learnin               18-08.00  
 15 Dowdy, Thomas             21 Opics Alll Stars               17-02.00  
 16 Schofield, Ed             17 Lenape                         15-07.00  
 17 Gabig, James              21 Kingsway Learnin               15-00.00  
 
Mixed 15&U 4x100 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Burlington County Special Serv                               1:14.01  
     1) Curbelo, Reina 15               2) Dugan, Jessica 15              
     3) Dugan, Megan 15                 4) Kiss, Molly 15                 
  2 Burlington County Special Serv  'B'                          1:26.81  
     1) Mecum, Sean 18                  2) Ravago, Paul 20                
     3) VanSyckle-Snyder, Allyn 18      4) Wiltse, Lance 16               
  3 Opics Alll Stars                                             1:55.76  
     1) Asselta, Charles 23             2) Benbow, Lee 18                 
     3) Benson, Aries 11                4) Pezza, Benjamin 16             
  4 Opics Alll Stars  'B'                                        1:57.27  
     1) Clark, Janni 17                 2) Devlin, Sean 22                
     3) Maiorello, Mark 12              4) Tshmala, Pierce 18             
 
Men 15&U 4x100 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kingsway Learning Center                                     1:39.94  
     1) McAuley, Megan 20               2) McDonald, Kayla 20             
     3) Mistalski, Katie 21             4) Pierce, Chadd 19               
  2 Kingsway Learning Center  'B'                                2:11.89  
     1) Bills, Matthew 21               2) Condon, Holly 21               
     3) Fitzpatrick, Sadie 19           4) Griffiths, Daniel 20           
Advertisements