5/23 & 5/24 South Section 1, 4 and B Sectionals (Egg Harbor)

 

Licensed to Tomahawk Timing - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 5/24/2014 03:46 PM
       2014 NJSIAA/The Star-Ledger/M-F Athletic - 5/23/2014 to 5/24/2014       
                     Track & Field Sectionals @ Egg Harbor                     
                    South Groups 1 & 4, Non-Public South B                     
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash South Group 1
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Ciera Ismail              12 SCHALICK                          12.61q  3 
  2 Jaye Pollard              10 PENNS GROVE                       12.70q  4 
  3 Jocelyn Brown             10 PENNS GROVE                       12.72q  4 
  4 NeeAsia Watkins           11 WOODBURY                          12.98q  4 
  5 Tija Cooke                10 PENNS GROVE                       13.01q  4 
  6 Victoria Duva             SO HADDON TOWNSHIP                   13.08q  3 
  7 Shannon Hannah            11 HADDON HEIGHTS                    13.17q  4 
  8 Mariah Graves             10 GLASSBORO                         13.28q  4 
  9 Toni Glatz                FR LINDENWOLD                        13.38   3 
  9 Kiana Pretlow             10 CLAYTON                           13.38   2 
 11 Shakara Burgess           10 PAULSBORO                         13.44   3 
 12 Katelynn Rozzelle         10 OVERBROOK                         13.45   2 
 13 Morgan Gilcrest           10 PAULSBORO                         13.49   2 
 14 Zainis Bob-Grey           11 HADDON HEIGHTS                    13.54   4 
 15 Kailah Johnson            11 HADDON HEIGHTS                    13.61   4 
 16 Shyan Green               10 OVERBROOK                         13.70   3 
 17 Grace Brown                9 SCHALICK                          13.72   1 
 18 Kate O'Connor             10 GLOUCESTER CITY                   13.73   2 
 19 Taylor Graham             11 WOODBURY                          13.75   3 
 20 Kylah Perry               SR LINDENWOLD                        13.83   2 
 21 Cara Dougherty            FR HADDON TOWNSHIP                   13.92   3 
 22 Tiffany Amadi              9 OVERBROOK                         13.94   1 
 23 Quanisha Robinson         10 SALEM                             14.22   1 
 24 Dara Harvey               12 WOODBURY                          14.28   2 
 25 Brianna McCray            12 CLAYTON                           14.31   1 
 26 Gionni Hunt               FR LINDENWOLD                        14.42   3 
 27 Giavana Good               9 AUDUBON                           14.52   1 
 28 Abby Buoncuore            SO PENNSVILLE                        14.82   2 
 29 Candice Sydnor-Jones      10 SALEM                             14.98   1 
 30 Margaret McKee             9 SALEM                             16.99   1 
 
Girls 100 Meter Dash South Group 1
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Ciera Ismail              12 SCHALICK               12.61      12.34   10   
  2 Jaye Pollard              10 PENNS GROVE            12.70      12.47    8   
  3 Jocelyn Brown             10 PENNS GROVE            12.72      12.55    6   
  4 NeeAsia Watkins           11 WOODBURY               12.98      12.76    4   
  5 Tija Cooke                10 PENNS GROVE            13.01      12.88    2   
  6 Victoria Duva             SO HADDON TOWNSHIP        13.08      12.92    1   
  7 Mariah Graves             10 GLASSBORO              13.28      12.94  
 -- Shannon Hannah            11 HADDON HEIGHTS         13.17         DQ   FS
 
Girls 200 Meter Dash South Group 1
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Faleesha Dowe             12 PENNS GROVE                       24.92   4  10   
  2 Jocelyn Brown             10 PENNS GROVE                       25.67   4   8   
  3 Imani Peterson            10 OVERBROOK                         26.17   4   6   
  4 NeeAsia Watkins           11 WOODBURY                          26.47   4   4   
  5 Toria Abbott              10 WOODBURY                          26.63   1   2   
  6 Tija Cooke                10 PENNS GROVE                       26.78   4   1   
  7 Shannon Hannah            11 HADDON HEIGHTS                    26.82   4 
  8 Kiana Pretlow             10 CLAYTON                           26.99   2 
  9 Chelsea Fadio             10 AUDUBON                           27.02   2 
 10 Toni Glatz                FR LINDENWOLD                        27.06   3 
 11 Kailah Johnson            11 HADDON HEIGHTS                    27.14   4 
 12 Victoria Duva             SO HADDON TOWNSHIP                   27.18   3 
 13 Yahnique Roberts          10 OVERBROOK                         27.75   3 
 14 Zainis Bob-Grey           11 HADDON HEIGHTS                    27.84   4 
 15 Kate O'Connor             10 GLOUCESTER CITY                   27.87   2 
 16 Donjai Upshaw-Burgess     FR LINDENWOLD                        28.17   2 
 17 Shakeeria Good            JR LINDENWOLD                        28.28   2 
 18 Taylor Graham             11 WOODBURY                          28.37   3 
 19 Shyan Green               10 OVERBROOK                         28.42   3 
 20 Tzipora Thomas             9 GLASSBORO                         28.44   3 
 21 Cara Dougherty            FR HADDON TOWNSHIP                   28.58   2 
 22 Danielle Nicklas          10 AUDUBON                           28.72   3 
 23 Quanisha Robinson         10 SALEM                             29.38   1 
 24 Catherine Copeland         9 CLAYTON                           29.55   3 
 25 Patterson Dominique        9 SALEM                             32.68   1 
 
Girls 400 Meter Dash South Group 1
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Faleesha Dowe             12 PENNS GROVE                       55.42   4  10   
  2 Imani Peterson            10 OVERBROOK                         57.75   4   8   
  3 Ciera Ismail              12 SCHALICK                          59.26   3   6   
  4 Toria Abbott              10 WOODBURY                          59.68   4   4   
  5 Taylor Ismail             10 SCHALICK                        1:00.06   4   2   
  6 Chelsea Fadio             10 AUDUBON                         1:00.19   4   1   
  7 Morgan Gilcrest           10 PAULSBORO                       1:01.42   3 
  8 Claudia Bowman            10 HADDON HEIGHTS                  1:02.18   4 
  9 Marina Parkinson          12 PENNSVILLE                      1:03.27   4 
 10 Dominique Ricks           11 HADDON HEIGHTS                  1:03.33   2 
 11 Kiana Pretlow             10 CLAYTON                         1:03.35   3 
 12 Rachel Parr                9 AUDUBON                         1:03.64   4 
 13 TanTania Morris            9 PENNS GROVE                     1:04.15   1 
 14 Sione Jones                9 HADDON HEIGHTS                  1:04.17   2 
 15 Catherine Copeland         9 CLAYTON                         1:04.39   3 
 16 Sierra Forman             12 PALMYRA                         1:04.41   3 
 17 Alizsa Johnson            10 GLASSBORO                       1:04.54   2 
 18 Tiffany Amadi              9 OVERBROOK                       1:04.80   1 
 19 Nyasia Brackett           10 GLASSBORO                       1:04.87   2 
 20 Yahnique Roberts          10 OVERBROOK                       1:04.98   2 
 21 Asia Walden               JR LINDENWOLD                      1:05.12   2 
 22 Lucianne Nowak             9 WOODBURY                        1:05.54   1 
 23 Kate O'Connor             10 GLOUCESTER CITY                 1:05.62   2 
 24 Janine Forte              12 PITMAN                          1:06.48   1 
 25 Jada Love                  9 WOODBURY                        1:06.89   1 
 26 Alexis Richards            9 SCHALICK                        1:07.01   3 
 27 Piper Brett               10 PITMAN                          1:07.41   1 
 28 Tina Simms                10 GLASSBORO                       1:07.58   1 
 29 Alexis DePew              SO PENNSVILLE                      1:08.07   2 
 -- Donjai Upshaw-Burgess     FR LINDENWOLD                           DQ   3  FS
 -- Toni Glatz                FR LINDENWOLD                           DQ   3  FS
 
Girls 800 Meter Run South Group 1
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Molly Furlong              9 AUDUBON                         2:18.51   3  10   
  2 Annika Merkh              FR HADDON TOWNSHIP                 2:25.05   3   8   
  3 Courtney Smith            12 PENNS GROVE                     2:25.24   3   6   
  4 Shai Peterson             11 OVERBROOK                       2:29.19   3   4   
  5 Alyssa Sanders             9 PITMAN                          2:30.27   3   2   
  6 Julia Viola               12 PITMAN                          2:30.80   3   1   
  7 Sierra Forman             12 PALMYRA                         2:32.26   2 
  8 Jane Stanton              12 HADDON HEIGHTS                  2:32.94   3 
  9 Jenna Wyshinski           10 PENNSVILLE                      2:33.33   3 
 10 Lauren Kraft               9 HADDON HEIGHTS                  2:34.61   3 
 11 Steph Salvatico           10 PITMAN                          2:37.04   3 
 12 Rachel Slusarczyk         11 WOODBURY                        2:37.22   1 
 13 Tamara Kemp               12 OVERBROOK                       2:38.02   2 
 14 Jonette Miller            11 OVERBROOK                       2:38.85   2 
 15 Kristen Clements          FR HADDON TOWNSHIP                 2:40.22   2 
 16 Makayla Muse               9 MAPLE SHADE                     2:40.97   2 
 17 Jasmine Smith             11 WOODBURY                        2:41.35   2 
 18 Maria Granato             10 AUDUBON                         2:41.41   2 
 19 Maureen Agnew             JR HADDON TOWNSHIP                 2:41.46   2 
 20 Tessa Beck                10 PALMYRA                         2:41.65   2 
 21 Paige Nelson               9 SCHALICK                        2:41.85   1 
 22 Ellis Asadi-Wright        JR LINDENWOLD                      2:42.02   3 
 23 Davonna Patterson         SR LINDENWOLD                      2:42.15   3 
 24 Katie Willason            12 PENNS GROVE                     2:43.04   1 
 25 Erika Diaz                12 MAPLE SHADE                     2:44.53   2 
 26 Megan Cullis               9 SCHALICK                        2:45.71   1 
 27 Abby Ward                  9 WOODBURY                        2:45.87   2 
 28 Jessica Saunders          11 GATEWAY                         2:46.01   1 
 29 Alice Borden              11 AUDUBON                         2:46.07   2 
 30 Shannon Hennessy           9 SCHALICK                        2:47.36   1 
 31 Siannia Anthony           SO LINDENWOLD                      2:48.48   2 
 32 Johanny Del-Orbe           9 GATEWAY                         2:48.98   1 
 33 Alyson Cathcart            9 HADDON HEIGHTS                  2:49.11   2 
 34 Kalie Roach               11 WILDWOOD                        2:50.90   1 
 35 Carly Cox                  9 CLAYTON                         2:51.72   1 
 36 Cassie Francis            11 GLOUCESTER CITY                 2:51.89   1 
 37 Abigail Cook               9 PAULSBORO                       2:52.63   1 
 38 Lexi Ford                 11 GLOUCESTER CITY                 2:52.80   1 
 39 Courtney Sassi             9 PENNS GROVE                     2:54.27   2 
 
Girls 1600 Meter Run South Group 1
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Molly Furlong              9 AUDUBON                         5:10.20   2  10   
  2 Annika Merkh              FR HADDON TOWNSHIP                 5:10.70   2   8   
  3 Kiersten Lapp             12 PITMAN                          5:23.38   2   6   
  4 Hannah Vendetta           11 PITMAN                          5:29.60   2   4   
  5 Courtney Catlin           10 PENNSVILLE                      5:33.71   2   2   
  6 Holly Schaffer             9 AUDUBON                         5:35.19   2   1   
  7 Olivia Gerstenbacher       9 SCHALICK                        5:36.14   2 
  8 Emily Acton               12 PENNSVILLE                      5:47.32   2 
  9 Abby Grehlinger           12 GLASSBORO                       5:47.63   2 
 10 Lisa Atkinson             11 WOODBURY                        5:49.89   2 
 11 Steph Salvatico           10 PITMAN                          5:52.22   2 
 12 Rachel Slusarczyk         11 WOODBURY                        5:55.07   1 
 13 Bridget Cinningham        FR HADDON TOWNSHIP                 5:56.58   2 
 14 Hailey Smalley             9 MAPLE SHADE                     5:59.73   2 
 15 Elise Davenport            9 SALEM                           6:02.53   1 
 16 Alyssa Fario              10 OVERBROOK                       6:02.98   2 
 17 Lexi Ford                 11 GLOUCESTER CITY                 6:08.63   2 
 18 Tomika Odrick             SR LINDENWOLD                      6:11.55   1 
 19 Kellyn Madden             JR HADDON TOWNSHIP                 6:12.07   1 
 20 Stacey Kane               11 OVERBROOK                       6:13.51   1 
 21 Lexy Long                 10 GLOUCESTER CITY                 6:15.44   1 
 22 Sarah Roche               10 CLAYTON                         6:17.39   1 
 23 Shalisa Aquino            11 WOODBURY                        6:17.66   1 
 24 Jessica Saunders          11 GATEWAY                         6:20.77   1 
 25 Carly Cox                  9 CLAYTON                         6:21.54   1 
 26 Shelby Thornton           12 WILDWOOD                        6:22.08   1 
 27 Maggie Grehlinger          9 GLASSBORO                       6:23.60   1 
 28 Cassie Francis            11 GLOUCESTER CITY                 6:25.47   2 
 29 Samantha Mingori          JR LINDENWOLD                      6:37.77   1 
 30 Stephanie Creighton       11 SCHALICK                        6:43.44   1 
 31 Sandy Ludewig             12 SCHALICK                        6:47.14   1 
 32 Abigayle Warren           10 PAULSBORO                       6:49.94   1 
 33 Allison Murray            SO LINDENWOLD                      6:54.67   1 
 34 Emily Donais              11 PENNS GROVE                     6:54.76   1 
 35 Haley Schlosser            9 PAULSBORO                       7:06.34   1 
 36 Sarah Taylor               9 PAULSBORO                       7:10.57   1 
 
Girls 3200 Meter Run South Group 1
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kiersten Lapp             12 PITMAN                         11:30.44   10   
  2 Hannah Vendetta           11 PITMAN                         11:45.02    8   
  3 Holly Schaffer             9 AUDUBON                        11:58.33    6   
  4 Alicia Pipkin             SR HADDON TOWNSHIP                12:04.54    4   
  5 Emily Acton               12 PENNSVILLE                     12:06.38    2   
  6 Olivia Gerstenbacher       9 SCHALICK                       12:19.50    1   
  7 Abby Grehlinger           12 GLASSBORO                      12:26.96  
  8 Nora Grimm                FR HADDON TOWNSHIP                12:36.06  
  9 Maddy Wyshinski           12 PENNSVILLE                     12:51.07  
 10 Elise Davenport            9 SALEM                          12:57.99  
 11 Lisa Atkinson             11 WOODBURY                       12:58.31  
 12 Alyssa Fario              10 OVERBROOK                      13:09.15  
 13 Erin Breslin              12 AUDUBON                        13:16.42  
 14 Allison Sanders           10 PITMAN                         13:16.52  
 15 Devon Campbell            10 PENNSVILLE                     13:21.07  
 16 Cassie Francis            11 GLOUCESTER CITY                13:30.31  
 17 Stacey Kane               11 OVERBROOK                      13:44.30  
 18 Lexy Long                 10 GLOUCESTER CITY                13:51.24  
 19 Maggie Grehlinger          9 GLASSBORO                      14:01.42  
 20 Stephanie Powell          11 OVERBROOK                      14:03.25  
 21 Shalisa Aquino            11 WOODBURY                       14:14.11  
 22 Allison Murray            SO LINDENWOLD                     14:37.56  
 23 Abigayle Warren           10 PAULSBORO                      15:39.23  
 24 Sarah Taylor               9 PAULSBORO                      16:23.48  
 
Girls 100 Meter Hurdles South Group 1
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Courtney Smith            12 PENNS GROVE                       15.81q  4 
  2 Audrey Sims               12 GATEWAY                           16.15q  4 
  3 Tenee Horace-King         11 WOODBURY                          16.67q  4 
  4 DeAsia Walker             12 PENNS GROVE                       16.98q  4 
  5 Josephina Koomson         11 SCHALICK                          17.12q  4 
  6 Gabrielle Kinsley         11 CLAYTON                           17.39q  4 
  7 Erica Gilmore             12 AUDUBON                           17.68q  4 
  8 Erin Butrica              SR HADDON TOWNSHIP                   17.78q  3 
  9 Sherle Scott-Reaves       11 GLASSBORO                         18.05   3 
 10 Davonna Patterson         SR LINDENWOLD                        18.14   3 
 11 Vanessa Inigo             11 OVERBROOK                         18.19   3 
 12 Olivia Moore               9 SCHALICK                          18.22   2 
 13 Alyssa Davis               9 AUDUBON                           18.25   2 
 14 Danielle Nicklas          10 AUDUBON                           18.28   3 
 15 Quanisha Robinson         10 SALEM                             18.58   2 
 16 Rebecca Adams             11 PITMAN                            18.75   2 
 17 Crystal Brown             10 GLASSBORO                         18.84   2 
 18 Angela Faustino            9 PITMAN                            19.14   3 
 19 Amairany Delolmo          11 PENNS GROVE                       19.31   4 
 20 Onnaliagh Malone          12 GLASSBORO                         19.67   3 
 21 Rebecca Cruice            SO PENNSVILLE                        19.78   3 
 22 Claire Hutchison          12 PITMAN                            20.20   1 
 23 Chelsea Mole              12 WILDWOOD                          20.40   1 
 24 Anna Schollenberger        9 WOODBURY                          20.90   1 
 25 Jaime Esters               9 WOODBURY                          21.07   1 
 
Girls 100 Meter Hurdles South Group 1
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Courtney Smith            12 PENNS GROVE            15.81      15.69   10   
  2 Audrey Sims               12 GATEWAY                16.15      16.16    8   
  3 Tenee Horace-King         11 WOODBURY               16.67      16.65    6   
  4 DeAsia Walker             12 PENNS GROVE            16.98      16.77    4   
  5 Josephina Koomson         11 SCHALICK               17.12      16.83    2   
  6 Erin Butrica              SR HADDON TOWNSHIP        17.78      17.07    1   
  7 Erica Gilmore             12 AUDUBON                17.68      17.29  
  8 Gabrielle Kinsley         11 CLAYTON                17.39      17.33  
 
Girls 400 Meter Hurdles South Group 1
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Courtney Smith            12 PENNS GROVE                     1:03.73   4  10   
  2 Claudia Bowman            10 HADDON HEIGHTS                  1:05.56   4   8   
  3 Shai Peterson             11 OVERBROOK                       1:07.74   4   6   
  4 Kateryna Swan             FR HADDON TOWNSHIP                 1:08.13   4   4   
  5 Erica Gilmore             12 AUDUBON                         1:08.67   4   2   
  6 Danielle Nicklas          10 AUDUBON                         1:09.05   4   1   
  7 Olivia Moore               9 SCHALICK                        1:10.04   3 
  8 Vanessa Inigo             11 OVERBROOK                       1:10.92   3 
  9 Makayla Muse               9 MAPLE SHADE                     1:11.48   4 
 10 Avery Bramell              9 SCHALICK                        1:12.50   3 
 11 Jada Love                  9 WOODBURY                        1:13.40   2 
 12 Julianna Baumann          JR HADDON TOWNSHIP                 1:13.45   3 
 13 Sabrina Necelis           SR PENNSVILLE                      1:13.58   3 
 14 Piper Brett               10 PITMAN                          1:13.70   3 
 15 Crystal Brown             10 GLASSBORO                       1:14.14   3 
 16 Amairany Delolmo          11 PENNS GROVE                     1:15.07   1 
 17 Sarah Pelleigrino          9 GATEWAY                         1:16.06   2 
 18 Johanny Del-Orbe           9 GATEWAY                         1:16.12   2 
 19 Julia Lamarra             10 SCHALICK                        1:17.26   3 
 20 Audrey Sims               12 GATEWAY                         1:19.25   4 
 21 Nicolette Keith            9 OVERBROOK                       1:20.00   2 
 22 Tania Claudio             11 WILDWOOD                        1:23.11   2 
 23 Anna Schollenberger        9 WOODBURY                        1:23.38   1 
 24 Kerri Anderson            SO PITMAN                          1:23.54   2 
 25 Ayan Thompson              9 WOODBURY                        1:26.79   1 
 
Girls 4x100 Meter Relay South Group 1
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 PENNS GROVE                                         48.58      48.74   10   
     1) Tija Cooke 10                   2) Faleesha Dowe 12               
     3) Jocelyn Brown 10                4) Richarrd Nichols 10            
  2 HADDON HEIGHTS                                      50.19      49.90    8   
     1) Ayanna Wright 11                2) Zainis Bob-Grey 11             
     3) Kailah Johnson 11               4) Shannon Hannah 11              
  3 GLASSBORO                                           52.07      51.27    6   
     1) Nyasia Brackett 10              2) Tzipora Thomas 9               
     3) Alizsa Johnson 10               4) Mariah Graves 10               
  4 PAULSBORO                                           52.37      51.34    4   
     1) Shakara Burgess 10              2) Morgan Gilcrest 10             
     3) Cashmira Jones 11               4) Veronica Tortella 11           
  5 WOODBURY                                            51.14      51.38    2   
     1) Toria Abbott 10                 2) Taylor Graham 11               
     3) NeeAsia Watkins 11              4) Ayan Thompson 9                
  6 AUDUBON                                             53.45      56.06    1   
     1) Giavana Good 9                  2) Bailey Warren 9                
     3) Rachel Parr 9                   4) Powers Danielle 9              
 
Girls 4x400 Meter Relay South Group 1
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 PENNS GROVE                                       3:59.77    3:58.46   2  10   
     1) Jaye Pollard 10                 2) Courtney Smith 12              
     3) TanTania Morris 9               4) Faleesha Dowe 12               
  2 OVERBROOK                                         4:18.39    4:09.10   2   8   
     1) Shai Peterson 11                2) Tiffany Amadi 9                
     3) Yahnique Roberts 10             4) Imani Peterson 10              
  3 LINDENWOLD                                                   4:11.92   1   6   
     1) Toni Glatz FR                   2) Kylah Perry SR                 
     3) Asia Walden JR                  4) Davonna Patterson SR           
  4 ARTHUR P. SCHALICK                                4:16.62    4:12.66   2   4   
     1) Avery Bramell 9                 2) Ciera Ismail 12                
     3) Julia Lamarra 10                4) Olivia Moore 9                 
  5 HADDON HEIGHTS                                    4:20.17    4:13.02   1   2   
     1) Sione Jones 9                   2) Jane Stanton 12                
     3) Dominique Ricks 11              4) Claudia Bowman 10              
  6 AUDUBON                                           4:07.93    4:17.64   2   1   
     1) Maria Granato 10                2) Molly Furlong 9                
     3) Erica Gilmore 12                4) Danielle Nicklas 10            
  7 GLASSBORO                                         4:21.99    4:21.85   1 
     1) Nyasia Brackett 10              2) Brianna Meyrick 12             
     3) Alizsa Johnson 10               4) Mariah Graves 10               
  8 PITMAN                                            4:11.52    4:26.05   2 
     1) Hannah Vendetta 11              2) Janine Forte 12                
     3) Alyssa Sanders 9                4) Julia Viola 12                 
  9 PAULSBORO                                         4:18.89    4:28.76   2 
     1) Abigail Cook 9                  2) Cashmira Jones 11              
     3) Morgan Gilcrest 10              4) Veronica Tortella 11           
 10 CLAYTON                                           4:28.52    4:34.52   1 
     1) Kiana Pretlow 10                2) Brianna McCray 12              
     3) Ceciley Joynes 11               4) Catherine Copeland 9           
 
Girls 4x800 Meter Relay South Group 1
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 PITMAN                                           10:19.14   10:03.58   10   
     1) Julia Viola 12                  2) Kiersten Lapp 12               
     3) Alyssa Sanders 9                4) Hannah Vendetta 11             
  2 AUDUBON                                          10:52.37   10:35.14    8   
     1) Holly Schaffer 9                2) Molly Furlong 9                
     3) Erin Breslin 12                 4) Destiny Doolin 10              
  3 GLASSBORO                                        10:57.02   10:39.78    6   
     1) Jordyn Wigglesworth 9           2) Sa'Niyah Wright 10             
     3) Abby Grehlinger 12              4) Lindsey Vito 9                 
  4 WOODBURY                                         10:46.43   10:39.92    4   
     1) Lisa Atkinson 11                2) Jaime Esters 9                 
     3) Rebecca Martin 9                4) Rachel Slusarczyk 11           
  5 HADDON HEIGHTS                                              10:43.70    2   
     1) Maggie Barrett 9                2) Anna Drew 9                    
     3) Jane Stanton 12                 4) Lauren Kraft 9                 
  6 PENNSVILLE                                       10:51.26   10:57.55    1   
     1) Emily Acton 12                  2) Devon Campbell 10              
     3) Courtney Catlin 10              4) Marina Parkinson 12            
  7 ARTHUR P. SCHALICK                               11:43.05   11:04.43  
     1) Olivia Gerstenbacher 9          2) Shannon Hennessy 9             
     3) Megan Cullis 9                  4) Sandy Ludewig 12               
  8 PENNS GROVE                                      10:45.91   11:32.11  
     1) Katie Willason 12               2) Courtney Sassi 9               
     3) Michelle Menders 11             4) Amairany Del Olmo 11           
  9 PAULSBORO                                        12:09.70   12:39.07  
     1) Abigail Cook 9                  2) Haley Schlosser 9              
     3) Sarah Taylor 9                  4) Abigayle Warren 10             
 
Girls High Jump South Group 1
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Sarah Unger               11 GLASSBORO                       5-02.00   10   
  2 Lydia Hall                10 SCHALICK                        5-00.00    8   
  3 Alisha Fox                12 GLOUCESTER CITY                 5-00.00    6   
  4 Tenee Horace-King         11 WOODBURY                        4-10.00    3   
  4 Erin Butrica              SR HADDON TOWNSHIP                 4-10.00    3   
  6 Kateryna Swan             FR HADDON TOWNSHIP                 4-10.00    1   
  7 Alyssa Davis               9 AUDUBON                         4-10.00  
  8 Chelsea Fadio             10 AUDUBON                         4-08.00  
  9 Rayana Roher              11 PENNS GROVE                     4-08.00  
  9 Ciana Mcphillip           12 OVERBROOK                       4-08.00  
 -- Shakara Burgess           10 PAULSBORO                            NH  
 -- DeAsia Walker             12 PENNS GROVE                          NH  
 -- Davonna Patterson         SR LINDENWOLD                           NH  
 -- Kristine Tranchina        11 GLASSBORO                            NH  
 -- Katie Farrell             12 SCHALICK                             NH  
 -- Megan Sax Vanderwyden     11 PENNSVILLE                           NH  
 -- Amber McLean              11 PENNS GROVE                          NH  
 
Girls Pole Vault South Group 1
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Erica Gilmore             12 AUDUBON                         9-00.00   10   
  2 Brianna Meyrick           12 GLASSBORO                       8-06.00    8   
  3 Alexandra Fischer         SR HADDON TOWNSHIP                 8-06.00    6   
  4 TJ Oni                    12 WOODBURY                        7-06.00    4   
  5 Kateryna Swan             FR HADDON TOWNSHIP                 7-00.00    2   
  6 Brandi Esters             12 WOODBURY                        7-00.00    0.50
  6 Sydney Konopka            12 PENNS GROVE                     7-00.00    0.50
 -- Angela Faustino            9 PITMAN                               NH  
 -- Emily Hagan               10 AUDUBON                              NH  
 -- Anna Schollenberger        9 WOODBURY                             NH  
 -- Brenna Smith              SR HADDON TOWNSHIP                      NH  
 -- Sara Deetz                 9 GLOUCESTER CITY                      NH  
 -- Ann Marie Elder           10 GLOUCESTER CITY                      NH  
 
Girls Long Jump South Group 1
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jaye Pollard              10 PENNS GROVE                    18-02.00   10   
  2 Alisha Fox                12 GLOUCESTER CITY                17-08.25    8   
  3 Chelsea Fadio             10 AUDUBON                        16-09.00    6   
  4 Erin Butrica              SR HADDON TOWNSHIP                16-04.50    4   
  5 Imani Peterson            10 OVERBROOK                      16-02.00    2   
  6 Tija Cooke                10 PENNS GROVE                    16-00.00    1   
  7 Shakara Burgess           10 PAULSBORO                      16-00.00  
  8 Kylee Hirst               11 GLOUCESTER CITY                16-00.00  
  9 NeeAsia Watkins           11 WOODBURY                       15-03.75  
 10 Veronica Tortella         11 PAULSBORO                      15-03.25  
 11 Davonna Patterson         SR LINDENWOLD                     15-00.75  
 12 Lydia Hall                10 SCHALICK                       14-08.25  
 13 Kristine Tranchina        11 GLASSBORO                      14-05.25  
 14 Beth Patrick              12 PITMAN                         14-03.75  
 15 Rachel Parr                9 AUDUBON                        13-11.25  
 16 Anna Hopkins              11 PITMAN                         13-04.00  
 17 Ayan Thompson              9 WOODBURY                       12-09.50  
 18 Avery Bramell              9 SCHALICK                       12-08.75  
 -- Cara Dougherty            FR HADDON TOWNSHIP                      ND  
 -- Shyan Green               10 OVERBROOK                            ND  
 
Girls Triple Jump South Group 1
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Alisha Fox                12 GLOUCESTER CITY                35-10.00   10   
  2 Kylee Hirst               11 GLOUCESTER CITY                35-05.00    8   
  3 Jaye Pollard              10 PENNS GROVE                    34-00.25    6   
  4 Tenee Horace-King         11 WOODBURY                       34-00.00    4   
  5 Onnaliagh Malone          12 GLASSBORO                      32-07.00    2   
  6 Ciana Mcphillip           12 OVERBROOK                      32-07.00    1   
  7 Kylah Perry               SR LINDENWOLD                     32-06.75  
  8 Marina Parkinson          12 PENNSVILLE                     32-06.00  
  9 Alyssa Davis               9 AUDUBON                        31-03.75  
 10 Beth Patrick              12 PITMAN                         31-03.00  
 11 Shannon Hannah            11 HADDON HEIGHTS                 31-02.75  
 12 Jonette Miller            11 OVERBROOK                      31-01.50  
 13 Kristine Tranchina        11 GLASSBORO                      30-05.00  
 14 Hediyah Farlow            11 WILDWOOD                       30-04.50  
 15 Anna Hopkins              11 PITMAN                         30-04.25  
 16 Hannah Koomson            10 SCHALICK                       30-00.25  
 17 Brianna Fiorentino         9 GLASSBORO                      28-06.00  
 -- Josephina Koomson         11 SCHALICK                             ND  
 
Girls Shot Put South Group 1
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Ayanna Wright             11 HADDON HEIGHTS                 36-07.50   10   
  2 Antoinette Winchester     12 PENNS GROVE                    35-10.00    8   
  3 Toma Carmichael            9 PALMYRA                        35-05.25    6   
  4 Allison Cox               12 SCHALICK                       34-05.00    4   
  5 Tynara Witcher            11 PAULSBORO                      34-02.00    2   
  6 Devon Nealer              11 PITMAN                         33-10.00    1   
  7 Kaeonia Adams             12 PAULSBORO                      33-00.00  
  8 Bethany Warren            12 WOODBURY                       31-06.50  
  9 Taniyah Thomas            11 PENNS GROVE                    31-03.25  
 10 Catherine Copeland         9 CLAYTON                        31-00.00  
 11 Chelsea Smith             12 PAULSBORO                      31-00.00  
 12 Jalen Cook                10 HADDON HEIGHTS                 30-03.25  
 13 Dacia Holmes              12 WOODBURY                       30-02.00  
 14 Nicole DeMarco            10 GLOUCESTER CITY                29-06.00  
 15 Brenna Smith              SR HADDON TOWNSHIP                29-04.00  
 16 Vanessa Cooper            12 PENNSVILLE                     29-02.25  
 17 Daijanae Upshaw           SR LINDENWOLD                     29-02.00  
 18 Maria Mancini             12 GLASSBORO                      28-10.25  
 19 Shola Onissema-Karimu     SO LINDENWOLD                     28-06.50  
 20 Grace Borden               9 AUDUBON                        28-01.50  
 21 Zaria Brice                9 SALEM                          27-05.00  
 22 Jazlyn Dixon              12 PENNS GROVE                    27-04.00  
 23 Ayanna Chapman             9 SCHALICK                       26-11.00  
 24 A-Briyah Moore            FR LINDENWOLD                     26-09.00  
 25 Ciera Peppitoni           10 SCHALICK                       25-08.00  
 26 Sharmaine Belton          11 PALMYRA                        25-00.00  
 27 Annie Beato               10 PITMAN                         22-01.00  
 28 Antonia McCullen-Richard  SO HADDON TOWNSHIP                21-00.00  
 28 Emily Foley                  HADDON TOWNSHIP                21-00.00  
 
Girls Discus Throw South Group 1
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Allison Reuter            11 CLAYTON                          101-02   10   
  2 Chelsea Smith             12 PAULSBORO                        100-00    8   
  3 Toma Carmichael            9 PALMYRA                           99-07    6   
  4 Antoinette Winchester     12 PENNS GROVE                       99-00    4   
  5 Tynara Witcher            11 PAULSBORO                         98-08    2   
  6 Emily Camp                 9 SCHALICK                          98-06    1   
  7 Olivia Hodges             12 PAULSBORO                         97-09  
  8 Annie Beato               10 PITMAN                            93-09  
  9 Tiani Badie               JR LINDENWOLD                        93-06  
 10 Alyssa Whipkey            11 PENNSVILLE                        92-07  
 11 Devon Nealer              11 PITMAN                            87-05  
 12 Ciera Peppitoni           10 SCHALICK                          86-10  
 13 Brianna Rafferty          11 GATEWAY                           85-11  
 14 Kaitlyn Young             11 AUDUBON                           83-10  
 15 Tyler Raysor              12 HADDON HEIGHTS                    82-00  
 16 Bethany Warren            12 WOODBURY                          81-08  
 17 Jazlyn Dixon              12 PENNS GROVE                       81-02  
 18 Ayanna Wright             11 HADDON HEIGHTS                    77-00  
 19 Jennica Washington         9 WOODBURY                          76-10  
 20 Taniyah Thomas            11 PENNS GROVE                       75-07  
 20 Jalen Cook                10 HADDON HEIGHTS                    75-07  
 22 A-Briyah Moore            FR LINDENWOLD                        75-03  
 23 Sharmaine Belton          11 PALMYRA                           74-01  
 24 Ayanna Chapman             9 SCHALICK                          73-09  
 25 Katherine Mitchell        10 AUDUBON                           72-08  
 26 Sevda Ozer                12 AUDUBON                           72-04  
 26 Vanessa Cooper            12 PENNSVILLE                        72-04  
 28 Kayla Bonner              SO OVERBROOK                         71-10  
 29 Mihaela Vasile            SR HADDON TOWNSHIP                   71-08  
 30 Devon Burkett             FR GATEWAY                           70-01  
 31 Raquel Valvede            11 CLAYTON                           68-07  
 32 Lindsey Ball              SO HADDON TOWNSHIP                   67-04  
 33 Danielle McCarthy         SO LINDENWOLD                        52-09  
 -- Deanna McKeith            11 WOODBURY                             ND  
 -- Antonia McCullen-Richard  SO HADDON TOWNSHIP                      ND  
 
Girls Javelin Throw South Group 1
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Megan Sax Vanderwyden     11 PENNSVILLE                       126-00   10   
  2 Alyssa Whipkey            11 PENNSVILLE                       123-01    8   
  3 Brianna Rafferty          11 GATEWAY                          115-05    6   
  4 Jazlyn Dixon              12 PENNS GROVE                      112-03    4   
  5 Brenna Smith              SR HADDON TOWNSHIP                  103-10    2   
  6 Jessica Schmitz           11 MAPLE SHADE                      102-09    1   
  7 Jenna Wyshinski           10 PENNSVILLE                       102-08  
  8 Devon Nealer              11 PITMAN                           101-03  
  9 Antoinette Winchester     12 PENNS GROVE                       92-08  
 10 Taniyah Thomas            11 PENNS GROVE                       90-11  
 11 Drew Kraemer              12 PITMAN                            89-02  
 12 Chelsea Smith             12 PAULSBORO                         89-01  
 13 Kaitlyn Young             11 AUDUBON                           88-09  
 14 Allison Reuter            11 CLAYTON                           88-04  
 15 Chelsea Mole              12 WILDWOOD                          88-03  
 16 Shola Onissema-Karimu     SO LINDENWOLD                        87-02  
 17 Tenee Horace-King         11 WOODBURY                          87-01  
 18 Sabrina Pantoja           11 WOODBURY                          85-08  
 19 Brianna Fiorentino         9 GLASSBORO                         84-04  
 20 Maria Mancini             12 GLASSBORO                         84-02  
 21 Kaeonia Adams             12 PAULSBORO                         83-02  
 22 Ciera Peppitoni           10 SCHALICK                          82-11  
 23 Catherine Hans             9 HADDON HEIGHTS                    82-05  
 24 Lizzie Patela             SR HADDON TOWNSHIP                   80-11  
 25 Summer Sklivas            12 WOODBURY                          80-08  
 26 Emily Hagan               10 AUDUBON                           78-05  
 27 Felicia Simmons            9 GATEWAY                           78-00  
 28 Kristin Backer            11 MAPLE SHADE                       77-11  
 29 Ceciley Joynes            11 CLAYTON                           76-02  
 30 Bailey Warren              9 AUDUBON                           73-01  
 31 Nina Anderson             11 PITMAN                            73-00  
 32 Sharmaine Belton          11 PALMYRA                           72-05  
 33 Andrea Peterson           FR HADDON TOWNSHIP                   65-03  
 34 Samantha Mullen            9 HADDON HEIGHTS                    61-07  
 35 Abigail Miller             9 HADDON HEIGHTS                    60-01  
 
Girls 100 Meter Dash South Group 4
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Bria Mack                  9 WILLIAMSTOWN                      12.11q  6 
  2 Ariel Mitchell            11 LENAPE                            12.61q  6 
  3 Jasmine Staten             9 LENAPE                            12.69q  6 
  4 Lexie Fraction            12 WASHINGTON TWP                    12.71q  6 
  5 Sydney Jackson            11 EASTERN                           12.79q  6 
  6 Amber Jenkins             12 EGG HARBOR                        12.80q  6 
  7 Ayanna Garrett            10 EGG HARBOR                        12.80q  6 
  8 Nabiya Garrett            11 EGG HARBOR                        12.81q  6 
  9 Lamera Rhett              SR MILLVILLE                         12.89   5 
 10 Jasmine Brooks            11 ATLANTIC CITY                     12.91   5 
 11 Kelly Fay                 11 SOUTHERN                          13.08   4 
 12 Genira Nurse              10 ABSEGAMI                          13.21   4 
 12 Jordan Robinson           11 SHAWNEE                           13.21   5 
 14 Bailey Gellis              9 SOUTHERN                          13.27   5 
 14 Izabela Szymanski         11 TOMS RIVER NORTH                  13.27   4 
 16 Ajani McEady              11 PENNSAUKEN                        13.28   4 
 17 Tori Ransome              11 KINGSWAY                          13.30   3 
 18 I' Shay Little            11 CLEARVIEW                         13.31   5 
 19 Indigo Pascall            10 PENNSAUKEN                        13.38   4 
 20 Jenna Maladra             11 SHAWNEE                           13.41   3 
 20 Lynnea Forlenza           10 TOMS RIVER NORTH                  13.41   2 
 22 Abby Anmuth               11 ATLANTIC CITY                     13.42   3 
 23 Emily Schroepfer          SO TOMS RIVER EAST                   13.43   4 
 24 Allison Jones             10 SHAWNEE                           13.45   3 
 25 Naquil Ritter             10 WILLIAMSTOWN                      13.47   2 
 26 Bakirah Bethune           JR MILLVILLE                         13.54   5 
 27 Meesha Carter             SR TOMS RIVER EAST                   13.55   4 
 28 Jess Strauss              11 CHEROKEE                          13.61   3 
 29 Kayla Miller               9 ABSEGAMI                          13.62   2 
 30 Talia Jones               SR CH WEST                           13.65   2 
 30 Rachel Lanzalotti          9 CLEARVIEW                         13.65   3 
 32 Kelly Murphy               9 KINGSWAY                          13.69   3 
 33 Jamiyah Rivas              9 PENNSAUKEN                        13.72   5 
 34 Taylor Yajcaiji           FR TOMS RIVER EAST                   13.74   2 
 35 Shannon Lynch             12 CLEARVIEW                         13.81   1 
 36 Gianna Thornton           11 CHEROKEE                          13.83   3 
 37 Lua Fernandez             11 CHEROKEE                          13.92   1 
 38 Cyann Moyer               FR ABSEGAMI                          13.99   1 
 39 Ciaron Williams            9 LENAPE                            14.00   1 
 40 Allyssa Key               SO WASHINGTON TWP                    14.01   2 
 41 Hailey Rivell             FR KINGSWAY                          14.12   1 
 42 Ayana Dixon               JR CH WEST                           14.23   2 
 43 Sydney Anderson           10 WILLIAMSTOWN                      14.23   2 
 44 Seanna Cleary              9 WASHINGTON TWP                    14.27   1 
 45 Brielle Naphier            9 TOMS RIVER NORTH                  14.29   1 
 -- Bailey Decker             11 SOUTHERN                             DQ   5  FS
 
Girls 100 Meter Dash South Group 4
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Bria Mack                  9 WILLIAMSTOWN           12.11      12.07   10   
  2 Ariel Mitchell            11 LENAPE                 12.61      12.61    8   
  3 Amber Jenkins             12 EGG HARBOR             12.80      12.64    6   
  4 Sydney Jackson            11 EASTERN                12.79      12.65    4   
  5 Lexie Fraction            12 WASHINGTON TWP         12.71      12.67    2   
  6 Jasmine Staten             9 LENAPE                 12.69      12.67    1   
  7 Nabiya Garrett            11 EGG HARBOR             12.81      12.86  
  8 Ayanna Garrett            10 EGG HARBOR             12.80      12.89  
 
Girls 200 Meter Dash South Group 4
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Bria Mack                  9 WILLIAMSTOWN                      24.99   6  10   
  2 Olivia Jamison            11 PENNSAUKEN                        25.51   5   8   
  3 Sydney Jackson            11 EASTERN                           25.66   6   6   
  4 Amber Jenkins             12 EGG HARBOR                        25.73   6   4   
  5 Halima Diawara            12 TOMS RIVER NORTH                  25.80   6   2   
  6 Ayanna Garrett            10 EGG HARBOR                        25.81   6   1   
  7 Ariel Mitchell            11 LENAPE                            26.18   6 
  8 Jasmine Staten             9 LENAPE                            26.22   6 
  9 Bailey Decker             11 SOUTHERN                          26.28   6 
 10 Lamera Rhett              SR MILLVILLE                         26.44   5 
 11 Indigo Pascall            10 PENNSAUKEN                        26.54   5 
 12 Jasmine Brooks            11 ATLANTIC CITY                     26.58   5 
 13 Nabiya Garrett            11 EGG HARBOR                        26.67   5 
 14 Melanie Edwards           11 EASTERN                           26.75   4 
 15 Genira Nurse              10 ABSEGAMI                          26.81   5 
 16 Kelly Fay                 11 SOUTHERN                          26.95   5 
 17 Jenna Ritchie             12 SOUTHERN                          26.97   4 
 18 Ajani McEady              11 PENNSAUKEN                        27.01   3 
 19 Tiah Brown                JR VINELAND                          27.17   4 
 20 Adelola Popoola           11 TOMS RIVER NORTH                  27.23   4 
 21 Abby Anmuth               11 ATLANTIC CITY                     27.45   2 
 22 Naquil Ritter             10 WILLIAMSTOWN                      27.59   3 
 23 Jada Jefferson            12 ATLANTIC CITY                     27.73   3 
 24 Bakirah Bethune           JR MILLVILLE                         27.89   4 
 25 Gianna Thornton           11 CHEROKEE                          27.96   3 
 26 Karina Wolff              SR TOMS RIVER EAST                   28.01   2 
 26 Talia Jones               SR CH WEST                           28.01   1 
 28 Sierra Keller              9 CHEROKEE                          28.10   2 
 29 Kayla Miller               9 ABSEGAMI                          28.14   4 
 30 Haley Rivell               9 KINGSWAY                          28.16   5 
 31 Mercy Harris              11 ABSEGAMI                          28.19   3 
 32 Emily Schroepfer          SO TOMS RIVER EAST                   28.27   2 
 33 Tori Ransome              11 KINGSWAY                          28.30   4 
 34 Rachel Lanzalotti          9 CLEARVIEW                         28.42   3 
 35 I' Shay Little            11 CLEARVIEW                         28.48   1 
 36 Kelly Murphy               9 KINGSWAY                          28.50   4 
 37 Meesha Carter             SR TOMS RIVER EAST                   28.56   1 
 38 Seanna Cleary              9 WASHINGTON TWP                    28.69   2 
 38 Molly Johnson             10 SHAWNEE                           28.69   1 
 40 Michelle DiBraccio        10 SHAWNEE                           28.77   1 
 41 Amber Anderson            11 WILLIAMSTOWN                      28.91   1 
 42 Cian Williams              9 LENAPE                            28.95   3 
 43 Alyssa Key                10 WASHINGTON TWP                    28.97   2 
 44 Taylor Smith              11 SHAWNEE                           28.99   2 
 45 Ayana Dixon               JR CH WEST                           29.40   1 
 46 Taylor Montgomery         10 CLEARVIEW                         30.28   1 
 
Girls 400 Meter Dash South Group 4
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Olivia Jamison            11 PENNSAUKEN                        56.85   6  10   
  2 Carly Pettipaw            11 LENAPE                            56.96   6   8   
  3 Halima Diawara            12 TOMS RIVER NORTH                  57.95   6   6   
  4 Thaila Cooper             11 KINGSWAY                          57.98   6   4   
  5 Tiara McDuffie            12 PENNSAUKEN                        58.52   6   2   
  6 Carly Burnup              12 SOUTHERN                          58.64   6   1   
  7 Melanie Edwards           11 EASTERN                           58.80   6 
  8 Shannon Storms            10 LENAPE                            59.56   5 
  9 Corrine Davis             11 EGG HARBOR                        59.89   6 
 10 Nicole Agbai              11 WILLIAMSTOWN                    1:00.92   4 
 11 Jasmin Rider              11 EGG HARBOR                      1:00.96   5 
 12 Jordan Robinson           11 SHAWNEE                         1:01.03   5 
 13 Tiah Brown                JR VINELAND                        1:01.04   4 
 14 Jenna Ritchie             12 SOUTHERN                        1:01.22   5 
 15 Julia McMillan             9 CHEROKEE                        1:01.29   5 
 16 Bianca Christophe         10 CHERRY HILL EAST                1:01.53   4 
 17 Dyani Bigelow              9 CLEARVIEW                       1:01.55   4 
 18 Megan Moser               11 TOMS RIVER NORTH                1:01.66   3 
 19 Cynthia Onuoha            11 WILLIAMSTOWN                    1:01.73   3 
 20 Adelola Popoola           11 TOMS RIVER NORTH                1:01.83   4 
 21 Tatiana Beaufils           9 ABSEGAMI                        1:01.86   4 
 22 Allison Jones             10 SHAWNEE                         1:02.29   5 
 23 Molly Johnson             10 SHAWNEE                         1:02.83   3 
 24 Cian Williams              9 LENAPE                          1:02.87   5 
 25 Sierra Keller              9 CHEROKEE                        1:02.99   2 
 26 Jasmine Brooks            11 ATLANTIC CITY                   1:03.03   4 
 27 Kelly Murphy               9 KINGSWAY                        1:03.07   2 
 28 Karina Wolff              SR TOMS RIVER EAST                 1:03.19   3 
 29 Dayna Lawrence            FR TOMS RIVER EAST                 1:03.66   3 
 29 Sabrina Woodlee            9 SOUTHERN                        1:03.66   4 
 31 Seanna Cleary              9 WASHINGTON TWP                  1:03.71   2 
 32 Jordan Lin                11 CLEARVIEW                       1:03.73   2 
 33 Nicole Nigro              FR TOMS RIVER EAST                 1:03.96   2 
 33 Tamera Laracuente         SR MILLVILLE                       1:03.96   5 
 35 Amanda Chen               10 CHEROKEE                        1:04.59   3 
 36 Alyssa Simpkins           SO MILLVILLE                       1:04.71   3 
 37 Haley Rivell               9 KINGSWAY                        1:04.75   2 
 38 Jessica Smith             10 CHERRY HILL EAST                1:05.15   2 
 39 Andrea Ruiz                  VINELAND                        1:05.49   1 
 40 Nosaya Echevarria         FR VINELAND                        1:05.92   3 
 41 Neyshka Garcia Perez       9 ABSEGAMI                        1:06.42   1 
 42 Michaela Meiskey          12 CLEARVIEW                       1:07.88   1 
 43 Grace Garemore            10 CHERRY HILL EAST                1:08.01   1 
 44 Christina Cabanero        FR CH WEST                         1:09.02   1 
 45 Aaditi Tamhanker          FR CH WEST                         1:09.05   1 
 
Girls 800 Meter Run South Group 4
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Julia DeSpirito           12 SHAWNEE                         2:13.75   3  10   
  2 Carly Pettipaw            11 LENAPE                          2:15.15   3   8   
  3 Brianna Angellella        12 SOUTHERN                        2:16.71   3   6   
  4 Melena Hammel             12 SOUTHERN                        2:17.28   3   4   
  5 Elizabeth Chartier        10 SOUTHERN                        2:17.35   3   2   
  6 Julianna Catania          10 EGG HARBOR                      2:17.36   3   1   
  7 Hannah Leskow             12 TOMS RIVER NORTH                2:19.84   3 
  8 Megan Quimby               9 LENAPE                          2:20.55   3 
  9 Emily McGee               12 LENAPE                          2:20.67   2 
 10 Mackenzie Springsteadah   SO MILLVILLE                       2:20.93   3 
 11 Briana Roberts            10 PENNSAUKEN                      2:21.21   3 
 12 Jennifer Strube           12 EASTERN                         2:24.70   2 
 13 Emily Davidson            12 EASTERN                         2:25.05   2 
 14 Monica Lee                11 CHERRY HILL EAST                2:25.62   2 
 15 Devon Barr                10 EGG HARBOR                      2:26.13   2 
 16 Jess McAdams              10 CHEROKEE                        2:26.15   2 
 17 Morgan Arena              11 SHAWNEE                         2:26.88   2 
 18 Devin Bender              10 WILLIAMSTOWN                    2:26.90   2 
 19 Roisin Breen              12 KINGSWAY                        2:27.72   2 
 20 Julia McMillan             9 CHEROKEE                        2:27.93   3 
 21 Ally Moraschi             12 CHEROKEE                        2:28.11   2 
 22 Kayla Jackson-Cruz        JR VINELAND                        2:29.63   2 
 23 Cynthia Onuoha            11 WILLIAMSTOWN                    2:29.98   2 
 24 Bryanna Blount            SO MILLVILLE                       2:29.99   2 
 25 Alina Roell               FR EGG HARBOR                      2:31.10   2 
 26 Kathleen Ngo               9 ABSEGAMI                        2:31.52   2 
 27 Ann DeAsio                SO TOMS RIVER EAST                 2:31.53   1 
 28 Jennifer Cromley          11 CLEARVIEW                       2:32.21   2 
 29 Kady Markey               12 WILLIAMSTOWN                    2:32.22   1 
 30 Ava Fritz                 10 CLEARVIEW                       2:32.24   1 
 31 Muniza Khalid             12 ABSEGAMI                        2:32.63   1 
 32 Kaitlyn George            12 TOMS RIVER NORTH                2:33.36   1 
 33 Nicole Marechetti         11 CHERRY HILL EAST                2:35.01   1 
 34 Danielle DeSantis         10 TOMS RIVER NORTH                2:36.75   1 
 35 Destiny Campbell-Scott    10 PENNSAUKEN                      2:36.89   1 
 36 Shannon Stang             12 SHAWNEE                         2:37.86   3 
 37 Alyssa Larice             FR TOMS RIVER EAST                 2:39.05   1 
 38 Kayla Garcia              SO VINELAND                        2:39.84   1 
 39 Jillian Frisch            10 EASTERN                         2:41.33   1 
 40 Marisa Ragone              9 WASHINGTON TWP                  2:42.30   1 
 41 Olivia Smithson            9 WASHINGTON TWP                  2:46.94   1 
 42 Cameron Foss               9 WASHINGTON TWP                  2:51.63   1 
 43 Jenna Pumphrey            10 CLEARVIEW                       2:53.16   1 
 44 Misty Patel               SO TOMS RIVER EAST                 2:53.76   1 
 
Girls 1600 Meter Run South Group 4
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Julia DeSpirito           12 SHAWNEE                         5:00.18   3  10   
  2 Vickie Ajimoko            12 WILLIAMSTOWN                    5:04.73   3   8   
  3 Hannah Leskow             12 TOMS RIVER NORTH                5:06.68   3   6   
  4 Kaitlyn Mooney            10 SOUTHERN                        5:08.94   3   4   
  5 Maddy Berman              12 CHERRY HILL EAST                5:09.49   3   2   
  6 Morgan Arena              11 SHAWNEE                         5:11.10   3   1   
  7 Rachel Vick                9 KINGSWAY                        5:14.34   3 
  8 Julianna Catania          10 EGG HARBOR                      5:15.62   3 
  9 Morgan Shick              11 EGG HARBOR                      5:22.88   3 
 10 Kaitlin Donahue            9 CLEARVIEW                       5:23.00   3 
 11 Emily Schaeffer           10 CLEARVIEW                       5:23.36   3 
 12 Jami Difilippo            12 SOUTHERN                        5:27.91   3 
 13 Madyson Reilly             9 TOMS RIVER NORTH                5:29.65   2 
 14 Katharine Lynch           12 CLEARVIEW                       5:30.29   2 
 15 Kaitlyn George            12 TOMS RIVER NORTH                5:33.60   2 
 16 Emily Davidson            12 EASTERN                         5:35.07   2 
 17 Shannon Stang             12 SHAWNEE                         5:35.13   3 
 18 Annie Londregan           12 LENAPE                          5:35.41   2 
 19 Greer Field                9 CHERRY HILL EAST                5:38.70   2 
 20 Julia Forsman             JR SOUTHERN                        5:40.88   2 
 21 Amanda Bakley             10 PENNSAUKEN                      5:44.91   2 
 21 Kady Markey               12 WILLIAMSTOWN                    5:44.91   2 
 23 Megan Gernhardt           11 CHEROKEE                        5:45.22   1 
 24 Morgan Myers              12 WILLIAMSTOWN                    5:46.45   2 
 25 Emily Maul                 9 ABSEGAMI                        5:49.52   1 
 26 Alina Roelle               9 EGG HARBOR                      5:53.40   2 
 27 Patricia Thomas            9 LENAPE                          5:55.60   1 
 28 Nicole Meskin              9 EASTERN                         5:57.50   1 
 29 Danielle Hess             10 EASTERN                         5:57.86   1 
 30 Jacqueline Askins         SR VINELAND                        5:58.47   2 
 31 Gabriella Rash            SO CH WEST                         5:58.97   1 
 32 Jennifer Klavens          11 WASHINGTON TWP                  6:00.71   1 
 33 Morgan Blusewicz          SR TOMS RIVER EAST                 6:01.52   2 
 34 Jenny Luu                 11 PENNSAUKEN                      6:02.91   1 
 35 Alexa Happ                 9 CHERRY HILL EAST                6:04.81   1 
 36 Alyssa Larice             FR TOMS RIVER EAST                 6:07.22   1 
 37 Tiffany Dow               10 PENNSAUKEN                      6:14.86   1 
 38 Annaliese Reissmann       SR CH WEST                         6:35.29   1 
 39 Misty Patel               SO TOMS RIVER EAST                 6:36.50   1 
 40 Megan Kenderdine          FR WASHINGTON TWP                  6:39.02   1 
 41 Hannah Johnston           SO CH WEST                         6:46.81   1 
 
Girls 3200 Meter Run South Group 4
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Vickie Ajimoko            12 WILLIAMSTOWN                   11:08.20   2  10   
  2 Rachel Vick                9 KINGSWAY                       11:11.54   2   8   
  3 Kara Bonner                9 SHAWNEE                        11:13.37   2   6   
  4 Kaitlyn Mooney            10 SOUTHERN                       11:14.88   2   4   
  5 Nina Bendixen             11 SHAWNEE                        11:17.22   2   2   
  6 Maddy Berman              12 CHERRY HILL EAST               11:21.76   2   1   
  7 Kaitlin Donahue            9 CLEARVIEW                      11:26.47   2 
  8 Morgan Shick              11 EGG HARBOR                     11:26.53   2 
  9 Madyson Reilly             9 TOMS RIVER NORTH               11:33.65   2 
 10 Cara Keevey                9 SHAWNEE                        11:35.89   2 
 11 Jami Difilippo            12 SOUTHERN                       11:37.45   2 
 12 Emily Schaeffer           10 CLEARVIEW                      11:38.90   2 
 13 McKenzie Nugent            9 KINGSWAY                       11:51.71   2 
 14 Katharine Lynch           12 CLEARVIEW                      11:52.39   2 
 15 Marissa Heino              9 KINGSWAY                       11:56.79   2 
 16 Maeve Ryan                11 LENAPE                         11:57.78   2 
 17 Alexa Fotopoulos          11 TOMS RIVER NORTH               12:13.58   2 
 18 Amanda Bakley             10 PENNSAUKEN                     12:14.59   1 
 19 Breanna Gleason            9 CHEROKEE                       12:21.13   2 
 20 Carly Kenselaar           11 EASTERN                        12:21.31   1 
 21 Julie Martone             12 TOMS RIVER NORTH               12:22.44   1 
 22 Megan Gernhardt           11 CHEROKEE                       12:23.27   1 
 23 Julia Forsman             JR SOUTHERN                       12:34.72   2 
 24 Taegan Field               9 CHERRY HILL EAST               12:35.05   1 
 25 Jacqueline Askins         SR VINELAND                       12:37.75   1 
 26 Morgan Myers              12 WILLIAMSTOWN                   12:42.88   1 
 27 Marielle Indyg            10 ABSEGAMI                       12:43.39   1 
 28 Shea McGee                12 WASHINGTON TWP                 12:54.27   1 
 29 Nicole Hindley            12 EASTERN                        12:59.91   1 
 30 Gabby Vassalotti          11 CHEROKEE                       13:02.17   1 
 31 Jennifer Klavens          11 WASHINGTON TWP                 13:02.59   1 
 32 Mily Shah                 12 EASTERN                        13:05.65   1 
 33 Jenny Luu                 11 PENNSAUKEN                     13:22.36   1 
 34 Casey Owens               SR CH WEST                        14:48.56   1 
 35 Nina Calzaretto           FR CH WEST                        14:56.65   1 
 36 Daniela Perez             10 EGG HARBOR                     15:49.76   1 
 
Girls 100 Meter Hurdles South Group 4
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Tifani Byrd               12 TOMS RIVER NORTH                  15.00q  5 
  2 Lexie Fraction            12 WASHINGTON TWP                    15.15q  5 
  3 Samantha Maynes           11 LENAPE                            15.23q  5 
  4 Rachell Armstead          SO MILLVILLE                         15.33q  4 
  5 Amaysia Lake              11 SOUTHERN                          15.49q  5 
  6 Chelsea Campbell          12 CHERRY HILL EAST                  15.51q  5 
  7 Darian Daniels            11 SOUTHERN                          15.54q  4 
  8 Sabrina LaRosa            11 LENAPE                            15.56q  5 
  9 Clarice Metzger           12 CHEROKEE                          15.74   4 
 10 Kaitlyn Dermen            SR MILLVILLE                         15.96   4 
 11 Thaila Cooper             11 KINGSWAY                          16.15   5 
 12 Abena Asare               12 EASTERN                           16.29   4 
 13 Elizabeth Montague        12 CHEROKEE                          16.48   5 
 14 I' Shay Little            11 CLEARVIEW                         16.51   3 
 15 Olivia Goncerz            11 TOMS RIVER NORTH                  16.55   4 
 16 Mariah Hubbard            10 ABSEGAMI                          16.73   3 
 17 Aiyana Ware               12 PENNSAUKEN                        16.82   4 
 18 Jaclyn Heineman           11 KINGSWAY                          17.15   3 
 19 Taylor Montgomery         10 CLEARVIEW                         17.16   2 
 20 Janaya Cooper              9 EGG HARBOR                        17.17   4 
 21 Shayla Smith              12 WASHINGTON TWP                    17.23   3 
 22 Madison Cydis             10 CLEARVIEW                         17.32   2 
 23 Farrah Deichert           11 KINGSWAY                          17.34   2 
 24 Aleyah Dupree             12 PENNSAUKEN                        17.40   3 
 25 Simmerha Wheeler           9 ABSEGAMI                          17.64   2 
 26 Melina Johnson            10 EGG HARBOR                        17.68   3 
 27 Izabela Szymanski         11 TOMS RIVER NORTH                  17.72   3 
 28 Erica Ross                10 ABSEGAMI                          17.85   3 
 29 Karli Cinelli             11 CHEROKEE                          18.06   2 
 30 Chritiana Kellam           9 LENAPE                            18.44   2 
 31 Laura Morella             11 CHERRY HILL EAST                  18.71   1 
 32 Lauren Oliveto            11 WILLIAMSTOWN                      18.84   2 
 33 Meesha Carter             SR TOMS RIVER EAST                   19.45   1 
 34 Jessica Smith             10 CHERRY HILL EAST                  19.59   1 
 35 Marissa Monaghan          11 WILLIAMSTOWN                      19.70   1 
 36 Nadia Maslowych           12 SHAWNEE                           20.16   1 
 37 Maria Cusimano            FR TOMS RIVER EAST                   20.18   2 
 38 Nicole Schmalbach         FR CH WEST                           23.21   1 
 39 Hannah Johnston           SO CH WEST                           23.91   1 
 
Girls 100 Meter Hurdles South Group 4
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Lexie Fraction            12 WASHINGTON TWP         15.15      14.66   10   
  2 Tifani Byrd               12 TOMS RIVER NORTH       15.00      14.85    8   
  3 Amaysia Lake              11 SOUTHERN               15.49      15.46    6   
  4 Chelsea Campbell          12 CHERRY HILL EAST       15.51      15.55    4   
  5 Rachell Armstead          SO MILLVILLE              15.33      15.59    2   
  6 Samantha Maynes           11 LENAPE                 15.23      15.61    1   
  7 Sabrina LaRosa            11 LENAPE                 15.56      15.74  
  8 Darian Daniels            11 SOUTHERN               15.54      15.77  
 
Girls 400 Meter Hurdles South Group 4
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Thaila Cooper             11 KINGSWAY                        1:01.58   6  10   
  2 Halima Diawara            12 TOMS RIVER NORTH                1:02.29   6   8   
  3 Rachell Armstead          SO MILLVILLE                       1:03.47   5   6   
  4 Cassidy Treanor           12 EGG HARBOR                      1:03.87   6   4   
  5 Carly Pettipaw            11 LENAPE                          1:04.12   6   2   
  6 Chelsea Campbell          12 CHERRY HILL EAST                1:04.38   6   1   
  7 Samantha Maynes           11 LENAPE                          1:04.49   5 
  8 Loren Harris              12 KINGSWAY                        1:04.53   5 
  9 Amaysia Lake              11 SOUTHERN                        1:05.79   6 
 10 Joshonda Johnson           9 ABSEGAMI                        1:06.09   6 
 11 Jaclyn Heineman           11 KINGSWAY                        1:06.31   4 
 12 Dahlia Bailey             11 LENAPE                          1:06.67   4 
 13 Aliya Charles             12 SOUTHERN                        1:07.46   5 
 14 Sarah Congdon             12 CLEARVIEW                       1:07.80   5 
 15 Bianca Christophe         10 CHERRY HILL EAST                1:07.84   5 
 16 Aiyana Ware               12 PENNSAUKEN                      1:07.98   5 
 17 Summer Jarolmen            9 ABSEGAMI                        1:08.22   4 
 18 Kristen Visconti          12 CHEROKEE                        1:08.64   5 
 19 Aleyah Dupree             12 PENNSAUKEN                      1:08.68   4 
 20 Darian Daniels            11 SOUTHERN                        1:10.40   4 
 21 Valerie Thaler            SR MILLVILLE                       1:11.02   4 
 22 Madison Cydis             10 CLEARVIEW                       1:11.46   3 
 23 Megan Moser               11 TOMS RIVER NORTH                1:11.68   4 
 24 Taylor Montgomery         10 CLEARVIEW                       1:12.28   3 
 25 Jada Jefferson            12 ATLANTIC CITY                   1:12.95   6 
 26 Sam Bragen                FR TOMS RIVER EAST                 1:12.98   3 
 27 Jasmine Sample            11 EGG HARBOR                      1:13.12   4 
 28 Karli Cinelli             11 CHEROKEE                        1:13.22   3 
 29 Laura Morella             11 CHERRY HILL EAST                1:14.61   2 
 30 Marissa Monaghan          11 WILLIAMSTOWN                    1:15.13   2 
 31 Erica Monte Carlo         11 WASHINGTON TWP                  1:15.29   3 
 32 Andrea Glover             JR VINELAND                        1:16.23   3 
 33 Olivia Smithson            9 WASHINGTON TWP                  1:16.63   1 
 34 Kristine Bombardiere      JR TOMS RIVER EAST                 1:17.06   3 
 35 Nadia Maslowych           12 SHAWNEE                         1:17.07   2 
 36 Ashlyn Valek              10 TOMS RIVER NORTH                1:17.40   2 
 37 Angela Weisel             11 WILLIAMSTOWN                    1:17.73   2 
 38 Brooke Schillinger        10 SHAWNEE                         1:18.25   2 
 39 Kaitlyn Ford              FR WILLIAMSTOWN                    1:18.34   1 
 40 Gabriella Rash            SO CH WEST                         1:21.03   1 
 41 Nicole Berry              10 CHEROKEE                        1:21.59   3 
 42 Evaughn Aponte             9 SHAWNEE                         1:22.85   1 
 43 Hannah Johnston           SO CH WEST                         1:25.29   1 
 
Girls 4x100 Meter Relay South Group 4
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 EGG HARBOR                                          48.63      49.26   2  10   
     1) Amber Jenkins 12                2) Corrine Davis 11               
     3) Ayanna Garrett 10               4) Nabiya Garrett 11              
  2 EASTERN REGIONAL                                    48.73      49.55   1   8   
     1) Abena Asare 12                  2) Melanie Edwards 11             
     3) Sydney Jackson 11               4) Jennifer Strube 12             
  3 PENNSAUKEN                                          49.52      49.90   2   6   
     1) Olivia Jamison 11               2) Tiara McDuffie 12              
     3) Ajani McEady 11                 4) Indigo Pascall 10              
  4 SOUTHERN REGIONAL                                   49.82      50.02   2   4   
     1) Kelly Fay 11                    2) Bailey Decker 11               
     3) Jenna Ritchie 12                4) Carly Burnup 12                
  5 CHEROKEE                                            49.97      50.70   2   2   
     1) Gianna Thornton 11              2) Elizabeth Montague 12          
     3) Jess Strauss 11                 4) Lua Fernandez 11               
  6 LENAPE                                              49.15      50.78   2   1   
     1) Samantha Maynes 11              2) Shannon Lambert 9              
     3) Shannon Storms 10               4) Ciaron Williams 9              
  7 CLEARVIEW                                           51.86      51.25   1 
     1) Sarah Congdon 12                2) I' Shay Little 11              
     3) Jordan Lin 11                   4) Shannon Lynch 12               
  8 WILLIAMSTOWN                                        51.14      51.45   2 
     1) Amber Anderson 11               2) Sydney Anderson 10             
     3) Bria Mack 9                     4) Naquil Ritter 10               
  9 CHERRY HILL EAST                                    51.57      51.59   2 
     1) Bianca Christophe 10            2) Jessica Bryant 10              
     3) Cianni Cepero 12                4) Christina Stanley 12           
 10 ABSEGAMI                                            52.69      51.77   1 
     1) Mercy Harris 11                 2) Abigail Biddulph 9             
     3) Kayla Miller 9                  4) Genira Nurse 10                
 11 KINGSWAY                                            50.06      52.01   2 
     1) Thaila Cooper 11                2) Loren Harris 12                
     3) Jaclyn Heineman 11              4) Anyae Johns 9                  
 12 SHAWNEE                                             52.07      52.28   1 
     1) Jenna Maladra 11                2) Michelle DiBraccio 10          
     3) Jordan Robinson 11              4) Allison Jones 10               
 
Girls 4x400 Meter Relay South Group 4
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 LENAPE                                            3:53.26    3:52.03   2  10   
     1) Carly Pettipaw 11               2) Shannon Storms 10              
     3) Jasmine Staten 9                4) Ariel Mitchell 11              
  2 EGG HARBOR                                        4:04.06    3:56.21   2   8   
     1) Cassidy Treanor 12              2) Amber Jenkins 12               
     3) Jasmin Rider 11                 4) Corrine Davis 11               
  3 SOUTHERN REGIONAL                                 3:59.00    3:56.46   2   6   
     1) Carly Burnup 12                 2) Melena Hammel 12               
     3) Elizabeth Chartier 10           4) Brianna Angellella 12          
  4 PENNSAUKEN                                        3:58.85    3:57.66   2   4   
     1) Olivia Jamison 11               2) Tiara McDuffie 12              
     3) Aiyana Ware 12                  4) Briana Roberts 10              
  5 TOMS RIVER NORTH                                  4:01.60    4:01.88   2   2   
     1) Tifani Byrd 12                  2) Megan Moser 11                 
     3) Halima Diawara 12               4) Adelola Popoola 11             
  6 MILLVILLE                                                    4:02.97   2   1   
     1) Mackenzie Springsteadah SO      2) Rachell Armstead SO            
     3) Satara Scafe SO                 4) Kaitlyn Dermen SR              
  7 KINGSWAY                                          4:01.30    4:03.61   2 
     1) Thaila Cooper 11                2) Jaclyn Heineman 11             
     3) Rachel Vick 9                   4) Arianna Waller 11              
  8 ABSEGAMI                                          4:11.50    4:07.28   1 
     1) Nya Jobs 9                      2) Summer Jarolmen 9              
     3) Tatiana Beaufils 9              4) Joshonda Johnson 9             
  9 SHAWNEE                                           4:09.84    4:08.12   2 
     1) Jordan Robinson 11              2) Molly Johnson 10               
     3) Allison Jones 10                4) Michelle DiBraccio 10          
 10 WILLIAMSTOWN                                      4:11.82    4:08.31   1 
     1) Nicole Agbai 11                 2) Vickie Ajimoko 12              
     3) Cynthia Onuoha 11               4) Devin Bender 10                
 11 CLEARVIEW                                         4:13.16    4:10.67   1 
     1) Sarah Congdon 12                2) Jordan Lin 11                  
     3) Madison Cydis 10                4) Shannon Lynch 12               
 12 VINELAND                                                     4:16.28   1 
     1) Tiah Brown JR                   2) Nosaya Echevarria FR           
     3) Andrea Ruiz                     4) Kayla Jackson-Cruz JR          
 13 TOMS RIVER EAST                                              4:19.56   1 
     1) Karina Wolff SR                 2) Dayna Lawrence FR              
     3) Sophia Moderno FR               4) Nicole Nigro FR                
 
Girls 4x800 Meter Relay South Group 4
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 SHAWNEE                                           9:32.89    9:23.67   10   
     1) Kara Bonner 9                   2) Nina Bendixen 11               
     3) Shannon Stang 12                4) Julia DeSpirito 12             
  2 SOUTHERN REGIONAL                                 9:27.23    9:29.16    8   
     1) Carly Burnup 12                 2) Kaitlyn Mooney 10              
     3) Elizabeth Chartier 10           4) Melena Hammel 12               
  3 LENAPE                                            9:33.50    9:35.73    6   
     1) Camille Franklin 11             2) Shannon Lambert 9              
     3) Emily McGee 12                  4) Megan Quimby 9                 
  4 MILLVILLE                                                    9:44.36    4   
     1) Satara Scafe SO                 2) Bryanna Blount SO              
     3) Kaitlyn Dermen SR               4) Mackenzie Springsteadah SO     
  5 KINGSWAY                                          9:53.84    9:50.53    2   
     1) Roisin Breen 12                 2) Marissa Heino 9                
     3) Rachel Vick 9                   4) McKenzie Nugent 9              
  6 CHEROKEE                                         10:21.70    9:51.67    1   
     1) Jess McAdams 10                 2) Julia McMillan 9               
     3) Ally Moraschi 12                4) Kristen Visconti 12            
  7 CLEARVIEW                                        10:02.78    9:56.91  
     1) Emily Schaeffer 10              2) Katharine Lynch 12             
     3) Jennifer Cromley 11             4) Kaitlin Donahue 9              
  8 EGG HARBOR                                       10:23.87   10:03.20  
     1) Devon Barr 10                   2) Kylee Ballard 10               
     3) Morgan Shick 11                 4) Julianna Catania 10            
  9 TOMS RIVER NORTH                                 10:42.18   10:35.37  
     1) Jill Trioisi 12                 2) Kaitlyn George 12              
     3) Jordyn Bush 11                  4) Cisse Diawara 11               
 10 EASTERN REGIONAL                                 10:46.90   10:39.78  
     1) Irene Nam 9                     2) Sierra Shaw 10                 
     3) Haley Smith 11                  4) Gabrielle LaRocca 10           
 11 WILLIAMSTOWN                                     10:34.32   10:41.67  
     1) Cristina Carabajo 12            2) Esther Folaranmi 12            
     3) Kady Markey 12                  4) Morgan Myers 12                
 
Girls High Jump South Group 4
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Abena Asare               12 EASTERN                         5-02.00   10   
  2 Clarice Metzger           12 CHEROKEE                        5-02.00    8   
  3 Sasha Williams            SR CH WEST                         5-02.00    5   
  3 Brianna Angellella        12 SOUTHERN                        5-02.00    5   
  5 Sabrina LaRosa            11 LENAPE                          5-00.00    2   
  6 Chelsea Campbell          12 CHERRY HILL EAST                5-00.00    0.50
  6 Rachel Edwards            12 ABSEGAMI                        5-00.00    0.50
  8 Erin Swann                12 TOMS RIVER NORTH                4-10.00  
  8 Jade Daniels              11 KINGSWAY                        4-10.00  
  8 Sarah Leonard             10 SOUTHERN                        4-10.00  
  8 Lauren Andrews            12 WILLIAMSTOWN                    4-10.00  
  8 Christina Stanley         12 CHERRY HILL EAST                4-10.00  
  8 Rachel Ornstein            9 SOUTHERN                        4-10.00  
 14 ChaTaiJa Moore            10 PENNSAUKEN                      4-08.00  
 14 Laura Morella             11 CHERRY HILL EAST                4-08.00  
 14 Satara Scafe              SO MILLVILLE                       4-08.00  
 14 Tamika Voltaire            9 EASTERN                         4-08.00  
 14 Abigail Biddulph           9 ABSEGAMI                        4-08.00  
 14 Brielle Naphier            9 TOMS RIVER NORTH                4-08.00  
 14 Alexis Knittel            12 CHEROKEE                        4-08.00  
 14 Sammi Digiacinto          SR MILLVILLE                       4-08.00  
 -- Quinteria Allen-Armstead  FR MILLVILLE                            NH  
 -- Ja'nece Coleman           SO EGG HARBOR                           NH  
 -- Alyssa Key                10 WASHINGTON TWP                       NH  
 -- Amanda Griffin            10 EGG HARBOR                           NH  
 -- Chritiana Kellam           9 LENAPE                               NH  
 -- Ciaron Williams            9 LENAPE                               NH  
 -- Emilee Schipske           10 WASHINGTON TWP                       NH  
 -- Alison Esplund            10 SHAWNEE                              NH  
 -- Mikaela Biester           12 KINGSWAY                             NH  
 -- Maria Cusimano            FR TOMS RIVER EAST                      NH  
 -- Edena Daniel              12 KINGSWAY                             NH  
 -- Cristina Carabajo         12 WILLIAMSTOWN                         NH  
 -- Zahara James              12 EGG HARBOR                           NH  
 
Girls Pole Vault South Group 4
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kaitlyn Dermen            SR MILLVILLE                      11-06.00   10   
  2 Sarah Zollner             12 TOMS RIVER NORTH               10-06.00    8   
  3 Kristen Visconti          12 CHEROKEE                       10-06.00    6   
  4 Cierra Saldano            JR MILLVILLE                      10-00.00    4   
  5 Shannon Storms            10 LENAPE                         10-00.00    2   
  6 Nicola Dragonetti         11 SOUTHERN                       10-00.00    1   
  7 Laura Ortiz               11 ATLANTIC CITY                   9-06.00  
  8 Marykate Florkiewicz      12 WASHINGTON TWP                  9-06.00  
  9 Kerri Burns               12 KINGSWAY                        9-06.00  
 10 Sam Bragen                FR TOMS RIVER EAST                 9-00.00  
 11 Courtney Davis            12 EGG HARBOR                      9-00.00  
 12 Hannah Richman            12 EGG HARBOR                      8-06.00  
 13 Gabby Sharp               10 LENAPE                          8-06.00  
 14 Emily Danilak             10 KINGSWAY                        8-06.00  
 15 Allison Tingley           12 EASTERN                         8-06.00  
 16 Eryka Colucci             11 LENAPE                          8-00.00  
 16 Kerry Gray                10 KINGSWAY                        8-00.00  
 16 Claudia Lee               10 EGG HARBOR                      8-00.00  
 19 Abby Harris               10 SOUTHERN                        8-00.00  
 19 Michelle Dardaris         10 WILLIAMSTOWN                    8-00.00  
 19 Sarah Polistina            9 ABSEGAMI                        8-00.00  
 -- Brianna Acosta            FR VINELAND                             NH  
 -- Rachel Hamer              10 WASHINGTON TWP                       NH  
 -- Taylor Yajcaiji           FR TOMS RIVER EAST                      NH  
 -- Ibirinade Adenugba        FR VINELAND                             NH  
 -- Julia Schuler             JR TOMS RIVER EAST                      NH  
 -- Molly Worek               10 CLEARVIEW                            NH  
 
Girls Long Jump South Group 4
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Indigo Pascall            10 PENNSAUKEN                     17-06.00   10   
  2 Jasmine Staten             9 LENAPE                         17-02.50    8   
  3 Cassidy Treanor           12 EGG HARBOR                     17-01.75    6   
  4 Rachell Armstead          SO MILLVILLE                      16-11.50    4   
  5 Kwanaya Wise              SR MILLVILLE                      16-07.75    2   
  6 Jessica Bryant            10 CHERRY HILL EAST               16-07.00    1   
  7 Sydney Jackson            11 EASTERN                        16-06.00  
  8 Brianna Angellella        12 SOUTHERN                       16-04.50  
  9 Shannon Lynch             12 CLEARVIEW                      16-01.75  
 10 Misty Jennings            10 EGG HARBOR                     16-00.25  
 11 Ariel Mitchell            11 LENAPE                         16-00.25  
 12 Tifani Byrd               12 TOMS RIVER NORTH               15-11.00  
 13 Kelly Knudsen             11 SOUTHERN                       15-09.75  
 14 Elizabeth Montague        12 CHEROKEE                       15-09.25  
 15 Gianna Thornton           11 CHEROKEE                       15-09.00  
 16 Mariah Hubbard            10 ABSEGAMI                       15-07.75  
 17 Olivia Goncerz            11 TOMS RIVER NORTH               15-07.25  
 18 Satara Scafe              SO MILLVILLE                      15-06.50  
 19 Sabrina LaRosa            11 LENAPE                         15-06.25  
 20 Jada Jefferson            12 ATLANTIC CITY                  15-06.00  
 21 Amber Anderson            11 WILLIAMSTOWN                   15-05.25  
 22 Caprice James              9 KINGSWAY                       15-03.50  
 23 Ayana Dixon               JR CH WEST                        15-03.50  
 24 Bianca Christophe         10 CHERRY HILL EAST               15-03.25  
 25 Nicole Agbai              11 WILLIAMSTOWN                   15-02.50  
 26 Carleigh Greco            10 SOUTHERN                       15-02.00  
 27 Talia Jones               SR CH WEST                        15-01.75  
 28 Brielle Naphier            9 TOMS RIVER NORTH               15-01.75  
 29 Alexis Knittel            12 CHEROKEE                       14-11.50  
 30 Maria Cusimano            FR TOMS RIVER EAST                14-11.50  
 31 Sydney Anderson           10 WILLIAMSTOWN                   14-08.75  
 32 Julia Schuler             JR TOMS RIVER EAST                14-06.50  
 32 Tori Ransome              11 KINGSWAY                       14-06.50  
 34 Christina Stanley         12 CHERRY HILL EAST               14-02.50  
 35 Zahara James              12 EGG HARBOR                     14-02.25  
 36 Madison Cydis             10 CLEARVIEW                      13-06.75  
 37 Nadia Maslowych           12 SHAWNEE                        13-04.25  
 38 Neyshka Garcia Perez       9 ABSEGAMI                       13-04.00  
 39 Hannah Smith              10 SHAWNEE                        13-03.50  
 40 Christina Perry           10 PENNSAUKEN                     13-03.00  
 41 Claire Borelli            FR TOMS RIVER EAST                13-01.50  
 -- Loren Harris              12 KINGSWAY                             ND  
 -- Evaughn Aponte             9 SHAWNEE                              ND  
 
Girls Triple Jump South Group 4
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Elizabeth Montague        12 CHEROKEE                       38-05.50   10   
  2 Abena Asare               12 EASTERN                        35-10.00    8   
  3 Elizabeth Schmoll         11 SOUTHERN                       35-05.50    6   
  4 Olivia Goncerz            11 TOMS RIVER NORTH               34-11.25    4   
  5 Loren Harris              12 KINGSWAY                       34-09.00    2   
  6 Edirin Akiri              12 EASTERN                        34-05.75    1   
  7 Alexis Knittel            12 CHEROKEE                       34-01.75  
  8 Bailey Gellis              9 SOUTHERN                       33-10.00  
  9 Cassidy Treanor           12 EGG HARBOR                     33-02.75  
 10 Adelola Popoola           11 TOMS RIVER NORTH               33-01.00  
 10 Zahara James              12 EGG HARBOR                     33-01.00  
 12 Laura Patterson            9 SOUTHERN                       32-11.00  
 13 Tifani Byrd               12 TOMS RIVER NORTH               32-05.50  
 14 Sabrina LaRosa            11 LENAPE                         32-05.00  
 14 Sasha Williams            SR CH WEST                        32-05.00  
 16 Jada Jefferson            12 ATLANTIC CITY                  31-09.00  
 16 Lauren Oliveto            11 WILLIAMSTOWN                   31-09.00  
 18 Danielle McNeil           11 ABSEGAMI                       31-07.75  
 19 Diane Moran               JR MILLVILLE                      31-00.25  
 20 Sam Bragen                FR TOMS RIVER EAST                31-00.00  
 21 Jessica Bryant            10 CHERRY HILL EAST               30-11.50  
 21 Lindsey DeJean            10 EGG HARBOR                     30-11.50  
 23 Christina Stanley         12 CHERRY HILL EAST               30-07.25  
 24 Cierra Saldano            JR MILLVILLE                      30-06.00  
 25 Maria Cusimano            FR TOMS RIVER EAST                30-03.75  
 26 Quinteria Allen-Armstead  FR MILLVILLE                      30-02.25  
 27 Ayana Dixon               JR CH WEST                        30-01.00  
 28 Shayla Smith              12 WASHINGTON TWP                 29-11.00  
 29 Talia Jones               SR CH WEST                        29-10.50  
 30 Jenna Maladra             11 SHAWNEE                        29-08.50  
 31 Mikaela Biester           12 KINGSWAY                       29-08.00  
 32 Hannah Smith              10 SHAWNEE                        28-10.50  
 33 Nadia Maslowych           12 SHAWNEE                        28-00.00  
 33 Erica Monte Carlo         11 WASHINGTON TWP                 28-00.00  
 35 Caprice James              9 KINGSWAY                       26-03.50  
 -- Clarice Metzger           12 CHEROKEE                             ND  
 
Girls Shot Put South Group 4
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Nyla Noble                12 EGG HARBOR                     40-03.00   10   
  2 Damiola Akinmade          11 WILLIAMSTOWN                   38-06.25    8   
  3 Danea Gaye-Wint           JR VINELAND                       38-05.75    6   
  4 Isabel Barsch             11 SOUTHERN                       37-09.00    4   
  5 Kiyanna Thomas            10 ABSEGAMI                       37-05.50    2   
  6 Barbara Gedeon            12 ABSEGAMI                       37-05.00    1   
  7 Imani Taylor              11 EASTERN                        36-05.50  
  8 Samira File               SO MILLVILLE                      36-01.75  
  9 Abrielle Tucker           12 EASTERN                        35-11.00  
 10 Cameron Daniels           JR VINELAND                       35-10.25  
 11 Desiree Belle             SR MILLVILLE                      34-03.25  
 12 Victoria Adams            JR MILLVILLE                      33-09.00  
 13 Doyinsola Ogunsami        SR CH WEST                        33-07.75  
 14 Andrea Glover             JR VINELAND                       33-04.25  
 15 Kylesha James-Clark       11 KINGSWAY                       32-03.25  
 16 Marissa Suriano           11 SHAWNEE                        32-03.00  
 17 Michelle DiVito           11 CHERRY HILL EAST               32-02.75  
 18 Damili Smith              12 ABSEGAMI                       32-02.25  
 19 Jayla Washington          12 WILLIAMSTOWN                   32-02.00  
 20 Sarah Bowers              11 CHEROKEE                       31-11.50  
 21 Taylor William            11 LENAPE                         31-09.50  
 22 Rachel Green               9 WASHINGTON TWP                 31-07.25  
 23 Mary Laffan               12 TOMS RIVER NORTH               31-02.00  
 24 Jessica DiProspero        12 WASHINGTON TWP                 31-00.50  
 25 Megan Mahana              11 EGG HARBOR                     31-00.00  
 26 Allison Goddard           JR SOUTHERN                       30-09.25  
 26 Justine Hasszu             9 SOUTHERN                       30-09.25  
 28 Jessica Poplawski         10 TOMS RIVER NORTH               30-07.00  
 29 Lauren Coker              12 SHAWNEE                        30-05.00  
 30 India Jackson             12 TOMS RIVER NORTH               30-03.50  
 31 Aniya Reese               10 EGG HARBOR                     30-03.25  
 32 Alexis Bibbs              11 EASTERN                        30-01.50  
 33 Nicole Sanelli            12 SHAWNEE                        29-11.00  
 34 Adora Imbakwe             JR KINGSWAY                       29-10.25  
 35 Angela Johnson            12 PENNSAUKEN                     29-10.00  
 36 Carly Jatzke              10 KINGSWAY                       28-11.25  
 37 Ballinda Vanesko          FR TOMS RIVER EAST                28-05.00  
 38 Kayla Covolesky           10 CLEARVIEW                      28-02.50  
 39 Taylor Dziedzic           JR TOMS RIVER EAST                27-11.50  
 40 Ashley Davidson           SO TOMS RIVER EAST                27-03.00  
 41 Kiara Stefanik            11 CLEARVIEW                      27-02.50  
 42 Kaela Schrier             10 CHEROKEE                       27-00.00  
 43 Erica Johnson             12 PENNSAUKEN                     26-11.25  
 44 Alexa Cottrell            SR WASHINGTON TWP                 26-04.50  
 45 Antoinette Chavis         12 CHEROKEE                       26-00.00  
 -- Jasmine Fuller             9 LENAPE                               ND  
 
Girls Discus Throw South Group 4
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Cameron Daniels           JR VINELAND                         123-08   10   
  2 Danielle McNeil           11 ABSEGAMI                         115-01    8   
  3 Barbara Gedeon            12 ABSEGAMI                         114-02    6   
  4 Jessica DiProspero        12 WASHINGTON TWP                   112-05    4   
  5 Desiree Belle             SR MILLVILLE                        112-03    2   
  6 Kennisha Okereke          12 WILLIAMSTOWN                     109-00    1   
  7 Megan Mahana              11 EGG HARBOR                       103-09  
  8 Erika Ferringo            12 SOUTHERN                         101-00  
  9 Isabel Barsch             11 SOUTHERN                          99-04  
 10 McKenzie Taylor           SR MILLVILLE                         98-01  
 11 Kiara Stefanik            11 CLEARVIEW                         97-03  
 12 Allyson Panikowski        12 WASHINGTON TWP                    97-00  
 13 Renee Chambers            12 SOUTHERN                          96-06  
 14 Cathryn Gericke           12 LENAPE                            96-04  
 15 KiJana Shockley           JR MILLVILLE                         94-04  
 16 Kylesha James-Clark       11 KINGSWAY                          91-02  
 17 Meghan Guagenti           12 PENNSAUKEN                        87-06  
 18 Aleeya Oliphant           12 WILLIAMSTOWN                      87-05  
 19 Imani Taylor              11 EASTERN                           86-09  
 20 Danea Gaye-Wint           JR VINELAND                          85-08  
 21 Mary Laffan               12 TOMS RIVER NORTH                  85-06  
 21 Michelle DiVito           11 CHERRY HILL EAST                  85-06  
 23 Jessica Peters            SO TOMS RIVER EAST                   83-09  
 24 Nyla Noble                12 EGG HARBOR                        83-08  
 25 Kaela Schrier             10 CHEROKEE                          83-07  
 26 Jessica Wrinn             10 CHERRY HILL EAST                  82-09  
 27 Jasmine Fuller             9 LENAPE                            82-08  
 28 Kerri Burns               12 KINGSWAY                          82-01  
 29 Amanda Ashmen             10 EASTERN                           82-00  
 30 Ciara Byrne               FR TOMS RIVER EAST                   81-05  
 30 Marissa Suriano           11 SHAWNEE                           81-05  
 32 Gabriela Mills            11 LENAPE                            79-07  
 33 Rachel Green               9 WASHINGTON TWP                    79-05  
 33 Alexia Menasion           11 KINGSWAY                          79-05  
 35 Nicole Sanelli            12 SHAWNEE                           79-04  
 36 Sarah Bowers              11 CHEROKEE                          79-03  
 37 Gianna Trivett            10 EGG HARBOR                        79-01  
 38 Angelina Berardi          SR TOMS RIVER EAST                   77-03  
 39 Lauren Coker              12 SHAWNEE                           75-10  
 40 Rachel Kapanzhi           11 CHEROKEE                          72-04  
 41 Kayla Covolesky           10 CLEARVIEW                         71-03  
 42 Samantha Thach            12 PENNSAUKEN                        71-02  
 43 Hawa Lari                 10 PENNSAUKEN                        65-06  
 -- Andrea Glover             JR VINELAND                             ND  
 -- Julie Woods                9 CHERRY HILL EAST                     ND  
 -- Damiola Akinmade          11 WILLIAMSTOWN                         ND  
 
Girls Javelin Throw South Group 4
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Niyah Cosme               SO VINELAND                         131-10   10   
  2 Kaela Schrier             10 CHEROKEE                         127-01    8   
  3 Carly DellaValle          12 SOUTHERN                         120-00    6   
  4 Gabriele Crawford         JR MILLVILLE                        115-07    4   
  5 Tumelo Nwanma             SO VINELAND                         109-00    2   
  6 Taylor Bates              12 ABSEGAMI                         106-04    1   
  7 Olivi Schneider           12 EASTERN                          105-00  
  8 Ayana Culhane             SO ABSEGAMI                         104-01  
  9 McKenzie Taylor           SR MILLVILLE                        103-04  
 10 Aubrie Redwine            12 TOMS RIVER NORTH                 103-04  
 11 Victoria Caiazzo          11 SOUTHERN                          99-09  
 12 Kerri Burns               12 KINGSWAY                          99-06  
 13 Madison Skeie             10 SOUTHERN                          98-08  
 14 Adalys Lopez              12 EGG HARBOR                        93-04  
 15 Samantha Thach            12 PENNSAUKEN                        93-00  
 16 Gabriela Friedman         11 LENAPE                            91-09  
 17 Rachel Hamer              10 WASHINGTON TWP                    90-10  
 18 Talia Rota                10 WILLIAMSTOWN                      90-07  
 19 Terricita Bennett         JR VINELAND                          90-05  
 20 Doyinsola Ogunsami        SR CH WEST                           89-03  
 21 Gianna Trivett            10 EGG HARBOR                        88-08  
 22 Dahyo Coleman              9 CHERRY HILL EAST                  88-04  
 23 Megan Mahana              11 EGG HARBOR                        86-10  
 24 Taylor Dziedzic           JR TOMS RIVER EAST                   85-10  
 25 Alyssa Frisby             12 PENNSAUKEN                        83-05  
 26 Erika Johnson             10 LENAPE                            82-04  
 27 Natalia Howard            11 SHAWNEE                           82-00  
 28 Julie Woods                9 CHERRY HILL EAST                  81-10  
 29 Christina Caches          SR TOMS RIVER EAST                   80-01  
 30 Abrielle Tucker           12 EASTERN                           77-08  
 30 Bryanna Macdonald         11 TOMS RIVER NORTH                  77-08  
 31 KiJana Shockley           JR MILLVILLE                         77-08  
 33 Kylesha James-Clark       11 KINGSWAY                          72-09  
 34 Jessica Lail               9 KINGSWAY                          71-00  
 35 Victoria Ayoola           12 TOMS RIVER NORTH                  68-11  
 36 Alex Warner               10 CHERRY HILL EAST                  68-09  
 37 Cara Cattafi              SO TOMS RIVER EAST                   65-06  
 38 Nicole Florio             11 CHEROKEE                          65-01  
 39 Cherrie Kim                9 PENNSAUKEN                        64-11  
 40 Molly Dolan               11 LENAPE                            61-05  
 41 Morgan Myers              12 WILLIAMSTOWN                      56-01  
 42 Amanda Hyde               10 CHEROKEE                          54-04  
 
Girls 100 Meter Dash Non-Public South B
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Kayla Hunt                JR BENEDICTINE ACAD                  12.88q  3 
  2 Olivia Craig               9 ST JOS HAMMONTON                  13.14q  4 
  3 Brooke Fromkin            11 RANNEY                            13.31q  4 
  4 Ludi Zhu                  10 GILL ST. BERNARD                  13.35q  4 
  5 Marissa Bryans             9 MATER DEI                         13.41q  4 
  6 Aaliyah Hill-Grevious     SR BENEDICTINE ACAD                  13.47q  3 
  7 Allyson Bisgay             9 PINGRY                            13.48q  3 
  8 sydney hughes             10 WARDLAW-HARTRIDG                  13.49q  4 
  9 Sydney St. Jean           10 TIMOTHY CHRISTIA                  13.55   4 
 10 Dana Donahue              12 ST JOS HAMMONTON                  13.57   4 
 10 Grace Hofferber            9 RANNEY                            13.57   3 
 12 Azia Pompey               11 WARDLAW-HARTRIDG                  13.58   4 
 13 Shannon Kirdzik            9 PINGRY                            13.88   1 
 14 Athena Dookie             10 RANNEY                            13.92   1 
 15 Miah Hagood               11 WARDLAW-HARTRIDG                  13.98   3 
 16 Gabrielle Sirolli         10 ST JOS HAMMONTON                  14.03   3 
 17 Amye Kosinski             11 ST. ROSE                          14.16   3 
 18 Jackie Roettger           10 GILL ST. BERNARD                  14.17   1 
 19 Ursala Dedekind           10 PINGRY                            14.32   2 
 20 Alexa Alverio              9 TRINITY HALL                      14.46   1 
 20 Sandra Hunt               FR BENEDICTINE ACAD                  14.46   3 
 22 Olivia Montanti           10 MATER DEI                         14.48   2 
 23 Sabrina Solorzano         12 TIMOTHY CHRISTIA                  14.60   1 
 24 Samantha Mastrocola       10 ST. ROSE                          15.07   2 
 25 Alessandra Sanfrantello    9 TRINITY HALL                      17.13   2 
 
Girls 100 Meter Dash Non-Public South B
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Kayla Hunt                JR BENEDICTINE ACAD       12.88      12.77   10   
  2 Olivia Craig               9 ST JOS HAMMONTON       13.14      13.15    8   
  3 Aaliyah Hill-Grevious     SR BENEDICTINE ACAD       13.47      13.27    6   
  4 Ludi Zhu                  10 GILL ST. BERNARD       13.35      13.34    4   
  5 Brooke Fromkin            11 RANNEY                 13.31      13.34    2   
  6 Allyson Bisgay             9 PINGRY                 13.48      13.42    1   
  7 Marissa Bryans             9 MATER DEI              13.41      13.43  
  8 sydney hughes             10 WARDLAW-HARTRIDG       13.49      13.48  
 
Girls 200 Meter Dash Non-Public South B
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Kayla Hunt                JR BENEDICTINE ACAD                  26.31   3  10   
  2 Ramira Mayes              SR BENEDICTINE ACAD                  26.81   2   8   
  3 Nyla Whyte                SO BENEDICTINE ACAD                  26.88   3   6   
  4 Denisa Mitchell           SO MARIST                            27.28   3   4   
  5 Abena McKray              11 TRENTON CATHOLIC                  27.67   1   2   
  6 Alexandria Pendergrass     9 ST. ROSE                          27.68   3   1   
  7 Olivia Craig               9 ST JOS HAMMONTON                  27.70   4 
  8 Allyson Bisgay             9 PINGRY                            27.78   2 
  9 Grace Hofferber            9 RANNEY                            27.84   2 
 10 Brooke Fromkin            11 RANNEY                            27.93   2 
 11 Sydney St. Jean           10 TIMOTHY CHRISTIA                  28.03   4 
 12 Ludi Zhu                  10 GILL ST. BERNARD                  28.11   1 
 13 sydney hughes             10 WARDLAW-HARTRIDG                  28.13   3 
 14 Gabrielle Sirolli         10 ST JOS HAMMONTON                  28.34   4 
 15 Miah Hagood               11 WARDLAW-HARTRIDG                  28.58   4 
 16 Gabrielle Dudo            12 ST JOS HAMMONTON                  29.00   4 
 17 Vineeta Reddy             12 PINGRY                            29.07   3 
 18 Shannon Kirdzik            9 PINGRY                            29.11   4 
 19 Azia Pompey               11 WARDLAW-HARTRIDG                  29.27   2 
 20 Kymarrah Jordan           12 TRENTON CATHOLIC                  29.61   1 
 21 Amye Kosinski             11 ST. ROSE                          29.84   4 
 22 Michyah Thomas            10 ROSELLE CATHOLIC                  29.88   4 
 23 Alexa Alverio              9 TRINITY HALL                      30.83   2 
 24 Sabrina Solorzano         12 TIMOTHY CHRISTIA                  30.93   1 
 25 Maria Wise                10 CARD. MCCARRICK                   32.09   3 
 
Girls 400 Meter Dash Non-Pubic South B
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Asia Young                10 HOLY SPIRIT                       59.84   3  10   
  2 Kayla Hunt                JR BENEDICTINE ACAD                1:00.01   3   8   
  3 Ramira Mayes              SR BENEDICTINE ACAD                1:01.29   2   6   
  4 sydney hughes             10 WARDLAW-HARTRIDG                1:02.47   3   4   
  5 Alexandria Benoit         12 GILL ST. BERNARD                1:03.16   2   2   
  6 Taylor Breitzman          10 ST JOS HAMMONTON                1:03.87   3   1   
  7 Erin Butrico              12 PINGRY                          1:03.98   3 
  8 Allyson Bisgay             9 PINGRY                          1:04.42   2 
  9 Briana Crawley            11 WARDLAW-HARTRIDG                1:04.94   3 
 10 Grace Hofferber            9 RANNEY                          1:04.97   2 
 11 Sydney St. Jean           10 TIMOTHY CHRISTIA                1:05.24   1 
 12 Emma McCarthy             10 MATER DEI                       1:05.52   3 
 13 Ruthie Advokat            11 PINGRY                          1:07.27   3 
 14 Athena Dookie             10 RANNEY                          1:07.76   1 
 15 Megan Kosa                12 CARD. MCCARRICK                 1:08.78   2 
 16 Kristen McGaughey         11 MATER DEI                       1:09.98   2 
 17 Briann Downes             12 CARD. MCCARRICK                 1:10.42   1 
 18 Emily Enright             11 MATER DEI                       1:10.81   1 
 19 Kala Davis                10 ROSELLE CATHOLIC                1:11.04   2 
 20 Andrea Abbott              9 ST. ROSE                        1:11.39   1 
 21 Holly Koerwer              9 TRINITY HALL                    1:20.93   1 
 -- Jamayrah Moore            11 TRENTON CATHOLIC                    DNF   1 
 
Girls 800 Meter Run Non-Public South B
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Dana Klein                12 GILL ST. BERNARD                2:20.38   2  10   
  2 Kelly Gorman              12 CARD. MCCARRICK                 2:22.45   2   8   
  3 Alexandria Benoit         12 GILL ST. BERNARD                2:23.63   2   6   
  4 Emma Palmer               11 PINGRY                          2:24.07   2   4   
  5 Jasmine McMorrin           9 PINGRY                          2:28.02   2   2   
  6 Kathleen Dailey           11 ST. ROSE                        2:28.36   2   1   
  7 Katlyn Dyer                9 TIMOTHY CHRISTIA                2:29.38   2 
  8 Brittany Hofferber         9 RANNEY                          2:29.46   2 
  9 Nikki Mugambi             11 WARDLAW-HARTRIDG                2:30.81   2 
 10 Christine Dementillo      12 ROSELLE CATHOLIC                2:34.62   2 
 11 Sara Gagnon               12 PINGRY                          2:36.46   2 
 12 Alicia Forrest             9 WILDWOOD CATH                   2:37.20   1 
 13 Caroline Gmelich           9 TRINITY HALL                    2:37.71   2 
 14 Makena Mugambi            10 WARDLAW-HARTRIDG                2:38.81   2 
 15 Elizabeth Dazalma         JR BENEDICTINE ACAD                2:40.60   1 
 16 Erin Prachar              10 ST. ROSE                        2:40.93   1 
 17 Briann Downes             12 CARD. MCCARRICK                 2:41.10   1 
 18 Zhane Lee                 SR BENEDICTINE ACAD                2:41.24   1 
 19 Alexis Hoerter            12 ST JOS HAMMONTON                2:41.53   1 
 20 Pallavi Kawatra            9 TRINITY HALL                    2:42.01   1 
 21 Laura Segarra             SO BENEDICTINE ACAD                2:42.14   1 
 22 Shannon McCleery          12 CARD. MCCARRICK                 2:43.83   1 
 23 Andrea Abbott              9 ST. ROSE                        2:45.87   1 
 24 Samantha Bittman           9 GILL ST. BERNARD                2:46.75   1 
 25 Tara Golding              10 MATER DEI                       2:54.08   1 
 26 Kala Davis                10 ROSELLE CATHOLIC                2:57.76   1 
 
Girls 1600 Meter Run Non-Public South B
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Dana Klein                12 GILL ST. BERNARD                4:57.11   10   
  2 Anna Butrico              12 PINGRY                          5:31.81    8   
  3 Sahara Ensley             10 GILL ST. BERNARD                5:35.26    6   
  4 Brittany Hofferber         9 RANNEY                          5:35.34    4   
  5 Sydney Streicher          11 PINGRY                          5:36.47    2   
  6 Kelly Gorman              12 CARD. MCCARRICK                 5:41.13    1   
  7 Katlyn Dyer                9 TIMOTHY CHRISTIA                5:41.39  
  8 Emily Johnson             12 WILDWOOD CATH                   5:44.50  
  9 Christine Demetillo       SR ROSELLE CATHOLIC                5:55.84  
 10 Lillie Wilson             10 GILL ST. BERNARD                5:57.68  
 11 Julia Swanson              9 ST. ROSE                        5:58.36  
 12 Amanda Paton              11 MATER DEI                       6:08.09  
 13 Sonali Mehta              10 PINGRY                          6:11.87  
 14 Katie Wallace             12 WILDWOOD CATH                   6:13.85  
 15 Alexis Hoerter            12 ST JOS HAMMONTON                6:16.19  
 16 Delaney Wallace           12 WILDWOOD CATH                   6:25.75  
 17 Laura Segarra             SO BENEDICTINE ACAD                6:27.63  
 18 Erica Wentworth           12 MATER DEI                       6:30.92  
 -- Kathleen Dailey           11 ST. ROSE                            DNF  
 
Girls 3200 Meter Run Non-Public South B
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Dana Klein                12 GILL ST. BERNARD               11:46.50   10   
  2 Anna Butrico              12 PINGRY                         11:52.64    8   
  3 Sahara Ensley             10 GILL ST. BERNARD               12:06.17    6   
  4 Sydney Streicher          11 PINGRY                         12:14.18    4   
  5 Kathleen Dailey           11 ST. ROSE                       12:26.17    2   
  6 Emily Johnson             12 WILDWOOD CATH                  12:32.43    1   
  7 Lillie Wilson             10 GILL ST. BERNARD               12:42.38  
  8 Deirdre Cahill            10 ST. ROSE                       12:46.50  
  9 Katlyn Dyer                9 TIMOTHY CHRISTIA               12:51.59  
 10 Ellen Li                   9 PINGRY                         12:54.54  
 11 Julia Swanson              9 ST. ROSE                       13:01.72  
 12 Katie Wallace             12 WILDWOOD CATH                  13:12.19  
 13 Delaney Wallace           12 WILDWOOD CATH                  13:30.15  
 14 Danielle Juelis           12 MATER DEI                      13:43.75  
 15 jen Quigley                9 MATER DEI                      14:08.75  
 
Girls 100 Meter Hurdles Non-Public South B
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Ramira Mayes              SR BENEDICTINE ACAD                  15.62q  2 
  2 Kayla Hunt                JR BENEDICTINE ACAD                  15.65q  2 
  3 Angel Fluet               12 PINGRY                            16.26q  3 
  4 Aaliyah Hill-Grevious     SR BENEDICTINE ACAD                  16.92q  2 
  5 Brittany Hull             11 HOLY SPIRIT                       17.85q  3 
  6 Anne Marie Measley        12 ST. ROSE                          17.85q  3 
  7 Aiyan Wilkinson           12 TIMOTHY CHRISTIA                  17.88q  3 
  8 Marissa Bryans             9 MATER DEI                         18.01q  3 
  9 Libby Lee                 10 PINGRY                            18.34   2 
 10 Kathleen Crilly           SO RANNEY                            18.74   2 
 11 Jacqueline Pettit         11 ST. ROSE                          19.18   1 
 12 Sophia Cortazzo           10 PINGRY                            19.22   3 
 13 Fallon Quigley            12 MATER DEI                         19.24   3 
 14 Melissa Jean               9 GILL ST. BERNARD                  19.61   2 
 15 Erin Yetman               12 MATER DEI                         19.80   3 
 16 Briana Rodriguez          10 TRENTON CATHOLIC                  20.02   1 
 17 Megan Lawson               9 ST. ROSE                          20.23   1 
 18 Grace Chang                9 TIMOTHY CHRISTIA                  20.49   1 
 19 Cortlin Eady              FR MARIST                            20.56   2 
 20 Madison Sanderlin         SO MARIST                            20.60   1 
 21 Hope Fluet                10 GILL ST. BERNARD                  22.66   2 
 
Girls 100 Meter Hurdles Non-Public South B
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Ramira Mayes              SR BENEDICTINE ACAD       15.62      15.64   10   
  2 Kayla Hunt                JR BENEDICTINE ACAD       15.65      15.86    8   
  3 Angel Fluet               12 PINGRY                 16.26      16.90    6   
  4 Aaliyah Hill-Grevious     SR BENEDICTINE ACAD       16.92      16.91    4   
  5 Anne Marie Measley        12 ST. ROSE               17.85      17.61    2   
  6 Marissa Bryans             9 MATER DEI              18.01      17.82    1   
  7 Brittany Hull             11 HOLY SPIRIT            17.85      17.90  
  8 Aiyan Wilkinson           12 TIMOTHY CHRISTIA       17.88      18.40  
 
Girls 400 Meter Hurdles Non-Public South B
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Emma Palmer               11 PINGRY                          1:09.19   3  10   
  2 Anne Marie Measley        12 ST. ROSE                        1:10.45   2   8   
  3 Emma McCarthy             10 MATER DEI                       1:11.46   3   6   
  4 Erin Butrico              12 PINGRY                          1:12.69   3   4   
  5 Brittany Hull             11 HOLY SPIRIT                     1:12.96   3   2   
  6 Kate Crilly               10 RANNEY                          1:13.37   3   1   
  7 Makena Mugambi            10 WARDLAW-HARTRIDG                1:14.10   3 
  8 Alicia Forrest             9 WILDWOOD CATH                   1:17.35   3 
  9 Briana Rodriguez          10 TRENTON CATHOLIC                1:17.50   1 
 10 Shannon McCleery          12 CARD. MCCARRICK                 1:17.54   2 
 11 Jacqueline Pettit         11 ST. ROSE                        1:17.77   1 
 12 Caitlin Mahoney           11 PINGRY                          1:19.66   1 
 13 Erin Prachar              10 ST. ROSE                        1:19.90   2 
 14 Elizabeth Dazalma         JR BENEDICTINE ACAD                1:20.78   2 
 15 Dawn Arumemi              SO BENEDICTINE ACAD                1:20.82   2 
 16 Grace Chang                9 TIMOTHY CHRISTIA                1:21.42   3 
 17 Ugochukwu Ukponu          FR BENEDICTINE ACAD                1:22.52   2 
 18 Angela Frederick           9 ST JOS HAMMONTON                1:23.11   1 
 19 Tara Golding              10 MATER DEI                       1:24.02   1 
 20 Christina Michael          9 ST JOS HAMMONTON                1:28.35   1 
 
Girls 4x100 Meter Relay Non-Public South B
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 SAINT JOS HAMMONTON                                 53.69      53.27   10   
     1) Dana Donahue 12                 2) Gabrielle Dudo 12              
     3) Olivia Craig 9                  4) Gabrielle Sirolli 10           
  2 GILL ST. BERNARD'S                                  53.90      54.45    8   
     1) Melissa Jean 9                  2) Ludi Zhu 10                    
     3) Erica Phiansunthon 11           4) Jackie Roettger 10             
  3 PINGRY                                              54.87      54.50    6   
     1) Angel Fluet 12                  2) Erin Butrico 12                
     3) Vineeta Reddy 12                4) Shannon Kirdzik 9              
  4 TIMOTHY CHRISTIAN                                              56.48    4   
     1) Grace Chang 9                   2) Rebekah Avile 10               
     3) Sabrina Solorzano 12            4) Sydney St. Jean 10             
  5 SAINT ROSE                                          57.67      59.11    2   
     1) Aine Donohue 10                 2) Megan Lawson 9                 
     3) Amye Kosinski 11                4) Samantha Mastrocola 10         
  6 TRINITY HALL                                      1:02.10    1:03.25    1   
     1) San Fratel Alessandra 9         2) Grace Molloy 9                 
     3) Madeline Ryder 9                4) Malia Wolf 9                   
 -- BENEDICTINE ACADEMY                                               DQ   Early Exch. 3-4
     1) Shahiana Odies FR               2) Sandra Hunt FR                 
     3) Nyla Whyte SO                   4) Aaliyah Hill-Grevious SR       
 
Girls 4x400 Meter Relay Non-Public South B
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 PINGRY                                            4:25.21    4:09.86   10   
     1) Emma Palmer 11                  2) Vineeta Reddy 12               
     3) Ruthie Advokat 11               4) Erin Butrico 12                
  2 GILL ST. BERNARD'S                                4:22.32    4:15.92    8   
     1) Alexandria Benoit 12            2) Sahara Ensley 10               
     3) Jackie Roettger 10              4) Dana Klein 12                  
  3 HOLY SPIRIT                                       4:20.99    4:16.90    6   
     1) Asia Young 10                   2) Maria Baldino 11               
     3) Kristy Goff 9                   4) Danielle Connahy 10            
  4 SAINT JOS HAMMONTON                               4:31.95    4:23.97    4   
     1) Dana Donahue 12                 2) Gabrielle Dudo 12              
     3) Taylor Breitzman 10             4) Olivia Craig 9                 
  5 WARDLAW-HARTRIDGE                                 4:25.13    4:25.49    2   
     1) Nikki Mugambi 11                2) Makena Mugambi 10              
     3) sydney hughes 10                4) Miah Hagood 11                 
  6 SAINT ROSE                                        4:33.83    4:35.56    1   
     1) Aine Donohue 10                 2) Erin Prachar 10                
     3) Kathleen Dailey 11              4) Amye Kosinski 11               
  7 CARDINAL MCCARRICK                                4:35.79    4:43.28  
     1) Briann Downes 12                2) Megan Kosa 12                  
     3) Shannon McCleery 12             4) Kelly Gorman 12                
 -- BENEDICTINE ACADEMY                                               DQ   Throwing the baton
     1) Zhane Lee SR                    2) Sandra Hunt FR                 
     3) Elizabeth Dazalma JR            4) Laura Segarra SO               
 
Girls 4x800 Meter Relay Non-Public South B
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 PINGRY                                           10:39.40   10:18.53   10   
     1) Jasmine McMorrin 9              2) Sara Gagnon 12                 
     3) Anna Butrico 12                 4) Emma Palmer 11                 
  2 GILL ST. BERNARD'S                               10:43.80   10:50.01    8   
     1) Sahara Ensley 10                2) Lillie Wilson 10               
     3) Samantha Bittman 9              4) Alexandria Benoit 12           
  3 TRINITY HALL                                                11:07.04    6   
     1) Caroline Gmelich 9              2) Pallavi Kawatra 9              
     3) Grace Modderman 9               4) Malia Wolf 9                   
  4 SAINT ROSE                                       11:27.89   11:10.18    4   
     1) Aine Donohue 10                 2) Deirdre Cahill 10              
     3) Emma Cantion 10                 4) Erin Dailey 9                  
  5 WILDWOOD CATHOLIC                                           11:13.15    2   
     1) Alicia Forrest 9                2) Katie Wallace 12               
     3) Delaney Wallace 12              4) Emily Johnson 12               
  6 BENEDICTINE ACADEMY                                         11:13.84    1   
     1) Elizabeth Dazalma JR            2) Zhane Lee SR                   
     3) Laura Segarra SO                4) Ugochukwu Ukponu FR            
 
Girls High Jump Non-Public South B
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Fallon Quigley            12 MATER DEI                       5-02.00   10   
  2 Libby Parsons             10 PINGRY                          4-08.00    7   
  2 Marissa Bryans             9 MATER DEI                       4-08.00    7   
  4 Alexandria Pendergrass     9 ST. ROSE                        4-08.00    4   
  5 Nicole Rogan              10 CARD. MCCARRICK                 4-04.00    2   
  6 Victoria Watson            9 PINGRY                          4-04.00    1   
 -- Hope Fluet                10 GILL ST. BERNARD                     NH  
 
Girls Pole Vault Non-Public South B
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Julia Dannenbaum           9 PINGRY                         10-06.00    9   
  1 Angel Fluet               12 PINGRY                         10-06.00    9   
  3 Sophia Cortazzo           10 PINGRY                          9-06.00    6   
 
Girls Long Jump Non-Public South B
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Asia Young                10 HOLY SPIRIT                    17-02.50   10   
  2 Ludi Zhu                  10 GILL ST. BERNARD               16-08.25    8   
  3 Armani Comick             11 GILL ST. BERNARD               15-09.25    6   
  4 Aaliyah Hill-Grevious     SR BENEDICTINE ACAD               15-03.00    4   
  5 Aiyan Wilkinson           12 TIMOTHY CHRISTIA               15-01.50    2   
  6 Katie Viscardi            11 MATER DEI                      15-00.50    1   
  7 Grace Chang                9 TIMOTHY CHRISTIA               15-00.25  
  8 Libby Lee                 10 PINGRY                         14-11.00  
  9 Hannah Cree               12 PINGRY                         14-01.25  
 10 Azia Pompey               11 WARDLAW-HARTRIDG               13-11.75  
 11 Samantha Mastrocola       10 ST. ROSE                       13-09.75  
 12 Fallon Quigley            12 MATER DEI                      13-08.25  
 13 Karol Pierre              JR BENEDICTINE ACAD               12-03.00  
 14 Aine Donohue              10 ST. ROSE                       12-00.25  
 15 Megan Lawson               9 ST. ROSE                       11-08.00  
 -- Shannon Kirdzik            9 PINGRY                             FOUL  
 -- Nyla Whyte                SO BENEDICTINE ACAD                   FOUL  
 
Girls Triple Jump Non-Public South B
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Armani Comick             11 GILL ST. BERNARD               34-06.00   10   
  2 Aiyan Wilkinson           12 TIMOTHY CHRISTIA               33-01.00    8   
  3 Katie Viscardi            11 MATER DEI                      31-08.00    6   
  4 Samantha Mastrocola       10 ST. ROSE                       30-08.50    4   
  5 Sophia Cortazzo           10 PINGRY                         30-04.75    2   
  6 Victoria Watson            9 PINGRY                         30-02.75    1   
  7 Hannah Curtis             10 PINGRY                         29-07.25  
  8 Azia Pompey               11 WARDLAW-HARTRIDG               28-08.00  
  9 Kate Crilly               10 RANNEY                         27-11.25  
 10 Ugochukwu Ukponu          FR BENEDICTINE ACAD               27-04.50  
 11 Katlyn Dyer                9 TIMOTHY CHRISTIA               27-02.25  
 12 Erin Prachar              10 ST. ROSE                       27-02.00  
 -- Karol Pierre              JR BENEDICTINE ACAD                     ND  
 -- Amanda Paton              11 MATER DEI                            ND  
 -- Zhane Lee                 SR BENEDICTINE ACAD                     ND  
 
Girls Shot Put Non-Public South B
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Adia Lebetter             11 ROSELLE CATHOLIC               39-07.50   10   
  2 Alexandra Preckajlo        9 ST. ROSE                       31-11.00    8   
  3 Katharine Taylor          10 ST. ROSE                       29-05.50    6   
  4 Jordan Meaurie Pickett    10 TRENTON CATHOLIC               29-03.00    4   
  5 Osato Omokaro             SR BENEDICTINE ACAD               28-02.50    2   
  6 Eboni Pierce                 ROSELLE CATHOLIC               28-01.00    1   
  7 Jasmine Palmer            10 PINGRY                         26-07.00  
  8 Melissa Jean               9 GILL ST. BERNARD               25-10.00  
  9 Kristin Davidson          12 MATER DEI                      24-09.00  
 10 Tiana Thomas               9 ROSELLE CATHOLIC               24-00.00  
 11 Lindsay Stanley           10 PINGRY                         22-09.00  
 12 Ranisha Frejuste          SO BENEDICTINE ACAD               21-00.00  
 13 Colette Bilynsky          10 GILL ST. BERNARD               20-10.00  
 13 Yoanni Santana            11 CARD. MCCARRICK                20-10.00  
 15 Samantha Palazzolo        10 PINGRY                         20-09.50  
 16 Dawn Arumemi              SO BENEDICTINE ACAD               20-08.00  
 17 Zoe Quan-Shau             10 GILL ST. BERNARD               19-11.50  
 18 Alexa Kaminski             9 MATER DEI                      19-00.00  
 19 Sidney Daniel              9 WARDLAW-HARTRIDG               18-03.00  
 
Girls Discus Throw Non-Public South B
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Armani Comick             11 GILL ST. BERNARD                  89-02   10   
  2 Christy Mercaldo          11 TIMOTHY CHRISTIA                  87-07    8   
  3 Alexandra Preckajlo        9 ST. ROSE                          87-04    6   
  4 Lindsay Stanley           10 PINGRY                            87-02    4   
  5 Kristin Davidson          12 MATER DEI                         81-07    2   
  6 Jasmine Palmer            10 PINGRY                            80-03    1   
  7 Katharine Taylor          10 ST. ROSE                          77-01  
  8 Osato Omokaro             SR BENEDICTINE ACAD                  75-00  
  9 Cassidy Stimpson           9 MATER DEI                         73-05  
 10 Celina Eosso              12 MATER DEI                         71-00  
 11 Ranisha Frejuste          SO BENEDICTINE ACAD                  64-02  
 12 Colette Bilynsky          10 GILL ST. BERNARD                  59-03  
 13 Koryna Obesso             12 PINGRY                            58-07  
 14 Yoanni Santana            11 CARD. MCCARRICK                   55-04  
 15 Melissa Jean               9 GILL ST. BERNARD                  52-05  
 16 Taylor Westfall            9 ST JOS HAMMONTON                  51-09  
 17 Dawn Arumemi              SO BENEDICTINE ACAD                  44-00  
 
Girls Javelin Throw Non-Public South B
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Theresa Osborne           10 MATER DEI                        108-03   10   
  2 Ruthie Advokat            11 PINGRY                            90-10    8   
  3 Christy Mercaldo          11 TIMOTHY CHRISTIA                  89-10    6   
  4 Katie Viscardi            11 MATER DEI                         89-09    4   
  5 Gabrielle McGlynn         12 ST JOS HAMMONTON                  88-00    2   
  6 Maria Carroll             12 MATER DEI                         82-00    1   
  7 Melissa Jean               9 GILL ST. BERNARD                  78-10  
  8 Lindsay Stanley           10 PINGRY                            73-11  
  9 Alexandra Preckajlo        9 ST. ROSE                          71-08  
 10 Jasmine Palmer            10 PINGRY                            64-02  
 11 Colette Bilynsky          10 GILL ST. BERNARD                  61-10  
 12 Katharine Taylor          10 ST. ROSE                          60-11  
 13 Anne Marie Measley        12 ST. ROSE                          52-03  
 14 Zoe Quan-Shau             10 GILL ST. BERNARD                  49-10  
 
Boys 100 Meter Dash South Group 1
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Kashif Miller             12 HADDON HEIGHTS                    10.72q  4 
  2 Christian Williams        12 PENNS GROVE                       11.05q  4 
  3 Tahron James              11 GLASSBORO                         11.10q  4 
  4 Robert Jones              12 MAPLE SHADE                       11.26q  4 
  5 William DiLolle           10 AUDUBON                           11.48q  3 
  6 Matt Preto                10 HADDON HEIGHTS                    11.49q  3 
  7 Jonathan Taylor            9 SALEM                             11.50q  4 
  8 Daevon Ayers              12 WOODBURY                          11.57q  2 
  9 Elijah Rehm               SO CLAYTON                           11.64   3 
 10 Spenser Jarrett           10 SALEM                             11.71   1 
 10 Rifeeq Sease              12 PAULSBORO                         11.71   3 
 12 Ramon Bentley             10 SALEM                             11.73   2 
 13 Emmanuel Simon             9 PAULSBORO                         11.75   2 
 14 John Harmon               12 PALMYRA                           11.76   3 
 15 Tyrone McAllister         12 GLASSBORO                         11.80   4 
 16 Raekwon Daniel            10 PENNS GROVE                       11.83   2 
 17 Ahmere Ellerbee           12 LINDENWOLD                        11.84   2 
 18 Kahleel Pettey            11 LINDENWOLD                        11.88   2 
 19 Luis Rios                 12 WOODBURY                          11.90   1 
 20 Jeremiah Brown            11 SCHALICK                          11.95   1 
 21 Larenzo Foreman           12 PALMYRA                           11.96   2 
 22 Jared Johnson             12 WOODBURY                          11.98   1 
 23 Michael Black             JR OVERBROOK                         11.99   4 
 24 Carlos Smith              SO OVERBROOK                         12.06   3 
 25 Zack Bardos               11 GLOUCESTER CITY                   12.14   1 
 26 James Bonilla             10 GLOUCESTER CITY                   12.18   1 
 27 Chris Buchman             FR HADDON TOWNSHIP                   13.05   1 
 -- Antonio Covington         10 SCHALICK                             DQ   2  FS
 
Boys 100 Meter Dash South Group 1
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Kashif Miller             12 HADDON HEIGHTS         10.72      10.67   10   
  2 Christian Williams        12 PENNS GROVE            11.05      10.86    8   
  3 Tahron James              11 GLASSBORO              11.10      10.89    6   
  4 Robert Jones              12 MAPLE SHADE            11.26      11.07    4   
  5 Matt Preto                10 HADDON HEIGHTS         11.49      11.33    2   
  6 Jonathan Taylor            9 SALEM                  11.50      11.33    1   
  7 Daevon Ayers              12 WOODBURY               11.57      11.36  
  7 William DiLolle           10 AUDUBON                11.48      11.36  
 
Boys 200 Meter Dash South Group 1
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Kashif Miller             12 HADDON HEIGHTS                    22.21   1  10   
  2 Robert Jones              12 MAPLE SHADE                       22.27   4   8   
  3 Tahron James              11 GLASSBORO                         22.48   4   6   
  4 Christian Williams        12 PENNS GROVE                       22.77   4   4   
  5 Norman Morris             11 PENNS GROVE                       23.12   4   2   
  6 Ennis Hutchinson          11 GLASSBORO                         23.23   3   1   
  7 Darnell Stephens          11 LINDENWOLD                        23.24   3 
  8 Elijah Rehm               SO CLAYTON                           23.34   3 
  9 Jonathan Taylor            9 SALEM                             23.35   1 
 10 William DiLolle           10 AUDUBON                           23.36   4 
 11 Emmanuel Simon             9 PAULSBORO                         23.74   1 
 12 Daevon Ayers              12 WOODBURY                          23.83   2 
 13 Lawrence Foreman          12 PALMYRA                           23.94   1 
 14 Ramon Bentley             10 SALEM                             23.98   4 
 15 Kevin Fields              SO CLAYTON                           23.99   2 
 16 Tyrone McAllister         12 GLASSBORO                         24.01   3 
 17 Andrew Hunt               10 PALMYRA                           24.02   1 
 18 Matt Preto                10 HADDON HEIGHTS                    24.02   1 
 19 Ahmere Ellerbee           12 LINDENWOLD                        24.04   2 
 20 Raekwon Daniel            10 PENNS GROVE                       24.16   3 
 21 Ivan Randells             12 WOODBURY                          24.18   3 
 22 Tariq Miller               9 HADDON HEIGHTS                    24.20   4 
 23 Montana Owens             12 PITMAN                            24.40   2 
 24 Nick DiPietro             10 PAULSBORO                         24.43   4 
 24 Nay'Shon Obey              9 WOODBURY                          24.43   2 
 26 Rifeeq Sease              12 PAULSBORO                         24.44   3 
 27 Zack Bardos               11 GLOUCESTER CITY                   25.33   2 
 28 Brennen Covely            JR PITMAN                            26.33   2 
 
Boys 400 Meter Dash South Group 1
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Tahron James              11 GLASSBORO                         49.84   4  10   
  2 Kimere Brown              10 PENNS GROVE                       51.22   4   8   
  3 Ennis Hutchinson          11 GLASSBORO                         51.36   4   6   
  4 Steve Miller              12 PITMAN                            51.45   4   4   
  5 Darnell Stephens          11 LINDENWOLD                        51.59   4   2   
  6 Robert King               10 LINDENWOLD                        51.73   3   1   
  7 Chris DeShields           SR CLAYTON                           51.87   3 
  8 Kameron Kennedy           10 PALMYRA                           52.37   4 
  9 Emmanuel Simon             9 PAULSBORO                         52.54   2 
 10 Jesus Cardenas            10 LINDENWOLD                        52.56   2 
 11 Chris Mesiano             11 SCHALICK                          52.69   3 
 12 Ediegeo Vanterpool        12 AUDUBON                           52.81   3 
 13 Josh Byarm                11 WOODBURY                          52.92   2 
 14 Abdiel Richards           10 WILDWOOD                          53.37   3 
 15 Norman Morris             11 PENNS GROVE                       53.88   4 
 16 Zavior Masters-Thomas     10 MAPLE SHADE                       54.37   2 
 17 Tyreek Jackson            SO CLAYTON                           54.46   3 
 18 Moses Harris              SR OVERBROOK                         54.52   2 
 19 Andrew Waugh              12 PALMYRA                           54.67   1 
 20 Robert Hobbs              11 WOODBURY                          55.07   1 
 21 Christian Phelps          12 GLOUCESTER CITY                   55.40   2 
 22 Chase Vermandel           SO HADDON TOWNSHIP                   55.70   2 
 23 Tariq Miller               9 HADDON HEIGHTS                    55.94   1 
 24 Juwan Johnson             11 GLASSBORO                         57.47   4 
 25 Sean Webb                 11 WILDWOOD                          58.53   1 
 26 Bobby Mascio              12 WILDWOOD                          58.57   1 
 
Boys 800 Meter Run South Group 1
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Luke Petela               JR HADDON TOWNSHIP                 1:57.76   3  10   
  2 Cosmo Pirozzi             10 SCHALICK                        2:00.67   3   8   
  3 Alec Foss                 12 PENNSVILLE                      2:00.92   3   6   
  4 Marshall Asbury           12 PITMAN                          2:01.48   3   4   
  5 Andrew Sennet             11 WOODBURY                        2:01.94   3   2   
  6 Robert King               10 LINDENWOLD                      2:03.55   3   1   
  7 Zak Carpenter             10 PENNSVILLE                      2:06.11   3 
  8 Andrew Shaw               SR HADDON TOWNSHIP                 2:06.96   3 
  9 Adam Dodds                11 SALEM                           2:07.24   2 
 10 Ian Gromen                11 HADDON HEIGHTS                  2:07.39   3 
 11 Tyler Thomas              12 PAULSBORO                       2:07.99   2 
 12 Chauncey Smith            11 LINDENWOLD                      2:08.50   1 
 13 Kyle Bailey                9 WOODBURY                        2:10.09   3 
 14 Jeremy McShane            10 AUDUBON                         2:10.18   2 
 15 Brian Mcgovern            10 MAPLE SHADE                     2:10.77   2 
 16 Nicholas Scamardi         SO LINDENWOLD                      2:11.17   2 
 17 Randy Ladd                SO HADDON TOWNSHIP                 2:11.48   2 
 18 Savino Borreggine         11 AUDUBON                         2:11.93   2 
 19 Kevin Santiago            11 WILDWOOD                        2:12.40   2 
 20 Rashon Hayes              10 WOODBURY                        2:13.06   2 
 21 Thomas Bardon              9 PENNSVILLE                      2:13.46   2 
 22 Frank Simpson             12 MAPLE SHADE                     2:14.22   2 
 23 Joe Stefanski             12 PENNS GROVE                     2:15.91   1 
 24 Robert Sheply             10 MAPLE SHADE                     2:16.51   1 
 25 Andrew Caccia              9 PITMAN                          2:17.23   1 
 26 Jawan Pitts               11 SALEM                           2:20.20   1 
 27 Harry Buscher             11 HADDON HEIGHTS                  2:20.26   2 
 28 Mark MacGarvey            11 AUDUBON                         2:20.73   1 
 29 Bobby Mascio              12 WILDWOOD                        2:22.07   1 
 30 Zach Sherlock                GLOUCESTER CITY                 2:22.23   1 
 31 Patrick Hughes             9 HADDON HEIGHTS                  2:24.98   1 
 
Boys 1600 Meter Run South Group 1
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Luke Petela               JR HADDON TOWNSHIP                 4:23.62   2  10   
  2 Owen Long                 SO HADDON TOWNSHIP                 4:26.57   2   8   
  3 Andrew Sennet             11 WOODBURY                        4:31.15   2   6   
  4 Samuel Mercoli            11 SCHALICK                        4:34.34   2   4   
  5 Ian Gromen                11 HADDON HEIGHTS                  4:36.11   2   2   
  6 Anthony Mercoli           11 SCHALICK                        4:36.84   2   1   
  7 Chris Gandolfo-Lucia      11 HADDON HEIGHTS                  4:40.51   2 
  8 Thomas Bardon              9 PENNSVILLE                      4:41.62   2 
  9 Matthew Young             11 MAPLE SHADE                     4:44.60   2 
 10 Joe Iuliucci              SR HADDON TOWNSHIP                 4:44.70   1 
 11 James Livecchi            12 AUDUBON                         4:45.59   2 
 12 Adam Dodds                11 SALEM                           4:45.73   2 
 13 Zachary Pope               9 PENNSVILLE                      4:49.57   2 
 14 Trevor Gentek             11 WILDWOOD                        4:49.62   1 
 15 Austin Beers              12 AUDUBON                         4:52.38   1 
 16 Tim Robinson              12 PAULSBORO                       4:52.97   2 
 17 Michael Sennett           11 WOODBURY                        4:54.67   1 
 18 Jake Sturgis              12 AUDUBON                         4:54.92   1 
 19 James Snyder              10 PITMAN                          5:02.30   1 
 20 Joe Stefanski             12 PENNS GROVE                     5:05.51   1 
 21 Nicholas Scamarti         10 LINDENWOLD                      5:08.74   1 
 22 Mike Morina               11 PAULSBORO                       5:14.42   1 
 23 Matthew Krogstad           9 HADDON HEIGHTS                  5:17.01   1 
 24 Austin Green              FR PENNSVILLE                      5:22.11   1 
 25 Kevin Bonilla             11 LINDENWOLD                      5:22.64   1 
 26 Kevin Santiago            11 WILDWOOD                        5:22.75   1 
 27 Jawan Pitts               11 SALEM                           5:27.50   1 
 
Boys 3200 Meter Run South Group 1
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Owen Long                 SO HADDON TOWNSHIP                 9:47.48   10   
  2 Joe Domanico              SO HADDON TOWNSHIP                 9:51.89    8   
  3 Luke Kessler              SR HADDON TOWNSHIP                 9:57.70    6   
  4 Matthew Young             11 MAPLE SHADE                    10:02.42    4   
  5 Chris Gandolfo-Lucia      11 HADDON HEIGHTS                 10:02.96    2   
  6 Brandon Lawrence          12 PENNSVILLE                     10:06.27    1   
  7 Tim Robinson              12 PAULSBORO                      10:12.29  
  8 Samuel Gerstenbacher      10 SCHALICK                       10:12.62  
  9 James Livecchi            12 AUDUBON                        10:15.15  
 10 Trevor Gentek             11 WILDWOOD                       10:26.21  
 11 Zach Howey                12 PITMAN                         10:30.49  
 12 Jason Muermann            10 PITMAN                         10:30.80  
 13 Zachary Pope               9 PENNSVILLE                     10:31.23  
 14 James Snyder              10 PITMAN                         10:36.68  
 15 William Durham            10 SCHALICK                       10:41.88  
 16 Jeff Hock                 12 WOODBURY                       10:49.13  
 17 Adam Quann                10 PENNSVILLE                     10:56.46  
 18 Alexis Del Olmo            9 PENNS GROVE                    11:02.87  
 19 Adam Dodds                11 SALEM                          11:11.03  
 20 Dallas Allison             9 PENNS GROVE                    11:12.51  
 21 Jacob Davenport           12 PENNS GROVE                    12:29.41  
 
Boys 110 Meter Hurdles South Group 1
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Jason Stefanski           10 PENNS GROVE                       15.48q  3 
  2 Marc Dixon                12 GLASSBORO                         16.18q  3 
  3 Andrew Hunt               10 PALMYRA                           16.34q  3 
  4 Chris Mesiano             11 SCHALICK                          16.46q  3 
  5 Brighton Sykes            10 WOODBURY                          16.85q  1 
  6 William Zane              11 AUDUBON                           17.07q  3 
  6 Kyle Kilvington           11 AUDUBON                           17.07q  2 
  8 Colin Tarpley             12 PENNS GROVE                       17.16q  2 
  9 Darren Mcgonigle          12 MAPLE SHADE                       17.43   3 
 10 Justin Cowgill            10 GLOUCESTER CITY                   17.79   1 
 11 Brandon Krupinski         JR HADDON TOWNSHIP                   17.89   2 
 12 Jonathan Huaca            10 GLOUCESTER CITY                   18.19   2 
 13 Johnny Kay                10 PALMYRA                           18.22   2 
 14 Brennan Covely            11 PITMAN                            18.36   1 
 15 Jake Ebner                11 SCHALICK                          18.38   2 
 16 Anthony Perkins           11 PALMYRA                           18.86   2 
 17 Andrew Ridgeway           SR HADDON TOWNSHIP                   18.87   1 
 18 Jaquil Hunter             12 WOODBURY                          19.70   2 
 19 James Cronin              12 SCHALICK                          21.38   3 
 20 Jeff Cross                11 HADDON HEIGHTS                    22.18   1 
 -- William Newmuis           11 PENNS GROVE                          DQ   3  Pushed down hurdle
 
Boys 110 Meter Hurdles South Group 1
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Jason Stefanski           10 PENNS GROVE            15.48      15.37   10   
  2 Marc Dixon                12 GLASSBORO              16.18      15.81    8   
  3 Chris Mesiano             11 SCHALICK               16.46      15.94    6   
  4 Brighton Sykes            10 WOODBURY               16.85      16.33    4   
  5 Andrew Hunt               10 PALMYRA                16.34      16.40    2   
  6 William Zane              11 AUDUBON                17.07      16.55    1   
  7 Kyle Kilvington           11 AUDUBON                17.07      16.61  
  8 Colin Tarpley             12 PENNS GROVE            17.16      16.83  
 
Boys 400 Meter Hurdles South Group 1
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Chris Mesiano             11 SCHALICK                          55.71   3  10   
  2 Darnell Stephens          11 LINDENWOLD                        57.03   3   8   
  3 Jason Stefanski           10 PENNS GROVE                       57.24   3   6   
  4 Christian Pessoa          SO CLAYTON                           59.37   2   4   
  5 William Newmuis           11 PENNS GROVE                     1:00.22   3   2   
  6 Scott Roseboro            11 SCHALICK                        1:00.36   3   1   
  7 Jake Ebner                11 SCHALICK                        1:01.06   3 
  8 Trey Thomson              11 GLOUCESTER CITY                 1:01.22   3 
  9 Anthony Perkins           11 PALMYRA                         1:01.50   2 
 10 Marc Dixon                12 GLASSBORO                       1:02.47   2 
 11 William Zane              11 AUDUBON                         1:02.91   2 
 12 Kyle Kilvington           11 AUDUBON                         1:03.25   2 
 13 Jon Roche                 SR CLAYTON                         1:03.50   2 
 14 Sean Webb                 11 WILDWOOD                        1:06.78   3 
 15 Andrew Ridgeway           SR HADDON TOWNSHIP                 1:06.82   1 
 16 Brennan Covely            11 PITMAN                          1:06.84   1 
 17 Johnny Kay                10 PALMYRA                         1:09.02   2 
 18 Zach Potter               JR HADDON TOWNSHIP                 1:09.56   1 
 19 Raymond Clayton              GLASSBORO                       1:11.41   1 
 20 Jake Dinnerman               HADDON TOWNSHIP                 1:17.77   1 
 
Boys 4x100 Meter Relay South Group 1
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 GLASSBORO                                           44.13      43.75   2  10   
     1) Jared Francis 12                2) Tahron James 11                
     3) Ennis Hutchinson 11             4) Tyrone McAllister 12           
  2 HADDON HEIGHTS                                      44.85      44.11   2   8   
     1) Denzel Coates 12                2) Matt Preto 10                  
     3) Vance Scott 11                  4) Tariq Miller 9                 
  3 PENNS GROVE                                         44.02      44.39   2   6   
     1) Lamar Iverson 10                2) Anthony Robertson 12           
     3) Raekwon Daniel 10               4) Christian Williams 12          
  4 ARTHUR P. SCHALICK                                  44.93      45.07   2   4   
     1) Jeremiah Brown 11               2) Scott Roseboro 11              
     3) Tyrel Hart 12                   4) Superior Ryan 10               
  5 PALMYRA                                             44.90      45.20   2   2   
     1) John Harmon 12                  2) Kameron Kennedy 10             
     3) Larenzo Foreman 12              4) Andrew Hunt 10                 
  6 AUDUBON                                             46.62      45.30   2   1   
     1) Kyle Limbaga 9                  2) Jeremy McShane 10              
     3) Ediegeo Vanterpool 12           4) William DiLolle 10             
  7 OVERBROOK                                                      45.33   1 
     1) Carlos Smith SO                 2) Moses Harris SR                
     3) Marquis Deshields FR            4) Michael Black JR               
  8 LINDENWOLD                                          45.28      45.44   2 
     1) Kahleel Pettey 11               2) Bryce Hill 11                  
     3) Ahmere Ellerbee 12              4) Rakim Bryant SO                
  9 MAPLE SHADE                                         46.93      46.84   1 
     1) Kenneth Karcher 9               2) Antonio Vieira 9               
     3) Devin Plumlee 10                4) Chaz Verdon 9                  
 10 GLOUCESTER CITY                                     46.82      47.48   1 
     1) Christian Phelps 12             2) Andrew Burkhardt 10            
     3) Justin Graves 10                4) James Bonilla 10               
 11 HADDON TOWNSHIP                                                49.28   1 
     1) Chase Vermandel SO              2) Brandon Krupinski JR           
     3) Andrew Ridgeway SR              4) Noah Hough JR                  
 -- WOODBURY                                            46.27         DQ   2  2-3 out of Zone
     1) Daevon Ayers 12                 2) Jared Johnson 12               
     3) Nay'Shon Obey 9                 4) Ivan Randells 12               
 
Boys 4x400 Meter Relay South Group 1
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 LINDENWOLD                                        3:31.88    3:25.13   2  10   
     1) Jesus Cardenas 10               2) Robert King 10                 
     3) Kahleel Pettey 11               4) Darnell Stephens 11            
  2 ARTHUR P. SCHALICK                                3:30.60    3:29.71   2   8   
     1) Chris Mesiano 11                2) Scott Roseboro 11              
     3) Cosmo Pirozzi 10                4) Superior Ryan 10               
  3 PENNS GROVE                                       3:29.70    3:30.76   2   6   
     1) Kimere Brown 10                 2) Lamar Iverson 10               
     3) Allen Killebrew 11              4) Jason Stefanski 10             
  4 PITMAN                                            3:37.32    3:32.83   2   4   
     1) Montana Owens 12                2) Steve Miller 12                
     3) Marshall Asbury 12              4) Mark Camma 12                  
  5 WOODBURY                                          3:41.56    3:36.17   1   2   
     1) Kyle Bailey 9                   2) Andrew Sennet 11               
     3) Josh Byarm 11                   4) Robert Hobbs 11                
  6 PALMYRA                                           3:36.78    3:36.67   2   1   
     1) Kameron Kennedy 10              2) Anthony Perkins 11             
     3) John Harmon 12                  4) Andrew Waugh 12                
  7 AUDUBON                                           3:41.56    3:36.71   1 
     1) William DiLolle 10              2) Matthew Hoopes 12              
     3) Ediegeo Vanterpool 12           4) Kyle Limbaga 9                 
  8 CLAYTON                                                      3:36.96   1 
     1) Chris DeShields SR              2) Kevin Fields SO                
     3) Tyreek Jackson SO               4) Dashaun Johnson SO             
  9 HADDON TOWNSHIP                                              3:42.02   1 
     1) Luke Petela JR                  2) Justin Shaw FR                 
     3) Chase Vermandel SO              4) Andrew Ridgeway SR             
 10 HADDON HEIGHTS                                    3:39.26    3:48.85   2 
     1) Jeff Cross 11                   2) Ian Gromen 11                  
     3) Tariq Miller 9                  4) Vance Scott 11                 
 
Boys 4x800 Meter Relay South Group 1
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 ARTHUR P. SCHALICK                                8:35.34    8:15.85   10   
     1) Samuel Gerstenbacher 10         2) Samuel Mercoli 11              
     3) Anthony Mercoli 11              4) Cosmo Pirozzi 10               
  2 HADDON TOWNSHIP                                              8:19.87    8   
     1) Luke Kessler SR                 2) Mike Tanier JR                 
     3) Andrew Shaw SR                  4) Owen Long SO                   
  3 PENNSVILLE                                        8:38.98    8:22.21    6   
     1) Thomas Bardon 9                 2) Zak Carpenter 10               
     3) Alec Foss 12                    4) Brandon Lawrence 12            
  4 WOODBURY                                          8:56.68    8:32.01    4   
     1) Kyle Bailey 9                   2) Jeff Hock 12                   
     3) Andrew Sennet 11                4) Rashon Hayes 10                
  5 PAULSBORO                                         8:58.73    8:42.40    2   
     1) Tim Robinson 12                 2) Mike Morina 11                 
     3) Nick DiPietro 10                4) Tyler Thomas 12                
  6 AUDUBON                                           9:08.88    8:44.30    1   
     1) Savino Borreggine 11            2) Mark MacGarvey 11              
     3) James Livecchi 12               4) Jeremy McShane 10              
  7 PITMAN                                            9:14.35    8:49.72  
     1) Jason Muermann 10               2) Zach Howey 12                  
     3) Kyle Leach 10                   4) James Snyder 10                
  8 PENNS GROVE                                       9:01.37    8:55.57  
     1) Jason Stefanski 10              2) Lamar Iverson 10               
     3) William Newmuis 11              4) Alexis Del Olmo 9              
  9 MAPLE SHADE                                                  9:05.41  
     1) Frankie Simpson 12              2) Robert Sheply 10               
     3) Jeff Brown 11                   4) Brian MC Govern 10             
 
Boys High Jump South Group 1
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Melvin Allen              12 SCHALICK                        6-02.00   10   
  2 Tyrel Hart                12 SCHALICK                        6-02.00    8   
  3 Kimere Brown              10 PENNS GROVE                     6-00.00    6   
  4 Avery Killibrew           11 PENNS GROVE                     5-10.00    4   
  5 Allen Killebrew           11 PENNS GROVE                     5-10.00    2   
  6 Noah Hough                JR HADDON TOWNSHIP                 5-06.00    0.50
  6 Kyle Limbaga               9 AUDUBON                         5-06.00    0.50
  8 Nay'Shon Obey              9 WOODBURY                        5-06.00  
  9 Rashon Hayes              10 WOODBURY                        5-06.00  
 -- Chris Buchman             FR HADDON TOWNSHIP                      NH  
 
Boys Pole Vault South Group 1
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jason Groff               JR HADDON TOWNSHIP                12-06.00   10   
  2 Jake Alessi               SO HADDON TOWNSHIP                12-00.00    8   
  3 David Mosko               12 HADDON HEIGHTS                 11-06.00    6   
  4 Devon Rivera              SR CLAYTON                        11-06.00    4   
  5 Gary Czerski              11 AUDUBON                        11-06.00    2   
  6 Scott Roseboro            11 SCHALICK                       10-06.00    1   
  7 Chris Madden              JR HADDON TOWNSHIP                10-06.00  
  8 Jarrett Bullock           FR GATEWAY                        10-00.00  
  8 Jason Hamer               11 MAPLE SHADE                    10-00.00  
 10 William Skwiirt           11 PENNS GROVE                     9-06.00  
 10 Steve VandeMeer           FR GATEWAY                         9-06.00  
 12 Anthony Finkel             9 PENNS GROVE                     9-00.00  
 12 Gain O'Connell            12 PENNS GROVE                     9-00.00  
 -- Justin Hamer              11 MAPLE SHADE                          NH  
 -- Cade Gilson               SR CLAYTON                              NH  
 -- Domenico Moffa            10 MAPLE SHADE                          NH  
 -- Tyron Pearce              11 HADDON HEIGHTS                       NH  
 -- Mike Morina               11 PAULSBORO                            NH  
 
Boys Long Jump South Group 1
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kimere Brown              10 PENNS GROVE                    21-07.75   10   
  2 Elijah Rehm               SO CLAYTON                        20-09.25    8   
  3 Allen Killebrew           11 PENNS GROVE                    20-08.00    6   
  4 Ennis Hutchinson          11 GLASSBORO                      20-08.00    4   
  5 Melvin Allen              12 SCHALICK                       20-05.50    2   
  6 Michael Black             JR OVERBROOK                      20-03.00    1   
  7 Damere Jones              11 PAULSBORO                      20-00.75  
  8 DeShaun Burgess           11 PAULSBORO                      19-03.50  
  9 Stone Allen               11 SCHALICK                       19-02.50  
 10 Kevin Fields              SO CLAYTON                        19-02.25  
 11 Jashon Moore              12 WOODBURY                       19-00.75  
 12 Nay'Shon Obey              9 WOODBURY                       19-00.25  
 13 Avery Killibrew           11 PENNS GROVE                    18-11.00  
 14 Mark Camma                12 PITMAN                         18-07.00  
 15 Vance Scott               11 HADDON HEIGHTS                 18-04.00  
 16 Spenser Jarrett           10 SALEM                          18-04.00  
 17 Cedric Baker              11 MAPLE SHADE                    18-03.50  
 18 Mason Sprewell            11 GLASSBORO                      18-03.00  
 19 Rashon Hayes              10 WOODBURY                       17-11.00  
 20 Andrew Waugh              12 PALMYRA                        17-08.75  
 21 Sha'Mirr Kennedy          11 SCHALICK                       17-02.00  
 22 James Dickerson            9 SALEM                          16-05.00  
 -- Trey Thomson              11 GLOUCESTER CITY                      ND  
 -- Bryce Hill                11 LINDENWOLD                           ND  
 -- Carlos Smith              SO OVERBROOK                            ND  
 
Boys Triple Jump South Group 1
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Allen Killebrew           11 PENNS GROVE                    44-09.00   10   
  2 Avery Killibrew           11 PENNS GROVE                    43-04.50    8   
  3 Vance Scott               11 HADDON HEIGHTS                 42-08.50    6   
  4 Tarik Robinson            10 PENNS GROVE                    42-08.25    4   
  5 Michael Black             JR OVERBROOK                      41-06.25    2   
  6 Stone Allen               11 SCHALICK                       41-01.00    1   
  7 Melvin Allen              12 SCHALICK                       40-01.50  
  8 Josh Byarm                11 WOODBURY                       38-11.25  
  9 Christian Thompson        11 GLASSBORO                      38-08.75  
 10 Carlos Smith              SO OVERBROOK                      38-07.50  
 11 Robert Hobbs              11 WOODBURY                       38-05.25  
 12 Damere Jones              11 PAULSBORO                      37-05.50  
 13 Mason Sprewell            11 GLASSBORO                      37-05.00  
 14 Trey Thomson              11 GLOUCESTER CITY                36-04.75  
 15 Cedric Baker              11 MAPLE SHADE                    33-06.25  
 16 James Dickerson            9 SALEM                          31-03.25  
 -- James Cronin              12 SCHALICK                             ND  
 
Boys Shot Put South Group 1
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Isaiah Coppage            12 PENNS GROVE                    47-10.00   10   
  2 Tyler Castellini          12 SCHALICK                       46-05.00    8   
  3 James Burkhardt           12 GLOUCESTER CITY                46-00.00    6   
  4 Anthony Robertson         12 PENNS GROVE                    45-03.00    4   
  5 Raequan Norman            12 PENNS GROVE                    45-01.00    2   
  6 Justin Thompson           11 PALMYRA                        44-10.50    1   
  7 Cahsim Henry              12 LINDENWOLD                     44-01.00  
  8 Brett Johnson             12 WOODBURY                       43-09.00  
  9 Jared Francis             12 GLASSBORO                      43-01.00  
 10 Allan Westenberger        12 GLOUCESTER CITY                43-00.25  
 11 DeAndra Soloman           12 SCHALICK                       42-08.00  
 12 Leonard Hoover            11 SCHALICK                       41-03.00  
 13 Dan Stalter               11 SALEM                          41-00.00  
 14 Terrence Williams         11 PALMYRA                        40-06.00  
 15 Nyire Grant               12 PAULSBORO                      40-06.00  
 16 Jeffrey Werner            JR OVERBROOK                      39-00.00  
 17 Kevin Hernando            12 PALMYRA                        38-06.50  
 18 Jared Cutts               11 HADDON HEIGHTS                 38-02.50  
 19 Matt Rutledge             11 HADDON HEIGHTS                 38-00.00  
 20 Patrick Cobb              11 HADDON HEIGHTS                 37-07.00  
 21 Rayquan Walker            12 WILDWOOD                       36-01.50  
 22 Tad Derenberger           11 PITMAN                         34-05.25  
 23 Eric DiCrescenzo          FR HADDON TOWNSHIP                34-02.00  
 24 Kyle Scull                11 GATEWAY                        33-07.50  
 25 David Derby               10 PITMAN                         33-03.00  
 26 Matt Mastroeni            10 GATEWAY                        31-03.50  
 27 Julian Giovanetti         SO HADDON TOWNSHIP                27-06.00  
 
Boys Discus Throw South Group 1
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Anthony Robertson         12 PENNS GROVE                      153-10   10   
  2 Isaiah Coppage            12 PENNS GROVE                      146-06    8   
  3 James Burkhardt           12 GLOUCESTER CITY                  142-06    6   
  4 Tammoy Clark              SO CLAYTON                          131-09    4   
  5 Nyire Grant               12 PAULSBORO                        129-02    2   
  6 De'Von Downes             11 GLASSBORO                        125-06    1   
  7 Andrew Burkhardt          10 GLOUCESTER CITY                  124-01  
  8 Julian Giovanetti         SO HADDON TOWNSHIP                  119-02  
  9 Leonard Hoover            11 SCHALICK                         117-09  
 10 Dan Stalter               11 SALEM                            117-08  
 11 Terrence Williams         11 PALMYRA                          114-05  
 12 Tad Derenberger           11 PITMAN                           113-10  
 13 Kevin Hernando            12 PALMYRA                          112-07  
 14 Eric DiCrescenzo          FR HADDON TOWNSHIP                  111-09  
 15 Tyler Dempsey             11 SCHALICK                         111-05  
 16 Justin Thompson           11 PALMYRA                          111-05  
 17 James Brown                9 AUDUBON                          107-01  
 18 Andy Tetrault             11 PITMAN                           102-07  
 19 Christopher Burch         10 HADDON HEIGHTS                   101-05  
 20 Robert Michaelchuck       10 GATEWAY                           97-00  
 21 Michael Cortese           JR HADDON TOWNSHIP                   93-07  
 22 David Gibson                 HADDON HEIGHTS                    84-08  
 23 Jeffrey Werner            JR OVERBROOK                         84-04  
 24 Marquis Aaron             12 WOODBURY                          83-11  
 25 Grady Key                 10 PENNS GROVE                       79-01  
 26 Matt Rutledge             11 HADDON HEIGHTS                    78-11  
 -- Cahsim Henry              12 LINDENWOLD                           ND  
 
Boys Javelin Throw South Group 1
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Isaiah Coppage            12 PENNS GROVE                      166-08   10   
  2 Shawn Krough              12 PENNSVILLE                       161-06    8   
  3 Mitchell Young            11 MAPLE SHADE                      155-08    6   
  4 Andrew Burkhardt          10 GLOUCESTER CITY                  153-00    4   
  5 Ed Hutchinson             JR HADDON TOWNSHIP                  152-03    2   
  6 Montana Owens             12 PITMAN                           149-04    1   
  7 Dan Connors               12 PITMAN                           147-08  
  8 Spencer Sheppard          12 PENNSVILLE                       147-05  
  9 Lance Thomson             11 SCHALICK                         146-08  
 10 Matt Rutledge             11 HADDON HEIGHTS                   142-04  
 11 Jason Hamer               11 MAPLE SHADE                      140-03  
 12 Mark Mitchell             12 PITMAN                           139-07  
 13 Forrest Allen             11 SCHALICK                         136-06  
 14 Dan Stalter               11 SALEM                            135-09  
 15 Kenny Lange               JR HADDON TOWNSHIP                  134-07  
 16 Max Roselli               10 AUDUBON                          133-04  
 17 Pat Dunn                  FR GATEWAY                          132-08  
 18 Chris Rodriguez           10 AUDUBON                          129-01  
 19 De Mont Marshall          12 PENNS GROVE                      128-08  
 20 William Skwiirt           11 PENNS GROVE                      128-06  
 21 Kevin McRory              11 AUDUBON                          121-08  
 22 Austin Carney             10 SCHALICK                         121-06  
 23 Chase Vermandel           SO HADDON TOWNSHIP                  120-06  
 24 Doug Yuen                 11 HADDON HEIGHTS                   119-11  
 25 Quentin Dootay            12 LINDENWOLD                       114-03  
 26 Juwan Carr                JR CLAYTON                          113-09  
 27 Tyler Thomas              12 PAULSBORO                        105-11  
 28 David Gibson                 HADDON HEIGHTS                   105-06  
 29 Marquis Aaron             12 WOODBURY                         103-09  
 -- Cahsim Henry              12 LINDENWOLD                           ND  
 -- Bryan Miles               11 WOODBURY                             ND  
 
Boys 100 Meter Dash South Group 4
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Ryquell Armstead          11 MILLVILLE                         11.16q  6 
  2 Mikhail Micheaux          12 EASTERN                           11.25q  6 
  3 Cameron Dobbins           11 WILLIAMSTOWN                      11.26q  6 
  4 Ricky Carberry            10 TOMS RIVER NORTH                  11.30q  6 
  5 Matt Lemmo                12 KINGSWAY                          11.36q  5 
  6 Marc Woodard              11 CHEROKEE                          11.40q  4 
  7 Jermaine Coleman          11 KINGSWAY                          11.41q  6 
  8 Shawn Tracey              12 CHEROKEE                          11.50q  5 
  9 Nikel Evans               11 VINELAND                          11.51   5 
 10 Keenan Henry              12 EGG HARBOR                        11.53   3 
 10 Maurice Bynum             12 EGG HARBOR                        11.53   6 
 12 Amir Brock                 9 EGG HARBOR                        11.54   4 
 13 Josh Howard               10 PENNSAUKEN                        11.59   1 
 14 Geronimo Santana          SR CH WEST                           11.61   6 
 15 William Feaster           12 LENAPE                            11.62   2 
 15 Kennedy Farquharson       JR ATLANTIC CITY                     11.62   4 
 17 Joquan Porter             11 VINELAND                          11.63   4 
 18 Parnel Ahamed             10 EASTERN                           11.66   6 
 19 Ronnie Oxendine           12 CHEROKEE                          11.69   4 
 20 Alex Ojomoh               10 KINGSWAY                          11.71   5 
 20 Mark Farmer               10 PENNSAUKEN                        11.71   1 
 22 William Bolten             9 TOMS RIVER NORTH                  11.74   2 
 23 Rolano Bromell            12 TOMS RIVER NORTH                  11.75   4 
 23 Brian Eldridge            11 MILLVILLE                         11.75   3 
 25 jamir miller              11 WASHINGTON TWP                    11.76   3 
 26 Da'von Boone              12 SOUTHERN                          11.81   2 
 27 Quinton Jenkins           JR CH WEST                           11.82   4 
 28 Dylan Readel              10 SOUTHERN                          11.84   3 
 29 Cinque Hill               11 EASTERN                           11.89   1 
 30 Michael Cephas            10 VINELAND                          11.91   5 
 31 Ifreke Andy                9 ABSEGAMI                          11.93   5 
 32 William Seddon            11 SOUTHERN                          11.94   3 
 33 Rajahi Whittle            12 ATLANTIC CITY                     11.96   5 
 34 Shawn Bengali             12 TOMS RIVER EAST                   12.13   1 
 35 stephan roche              9 WASHINGTON TWP                    12.16   2 
 36 Steven Brown              10 MILLVILLE                         12.19   2 
 37 Keynon Bell               10 CHERRY HILL EAST                  12.20   2 
 38 copper churylo               SHAWNEE                           12.21   1 
 39 Kyle Encarncion           10 CHERRY HILL EAST                  12.28   1 
 40 Julian Weeks              11 CLEARVIEW                         12.37   2 
 41 Kyle Tumanda               9 CHERRY HILL EAST                  12.44   1 
 42 Robert Betts               9 TOMS RIVER EAST                   12.48   1 
 43 Greg McLeer               12 CLEARVIEW                         12.51   3 
 44 Joseph Miller             12 CLEARVIEW                         12.58   2 
 45 Joseph Clark              12 TOMS RIVER EAST                   12.67   5 
 -- Arron Garcia              12 ABSEGAMI                             DQ   4  FS
 -- Jared Nicholas            10 WILLIAMSTOWN                         DQ   3  FS
 
Boys 100 Meter Dash South Group 4
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Ryquell Armstead          11 MILLVILLE              11.16      11.09   10   
  2 Ricky Carberry            10 TOMS RIVER NORTH       11.30      11.16    8   
  3 Cameron Dobbins           11 WILLIAMSTOWN           11.26      11.16    6   
  4 Mikhail Micheaux          12 EASTERN                11.25      11.17    4   
  5 Jermaine Coleman          11 KINGSWAY               11.41      11.25    2   
  6 Matt Lemmo                12 KINGSWAY               11.36      11.33    1   
  7 Shawn Tracey              12 CHEROKEE               11.50      11.36  
  8 Marc Woodard              11 CHEROKEE               11.40      11.50  
 
Boys 200 Meter Dash South Group 4
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Jeremiah Atoki            11 VINELAND                          22.36   5  10   
  2 Ryquell Armstead          11 MILLVILLE                         22.42   5   8   
  3 Cameron Dobbins           11 WILLIAMSTOWN                      22.56   5   6   
  4 Mikhail Micheaux          12 EASTERN                           22.74   5   4   
  5 Alvin Abraham             11 EGG HARBOR                        22.85   4   2   
  6 Marquan Jones             10 PENNSAUKEN                        22.87   4   1   
  7 Edward Holmes             11 PENNSAUKEN                        22.92   4 
  8 Jermaine Coleman          11 KINGSWAY                          22.98   4 
  9 Jake Liebling             11 LENAPE                            22.98   4 
 10 Ricky Carberry            10 TOMS RIVER NORTH                  23.05   5 
 11 Shawn Tracey              12 CHEROKEE                          23.16   5 
 12 Arron Garcia              12 ABSEGAMI                          23.26   4 
 13 Maurice Bynum             12 EGG HARBOR                        23.37   5 
 14 Brian Eldridge            11 MILLVILLE                         23.39   2 
 15 Mark Farmer               10 PENNSAUKEN                        23.45   3 
 16 Cedric Cook               10 TOMS RIVER NORTH                  23.50   3 
 17 Ronnie Oxendine           12 CHEROKEE                          23.54   2 
 18 Parnel Ahamed             10 EASTERN                           23.60   4 
 19 Chase Campbell             9 LENAPE                            23.61   3 
 19 Anthony Gagliardi         10 SOUTHERN                          23.61   1 
 21 Alex Ojomoh               10 KINGSWAY                          23.64   2 
 22 jamir miller              11 WASHINGTON TWP                    23.78   3 
 23 Dylan Readel              10 SOUTHERN                          23.81   3 
 24 William Seddon            11 SOUTHERN                          23.88   2 
 25 Jared Nicholas            10 WILLIAMSTOWN                      23.89   1 
 26 Brandon Herrera           12 VINELAND                          23.94   3 
 27 Gregor Belizare           11 EASTERN                           24.06   1 
 28 Matt Snowden              11 EGG HARBOR                        24.08   3 
 29 Keynon Bell               10 CHERRY HILL EAST                  24.23   2 
 30 Justin Morrison           12 KINGSWAY                          24.32   2 
 31 Jon Norcross              12 CLEARVIEW                         24.37   2 
 32 Steven Brown              10 MILLVILLE                         24.43   2 
 33 Dolapo Ogunsami           SR CH WEST                           24.44   1 
 34 Shawn Bengali             12 TOMS RIVER EAST                   24.63   1 
 35 Jimmy Lee                 SR CH WEST                           25.01   3 
 36 Chris Jones               10 CLEARVIEW                         25.09   1 
 
Boys 400 Meter Dash South Group 4
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Alvin Abraham             11 EGG HARBOR                        49.28   6  10   
  2 Marquan Jones             10 PENNSAUKEN                        50.05   6   8   
  3 Amir Brock                 9 EGG HARBOR                        50.84   6   6   
  4 Nikel Evans               11 VINELAND                          51.00   6   4   
  5 Vladhimir Theophile       11 CHERRY HILL EAST                  51.20   6   2   
  6 Austin Simms              11 LENAPE                            51.34   6   1   
  7 justin wigley                SHAWNEE                           51.50   5 
  8 Martin Booker Jr           9 PENNSAUKEN                        51.54   5 
  9 Raekwon Little-Martin     11 WILLIAMSTOWN                      51.65   6 
 10 Jeremiah Atoki            11 VINELAND                          51.92   6 
 11 Paul Uffen                11 WILLIAMSTOWN                      52.41   3 
 12 Khalif Pitts              12 KINGSWAY                          52.47   5 
 13 Malik Mcbride             10 PENNSAUKEN                        52.78   4 
 14 Mitchell Berrios          11 MILLVILLE                         52.79   5 
 15 jamir miller              11 WASHINGTON TWP                    52.96   4 
 16 Thomas Zor                10 MILLVILLE                         53.01   1 
 17 Zach Sylvester            12 TOMS RIVER EAST                   53.04   4 
 18 Arron Garcia              12 ABSEGAMI                          53.49   4 
 19 Joe Girone                12 CHERRY HILL EAST                  53.53   5 
 20 Greg McLeer               12 CLEARVIEW                         53.58   3 
 21 Kevin Trinh               SR CH WEST                           53.60   4 
 22 Joaquin Cavazos           10 KINGSWAY                          53.62   3 
 23 Robert Dessoye             9 EGG HARBOR                        53.82   3 
 24 Jordan Clark              10 CHERRY HILL EAST                  53.89   5 
 25 Xavier Malloy             12 VINELAND                          53.95   5 
 26 Chris Jones               10 CLEARVIEW                         54.04   2 
 27 Brian Eldridge            11 MILLVILLE                         54.09   1 
 28 Umberto Zambardi          11 SOUTHERN                          54.39   2 
 29 Matthew Powell             9 CHEROKEE                          54.40   3 
 30 copper churylo               SHAWNEE                           54.51   1 
 31 Robert Curley             10 CHEROKEE                          54.60   3 
 32 Erik Zapfe                SR CH WEST                           54.73   2 
 33 Cedric Cook               10 TOMS RIVER NORTH                  54.81   4 
 34 Liam Doyle                10 SOUTHERN                          54.99   2 
 35 Benjamin Stevenson        10 EASTERN                           55.17   2 
 36 Alexander Sung            10 EASTERN                           55.21   3 
 37 Dylan McGilloway          11 TOMS RIVER EAST                   55.68   1 
 37 Brandon Williams          12 ABSEGAMI                          55.68   4 
 39 Joseph Clark              12 TOMS RIVER EAST                   55.72   1 
 40 Jerrell Bishop             9 KINGSWAY                          56.18   2 
 41 Dolapo Ogunsami           SR CH WEST                           56.32   4 
 42 Josh Chanley              FR TOMS RIVER NORTH                  56.44   2 
 43 Mike Butera               11 SOUTHERN                          56.73   3 
 44 jaylen kelly              10 WASHINGTON TWP                    57.29   1 
 
Boys 800 Meter Run South Group 4
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Bill Dolan                12 CLEARVIEW                       1:54.72   3  10   
  2 Tyler MacDonald           12 TOMS RIVER NORTH                1:56.73   3   8   
  3 Mark Mihlebach            10 KINGSWAY                        1:57.07   3   6   
  4 Julian Greco              12 LENAPE                          1:57.67   3   4   
  5 Trevor Culbreath          11 KINGSWAY                        1:58.10   3   2   
  6 Eric Barnes                9 EGG HARBOR                      1:58.27   3   1   
  7 Is Jean-baptiste          10 CHERRY HILL EAST                1:58.66   3 
  8 Cody Raynor               12 SOUTHERN                        2:00.02   3 
  9 Terrell Jackson           11 ABSEGAMI                        2:00.24   2 
 10 Christian Bermudez        11 TOMS RIVER NORTH                2:00.68   3 
 11 Zach Sylvester            12 TOMS RIVER EAST                 2:01.41   2 
 12 Jered Erlanger            10 LENAPE                          2:01.66   2 
 13 Harold Meyers             12 SOUTHERN                        2:01.71   2 
 14 Bobby Maguire             10 ABSEGAMI                        2:02.32   2 
 15 Tyler Kurzawa             10 CHEROKEE                        2:02.56   3 
 16 Nicholas Pschunder        10 EASTERN                         2:03.08   3 
 17 Terence Jackson           12 WILLIAMSTOWN                    2:04.80   1 
 18 Luke Wiley                12 WILLIAMSTOWN                    2:04.88   2 
 19 Colin Brennan             12 TOMS RIVER NORTH                2:05.76   2 
 20 zach Blanco                  SHAWNEE                         2:06.01   2 
 21 joe Lipinsky                 SHAWNEE                         2:06.12   2 
 22 Mitchell Berrios          11 MILLVILLE                       2:06.52   1 
 23 andrew torney             11 WASHINGTON TWP                  2:06.70   2 
 24 Juancarlos Martinez       11 TOMS RIVER EAST                 2:07.07   2 
 25 Elijah Sterling           10 CLEARVIEW                       2:07.32   2 
 26 Michael Zurzolo           10 CHEROKEE                        2:08.14   1 
 27 Bailey Backal             11 EASTERN                         2:08.31   1 
 28 Mike Evans                12 SOUTHERN                        2:08.84   2 
 29 Luis Vazquez              10 EGG HARBOR                      2:09.34   1 
 30 James Kennedy             10 WILLIAMSTOWN                    2:09.47   1 
 31 Jared Dashevsky           12 CHERRY HILL EAST                2:09.82   1 
 32 Tyler King                12 TOMS RIVER EAST                 2:10.24   1 
 33 Danny Fraley              10 LENAPE                          2:10.76   2 
 34 Jeff Braun                11 CHERRY HILL EAST                2:11.73   1 
 35 Connor Harris             10 MILLVILLE                       2:11.95   1 
 36 Ankit Sharma              12 VINELAND                        2:12.13   1 
 37 Francois Chambers         12 VINELAND                        2:13.90   1 
 38 Steven Gravlin            10 CHEROKEE                        2:14.35   1 
 39 Casimir Kmiec             11 CLEARVIEW                       2:15.89   1 
 40 Don Shamilov              10 EASTERN                         2:16.06   1 
 41 mark miller                  SHAWNEE                         2:17.05   2 
 -- Noah Culbreath            11 KINGSWAY                            DNF   3 
 -- Harrison Mayo             10 VINELAND                            DNF   2 
 
Boys 1600 Meter Run South Group 4
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Bill Dolan                12 CLEARVIEW                       4:12.43   3  10   
  2 Noah Culbreath            11 KINGSWAY                        4:16.01   3   8   
  3 Nathan Shivers            10 CLEARVIEW                       4:19.03   3   6   
  4 Nicholas Pschunder        10 EASTERN                         4:19.97   3   4   
  5 Aaron Groff               10 CHERRY HILL EAST                4:20.11   3   2   
  6 Nick Nocco                12 SOUTHERN                        4:20.16   3   1   
  7 Dan Helfand               11 CHERRY HILL EAST                4:21.70   3 
  8 Luke Wiley                12 WILLIAMSTOWN                    4:21.73   3 
  9 David Paduani             12 EGG HARBOR                      4:25.79   3 
 10 Vincent Del Conte         11 EGG HARBOR                      4:27.99   3 
 11 Kyle Evernham             11 KINGSWAY                        4:28.33   3 
 12 Kaleb Burch               12 CHEROKEE                        4:29.91   3 
 13 Alec Sery                 12 KINGSWAY                        4:31.44   3 
 14 Michael Avallone          10 CLEARVIEW                       4:35.18   2 
 15 Justin DeTone             11 CHEROKEE                        4:36.86   3 
 16 Bobby Maguire             10 ABSEGAMI                        4:37.51   2 
 17 nick tiwari               11 WASHINGTON TWP                  4:38.04   3 
 18 Joshua Laprise             9 TOMS RIVER EAST                 4:39.09   3 
 19 Dustin Sutton             12 MILLVILLE                       4:39.35   2 
 20 trevor sye                   SHAWNEE                         4:40.22   2 
 21 zach Blanco                  SHAWNEE                         4:40.54   2 
 22 Sean Howley               11 SOUTHERN                        4:40.55   2 
 23 Colin Brennan             12 TOMS RIVER NORTH                4:42.09   2 
 24 Billy Lovenberg           10 SOUTHERN                        4:42.66   2 
 25 Juancarlos Martinez       11 TOMS RIVER EAST                 4:43.32   2 
 26 mark miller                  SHAWNEE                         4:43.85   2 
 27 Jared Dashevsky           12 CHERRY HILL EAST                4:44.65   2 
 28 Jack Shea                 FR CHEROKEE                        4:45.10   1 
 29 Nick Van Zelst            11 WILLIAMSTOWN                    4:45.69   1 
 30 mike roscioli             10 WASHINGTON TWP                  4:46.49   2 
 31 Anthony Caruso            11 EASTERN                         4:46.59   1 
 32 Liam Coverdale            SO CH WEST                         4:46.60   1 
 33 Francois Chambers         12 VINELAND                        4:47.34   1 
 34 Harrison Mayo             10 VINELAND                        4:48.79   2 
 35 alex tursi                10 WASHINGTON TWP                  4:49.54   2 
 36 Andrew Koerner               TOMS RIVER NORTH                4:49.73   1 
 37 Noah Riley                10 TOMS RIVER NORTH                4:51.48   2 
 38 Austin Henry              11 EGG HARBOR                      4:52.73   1 
 39 Sam Lamberti              11 TOMS RIVER EAST                 4:53.32   1 
 40 Robert Abrams             FR CH WEST                         4:53.68   1 
 41 Bruce Prichard            11 WILLIAMSTOWN                    4:57.05   1 
 42 Craig Lauer               SO LENAPE                          4:57.30   1 
 43 Adam Vicente              SO LENAPE                          4:57.53   1 
 44 Jonathon Hoch             SO CH WEST                         4:59.74   1 
 45 Sean Freeman              10 VINELAND                        5:18.75   1 
 
Boys 3200 Meter Run South Group 4
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Aaron Groff               10 CHERRY HILL EAST                9:23.20   2  10   
  2 Nathan Shivers            10 CLEARVIEW                       9:25.91   2   8   
  3 Alec Sery                 12 KINGSWAY                        9:32.74   2   6   
  4 Noah Culbreath            11 KINGSWAY                        9:40.13   2   4   
  5 Vincent Del Conte         11 EGG HARBOR                      9:41.16   2   2   
  6 Dan Helfand               11 CHERRY HILL EAST                9:41.22   2   1   
  7 Dan O'Leary               12 LENAPE                          9:48.77   2 
  8 Christian Mele            11 CHERRY HILL EAST                9:50.07   2 
  9 Kyle Evernham             11 KINGSWAY                        9:50.59   2 
 10 Kaleb Burch               12 CHEROKEE                        9:51.48   2 
 11 Joshua Laprise             9 TOMS RIVER EAST                 9:51.52   2 
 12 Vipul Bhat                10 EASTERN                         9:51.96   2 
 13 John Flavin               10 TOMS RIVER NORTH                9:52.47   2 
 14 Justin Farley              9 TOMS RIVER NORTH                9:53.91   2 
 15 Nick Maccariella          12 CHEROKEE                        9:54.49   2 
 16 Nick Falk                  9 CHEROKEE                       10:02.52   2 
 17 nick tiwari               11 WASHINGTON TWP                 10:04.21   2 
 18 David Paduani             12 EGG HARBOR                     10:05.86   2 
 19 Dustin Sutton             12 MILLVILLE                      10:11.40   1 
 20 Anthony Vela               9 TOMS RIVER NORTH               10:15.53   1 
 21 jason richwall               SHAWNEE                        10:17.38   2 
 22 Yianni Christou           11 LENAPE                         10:20.45   1 
 23 Scott Petit-frere         10 SOUTHERN                       10:25.93   1 
 24 dennis williamson         11 WASHINGTON TWP                 10:26.95   1 
 25 Matt Zubrzycki            11 LENAPE                         10:28.83   1 
 26 Joshua Chazin             10 EASTERN                        10:29.06   1 
 27 James O'Hearn             12 SOUTHERN                       10:29.16   1 
 28 bryan dickenson              SHAWNEE                        10:32.79   1 
 29 Francois Chambers         12 VINELAND                       10:47.51   1 
 30 Chase Barber              12 EGG HARBOR                     10:50.81   1 
 31 Bruce Prichard            11 WILLIAMSTOWN                   10:55.12   1 
 32 Alex Slowinsky            10 VINELAND                       10:57.95   1 
 33 Owen Barrett              SO CH WEST                        11:06.78   1 
 34 Salvatore Zerbo           12 EASTERN                        11:09.53   1 
 35 Sam Lamberti              11 TOMS RIVER EAST                11:11.12   1 
 36 Dallin Agatone             9 CLEARVIEW                      11:17.46   1 
 37 Matt Halloran             10 MILLVILLE                      11:20.79   1 
 38 Sean Freeman              10 VINELAND                       11:23.39   1 
 39 Joe DiFilippo             12 SOUTHERN                       11:40.55   1 
 -- anthony mills             12 WASHINGTON TWP                      DNF   2 
 
Boys 110 Meter Hurdles South Group 4
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 John Furlong              12 SOUTHERN                          15.15q  4 
  2 Kennedy Farquhason        11 ATLANTIC CITY                     15.39q  4 
  3 Jordan Clark              10 CHERRY HILL EAST                  15.46q  4 
  4 Dave Roberts              11 LENAPE                            15.55q  4 
  5 Matt Lemmo                12 KINGSWAY                          15.81q  4 
  6 Darwin Khonvay            11 MILLVILLE                         15.91q  3 
  7 Demetrious Fitzpatrick    11 TOMS RIVER NORTH                  15.93q  4 
  8 Khalif Pitts              12 KINGSWAY                          15.95q  1 
  9 Dylan Altland             12 KINGSWAY                          15.99   3 
 10 Edwin Pierce               9 WILLIAMSTOWN                      16.22   2 
 11 Marc Woodard              11 CHEROKEE                          16.35   4 
 12 Jameel Ali                12 EASTERN                           16.44   3 
 13 norris king               11 WASHINGTON TWP                    16.46   4 
 14 Thomas Zor                10 MILLVILLE                         16.83   3 
 15 Anthony Gutierrez         12 SOUTHERN                          16.91   3 
 16 Luis Vazquez              10 EGG HARBOR                        17.00   1 
 17 Christian Maisch          11 CLEARVIEW                         17.02   2 
 18 Andrew Singer             11 TOMS RIVER NORTH                  17.16   2 
 19 Brent Lobascio            12 CHEROKEE                          17.19   2 
 20 Jared Bauta               11 SOUTHERN                          17.25   3 
 21 Harold Ferraren           12 TOMS RIVER NORTH                  17.57   1 
 22 Michael White             12 CHEROKEE                          17.72   2 
 23 Joshua Flowers            10 LENAPE                            17.76   2 
 24 Darius Andrews            12 EASTERN                           17.77   2 
 25 Justin Major              JR CH WEST                           17.86   3 
 26 Gerald Tench              11 CLEARVIEW                         17.95   1 
 27 Kennedy Omari             10 CHERRY HILL EAST                  18.10   2 
 28 Jorginho Orelien          12 EGG HARBOR                        18.88   1 
 29 Towsif Nasor              JR EGG HARBOR                        19.10   1 
 30 Devon Dunmore             10 VINELAND                          19.65   1 
 31 Khyree Johnson-Waters      9 LENAPE                            19.79   1 
 32 Ian Dunn                  11 CHERRY HILL EAST                  19.97   3 
 
Boys 110 Meter Hurdles South Group 4
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 John Furlong              12 SOUTHERN               15.15      14.98   10   
  2 Kennedy Farquhason        11 ATLANTIC CITY          15.39      15.28    8   
  3 Matt Lemmo                12 KINGSWAY               15.81      15.29    6   
  4 Dave Roberts              11 LENAPE                 15.55      15.42    4   
  5 Jordan Clark              10 CHERRY HILL EAST       15.46      15.43    2   
  6 Khalif Pitts              12 KINGSWAY               15.95      15.62    1   
  7 Demetrious Fitzpatrick    11 TOMS RIVER NORTH       15.93      15.77  
  8 Darwin Khonvay            11 MILLVILLE              15.91      15.81  
 
Boys 400 Meter Hurdles South Group 4
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 John Furlong              12 SOUTHERN                          55.88   5  10   
  2 Demetrious Fitzpatrick    11 TOMS RIVER NORTH                  56.74   5   8   
  3 Trevor Culbreath          11 KINGSWAY                          58.02   5   6   
  4 Thomas Zor                10 MILLVILLE                         58.37   5   4   
  5 Ian Dunn                  11 CHERRY HILL EAST                  58.39   5   2   
  6 Matt Lemmo                12 KINGSWAY                          58.68   4   1   
  7 dalin hackley             11 WASHINGTON TWP                    58.92   4 
  8 Sean McLaughlin           11 EGG HARBOR                        59.05   4 
  9 Edwin Pierce               9 WILLIAMSTOWN                      59.22   3 
 10 Connor Holden             10 SOUTHERN                          59.33   6 
 11 Terrell Jackson           11 ABSEGAMI                          59.92   4 
 12 Michael Grubb             11 CLEARVIEW                       1:00.34   4 
 13 Jameel Ali                12 EASTERN                         1:00.57   5 
 14 Luis Vazquez              10 EGG HARBOR                      1:00.81   3 
 15 Jared Bauta               11 SOUTHERN                        1:00.90   4 
 16 norris king               11 WASHINGTON TWP                  1:01.03   4 
 17 Brent Lobascio            12 CHEROKEE                        1:01.23   3 
 18 Benjamin Stevenson        10 EASTERN                         1:01.56   2 
 19 Andrew Singer             11 TOMS RIVER NORTH                1:02.18   3 
 20 Kennedy Omari             10 CHERRY HILL EAST                1:02.65   4 
 21 Jonah Thomas              SO MILLVILLE                       1:02.66   3 
 22 Jordan Morales            11 CLEARVIEW                       1:03.20   2 
 23 Joseph Miller             12 CLEARVIEW                       1:03.38   1 
 24 Alexander Sung            10 EASTERN                         1:03.51   2 
 25 Jared Clarke              12 KINGSWAY                        1:04.01   3 
 26 ryan maness               10 WASHINGTON TWP                  1:04.34   3 
 27 Jorginho Orelien          12 EGG HARBOR                      1:04.46   3 
 28 Mike Dowd                  9 WILLIAMSTOWN                    1:04.87   1 
 29 Lathan Finney             11 VINELAND                        1:05.07   2 
 30 Justin Major              JR CH WEST                         1:05.16   2 
 31 Matthew Roman             10 MILLVILLE                       1:05.40   1 
 32 Jevante Parris            SO PENNSAUKEN                      1:05.97   2 
 33 Ankit Sharma              12 VINELAND                        1:07.96   1 
 -- Jordan Clark              10 CHERRY HILL EAST                     DQ   5  impeded runner in 8
 
Boys 4x100 Meter Relay South Group 4
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 VINELAND                                            43.45      43.17   2  10   
     1) Joquan Porter 11                2) Nikel Evans 11                 
     3) Xavier Malloy 12                4) Jeremiah Atoki 11              
  2 PENNSAUKEN                                          44.01      43.19   2   8   
     1) Kazi Robinson 12                2) Marquan Jones 10               
     3) Edward Holmes 11                4) Martin Booker Jr 9             
  3 WILLIAMSTOWN                                        43.26      43.52   2   6   
     1) Cameron Dobbins 11              2) Raekwon Little-Martin 11       
     3) Jared Nicholas 10               4) Jean-Paul Roane 9              
  4 LENAPE                                              43.17      43.53   2   4   
     1) Joel Bartow 12                  2) Chase Campbell 9               
     3) William Feaster 12              4) Devon Isacc 10                 
  5 CHEROKEE                                            43.83      43.83   2   2   
     1) Marc Woodard 11                 2) Ronnie Oxendine 12             
     3) Shawn Tracey 12                 4) Michael White 12               
  6 TOMS RIVER NORTH                                    44.41      43.96   1   1   
     1) Parker Day 9                    2) Dezmund Hunter 10              
     3) Cedric Cook 10                  4) Ricky Carberry 10              
  7 KINGSWAY                                            43.58      44.01   2 
     1) Jermaine Coleman 11             2) Joe Walters 9                  
     3) Matt Lemmo 12                   4) Alex Ojomoh 10                 
  8 SOUTHERN REGIONAL                                   44.33      44.34   2 
     1) Da'von Boone 12                 2) John Furlong 12                
     3) Dylan Readel 10                 4) William Seddon 11              
  9 CHERRY HILL WEST                                               44.72   1 
     1) Calvin Sambo SR                 2) Kevin Trinh SR                 
     3) Dolapo Ogunsami SR              4) Geronimo Santana SR            
 10 EGG HARBOR                                          43.58      44.74   2 
     1) Keenan Henry 12                 2) Dante Moore 10                 
     3) Matt Snowden 11                 4) Maurice Bynum 12               
 11 EASTERN REGIONAL                                    46.56      45.41   1 
     1) Parnel Ahamed 10                2) Gregor Belizare 11             
     3) Cinque Hill 11                  4) Vincent Padula 9               
 12 CHERRY HILL EAST                                    45.70      47.16   1 
     1) Keynon Bell 10                  2) Kyle Encarncion 10             
     3) Kennedy Omari 10                4) Kyle Tumanda 9                 
 13 CLEARVIEW                                                      47.43   1 
     1) Michael Grubb 11                2) Julian Weeks 11                
     3) Kevin Parrott 12                4) Greg McLeer 12                 
 
Boys 4x400 Meter Relay South Group 4
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 VINELAND                                          3:25.82    3:24.71   2  10   
     1) Xavier Malloy 12                2) Nikel Evans 11                 
     3) Chris Atoki 12                  4) Jeremiah Atoki 11              
  2 PENNSAUKEN                                        3:28.99    3:25.21   2   8   
     1) Marquan Jones 10                2) Malik Mcbride 10               
     3) Kazi Robinson 12                4) Martin Booker Jr 9             
  3 EGG HARBOR                                        3:22.89    3:27.00   2   6   
     1) Ryan Fugee 12                   2) Maurice Bynum 12               
     3) Eric Barnes 9                   4) Alvin Abraham 11               
  4 SOUTHERN REGIONAL                                 3:29.01    3:29.05   2   4   
     1) Mike Evans 12                   2) Jared Bauta 11                 
     3) Cody Raynor 12                  4) John Furlong 12                
  5 CHERRY HILL EAST                                  3:29.84    3:30.07   2   2   
     1) Joe Girone 12                   2) Vladhimir Theophile 11         
     3) Ian Dunn 11                     4) Dean Sosa 12                   
  6 TOMS RIVER NORTH                                  3:29.53    3:30.24   2   1   
     1) Tyler MacDonald 12              2) Demetrious Fitzpatrick 11      
     3) Ricky Carberry 10               4) Rolano Bromell 12              
  7 WILLIAMSTOWN                                      3:28.64    3:30.39   2 
     1) Terence Jackson 12              2) Raekwon Little-Martin 11       
     3) Brandon Marcano 12              4) Paul Uffen 11                  
  8 KINGSWAY                                          3:27.10    3:32.64   2 
     1) Matt Lemmo 12                   2) Joaquin Cavazos 10             
     3) Trevor Culbreath 11             4) Mark Mihlebach 10              
  9 LENAPE                                            3:34.12    3:33.17   1 
     1) Devon Isacc 10                  2) Chase Campbell 9               
     3) Kevin Harrison 10               4) Austin Simms 11                
 10 CLEARVIEW                                         3:33.92    3:33.62   1 
     1) Bill Dolan 12                   2) Greg McLeer 12                 
     3) Jon Norcross 12                 4) Michael Grubb 11               
 11 ABSEGAMI                                          3:36.36    3:35.70   1 
     1) Arron Garcia 12                 2) Mitul Surti 10                 
     3) Brandon Williams 12             4) Terrell Jackson 11             
 12 EASTERN REGIONAL                                  3:33.50    3:37.35   1 
     1) Jameel Ali 12                   2) Alexander Sung 10              
     3) Timothy Farrar 11               4) Benjamin Stevenson 10          
 13 CHERRY HILL WEST                                             3:38.34   1 
     1) Austin Plunkett SR              2) David Velez-Vazquez SR         
     3) Kevin Trinh SR                  4) Geronimo Santana SR            
 
Boys 4x800 Meter Relay South Group 4
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 KINGSWAY                                          8:06.42    7:56.87   10   
     1) Noah Culbreath 11               2) Trevor Culbreath 11            
     3) Mark Mihlebach 10               4) Kyle Evernham 11               
  2 TOMS RIVER NORTH                                  8:29.58    8:00.56    8   
     1) Christian Bermudez 11           2) Colin Brennan 12               
     3) Justin Farley 9                 4) Nick Hund 11                   
  3 EGG HARBOR                                        8:11.70    8:02.70    6   
     1) David Paduani 12                2) Ryan Fugee 12                  
     3) Alex Dessoye 9                  4) Eric Barnes 9                  
  4 LENAPE                                            8:07.32    8:05.63    4   
     1) Yianni Christou 11              2) Tom Daub 12                    
     3) Jered Erlanger 10               4) Charles Estrada 12             
  5 SOUTHERN REGIONAL                                 8:05.99    8:07.50    2   
     1) Mike Evans 12                   2) Harold Meyers 12               
     3) Nick Nocco 12                   4) Cody Raynor 12                 
  6 CHERRY HILL EAST                                  8:37.41    8:16.07    1   
     1) Isaiah Jean-Baptiste 10         2) Marc Meltzer 9                 
     3) Christian Mele 11               4) Brett Olin 11                  
  7 WASHINGTON TOWNSHIP                               8:17.96    8:17.69  
     1) george charalabidis 10          2) dalin hackley 11               
     3) anthony mills 12                4) andrew torney 11               
  8 WILLIAMSTOWN                                      8:27.84    8:30.85  
     1) Terence Jackson 12              2) James Kennedy 10               
     3) Jacob Mahon 10                  4) Nick Van Zelst 11              
  9 VINELAND                                          8:48.41    9:07.62  
     1) Francois Chambers 12            2) Ankit Sharma 12                
     3) Alex Slowinsky 10               4) Harrison Mayo 10               
 10 EASTERN REGIONAL                                  9:11.23    9:09.27  
     1) Bailey Backal 11                2) Anthony Innamorato 10          
     3) Don Shamilov 10                 4) Joseph Marshall 10             
 
Boys High Jump South Group 4
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Devin Bradham             11 WILLIAMSTOWN                    6-06.00   10   
  2 Jake Liebling             11 LENAPE                          6-04.00    8   
  3 Darin Hlavaty             SR CH WEST                         6-00.00    6   
  4 Cinque Hill               11 EASTERN                         6-00.00    4   
  5 Chase Matthews            10 KINGSWAY                        5-10.00    2   
  6 Jermane Owens             12 LENAPE                          5-10.00    0.50
  6 Lester Marshall Chambers  12 WILLIAMSTOWN                    5-10.00    0.50
  8 Ryan Felker               10 EGG HARBOR                      5-10.00  
  8 Timothy Farrar            11 EASTERN                         5-10.00  
 10 Kyle Encarncion           10 CHERRY HILL EAST                5-10.00  
 11 Kelvin Tull               12 MILLVILLE                       5-10.00  
 12 Gerald Tench              11 CLEARVIEW                       5-08.00  
 12 Dylan Altland             12 KINGSWAY                        5-08.00  
 12 Earnest Daniel             9 KINGSWAY                        5-08.00  
 12 Darius Andrews            12 EASTERN                         5-08.00  
 12 James Manion              10 WILLIAMSTOWN                    5-08.00  
 -- Anthony Gagliardi         10 SOUTHERN                             NH  
 -- Joseph Del Conte          FR EGG HARBOR                           NH  
 -- Dominic Santoro           11 EGG HARBOR                           NH  
 -- Jason Kramer              12 CHEROKEE                             NH  
 -- Kennedy Omari             10 CHERRY HILL EAST                     NH  
 -- Jordan Aughenbaugh        12 CHEROKEE                             NH  
 -- Malcom Anthony            11 LENAPE                               NH  
 -- Dominick VanDeBrook       11 SOUTHERN                             NH  
 -- Matt Lally                10 SOUTHERN                             NH  
 -- Nevin Beasley             10 CHERRY HILL EAST                     NH  
 
Boys Pole Vault South Group 4
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Dylan Altland             12 KINGSWAY                       14-06.00   10   
  2 Ryan Sharp                12 KINGSWAY                       13-00.00    8   
  3 Chad Shire                11 KINGSWAY                       13-00.00    6   
  4 Andrew Richman            11 WILLIAMSTOWN                   12-06.00    4   
  5 Erik Lee                  12 EASTERN                        12-06.00    2   
  6 Logan Mchenry             12 ATLANTIC CITY                  12-00.00    1   
  7 Evan Boyce                11 TOMS RIVER NORTH               12-00.00  
  7 koy connors               11 WASHINGTON TWP                 12-00.00  
  9 Kyle Holtz                11 TOMS RIVER NORTH               12-00.00  
 10 Chris Gouveia             11 LENAPE                         12-00.00  
 11 Darwin Khonvay            11 MILLVILLE                      12-00.00  
 12 Wolf Trumbauer            12 EGG HARBOR                     11-06.00  
 12 Kevin Parrott             12 CLEARVIEW                      11-06.00  
 12 William Bartolome         12 WILLIAMSTOWN                   11-06.00  
 15 Kyle Pett                 11 TOMS RIVER NORTH               11-00.00  
 15 David Chuang              11 EASTERN                        11-00.00  
 15 Liam Doyle                10 SOUTHERN                       11-00.00  
 15 Sherman King              12 WILLIAMSTOWN                   11-00.00  
 15 Zachary Soffer            11 EASTERN                        11-00.00  
 15 John Barnes               11 EGG HARBOR                     11-00.00  
 15 Jordan Aughenbaugh        12 CHEROKEE                       11-00.00  
 22 Shamerz Haider            11 LENAPE                         10-06.00  
 22 kevin kinney                 SHAWNEE                        10-06.00  
 22 Oakley Spisak             10 SOUTHERN                       10-06.00  
 22 Jonathan Taylor            9 SALEM                          10-06.00  
 26 Jamalier Viera            11 MILLVILLE                       1-06.00  
 -- Thomas Trieu              10 CHERRY HILL EAST                     NH  
 -- steven Dejesus            12 VINELAND                             NH  
 -- David Bauder              SO EGG HARBOR                           NH  
 -- Spencer Spivak            11 CHERRY HILL EAST                     NH  
 -- Keith Mahoney             SO MILLVILLE                            NH  
 -- Jon Norcross              12 CLEARVIEW                            NH  
 -- josh walton                  SHAWNEE                              NH  
 
Boys Long Jump South Group 4
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Mikhail Micheaux          12 EASTERN                        23-11.75   10   
  2 Raekwon Little-Martin     11 WILLIAMSTOWN                   22-02.25    8   
  3 Edward Holmes             11 PENNSAUKEN                     22-00.25    6   
  4 Dylan Altland             12 KINGSWAY                       21-11.50    4   
  5 Jermane Owens             12 LENAPE                         21-11.00    2   
  6 Geronimo Santana          SR CH WEST                        21-02.75    1   
  7 Ifreke Andy                9 ABSEGAMI                       20-05.75  
  8 Devin Bradham             11 WILLIAMSTOWN                   20-03.50  
  9 Nick Goglia               12 TOMS RIVER EAST                19-11.50  
 10 Kelvin Tull               12 MILLVILLE                      19-08.75  
 11 Keenan Henry              12 EGG HARBOR                     19-07.50  
 12 Lester Chambers              WILLIAMSTOWN                   19-07.50  
 13 Rolano Bromell            12 TOMS RIVER NORTH               19-07.50  
 14 Darryl Clarke             11 TOMS RIVER NORTH               19-06.00  
 15 Chase Matthews            10 KINGSWAY                       19-05.75  
 16 Timothy Farrar            11 EASTERN                        19-03.25  
 17 Dominic Bilello              SHAWNEE                        19-03.00  
 18 Dominic Santoro           11 EGG HARBOR                     19-02.00  
 19 Paris Patterson           12 MILLVILLE                      19-00.00  
 20 Caleb Lewis               11 TOMS RIVER NORTH               18-10.00  
 21 Aaron Chung               12 CHERRY HILL EAST               18-09.25  
 22 Dante Moore               10 EGG HARBOR                     18-07.75  
 23 Devon Isacc               10 LENAPE                         18-07.00  
 24 Devon Dunmore             10 VINELAND                       18-06.50  
 25 Kennedy Omari             10 CHERRY HILL EAST               18-04.00  
 26 Jason Kramer              12 CHEROKEE                       18-04.00  
 27 Rob Yaiser                12 SOUTHERN                       18-02.25  
 28 Matt Lally                10 SOUTHERN                       17-11.00  
 28 Daniel Bianchini          10 TOMS RIVER EAST                17-11.00  
 30 Chase Campbell             9 LENAPE                         17-10.50  
 31 Michael Grubb             11 CLEARVIEW                      17-08.25  
 32 eric clark                   SHAWNEE                        17-07.00  
 33 Dominick VanDeBrook       11 SOUTHERN                       17-03.25  
 34 Terrance Green-Miranda    10 VINELAND                       17-00.25  
 35 Jonathan Vaughters         9 CHERRY HILL EAST               16-06.50  
 36 Steven Brown              10 MILLVILLE                      16-03.25  
 37 Lathan Finney             11 VINELAND                       16-00.00  
 -- Calvin Sambo              SR CH WEST                              ND  
 -- Khalif Pitts              12 KINGSWAY                             ND  
 
Boys Triple Jump South Group 4
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Mikhail Micheaux          12 EASTERN                        45-07.50   10   
  2 Jermane Owens             12 LENAPE                         44-02.50    8   
  3 Jason Caspe               SR CH WEST                        43-11.00    6   
  4 Khalif Pitts              12 KINGSWAY                       42-10.50    4   
  5 Darryl Clarke             11 TOMS RIVER NORTH               42-04.75    2   
  6 Timothy Farrar            11 EASTERN                        42-01.00    1   
  7 Calvin Sambo              SR CH WEST                        41-06.00  
  8 Nick Goglia               12 TOMS RIVER EAST                41-03.25  
  9 Kevin Harrison            10 LENAPE                         40-06.25  
 10 Connor Holden             10 SOUTHERN                       40-05.50  
 11 Lester Marshall Chambers  12 WILLIAMSTOWN                   39-11.50  
 12 Kelvin Tull               12 MILLVILLE                      39-08.25  
 13 eric clark                   SHAWNEE                        39-03.75  
 14 Justin Weaver             11 PENNSAUKEN                     39-01.75  
 15 Caleb Lewis               11 TOMS RIVER NORTH               39-00.00  
 16 Aaron Chung               12 CHERRY HILL EAST               38-11.50  
 17 Jake Liebling             11 LENAPE                         38-09.00  
 18 koy connors               11 WASHINGTON TWP                 38-07.75  
 19 Rob Yaiser                12 SOUTHERN                       38-04.50  
 20 Dominick VanDeBrook       11 SOUTHERN                       38-01.00  
 21 Cinque Hill               11 EASTERN                        38-00.25  
 22 Larenz Brown              SR PENNSAUKEN                     37-10.50  
 23 Keenan Henry              12 EGG HARBOR                     37-08.00  
 23 Devon Dunmore             10 VINELAND                       37-08.00  
 25 Earnest Daniel             9 KINGSWAY                       36-09.00  
 26 Dominic Bilello              SHAWNEE                        36-06.50  
 27 Royal Thomas              11 WILLIAMSTOWN                   36-03.50  
 28 Daniel Bianchini          10 TOMS RIVER EAST                36-02.00  
 29 Dante Moore               10 EGG HARBOR                     35-11.00  
 30 Colin O'Donnell            9 CHERRY HILL EAST               35-08.00  
 31 Jason Kramer              12 CHEROKEE                       34-11.50  
 32 Lathan Finney             11 VINELAND                       34-04.75  
 33 Thomas Zor                10 MILLVILLE                      33-11.75  
 
Boys Shot Put South Group 4
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kevin Benson              11 TOMS RIVER NORTH               55-06.75   10   
  2 connor hunt               12 WASHINGTON TWP                 55-00.50    8   
  3 Dan Gilligan              10 TOMS RIVER EAST                54-00.25    6   
  4 Robert Dietlmeier         12 TOMS RIVER NORTH               52-07.25    4   
  5 Michael Montemurro        12 EASTERN                        51-06.25    2   
  6 Denzel Polk               11 KINGSWAY                       49-10.25    1   
  7 Malcolm Lee               10 EGG HARBOR                     49-03.50  
  8 Clay Robinson             11 SOUTHERN                       49-00.75  
  9 Eric Morrison             12 EGG HARBOR                     47-06.25  
 10 Chase Hoger               12 CHEROKEE                       47-00.00  
 11 Gilligan Greenlow         12 TOMS RIVER EAST                46-06.75  
 12 Will Sanz                 12 ABSEGAMI                       46-04.75  
 13 Sam Shinn                 10 KINGSWAY                       45-06.75  
 14 Chai Ethridge-Blackshear  12 TOMS RIVER NORTH               45-06.50  
 15 Andrew Kustera            11 KINGSWAY                       45-06.25  
 16 dave gajerowicz              SHAWNEE                        44-10.75  
 17 Dan Viereck               12 EASTERN                        44-09.75  
 18 Dakota Ganassi            12 PENNSAUKEN                     44-06.50  
 19 Hunter Gibbons            10 TOMS RIVER EAST                43-11.00  
 20 Vincent Cintron           SR PENNSAUKEN                     43-10.25  
 21 Julian Perotti            11 CLEARVIEW                      43-04.25  
 22 Ryquell Armstead          11 MILLVILLE                      43-03.75  
 23 Kacy Catalano             12 MILLVILLE                      42-04.75  
 24 Curtis Jones              11 MILLVILLE                      42-02.50  
 25 Diante Young              12 EASTERN                        41-10.00  
 26 Corinthian Dockery        12 VINELAND                       41-08.75  
 27 josh clark                   SHAWNEE                        41-07.50  
 28 Jon Ahl                   12 EGG HARBOR                     41-06.00  
 29 Donovan Bennett           11 VINELAND                       41-05.00  
 30 John Keizer               SO SOUTHERN                       41-00.75  
 31 Ian Parr                  12 VINELAND                       41-00.00  
 32 Jason Stitt               12 CHERRY HILL EAST               39-07.75  
 33 Naz Abdali                10 CHERRY HILL EAST               39-02.75  
 34 Christopher Marsh         10 ATLANTIC CITY                  38-05.25  
 35 Marshall Muldoon          11 CLEARVIEW                      38-02.25  
 36 Olufemi Palmer            11 SOUTHERN                       37-00.00  
 37 Zachary Pilling           10 LENAPE                         36-10.50  
 38 Bryan Mohrman             11 CLEARVIEW                      35-00.50  
 39 Ronald Caccese            FR LENAPE                         32-11.50  
 40 colin eggert              SO WASHINGTON TWP                 32-08.00  
 41 bryan mark                10 WASHINGTON TWP                 32-04.50  
 42 Michael Ott               12 LENAPE                         30-06.00  
 43 Therapon Georgiou         12 CHERRY HILL EAST               20-09.50  
 -- Kenya Williams-Barkley    FR LENAPE                               ND  
 
Boys Discus Throw South Group 4
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gilligan Greenlow         12 TOMS RIVER EAST                  168-07   10   
  2 Kevin Benson              11 TOMS RIVER NORTH                 166-07    8   
  3 Dan Gilligan              10 TOMS RIVER EAST                  164-05    6   
  4 Dakota Ganassi            12 PENNSAUKEN                       153-00    4   
  5 connor hunt               12 WASHINGTON TWP                   150-04    2   
  6 Corinthian Dockery        12 VINELAND                         147-06    1   
  7 Jake Gilligan              9 TOMS RIVER EAST                  142-08  
  8 Nahir Nelson              11 CLEARVIEW                        140-06  
  9 Donovan Bennett           11 VINELAND                         129-00  
 10 Jason Stitt               12 CHERRY HILL EAST                 128-00  
 11 Connor Bell               11 KINGSWAY                         127-04  
 11 Mubarak Momodu            10 EGG HARBOR                       127-04  
 13 Curtis Jones              11 MILLVILLE                        124-09  
 14 Ian Parr                  12 VINELAND                         124-04  
 15 Julian Perotti            11 CLEARVIEW                        122-08  
 16 James Garth               10 CHERRY HILL EAST                 122-02  
 17 Kacy Catalano             12 MILLVILLE                        120-08  
 18 dave gajerowicz              SHAWNEE                          120-06  
 19 Marshall Muldoon          11 CLEARVIEW                        120-00  
 20 Clay Robinson             11 SOUTHERN                         119-05  
 21 Will Sanz                 12 ABSEGAMI                         119-03  
 22 Quinn Smith               10 SOUTHERN                         119-00  
 23 Ryan Bolden               10 EASTERN                          116-11  
 24 josh clark                   SHAWNEE                          113-10  
 25 Ninh Lam                  10 EGG HARBOR                       112-03  
 26 Raymond Backus            10 LENAPE                           109-10  
 27 Andrew Kustera            11 KINGSWAY                         109-04  
 28 Denzel Polk               11 KINGSWAY                         109-00  
 29 Dan Wallach                9 SOUTHERN                         105-09  
 30 Jake Ciocco                9 CHERRY HILL EAST                 105-03  
 31 Phillipp Quipot           11 CHEROKEE                          99-09  
 32 tiger lauria              SO WASHINGTON TWP                    93-04  
 33 Wilbert Sanchez           12 ATLANTIC CITY                     89-05  
 -- Robert Dietlmeier         12 TOMS RIVER NORTH                     ND  
 -- Darren Wan                10 EGG HARBOR                           ND  
 -- Nolan Vance               12 TOMS RIVER NORTH                     ND  
 -- bryan mark                10 WASHINGTON TWP                       ND  
 -- Randy Parente             12 LENAPE                               ND  
 -- Justin Weaver             11 PENNSAUKEN                           ND  
 
Boys Javelin Throw South Group 4
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Stephen Benigno           12 CHERRY HILL EAST                 192-06   10   
  2 Kelvin Tull               12 MILLVILLE                        171-02    8   
  3 William Civatte           12 EASTERN                          169-09    6   
  4 liam onbashian               SHAWNEE                          160-02    4   
  5 Terry Hall                11 CHERRY HILL EAST                 158-09    2   
  6 Marshall Hoebing          11 KINGSWAY                         158-06    1   
  7 Justin Weaver             11 PENNSAUKEN                       154-01  
  8 Peter Flacco              11 EASTERN                          150-08  
  9 Michael Millemann         11 TOMS RIVER NORTH                 150-05  
 10 Nolan Vance               12 TOMS RIVER NORTH                 149-07  
 11 Zachary Smith             12 EASTERN                          147-02  
 12 Mike Butera               11 SOUTHERN                         144-01  
 12 Michael Moran             11 TOMS RIVER EAST                  132-09  
 13 chase morello                SHAWNEE                          142-06  
 13 James Manion              10 WILLIAMSTOWN                     132-09  
 14 John Pizzuto              11 TOMS RIVER EAST                  138-07  
 15 Perry Giambuzzi           10 WILLIAMSTOWN                     137-11  
 16 Justin Sauers             11 TOMS RIVER EAST                  137-09  
 17 Tyler Maclaine            11 TOMS RIVER NORTH                 133-08  
 18 Will Polhamus             10 MILLVILLE                        133-06  
 19 Bryan Mohrman             11 CLEARVIEW                        133-03  
 22 Clay Robinson             11 SOUTHERN                         130-07  
 23 Steven Howe               11 MILLVILLE                        127-03  
 24 Jerry Babilonia           JR PENNSAUKEN                       126-02  
 25 Nahir Nelson              11 CLEARVIEW                        125-11  
 26 Matt Waldman              12 EGG HARBOR                       121-09  
 27 Adam Cartwright           12 CLEARVIEW                        121-08  
 28 Darius Irby               12 WILLIAMSTOWN                     120-09  
 29 Matthew Gross             10 CHEROKEE                         118-03  
 30 tom cooper                11 WASHINGTON TWP                   115-09  
 31 colin eggert              SO WASHINGTON TWP                   110-06  
 32 Phillipp Quipot           11 CHEROKEE                         109-07  
 33 Jesse Amirr                9 SOUTHERN                         109-03  
 34 Adonis Giovetis            9 CHEROKEE                         109-02  
 35 Eduardo Alvarez           JR EGG HARBOR                       109-00  
 36 Dietrich Trumbauer        10 EGG HARBOR                       108-11  
 37 Michael Ott               12 LENAPE                           108-03  
 38 Ryan Souter               10 LENAPE                            92-04  
 39 Matthew Ott               SO LENAPE                            73-05  
 -- Justin Garth              10 CHERRY HILL EAST                     ND  
 
Boys 100 Meter Dash Non-Public South B
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Rocco Ordille             11 ST JOS HAMMONTON                  10.92q  4 
  2 Christopher Gabor         12 ST JOS HAMMONTON                  11.09q  3 
  3 Rahim Harris              12 HOLY SPIRIT                       11.21q  4 
  4 Caleb Williams            11 ST JOS HAMMONTON                  11.36q  4 
  5 David Figueroa            12 TIMOTHY CHRISTIA                  11.44q  4 
  6 Dawud Williams            JR MARIST                            11.57q  1 
  6 Billy Peyton              12 HOLY SPIRIT                       11.57q  4 
  8 Taalib Gerald             12 HOLY SPIRIT                       11.62q  4 
  9 Eddie Lewis                9 MATER DEI                         11.76   4 
 10 Yuseff Collier            12 TRENTON CATHOLIC                  11.77   1 
 11 Jalanie Mitchell          12 MATER DEI                         11.84   3 
 12 Michael Carr              10 PINGRY                            11.96   3 
 13 Max Helfman               12 PINGRY                            11.99   3 
 14 Matt Parris               10 TIMOTHY CHRISTIA                  12.16   4 
 15 Ryan Eaddy                11 RANNEY                            12.17   3 
 16 Anthony Appiah            10 WARDLAW-HARTRIDG                  12.23   3 
 17 Zach Bragg                11 MATER DEI                         12.25   3 
 18 Jarret Locke              12 TIMOTHY CHRISTIA                  12.29   2 
 19 Jordan Taylor             12 GILL ST. BERNARD                  12.31   3 
 20 Branden Farrior           JR TRENTON CATHOLIC                  12.43   1 
 21 Alex Oleck                11 ST. ROSE                          12.51   1 
 22 Amechi Nwandu              9 GILL ST. BERNARD                  12.73   2 
 23 Andrew Wible              11 GILL ST. BERNARD                  12.82   2 
 24 Dillon Noone              10 PINGRY                            12.90   2 
 25 Kyle Breuche              11 ST. ROSE                          12.92   1 
 26 Sean Breuche               9 ST. ROSE                          12.97   2 
 26 Justin Jones              SO MARIST                            12.97   1 
 
Boys 100 Meter Dash Non-Public South B
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Rocco Ordille             11 ST JOS HAMMONTON       10.92      10.82   10   
  2 Christopher Gabor         12 ST JOS HAMMONTON       11.09      11.00    8   
  3 Rahim Harris              12 HOLY SPIRIT            11.21      11.00    6   
  4 Caleb Williams            11 ST JOS HAMMONTON       11.36      11.21    4   
  5 David Figueroa            12 TIMOTHY CHRISTIA       11.44      11.34    2   
  6 Dawud Williams            JR MARIST                 11.57      11.37    1   
  7 Taalib Gerald             12 HOLY SPIRIT            11.62      11.44  
  8 Billy Peyton              12 HOLY SPIRIT            11.57      11.47  
 
Boys 200 Meter Dash Non-Public South B
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Rocco Ordille             11 ST JOS HAMMONTON                  22.00   4  10   
  2 AJ Dawson                 12 HOLY SPIRIT                       22.21   4   8   
  3 Christopher Gabor         12 ST JOS HAMMONTON                  22.65   4   6   
  4 Caleb Williams            11 ST JOS HAMMONTON                  22.76   1   4   
  5 Jordan Hansen             11 PINGRY                            23.03   4   2   
  6 Mike Cianci               12 ROSELLE CATHOLIC                  23.53   1   1   
  7 David Figueroa            12 TIMOTHY CHRISTIA                  23.54   4 
  8 Matt Parris               10 TIMOTHY CHRISTIA                  24.23   4 
  9 Alex Oleck                11 ST. ROSE                          24.36   3 
 10 Nael Jean-jaques          12 ROSELLE CATHOLIC                  24.50   3 
 11 Alexander Botnick         12 CARD. MCCARRICK                   24.60   4 
 12 Brandon Farrior           11 TRENTON CATHOLIC                  24.67   1 
 13 Ryan Eaddy                11 RANNEY                            24.72   3 
 14 Lucas Soucek              12 TIMOTHY CHRISTIA                  24.84   3 
 15 Jason Derosier            JR MARIST                            24.93   3 
 16 Andrew Wible              11 GILL ST. BERNARD                  24.95   3 
 17 Anthony Appiah            10 WARDLAW-HARTRIDG                  24.97   1 
 18 Nic Geneve                10 MATER DEI                         25.12   2 
 19 Jordan Taylor             12 GILL ST. BERNARD                  25.24   3 
 20 Justin Jones              SO MARIST                            25.30   2 
 21 Rashard Casey             JR MARIST                            25.42   2 
 22 Chiebuka Okpara           FR TRENTON CATHOLIC                  25.71   2 
 23 Nick Bove                 11 ST. ROSE                          25.74   2 
 24 William Tencza             9 ST. ROSE                          25.93   1 
 25 Dillon Noone              10 PINGRY                            26.06   3 
 26 Christian Serrano         11 CARD. MCCARRICK                   26.11   1 
 27 Leroy Nelson               9 TRENTON CATHOLIC                  26.15   2 
 28 Alonzo Green              10 CARD. MCCARRICK                   26.70   2 
 29 Paul Kruger               10 GILL ST. BERNARD                  26.76   2 
 30 Tom Canny                  9 MATER DEI                         27.88   1 
 31 Liam Petry                 9 MATER DEI                         28.36   1 
 
Boys 400 Meter Dash Non-Public South B
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 AJ Dawson                 12 HOLY SPIRIT                       50.03   3  10   
  2 Mike Cianci               12 ROSELLE CATHOLIC                  50.66   3   8   
  3 Noah Toney                10 WARDLAW-HARTRIDG                  51.05   3   6   
  4 Jordan Hansen             11 PINGRY                            51.78   3   4   
  5 Jordan Davis              11 ST JOS HAMMONTON                  53.50   3   2   
  6 Eddie Lewis                9 MATER DEI                         53.93   3   1   
  7 Matt Parris               10 TIMOTHY CHRISTIA                  54.33   2 
  8 Lucas Soucek              12 TIMOTHY CHRISTIA                  54.55   2 
  9 Val Vadino                11 ST JOS HAMMONTON                  54.62   3 
 10 Nael Jean-jaques          12 ROSELLE CATHOLIC                  54.88   2 
 11 Sean Wang                  9 PINGRY                            55.75   2 
 12 Alexander Botnick         12 CARD. MCCARRICK                   55.98   2 
 13 John Murtagh              10 ST. ROSE                          56.67   2 
 14 Justin Jones              SO MARIST                            57.40   1 
 15 Ameer Gonzalez            11 TRENTON CATHOLIC                  57.58   1 
 16 Alonzo Green              10 CARD. MCCARRICK                   57.85   1 
 17 Rashard Casey             JR MARIST                            58.40   1 
 18 Christian Serrano         11 CARD. MCCARRICK                   59.54   1 
 19 Dillon Noone              10 PINGRY                            59.56   2 
 20 Corey Ingram              FR TRENTON CATHOLIC                  59.85   1 
 21 Paul Kruger               10 GILL ST. BERNARD                1:00.44   1 
 22 Nic Geneve                10 MATER DEI                       1:02.60   2 
 23 Chris Destefano           11 ST. ROSE                        1:03.06   1 
 
Boys 800 Meter Run Non-Public South B
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Patrik Andersen           11 GILL ST. BERNARD                1:57.09   2  10   
  2 Justin Leandre            12 PINGRY                          1:58.10   2   8   
  3 Stewart Wood              12 PINGRY                          1:58.67   2   6   
  4 Mike Cianci               12 ROSELLE CATHOLIC                1:59.54   2   4   
  5 Noah Toney                10 WARDLAW-HARTRIDG                1:59.73   2   2   
  6 Jared Lopez               11 HOLY SPIRIT                     2:02.40   2   1   
  7 Tom Mongeau               11 MATER DEI                       2:03.01   2 
  8 James Barker              10 PINGRY                          2:04.79   2 
  9 Anthony Cifelli           11 ST. ROSE                        2:05.96   2 
 10 Tom Lynch                 12 ST. ROSE                        2:07.52   1 
 11 Nick Riland               11 ST JOS HAMMONTON                2:07.59   1 
 12 Mathieu Petit              9 GILL ST. BERNARD                2:08.08   2 
 13 Patrick O'Leary           11 CARD. MCCARRICK                 2:11.08   1 
 14 Daniel Shirley            10 ROSELLE CATHOLIC                2:11.64   2 
 15 Jacob Kruger              11 GILL ST. BERNARD                2:17.00   1 
 16 Drew Reilly                9 ST. ROSE                        2:19.83   2 
 17 William Corman            11 CARD. MCCARRICK                 2:29.47   1 
 18 Drew Jablonski            11 MATER DEI                       2:31.14   1 
 19 Steven Allegretta          9 MATER DEI                       2:32.04   1 
 20 Michael Delvalle          11 TRENTON CATHOLIC                2:32.60   1 
 
Boys 1600 Meter Run Non-Public South B
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Patrik Andersen           11 GILL ST. BERNARD                4:28.96   2  10   
  2 Liam Mullett              12 PINGRY                          4:33.48   2   8   
  3 Stewart Wood              12 PINGRY                          4:35.07   2   6   
  4 Justin Leandre            12 PINGRY                          4:35.11   2   4   
  5 Steven Darius             10 ROSELLE CATHOLIC                4:38.34   2   2   
  6 Anthony Cifelli           11 ST. ROSE                        4:39.23   2   1   
  7 Tom Mongeau               11 MATER DEI                       4:42.55   2 
  8 Thomas Calabro            11 ST. ROSE                        4:50.76   1 
  9 Daniel Shirley            10 ROSELLE CATHOLIC                4:53.20   1 
 10 Nick Riland               11 ST JOS HAMMONTON                4:53.60   1 
 11 Felix Andersen             9 GILL ST. BERNARD                4:55.07   2 
 12 Michael Iannaconi         10 GILL ST. BERNARD                4:55.30   1 
 13 Jake Schnaak              10 ST. ROSE                        4:55.63   1 
 14 Dan Moses                  9 WILDWOOD CATH                   4:57.12   1 
 15 Liam Fitzmaurice           9 RANNEY                          4:58.92   1 
 16 Bobby Howley              12 MATER DEI                       4:59.06   1 
 17 Tim Zaleski               10 MATER DEI                       5:10.61   1 
 18 Patrick O'Leary           11 CARD. MCCARRICK                 5:12.66   1 
 19 Emanuel Sanfilippo        11 ST JOS HAMMONTON                5:17.85   1 
 20 Mark Farrell              11 CARD. MCCARRICK                 5:22.88   1 
 21 Jacob Leyesa              11 TIMOTHY CHRISTIA                5:32.23   1 
 22 Claude Djan               10 WARDLAW-HARTRIDG                6:03.36   1 
 
Boys 3200 Meter Run oon-Public South B
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Liam Mullett              12 PINGRY                          9:34.03   10   
  2 Patrik Andersen           11 GILL ST. BERNARD                9:34.66    8   
  3 Stewart Wood              12 PINGRY                         10:09.84    6   
  4 Steven Darius             10 ROSELLE CATHOLIC               10:17.35    4   
  5 Thomas Calabro            11 ST. ROSE                       10:21.94    2   
  6 Thoma Tarantino            9 PINGRY                         10:26.54    1   
  7 Bobby Howley              12 MATER DEI                      10:30.06  
  8 Bobby Tuzzio              10 ST. ROSE                       10:42.59  
  9 Angelo Cifelli             9 ST. ROSE                       10:47.88  
 10 John Wilson               11 CARD. MCCARRICK                10:53.73  
 11 Dan Moses                  9 WILDWOOD CATH                  10:59.21  
 12 Jacob Kruger              11 GILL ST. BERNARD               11:00.69  
 13 Michael Scott             12 TRENTON CATHOLIC               11:07.84  
 14 Tim Zaleski               10 MATER DEI                      11:24.50  
 15 Antonio Rodriguez          9 CARD. MCCARRICK                12:08.34  
 16 Austin Lasko              11 CARD. MCCARRICK                12:20.83  
 
Boys 110 Meter Hurdles Non-Public South B
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Christopher Gabor         12 ST JOS HAMMONTON                  15.90q  1 
  2 Joshua Moffit             12 TIMOTHY CHRISTIA                  16.88q  2 
  3 Richmond Aririguzoh       10 TRENTON CATHOLIC                  17.73q  2 
  4 Devin Martin              10 ST JOS HAMMONTON                  17.76q  2 
  5 Kendal Foster             12 PINGRY                            18.75q  2 
  6 William Tencza             9 ST. ROSE                          18.95q  2 
  7 Jay Curti                 11 MATER DEI                         18.98q  1 
  8 Nicholas Scott             9 ST. ROSE                          19.20q  2 
  9 Sal Pussillo              12 CARD. MCCARRICK                   19.36   2 
 10 Gaetano Matro             10 ST JOS HAMMONTON                  19.49   1 
 11 Isaiah Mayo               11 ST. ROSE                          20.02   1 
 12 James Parker               9 PINGRY                            20.41   1 
 13 Ronald Geraghty           12 RANNEY                            20.95   1 
 14 Christopher Stewart       10 MATER DEI                         21.27   1 
 -- Avery Vella               12 PINGRY                               DQ   2  Pushed down hurdles
 
Boys 110 Meter Hurdles Non-Public South B
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Christopher Gabor         12 ST JOS HAMMONTON       15.90      15.80   10   
  2 Joshua Moffit             12 TIMOTHY CHRISTIA       16.88      16.73    8   
  3 Devin Martin              10 ST JOS HAMMONTON       17.76      16.95    6   
  4 Richmond Aririguzoh       10 TRENTON CATHOLIC       17.73      17.21    4   
  5 Jay Curti                 11 MATER DEI              18.98      18.74    2   
  6 Nicholas Scott             9 ST. ROSE               19.20      18.79    1   
  7 William Tencza             9 ST. ROSE               18.95      18.81  
 -- Kendal Foster             12 PINGRY                 18.75         DQ   Pushing down hurdle
 
Boys 400 Meter Hurdles Non-Public South B
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Ben Mitchell              11 ST JOS HAMMONTON                  57.97   1  10   
  2 Avery Vella               12 PINGRY                          1:00.08   2   8   
  3 Joshua Moffit             12 TIMOTHY CHRISTIA                1:00.89   2   6   
  4 Devin Martin              10 ST JOS HAMMONTON                1:01.83   1   4   
  5 Sal Pussillo              12 CARD. MCCARRICK                 1:02.02   2   2   
  6 Richmond Aririguzoh       10 TRENTON CATHOLIC                1:02.60   2   1   
  7 Nicholas Scott             9 ST. ROSE                        1:05.01   2 
  8 William Tencza             9 ST. ROSE                        1:05.15   1 
  9 Sean Wang                  9 PINGRY                          1:05.57   2 
 10 Ryan Heffernan            12 ST. ROSE                        1:11.72   1 
 11 Christopher Stewart       10 MATER DEI                       1:14.75   1 
 -- Kendal Foster             12 PINGRY                               DQ   1  Stepped on Hurdles
 -- Jay Curti                 11 MATER DEI                            DQ   2  FS
 
Boys 4x100 Meter Relay Non-Public South B
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 HOLY SPIRIT                                         43.26      43.25   10   
     1) Taalib Gerald 12                2) AJ Dawson 12                   
     3) Billy Peyton 12                 4) Rahim Harris 12                
  2 SAINT JOS HAMMONTON                                 43.15      43.29    8   
     1) Christopher Gabor 12            2) Caleb Williams 11              
     3) A'Laam Horne 10                 4) Rocco Ordille 11               
  3 PINGRY                                              44.81      45.32    6   
     1) Michael Carr 10                 2) Jordan Hansen 11               
     3) Avery Vella 12                  4) Max Helfman 12                 
  4 MATER DEI                                           46.44      46.26    4   
     1) Zach Bragg 11                   2) Jalanie Mitchell 12            
     3) Nic Geneve 10                   4) Eddie Lewis 9                  
  5 TIMOTHY CHRISTIAN                                   55.32      47.18    2   
     1) Lucas Soucek 12                 2) Joshua Moffit 12               
     3) Jarret Locke 12                 4) Matt Parris 10                 
  6 SAINT ROSE                                          49.61      49.96    1   
     1) Nick Bove 11                    2) Kyle Breuche 11                
     3) Alex Oleck 11                   4) Nicholas Scott 9               
 -- TRENTON CATHOLIC                                                  DQ   out of zone
     1) Branden Farrior JR              2) Chiebuka Okpara FR             
     3) Ameer Gonzalez 11               4) Leroy Nelson 9                 
 -- GILL ST. BERNARD'S                                  48.16         DQ   out of zone
     1) Connor Beasty 11                2) Amechi Nwandu 9                
     3) Jordan Taylor 12                4) Andrew Wible 11                
 
Boys 4x400 Meter Relay Non-Public South B
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 HOLY SPIRIT                                       3:46.94    3:33.90   10   
     1) Billy Peyton 12                 2) Jared Lopez 11                 
     3) James Marcheski 9               4) AJ Dawson 12                   
  2 SAINT JOS HAMMONTON                               3:34.39    3:34.16    8   
     1) Jordan Davis 11                 2) Dominic Tartaglia 10           
     3) Devin Martin 10                 4) Val Vadino 11                  
  3 PINGRY                                            3:30.61    3:35.80    6   
     1) Sean Wang 9                     2) Jordan Hansen 11               
     3) Avery Vella 12                  4) Justin Leandre 12              
  4 GILL ST. BERNARD'S                                3:53.37    3:42.80    4   
     1) Patrik Andersen 11              2) Michael Iannaconi 10           
     3) Jacob Kruger 11                 4) Paul Kruger 10                 
  5 SAINT ROSE                                        3:47.70    3:47.22    2   
     1) Alex Oleck 11                   2) John Murtagh 10                
     3) Tom Lynch 12                    4) Anthony Cifelli 11             
  6 CARDINAL MCCARRICK                                3:44.06    3:49.62    1   
     1) Alexander Botnick 12            2) Alonzo Green 10                
     3) Mark Farrell 11                 4) Christian Serrano 11           
  7 TRENTON CATHOLIC                                             3:53.68  
     1) Richmond Aririguzoh 10          2) Ameer Gonzalez 11              
     3) Branden Farrior JR              4) Leroy Nelson 9                 
 
Boys 4x800 Meter Relay Non-Public South B
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 PINGRY                                                       8:39.02   10   
     1) Thoma Tarantino 9               2) Stewart Wood 12                
     3) James Barker 10                 4) Justin Leandre 12              
  2 ROSELLE CATHOLIC                                  8:43.11    8:51.74    8   
     1) Mark Dementillo 10              2) Daniel Shirley 10              
     3) Steven Darius 10                4) Ifeanyi Okereke 11             
  3 SAINT ROSE                                        9:00.73    8:54.30    6   
     1) Drew Reilly 9                   2) Nick Bove 11                   
     3) Timothy Theobald 9              4) Tom Lynch 12                   
  4 GILL ST. BERNARD'S                                8:57.52    8:58.93    4   
     1) Felix Andersen 9                2) Patrik Andersen 11             
     3) Michael Iannaconi 10            4) Jacob Kruger 11                
  5 SAINT JOS HAMMONTON                               8:46.00    9:02.25    2   
     1) Nick Riland 11                  2) Tyler Tartaglia 10             
     3) Val Vadino 11                   4) Dominic Tartaglia 10           
  6 MATER DEI                                         9:27.32    9:14.28    1   
     1) Bobby Howley 12                 2) Tim Zaleski 10                 
     3) Jay Curti 11                    4) Tom Mongeau 11                 
 
Boys High Jump Non-Public South B
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Ben Mitchell              11 ST JOS HAMMONTON                6-00.00   10   
  2 Michael Carr              10 PINGRY                          5-10.00    8   
  3 Max Helfman               12 PINGRY                          5-06.00    6   
  4 Jordan Hansen             11 PINGRY                          5-06.00    4   
  5 Erick Colon               SO ST JOS HAMMONTON                5-04.00    1.50
  5 Tyler Gowdy                9 ROSELLE CATHOLIC                5-04.00    1.50
  7 John Murtagh              10 ST. ROSE                        5-02.00  
 
Boys Pole Vault Non-Public South B
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Garret Mcgregor           11 PINGRY                         11-00.00   10   
  2 Jackson Hoit              10 PINGRY                          8-06.00    8   
 
Boys Long Jump Non-Public South B
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Ben Mitchell              11 ST JOS HAMMONTON               21-08.50   10   
  2 Rocco Ordille             11 ST JOS HAMMONTON               20-07.75    8   
  3 Tony Isaac Ellington, Jr  10 TRENTON CATHOLIC               20-03.00    6   
  4 Max Helfman               12 PINGRY                         19-11.50    4   
  5 Jordan Davis              11 ST JOS HAMMONTON               19-06.00    2   
  6 David Figueroa            12 TIMOTHY CHRISTIA               19-02.75    1   
  7 Jarret Locke              12 TIMOTHY CHRISTIA               19-02.50  
  8 Khalil Barlow             12 TRENTON CATHOLIC               19-02.00  
  9 Anthony Appiah            10 WARDLAW-HARTRIDG               18-03.00  
 10 Jason Derosier            JR MARIST                         17-07.00  
 11 Justin Figueroa            9 HOLY SPIRIT                    17-02.25  
 12 Daante Daniel              9 HOLY SPIRIT                    17-01.00  
 13 Nobel Berroa              11 TRENTON CATHOLIC               17-01.00  
 14 Zach Bragg                11 MATER DEI                      16-09.25  
 15 Kishon Pinckney           12 PINGRY                         16-06.00  
 16 Ryan Heffernan            12 ST. ROSE                       16-06.00  
 17 John Murtagh              10 ST. ROSE                       16-05.25  
 18 Michael Oduro              9 TIMOTHY CHRISTIA               15-08.50  
 19 Tom Canny                  9 MATER DEI                      13-11.25  
 -- Garret Mcgregor           11 PINGRY                               ND  
 -- Jalanie Mitchell          12 MATER DEI                            ND  
 
Boys Triple Jump Non-Public South B
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Christopher Gabor         12 ST JOS HAMMONTON               41-04.50   10   
  2 David Figueroa            12 TIMOTHY CHRISTIA               40-10.50    8   
  3 Tony Isaac Ellington, Jr  10 TRENTON CATHOLIC               40-01.75    6   
  4 Anthony Appiah            10 WARDLAW-HARTRIDG               39-11.00    4   
  5 Jordan Davis              11 ST JOS HAMMONTON               39-10.00    2   
  6 Connor Beasty             11 GILL ST. BERNARD               38-11.50    1   
  7 Davore Mewborn             9 ST JOS HAMMONTON               37-05.00  
  8 Michael Oduro              9 TIMOTHY CHRISTIA               36-09.00  
  9 Garret Mcgregor           11 PINGRY                         36-06.75  
 10 Kishon Pinckney           12 PINGRY                         34-11.50  
 11 Nobel Berroa              11 TRENTON CATHOLIC               34-10.75  
 12 Ryan Heffernan            12 ST. ROSE                       34-06.75  
 13 Jay Curti                 11 MATER DEI                      34-04.75  
 14 Josh Chin                 11 PINGRY                         33-06.50  
 15 Larry Lee                 10 TIMOTHY CHRISTIA               32-10.00  
 16 Drew Jablonski            11 MATER DEI                      31-05.25  
 17 Isaiah Mayo               11 ST. ROSE                       29-07.50  
 18 Ray Laux                   9 MATER DEI                      26-07.75  
 
Boys Shot Put Non-Public South B
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Adedire Fakorede          12 PINGRY                         50-05.00   10   
  2 Luke Grodeska             10 ST. ROSE                       48-01.00    8   
  3 Alex Mercado               9 MATER DEI                      43-03.50    6   
  4 Ray Ellis III             12 HOLY SPIRIT                    42-10.00    4   
  5 Amir Young                11 HOLY SPIRIT                    42-02.50    2   
  6 Garrison Wilson           12 TRENTON CATHOLIC               41-04.00    1   
  7 Denzel Ferreyra           10 ST JOS HAMMONTON               39-07.00  
  8 Andrew Huisman             9 ST. ROSE                       36-07.50  
  9 Chris Witte               10 PINGRY                         36-03.00  
 10 RhaSun Tapp               10 ST JOS HAMMONTON               35-04.00  
 11 Josh Santiago             10 ROSELLE CATHOLIC               35-02.00  
 12 Sean Canny                12 MATER DEI                      34-02.00  
 13 Jarret Locke              12 TIMOTHY CHRISTIA               33-09.00  
 14 Michael Tafaro            11 GILL ST. BERNARD               33-00.50  
 15 Kamau Holston             11 PINGRY                         32-09.50  
 16 Will Metzler              10 GILL ST. BERNARD               31-00.00  
 17 Tyler Thompson            10 WARDLAW-HARTRIDG               29-03.50  
 18 Thomas Hazen              11 MATER DEI                      25-07.00  
 
Boys Discus Throw Non-Public South B
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Adedire Fakorede          12 PINGRY                           149-04   10   
  2 Luke Grodeska             10 ST. ROSE                         116-01    8   
  3 Alex Mercado               9 MATER DEI                        112-07    6   
  4 Greg Niccolai             10 GILL ST. BERNARD                 109-01    4   
  5 Richmond Aririguzoh       10 TRENTON CATHOLIC                 107-06    2   
  6 Alex Joseph               11 HOLY SPIRIT                      106-08    1   
  7 Rodney Noel               10 MATER DEI                        105-00  
  8 Chris Witte               10 PINGRY                           102-10  
  9 Nobel Berroa              11 TRENTON CATHOLIC                 100-07  
 10 Kamau Holston             11 PINGRY                            95-09  
 11 Garrett Jordan             9 ST. ROSE                          93-04  
 12 Dandre Dennis             12 HOLY SPIRIT                       92-03  
 13 Amir Young                11 HOLY SPIRIT                       91-10  
 14 Juwan Mitchell             9 MATER DEI                         90-08  
 15 Kyle Poetsch              10 CARD. MCCARRICK                   86-01  
 16 RhaSun Tapp               10 ST JOS HAMMONTON                  83-06  
 17 Sal Pussillo              12 CARD. MCCARRICK                   82-00  
 18 Tyler Thompson            10 WARDLAW-HARTRIDG                  80-11  
 19 Will Metzler              10 GILL ST. BERNARD                  73-08  
 
Boys Javelin Throw Non-Public South B
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Josiah Taylor             12 PINGRY                           157-03   10   
  2 Connor Beasty             11 GILL ST. BERNARD                 146-02    8   
  3 Robert DiLeo              12 TIMOTHY CHRISTIA                 138-10    6   
  4 Brandon Phillips          11 PINGRY                           138-09    4   
  5 Michael Tafaro            11 GILL ST. BERNARD                 134-06    2   
  6 Dandre Dennis             12 HOLY SPIRIT                      128-07    1   
  7 Jackson Hoit              10 PINGRY                           127-03  
  8 Luke Lino                  9 MATER DEI                        122-01  
  9 Sean Canny                12 MATER DEI                        120-06  
 10 John Miller               12 CARD. MCCARRICK                  118-04  
 11 Jean Pierre Marin         12 CARD. MCCARRICK                  116-00  
 12 Alex Mercado               9 MATER DEI                        113-06  
 13 Greg Niccolai             10 GILL ST. BERNARD                 111-03  
 14 Steven Mitchell           SO ST JOS HAMMONTON                 105-08  
 15 Anthony Grelicha          10 ROSELLE CATHOLIC                 101-05  
 16 Andrew Huisman             9 ST. ROSE                          96-00  
 17 Griffin Smyth             11 ST. ROSE                          86-03  
 18 Alex MC Clean             11 ST. ROSE                          82-07  
 19 Mohammed Badiru           10 ROSELLE CATHOLIC                  78-08  
 -- Brandon Farrior           11 TRENTON CATHOLIC                     ND  
 -- Nobel Berroa              11 TRENTON CATHOLIC                     ND  
 -- Michael Delvalle          11 TRENTON CATHOLIC                     ND  


 

Licensed to Tomahawk Timing - Contractor License
                                                HY-TEK's Meet Manager 5/24/2014
       2014 NJSIAA/The Star-Ledger/M-F Athletic - 5/23/2014 to 5/24/2014       
                     Track & Field Sectionals @ Egg Harbor                     
                    South Groups 1 & 4, Non-Public South B                     
                       Team Rankings - Through Event 108                       
 
                   Female Team Scores -  1 Group 1 Division                    
            Place School                                          Points
       ===================================================================
                1 PENNS GROVE                        4114            128.5
                2 AUDUBON                            421              57  
                3 HADDON TOWNSHIP                    419              44  
                4 PITMAN                             4116             42  
                5 ARTHUR P. SCHALICK                 4221             38  
                6 WOODBURY                           4122             37.5
                7 OVERBROOK                          4413             35  
                8 GLASSBORO                          418              32  
                8 GLOUCESTER CITY                    4212             32  
               10 HADDON HEIGHTS                     4213             30  
               11 PENNSVILLE                         4115             23  
               12 PAULSBORO                          4113             16  
               13 GATEWAY                            4211             14  
               14 PALMYRA                            4112             12  
               15 CLAYTON                            416              10  
               16 LINDENWOLD                         4131              6  
               17 MAPLE SHADE                        4111              1  
 
                    Male Team Scores -  1 Group 1 Division                     
            Place School                                          Points
       ===================================================================
                1 PENNS GROVE                        4114            146  
                2 ARTHUR P. SCHALICK                 4221             82  
                3 HADDON TOWNSHIP                    419              80.5
                4 GLASSBORO                          418              52  
                5 HADDON HEIGHTS                     4213             46  
                6 MAPLE SHADE                        4111             22  
                6 LINDENWOLD                         4131             22  
                8 PENNSVILLE                         4115             21  
                9 CLAYTON                            416              20  
               10 WOODBURY                           4122             18  
               11 GLOUCESTER CITY                    4212             16  
               12 PITMAN                             4116             13  
               13 PALMYRA                            4112              6  
               14 AUDUBON                            421               5.5
               15 PAULSBORO                          4113              4  
               16 OVERBROOK                          4413              3  
               17 SALEM                              4119              1  
 
                   Female Team Scores -  2 Group 4 Division                    
            Place School                                          Points
       ===================================================================
                1 SOUTHERN REGIONAL                  4417             67  
                2 LENAPE                             4411             57  
                3 EGG HARBOR                         438              50  
                4 WILLIAMSTOWN                       4320             47  
                5 TOMS RIVER NORTH                   4419             44  
                6 PENNSAUKEN                         4414             40  
                7 MILLVILLE                          4412             39  
                7 SHAWNEE                            4416             39  
                9 EASTERN REGIONAL                   447              37  
               10 CHEROKEE                           444              35  
               11 VINELAND                           4421             28  
               12 KINGSWAY                           4215             26  
               13 ABSEGAMI                           441              18.5
               14 WASHINGTON TOWNSHIP                4422             16  
               15 CHERRY HILL EAST                   445               9.5
               16 CHERRY HILL WEST                   446               5  
 
                    Male Team Scores -  2 Group 4 Division                     
            Place School                                          Points
       ===================================================================
                1 KINGSWAY                           4215             89  
                2 TOMS RIVER NORTH                   4419             58  
                3 EASTERN REGIONAL                   447              47  
                4 WILLIAMSTOWN                       4320             40.5
                5 LENAPE                             4411             35.5
                6 PENNSAUKEN                         4414             35  
                6 VINELAND                           4421             35  
                8 CHERRY HILL EAST                   445              34  
                8 CLEARVIEW                          435              34  
               10 EGG HARBOR                         438              33  
               11 MILLVILLE                          4412             30  
               12 SOUTHERN REGIONAL                  4417             27  
               13 TOMS RIVER EAST                    4418             22  
               14 CHERRY HILL WEST                   446              13  
               15 WASHINGTON TOWNSHIP                4422             10  
               16 ATLANTIC CITY                      442               9  
               17 SHAWNEE                            4416              4  
               18 CHEROKEE                           444               2  
 
                   Female Team Scores -  3 South B Division                    
            Place School                                          Points
       ===================================================================
                1 PINGRY                             5116            123  
                2 GILL ST. BERNARD'S                 5230            112  
                3 BENEDICTINE ACADEMY                530              83  
                4 SAINT ROSE                         6211             49  
                5 MATER DEI                          621              48  
                6 TIMOTHY CHRISTIAN                  5249             28  
                6 HOLY SPIRIT                        617              28  
                8 SAINT JOS HAMMONTON                628              25  
                9 CARDINAL MCCARRICK                 629              11  
                9 ROSELLE CATHOLIC                   5119             11  
               11 TRINITY HALL                       THAL              7  
               11 RANNEY SCHOOL                      5139              7  
               13 WARDLAW-HARTRIDGE                  5131              6  
               13 TRENTON CATHOLIC                   622               6  
               15 MARIST                             529               4  
               16 WILDWOOD CATHOLIC                  6212              3  
 
                    Male Team Scores -  3 South B Division                     
            Place School                                          Points
       ===================================================================
                1 PINGRY                             5116            159  
                2 SAINT JOS HAMMONTON                628             135.5
                3 HOLY SPIRIT                        617              53  
                4 GILL ST. BERNARD'S                 5230             51  
                5 TIMOTHY CHRISTIAN                  5249             33  
                6 SAINT ROSE                         6211             29  
                7 ROSELLE CATHOLIC                   5119             28.5
                8 TRENTON CATHOLIC                   622              20  
                8 MATER DEI                          621              20  
               10 WARDLAW-HARTRIDGE                  5131             12  
               11 CARDINAL MCCARRICK                 629               3  
               12 MARIST                             529               1