Lenape Regional HS District Meet

Licensed to Tomahawk Timing - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 5/10/2012 09:13 PM
               Lenape Regional HS District Meet 2012 - 5/10/2012               
                                  Shawnee HS                                   
                                    Results                                    

Girls 100 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1   486 Johnson, Annie         Shawnee                11.70      12.51   2   6   
  2   468 Duncan, Julie          Shawnee                12.40      12.96   2   4   
  3    37 Foster, Courtney       Cherokee               12.30      13.10   2   3   
  4    47 Green, Alicia          Cherokee               13.00      13.13   1   2   
  5   361 Grovatt, Katie         Seneca                 12.90      13.19   1   1   
  6   154 Anderson, Dionna       Lenape                 12.90      13.30   1 
  7   435 Watson, Taylor         Seneca                 13.50      13.52   1 
  8   494 Maladra, Jenna         Shawnee                12.80      13.60   2 
  9   176 Constant, Imani        Lenape                 12.80      13.63   2 
 10   339 Chant, Maddison        Seneca                 13.70      14.04   1 

Girls 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1   486 Johnson, Annie         Shawnee                24.98      25.52   2   6   
  2   468 Duncan, Julie          Shawnee                26.30      26.71   2   4   
  3   299 Thompson, Evann        Lenape                 25.90      26.75   2   3   
  4   361 Grovatt, Katie         Seneca                 26.60      26.97   1   2   
  5   186 De Las Heras, Ana      Lenape                 26.10      26.99   2   1   
  6   265 Pettipaw, Carly        Lenape                 26.30      27.25   2 
  7   129 Strauss, Jess          Cherokee               26.70      27.85   1 
  8   435 Watson, Taylor         Seneca                 27.50      28.01   1 
  9   357 Garthwaite, Hailey     Seneca                 27.50      28.44   1 
 10   504 Metzgar, Rachel        Shawnee                28.10      28.55   1 
 11    54 Harrison, Ashley       Cherokee               27.80      28.66   1 

Girls 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1   486 Johnson, Annie         Shawnee                57.20      57.06   2   6   
  2   361 Grovatt, Katie         Seneca                 59.02      59.83   2   4   
  3    37 Foster, Courtney       Cherokee               58.30      59.83   2   3   
  4   186 De Las Heras, Ana      Lenape                 59.10    1:00.99   2   2   
  5   231 Johnson, Monet         Lenape               1:02.20    1:03.35   1   1   
  6    85 McGlashan, Taylor      Cherokee             1:02.70    1:03.52   1 
  6   468 Duncan, Julie          Shawnee              1:00.80    1:03.52   2 
  8   397 Merski, Elizabeth      Seneca               1:02.20    1:03.70   2 
  9    67 King, Brittany         Cherokee             1:03.76    1:04.38   1 
 10   494 Maladra, Jenna         Shawnee              1:03.99    1:04.96   1 
 11   339 Chant, Maddison        Seneca               1:03.60    1:05.04   1 

Girls 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   463 DeSpirito, Julia       Shawnee              2:16.00    2:19.46    6   
  2   246 McGee, Emily           Lenape               2:17.00    2:21.75    4   
  3   256 Ocasio, Natalia        Lenape               2:15.00    2:22.21    3   
  4   151 Wright, Jess           Cherokee             2:16.00    2:26.32    2   
  5   114 Robbie, Sarah          Cherokee             2:26.00    2:29.38    1   
  6   355 Flemming, Stephani     Seneca               2:26.00    2:30.91  
  7   240 Londreqan, Annie       Lenape               2:28.00    2:34.57  
  8   369 Horn, Kirsten          Seneca               2:31.00    2:38.61  
  9   448 Bendixen, Nina         Shawnee              2:42.00    2:39.57  
 10   493 Leventon, Renee        Shawnee              2:37.00    2:40.39  
 11   401 Morison, Sarah         Seneca               2:44.00    2:52.07  

Girls 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   256 Ocasio, Natalia        Lenape               5:02.00    5:05.07    6   
  2   199 Franklin, Camille      Lenape               5:05.00    5:12.11    4   
  3   463 DeSpirito, Julia       Shawnee              5:15.00    5:17.97    3   
  4   400 Monoghan, Amy          Seneca               5:24.00    5:23.63    2   
  5   515 Niedrach, Kristen      Shawnee              5:07.00    5:27.00    1   
  6   533 Stang, Shannon         Shawnee              5:30.00    5:36.85  
  7   275 Restivo, Lizzy         Lenape               5:42.00    5:52.75  
  8     2 Amariti, Julia         Cherokee             5:59.00    6:04.03  
  9    18 Chmielinski, Jess      Cherokee             5:58.00    6:05.83  
 10   403 Navarra, Theresa       Seneca               6:06.00    6:10.11  

Girls 3200 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   274 Restivo, Amanda        Lenape              11:30.00   11:40.93    6   
  2   199 Franklin, Camille      Lenape              11:30.00   11:52.59    4   
  3   422 Schiffhauer, Mara      Seneca              11:40.00   11:59.57    3   
  4   533 Stang, Shannon         Shawnee             11:45.00   12:05.05    2   
  5   290 Stanley, Brooke        Lenape              12:20.00   12:32.54    1   
  6   335 Bunnell, Josie         Seneca              13:15.00   13:36.56  
  7   128 Stone, Courtney        Cherokee            13:10.00   13:37.35  
  8   375 Jones, Emily           Seneca              14:01.00   14:36.16  
  9   536 Swiatkowski, Megan     Shawnee             13:00.00   14:41.65  

Girls 5000 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   386 Macauley, Paige        Seneca              19:10.00   19:31.83    6   
  2     3 Arnold, Melissa        Cherokee            20:01.00   19:55.11    4   
  3   279 Ryan, Maeve            Lenape              20:15.00   20:03.23    3   
  4   117 Sands, Melanie         Cherokee            21:11.00   21:01.28    2   
  5   305 Vicente, Leanne        Lenape              20:20.00   21:02.19    1   
  6   304 Vicente, Brenna        Lenape              20:30.00   21:32.59  
  7   379 Kurp, Bridget          Seneca              21:50.00   21:46.01  
  8   134 Vassalotti, Gabrie     Cherokee            21:26.00   21:56.82  
  9   472 Fair, Marybeth         Shawnee             22:43.00   22:23.48  
 10   496 Malpass, Julia         Shawnee             23:42.00   22:53.25  

Girls 100 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1    91 Montague, Elizabet     Cherokee               15.14      15.05   2   6   
  2   299 Thompson, Evann        Lenape                 15.10      15.08   2   4   
  3   177 Cox, Allison           Lenape                 16.20      15.84   2   3   
  4    87 Metzger, Clarice       Cherokee               16.40      16.23   2   2   
  5   436 Webb, Moriah           Seneca                 16.70      16.44   2   1   
  6   452 Black, Kristen         Shawnee                17.50      18.25   2 
  7   234 LaRosa, Sabrina        Lenape                 18.50      18.54   1 
  8   420 Roseboro, Deborah      Seneca                 19.00      19.41   1 
  9    35 Foglia, Madison        Cherokee               19.30      19.42   1 
 10   345 D'Auria, Lauren        Seneca                 19.90      20.07   1 
 11   498 Maslowych, Nadia       Shawnee                19.80      20.76   1 

Girls 400 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1   299 Thompson, Evann        Lenape               1:05.10    1:07.31   2   6   
  2   265 Pettipaw, Carly        Lenape               1:06.40    1:07.95   2   4   
  3    91 Montague, Elizabet     Cherokee             1:06.50    1:10.32   2   3   
  4   436 Webb, Moriah           Seneca               1:08.20    1:11.85   2   2   
  5   230 Jelks, Kiara           Lenape               1:09.20    1:14.43   2   1   
  6    87 Metzger, Clarice       Cherokee             1:12.00    1:18.21   2 
  7    35 Foglia, Madison        Cherokee             1:18.00    1:20.13   1 
  8   498 Maslowych, Nadia       Shawnee              1:19.80    1:23.20   1 
  9   370 Horner, Julie          Seneca               1:20.00    1:25.03   1 
 10   420 Roseboro, Deborah      Seneca               1:18.00    1:28.45   1 

Girls 4x100 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Cherokee  'A'                                       49.97      51.07    6   
     1) 47 Green, Alicia                2) 149 Woodard, Jess              
     3) 129 Strauss, Jess               4) 59 Iannone, Danielle           
  2 Lenape High School  'A'                             49.60      51.21    4   
     1) 176 Constant, Imani             2) 177 Cox, Allison               
     3) 310 Wilkerson, Shaya            4) 154 Anderson, Dionna           
  3 shawnee  'A'                                        52.00      53.91    2   
     1) 504 Metzgar, Rachel             2) 547 Wiker, Abbey               
     3) 531 Smith, Taylor               4) 494 Maladra, Jenna             
  4 Seneca  'A'                                         53.28      54.11  
     1) 339 Chant, Maddison             2) 435 Watson, Taylor             
     3) 357 Garthwaite, Hailey          4) 361 Grovatt, Katie             

Girls 4x400 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Lenape High School  'A'                           3:56.00    4:08.28    6   
     1) 265 Pettipaw, Carly             2) 177 Cox, Allison               
     3) 299 Thompson, Evann             4) 186 De Las Heras, Ana          
  2 Seneca  'A'                                       4:14.00    4:17.95    4   
     1) 436 Webb, Moriah                2) 365 Hess, Madison              
     3) 397 Merski, Elizabeth           4) 361 Grovatt, Katie             
  3 Cherokee  'A'                                     3:58.00    4:18.25    2   

Girls 4x800 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Lenape High School  'A'                           9:40.00   10:01.55    6   
     1) 161 Barton, Jenna               2) 233 Kopec, Olivia              
     3) 274 Restivo, Amanda             4) 290 Stanley, Brooke            
  2 Cherokee  'A'                                    10:08.00   10:38.26    4   
     1) 17 Chiarelli, Alexa             2) 32 Ecker, Leigh Ann            
     3) 1 Ahern, Taylor                 4) 70 Kulcyk, Melissa             
  3 Seneca  'A'                                      11:00.00   12:38.65    2   
     1) 401 Morison, Sarah              2) 403 Navarra, Theresa           
     3) 375 Jones, Emily                4) 335 Bunnell, Josie             

Girls High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   310 Wilkerson, Shaya       Lenape               5-00.00    5-00.00    6   
  2    68 Knittel, Alexis        Cherokee             4-10.00    4-10.00    4   
  3    87 Metzger, Clarice       Cherokee             4-10.00    4-08.00    3   
  4    28 DiGeambeardino, Mi     Cherokee             4-10.00    4-06.00    1.50
  4   397 Merski, Elizabeth      Seneca               4-08.00    4-06.00    1.50
  6   528 Selby, Brianna         Shawnee              4-06.00    4-04.00  
  6   461 Coker, Lauren          Shawnee              4-08.00    4-04.00  
  6   471 Ewing, Jessica         Shawnee              4-10.00    4-04.00  
  6   234 LaRosa, Sabrina        Lenape               4-06.00    4-04.00  
  6   357 Garthwaite, Hailey     Seneca               4-06.00    4-04.00  
 11   420 Roseboro, Deborah      Seneca               4-04.00    4-00.00  

Girls Pole Vault
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   138 Visconti, Kristen      Cherokee             9-00.00    9-00.00    6   
  2   151 Wright, Jess           Cherokee             9-00.00    8-06.00    4   
  3   249 McGrogan, Liz          Lenape               8-06.00    8-00.00    3   
  4   123 Shoop, Sarah           Cherokee             7-06.00    7-06.00    2   
  5   222 Higgins, Rachel        Lenape               7-06.00    7-00.00    1   
  6   389 Maira, Emilee          Seneca               7-06.00   J7-00.00  
  6   280 Salvador, Shaine       Lenape               8-00.00   J7-00.00  
 --   507 Minder, Elizabeth      Shawnee              7-00.00         NH  
 --   519 Patterson, Jordan      Shawnee              7-00.00         NH  

Girls Long Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   310 Wilkerson, Shaya       Lenape              17-02.00   16-04.75    6   
  2   177 Cox, Allison           Lenape              16-08.00   16-03.75    4   
  3   241 Ma, Joanna             Lenape              14-11.00   14-10.50    3   
  4   515 Niedrach, Kristen      Shawnee             15-08.75   14-03.50    2   
  5    68 Knittel, Alexis        Cherokee            14-01.00   14-01.75    1   
  6    28 DiGeambeardino, Mi     Cherokee            14-01.00   13-11.75  
  7   365 Hess, Madison          Seneca              14-01.00   13-05.25  
  8   389 Maira, Emilee          Seneca              12-07.00   10-10.50  

Girls Triple Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   310 Wilkerson, Shaya       Lenape              37-04.00   37-04.25    6   
  2    68 Knittel, Alexis        Cherokee            31-05.50   34-06.75    4   
  3   532 Soorikian, Alyssa      Shawnee             29-10.00   32-04.00    3   
  4   436 Webb, Moriah           Seneca              32-03.00   31-02.75    2   
  5    28 DiGeambeardino, Mi     Cherokee            29-01.00   29-11.00    1   
  6   357 Garthwaite, Hailey     Seneca              28-11.00   29-03.25  
  7   519 Patterson, Jordan      Shawnee             29-03.00   28-06.50  

Girls Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   149 Woodard, Jess          Cherokee            44-06.75   44-08.00    6   
  2    64 Jones, Keyarah         Cherokee            33-00.75   34-04.75    4   
  3     8 Bowers, Sarah          Cherokee            30-06.00   31-11.00    3   
  4   292 Stinsman, Samantha     Lenape              32-11.00   31-04.00    2   
  5   461 Coker, Lauren          Shawnee             30-11.00   29-01.00    1   
  6   269 Pringle, Ciane         Lenape              32-06.00   28-09.75  
  7   387 MacDougall, Brynn      Seneca              28-08.00   28-02.25  
  8   415 Rahinsky, Stephani     Seneca              25-00.75   27-03.75  
  9   551 Gershman, Lenape       Lenape              30-00.00   26-10.25  
 10   526 Sanelli, Nicole        Shawnee             28-01.00   26-06.00  
 11   475 Fuimaono, Bailey       Shawnee             27-07.00   25-09.50  

Girls Discus Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   149 Woodard, Jess          Cherokee              151-07     124-07    6   
  2    64 Jones, Keyarah         Cherokee              105-03     110-03    4   
  3   269 Pringle, Ciane         Lenape                102-08      96-10    3   
  4   292 Stinsman, Samantha     Lenape                101-00      93-00    2   
  5   366 Hoffing, Rachel        Seneca                 87-00      89-11    1   
  6   158 Avgousti, Samantha     Lenape                 83-06      87-07  
  7   526 Sanelli, Nicole        Shawnee                80-00      82-08  
  8   475 Fuimaono, Bailey       Shawnee                75-07      82-01  
  9   461 Coker, Lauren          Shawnee                83-00      72-00  
 10   415 Rahinsky, Stephani     Seneca                 75-11      71-09  
 11     8 Bowers, Sarah          Cherokee               82-06      69-00  
 12   345 D'Auria, Lauren        Seneca                 71-04      63-09  

Girls Javelin Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   292 Stinsman, Samantha     Lenape                104-00     101-03    6   
  2   223 Hofmann, Sara          Lenape                 97-00     100-01    4   
  3   108 Prate, Courtney        Cherokee               86-08      89-10    3   
  4   157 Atabek, Zoey           Lenape                 98-00      89-00    2   
  5   397 Merski, Elizabeth      Seneca                 87-10      88-04    1   
  6   387 MacDougall, Brynn      Seneca                 87-11      81-10  
  7   523 Portner, Annie         Shawnee                77-08      79-07  
  8   366 Hoffing, Rachel        Seneca                 70-07      74-04  
  9    96 Norris, Shelby         Cherokee               63-00      71-06  
 10   549 Wood, Kiersten         Shawnee                58-00      58-02  

Boys 100 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1    63 Johnson, Duane         Cherokee               11.20      11.24   2   6   
  2   162 Bartow, Joel           Lenape                 11.40      11.37   2   4   
  3   132 Tracey, Shawn          Cherokee               11.50      11.60   2   3   
  4   239 Liebling, Jordan       Lenape                 11.90      11.73   2   2   
  5    21 Conner, Eli            Cherokee               11.20      11.74   2   1   
  6   485 Jacob, Flores          Shawnee                11.60      11.75   2 
  7   546 Wigley, Kyle           Shawnee                12.20      11.87   1 
  8   372 Hutchinson, Wayne      Seneca                 12.50      12.34   1 
  9   344 DaSilva, Al            Seneca                 12.10      12.36   1 
 10   417 Rangel, Jake           Seneca                 12.10      12.54   1 

Boys 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1    63 Johnson, Duane         Cherokee               22.30      23.03   2   6   
  2   162 Bartow, Joel           Lenape                 23.30      23.15   2   4   
  3   356 Foley, Dave            Seneca                 23.00      23.59   2   3   
  4   239 Liebling, Jordan       Lenape                 24.00      23.88   1   2   
  5   179 Crudup, Zakee          Lenape                 24.00      23.91   1   1   
  6   485 Jacob, Flores          Shawnee                23.80      24.31   1 
  7   404 Nesko, Danny           Seneca                 25.00      24.92   1 
  8   371 Hotz, Brian            Seneca                 24.60      25.71   1 

Boys 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1   137 Viscidy, Drew          Cherokee               49.50      51.12   2   6   
  2   450 Biggiani, Greg         Shawnee                49.80      51.33   2   4   
  3   110 Rapp, Brandon          Cherokee               49.50      51.47   2   3   
  4   356 Foley, Dave            Seneca                 51.80      52.16   1   2   
  5   228 James, Lawrence        Lenape                 50.30      52.60   2   1   
  6   306 Walker, Jordan         Lenape                 51.20      52.71   2 
  7   308 Welcome, Anias         Lenape                 53.10      53.58   1 
  8   371 Hotz, Brian            Seneca                 53.00      53.92   1 
  9     5 Barr, John             Cherokee               50.50      54.06   2 
 10   404 Nesko, Danny           Seneca                 54.00      54.97   1 
 11   485 Jacob, Flores          Shawnee                53.20      55.16   1 

Boys 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1    86 Merrigan, Colin        Cherokee             1:57.80    1:59.09    6   
  2   126 Staudt, Ross           Cherokee             1:57.51    2:00.47    4   
  3   302 Vance, Ryan            Lenape               1:58.00    2:01.67    3   
  4   483 Herr, Conner           Shawnee              2:02.00    2:03.27    2   
  5   208 Greco, Julian          Lenape               2:05.00    2:07.64    1   
  6   181 Dannenfelser, Mike     Lenape               2:01.00    2:10.04  
  7   327 Bohi, Ed               Seneca               2:01.00    2:10.95  
  8   342 Curtain, Tim           Seneca               2:05.00    2:12.82  
  9    60 Ilagan, Brandon        Cherokee             2:05.20    2:14.36  
 10   495 Malpass, Jon           Shawnee              2:12.00    2:14.61  
 11   453 Blanco, Zach           Shawnee              2:13.00    2:19.19  
 12   325 Bechtel, Nate          Seneca               2:15.00    2:22.20  

Boys 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   146 Wilson, Shawn          Cherokee             4:18.00    4:33.04    6   
  2   483 Herr, Conner           Shawnee              4:30.00    4:34.85    4   
  3   513 Murray, Peter          Shawnee              4:26.00    4:35.77    3   
  4   208 Greco, Julian          Lenape               4:31.00    4:36.55    2   
  5   254 Mulroy, Sean           Lenape               4:36.00    4:45.27    1   
  6   393 McGrainer, Alex        Seneca               4:35.00    4:48.71  
  7    78 Lowinger, Mike         Cherokee             4:32.00    4:53.10  
  8   173 Christou, Yianni       Lenape               4:47.00    4:53.58  
  9   518 Orourke, Matt          Shawnee              4:50.00    5:08.31  
 10   423 Schubert, Ryan         Seneca               4:50.00    5:18.20  
 11   332 Brown, Ian             Seneca               5:15.00    5:23.01  

Boys 3200 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   513 Murray, Peter          Shawnee             10:05.00    9:52.35    6   
  2   135 Venanzi, Matt          Cherokee             9:54.80   10:03.60    4   
  3    79 Lynch, Aiden           Cherokee            10:03.90   10:18.62    3   
  4   254 Mulroy, Sean           Lenape               9:39.00   10:26.60    2   
  5   178 Cox, Marquis           Lenape               9:55.00   10:34.40    1   
  6    26 Decker, Matt           Cherokee            10:24.80   10:56.09  
  7   317 Yecco, Joe             Lenape              11:30.00   11:20.30  
  8   518 Orourke, Matt          Shawnee             11:00.00   11:32.08  
  9   383 Lupo, Joe              Seneca              11:20.00   11:38.21  

Boys 5000 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   178 Cox, Marquis           Lenape              16:16.00   15:11.84    6   
  2    57 Hournug, William       Cherokee            16:50.00   15:27.18    4   
  3    93 Morgan, Jeremy         Cherokee            17:00.00   15:30.44    3   
  4   258 O'Leary, Dan           Lenape              16:45.00   16:07.52    2   
  5    27 Detone, Justin         Cherokee            17:50.00   16:25.90    1   
  6   537 Sye, Trevor            Shawnee             16:45.00   16:44.53  
  7   406 Olson, Nick            Seneca              20:00.00   19:43.11  

Boys 110 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1   450 Biggiani, Greg         Shawnee                14.80      14.84   2   6   
  2   311 Williams, Michael      Lenape                 15.80      15.63   2   4   
  3   395 McKay, Mike            Seneca                 15.60      15.72   2   3   
  4   341 Connely, Dan           Seneca                 15.50      16.51   2   2   
  5   226 Hughes, Tyree          Lenape                 16.70      16.78   2   1   
  6    94 Mudge, Eric            Cherokee               17.80      16.95   1 
  7   193 Durham, Bryce          Lenape                 18.00      17.68   1 
  8    39 Gallo, Mike            Cherokee               17.50      18.33   1 
  9    77 Lobascio, Brent        Cherokee               18.50      21.47   1 
 10   478 Gardella, Vince        Shawnee                17.80      24.28   1 

Boys 400 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1   311 Williams, Michael      Lenape                 57.40      57.09   2   6   
  2   341 Connely, Dan           Seneca                 57.00      57.82   2   4   
  3   450 Biggiani, Greg         Shawnee                56.00      59.48   2   3   
  4   371 Hotz, Brian            Seneca                 58.00      59.70   2   2   
  5   226 Hughes, Tyree          Lenape                 59.40    1:02.64   2   1   
  6    39 Gallo, Mike            Cherokee             1:06.50    1:03.66   1 
  7   193 Durham, Bryce          Lenape               1:04.00    1:03.67   1 
  8    77 Lobascio, Brent        Cherokee             1:08.10    1:07.46   1 
  9   478 Gardella, Vince        Shawnee              1:07.00    1:09.93   1 
 10   489 Koellner, Chris        Shawnee              1:09.00    1:13.33   1 

Boys 4x100 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Cherokee  'A'                                       44.30      44.75    6   
     1) 62 Jackson, Matt                2) 63 Johnson, Duane              
     3) 132 Tracey, Shawn               4) 21 Conner, Eli                 
  2 Lenape High School  'A'                             45.70      45.33    4   
     1) 162 Bartow, Joel                2) 239 Liebling, Jordan           
     3) 264 Penny, Dallas               4) 179 Crudup, Zakee              
  3 Seneca  'A'                                         45.40      46.08    2   
     1) 341 Connely, Dan                2) 395 McKay, Mike                
     3) 356 Foley, Dave                 4) 409 Oyola, Ryan                

Boys 4x400 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Cherokee  'A'                                     3:22.00    3:27.36    6   
     1) 137 Viscidy, Drew               2) 110 Rapp, Brandon              
     3) 86 Merrigan, Colin              4) 126 Staudt, Ross               
  2 Lenape High School  'A'                           3:29.00    3:29.55    4   
     1) 228 James, Lawrence             2) 311 Williams, Michael          
     3) 306 Walker, Jordan              4) 308 Welcome, Anias             
  3 Seneca  'A'                                       3:35.00    3:48.21    2   
     1) 341 Connely, Dan                2) 393 McGrainer, Alex            
     3) 371 Hotz, Brian                 4) 356 Foley, Dave                

Boys 4x800 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Cherokee  'A'                                     8:35.00    8:34.39    6   
     1) 60 Ilagan, Brandon              2) 51 Hare, Mike                  
     3) 10 Burch, Kaleb                 4) 53 Harper, Robert              
  2 Lenape High School  'A'                           8:33.00    8:34.82    4   
     1) 181 Dannenfelser, Mike          2) 194 Erlanger, Seth             
     3) 243 Maynes, Andrew              4) 264 Penny, Dallas              
  3 Seneca  'A'                                       8:22.00    8:36.70    2   
     1) 327 Bohi, Ed                    2) 423 Schubert, Ryan             
     3) 342 Curtain, Tim                4) 393 McGrainer, Alex            
  4 shawnee  'A'                                      9:02.00    9:15.24  
     1) 495 Malpass, Jon                2) 530 Smith, Spencer             
     3) 489 Koellner, Chris             4) 453 Blanco, Zach               

Boys High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   409 Oyola, Ryan            Seneca               6-00.00    5-08.00    6   
  2   238 Liebling, Jake         Lenape               5-06.00    5-06.00    4   
  3     4 Aughenbaugh, Jorda     Cherokee             5-03.00    5-04.00    3   
  4    69 Kramer, Jason          Cherokee             5-04.00   J5-04.00    2   
  5   155 Anthony, Malcom        Lenape               5-03.00   J5-04.00    1   
  6   548 Winters, Zach          Shawnee              5-06.00   J5-04.00  
  7   112 Rhodes, Matt           Cherokee             5-04.00    5-02.00  
  8   162 Bartow, Joel           Lenape               5-03.00    5-00.00  

Boys Pole Vault
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   548 Winters, Zach          Shawnee             14-00.00   13-07.00    6   
  2    94 Mudge, Eric            Cherokee            11-00.00   11-00.00    4   
  3   294 Storms, David          Lenape              10-06.00   10-00.00    3   
  4   182 Dannenfelser, Nick     Lenape               9-06.00    9-06.00    2   
  5   136 Villaverde, Louis      Cherokee             9-00.00    9-00.00    1   
  6   417 Rangel, Jake           Seneca              10-00.00   J9-00.00  
  7   495 Malpass, Jon           Shawnee              9-06.00    8-06.00  
  7   205 Gouveia, Chris         Lenape               8-06.00    8-06.00  
  9     4 Aughenbaugh, Jorda     Cherokee                        7-06.00  
  9   364 Hathaway, Dillon       Seneca               9-00.00    7-06.00  

Boys Long Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   395 McKay, Mike            Seneca              19-11.00   19-06.00    6   
  2   226 Hughes, Tyree          Lenape              19-04.75   19-02.50    4   
  3   112 Rhodes, Matt           Cherokee            18-11.00   18-09.50    3   
  4   409 Oyola, Ryan            Seneca              18-08.00   18-03.00    2   
  5   140 Webb, Andrew           Cherokee            18-05.50   18-02.00    1   
  6   150 Woodard, Marc          Cherokee            17-11.25   17-08.75  
  7   155 Anthony, Malcom        Lenape              17-05.50   17-04.75  
  8   460 Clark, Eric            Shawnee             18-00.00   17-02.75  
  9   308 Welcome, Anias         Lenape              17-10.50   16-10.50  
 --   402 Mulvihill, Mike        Seneca              17-05.00  X16-09.75  

Boys Triple Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   409 Oyola, Ryan            Seneca              39-05.00   38-01.50    6   
  2    75 Lee, Charles           Cherokee            37-11.25   37-10.75    4   
  3   395 McKay, Mike            Seneca              39-06.00   37-10.50    3   
  4   460 Clark, Eric            Shawnee             38-00.00   37-05.75    2   
  5   308 Welcome, Anias         Lenape              37-02.50   36-02.00    1   
  6   238 Liebling, Jake         Lenape              34-11.50   36-00.00  
  7   140 Webb, Andrew           Cherokee            36-09.25   35-08.50  
  8   102 Patel, Aakash          Cherokee            36-09.50   35-07.00  
  9   294 Storms, David          Lenape              37-02.75   34-07.25  
 10   372 Hutchinson, Wayne      Seneca              33-00.00   34-07.00  

Boys Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   438 Woods, Rob             Seneca              56-02.00   49-05.00    6   
  2    22 Conway, Mike           Cherokee            42-05.50   47-01.00    4   
  3    80 Madden, Zach           Cherokee            47-10.50   46-01.00    3   
  4    83 McCleese, Brandon      Cherokee            43-00.00   45-03.50    2   
  5   278 Ryan, Aidan            Lenape              44-04.00   42-09.00    1   
  6   191 DiPietrantonio, Lu     Lenape              41-02.00   42-04.25  
  7   328 Bonn, Steve            Seneca              41-04.00   39-10.00  
  8   196 Felderstein, Alex      Lenape              41-00.00   39-07.25  
  9   499 Matt, Igo              Shawnee             40-00.00   36-04.00  
 10   360 Grady, Shane           Seneca              33-09.00   34-00.00  
 11   502 Mcmullen, Kevin        Shawnee             36-00.00   33-10.25  
 12   529 Silverstein, Mike      Shawnee             32-00.00   32-00.00  

Boys Discus Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1    83 McCleese, Brandon      Cherokee              140-00     135-11    6   
  2   438 Woods, Rob             Seneca                119-00     117-10    4   
  3   328 Bonn, Steve            Seneca                114-00  112-03.75    3   
  4    80 Madden, Zach           Cherokee              102-00     110-03    2   
  5   412 Porter, Barry          Seneca                120-00     106-04    1   
  6   278 Ryan, Aidan            Lenape                115-00     101-08  
  7   285 Singh, Sukwinder       Lenape                109-00      97-09  
  8   261 Parente, Alex          Lenape                120-00      97-03  
  9   529 Silverstein, Mike      Shawnee                96-00      94-04  
 10   502 Mcmullen, Kevin        Shawnee                98-00      87-10  
 11    14 Cashin, Mark           Cherokee              100-00      87-01  
 --   499 Matt, Igo              Shawnee                82-00     X84-02  

Boys Javelin Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   412 Porter, Barry          Seneca                153-00     159-05    6   
  2    83 McCleese, Brandon      Cherokee              160-00     157-00    4   
  3   115 Rosenberg, Evan        Cherokee              140-00     142-00    3   
  4   428 Szelc, Ryan            Seneca                133-00     134-04    2   
  5   505 Miller, Brody          Shawnee               138-00     129-07    1   
  6   261 Parente, Alex          Lenape                116-04     125-03  
  7    22 Conway, Mike           Cherokee              100-00     124-07  
  8   191 DiPietrantonio, Lu     Lenape                135-06     120-11  
  9   266 Pilling, Alex          Lenape                110-00     107-07  
 10   529 Silverstein, Mike      Shawnee               116-00     104-00  

                    Women - Team Rankings - 19 Events Scored
===============================================================================
    1) Lenape High School         121        2) Cherokee                   92.50
    3) shawnee                     46        4) Seneca                     32.50

                    Men - Team Rankings - 19 Events Scored
===============================================================================
    1) Cherokee                   116        2) Lenape High School         72   
    3) Seneca                      67        4) shawnee                    37
Advertisements