Haddonfield Running Co. Elite Meet

Haddonfield Running Co Elite – 6/10/2010

 

Haddonfield

 

Results

 

 

 

Girls 800 Meter Dash

 

=========================================================================

 

Name                    Year School                  Seed     Finals

 

=========================================================================

 

Finals

 

1 2 Smoot, Kristin             Unattached           2:13.00    2:13.70

 

2 4 Ojeda, Jillian             Unattached           2:19.00    2:17.40

 

3 3 Pereira, Kelly             Unattached           2:16.00    2:18.30

 

4 1 Hessert, Jenna             Unattached           2:12.71    2:18.70

 

5 52 Pereira, Emily            Unattached           2:26.00    2:19.60

 

6 6 Giordano, Dana             Unattached           2:20.00    2:20.00

 

7 5 Henderson, Isabel          Unattached           2:19.00    2:24.20

 

8 7 Sharkey, Liz               Unattached           2:21.00    2:26.80

 

 

 

Girls 1600 Meter Dash

 

=========================================================================

 

Name                    Year School                  Seed     Finals

 

=========================================================================

 

1 20 Malloy, Meghan            Unattached           5:18.00    5:15.57

 

2 24 Lubonski, Kayla           Unattached           5:25.00    5:17.86

 

3 22 Dipietrantonio, Monta     Unattached           5:22.00    5:17.88

 

4 21 Malloy, Kelly             Unattached           5:19.00    5:21.18

 

5 23 Kelly, Courtney           Unattached           5:25.00    5:22.78

 

 

 

Girls Shot Put

 

=========================================================================

 

Name                    Year School                  Seed     Finals

 

=========================================================================

 

1 51 Rose, Janiece             Unattached                     40-08.00

 

2 57 woodard, jess             Unattached                     37-00.50

 

3 58 jones, keyarah            Unattached                     31-09.50

 

 

 

Girls Discus Throw

 

=========================================================================

 

Name                    Year School                  Seed     Finals

 

=========================================================================

 

1 57 woodard, jess             Unattached                       125-04

 

 

 

Boys 400 Meter Dash

 

=========================================================================

 

Name                    Year School                  Seed     Finals

 

=========================================================================

 

1 48 Feigin, Jon               Unattached                        50.45

 

2 44 Webb, Kyle                Unattached                        50.48

 

3 45 Williams, Marcus          Unattached                        52.25

 

 

 

Boys 800 Meter Dash

 

=========================================================================

 

Name                    Year School                  Seed     Finals

 

=========================================================================

 

1 8 Potts, Ben                 Unattached           1:54.00    1:53.49

 

2 43 Morrone, Steve            Unattached           1:53.61    1:53.55

 

3 12 Mussbaum, Matt            Unattached           1:57.00    1:55.33

 

4 10 Butenewicz, Steve         Unattached           1:55.00    1:55.44

 

5 16 Satyakumar, Kapil         Unattached           1:59.00    1:55.84

 

6 49 Walter, Brian             Unattached           1:54.00    1:56.20

 

7 9 Baker, Colin               Unattached           1:55.00    1:56.36

 

8 15 Davis, Cullen             Unattached           1:59.00    1:57.09

 

9 18 Vance, Ryan               Unattached           1:59.00    1:57.54

 

10 11 Clonan, Kyle              Unattached           1:57.80    1:57.80

 

11 13 Devine, Rob               Unattached           1:58.00    1:57.87

 

12 17 Napolitano, Rob           Unattached           1:59.00    1:57.95

 

13 19 Meunch, Kyle              Unattached           2:00.00    2:06.43

 

 

 

Boys 1600 Meter Dash

 

=========================================================================

 

Name                    Year School                  Seed     Finals

 

=========================================================================

 

1 27 Valeriani, Matt           Unattached           4:18.00    4:15.90

 

2 26 Burkholder, Steve         Unattached           4:15.00    4:18.02

 

3 55 gooding, darrel           Unattached                      4:20.67

 

4 30 Deckert, Brady            Unattached           4:22.00    4:21.79

 

5 32 Pradhan, Sean             Unattached           4:24.00    4:24.03

 

6 35 Trueman, John             Unattached           4:27.00    4:24.56

 

7 39 Kier, Nolan               Unattached           4:35.00    4:26.93

 

8 38 Thomas, Aaron             Unattached           4:29.00    4:27.75

 

9 36 Costello, Nick            Unattached           4:29.00    4:28.23

 

10 33 Field, Charlie            Unattached           4:25.00    4:28.30

 

11 37 Cummings, Tyler           Unattached           4:29.00    4:28.45

 

12 34 Dragonetti, Eric          Unattached           4:25.00    4:30.65

 

13 31 Roadside, Dustin          Unattached           4:24.00    4:35.68

 

14 40 Dobbs-Allsopp, Will       Unattached                      4:40.88

 

15 41 Guan, Michael             Unattached                      4:49.92

 

 

 

Boys Shot Put

 

=========================================================================

 

Name                    Year School                  Seed     Finals

 

=========================================================================

 

1 46 Jones, Kyle               Unattached                     51-07.00

 

2 56 doran, joe                Unattached                     47-06.00

 

3 50 Pondo, Chris              Unattached                     46-03.00

 

 

 

Boys Discus Throw

 

=========================================================================

 

Name                    Year School                  Seed     Finals

 

=========================================================================

 

1 47 Hickman, Jon              Unattached                       166-05

 

2 56 doran, joe                Unattached                       155-02

 

3 50 Pondo, Chris              Unattached                       139-08