Combined NJSIAA Boys

RaceTab 3 by MileSplit                Registered to: Tomahawk Timing, Tomahawk Timing

               NJSIAA South Sectional Combined - 11/9/2013 3:55:19 PM                
                        Delsea High School, Franklinville, NJ                        

                   Varsity Boys 5000 Meter Run                   
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Kyle Kroon            SR Toms River South      15:22.00     1
  2 Louis Corgliano       SR Hammonton             15:25.00     2
  3 Steve Maine           SR Highland Regional     15:37.00     3
  4 Noah Culbreath        JR Kingsway              15:55.00     4
  5 Dominick Munson       JR Timber Creek          15:57.00     5
  6 Sean Macpherson          Sterling              15:58.00     6
  7 Pietro Buonocore      JR Toms River South      16:04.00     7
  8 Ben Dillon            SR Cherry Hill East      16:06.00     8
  9 Aaron Groff           SO Cherry Hill East      16:07.00     9
 10 Dan O'Leary           SR Lenape                16:08.00    10
 11 Alex Gigliotti        SR Haddonfield           16:09.00    11
 12 Joe Inglis            SR Moorestown            16:09.00    12
 13 Luke Petela           JR Haddon Township       16:11.00    13
 14 John Greenberg        SR Haddonfield           16:14.00    14
 15 David Paduani            Egg Harbor            16:14.00    15
 16 Kyle Evernham         JR Kingsway              16:16.00    16
 17 Matt Stewart          SR Haddonfield           16:17.00    17
 18 Dan Helfand           JR Cherry Hill East      16:17.00    18
 19 Luke Wiley            SR Williamstown          16:18.00    19
 20 Joshua Clark          SO Highland Regional     16:20.00    20
 21 Kevin Horten          SR Moorestown            16:20.00    21
 22 Raymond Parsons       SR West Deptford         16:23.00    22
 23 Austin Stoner         SO Haddonfield           16:24.00    23
 24 Vincent DelConte         Egg Harbor            16:24.00    24
 25 Kaleb Burch           SR Cherokee              16:24.00    25
 26 Nick Nocco            SR Southern Regional     16:25.00    26
 27 Owen Long             SO Haddon Township       16:26.00    27
 28 Ryan Herlihy          JR Middle Township       16:26.00    28
 29 Ryan Carroll          JR Highland Regional     16:27.00    29
 30 Greg Pelose           SO Haddonfield           16:28.00    30
 31 Louis Paone           SR Ocean City            16:28.00    31
 32 Trevor Sye            SR Shawnee               16:28.00    32
 33 Cameron Allen         SR Timber Creek          16:29.00    33
 34 Andrew Shaw           SR Haddon Township       16:30.00    34
 35 Matt Young            11 Maple Shade           16:34.00    35
 36 Sam Carter            JR Delsea                16:34.00    36
 37 Mark Kundrotas        SR Hammonton             16:35.00    37
 38 Justin Branco         JR Delsea                16:35.00    38
 39 Giancarlo Martines    SR Cherry Hill West      16:35.00    39
 40 Christian Mele        JR Cherry Hill East      16:35.00    40
 41 Nicholas Maccariella  SR Cherokee              16:35.00    41
 42 Brett Michelini       SR Toms River South      16:36.00    42
 43 Myles Boerlin         JR Kingsway              16:36.00    43
 44 John Flavin              Toms River North      16:38.00    44
 45 Kevin Cianfarini      SR West Deptford         16:39.00    45
 46 Anthony Mills         SR Washington            16:41.00    46
 47 Trevor Gentek         JR Wildwood              16:42.00    47
 48 Nicholas Pschunder    SO Eastern Regional      16:42.00    48
 49 Sam Mercoli           11 Schalick              16:45.00    49
 50 Brandon Hadtke        JR Ocean City            16:45.00    50
 51 Christian Bermudez       Toms River North      16:45.00    51
 52 Jeff Braun            JR Cherry Hill East      16:46.00    52
 53 Matt Zubrzycki        JR Lenape                16:50.00    53
 54 Vipul Bhat            SO Eastern Regional      16:52.00    54
 55 Sean Corbley             Lacey                 16:53.00    55
 56 Adam Quann            SO Pennsville            16:54.00    56
 57 Danny Brennan         JR Haddonfield           16:55.00    57
 58 Brandon Lawrence      SR Pennsville            16:56.00    58
 59 Colin Brennan            Toms River North      16:56.00    59
 60 Samuel Gerstenbacher  10 Schalick              16:58.00    60
 61 Jose Figueroa         SO Highland Regional     16:58.00    61
 62 Scott Sherry          SO Cherry Hill West      16:58.00    62
 63 Joey Domanico         SO Haddon Township       17:00.00    63
 64 David Marino          SR Southern Regional     17:00.00    64
 65 Christopher Robison   JR Middle Township       17:01.00    65
 66 Joshua Laprise        FR Toms River East       17:01.00    66
 67 Dustin Sutton         SR Millville             17:03.00    67
 68 Dale Johnson          SR West Deptford         17:04.00    68
 69 Mark Mihlebach        SO Kingsway              17:04.00    69
 70 Josh Dillon           FR Cherry Hill East      17:04.00    70
 71 Edward Keenan         SR Ocean City            17:05.00    71
 72 Joe D'Amico           JR Central Regional      17:06.00    72
 73 Jacob Newsome         SR Ocean City            17:06.00    73
 74 James O'Hearn         SR Southern Regional     17:07.00    74
 75 Christian Cramer      SO Moorestown            17:08.00    75
 76 Evan Schmeizer        SO Ocean City            17:08.00    76
 77 Christou Yianni       JR Lenape                17:08.00    77
 78 Cole Parsons          SO Cherry Hill East      17:08.00    78
 79 Nick Falk             FR Cherokee              17:08.00    79
 80 Brendan Tecce         SR Shawnee               17:09.00    80
 81 Justin DeTone         JR Cherokee              17:10.00    81
 82 John Ladner           SR West Deptford         17:11.00    82
 83 Tyler Valdez          SO Highland Regional     17:11.00    83
 84 John Pierson          SR Delsea                17:11.00    84
 85 Chris Goings          JR Haddonfield           17:12.00    85
 86 Gavin Hawkes          JR Delsea                17:12.00    86
 87 John Kearns           SO Shawnee               17:12.00    87
 88 Bryan Dickinson       JR Shawnee               17:12.00    88
 89 Oscar Hernandez       JR Pitman                17:13.00    89
 90 Joe Di Filippo        SR Southern Regional     17:13.00    90
 91 Elijah Reid           SR Lindenwold            17:14.00    91
 92 Radcliffe Narinesingh SO Pleasantville         17:14.00    92
 93 Jason Richwall        SO Shawnee               17:14.00    93
 94 Ishmael Muhammad      SR Oakcrest              17:15.00    94
 95 James Muller          SR Shawnee               17:15.00    95
 96 Andrew Sennett           Gateway/Woodbury      17:16.00    96
 97 Michael Feraco        JR Middle Township       17:17.00    97
 98 Justin Fredhoff          Gateway/Woodbury      17:17.00    98
 99 Nate Balcerkiewicz    SR Seneca                17:17.00    99
100 Anthony Vela             Toms River North      17:17.00   100
101 Cosmo Pirozzi         10 Schalick              17:18.00   101
102 Nicholas Rivera       JR Camden                17:18.00   102
103 Destin Davis          JR Winslow Township      17:18.00   103
104 Chris Gandolfo-Lucia  JR Haddon Heights        17:19.00   104
105 Earl Heim             SO Mainland              17:20.00   105
106 Kenny Hunter          JR Bridgeton             17:21.00    --
107 Nickolas Boensch      SR Cherry Hill West      17:21.00   106
108 Michael Sennett          Gateway/Woodbury      17:22.00   107
109 Jabril Garlic         JR Woodstown             17:22.00   108
110 Trevor Culbreath      JR Kingsway              17:22.00   109
111 Zach Sylvester        SR Toms River East       17:22.00   110
112 James Camey           JR Mainland              17:23.00   111
113 Chris Loper           SR Haddon Township       17:24.00   112
114 Giovanni Aracena      SR Pleasantville         17:25.00   113
115 Christian Walko       JR Toms River South      17:25.00   114
116 Joe Lazzaro           SO Toms River South      17:25.00   115
117 Gus Jurasinski        JR Ocean City            17:25.00   116
118 Nate DeSimone         SR Kingsway              17:25.00   117
119 Austin Henry             Egg Harbor            17:25.00   118
120 Gunnar Pearson        FR Barnegat              17:26.00   119
121 Mawusi Mears             Sterling              17:26.00   120
122 Daniel Do             FR Absegami              17:26.00   121
123 Sam Morina               Paulsboro             17:27.00   122
124 Jack Shea             FR Cherokee              17:27.00   123
125 Tyler Brake           SR Cherry Hill West      17:27.00   124
126 Justin Smith          SO Pennsville            17:28.00   125
127 Jared Fox                Triton                17:28.00   126
128 Cody Raynor           SR Southern Regional     17:28.00   127
129 Nick Poaletti         SR Moorestown            17:29.00   128
130 Alvaro Perdomo        SO Pleasantville         17:30.00   129
131 Noah Prevard          SO Pleasantville         17:30.00   130
132 Ryan Grover              Sterling              17:30.00   131
133 Derek Earnhart        SR Delsea                17:30.00   132
134 Tyler Hellmig         SR Delsea                17:30.00   133
135 William Horner        SR Woodstown             17:31.00   134
136 Noah Riley               Toms River North      17:31.00   135
137 Joe Yecco             SR Lenape                17:31.00   136
138 Thomas Bardon         FR Pennsville            17:32.00   137
139 Mike` Chicalo            Sterling              17:32.00   138
140 Tim Werder            JR Toms River South      17:32.00   139
141 Chris Williams        SR Kingsway              17:32.00   140
142 Anthony Caruso        JR Eastern Regional      17:32.00   141
143 Daniel Henry          11 Clearview             17:33.00   142
144 Juancarlos Martinez   JR Toms River East       17:35.00   143
145 Zachary Blanco        SR Shawnee               17:35.00   144
146 Brandon Walters       SO Cedar Creek           17:36.00   145
147 Jeremy Doll           SR Pinelands             17:36.00   146
148 Nicholas Savio        JR Mainland              17:36.00   147
149 Hunter McNamara       11 Clearview             17:36.00   148
150 Nick VanZelst         JR Williamstown          17:36.00   149
151 A.J. Kilpatrick       SO West Deptford         17:37.00   150
152 Tyler Swietanski      SR West Deptford         17:37.00   151
153 James Brady           SO Hammonton             17:37.00   152
154 Joshua Chazin         SO Eastern Regional      17:37.00   153
155 Adam Dodds            JR Salem                 17:38.00    --
156 Eric Brasberger       JR Timber Creek          17:38.00   154
157 Bruce Prichard        JR Williamstown          17:38.00   155
158 Jason Muermann        SO Pitman                17:39.00   156
159 Robert King           SO Lindenwold            17:39.00   157
160 Sean Herrera          JR Haddon Heights        17:39.00   158
161 James Livecchi        SR Audubon               17:40.00   159
162 Brett Johnson         SO Ocean City            17:40.00   160
163 Joseph Firetto        JR Central Regional      17:40.00   161
164 Anthony Marrazzo      SR Cherokee              17:40.00   162
165 Jimmy Macpherson         Sterling              17:41.00   163
166 Matthew Clauss        SR Buena                 17:41.00   164
167 Mike Evans            SR Southern Regional     17:43.00   165
168 Zak Carpenter         SO Pennsville            17:44.00   166
169 Joey Hackney          JR Seneca                17:44.00   167
170 Ian Gromen            JR Haddon Heights        17:45.00   168
171 Mike Barsoum          JR Moorestown            17:45.00   169
172 Isaiah Etienne        SR Timber Creek          17:45.00   170
173 Dennis Williamson     JR Washington            17:46.00   171
174 Harun Kashem          SR Highland Regional     17:48.00   172
175 Giovanni Pirozzi      12 Schalick              17:49.00   173
176 Mitchel Wileczek      SO West Deptford         17:49.00   174
177 Aaron Speyer             Toms River North      17:50.00   175
178 Steve Gravlin         SO Cherokee              17:50.00   176
179 Zachary Warren        JR Timber Creek          17:51.00   177
180 Owen Barrett          SO Cherry Hill West      17:51.00   178
181 Ronald Moore          10 Clearview             17:51.00   179
182 Alim Money            JR Bridgeton             17:53.00    --
183 Ryan Samaroo          SR Oakcrest              17:53.00   180
184 Joe Iuliucci          SR Haddon Township       17:54.00   181
185 Joe Govea             SR Toms River South      17:54.00   182
186 William Durham        10 Schalick              17:55.00   183
187 Nick Capille          SR Cedar Creek           17:55.00   184
188 Josh Moore            FR Middle Township       17:55.00   185
189 Matt Purtell             Lacey                 17:55.00   186
190 Kevin Brennan            Triton                17:55.00   187
191 Larry Mays            JR Cedar Creek           17:56.00   188
192 Anthony Mercoli       11 Schalick              17:57.00   189
193 Julio Martinez        SR Buena                 17:57.00   190
194 Juvante Thompson      SO Hammonton             17:57.00   191
195 Justin Shaw           FR Haddon Township       17:58.00   192
196 Andrew Torney         JR Washington            17:58.00   193
197 Tej Patel                Triton                17:59.00   194
198 Matthew Dods          JR Mainland              17:59.00   195
199 Savino Borreggine     JR Audubon               18:00.00   196
200 Nikolas Levin         SO Central Regional      18:00.00   197
201 Sam Shopp             SR Haddon Heights        18:01.00   198
202 Nicholas Scamardi     SO Lindenwold            18:01.00   199
203 Jonathan Mitchell        New Egypt             18:02.00   200
204 Harrison Mayo         SO Vineland              18:02.00   201
205 Bill Dolan            12 Clearview             18:03.00   202
206 William Zane          JR Audubon               18:04.00   203
207 Josh Olive            JR Buena                 18:04.00   204
208 Nate Sanders          SO Middle Township       18:04.00   205
209 Jeff Hock                Gateway/Woodbury      18:04.00   206
210 Francois Chambers     SR Vineland              18:04.00   207
211 Robert Davison        12 Riverside             18:06.00   208
212 Steven Wolfsgruber    SR Central Regional      18:07.00   209
213 Zion Watson           SO Winslow Township      18:07.00   210
214 Matt Knighton         11 Clearview             18:07.00   211
215 Alec Foss             SR Pennsville            18:08.00   212
216 Mike Bash             SR Hammonton             18:08.00   213
217 Nathan Senatore       FR Delsea                18:09.00   214
218 Ken Worth             JR Absegami              18:09.00   215
219 Nick Tiwari           JR Washington            18:10.00   216
220 Tim Robinson             Paulsboro             18:11.00   217
221 Ethan Fischer         SR Mainland              18:11.00   218
222 Nick Olson            SR Seneca                18:12.00   219
223 Danny Fraley          SO Lenape                18:12.00   220
224 Alex Tursi            SO Washington            18:13.00   221
225 Matt Sparks              Gateway/Woodbury      18:14.00   222
226 Colin Grace           SO Central Regional      18:14.00   223
227 Chase Barber             Egg Harbor            18:14.00   224
228 Tyler Morgan          JR Hammonton             18:15.00   225
229 Johnathan Scull       SR Mainland              18:16.00   226
230 Angelo Pellegrini        Egg Harbor            18:16.00   227
231 Zachary Mozart        JR Barnegat              18:18.00   228
232 Matthew Shinkle       SR West Deptford         18:18.00    --
233 Micah Girgan          JR Central Regional      18:18.00   229
234 Parker Magee          SR Timber Creek          18:18.00   230
235 Kevin Fox             FR Moorestown            18:18.00   231
236 Aditya Joshi             Egg Harbor            18:18.00   232
237 Shawn Agosto          SR Buena                 18:19.00   233
238 John DiNofrio         SO Mainland              18:19.00   234
239 Jordan Feigin         JR Toms River East       18:19.00   235
240 Fabian Cintron        SO Bridgeton             18:20.00    --
241 Brian Villegas        JR Woodstown             18:20.00   236
242 Alex Arrington        SR Oakcrest              18:20.00   237
243 Adam Vicente          SO Lenape                18:20.00   238
244 Christian Rivera      SO Burlington Co Medfor  18:21.00   239
245 Zachary Samalonis     SO Highland Regional     18:21.00   240
246 Sean Howley           JR Southern Regional     18:22.00   241
247 Liam Coverdale        SO Cherry Hill West      18:22.00   242
248 Zachary Pope          FR Pennsville            18:23.00   243
249 Eric Rosenheim        FR Haddon Heights        18:23.00   244
250 Norman Washington     SO Burlington Co Medfor  18:23.00   245
251 Mason Plotts             Sterling              18:24.00   246
252 Bryan Magerowski         Lacey                 18:24.00   247
253 Kevin Curtin          SO Seneca                18:24.00   248
254 Mitch Berrios         JR Millville             18:24.00   249
255 Jake Inglehearn       SO Williamstown          18:24.00   250
256 Robert Panco          SR Buena                 18:25.00   251
257 Ankit Sharma          SR Vineland              18:26.00   252
258 Seamus Steele         JR Lenape                18:26.00   253
259 Bradford Cress        FR Atlantic City         18:26.00   254
260 Tyler King            SR Toms River East       18:27.00   255
261 Anthony Sokolowski    JR Eastern Regional      18:27.00   256
262 Walter Russell        JR Haddon Heights        18:28.00   257
263 Sam Lamberti          JR Toms River East       18:28.00   258
264 Mike Roscioli         SO Washington            18:28.00   259
265 Elijah Crouch         JR Buena                 18:29.00   260
266 Jonathan Hoch         SO Cherry Hill West      18:29.00   261
267 Greg Causton          JR Williamstown          18:30.00   262
268 Nico LaStella         SR Toms River East       18:31.00   263
269 Mike Morina              Paulsboro             18:32.00   264
270 Aiden Mokris          10 Clearview             18:33.00   265
271 Nick Duca                Paulsboro             18:35.00   266
272 Sam Spirgel           JR Moorestown            18:35.00   267
273 Jahvi Thomason        SO Lindenwold            18:36.00   268
274 John Macaluso            Sterling              18:37.00   269
275 Van Logan             FR Cedar Creek           18:41.00   270
276 Chauncey Smith        JR Lindenwold            18:44.00   271
277 Kyron Plnater         SR Bridgeton             18:44.00    --
278 Marlon Herrera        SR Vineland              18:47.00   272
279 Barry Timony             Lacey                 18:48.00   273
280 Zach Peterson         SR Middle Township       18:49.00   274
281 Zach Chapman          JR West Deptford         18:51.00    --
282 Dan Nesco             JR Seneca                18:51.00   275
283 Leo Ginsberg          SR Seneca                18:52.00   276
284 Ryan Schaffer         JR Audubon               18:53.00   277
285 Vinny Deritis            Cape May Co VT        18:53.00   278
286 Curtis Librrizzi      JR Cedar Creek           18:54.00   279
287 Dainen Duffin         SR Atlantic City         18:54.00   280
288 Gary Czerski          JR Audubon               18:55.00   281
289 Tyler Szwed           JR Pinelands             18:55.00   282
290 Justin Newkirk        JR Cumberland            18:55.00   283
291 Mike Maiden           12 Maple Shade           18:56.00   284
292 Matt Knigge              New Egypt             18:56.00   285
293 Anthony Palandro      SR Pinelands             18:56.00   286
294 Andrew Becker         SO Barnegat              18:57.00   287
295 Keanu Samaroo         SO Oakcrest              18:57.00   288
296 Marshall Asbury       SR Pitman                18:58.00   289
297 Kipp Hopper              Lacey                 18:58.00   290
298 Sha'kir Hollingsworth SO Lindenwold            18:59.00   291
299 Christian Burgos         Camden Cty Tech Sick  19:00.00    --
300 Matt Skotnicki        JR Haddon Heights        19:01.00   292
301 Andre Mayers          SO Central Regional      19:01.00   293
302 Donald Nesmith        SR Lindenwold            19:04.00   294
303 Mark Beverly          11 Maple Shade           19:05.00   295
304 Joshua Pace           FR Millville             19:05.00   296
305 Samuel Adamo          FR Oakcrest              19:06.00   297
306 Andrew Quigley        FR Timber Creek          19:07.00   298
307 Don Shamilov          SO Eastern Regional      19:07.00   299
308 Brandon Lanchang      SR Audubon               19:08.00   300
309 Joe Yunga             11 Riverside             19:09.00   301
310 Anthony Duca             Paulsboro             19:09.00   302
311 James Clancy           9 Schalick              19:10.00   303
312 Alex Garofolo         SO Pitman                19:10.00   304
313 Bailey Burnham        SO Woodstown             19:11.00   305
314 Jawan Pitts           JR Salem                 19:14.00    --
315 Erich Seeger          JR Pinelands             19:14.00   306
316 Kaleb Brisbone        FR Cumberland            19:15.00   307
317 Quincy Arthur         SR Pennsauken            19:15.00   308
318 Billy Librizzi        JR Cedar Creek           19:16.00   309
319 Dalton Attanasi       SO Hammonton             19:16.00   310
320 Robert Johnson           Lacey                 19:17.00   311
321 Vincent DeGori        JR Pitman                19:18.00   312
322 Jordan White          SR Cedar Creek           19:19.00   313
323 Shane Kelty           JR Woodstown             19:20.00   314
324 Daron Blankenship     SR Williamstown          19:20.00   315
325 Justin Canion         SR Millville             19:21.00   316
326 Brian LaBenski        JR West Deptford         19:22.00    --
327 Glenn Neil            SR Pennsauken            19:22.00   317
328 Joseph Fraone         FR Oakcrest              19:23.00   318
329 Kyle Sarno            FR Barnegat              19:24.00   319
330 Tommy Kusnirez        SR Williamstown          19:24.00   320
331 Jesus Perez              Egg Harbor            19:24.00   321
332 Sean Freeman          SO Vineland              19:24.00   322
333 Nathan Matos          JR Burlington Co Medfor  19:25.00   323
334 Anthony Forrest       SR Buena                 19:25.00   324
335 Casimir Kmiec         11 Clearview             19:25.00   325
336 Alex Slowinsky        SO Vineland              19:25.00   326
337 Cooper Stump          FR Winslow Township      19:27.00   327
338 Larry Anderson        SR Seneca                19:27.00   328
339 Bailey Backal         JR Eastern Regional      19:27.00   329
340 Joseph Stefanski      12 Penns Grove           19:28.00   330
341 Matthew Acquarola     SO Gloucester Co VT      19:28.00   331
342 Eric Sweeney             Triton                19:28.00   332
343 Chris Deshields       SR Clayton               19:29.00   333
344 Josh Malicdem         JR West Deptford         19:29.00    --
345 Brian Maguire         SR Winslow Township      19:29.00   334
346 Nick Weydig           11 Riverside             19:32.00   335
347 Robert Brown           9 Riverside             19:35.00   336
348 Jose Velez            SR Pennsauken            19:37.00   337
349 Joe Hawn              SR Absegami              19:37.00   338
350 Marcus Cook           SR Burlington Co Medfor  19:40.00   339
351 Sam Henderson         JR Collingswood          19:42.00    --
352 Eric Alikmaa          FR Pinelands             19:43.00   340
353 James Snyder             Pitman                19:44.00   341
354 James Zemartis        FR Atlantic City         19:45.00   342
355 Jacob Luta            FR Pitman                19:46.00   343
356 Ray Davan                Riverside             19:47.00   344
357 Jacob VanOsten        JR Middle Township       19:51.00   345
358 Tyron Boykin          SR Clayton               19:52.00   346
359 Kishan Patel          11 Maple Shade           19:54.00   347
360 Dave LaBenski         SR West Deptford         19:57.00    --
361 Anthony Sarno         FR Barnegat              19:57.00   348
362 Jacob Cheeseman       12 Penns Grove           19:58.00   349
363 Robert Sheply         10 Maple Shade           19:58.00   350
364 David Marini          JR Woodstown             19:58.00   351
365 Matt Halloran         SO Millville             19:58.00   352
366 Spencer Fallon           Gateway/Woodbury      19:59.00   353
367 Pat Lynch                Cape May Co VT        20:03.00   354
368 Alex Litostansky      12 Maple Shade           20:06.00   355
369 Ian Palmer            SO Winslow Township      20:07.00   356
370 Gino Piccioni         SO Cumberland            20:07.00   357
371 Jack Gibbs               Triton                20:08.00   358
372 Colin Tarpley         12 Penns Grove           20:10.00   359
373 Griffin Hinrichsen       New Egypt             20:11.00   360
374 Nicholas Chappius     JR Cumberland            20:12.00   361
375 Nick Parks               Paulsboro             20:14.00   362
376 Steven Wetzel            New Egypt             20:16.00   363
377 Nick DiPietro            Paulsboro             20:16.00   364
378 Joshua Aguilar        SO Barnegat              20:16.00   365
379 Jeff Brown            11 Maple Shade           20:19.00   366
380 jeremy wenig          SO Palmyra               20:19.00   367
381 Paolo Piit            SO West Deptford         20:21.00    --
382 Timothy Alston        JR Winslow Township      20:22.00   368
383 Billy Wetzel             New Egypt             20:24.00   369
384 Alex Del Olmo          9 Penns Grove           20:29.00   370
385 Callisto Kraus        FR Oakcrest              20:29.00   371
386 Matthew Branco        JR Absegami              20:32.00   372
387 Ronnie Danino         SR Clayton               20:34.00   373
388 Kwan Wilson           SR Camden                20:35.00   374
389 Nicholas Gondolf      JR Overbrook             20:37.00   375
390 Xavier Malloy         SR Vineland              20:37.00   376
391 Kevin Dunphy          SR Washington            20:38.00   377
392 Samuel Kelley         SR Audubon               20:40.00   378
393 Scott Poulton         JR Overbrook             20:42.00   379
394 Nick Pisani              New Egypt             20:44.00   380
395 Shane Rojas           JR Clayton               20:47.00   381
396 Tyrell Anderson       SR Pleasantville         20:47.00   382
397 Giovanni Mejias       JR West Deptford         20:47.00    --
398 Ben Errickson         JR Wildwood              20:51.00   383
399 James Coverdale       SR Pinelands             20:53.00   384
400 Charles martocello    SO Palmyra               20:56.00   385
401 Edwin Guillermo       SR Pennsauken            21:01.00   386
402 Donovan Santana       SR Collingswood          21:03.00    --
403 Jakob Davenport       12 Penns Grove           21:04.00   387
404 Mohammed Truitt       SR Burlington Co Medfor  21:04.00   388
405 Dallas Allison         9 Penns Grove           21:06.00   389
406 Matt Lombardo            New Egypt             21:08.00   390
407 Mike Heck             JR Pinelands             21:10.00   391
408 Jacob Butler          FR Cumberland            21:11.00   392
409 DeMichael Harris      SR Camden                21:13.00   393
410 Jared Baxter          SO Millville             21:19.00   394
411 Trevor McClain        SO Atlantic City         21:20.00   395
412 Brandon Carns         SO Overbrook             21:21.00   396
413 Dukens Joseph         SO Absegami              21:21.00   397
414 Jason Flores          JR Overbrook             21:22.00   398
415 John Roche            SR Clayton               21:24.00   399
416 Nicholas Krier        JR Overbrook             21:34.00   400
417 Jack Gombar              Cape May Co VT        21:35.00   401
418 James Drew            SO Atlantic City         21:35.00   402
419 Tony Simon            SO Camden                21:36.00   403
420 Jake Dolack              Cape May Co VT        21:38.00   404
421 Jared Rivera          SO Gloucester Co VT      21:39.00   405
422 Brady Kellum          JR Clayton               21:42.00   406
423 David Freidel            Gateway/Woodbury      21:45.00   407
424 Mitchell Madara       SR Gloucester Co VT      21:48.00   408
425 Austin Reed           JR Overbrook             21:51.00   409
426 Ernest Wallace        JR Winslow Township      22:07.00   410
427 Messiah Phillips      SR Palmyra               22:10.00   411
428 Timmy Stukowski       JR Clayton               22:14.00   412
429 Phillip Mezik         FR Cumberland            22:25.00   413
430 William Dietrich         Cape May Co VT        22:26.00   414
431 Joshua Walsh          SR Salem                 22:28.00    --
432 Angel Tie Martinez    FR Wildwood              22:31.00   415
433 Malik Mayo            JR Burlington Co Medfor  22:33.00   416
434 Eon Robinson          JR Burlington Co Medfor  22:33.00   417
435 Josh Musick              Cape May Co VT        22:36.00   418
436 Pham Phuc             SO Atlantic City         22:48.00   419
437 Kennette Jimenez      SR Wildwood              22:51.00   420
438 Frankie Deltoro       12 Riverside             22:55.00   421
439 Tom Michael              Gloucester Co VT      23:00.00   422
440 Joe Roldan            SR Gloucester Co VT      23:21.00   423
441 Jose Rivas            SR Camden                23:22.00   424
442 Sam fields            SO Palmyra               23:48.00   425
443 John Dwyer            SR Gloucester Co VT      23:48.00   426
444 William Cheng         JR Gloucester Co VT      24:10.00   427
445 Ruel Harvey           SO Pennsauken            24:39.00   428
446 Ahmad Muhammad        JR Camden                24:40.00   429
447 Alex Thach            SR Pennsauken            25:14.00   430
448 Gio Gravano           SO Palmyra               25:32.00   431
449 Harsh Patel           JR Overbrook             25:35.00   432
450 Brandon Turner        JR Wildwood              28:14.00   433

             Varsity Boys 5000 Meter Run Team Scores             
=================================================================
    Team                   Pts     1    2    3    4    5   (6)  (7) 
=================================================================
  1 Haddonfield            95     11   14   17   23   30   57   85  
      Total Time: 1:21:32      Average: 16:18.40      1-5 Split: 19
  2 Cherry Hill East       127     8    9   18   40   52   70   78  
      Total Time: 1:21:51      Average: 16:22.20      1-5 Split: 40
  3 Highland Regional      196     3   20   29   61   83   172  240 
      Total Time: 1:22:33      Average: 16:30.60      1-5 Split: 1:34
  4 Kingsway               241     4   16   43   69   109  117  140 
      Total Time: 1:23:13      Average: 16:38.60      1-5 Split: 1:27
  5 Haddon Township        249    13   27   34   63   112  181  192 
      Total Time: 1:23:31      Average: 16:42.20      1-5 Split: 1:13
  6 Toms River South       279     1    7   42   114  115  139  182 
      Total Time: 1:22:52      Average: 16:34.40      1-5 Split: 2:03
  7 Ocean City             301    31   50   71   73   76   116  160 
      Total Time: 1:24:32      Average: 16:54.40      1-5 Split: 40
  8 Cherokee               349    25   41   79   81   123  162  176 
      Total Time: 1:24:44      Average: 16:56.80      1-5 Split: 1:03
  9 West Deptford          367    22   45   68   82   150  151  174 
      Total Time: 1:24:54      Average: 16:58.80      1-5 Split: 1:14
 10 Delsea                 376    36   38   84   86   132  133  214 
      Total Time: 1:25:02      Average: 17:00.40      1-5 Split: 56
 11 Shawnee                380    32   80   87   88   93   95   144 
      Total Time: 1:25:15      Average: 17:03.00      1-5 Split: 46
 12 Southern Regional      381    26   64   74   90   127  165  241 
      Total Time: 1:25:13      Average: 17:02.60      1-5 Split: 1:03
 13 Toms River North       389    44   51   59   100  135  175   -  
      Total Time: 1:25:07      Average: 17:01.40      1-5 Split: 53
 14 Moorestown             405    12   21   75   128  169  231  267 
      Total Time: 1:24:51      Average: 16:58.20      1-5 Split: 1:36
 15 Lenape                 496    10   53   77   136  220  238  253 
      Total Time: 1:25:49      Average: 17:09.80      1-5 Split: 2:04
 16 Cherry Hill West       509    39   62   106  124  178  242  261 
      Total Time: 1:26:12      Average: 17:14.40      1-5 Split: 1:16
 17 Timber Creek           539     5   33   154  170  177  230  298 
      Total Time: 1:25:40      Average: 17:08.00      1-5 Split: 1:54
 18 Pennsville             542    56   58   125  137  166  212  243 
      Total Time: 1:26:34      Average: 17:18.80      1-5 Split: 50
 19 Sterling               558     6   120  131  138  163  246  269 
      Total Time: 1:26:07      Average: 17:13.40      1-5 Split: 1:43
 20 Schalick               566    49   60   101  173  183  189  303 
      Total Time: 1:26:45      Average: 17:21.00      1-5 Split: 1:10
 21 Middle Township        580    28   65   97   185  205  274  345 
      Total Time: 1:26:43      Average: 17:20.60      1-5 Split: 1:38
 22 Hammonton              595     2   37   152  191  213  225  310 
      Total Time: 1:25:42      Average: 17:08.40      1-5 Split: 2:43
 23 Egg Harbor             608    15   24   118  224  227  232  321 
      Total Time: 1:26:33      Average: 17:18.60      1-5 Split: 2:02
 24 Eastern Regional       652    48   54   141  153  256  299  329 
      Total Time: 1:27:10      Average: 17:26.00      1-5 Split: 1:45
 25 Gateway/Woodbury       729    96   98   107  206  222  353  407 
      Total Time: 1:28:13      Average: 17:38.60      1-5 Split: 58
 26 Mainland               776    105  111  147  195  218  226  234 
      Total Time: 1:28:29      Average: 17:41.80      1-5 Split: 51
 27 Toms River East        809    66   110  143  235  255  258  263 
      Total Time: 1:28:44      Average: 17:44.80      1-5 Split: 1:26
 28 Williamstown           835    19   149  155  250  262  315  320 
      Total Time: 1:28:26      Average: 17:41.20      1-5 Split: 2:12
 29 Pleasantville          846    92   113  129  130  382   -    -  
      Total Time: 1:30:26      Average: 18:05.20      1-5 Split: 3:33
 30 Washington             847    46   171  193  216  221  259  377 
      Total Time: 1:28:48      Average: 17:45.60      1-5 Split: 1:32
 31 Central Regional       862    72   161  197  209  223  229  293 
      Total Time: 1:29:07      Average: 17:49.40      1-5 Split: 1:08
 32 Haddon Heights         872    104  158  168  198  244  257  292 
      Total Time: 1:29:07      Average: 17:49.40      1-5 Split: 1:04
 33 Clearview              882    142  148  179  202  211  265  325 
      Total Time: 1:29:10      Average: 17:50.00      1-5 Split: 34
 34 Lindenwold             986    91   157  199  268  271  291  294 
      Total Time: 1:30:14      Average: 18:02.80      1-5 Split: 1:30
 35 Seneca                1008    99   167  219  248  275  276  328 
      Total Time: 1:30:28      Average: 18:05.60      1-5 Split: 1:34
 36 Buena                 1042    164  190  204  233  251  260  324 
      Total Time: 1:30:26      Average: 18:05.20      1-5 Split: 44
 37 Lacey                 1051    55   186  247  273  290  311   -  
      Total Time: 1:30:58      Average: 18:11.60      1-5 Split: 2:05
 38 Cedar Creek           1066    145  184  188  270  279  309  313 
      Total Time: 1:31:02      Average: 18:12.40      1-5 Split: 1:18
 39 Oakcrest              1096    94   180  237  288  297  318  371 
      Total Time: 1:31:31      Average: 18:18.20      1-5 Split: 1:51
 40 Woodstown             1097    108  134  236  305  314  351   -  
      Total Time: 1:31:44      Average: 18:20.80      1-5 Split: 1:58
 41 Audubon               1116    159  196  203  277  281  300  378 
      Total Time: 1:31:32      Average: 18:18.40      1-5 Split: 1:15
 42 Pitman                1150    89   156  289  304  312  341  343 
      Total Time: 1:32:18      Average: 18:27.60      1-5 Split: 2:05
 43 Paulsboro             1171    122  217  264  266  302  362  364 
      Total Time: 1:31:54      Average: 18:22.80      1-5 Split: 1:42
 44 Triton                1197    126  187  194  332  358   -    -  
      Total Time: 1:32:58      Average: 18:35.60      1-5 Split: 2:40
 45 Vineland              1254    201  207  252  272  322  326  376 
      Total Time: 1:32:43      Average: 18:32.60      1-5 Split: 1:22
 46 Millville             1280    67   249  296  316  352  394   -  
      Total Time: 1:33:51      Average: 18:46.20      1-5 Split: 2:55
 47 Barnegat              1301    119  228  287  319  348  365   -  
      Total Time: 1:34:02      Average: 18:48.40      1-5 Split: 2:31
 48 Maple Shade           1311    35   284  295  347  350  355  366 
      Total Time: 1:34:27      Average: 18:53.40      1-5 Split: 3:24
 49 Winslow Township      1330    103  210  327  334  356  368  410 
      Total Time: 1:34:28      Average: 18:53.60      1-5 Split: 2:49
 50 Pinelands             1360    146  282  286  306  340  384  391 
      Total Time: 1:34:24      Average: 18:52.80      1-5 Split: 2:07
 51 Absegami              1443    121  215  338  372  397   -    -  
      Total Time: 1:37:05      Average: 19:25.00      1-5 Split: 3:55
 52 Riverside             1524    208  301  335  336  344  421   -  
      Total Time: 1:36:09      Average: 19:13.80      1-5 Split: 1:41
 53 Burlington Co Medfor  1534    239  245  323  339  388  416  417 
      Total Time: 1:36:53      Average: 19:22.60      1-5 Split: 2:43
 54 New Egypt             1577    200  285  360  363  369  380  390 
      Total Time: 1:37:49      Average: 19:33.80      1-5 Split: 2:22
 55 Atlantic City         1673    254  280  342  395  402  419   -  
      Total Time: 1:40:00      Average: 20:00.00      1-5 Split: 3:09
 56 Camden                1696    102  374  393  403  424  429   -  
      Total Time: 1:44:04      Average: 20:48.80      1-5 Split: 6:04
 57 Wildwood              1698    47   383  415  420  433   -    -  
      Total Time: 1:51:09      Average: 22:13.80      1-5 Split: 11:32
 58 Cumberland            1700    283  307  357  361  392  413   -  
      Total Time: 1:39:40      Average: 19:56.00      1-5 Split: 2:16
 59 Pennsauken            1776    308  317  337  386  428  430   -  
      Total Time: 1:43:54      Average: 20:46.80      1-5 Split: 5:24
 60 Penns Grove           1795    330  349  359  370  387  389   -  
      Total Time: 1:41:09      Average: 20:13.80      1-5 Split: 1:36
 61 Clayton               1832    333  346  373  381  399  406  412 
      Total Time: 1:42:06      Average: 20:25.20      1-5 Split: 1:55
 62 Cape May Co VT        1851    278  354  401  404  414  418   -  
      Total Time: 1:44:35      Average: 20:55.00      1-5 Split: 3:33
 63 Overbrook             1948    375  379  396  398  400  409  432 
      Total Time: 1:45:36      Average: 21:07.20      1-5 Split: 57
 64 Gloucester Co VT      1989    331  405  408  422  423  426  427 
      Total Time: 1:49:16      Average: 21:51.20      1-5 Split: 3:53
 65 Palmyra               2019    367  385  411  425  431   -    -  
      Total Time: 1:52:45      Average: 22:33.00      1-5 Split: 5:13