Combined NJSIAA and Kiessling Boys

RaceTab 3 by MileSplit                Registered to: Tomahawk Timing, Tomahawk Timing

              Sectionals and Kiessling Combined - 11/9/2013 10:27:31 AM              
                        Delsea High School, Franklinville, NJ                        

                   Varsity Boys 5000 Meter Run                   
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Kyle Kroon            SR Toms River South      15:22.00     1
  2 Louis Corgliano       SR Hammonton             15:25.00     2
  3 Steve Maine           SR Highland Regional     15:37.00     3
  4 Noah Culbreath        JR Kingsway              15:55.00     4
  5 Dominick Munson       JR Timber Creek          15:57.00     5
  6 Sean Macpherson          Sterling              15:58.00     6
  7 Pietro Buonocore      JR Toms River South      16:04.00     7
  8 Kyle Kirk                Camden Catholic       16:05.00     8
  9 Ben Dillon            SR Cherry Hill East      16:06.00     9
 10 Aaron Groff           SO Cherry Hill East      16:07.00    10
 11 Dan O'Leary           SR Lenape                16:08.00    11
 12 Alex Gigliotti        SR Haddonfield           16:09.00    12
 13 Joe Inglis            SR Moorestown            16:09.00    13
 14 Luke Petela           JR Haddon Township       16:11.00    14
 15 Shawn Hutchison          Bishop Eustace        16:13.00    15
 16 Anthony Morelli          Bishop Eustace        16:13.00    16
 17 John Greenberg        SR Haddonfield           16:14.00    17
 18 David Paduani            Egg Harbor            16:14.00    18
 19 Kyle Evernham         JR Kingsway              16:16.00    19
 20 Matt Stewart          SR Haddonfield           16:17.00    20
 21 Dan Helfand           JR Cherry Hill East      16:17.00    21
 22 Luke Wiley            SR Williamstown          16:18.00    22
 23 George Balzer            Paul VI               16:19.00    23
 24 Joshua Clark          SO Highland Regional     16:20.00    24
 25 Kevin Horten          SR Moorestown            16:20.00    25
 26 Raymond Parsons       SR West Deptford         16:23.00    26
 27 Austin Stoner         SO Haddonfield           16:24.00    27
 28 Vincent DelConte         Egg Harbor            16:24.00    28
 29 Kaleb Burch           SR Cherokee              16:24.00    29
 30 Nick Nocco            SR Southern Regional     16:25.00    30
 31 Owen Long             SO Haddon Township       16:26.00    31
 32 Ryan Herlihy          JR Middle Township       16:26.00    32
 33 Ryan Carroll          JR Highland Regional     16:27.00    33
 34 Greg Pelose           SO Haddonfield           16:28.00    34
 35 Louis Paone           SR Ocean City            16:28.00    35
 36 Trevor Sye            SR Shawnee               16:28.00    36
 37 Cameron Allen         SR Timber Creek          16:29.00    37
 38 Andrew Shaw           SR Haddon Township       16:30.00    38
 39 Matt Young            11 Maple Shade           16:34.00    39
 40 Sam Carter            JR Delsea                16:34.00    40
 41 Mark Kundrotas        SR Hammonton             16:35.00    41
 42 Justin Branco         JR Delsea                16:35.00    42
 43 Giancarlo Martines    SR Cherry Hill West      16:35.00    43
 44 Christian Mele        JR Cherry Hill East      16:35.00    44
 45 Nicholas Maccariella  SR Cherokee              16:35.00    45
 46 Brett Michelini       SR Toms River South      16:36.00    46
 47 Myles Boerlin         JR Kingsway              16:36.00    47
 48 John Flavin              Toms River North      16:38.00    48
 49 Kevin Cianfarini      SR West Deptford         16:39.00    49
 50 Anthony Mills         SR Washington            16:41.00    50
 51 Trevor Gentek         JR Wildwood Catholic     16:42.00    51
 52 Nicholas Pschunder    SO Eastern Regional      16:42.00    52
 53 Sam Mercoli           11 Schalick              16:45.00    53
 54 Brandon Hadtke        JR Ocean City            16:45.00    54
 55 Christian Bermudez       Toms River North      16:45.00    55
 56 Jeff Braun            JR Cherry Hill East      16:46.00    56
 57 Tim Slack                Camden Catholic       16:47.00    57
 58 Matt Zubrzycki        JR Lenape                16:50.00    58
 59 Vipul Bhat            SO Eastern Regional      16:52.00    59
 60 Sean Corbley             Lacey                 16:53.00    60
 61 Adam Quann            SO Pennsville            16:54.00    61
 62 Danny Brennan         JR Haddonfield           16:55.00    62
 63 Val Vadino               Saint Joseph-Hammont  16:55.00    63
 64 Brandon Lawrence      SR Pennsville            16:56.00    64
 65 Colin Brennan            Toms River North      16:56.00    65
 66 Samuel Gerstenbacher  10 Schalick              16:58.00    66
 67 Jose Figueroa         SO Highland Regional     16:58.00    67
 68 Scott Sherry          SO Cherry Hill West      16:58.00    68
 69 Joey Domanico         SO Haddon Township       17:00.00    69
 70 David Marino          SR Southern Regional     17:00.00    70
 71 Christopher Robison   JR Middle Township       17:01.00    71
 72 Joshua Laprise        FR Toms River East       17:01.00    72
 73 Dustin Sutton         SR Millville             17:03.00    73
 74 Jake Durante-Koller      Paul VI               17:03.00    74
 75 Dale Johnson          SR West Deptford         17:04.00    75
 76 Mark Mihlebach        SO Kingsway              17:04.00    76
 77 Josh Dillon           FR Cherry Hill East      17:04.00    77
 78 Edward Keenan         SR Ocean City            17:05.00    78
 79 Joe D'Amico           JR Central Regional      17:06.00    79
 80 Jacob Newsome         SR Ocean City            17:06.00    80
 81 James O'Hearn         SR Southern Regional     17:07.00    81
 82 Christian Cramer      SO Moorestown            17:08.00    82
 83 Evan Schmeizer        SO Ocean City            17:08.00    83
 84 Christou Yianni       JR Lenape                17:08.00    84
 85 Cole Parsons          SO Cherry Hill East      17:08.00    85
 86 Nick Falk             FR Cherokee              17:08.00    86
 87 Brendan Tecce         SR Shawnee               17:09.00    87
 88 Justin DeTone         JR Cherokee              17:10.00    88
 89 Praveen Vulimiri         Bishop Eustace        17:10.00    89
 90 John Ladner           SR West Deptford         17:11.00    90
 91 Tyler Valdez          SO Highland Regional     17:11.00    91
 92 John Pierson          SR Delsea                17:11.00    92
 93 Alex Hull                Bishop Eustace        17:11.00    93
 94 Chris Goings          JR Haddonfield           17:12.00    94
 95 Gavin Hawkes          JR Delsea                17:12.00    95
 96 John Kearns           SO Shawnee               17:12.00    96
 97 Bryan Dickinson       JR Shawnee               17:12.00    97
 98 Oscar Hernandez       JR Pitman                17:13.00    98
 99 Joe Di Filippo        SR Southern Regional     17:13.00    99
100 Elijah Reid           SR Lindenwold            17:14.00   100
101 Radcliffe Narinesingh SO Pleasantville         17:14.00   101
102 Jason Richwall        SO Shawnee               17:14.00   102
103 Ishmael Muhammad      SR Oakcrest              17:15.00   103
104 James Muller          SR Shawnee               17:15.00   104
105 Andrew Sennett           Gateway/Woodbury      17:16.00   105
106 Ryan Giarraputo          Bishop Eustace        17:16.00   106
107 Michael Feraco        JR Middle Township       17:17.00   107
108 Justin Fredhoff          Gateway/Woodbury      17:17.00   108
109 Nate Balcerkiewicz    SR Seneca                17:17.00   109
110 Anthony Vela             Toms River North      17:17.00   110
111 Cosmo Pirozzi         10 Schalick              17:18.00   111
112 Nicholas Rivera       JR Camden Catholic       17:18.00   112
113 Destin Davis          JR Winslow Township      17:18.00   113
114 Chris Gandolfo-Lucia  JR Haddon Heights        17:19.00   114
115 Earl Heim             SO Mainland              17:20.00   115
116 Kenny Hunter          JR Bridgeton             17:21.00    --
117 Nickolas Boensch      SR Cherry Hill West      17:21.00   116
118 Michael Sennett          Gateway/Woodbury      17:22.00   117
119 Jabril Garlic         JR Woodstown             17:22.00   118
120 Trevor Culbreath      JR Kingsway              17:22.00   119
121 Zach Sylvester        SR Toms River East       17:22.00   120
122 Stephen Conte            Paul VI               17:22.00   121
123 James Camey           JR Mainland              17:23.00   122
124 Chris Loper           SR Haddon Township       17:24.00   123
125 Giovanni Aracena      SR Pleasantville         17:25.00   124
126 Christian Walko       JR Toms River South      17:25.00   125
127 Joe Lazzaro           SO Toms River South      17:25.00   126
128 Gus Jurasinski        JR Ocean City            17:25.00   127
129 Nate DeSimone         SR Kingsway              17:25.00   128
130 Austin Henry             Egg Harbor            17:25.00   129
131 Gunnar Pearson        FR Barnegat              17:26.00   130
132 Mawusi Mears             Sterling              17:26.00   131
133 Daniel Do             FR Absegami              17:26.00   132
134 Sam Morina               Paulsboro             17:27.00   133
135 Jack Shea             FR Cherokee              17:27.00   134
136 Tyler Brake           SR Cherry Hill West      17:27.00   135
137 Justin Smith          SO Pennsville            17:28.00   136
138 Jared Fox                Triton                17:28.00   137
139 Cody Raynor           SR Southern Regional     17:28.00   138
140 Nick Poaletti         SR Moorestown            17:29.00   139
141 Alvaro Perdomo        SO Pleasantville         17:30.00   140
142 Noah Prevard          SO Pleasantville         17:30.00   141
143 Ryan Grover              Sterling              17:30.00   142
144 Derek Earnhart        SR Delsea                17:30.00   143
145 Tyler Hellmig         SR Delsea                17:30.00   144
146 William Horner        SR Woodstown             17:31.00   145
147 Noah Riley               Toms River North      17:31.00   146
148 Joe Yecco             SR Lenape                17:31.00   147
149 Thomas Bardon         FR Pennsville            17:32.00   148
150 Mike` Chicalo            Sterling              17:32.00   149
151 Tim Werder            JR Toms River South      17:32.00   150
152 Chris Williams        SR Kingsway              17:32.00   151
153 Anthony Caruso        JR Eastern Regional      17:32.00   152
154 Daniel Henry          11 Clearview             17:33.00   153
155 Juancarlos Martinez   JR Toms River East       17:35.00   154
156 Zachary Blanco        SR Shawnee               17:35.00   155
157 Brandon Walters       SO Cedar Creek           17:36.00   156
158 Jeremy Doll           SR Pinelands             17:36.00   157
159 Nicholas Savio        JR Mainland              17:36.00   158
160 Hunter McNamara       11 Clearview             17:36.00   159
161 Nick VanZelst         JR Williamstown          17:36.00   160
162 A.J. Kilpatrick       SO West Deptford         17:37.00   161
163 Tyler Swietanski      SR Deptford              17:37.00   162
164 James Brady           SO Hammonton             17:37.00   163
165 Joshua Chazin         SO Eastern Regional      17:37.00   164
166 Richie Campalungo        Holy Cross            17:37.00   165
167 Adam Dodds            JR Salem                 17:38.00    --
168 Eric Brasberger       JR Timber Creek          17:38.00   166
169 Bruce Prichard        JR Williamstown          17:38.00   167
170 Jason Muermann        SO Pitman                17:39.00   168
171 Robert King           SO Lindenwold            17:39.00   169
172 Sean Herrera          JR Haddon Heights        17:39.00   170
173 James Livecchi        SR Audubon               17:40.00   171
174 Brett Johnson         SO Ocean City            17:40.00   172
175 Joseph Firetto        JR Central Regional      17:40.00   173
176 Anthony Marrazzo      SR Cherokee              17:40.00   174
177 Jimmy Macpherson         Sterling              17:41.00   175
178 Matthew Clauss        SR Buena                 17:41.00   176
179 Jonathan Linden          Saint Joseph-Hammont  17:41.00   177
180 Mike Evans            SR Southern Regional     17:43.00   178
181 Zak Carpenter         SO Pennsville            17:44.00   179
182 Joey Hackney          JR Seneca                17:44.00   180
183 Ian Gromen            JR Haddon Heights        17:45.00   181
184 Mike Barsoum          JR Moorestown            17:45.00   182
185 Isaiah Etienne        SR Timber Creek          17:45.00   183
186 Dennis Williamson     JR Washington            17:46.00   184
187 Ben Rottler-Gurley       Paul VI               17:47.00   185
188 Harun Kashem          SR Highland Regional     17:48.00   186
189 Giovanni Pirozzi      12 Schalick              17:49.00   187
190 Mitchel Wileczek      SO West Deptford         17:49.00   188
191 Tyler O'Donnell          Bishop Eustace        17:49.00   189
192 Aaron Speyer             Toms River North      17:50.00   190
193 Steve Gravlin         SO Cherokee              17:50.00   191
194 Zachary Warren        JR Timber Creek          17:51.00   192
195 Owen Barrett          SO Cherry Hill West      17:51.00   193
196 Ronald Moore          10 Clearview             17:51.00   194
197 Jared Deffler            Bishop Eustace        17:51.00   195
198 Alim Money            JR Bridgeton             17:53.00    --
199 Ryan Samaroo          SR Oakcrest              17:53.00   196
200 William Schmidt          Paul VI               17:53.00   197
201 Joe Iuliucci          SR Haddon Township       17:54.00   198
202 Joe Govea             SR Toms River South      17:54.00   199
203 Evan Van Sant            Holy Spirit           17:54.00   200
204 William Durham        10 Schalick              17:55.00   201
205 Nick Capille          SR Cedar Creek           17:55.00   202
206 Josh Moore            FR Middle Township       17:55.00   203
207 Matt Purtell             Lacey                 17:55.00   204
208 Kevin Brennan            Triton                17:55.00   205
209 Larry Mays            JR Cedar Creek           17:56.00   206
210 Anthony Mercoli       11 Schalick              17:57.00   207
211 Julio Martinez        SR Buena                 17:57.00   208
212 Juvante Thompson      SO Hammonton             17:57.00   209
213 Andreas Logothetis       Gloucester Catholic   17:57.00   210
214 Justin Shaw           FR Haddon Township       17:58.00   211
215 Andrew Torney         JR Washington            17:58.00   212
216 Tej Patel                Triton                17:59.00   213
217 Matthew Dods          JR Mainland              17:59.00   214
218 Patrick Irelan           St. Augustine Prep    17:59.00   215
219 Savino Borreggine     JR Audubon               18:00.00   216
220 Nikolas Levin         SO Central Regional      18:00.00   217
221 Sam Shopp             SR Haddon Heights        18:01.00   218
222 Nicholas Scamardi     SO Lindenwold            18:01.00   219
223 Jonathan Mitchell        New Egypt             18:02.00   220
224 Harrison Mayo         SO Vineland              18:02.00   221
225 Bill Dolan            12 Clearview             18:03.00   222
226 Dan Moses                Wildwood Catholic     18:03.00   223
227 William Zane          JR Audubon               18:04.00   224
228 Josh Olive            JR Buena                 18:04.00   225
229 Nate Sanders          SO Middle Township       18:04.00   226
230 Jeff Hock                Gateway/Woodbury      18:04.00   227
231 Francois Chambers     SR Vineland              18:04.00   228
232 Phil Hooper              St. Augustine Prep    18:05.00   229
233 Austin Perkins           Holy Spirit           18:05.00   230
234 Robert Davison        12 Riverside             18:06.00   231
235 Steven Wolfsgruber    SR Central Regional      18:07.00   232
236 Zion Watson           SO Winslow Township      18:07.00   233
237 Matt Knighton         11 Clearview             18:07.00   234
238 Emanuel Sanfilippo       Saint Joseph-Hammont  18:07.00   235
239 Alec Foss             SR Pennsville            18:08.00   236
240 Mike Bash             SR Hammonton             18:08.00   237
241 Nathan Senatore       FR Delsea                18:09.00   238
242 Ken Worth             JR Absegami              18:09.00   239
243 Michael Dziuba           Bishop Eustace        18:09.00    --
244 David Bacho              Holy Cross            18:09.00   240
245 Nick Tiwari           JR Washington            18:10.00   241
246 Tim Robinson             Paulsboro             18:11.00   242
247 Ethan Fischer         SR Mainland              18:11.00   243
248 Jared Lopez              Holy Spirit           18:11.00   244
249 Nick Olson            SR Seneca                18:12.00   245
250 Danny Fraley          SO Lenape                18:12.00   246
251 Sean Simila              Gloucester Catholic   18:12.00   247
252 Alex Tursi            SO Washington            18:13.00   248
253 Matt Sparks              Gateway/Woodbury      18:14.00   249
254 Colin Grace           SO Central Regional      18:14.00   250
255 Chase Barber             Egg Harbor            18:14.00   251
256 John Slack               Camden Catholic       18:14.00   252
257 Joe Weist                Holy Cross            18:14.00   253
258 Tyler Morgan          JR Hammonton             18:15.00   254
259 Johnathan Scull       SR Mainland              18:16.00   255
260 Angelo Pellegrini        Egg Harbor            18:16.00   256
261 Zachary Mozart        JR Barnegat              18:18.00   257
262 Matthew Shinkle       SR West Deptford         18:18.00   258
263 Micah Girgan          JR Central Regional      18:18.00   259
264 Parker Magee          SR Timber Creek          18:18.00   260
265 Kevin Fox             FR Moorestown            18:18.00   261
266 Aditya Joshi             Egg Harbor            18:18.00   262
267 Shawn Agosto          SR Buena                 18:19.00   263
268 John DiNofrio         SO Mainland              18:19.00   264
269 Jordan Feigin         JR Toms River East       18:19.00   265
270 Fabian Cintron        SO Bridgeton             18:20.00    --
271 Brian Villegas        JR Woodstown             18:20.00   266
272 Alex Arrington        SR Oakcrest              18:20.00   267
273 Adam Vicente          SO Lenape                18:20.00   268
274 JP Calzonetti            Bishop Eustace        18:20.00    --
275 Christian Rivera      SO Burlington Co         18:21.00   269
276 Zachary Samalonis     SO Highland Regional     18:21.00   270
277 Sean Howley           JR Southern Regional     18:22.00   271
278 Liam Coverdale        SO Cherry Hill West      18:22.00   272
279 Rob Teresi               St. Augustine Prep    18:22.00   273
280 Zachary Pope          FR Pennsville            18:23.00   274
281 Eric Rosenheim        FR Haddon Heights        18:23.00   275
282 Norman Washington     SO Burlington Co         18:23.00   276
283 Mason Plotts             Sterling              18:24.00   277
284 Bryan Magerowski         Lacey                 18:24.00   278
285 Kevin Curtin          SO Seneca                18:24.00   279
286 Mitch Berrios         JR Millville             18:24.00   280
287 Jake Inglehearn       SO Williamstown          18:24.00   281
288 Robert Panco          SR Buena                 18:25.00   282
289 Ankit Sharma          SR Vineland              18:26.00   283
290 Seamus Steele         JR Lenape                18:26.00   284
291 Bradford Cress        FR Atlantic City         18:26.00   285
292 Tyler King            SR Toms River East       18:27.00   286
293 Anthony Sokolowski    JR Eastern Regional      18:27.00   287
294 Walter Russell        JR Haddon Heights        18:28.00   288
295 Sam Lamberti          JR Toms River East       18:28.00   289
296 Mike Roscioli         SO Washington            18:28.00   290
297 Elijah Crouch         JR Buena                 18:29.00   291
298 Jonathan Hoch         SO Cherry Hill West      18:29.00   292
299 Greg Causton          JR Williamstown          18:30.00   293
300 Nico LaStella         SR Toms River East       18:31.00   294
301 Mike Morina              Paulsboro             18:32.00   295
302 Aiden Mokris          10 Clearview             18:33.00   296
303 Nick Duca                Paulsboro             18:35.00   297
304 Sam Spirgel           JR Moorestown            18:35.00   298
305 Jahvi Thomason        SO Lindenwold            18:36.00   299
306 Anthony Rizzo            Paul VI               18:36.00   300
307 John Macaluso            Sterling              18:37.00   301
308 Christopher Giacobbe     Paul VI               18:39.00   302
309 Jon Carrie               Bishop Eustace        18:39.00    --
310 Van Logan             FR Cedar Creek           18:41.00   303
311 Tyler Tartaglia          Saint Joseph-Hammont  18:42.00   304
312 Matt Dellinger           St. Augustine Prep    18:43.00   305
313 Chauncey Smith        JR Lindenwold            18:44.00   306
314 Kyron Plnater         SR Bridgeton             18:44.00    --
315 Joseph Rodeo             St. Augustine Prep    18:46.00   307
316 Marlon Herrera        SR Vineland              18:47.00   308
317 Barry Timony             Lacey                 18:48.00   309
318 Zach Peterson         SR Middle Township       18:49.00   310
319 Dominic Tartaglia        Saint Joseph-Hammont  18:49.00   311
320 Zach Chapman          JR Deptford              18:51.00   312
321 Dan Nesco             JR Seneca                18:51.00   313
322 Greg DelColombo          Camden Catholic       18:51.00   314
323 Leo Ginsberg          SR Seneca                18:52.00   315
324 Ryan Schaffer         JR Audubon               18:53.00   316
325 Vinny Deritis            Cape May Co VT        18:53.00   317
326 Curtis Librrizzi      JR Cedar Creek           18:54.00   318
327 Dainen Duffin         SR Atlantic City         18:54.00   319
328 Steve Butcher            Holy Cross            18:54.00   320
329 Nolan McDonald           Bishop Eustace        18:54.00    --
330 Gary Czerski          JR Audubon               18:55.00   321
331 Tyler Szwed           JR Pinelands             18:55.00   322
332 Justin Newkirk        JR Cumberland            18:55.00   323
333 Mike Maiden           12 Maple Shade           18:56.00   324
334 Matt Knigge              New Egypt             18:56.00   325
335 Anthony Palandro      SR Pinelands             18:56.00   326
336 Andrew Becker         SO Barnegat              18:57.00   327
337 Keanu Samaroo         SO Oakcrest              18:57.00   328
338 Marshall Asbury       SR Pitman                18:58.00   329
339 Kipp Hopper              Lacey                 18:58.00   330
340 Sha'kir Hollingsworth SO Lindenwold            18:59.00   331
341 Christian Burgos         Camden Cty Tech Sick  19:00.00    --
342 Matt Skotnicki        JR Haddon Heights        19:01.00   332
343 Andre Mayers          SO Central Regional      19:01.00   333
344 Donald Nesmith        SR Lindenwold            19:04.00   334
345 Mark Beverly          11 Maple Shade           19:05.00   335
346 Joshua Pace           FR Millville             19:05.00   336
347 Samuel Adamo          FR Oakcrest              19:06.00   337
348 Andrew Quigley        FR Timber Creek          19:07.00   338
349 Don Shamilov          SO Eastern Regional      19:07.00   339
350 Jack Marczyk             Holy Spirit           19:07.00   340
351 Brandon Lanchang      SR Audubon               19:08.00   341
352 Joe Yunga             11 Riverside             19:09.00   342
353 Anthony Duca             Paulsboro             19:09.00   343
354 James Clancy           9 Schalick              19:10.00   344
355 Alex Garofolo         SO Pitman                19:10.00   345
356 Bailey Burnham        SO Woodstown             19:11.00   346
357 Jack Brogan              Paul VI               19:11.00    --
358 Jawan Pitts           JR Salem                 19:14.00    --
359 Erich Seeger          JR Pinelands             19:14.00   347
360 Kaleb Brisbone        FR Cumberland            19:15.00   348
361 Quincy Arthur         SR Pennsauken            19:15.00   349
362 Billy Librizzi        JR Cedar Creek           19:16.00   350
363 Dalton Attanasi       SO Hammonton             19:16.00   351
364 Robert Johnson           Lacey                 19:17.00   352
365 Vincent DeGori        JR Pitman                19:18.00   353
366 Jordan White          SR Cedar Creek           19:19.00   354
367 Shane Kelty           JR Woodstown             19:20.00   355
368 Daron Blankenship     SR Williamstown          19:20.00   356
369 Justin Canion         SR Millville             19:21.00   357
370 Brian LaBenski        JR Deptford              19:22.00   358
371 Glenn Neil            SR Pennsauken            19:22.00   359
372 Joseph Fraone         FR Oakcrest              19:23.00   360
373 Kyle Sarno            FR Barnegat              19:24.00   361
374 Tommy Kusnirez        SR Williamstown          19:24.00   362
375 Jesus Perez              Egg Harbor            19:24.00   363
376 Sean Freeman          SO Vineland              19:24.00   364
377 Paul Bergamo             St. Augustine Prep    19:24.00   365
378 Nathan Matos          JR Burlington Co         19:25.00   366
379 Anthony Forrest       SR Buena                 19:25.00   367
380 Casimir Kmiec         11 Clearview             19:25.00   368
381 Alex Slowinsky        SO Vineland              19:25.00   369
382 Cooper Stump          FR Winslow Township      19:27.00   370
383 Larry Anderson        SR Seneca                19:27.00   371
384 Bailey Backal         JR Eastern Regional      19:27.00   372
385 Joseph Stefanski      12 Penns Grove           19:28.00   373
386 Matthew Acquarola     SO Gloucester Co VT      19:28.00   374
387 Eric Sweeney             Triton                19:28.00   375
388 Chris Deshields       SR Clayton               19:29.00   376
389 Josh Malicdem         JR Deptford              19:29.00   377
390 Brian Maguire         SR Winslow Township      19:29.00   378
391 Mike Manuelli            Bishop Eustace        19:29.00    --
392 Nick Weydig           11 Riverside             19:32.00   379
393 Robert Brown           9 Riverside             19:35.00   380
394 Jose Velez            SR Pennsauken            19:37.00   381
395 Joe Hawn              SR Absegami              19:37.00   382
396 Sven Axelson             Wildwood Catholic     19:37.00   383
397 Marcus Cook           SR Burlington Co         19:40.00   384
398 Sam Henderson         JR Collingswood          19:42.00    --
399 Eric Alikmaa          FR Pinelands             19:43.00   385
400 James Snyder             Pitman                19:44.00   386
401 James Zemartis        FR Atlantic City         19:45.00   387
402 Jacob Luta            FR Pitman                19:46.00   388
403 Ray Davan                Riverside             19:47.00   389
404 Dale Shober              St. Augustine Prep    19:47.00   390
405 Joseph Mulholland        Moorestown Friends    19:50.00   391
406 Jacob VanOsten        JR Middle Township       19:51.00   392
407 Tyron Boykin          SR Clayton               19:52.00   393
408 Kishan Patel          11 Maple Shade           19:54.00   394
409 Dave LaBenski         SR Deptford              19:57.00   395
410 Anthony Sarno         FR Barnegat              19:57.00   396
411 Jacob Cheeseman       12 Penns Grove           19:58.00   397
412 Robert Sheply         10 Maple Shade           19:58.00   398
413 David Marini          JR Woodstown             19:58.00   399
414 Matt Halloran         SO Millville             19:58.00   400
415 Spencer Fallon           Gateway/Woodbury      19:59.00   401
416 Mike Mesheim             St. Augustine Prep    20:01.00    --
417 Pat Lynch                Cape May Co VT        20:03.00   402
418 Alex Litostansky      12 Maple Shade           20:06.00   403
419 Ian Palmer            SO Winslow Township      20:07.00   404
420 Gino Piccioni         SO Cumberland            20:07.00   405
421 Kyle Johnson             Holy Cross            20:07.00   406
422 Jack Gibbs               Triton                20:08.00   407
423 Connor Ploski            Paul VI               20:08.00    --
424 Colin Tarpley         12 Penns Grove           20:10.00   408
425 Griffin Hinrichsen       New Egypt             20:11.00   409
426 Sean Ward                Gloucester Catholic   20:11.00   410
427 Nicholas Chappius     JR Cumberland            20:12.00   411
428 Mike Packi               Paul VI               20:13.00    --
429 Nick Parks               Paulsboro             20:14.00   412
430 Steven Wetzel            New Egypt             20:16.00   413
431 Nick DiPietro            Paulsboro             20:16.00   414
432 Joshua Aguilar        SO Barnegat              20:16.00   415
433 Jeff Brown            11 Maple Shade           20:19.00   416
434 jeremy wenig          SO Palmyra               20:19.00   417
435 Paolo Piit            SO Deptford              20:21.00   418
436 Timothy Alston        JR Winslow Township      20:22.00   419
437 Billy Wetzel             New Egypt             20:24.00   420
438 Alex Del Olmo          9 Penns Grove           20:29.00   421
439 Callisto Kraus        FR Oakcrest              20:29.00   422
440 Matthew Branco        JR Absegami              20:32.00   423
441 Ronnie Danino         SR Clayton               20:34.00   424
442 Kwan Wilson           SR Camden Catholic       20:35.00   425
443 Dan Miller               Holy Spirit           20:35.00   426
444 Nicholas Gondolf      JR Overbrook             20:37.00   427
445 Xavier Malloy         SR Vineland              20:37.00   428
446 Kevin Dunphy          SR Washington            20:38.00   429
447 Samuel Kelley         SR Audubon               20:40.00   430
448 Scott Poulton         JR Overbrook             20:42.00   431
449 Rocco Sangataldo         St. Augustine Prep    20:43.00    --
450 Nick Pisani              New Egypt             20:44.00   432
451 Edward White             Paul VI               20:46.00    --
452 Shane Rojas           JR Clayton               20:47.00   433
453 Tyrell Anderson       SR Pleasantville         20:47.00   434
454 Giovanni Mejias       JR Deptford              20:47.00   435
455 Ben Errickson         JR Wildwood Catholic     20:51.00   436
456 James Coverdale       SR Pinelands             20:53.00   437
457 Charles martocello    SO Palmyra               20:56.00   438
458 Bill Simila              Gloucester Catholic   20:57.00   439
459 Colin Hamlin             Wildwood Catholic     20:58.00   440
460 Edwin Guillermo       SR Pennsauken            21:01.00   441
461 Donovan Santana       SR Collingswood          21:03.00    --
462 Jakob Davenport       12 Penns Grove           21:04.00   442
463 Mohammed Truitt       SR Burlington Co         21:04.00   443
464 Dallas Allison         9 Penns Grove           21:06.00   444
465 Matt Lombardo            New Egypt             21:08.00   445
466 Mike Heck             JR Pinelands             21:10.00   446
467 Jacob Butler          FR Cumberland            21:11.00   447
468 DeMichael Harris      SR Camden Catholic       21:13.00   448
469 Jared Baxter          SO Millville             21:19.00   449
470 Trevor McClain        SO Atlantic City         21:20.00   450
471 Brendan McDonough        Holy Cross            21:20.00   451
472 Brandon Carns         SO Overbrook             21:21.00   452
473 Dukens Joseph         SO Absegami              21:21.00   453
474 Jason Flores          JR Overbrook             21:22.00   454
475 John Roche            SR Clayton               21:24.00   455
476 Daniel Van Deerlin       Moorestown Friends    21:27.00   456
477 John Van Fossen          Holy Cross            21:33.00   457
478 Nicholas Krier        JR Overbrook             21:34.00   458
479 Jack Gombar              Cape May Co VT        21:35.00   459
480 James Drew            SO Atlantic City         21:35.00   460
481 Tony Simon            SO Camden Catholic       21:36.00    --
482 Jake Dolack              Cape May Co VT        21:38.00   461
483 Jared Rivera          SO Gloucester Co VT      21:39.00   462
484 Andrew Edzenga           Moorestown Friends    21:41.00   463
485 Brady Kellum          JR Clayton               21:42.00   464
486 David Freidel            Gateway/Woodbury      21:45.00   465
487 Mitchell Madara       SR Gloucester Co VT      21:48.00   466
488 Austin Reed           JR Overbrook             21:51.00   467
489 Ernest Wallace        JR Winslow Township      22:07.00   468
490 Colin McConnell          Camden Catholic       22:09.00    --
491 Messiah Phillips      SR Palmyra               22:10.00   469
492 Timmy Stukowski       JR Clayton               22:14.00   470
493 Bailey Wethman           Gloucester Catholic   22:18.00   471
494 Daniel Mitchell          Holy Spirit           22:24.00   472
495 Phillip Mezik         FR Cumberland            22:25.00   473
496 William Dietrich         Cape May Co VT        22:26.00   474
497 Joshua Walsh          SR Salem                 22:28.00    --
498 Liam Hart                Camden Catholic       22:30.00    --
499 Angel Tie Martinez    FR Wildwood Catholic     22:31.00   475
500 Malik Mayo            JR Burlington Co         22:33.00   476
501 Eon Robinson          JR Burlington Co         22:33.00   477
502 Josh Musick              Cape May Co VT        22:36.00   478
503 Frankie Tassi            Gloucester Catholic   22:37.00   479
504 Pham Phuc             SO Atlantic City         22:48.00   480
505 Kennette Jimenez      SR Wildwood Catholic     22:51.00   481
506 Frankie Deltoro       12 Riverside             22:55.00   482
507 Elijah O'Neal            Moorestown Friends    22:58.00   483
508 Tom Michael              Gloucester Co VT      23:00.00   484
509 Noah Crockenberg         Camden Catholic       23:15.00    --
510 Joe Roldan            SR Gloucester Co VT      23:21.00   485
511 Colin Wetherington       St. Augustine Prep    23:21.00    --
512 Jose Rivas            SR Camden Catholic       23:22.00    --
513 Sam fields            SO Palmyra               23:48.00   486
514 John Dwyer            SR Gloucester Co VT      23:48.00   487
515 Brian Delzangle          Gloucester Catholic   23:51.00   488
516 Alexander Master         Moorestown Friends    23:53.00   489
517 Hayden Garrabrant        Wildwood Catholic     24:11.00    --
518 Austin Christy           St. Augustine Prep    24:14.00    --
519 Xin Dai                  Wildwood Catholic     24:15.00    --
520 Ahmad Muhammad        JR Camden Catholic       24:40.00    --
521 Brendan Kain             Gloucester Catholic   25:15.00    --
522 Wright Brandon           St. Augustine Prep    25:20.00    --
523 Anthony DiMarco          Gloucester Catholic   25:30.00    --
524 David Berg               Moorestown Friends    25:34.00   490
525 Luke Shaffer             Moorestown Friends    25:58.00   491
526 William Cheng         JR Gloucester Co VT     24:10:00.   492
527 Ruel Harvey           SO Pennsauken           24:39:00.   493
528 Alex Thach            SR Pennsauken           25:14:00.   494
529 Gio Gravano           SO Palmyra              25:32:00.   495
530 Harsh Patel           JR Overbrook            25:34:00.   496
531 Brandon Turner        JR Wildwood Catholic    28:14:00.    --

             Varsity Boys 5000 Meter Run Team Scores             
=================================================================
    Team                   Pts     1    2    3    4    5   (6)  (7) 
=================================================================
  1 Haddonfield            110    12   17   20   27   34   62   94  
      Total Time: 1:21:32      Average: 16:18.40      1-5 Split: 19
  2 Cherry Hill East       140     9   10   21   44   56   77   85  
      Total Time: 1:21:51      Average: 16:22.20      1-5 Split: 40
  3 Highland Regional      218     3   24   33   67   91   186  270 
      Total Time: 1:22:33      Average: 16:30.60      1-5 Split: 1:34
  4 Kingsway               265     4   19   47   76   119  128  151 
      Total Time: 1:23:13      Average: 16:38.60      1-5 Split: 1:27
  5 Haddon Township        275    14   31   38   69   123  198  211 
      Total Time: 1:23:31      Average: 16:42.20      1-5 Split: 1:13
  6 Toms River South       305     1    7   46   125  126  150  199 
      Total Time: 1:22:52      Average: 16:34.40      1-5 Split: 2:03
  7 Bishop Eustace         319    15   16   89   93   106  189  195 
      Total Time: 1:24:03      Average: 16:48.60      1-5 Split: 1:03
  8 Ocean City             330    35   54   78   80   83   127  172 
      Total Time: 1:24:32      Average: 16:54.40      1-5 Split: 40
  9 Cherokee               382    29   45   86   88   134  174  191 
      Total Time: 1:24:44      Average: 16:56.80      1-5 Split: 1:03
 10 West Deptford          401    26   49   75   90   161  188  258 
      Total Time: 1:24:54      Average: 16:58.80      1-5 Split: 1:14
 11 Delsea                 412    40   42   92   95   143  144  238 
      Total Time: 1:25:02      Average: 17:00.40      1-5 Split: 56
 12 Shawnee                418    36   87   96   97   102  104  155 
      Total Time: 1:25:15      Average: 17:03.00      1-5 Split: 46
 13 Southern Regional      418    30   70   81   99   138  178  271 
      Total Time: 1:25:13      Average: 17:02.60      1-5 Split: 1:03
 14 Toms River North       424    48   55   65   110  146  190   -  
      Total Time: 1:25:07      Average: 17:01.40      1-5 Split: 53
 15 Moorestown             441    13   25   82   139  182  261  298 
      Total Time: 1:24:51      Average: 16:58.20      1-5 Split: 1:36
 16 Lenape                 546    11   58   84   147  246  268  284 
      Total Time: 1:25:49      Average: 17:09.80      1-5 Split: 2:04
 17 Cherry Hill West       555    43   68   116  135  193  272  292 
      Total Time: 1:26:12      Average: 17:14.40      1-5 Split: 1:16
 18 Timber Creek           583     5   37   166  183  192  260  338 
      Total Time: 1:25:40      Average: 17:08.00      1-5 Split: 1:54
 19 Pennsville             588    61   64   136  148  179  236  274 
      Total Time: 1:26:34      Average: 17:18.80      1-5 Split: 50
 20 Paul VI                600    23   74   121  185  197  300  302 
      Total Time: 1:26:24      Average: 17:16.80      1-5 Split: 1:34
 21 Sterling               603     6   131  142  149  175  277  301 
      Total Time: 1:26:07      Average: 17:13.40      1-5 Split: 1:43
 22 Schalick               618    53   66   111  187  201  207  344 
      Total Time: 1:26:45      Average: 17:21.00      1-5 Split: 1:10
 23 Middle Township        639    32   71   107  203  226  310  392 
      Total Time: 1:26:43      Average: 17:20.60      1-5 Split: 1:38
 24 Hammonton              652     2   41   163  209  237  254  351 
      Total Time: 1:25:42      Average: 17:08.40      1-5 Split: 2:43
 25 Egg Harbor             682    18   28   129  251  256  262  363 
      Total Time: 1:26:33      Average: 17:18.60      1-5 Split: 2:02
 26 Eastern Regional       714    52   59   152  164  287  339  372 
      Total Time: 1:27:10      Average: 17:26.00      1-5 Split: 1:45
 27 Camden Catholic        743     8   57   112  252  314  425  448 
      Total Time: 1:27:15      Average: 17:27.00      1-5 Split: 2:46
 28 Gateway/Woodbury       806    105  108  117  227  249  401  465 
      Total Time: 1:28:13      Average: 17:38.60      1-5 Split: 58
 29 Mainland               852    115  122  158  214  243  255  264 
      Total Time: 1:28:29      Average: 17:41.80      1-5 Split: 51
 30 Toms River East        897    72   120  154  265  286  289  294 
      Total Time: 1:28:44      Average: 17:44.80      1-5 Split: 1:26
 31 Williamstown           923    22   160  167  281  293  356  362 
      Total Time: 1:28:26      Average: 17:41.20      1-5 Split: 2:12
 32 Washington             935    50   184  212  241  248  290  429 
      Total Time: 1:28:48      Average: 17:45.60      1-5 Split: 1:32
 33 Pleasantville          940    101  124  140  141  434   -    -  
      Total Time: 1:30:26      Average: 18:05.20      1-5 Split: 3:33
 34 Central Regional       951    79   173  217  232  250  259  333 
      Total Time: 1:29:07      Average: 17:49.40      1-5 Split: 1:08
 35 Haddon Heights         958    114  170  181  218  275  288  332 
      Total Time: 1:29:07      Average: 17:49.40      1-5 Split: 1:04
 36 Clearview              962    153  159  194  222  234  296  368 
      Total Time: 1:29:10      Average: 17:50.00      1-5 Split: 34
 37 Saint Joseph-Hammont  1090    63   177  235  304  311   -    -  
      Total Time: 1:30:14      Average: 18:02.80      1-5 Split: 1:54
 38 Lindenwold            1093    100  169  219  299  306  331  334 
      Total Time: 1:30:14      Average: 18:02.80      1-5 Split: 1:30
 39 Seneca                1126    109  180  245  279  313  315  371 
      Total Time: 1:30:28      Average: 18:05.60      1-5 Split: 1:34
 40 Buena                 1154    176  208  225  263  282  291  367 
      Total Time: 1:30:26      Average: 18:05.20      1-5 Split: 44
 41 Lacey                 1181    60   204  278  309  330  352   -  
      Total Time: 1:30:58      Average: 18:11.60      1-5 Split: 2:05
 42 Cedar Creek           1185    156  202  206  303  318  350  354 
      Total Time: 1:31:02      Average: 18:12.40      1-5 Split: 1:18
 43 Woodstown             1230    118  145  266  346  355  399   -  
      Total Time: 1:31:44      Average: 18:20.80      1-5 Split: 1:58
 44 Oakcrest              1231    103  196  267  328  337  360  422 
      Total Time: 1:31:31      Average: 18:18.20      1-5 Split: 1:51
 45 Audubon               1248    171  216  224  316  321  341  430 
      Total Time: 1:31:32      Average: 18:18.40      1-5 Split: 1:15
 46 Pitman                1293    98   168  329  345  353  386  388 
      Total Time: 1:32:18      Average: 18:27.60      1-5 Split: 2:05
 47 Paulsboro             1310    133  242  295  297  343  412  414 
      Total Time: 1:31:54      Average: 18:22.80      1-5 Split: 1:42
 48 St. Augustine Prep    1329    215  229  273  305  307  365  390 
      Total Time: 1:31:55      Average: 18:23.00      1-5 Split: 47
 49 Triton                1337    137  205  213  375  407   -    -  
      Total Time: 1:32:58      Average: 18:35.60      1-5 Split: 2:40
 50 Holy Cross            1384    165  240  253  320  406  451  457 
      Total Time: 1:33:01      Average: 18:36.20      1-5 Split: 2:30
 51 Vineland              1404    221  228  283  308  364  369  428 
      Total Time: 1:32:43      Average: 18:32.60      1-5 Split: 1:22
 52 Holy Spirit           1440    200  230  244  340  426  472   -  
      Total Time: 1:33:52      Average: 18:46.40      1-5 Split: 2:41
 53 Millville             1446    73   280  336  357  400  449   -  
      Total Time: 1:33:51      Average: 18:46.20      1-5 Split: 2:55
 54 Barnegat              1471    130  257  327  361  396  415   -  
      Total Time: 1:34:02      Average: 18:48.40      1-5 Split: 2:31
 55 Maple Shade           1490    39   324  335  394  398  403  416 
      Total Time: 1:34:27      Average: 18:53.40      1-5 Split: 3:24
 56 Winslow Township      1498    113  233  370  378  404  419  468 
      Total Time: 1:34:28      Average: 18:53.60      1-5 Split: 2:49
 57 Wildwood Catholic     1533    51   223  383  436  440  475  481 
      Total Time: 1:36:11      Average: 19:14.20      1-5 Split: 4:16
 58 Pinelands             1537    157  322  326  347  385  437  446 
      Total Time: 1:34:24      Average: 18:52.80      1-5 Split: 2:07
 59 Deptford              1604    162  312  358  377  395  418  435 
      Total Time: 1:35:16      Average: 19:03.20      1-5 Split: 2:20
 60 Absegami              1629    132  239  382  423  453   -    -  
      Total Time: 1:37:05      Average: 19:25.00      1-5 Split: 3:55
 61 Riverside             1721    231  342  379  380  389  482   -  
      Total Time: 1:36:09      Average: 19:13.80      1-5 Split: 1:41
 62 Burlington Co         1738    269  276  366  384  443  476  477 
      Total Time: 1:36:53      Average: 19:22.60      1-5 Split: 2:43
 63 Gloucester Catholic   1777    210  247  410  439  471  479  488 
      Total Time: 1:39:35      Average: 19:55.00      1-5 Split: 4:21
 64 New Egypt             1787    220  325  409  413  420  432  445 
      Total Time: 1:37:49      Average: 19:33.80      1-5 Split: 2:22
 65 Atlantic City         1901    285  319  387  450  460  480   -  
      Total Time: 1:40:00      Average: 20:00.00      1-5 Split: 3:09
 66 Cumberland            1934    323  348  405  411  447  473   -  
      Total Time: 1:39:40      Average: 19:56.00      1-5 Split: 2:16
 67 Pennsauken            2023    349  359  381  441  493  494   -  
      Total Time: 25:58:15      Average: 5:11:39.00      1-5 Split: 24:19:45
 68 Penns Grove           2041    373  397  408  421  442  444   -  
      Total Time: 1:41:09      Average: 20:13.80      1-5 Split: 1:36
 69 Clayton               2081    376  393  424  433  455  464  470 
      Total Time: 1:42:06      Average: 20:25.20      1-5 Split: 1:55
 70 Cape May Co VT        2113    317  402  459  461  474  478   -  
      Total Time: 1:44:35      Average: 20:55.00      1-5 Split: 3:33
 71 Overbrook             2222    427  431  452  454  458  467  496 
      Total Time: 1:45:36      Average: 21:07.20      1-5 Split: 57
 72 Gloucester Co VT      2271    374  462  466  484  485  487  492 
      Total Time: 1:49:16      Average: 21:51.20      1-5 Split: 3:53
 73 Moorestown Friends    2282    391  456  463  483  489  490  491 
      Total Time: 1:49:49      Average: 21:57.80      1-5 Split: 4:03
 74 Palmyra               2305    417  438  469  486  495   -    -  
      Total Time: 26:59:13      Average: 5:23:50.60      1-5 Split: 25:11:41
Advertisements