Mixed JV

 

 Tomahawk Timing - Contractor License                       HY-TEK's Meet Manager
                 Cape Atlantic League Championships - 10/30/2013                 
                                    Millville                                    
                              Last Completed Event                               

Event 3  Mixed 5k Run CC
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
Results - Women 5000 Run                                                         
  1 Greene, Mackenzie        WJR Ocean City            21:41.72    1             
  2 Granger, Cierra          WSR Ocean City            21:53.76    2             
  3 Libbey, Nicole           WSR Ocean City            21:57.78    3             
  4 Gould, Angelika          WSO Bridgeton             22:20.53                  
  5 Donnelly, Brianna        WFR Buena                 22:34.26    4             
  6 Nagle, Sarah             WJR Mainland              22:55.76                  
  7 Garzon, Paula            WFR Buena                 22:59.39    5             
  8 Twiggs, Maura            WJR Ocean City            23:00.60    6             
  9 Baumgardner, Susan       WSR Ocean City            23:21.98    7             
 10 Delgrande, Katherine     WSR Ocean City            23:23.38    8             
 11 Berg, Aida               WFR Mainland              23:33.28                  
 12 Hornig, Jocelyn          WJR Mainland              23:35.93                  
 13 Damon, Carly             WSO Buena                 23:40.76    9             
 14 McFerren, Meagan         WFR Hammonton             23:41.35   10             
 15 Sikking, Veronica        WSO Buena                 23:47.05   11             
 16 Elias, Marina            WFR Hammonton             23:52.14   12             
 17 Adams, Queenchina        WFR Atlantic County IT    24:04.26                  
 18 McKenna, Natalie         WSR Ocean City            24:06.42   13             
 19 Cusack, Julie            WSR Ocean City            24:15.64                  
 20 Schutz, Morgan           WFR Mainland              24:17.58                  
 21 Sigmund, Casey           WFR Ocean City            24:21.95                  
 22 Jiannotti, Chaselynn     WFR Buena                 24:23.59   14             
 23 Monaghan, Jenna          WSO Ocean City            24:24.39                  
 24 Scardino, Danielle       WJR Oakcrest              24:30.14   15             
 25 Solazzo, Julia           WSO Ocean City            24:38.18                  
 26 Santana, Idalis          WFR Cedar Creek           24:45.38   16             
 27 Leyrer, Rachael          WFR Buena                 24:57.99   17             
 28 Blank, Nadine            WSO Cedar Creek           25:01.18   18             
 29 Links, Aubrey            WSR Vineland              25:03.69                  
 30 Dalponte, Tabatha        WFR Buena                 25:13.08   19             
 31 Mamme, Lilli             WSO Absegami              25:13.33   20             
 32 File, Katrina            WSO Millville             25:23.71                  
 33 Stollenwerk, Lauren      WFR Cedar Creek           25:28.91   21             
 34 Gershman, Riley          WSO Atlantic County IT    25:37.09                  
 35 Medina, Jecenia          WSR Cedar Creek           25:38.43   22             
 36 Echevarria, Nosaja       WFR Vineland              25:41.26                  
 37 Snuffin, Susan           WJR Hammonton             25:48.75   23             
 38 Romero, Stephany         WFR Vineland              25:51.93                  
 39 Luo, Shirley               W Egg Harbor Twp        25:52.50                  
 40 Zeb, Liaba               WSO Oakcrest              25:57.04   24             
 41 Hehre, Sarahjane         WSO Ocean City            25:59.63                  
 42 DeLusant, Tori           WFR Oakcrest              26:09.93   25             
 43 Ravn, Cecilie            WSO Cedar Creek           26:11.08   26             
 44 Shirk, Gretchen          WJR Ocean City            26:12.34                  
 45 Somogy, Allison          WSR Hammonton             26:17.01   27             
 46 Glick, Jordan            WFR Absegami              26:23.62   28             
 47 Carrelli, Angelica       WJR Hammonton             26:25.08   29             
 48 Tomasello, Aubree        WJR Oakcrest              26:42.01   30             
 49 Johnson, Giana           WSO Oakcrest              26:51.89   31             
 50 Weiss, Kylie             WSO Cedar Creek           27:07.82   32             
 51 Bird, Gretchen           WSO Millville             27:11.66                  
 52 Brady, Morgan            WSO Absegami              27:29.23   33             
 53 Stinsman, Melissa        WFR Absegami              27:53.16   34             
 54 Daniels, Katelyn         WSO Absegami              28:04.82   35             
 55 Martin, Valaniece        WSO Atlantic County IT    28:28.50                  
 56 Ng, Rachel               WFR Absegami              28:32.20   36             
 57 Cosme, Niyah             WSO Vineland              28:41.53                  
 58 Gonzalez, Ellen          WFR Absegami              28:59.32   37             
 59 Qui, Ying                WFR Atlantic City         29:08.66                  
 60 Effinger, Mackenzie      WFR Hammonton             29:08.84   38             
 61 Barry, Hennessey         WFR Wildwood Catholic     29:27.46                  
 62 kuturlash, Olga          WFR Buena                 29:41.71                  
 63 Duffield, Gabrielle      WSO Hammonton             30:04.62   39             
 64 Wanek, Angelique         WJR Absegami              30:48.79                  
 65 Huff, Haley              WJR Atlantic City         31:49.01                  
 66 Peters, Maggie           WFR Wildwood Catholic     32:07.64                  
 67 Biddulph, Abigail        WFR Absegami              32:58.83                  
 68 Keenan, Bethann          WSO Absegami              32:59.21                  
 69 Dunfee, Paige            WFR Atlantic County IT    33:04.27                  
 70 McManus, Lauren          WSO Hammonton             34:31.00                  
 71 Casseus, Florancia       WFR Oakcrest              36:17.00   40             
 72 Paduani, Sarina          WFR Cedar Creek           36:51.00   41             
Results - Men 5000 Run                                                           
  1 Fisher, Ryan             MSO Ocean City            17:50.29    1             
  2 Thompson, Juvante        MSO Hammonton             17:56.73    2             
  3 Millar, David            MFR Ocean City            17:59.56    3             
  4 Nesheim, Mike            MFR St. Augustine Prep    18:05.02    4             
  5 Morgan, Tyler            MJR Hammonton             18:15.82    5             
  6 McClure, Brendan         MSO Ocean City            18:17.82    6             
  7 Wessel, Dakota           MSO Mainland              18:18.03                  
  8 Olandt, Joshua           MSR Ocean City            18:23.64    7             
  9 Delgrande, Christopher   MSO Ocean City            18:26.58    8             
 10 Pierpoint, Travis        MJR Ocean City            18:28.49    9             
 11 Flukey, Nicholas         MSO Ocean City            18:30.21   10             
 12 Monteith, Evan           MFR Ocean City            18:36.78                  
 13 McFerren, Timothy        MSO Hammonton             18:38.05   11             
 14 Bailey, Jeff             MFR Hammonton             18:39.63   12             
 15 Snyder, Kyle             MJR Hammonton             18:41.41   13             
 16 Logan, Van               MFR Cedar Creek           18:42.45   14             
 17 Faust, Michael           MSO Ocean City            18:43.99                  
 18 Francz, Billy            MFR Buena                 18:44.48                  
 19 Baruffi, Matthew           M Egg Harbor Twp        18:47.57   15             
 20 Parr, Ian                MSR Vineland              18:51.68   16             
 21 Grant, Ryan                M Egg Harbor Twp        18:55.67   17             
 22 Blumetti, Austin         MFR Mainland              18:56.05                  
 23 Derosiers, Michael       MSR Mainland              18:57.54                  
 24 Lyons, Mike              MFR Cedar Creek           19:04.83   18             
 25 Shober, Dale             MSO St. Augustine Prep    19:04.93   19             
 26 Martinelli, Ian          MSO Cedar Creek           19:16.59   20             
 27 Campanella, Dennis       MSO Vineland              19:20.63   21             
 28 Johnson, Austen          MJR Ocean City            19:21.97                  
 29 Salamanaca, Daniel         M Egg Harbor Twp        19:29.04   22             
 30 Jungels, Henry           MSR Mainland              19:31.17                  
 31 Iuliucci, Philip         MFR Hammonton             19:34.14   23             
 32 Medio, Joey              MSR Buena                 19:43.60                  
 33 Rodriguez, Ryan          MJR Cedar Creek           19:46.68   24             
 34 Roman, Kelly             MSO Cedar Creek           19:48.11   25             
 35 Ohlsen, Robert           MSR Ocean City            19:52.25                  
 36 Haring, Brandon          MJR Middle Township       19:54.51   26             
 37 Stabile, Sean            MSO Oakcrest              20:00.09   27             
 38 Maul, Fred               MSO Absegami              20:02.44   28             
 39 Whitener, Christopher    MJR Hammonton             20:03.42   29             
 40 Delgrande, Joseph        MSO Ocean City            20:03.64                  
 41 Delgrande, David         MSO Ocean City            20:06.82                  
 42 Santana, Angel           MSR Cedar Creek           20:10.64   30             
 43 McClain, Trevor          MSO Atlantic City         20:16.44   31             
 44 Dennis, Christian        MFR Oakcrest              20:18.69   32             
 45 Brady, Tyler               M Egg Harbor Twp        20:20.94   33             
 46 Baxter, Jared            MSO Millville             20:21.70                  
 47 Caulford, Richard        MJR Vineland              20:25.01   34             
 48 Guido, Matt              MJR Middle Township       20:26.19   35             
 49 Meineke, Tim             MFR Cedar Creek           20:27.52   36             
 50 Calsuano, Chris            M Egg Harbor Twp        20:28.31   37             
 51 Pasterino, Ryan          MSO Hammonton             20:29.35                  
 52 Perez, Carlos            MJR Cedar Creek           20:34.15                  
 53 Malloy, Xavier           MSR Vineland              20:34.46   38             
 54 Marshall, Dillon         MJR Absegami              20:38.47   39             
 55 Sooy, Matt               MSO Cedar Creek           20:42.30                  
 56 Beneat, Jonathan         MFR Vineland              20:42.60   40             
 57 McPhillips, Michael      MSO Cedar Creek           20:47.41                  
 58 Buhl, Richard            MSO Absegami              20:47.95   41             
 59 Georgoulianos, Zackary   MFR Hammonton             20:53.83                  
 60 Rodriguez, Ray           MJR Oakcrest              21:05.01   42             
 61 Grennon, Adam            MSO Millville             21:05.15                  
 62 Kelly, Ryan              MFR Oakcrest              21:09.42   43             
 63 Hamda, Watole              M Egg Harbor Twp        21:14.69   44             
 64 Dovgopol, Sergiy         MJR Hammonton             21:17.66                  
 65 Sangataldo, Rocco        MSO St. Augustine Prep    21:20.66   45             
 66 Huang, Eddie             MJR Atlantic City         21:21.84   46             
 67 Zimmerman, Nick            M Egg Harbor Twp        21:23.86   47             
 68 Kelier, Dillon           MSO Middle Township       21:25.41   48             
 69 Mastrobuono, Vince       MSO Millville             21:26.32                  
 70 Stephens, Matthew          M Egg Harbor Twp        21:27.09                  
 71 Patel, Mit               MFR Absegami              21:29.19   49             
 72 Stecher, Zachary         MFR Atlantic City         21:32.68   50             
 73 Townsend, Kyle           MSO St. Augustine Prep    21:39.02   51             
 74 Martin, Colin            MSO Middle Township       21:41.31   52             
 75 Hobson, Gerry            MSO St. Augustine Prep    21:46.16   53             
 76 Haring, Tyler            MFR Middle Township       21:49.43   54             
 77 Robbio, Nick             MSO Middle Township       22:05.69   55             
 78 Ngo, Jason                 M Egg Harbor Twp        22:08.23                  
 79 Linden, Raymond          MSR Hammonton             22:09.02                  
 80 Lee, Johnny                M Egg Harbor Twp        22:10.91                  
 81 Probst, Malachi          MSO Millville             22:11.71                  
 82 Jiannotti, Brandon       MJR Buena                 22:15.01                  
 83 Weiss, Nick              MJR Hammonton             22:17.35                  
 84 Christy, Austin          MSO St. Augustine Prep    22:17.42   56             
 85 Bowe, Ethan              MSO St. Augustine Prep    22:25.03   57             
 86 Gazzara, Brandon         MSO Hammonton             22:27.40                  
 87 Brown, Daniel            MSO Atlantic City         22:45.49   58             
 88 Calimer, Nicholas        MFR Absegami              23:09.99   59             
 89 Phommathep, Justin       MFR Oakcrest              23:11.87   60             
 90 Pagano, Frank            MFR Hammonton             23:13.83                  
 91 Mason, Collin            MFR St. Augustine Prep    23:29.09                  
 92 Dai, Xin                 MSO Wildwood Catholic     23:57.20                  
 93 Spilove, Daniel          MJR Atlantic City         24:07.59   61             
 94 Vasquez, Ismerai         MSO Atlantic City         24:10.65   62             
 95 Kiedash, Cody              M Egg Harbor Twp        24:22.11                  
 96 Carter, Stephen          MFR Buena                 24:29.27                  
 97 Garrabrant, Hayden       MJR Wildwood Catholic     24:49.42                  
 98 Alam, Tahmid             MJR Atlantic City         24:49.52   63             
 99 McManus, Christopher     MSR Hammonton             25:18.28                  
100 Calimer, Trevor          MFR Absegami              27:00.50   64             
101 Mericle, Jake            MFR Middle Township       28:41.94   65             
102 Devico, Jay              MFR Middle Township       37:56.00                  

                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
Results - Men 5000 Run                                                           
   1 Ocean City                   25    1    3    6    7    8    9   10          
      Total Time:  1:30:57.89                                                    
         Average:    18:11.58                                                    
   2 Hammonton                    43    2    5   11   12   13   23   29          
      Total Time:  1:32:11.64                                                    
         Average:    18:26.33                                                    
   3 Cedar Creek                 101   14   18   20   24   25   30   36          
      Total Time:  1:36:38.66                                                    
         Average:    19:19.74                                                    
   4 Egg Harbor Twp              124   15   17   22   33   37   44   47          
      Total Time:  1:38:01.53                                                    
         Average:    19:36.31                                                    
   5 Vineland                    149   16   21   34   38   40                    
      Total Time:  1:39:54.38                                                    
         Average:    19:58.88                                                    
   6 St. Augustine Prep          172    4   19   45   51   53   56   57          
      Total Time:  1:41:55.80                                                    
         Average:    20:23.16                                                    
   7 Oakcrest                    204   27   32   42   43   60                    
      Total Time:  1:45:45.08                                                    
         Average:    21:09.02                                                    
   8 Middle Township             215   26   35   48   52   54   55   65          
      Total Time:  1:45:16.85                                                    
         Average:    21:03.37                                                    
   9 Absegami                    216   28   39   41   49   59   64               
      Total Time:  1:46:08.04                                                    
         Average:    21:13.61                                                    
  10 Atlantic City               246   31   46   50   58   61   62   63          
      Total Time:  1:50:04.04                                                    
         Average:    22:00.81                                                    
Results - Women 5000 Run                                                         
   1 Ocean City                   19    1    2    3    6    7    8   13          
      Total Time:  1:51:55.84                                                    
         Average:    22:23.17                                                    
   2 Buena                        43    4    5    9   11   14   17   19          
      Total Time:  1:57:25.05                                                    
         Average:    23:29.01                                                    
   3 Hammonton                   101   10   12   23   27   29   38   39          
      Total Time:  2:06:04.33                                                    
         Average:    25:12.87                                                    
   4 Cedar Creek                 103   16   18   21   22   26   32   41          
      Total Time:  2:07:04.98                                                    
         Average:    25:25.00                                                    
   5 Oakcrest                    125   15   24   25   30   31   40               
      Total Time:  2:10:11.01                                                    
         Average:    26:02.21                                                    
   6 Absegami                    150   20   28   33   34   35   36   37          
      Total Time:  2:15:04.16                                                    
         Average:    27:00.84