Boys Varsity

 

 Tomahawk Timing - Contractor License                       HY-TEK's Meet Manager
                 Cape Atlantic League Championships - 10/30/2013                 
                                    Millville                                    
                              Last Completed Event                               

Event 1  Boys 5k Run CC
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Corgliano, Louis          SR Hammonton             15:40.71    1             
  2 Paone, Louis              SR Ocean City            16:05.11    2             
  3 DelConte, Vincent            Egg Harbor Twp        16:06.62    3             
  4 Paduani, David               Egg Harbor Twp        16:10.06    4             
  5 Herlihy, Ryan             JR Middle Township       16:11.52    5             
  6 Kundrotas, Mark           SR Hammonton             16:29.60    6             
  7 Keenan, Edward            SR Ocean City            16:35.03    7             
  8 Hadtke, Brandon           JR Ocean City            16:35.22    8             
  9 Vadino, Val               JR Saint Joseph-Ham      16:42.29    9             
 10 Schmeizer, Evan           SO Ocean City            16:55.69   10             
 11 Narinesingh, Radcliffe    SO Pleasantville         16:58.37   11             
 12 Sutton, Dustin            SR Millville             16:58.58   12             
 13 Aracena, Giovanni         SR Pleasantville         17:01.37   13             
 14 Newsome, Jacob            SR Ocean City            17:02.59   14             
 15 Fischer, Ethan            SR Mainland              17:03.85   15             
 16 Prevard, Noah             SO Pleasantville         17:04.17   16             
 17 Mayo, Harrison            SO Vineland              17:05.85   17             
 18 Henry, Austin                Egg Harbor Twp        17:06.08   18             
 19 Jurasinski, Gus           JR Ocean City            17:06.63   19             
 20 Feraco, Michael           JR Middle Township       17:10.72   20             
 21 Hunter, Kenny             JR Bridgeton             17:13.11   21             
 22 Robison, Christopher      JR Middle Township       17:16.01   22             
 23 Do, Daniel                FR Absegami              17:16.67   23             
 24 Linden, Jonathan          JR Saint Joseph-Ham      17:17.80   24             
 25 Agosto, Shawn             SR Buena                 17:18.10   25             
 26 Johnson, Brett            SO Ocean City            17:21.22   26             
 27 Muhammad, Ishmael         SR Oakcrest              17:22.20   27             
 28 Brady, James              SO Hammonton             17:22.25   28             
 29 Lopez, Jared              JR Holy Spirit           17:25.34   29             
 30 Perdomo, Alvaro           SO Pleasantville         17:25.82   30             
 31 Mays, Larry               JR Cedar Creek           17:26.12   31             
 32 Acheson, Rob              SR Lower Cape May        17:28.09   32             
 33 Camey, James              JR Mainland              17:28.37   33             
 34 Martin, Rob               JR Lower Cape May        17:34.65   34             
 35 Rebish, Robert            JR Atlantic County IT    17:35.68   35             
 36 Clauss, Matthew           SR Buena                 17:36.85   36             
 37 Money, Alim               JR Bridgeton             17:39.83   37             
 38 Heim, Earl                SO Mainland              17:39.99   38             
 39 Crouch, Elijah            JR Buena                 17:41.17   39             
 40 Stubbs, Ty-Trel           SO Bridgeton             17:42.97   40             
 41 Walters, Brandon          SO Cedar Creek           17:44.23   41             
 42 Moore, Josh               FR Middle Township       17:44.39   42             
 43 Savio, Nicholas           JR Mainland              17:44.70   43             
 44 Hooper, Phil              SR St. Augustine Prep    17:45.91   44             
 45 Delores, Josue            SO Vineland              17:46.05   45             
 46 Sanders, Nate             SO Middle Township       17:46.30   46             
 47 Adamo, Samuel             FR Oakcrest              17:46.37   47             
 48 DiNofrio, John            SO Mainland              17:49.04   48             
 49 Capille, Nick             SR Cedar Creek           17:52.62   49             
 50 Chambers, Francois        SR Vineland              17:53.61   50             
 51 Martinez, Julio           SR Buena                 17:55.00   51             
 52 Herrera, Marlon           SR Vineland              17:56.78   52             
 53 Worth, Ken                JR Absegami              17:56.93   53             
 54 Joshi, Aditya                Egg Harbor Twp        17:57.16   54             
 55 Sharma, Ankit             SR Vineland              17:57.62   55             
 56 Scull, Johnathan          SR Mainland              18:00.88   56             
 57 Irelan, Patrick           SR St. Augustine Prep    18:01.57   57             
 58 Moses, Dan                FR Wildwood Catholic     18:02.26                  
 59 Cintron, Fabian           SO Bridgeton             18:03.05   58             
 60 Cress, Bradford           FR Atlantic City         18:04.53   59             
 61 Rodeo, Joseph             SR St. Augustine Prep    18:05.66   60             
 62 Olive, Josh               JR Buena                 18:08.46   61             
 63 Feurenstein, Eric         SR Holy Spirit           18:08.87   62             
 64 Baber, Chase                 Egg Harbor Twp        18:10.69   63             
 65 Berrios, Mitch            JR Millville             18:10.78   64             
 66 Dods, Matthew             JR Mainland              18:11.04   65             
 67 Sanfilippo, Emanuel       JR Saint Joseph-Ham      18:13.37   66             
 68 Attanasi, Dalton          SO Hammonton             18:15.56   67             
 69 Forrest, Anthony          SR Buena                 18:16.09   68             
 70 Bash, Mike                SR Hammonton             18:17.95   69             
 71 Teresi, Rob               SR St. Augustine Prep    18:18.24   70             
 72 Panco, Robert             SR Buena                 18:18.77   71             
 73 Plnater, Kyron            SR Bridgeton             18:20.07   72             
 74 Pellegrini, Angelo           Egg Harbor Twp        18:20.86   73             
 75 White, Jordan             SR Cedar Creek           18:21.23   74             
 76 Moses, Josh               FR Holy Spirit           18:21.59   75             
 77 Lind, Teddy               SO Atlantic County IT    18:22.71   76             
 78 Viera-Martinez, Jomalier  JR Millville             18:23.86   77             
 79 Diez, William             SR Hammonton             18:26.08   78             
 80 Jackson, Terrell          JR Absegami              18:27.08   79             
 81 Nelson, Mark              FR Lower Cape May        18:28.04   80             
 82 Librrizzi, Curtis         JR Cedar Creek           18:29.49   81             
 83 Perez, Jesus                 Egg Harbor Twp        18:30.77   82             
 84 Satana, Edward            SO Bridgeton             18:39.56   83             
 85 Peterson, Zach            SR Middle Township       18:39.69   84             
 86 Slowinsky, Alex           SO Vineland              18:40.95   85             
 87 Marczyk, Jack             JR Holy Spirit           18:43.67   86             
 88 Bergamo, Paul             SR St. Augustine Prep    18:47.20   87             
 89 Pace, Joshua              FR Millville             18:49.83   88             
 90 Deibert, Matt             SR Absegami              18:56.57   89             
 91 Tartaglia, Tyler          SO Saint Joseph-Ham      18:59.12   90             
 92 VanOsten, Jacob           JR Middle Township       19:06.68   91             
 93 Brog, Sam                 JR Atlantic City         19:11.30   92             
 94 Copestick, Kyle           SR Hammonton             19:11.91   93             
 95 Librizzi, Billy           JR Cedar Creek           19:12.69   94             
 96 Tartaglia, Dominic        SO Saint Joseph-Ham      19:13.20   95             
 97 Deissler, Justin          SO Cedar Creek           19:18.17   96             
 98 Canion, Justin            SR Millville             19:25.14   97             
 99 Kraus, Callisto           FR Oakcrest              19:25.45   98             
100 Lichenstein, Elia         SR Atlantic City         19:30.24   99             
101 Freeman, Sean             SO Vineland              19:31.27  100             
102 Axelson, Sven             SR Wildwood Catholic     19:33.91                  
103 Rodgers, James            SO Atlantic County IT    19:36.60  101             
104 Hawn, Joe                 SR Absegami              19:37.51  102             
105 Zemartis, James           FR Atlantic City         19:40.58  103             
106 Fraone, Joseph            FR Oakcrest              19:40.97  104             
107 Halloran, Matt            SO Millville             19:41.92  105             
108 Gershman, Daniel          JR Atlantic County IT    19:49.04  106             
109 Barrett, Tyler            SO Oakcrest              20:06.32  107             
110 Drew, James               SO Atlantic City         20:16.06  108             
111 Dellinger, Matt           SR St. Augustine Prep    20:16.64  109             
112 Horton, Tyler             FR Lower Cape May        20:21.99  110             
113 Gorbig, Ross              JR Oakcrest              20:24.37  111             
114 Platt, Sean               SR Millville             20:24.59  112             
115 Moseley, Ted              SO Atlantic County IT    20:24.99  113             
116 Branco, Matt              JR Absegami              20:35.34  114             
117 Phuc, Pham                SO Atlantic City         20:37.69  115             
118 Anderson, Tyrell          SR Pleasantville         20:46.91  116             
119 Hamlin, Colin             FR Wildwood Catholic     20:52.38                  
120 Joseph, Dukens            SO Absegami              21:01.44  117             
121 Cabrera, Adam             SR Lower Cape May        21:29.49  118             
122 Swire, Ian                SO Atlantic County IT    21:33.39  119             
123 Miller, Dan               SR Holy Spirit           22:02.13  120             
124 Masker, Jacob             FR Atlantic County IT    22:02.79  121             
125 Wetherington, Colin       SR St. Augustine Prep    22:03.04  122             
126 Mitchell, Dan             FR Holy Spirit           22:21.66  123             
127 Hedum, Josh               FR Lower Cape May        23:15.98  124             
128 Isnehart, Ben             JR Lower Cape May        25:42.00  125             

                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Ocean City                   41    2    7    8   10   14   19   26          
      Total Time:  1:23:13.64                                                    
         Average:    16:38.73                                                    
   2 Middle Township             135    5   20   22   42   46   84   91          
      Total Time:  1:26:08.94                                                    
         Average:    17:13.79                                                    
   3 Egg Harbor Twp              142    3    4   18   54   63   73   82          
      Total Time:  1:25:30.61                                                    
         Average:    17:06.13                                                    
   4 Hammonton                   171    1    6   28   67   69   78   93          
      Total Time:  1:26:06.07                                                    
         Average:    17:13.22                                                    
   5 Mainland                    177   15   33   38   43   48   56   65          
      Total Time:  1:27:45.95                                                    
         Average:    17:33.19                                                    
   6 Pleasantville               186   11   13   16   30  116                    
      Total Time:  1:29:16.64                                                    
         Average:    17:51.33                                                    
   7 Buena                       212   25   36   39   51   61   68   71          
      Total Time:  1:28:39.58                                                    
         Average:    17:43.92                                                    
   8 Vineland                    219   17   45   50   52   55   85  100          
      Total Time:  1:28:39.91                                                    
         Average:    17:43.99                                                    
   9 Bridgeton                   228   21   37   40   58   72   83               
      Total Time:  1:28:59.03                                                    
         Average:    17:47.81                                                    
  10 Cedar Creek                 276   31   41   49   74   81   94   96          
      Total Time:  1:29:53.69                                                    
         Average:    17:58.74                                                    
  11 Saint Joseph-Hammonton      284    9   24   66   90   95                    
      Total Time:  1:30:25.78                                                    
         Average:    18:05.16                                                    
  12 St. Augustine Prep          318   44   57   60   70   87  109  122          
      Total Time:  1:30:58.58                                                    
         Average:    18:11.72                                                    
  13 Millville                   338   12   64   77   88   97  105  112          
      Total Time:  1:31:48.19                                                    
         Average:    18:21.64                                                    
  14 Absegami                    346   23   53   79   89  102  114  117          
      Total Time:  1:32:14.76                                                    
         Average:    18:26.96                                                    
  15 Holy Spirit                 372   29   62   75   86  120  123               
      Total Time:  1:34:41.60                                                    
         Average:    18:56.32                                                    
  16 Lower Cape May              374   32   34   80  110  118  124  125          
      Total Time:  1:35:22.26                                                    
         Average:    19:04.46                                                    
  17 Oakcrest                    383   27   47   98  104  107  111               
      Total Time:  1:34:21.31                                                    
         Average:    18:52.27                                                    
  18 Atlantic County IT          431   35   76  101  106  113  119  121          
      Total Time:  1:35:49.03                                                    
         Average:    19:09.81                                                    
  19 Atlantic City               461   59   92   99  103  108  115               
      Total Time:  1:36:42.71                                                    
         Average:    19:20.55
Advertisements