Varsity Girls

RaceTab 3 by MileSplit                Registered to: Tomahawk Timing, Tomahawk Timing

             Olympic Conference XC Championships - 10/26/2012 9:59:58 PM             
                        Gloucester County College, Sewell, NJ                        

                    Varsity Girls 5000 Meter Run                    
====================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
--------------------------------------------------------------------
  1 Natalia Ocasio           Lenape High School (   18:50.0     1   
  2 Paige Macauley           Seneca High School (   19:02.0     2   
  3 Mara Schiffhauer         Seneca High School (   19:21.0     3   
  4 Stephanie Flemming       Seneca High School (   19:25.0     4   
  5 Monica Lee               Cherry Hill East XC    19:30.0     5   
  6 Lexie Taylor             washington township    19:33.0     6   
  7 Amanda Restivo           Lenape High School (   19:44.0     7   
  8 Shannon Stang            Shawnee Cross Countr   19:47.0     8   
  9 Nina Bendixen            Shawnee Cross Countr   19:50.0     9   
 10 Lindsay Hoffman          Seneca High School (   19:59.0    10   
 11 Maddy Berman             Cherry Hill East XC    20:02.0    11   
 12 Julia DeSpirito          Shawnee Cross Countr   20:05.0    12   
 13 Kelly McHugh             Camden Catholic High   20:09.0    13   
 14 Emily McGee              Lenape High School (   20:09.1    14   
 15 Janelle Shipotofsky      Timber Creek High Sc   20:12.0    15   
 16 Sade Lavallias           Timber Creek High Sc   20:18.0    16   
 17 Jenna Barton             Lenape High School (   20:18.1    17   
 18 Carly Kenselaar          Eastern Regional Hig   20:20.0    18   
 19 Brooke Stanley           Lenape High School (   20:25.0    19   
 20 Stephanie Hiester        Paul VI High School    20:25.1    20   
 21 Kirsten Horn             Seneca High School (   20:34.0    21   
 22 Meghan Giordano          Camden Catholic High   20:40.0    22   
 23 Mel Arnold               Cherokee (444)         20:45.0    23   
 24 Natalie Kelly            Bishop Eustace Prep    20:47.0    24   
 25 Ally Moraschi            Cherokee (444)         20:50.0    25   
 26 Alex Sobieski            Eastern Regional Hig   20:55.0    26   
 27 Mily Shah                Eastern Regional Hig   21:02.0    27   
 28 Gabrielle LaRocca        Eastern Regional Hig   21:05.0    28   
 29 Bridget Kurp             Seneca High School (   21:07.0    29   
 30 Lindsey Williams         Eastern Regional Hig   21:07.1    30   
 31 Emily Davidson           Eastern Regional Hig   21:14.0    31   
 32 Melanie Sands            Cherokee (444)         21:17.0    32   
 33 Danielle Iannone         Cherokee (444)         21:21.0    33   
 34 Julia Malpass            Shawnee Cross Countr   21:22.0    34   
 35 Julia Marzocca           Cherry Hill HS West    21:23.0    35   
 36 Melissa Kulcyk           Cherokee (444)         21:28.0    36   
 37 Ashley Peoples           Seneca High School (   21:29.0    37   
 38 Jen Klavens              washington township    21:30.0    38   
 39 Gina Manaresi            Shawnee Cross Countr   21:35.0    39   
 40 Leanne Vicente           Lenape High School (   21:38.0    40   
 41 Samantha Mohr            Eastern Regional Hig   21:41.0    41   
 42 Kristine Thomas          Cherry Hill HS West    21:43.0    42   
 43 Gabby Vassalotti         Cherokee (444)         21:46.0    43   
 44 Sarah Robbie             Cherokee (444)         21:50.0    44   
 45 Morgan Steel             Shawnee Cross Countr   22:01.0    45   
 46 Marybeth Fair            Shawnee Cross Countr   22:03.0    46   
 47 Kiersten Campbell        Lenape High School (   22:10.0    47   
 48 Nicolette Graham         Cherry Hill HS West    22:10.1    48   
 49 Emma Cerveny             Paul VI High School    22:12.0    49   
 50 Kelly Laible             washington township    22:14.0    50   
 51 Melinda Walters          washington township    22:16.0    51   
 52 Allison Smith            Cherry Hill East XC    22:22.0    52   
 53 Caroline Sawn            Cherry Hill East XC    22:31.0    53   
 54 Katie Simalchik          Bishop Eustace Prep    22:42.0    54   
 55 Karrsen Aron             Bishop Eustace Prep    22:46.0    55   
 56 Georgeanne Siller        Cherry Hill HS West    22:47.0    56   
 57 Casey Owens              Cherry Hill HS West    22:54.0    57   
 58 Ashley Fath              washington township    22:55.0    58   
 59 Sara Downie              Cherry Hill East XC    23:15.0    59   
 60 Gianna Ambrosano         washington township    23:22.0    60   
 61 Michaela Urbach          Paul VI High School    23:26.0    61   
 62 Gillian Ranes            Cherry Hill East XC    23:28.0    62   
 63 Dominique Ceretti        Bishop Eustace Prep    23:29.0    63   
 64 Jessica Griffith         Camden Catholic High   23:38.0    64   
 65 Sarah DiDomenico         Bishop Eustace Prep    23:40.0    65   
 66 Cat Janis                Paul VI High School    23:42.0    66   
 67 Kandis Roberts           Camden Tech Pennsauk   23:43.0    67   
 68 Christy Phillips         Paul VI High School    23:48.0    68   
 69 Sophie Huster            Paul VI High School    23:50.0    69   
 70 Rebecca McCormack        Cherry Hill East XC    23:51.0    70   
 71 Gabrielle Rash           Cherry Hill HS West    23:53.0    71   
 72 Natalie Kirch            Camden Catholic High   23:54.0    72   
 73 Daijah Hines             Timber Creek High Sc   24:03.0    73   
 74 Samantha Zanetti         Paul VI High School    24:08.0    74   
 75 Kira Kirk                Camden Catholic High   24:10.0    75   
 76 Natalie Hopkins          Timber Creek High Sc   24:29.0    76   
 77 Elizabeth Giordano       Camden Catholic High   24:49.0    77   
 78 Priscilla Franco         Camden Tech Pennsauk   25:03.0    78   
 79 Rachel D'Alessandro      washington township    25:22.0    79   
 80 Gabrielle Bianchi        Bishop Eustace Prep    25:31.0    80   
 81 Valerie Kitchen          Camden Tech Pennsauk   25:42.0    81   
 82 LEXUS MATOS              Camden Catholic High   26:09.0    82   
 83 Solibeth Brito           Camden Tech Pennsauk   26:23.0    83   
 84 Alexis Tine              Timber Creek High Sc   26:25.0    84   
 85 Nijja Roberts            Camden Tech Pennsauk   26:51.0    85   
 86 Candice Wilson           Camden Tech Pennsauk   27:23.0    86   
 87 Hannah Butler            Timber Creek High Sc   32:24.0    87   
 88 Cinthia Rangel           Timber Creek High Sc   33:15.0    88   

              Varsity Girls 5000 Meter Run Team Scores              
====================================================================
    Team                   Pts     1    2    3    4    5   (6)  (7) 
====================================================================
  1 Seneca High School (   40      2    3    4   10   21   29   37  
      2     Paige Macauley             19:02.00
      3     Mara Schiffhauer           19:21.00
      4     Stephanie Flemming         19:25.00
      10    Lindsay Hoffman            19:59.00
      21    Kirsten Horn               20:34.00
      29    Bridget Kurp               21:07.00*
      37    Ashley Peoples             21:29.00*
      Total Time: 1:38:21      Average: 19:40.20      1-5 Split: 1:32
  2 Lenape High School (   58      1    7   14   17   19   40   47  
      1     Natalia Ocasio             18:50.00
      7     Amanda Restivo             19:44.00
      14    Emily McGee                20:09.01
      17    Jenna Barton               20:18.01
      19    Brooke Stanley             20:25.00
      40    Leanne Vicente             21:38.00*
      47    Kiersten Campbell          22:10.00*
      Total Time: 1:39:27      Average: 19:53.21      1-5 Split: 1:35
  3 Shawnee Cross Countr   102     8    9   12   34   39   45   46  
      8     Shannon Stang              19:47.00
      9     Nina Bendixen              19:50.00
      12    Julia DeSpirito            20:05.00
      34    Julia Malpass              21:22.00
      39    Gina Manaresi              21:35.00
      45    Morgan Steel               22:01.00*
      46    Marybeth Fair              22:03.00*
      Total Time: 1:42:39      Average: 20:31.80      1-5 Split: 1:48
  4 Eastern Regional Hig   129    18   26   27   28   30   31   41  
      18    Carly Kenselaar            20:20.00
      26    Alex Sobieski              20:55.00
      27    Mily Shah                  21:02.00
      28    Gabrielle LaRocca          21:05.00
      30    Lindsey Williams           21:07.01
      31    Emily Davidson             21:14.00*
      41    Samantha Mohr              21:41.00*
      Total Time: 1:44:30      Average: 20:53.81      1-5 Split: 48
  5 Cherokee (444)         149    23   25   32   33   36   43   44  
      23    Mel Arnold                 20:45.00
      25    Ally Moraschi              20:50.00
      32    Melanie Sands              21:17.00
      33    Danielle Iannone           21:21.00
      36    Melissa Kulcyk             21:28.00
      43    Gabby Vassalotti           21:46.00*
      44    Sarah Robbie               21:50.00*
      Total Time: 1:45:41      Average: 21:08.20      1-5 Split: 43
  6 Cherry Hill East XC    180     5   11   52   53   59   62   70  
      5     Monica Lee                 19:30.00
      11    Maddy Berman               20:02.00
      52    Allison Smith              22:22.00
      53    Caroline Sawn              22:31.00
      59    Sara Downie                23:15.00
      62    Gillian Ranes              23:28.00*
      70    Rebecca McCormack          23:51.00*
      Total Time: 1:47:40      Average: 21:32.00      1-5 Split: 3:45
  7 washington township    203     6   38   50   51   58   60   79  
      6     Lexie Taylor               19:33.00
      38    Jen Klavens                21:30.00
      50    Kelly Laible               22:14.00
      51    Melinda Walters            22:16.00
      58    Ashley Fath                22:55.00
      60    Gianna Ambrosano           23:22.00*
      79    Rachel D'Alessandro        25:22.00*
      Total Time: 1:48:28      Average: 21:41.60      1-5 Split: 3:22
  8 Cherry Hill HS West    238    35   42   48   56   57   71    -  
      35    Julia Marzocca             21:23.00
      42    Kristine Thomas            21:43.00
      48    Nicolette Graham           22:10.01
      56    Georgeanne Siller          22:47.00
      57    Casey Owens                22:54.00
      71    Gabrielle Rash             23:53.00*
      Total Time: 1:50:58      Average: 22:11.41      1-5 Split: 1:31
  9 Camden Catholic High   246    13   22   64   72   75   77   82  
      13    Kelly McHugh               20:09.00
      22    Meghan Giordano            20:40.00
      64    Jessica Griffith           23:38.00
      72    Natalie Kirch              23:54.00
      75    Kira Kirk                  24:10.00
      77    Elizabeth Giordano         24:49.00*
      82    LEXUS MATOS                26:09.00*
      Total Time: 1:52:31      Average: 22:30.20      1-5 Split: 4:01
 10 Bishop Eustace Prep    261    24   54   55   63   65   80    -  
      24    Natalie Kelly              20:47.00
      54    Katie Simalchik            22:42.00
      55    Karrsen Aron               22:46.00
      63    Dominique Ceretti          23:29.00
      65    Sarah DiDomenico           23:40.00
      80    Gabrielle Bianchi          25:31.00*
      Total Time: 1:53:24      Average: 22:40.80      1-5 Split: 2:53
 11 Paul VI High School    264    20   49   61   66   68   69   74  
      20    Stephanie Hiester          20:25.01
      49    Emma Cerveny               22:12.00
      61    Michaela Urbach            23:26.00
      66    Cat Janis                  23:42.00
      68    Christy Phillips           23:48.00
      69    Sophie Huster              23:50.00*
      74    Samantha Zanetti           24:08.00*
      Total Time: 1:53:34      Average: 22:42.61      1-5 Split: 3:23
 12 Timber Creek High Sc   264    15   16   73   76   84   87   88  
      15    Janelle Shipotofsky        20:12.00
      16    Sade Lavallias             20:18.00
      73    Daijah Hines               24:03.00
      76    Natalie Hopkins            24:29.00
      84    Alexis Tine                26:25.00
      87    Hannah Butler              32:24.00*
      88    Cinthia Rangel             33:15.00*
      Total Time: 1:55:27      Average: 23:05.40      1-5 Split: 6:13
 13 Camden Tech Pennsauk   394    67   78   81   83   85   86    -  
      67    Kandis Roberts             23:43.00
      78    Priscilla Franco           25:03.00
      81    Valerie Kitchen            25:42.00
      83    Solibeth Brito             26:23.00
      85    Nijja Roberts              26:51.00
      86    Candice Wilson             27:23.00*
      Total Time: 2:07:42      Average: 25:32.40      1-5 Split: 3:08