5/6–Ocean County Relay Championships

Licensed to Tomahawk Timing - Contractor License
                                        HY-TEK's Meet Manager 5/6/2016 09:37 PM
                        Ocean County Relays - 5/6/2016                         
                             Southern Regional HS                              
                                    Results                                    
 
Girls 1200 Meter Hurdles Relay Varsity
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1  2215 Meise, Madison         Toms River S                    1:07.39   1   3.33
  2  2204 Huber, Delaney         Toms River S                    1:08.17   1   3.33
  3  2192 Czech, Reagan          Toms River S                    1:09.21   1   3.33
  4   434 Fordyce, Jada          Central Regional                1:09.67   1   2.66
  5  1527 McBride, Kiley         Southern Reg                    1:09.99   3   2   
  6   687 Pommerencke, Alexa     Jackson Liberty                 1:11.93   2   1.33
  7  1557 Rowland, Erin          Southern Reg                    1:12.55   3   2   
  8   429 Collins, Jenna         Central Regional                1:12.90   1   2.66
  9   424 Bethune, Jordan        Central Regional                1:13.50   1   2.66
 10  1519 Laurence, Capri        Southern Reg                    1:13.56   3   2   
 11   655 Connor, Caitlin        Jackson Liberty                 1:14.46   2   1.33
 12   776 Anastasi, Briana       Jackson Memorial                1:15.02   2   0.66
 13   699 Sigmon, Logan          Jackson Liberty                 1:16.96   2   1.33
 14   812 Maffei, Arianna        Jackson Memorial                1:22.68   2   0.66
 15   792 Gasser, Rachel         Jackson Memorial                1:22.74   2   0.66
 
Girls 4x100 Meter Relay Varsity
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Point Pleasant Boro Panthers  'A'                   52.16      52.12   1  10   
     1) 1359 Jarolmen, Summer           2) 1384 Zabelski, Megan           
     3) 1373 Savino, Hope               4) 1355 Gaven, Jessica            
  2 Toms River South HS  'A'                            52.00      52.41   1   8   
     1) 2218 Palmer, Destini            2) 2184 Bivins, Jy'Asia           
     3) 2181 Babcock, Victoria          4) 2225 Tomkowich, Stephanie      
  3 Jackson Liberty HS  'A'                             53.01      52.42   1   5   
     1) 713 Williams, Va'Shayna         2) 661 Fatovic, Mikayla           
     3) 710 Veneziano, Caitlin          4) 694 Russell, Aniyah            
  3 Southern Reg. HS  'A'                               51.06      52.42   1   5   
     1) 1496 Hambor, Caitlin            2) 1518 Laubach, Samantha         
     3) 1545 Pantaleano, Jaytlynn       4) 1494 Greco, Carleigh           
  5 Toms River East  'A'                                51.98      52.75   1   2   
     1) 1782 Cusimano, Maria            2) 1789 Flohs, Taylor             
     3) 1825 Nigro, Nicole              4) 1836 Schroepfer, Emily         
  6 Barnegat High School  'A'                           53.04      52.82   1   1   
     1) 1 Adorno, Alyssia               2) 30 Neuner, Sarah               
     3) 33 Pangilinan, Alexis           4) 48 Walker, Jenna               
  7 Jackson Memorial HS  'A'                            53.71      53.89   2 
     1) 822 Morton, Jerneice            2) 850 Tobing, Veronica           
     3) 823 Newman, Madison             4) 827 Okebalama, Briana          
  8 Donovan Catholic HS  'A'                            53.52      53.89   2 
     1) 588 Ramos, Riana                2) 598 Woolf, Alexa               
     3) 569 Fisch, Savannah             4) 567 Donnelly, Meghan           
  9 Central Regional Track & Field  'A'                 53.54      54.07   2 
     1) 425 Brown, Valentine            2) 434 Fordyce, Jada              
     3) 444 Holloway, Alexis            4) 447 Joyner, Maya               
 10 Lacey Twp HS  'A'                                   53.53      55.76   2 
     1) 988 Meyh, Cassidy               2) 1001 Trenholm, Jordan          
     3) 1000 Simunek, Julianna          4) 982 LaHaye, Faith              
 11 Lakewood HS  'A'                                               58.57   2 
     1) 1069 Rayside, Shanae            2) 1058 Fontus, Anne              
     3) 1051 Boyer, Jaylene             4) 1068 Rayside, Shana            
 
Girls 4x200 Meter Relay Varsity
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Toms River South HS  'A'                          1:51.50    1:49.80   1  10   
     1) 2181 Babcock, Victoria          2) 2225 Tomkowich, Stephanie      
     3) 2192 Czech, Reagan              4) 2184 Bivins, Jy'Asia           
  2 Southern Reg. HS  'A'                             1:51.00    1:49.92   1   8   
     1) 1496 Hambor, Caitlin            2) 1498 harkness, Sarah           
     3) 1506 Johnson, Abby              4) 1545 Pantaleano, Jaytlynn      
  3 Jackson Liberty HS  'A'                           1:57.47    1:51.42   2   6   
     1) 713 Williams, Va'Shayna         2) 661 Fatovic, Mikayla           
     3) 711 Virga, Dayna                4) 694 Russell, Aniyah            
  4 Toms River East  'A'                              1:54.61    1:51.57   1   4   
     1) 1782 Cusimano, Maria            2) 1789 Flohs, Taylor             
     3) 1825 Nigro, Nicole              4) 1836 Schroepfer, Emily         
  5 Barnegat High School  'A'                         1:52.50    1:52.58   1   2   
     1) 1 Adorno, Alyssia               2) 30 Neuner, Sarah               
     3) 33 Pangilinan, Alexis           4) 48 Walker, Jenna               
  6 Donovan Catholic HS  'A'                          1:53.90    1:53.41   1   1   
     1) 574 Haye, Olivia                2) 588 Ramos, Riana               
     3) 590 Saliola, Angela             4) 598 Woolf, Alexa               
  7 Point Pleasant Boro Panthers  'A'                 1:55.00    1:53.42   2 
     1) 1359 Jarolmen, Summer           2) 1384 Zabelski, Megan           
     3) 1373 Savino, Hope               4) 1355 Gaven, Jessica            
  8 Jackson Memorial HS  'A'                          1:56.63    1:53.80   2 
     1) 822 Morton, Jerneice            2) 850 Tobing, Veronica           
     3) 827 Okebalama, Briana           4) 804 Hurley, Kayla              
  9 Central Regional Track & Field  'A'               1:54.00    2:01.32   1 
     1) 425 Brown, Valentine            2) 429 Collins, Jenna             
     3) 444 Holloway, Alexis            4) 447 Joyner, Maya               
 10 Toms River North HS  'A'                                     2:04.05   2 
     1) 2069 Wall, Julianne             2) 2059 Teves, Tiffany            
     3) 2004 Merinsky, Allyson          4) 2026 Powers, Summer            
 
Girls 4x400 Meter Relay Varsity
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Manchester Twp HS  'A'                                       4:13.19   1  10   
     1) 1136 Damato, Hailey             2) 1144 Giaccone, Julia           
     3) 1146 green, Lryic               4) 1153 Martin, Deanna            
  2 Central Regional Track & Field  'A'               4:18.13    4:16.26   2   8   
     1) 428 Christensen, Remi-Jean      2) 444 Holloway, Alexis           
     3) 460 Reading, Taylor             4) 465 Tchoudov, Xenia            
  3 Jackson Memorial HS  'A'                          4:23.86    4:16.42   2   6   
     1) 838 Safarian, Elizabeth         2) 847 Taylor, Madison            
     3) 804 Hurley, Kayla               4) 850 Tobing, Veronica           
  4 Toms River South HS  'A'                          4:12.00    4:17.28   2   4   
     1) 2204 Huber, Delaney             2) 2184 Bivins, Jy'Asia           
     3) 2228 Vuocolo, Alexsus           4) 2225 Tomkowich, Stephanie      
  5 Jackson Liberty HS  'A'                           4:18.00    4:19.20   2   2   
     1) 680 Obara, Samantha             2) 664 Germe, Maya                
     3) 659 Donegan, Paige              4) 655 Connor, Caitlin            
  6 Barnegat High School  'A'                         4:28.00    4:22.29   1   1   
     1) 25 McNabb, Ashley               2) 27 Moran, Caitlyn              
     3) 30 Neuner, Sarah                4) 48 Walker, Jenna               
  7 Southern Reg. HS  'A'                             4:23.00    4:28.93   2 
     1) 1457 Brischler, Katelynn        2) 1557 Rowland, Erin             
     3) 1554 Reilly, Danielle           4) 1527 McBride, Kiley            
 
Girls 4x800 Meter Relay Varsity
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Southern Reg. HS  'A'                             9:30.00    9:29.60   10   
     1) 1469 Chartier, Elizabeth        2) 1536 Mooney, Kaitlyn           
     3) 1539 Mulch, Taylor              4) 1543 Ornstein, Rachel          
  2 Jackson Memorial HS  'A'                          9:44.83    9:54.27    8   
     1) 838 Safarian, Elizabeth         2) 826 O'Brien, Caitlin           
     3) 835 Robinson, Alexa             4) 794 Gerratt, Kennedy           
  3 Toms River South HS  'A'                         10:17.27    9:57.11    6   
     1) 2220 Revaitis, Laura            2) 2222 Roncin, Taylor            
     3) 2213 Lovell, Josefina           4) 2228 Vuocolo, Alexsus          
  4 Jackson Liberty HS  'A'                          10:15.00   10:18.50    4   
     1) 680 Obara, Samantha             2) 657 Corallo, Samantha          
     3) 660 Farrell, Emily              4) 687 Pommerencke, Alexandra     
  5 Central Regional Track & Field  'A'              11:31.54   10:53.80    2   
     1) 420 Argento, Gianna             2) 445 Hurley, Olivia             
     3) 450 Miller, Jessica             4) 460 Reading, Taylor            
  6 Manchester Twp HS  'A'                           11:46.16   11:24.03    1   
     1) 1123 Andrade, Andrea            2) 1124 Baca, Daysha              
     3) 1135 Corrente, Katrina          4) 1142 Frizino, Destinee         
  7 Barnegat High School  'A'                        11:01.20   11:28.43  
     1) 20 Lozito, Nikki                2) 40 Shugar, Lindsey             
     3) 43 Soccodato, Haley             4) 44 Soccodato, Samantha         
  8 Toms River North HS  'A'                         11:50.00   11:41.44  
     1) 1939 Bush, Jordyn               2) 1957 DeSantis, Danielle        
     3) 2036 Rubulotta, Christina       4) 2003 McElroy, Molly            
 
Girls 4x1600 Meter Relay Varsity
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jackson Memorial HS  'A'                         23:23.14   23:10.81   10   
     1) 803 Hurle, Paige                2) 839 Sauickie, Kaitlyn          
     3) 847 Taylor, Madison             4) 853 Wilson, Kayley             
  2 Southern Reg. HS  'A'                            23:15.00   23:16.98    8   
     1) 1488 Flynn, Maura               2) 1567 Topchev, Brianna          
     3) 1571 Ward, Amanda               4) 1536 Mooney, Kaitlyn           
  3 Toms River North HS  'A'                         23:55.00   24:09.10    6   
     1) 2011 Murphy, Lauren             2) 1957 DeSantis, Danielle        
     3) 2014 Navalance, Meghan          4) 2065 Valeo, Sophia             
  4 Brick Memorial HS  'A'                           24:08.40   24:59.28    4   
     1) 131 Cowan, Alexa                2) 151 Gonzalez, Isabella         
     3) 147 Fisher, Kayla               4) 181 Souchek, Mackenzie         
  5 Manchester Twp HS  'A'                           26:10.20   25:50.26    2   
     1) 1122 Adams, Dakota              2) 1123 Andrade, Andrea           
     3) 1124 Baca, Daysha               4) 1150 Kearns, Michaela          
  6 Central Regional Track & Field  'A'              29:14.27   26:08.96    1   
     1) 427 Busic, Alize                2) 439 Hall, Emma                 
     3) 450 Miller, Jessica             4) 451 Mitchell, Destiny          
  7 Lakewood HS  'A'                                            28:39.69  
     1) 1055 Caute, Linda               2) 1081 Usi, Amrizza              
     3) 1080 Torres, Noriela            4) 1065 Lopez-Aragon, Nelvy       
 
Girls 1600 Sprint Medley Varsity
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Donovan Catholic HS  'A'                          4:25.00    4:27.89   1  10   
     1) 582 Marko, Alexandra            2) 588 Ramos, Riana               
     3) 598 Woolf, Alexa                4) 564 Delaney, Emma              
  2 Central Regional Track & Field  'A'               4:32.30    4:32.38   1   8   
     1) 420 Argento, Gianna             2) 425 Brown, Valentine           
     3) 429 Collins, Jenna              4) 465 Tchoudov, Xenia            
  3 Toms River East  'A'                              4:39.16    4:38.41   1   6   
     1) 1789 Flohs, Taylor              2) 1836 Schroepfer, Emily         
     3) 1782 Cusimano, Maria            4) 1850 Wiley, Isabella           
  4 Jackson Liberty HS  'A'                           4:45.54    4:43.04   2   4   
     1) 711 Virga, Dayna                2) 674 Mauro, Kayla               
     3) 654 Coger, Brittany             4) 659 Donegan, Paige             
  5 Southern Reg. HS  'A'                             4:33.00    4:44.11   1   2   
     1) 1496 Hambor, Caitlin            2) 1498 harkness, Sarah           
     3) 1518 Laubach, Samantha          4) 1561 Sinko, Danielle           
  6 Point Pleasant Boro Panthers  'A'                 4:45.00    4:45.14   2   1   
     1) 1382 Woods, Morgan              2) 1356 Gill, Savannah            
     3) 1375 Sexton, Riley              4) 1379 Tufano, Emily             
  7 Jackson Memorial HS  'A'                          4:26.98    4:47.44   1 
     1) 808 Johnson, Cassidy            2) 850 Tobing, Veronica           
     3) 827 Okebalama, Briana           4) 847 Taylor, Madison            
  8 Barnegat High School  'A'                         4:45.00    4:48.46   2 
     1) 18 Larkin, Nicole               2) 25 McNabb, Ashley              
     3) 30 Neuner, Sarah                4) 32 O'Connor, Erin              
  9 Toms River North HS  'A'                          4:45.00    4:58.62   2 
     1) 1939 Bush, Jordyn               2) 1931 Amory, Hope               
     3) 2042 Schoeler, Kylie            4) 2028 Reid, Addison             
 10 Brick Township High School  'A'                   4:42.80    5:04.68   1 
     1) 283 Bergen, Anna                2) 317 Phillips, Kirstin          
     3) 331 Sherry, Lilly               4) 312 Murphy, Jala               
 11 Lakewood HS  'A'                                             5:16.47   2 
     1) 1069 Rayside, Shanae            2) 1051 Boyer, Jaylene            
     3) 1068 Rayside, Shana             4) 1065 Lopez-Aragon, Nelvy       
 
Girls Distance Medley Varsity
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jackson Memorial HS  'A'                         12:53.18   12:56.37   10   
     1) 826 O'Brien, Caitlin            2) 804 Hurley, Kayla              
     3) 835 Robinson, Alexa             4) 794 Gerratt, Kennedy           
  2 Toms River South HS  'A'                         13:19.82   13:02.56    8   
     1) 2220 Revaitis, Laura            2) 2215 Meise, Madison            
     3) 2222 Roncin, Taylor             4) 2228 Vuocolo, Alexsus          
  3 Southern Reg. HS  'A'                            13:10.00   13:33.39    6   
     1) 1470 Citarella, Gianna          2) 1519 Laurence, Capri           
     3) 1488 Flynn, Maura               4) 1525 Macmaster, Shannon        
  4 Brick Township High School  'A'                  14:27.95   13:42.96    4   
     1) 290 Chavez, Kim                 2) 291 Cole, Nicolette            
     3) 313 Noel, Amanda                4) 316 Peterson, Alyssa           
  5 Jackson Liberty HS  'A'                          14:20.45   14:04.93    2   
     1) 657 Corallo, Samantha           2) 699 Sigmon, Logan              
     3) 708 Vallaster, Gillian          4) 660 Farrell, Emily             
  6 Lacey Twp HS  'A'                                13:40.00   14:05.27    1   
     1) 969 Cucinello, Stephanie        2) 985 Lima, Marissa              
     3) 986 McConlogue, Kelly           4) 994 Perrone, Brianna           
  7 Toms River North HS  'A'                         15:00.00   14:37.12  
     1) 2011 Murphy, Lauren             2) 2036 Rubulotta, Christina      
     3) 2003 McElroy, Molly             4) 2026 Powers, Summer            
  8 Toms River East  'A'                             14:20.97   14:49.00  
     1) 1790 Gillen, Abbey              2) 1808 Larice, Alyssa            
     3) 1809 Lawrence, Dayna            4) 1850 Wiley, Isabella           
  9 Manchester Twp HS  'A'                                      15:15.88  
     1) 1123 Andrade, Andrea            2) 1124 Baca, Daysha              
     3) 1142 Frizino, Destinee          4) 1150 Kearns, Michaela          
 10 Barnegat High School  'A'                        14:13.00   15:28.07  
     1) 18 Larkin, Nicole               2) 32 O'Connor, Erin              
     3) 44 Soccodato, Samantha          4) 50 Weyrick, Lindsey            
 
Girls 4x100 Meter Shuttle Hurdle Varsity
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Southern Reg. HS  'A'                             1:07.05    1:05.90   1  10   
     1) 1557 Rowland, Erin              2) 1527 McBride, Kiley            
     3) 1547 Patterson, Laura           4) 1554 Reilly, Danielle          
  2 Lacey Twp HS  'A'                                 1:08.00    1:07.25   1   8   
     1) 983 LaHaye, Tara                2) 988 Meyh, Cassidy              
     3) 1000 Simunek, Julianna          4) 990 Papa, Alexandra            
  3 Barnegat High School  'A'                         1:11.00    1:09.01   2   6   
     1) 2 Boyer, Sydney                 2) 11 Erskine, Jordan             
     3) 36 Sackett, Anna                4) 38 Sargent, Kendall            
  4 Jackson Memorial HS  'A'                          1:17.11    1:14.53   3   4   
     1) 823 Newman, Madison             2) 812 Maffei, Arianna            
     3) 832 Policari, Jacqueline        4) 788 Diaz, Halie                
 -- Toms River South HS  'A'                          1:10.00         DQ   2  went around hurdle
     1) 2204 Huber, Delaney             2) 2192 Czech, Reagan             
     3) 2218 Palmer, Destini            4) 2215 Meise, Madison            
 -- Donovan Catholic HS  'A'                          1:06.09         DQ   1 
     1) 580 Lambe, Caitlin              2) 596 Underwood, Riley           
     3) 567 Donnelly, Meghan            4) 557 Boyles, Marissa            
 -- Central Regional Track & Field  'A'               1:12.83         DQ   2  left early
     1) 424 Bethune, Jordan             2) 429 Collins, Jenna             
     3) 434 Fordyce, Jada               4) 467 Tuzio, Ana                 
 -- Jackson Liberty HS  'A'                           1:16.50         DQ   3 
     1) 661 Fatovic, Mikayla            2) 674 Mauro, Kayla               
     3) 682 O'Connor, Carly             4) 683 Olejarz, Bethany           
 
Girls High Jump Relay Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   595 Ullmann, Katie         Donovan              5-02.00    4-10.00    3.33
     4-02 4-04 4-06 4-08 4-10 5-00 
        P    P    O   XO    O  XXX 
  2   575 Higham, Marissa        Donovan              5-02.00    4-08.00    3.33
     4-02 4-04 4-06 4-08 4-10 
        P    P    O   XO  XXX 
  3    13 Jennings, Amanda       Barnegat             4-06.00    4-06.00    2.66
     4-02 4-04 4-06 4-08 
        O    O    O  XXX 
  3   822 Morton, Jerneice       Jackson Memorial     4-04.00    4-06.00    2   
     4-02 4-04 4-06 4-08 
        O    O   XO  XXX 
  5   596 Underwood, Riley       Donovan              4-08.00    4-04.00    3.33
     4-02 4-04 4-06 
        O    O  XXX 
  5   831 Pobok, Alaina          Jackson Memorial     4-06.00    4-04.00    2   
     4-02 4-04 4-06 
       XO    O  XXX 
  5    34 Picaro, Kylie          Barnegat             4-06.00    4-04.00    2.66
     4-02 4-04 4-06 
        O  XXO  XXX 
  5     1 Adorno, Alyssia        Barnegat             4-06.00    4-04.00    2.66
     4-02 4-04 4-06 
        O  XXO  XXX 
  9   828 Oparison, Osafa        Jackson Memorial     4-04.00       0.25    2   
     4-02 
      XXX 
 
Girls Pole Vault Relay Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  1351 Dikun, Natalie         Point Boro          10-00.00   10-00.00    0.66
     0.25 7-00 8-00 8-06 9-00 9-06 10-00 10-06 
        O    P    P    O    O    O     O   XXX 
  1  1553 Raylman, Kristina      Southern Reg                   10-00.00    3.33
     0.25 7-00 8-00 8-06 9-00 9-06 10-00 10-06 
        O    P    P    O    O   XO   XXO   XXX 
  3  1810 Lawson, Emily          Toms River East      9-06.00    9-00.00    2.66
     0.25 7-00 8-00 8-06 9-00 9-06 
        O    P    O    O   XO  XXX 
  3  1776 Bragen, Sam            Toms River East      9-06.00    9-00.00    2.66
     0.25 7-00 8-00 8-06 9-00 9-06 
        O    P   XO    O    O  XXX 
  3  1512 Koeppen, Morgan        Southern Reg                    9-00.00    3.33
     0.25 7-00 8-00 8-06 9-00 9-06 
        O    P    O   XO    O  XXX 
  6   710 Veneziano, Caitlin     Jackson Liberty      9-00.00    8-06.00    2   
     0.25 7-00 8-00 8-06 9-00 
        O    P   XO  XXO  XXX 
  6   298 Jennings, Sharon       Brick Township       9-00.00    8-06.00    0.33
     0.25 7-00 8-00 8-06 9-00 
        O    O    O   XO  XXX 
  6  1578 Woodlee, Sabrina       Southern Reg                    8-06.00    3.33
     0.25 7-00 8-00 8-06 9-00 
        O    O    O   XO  XXX 
  9   589 Russell, Kira          Donovan              9-06.00    8-00.00  
     0.25 7-00 8-00 8-06 
        O    O    O  XXX 
 10   438 Grant, Charity         Central Regional     7-06.00    7-00.00    1.33
     0.25 7-00 8-00 
        O  XXO  XXX 
 10   457 Petterson, Tiffany     Central Regional     7-06.00    7-00.00    1.33
     0.25 7-00 8-00 
        O    O  XXX 
 10  1818 Meyers, Michele        Toms River East      7-06.00    7-00.00    2.66
     0.25 7-00 8-00 
        O    O  XXX 
 10   715 Yoo, Kimberly          Jackson Liberty      7-06.00    7-00.00    2   
     0.25 7-00 8-00 
        O  XXO  XXX 
 14    48 Walker, Jenna          Barnegat             7-06.00       0.25  
     0.25 
        O 
 14  1361 Larsen, Riley          Point Boro           8-06.00       0.25    0.66
     0.25 7-00 
        O  XXX 
 14   179 Scott, Emily           Brick Mem.                         0.25  
     0.25 7-00 
        O    P 
 14   160 Louhier, Megan         Brick Mem.                         0.25  
     0.25 7-00 
        O    P 
 14     6 Bruno, Amy             Barnegat             7-06.00       0.25  
     0.25 
        O 
 14  1355 Gaven, Jessica         Point Boro                         0.25    0.66
     0.25 
        O 
 14    36 Sackett, Anna          Barnegat             9-00.00       0.25  
     0.25 
        O 
 14   464 Solomon, Cassandra     Central Regional                   0.25    1.33
     0.25 7-00 
        O  XXX 
 14   572 Goodyear, Samantha     Donovan              8-00.00       0.25  
     0.25 7-00 
        O  XXX 
 14   324 Rusignuolo, Gianna     Brick Township       6-00.00       0.25    0.33
     0.25 7-00 
        O  XXX 
 14   317 Phillips, Kirstin      Brick Township                     0.25    0.33
     0.25 7-00 
        O  XXX 
 14   190 Wymbs, Elizabeth       Brick Mem.           7-00.00       0.25  
     0.25 7-00 
        O  XXX 
 14   708 Vallaster, Gillian     Jackson Liberty      7-00.00       0.25    2   
     0.25 7-00 
        O  XXX 
 14   579 Kelly, Julia           Donovan              8-00.00       0.25  
     0.25 7-00 
        O  XXX 
 
Girls Long Jump Relay Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  1494 Greco, Carleigh        Southern Reg                   17-02.00    3.33
  2  1492 Gellis, Bailey         Southern Reg                   16-07.50    3.33
  3   694 Russell, Aniyah        Jackson Liberty     16-04.75   16-05.00  
  4  1782 Cusimano, Maria        Toms River East     16-08.25   16-04.00    2.66
  5   575 Higham, Marissa        Donovan             16-07.75   16-02.75    2   
  6   444 Holloway, Alexis       Central Regional               16-02.00    0.33
  7   595 Ullmann, Katie         Donovan             14-09.25   15-07.75    2   
  8  1163 Ricardo, Brianna       Manchester          15-03.75   15-06.00    0.66
  8     6 Bruno, Amy             Barnegat            17-01.50   15-06.00    1.33
 10  1506 Johnson, Abby          Southern Reg                   15-05.00    3.33
 11   452 Morales, Gianny        Central Regional    15-02.00   15-02.75    0.33
 12  2192 Czech, Reagan          Toms River S        13-10.50   15-02.50  
 12    11 Erskine, Jordan        Barnegat            15-03.75   15-02.50    1.33
 14  1153 Martin, Deanna         Manchester          15-04.50   15-01.50    0.66
 15  1776 Bragen, Sam            Toms River East     15-03.00   15-00.25    2.66
 16  2218 Palmer, Destini        Toms River S        15-07.00   14-10.25  
 17   991 Papa, Alexandria       Lacey                          14-08.50  
 17  1836 Schroepfer, Emily      Toms River East     14-10.50   14-08.50    2.66
 19  1169 Tracz, Angelika        Manchester          16-01.00   14-05.00    0.66
 20    38 Sargent, Kendall       Barnegat            14-09.25   14-04.25    1.33
 20   669 Lamotta, Kate          Jackson Liberty     16-00.50   14-04.25  
 22  1384 Zabelski, Megan        Point Boro          16-04.25   14-03.00  
 23  1068 Rayside, Shana         Lakewood HS         14-10.25   14-02.00  
 24  2204 Huber, Delaney         Toms River S        15-10.25   14-01.50  
 24   804 Hurley, Kayla          Jackson Memorial    14-07.75   14-01.50  
 26   988 Meyh, Cassidy          Lacey               14-01.25   14-01.25  
 27   713 Williams, Va'Shayn     Jackson Liberty     15-01.00   14-00.00  
 28   585 Papa, Ashley           Donovan             14-00.25   13-09.25    2   
 29   794 Gerratt, Kennedy       Jackson Memorial    13-04.75   13-05.25  
 30   425 Brown, Valentine       Central Regional    16-09.50   13-05.00    0.33
 31   973 Dorsey, Emilee         Lacey               13-08.75   12-10.25  
 32  1069 Rayside, Shanae        Lakewood HS         14-00.00   12-09.50  
 33  1359 Jarolmen, Summer       Point Boro          13-10.75   12-06.50  
 34  1375 Sexton, Riley          Point Boro          13-00.00   12-06.00  
 35  1051 Boyer, Jaylene         Lakewood HS         11-07.00   12-02.00  
 36   827 Okebalama, Briana      Jackson Memorial    14-10.25   12-01.00  
 
Girls Triple Jump Relay Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  1146 green, Lryic           Manchester          36-03.75   35-03.75  
  2   669 Lamotta, Kate          Jackson Liberty     33-05.00   33-04.25  
  3     6 Bruno, Amy             Barnegat            33-06.00   33-01.00  
  4  1512 Koeppen, Morgan        Southern Reg                   33-00.00  
  5  1789 Flohs, Taylor          Toms River East     32-11.00   32-08.25    3.33
  6  1547 Patterson, Laura       Southern Reg                   31-08.50  
  7  1169 Tracz, Angelika        Manchester          30-00.50   31-03.00  
  8   434 Fordyce, Jada          Central Regional    30-01.00   30-10.75    2.66
  9    11 Erskine, Jordan        Barnegat            31-08.00   30-09.50  
 10   467 Tuzio, Ana             Central Regional    29-04.00   30-03.25    2.66
 11   812 Maffei, Arianna        Jackson Memorial    30-07.00   30-02.00    1.33
 12  1373 Savino, Hope           Point Boro          30-08.00   30-00.00    0.66
 13  1788 Fiore, Olivia          Toms River East     29-00.00   29-11.50    3.33
 14   595 Ullmann, Katie         Donovan             31-06.25   29-11.25  
 15  1776 Bragen, Sam            Toms River East     33-08.50   29-10.00    3.33
 16   991 Papa, Alexandria       Lacey               28-06.25   29-09.50    2   
 17   452 Morales, Gianny        Central Regional    31-06.75   29-07.00    2.66
 18   982 LaHaye, Faith          Lacey               30-09.50   29-03.25    2   
 19   589 Russell, Kira          Donovan             31-00.25   28-11.00  
 20   713 Williams, Va'Shayn     Jackson Liberty     29-06.00   28-06.00  
 21   832 Policari, Jacqueli     Jackson Memorial    28-07.00   27-10.25    1.33
 22   973 Dorsey, Emilee         Lacey               29-10.50   27-03.50    2   
 23  1359 Jarolmen, Summer       Point Boro                     26-00.00    0.66
 24   785 Demaio, Julia          Jackson Memorial    28-09.50   25-08.75    1.33
 25  1375 Sexton, Riley          Point Boro          25-07.50   25-06.75    0.66
 --    38 Sargent, Kendall       Barnegat            34-06.50        DNF  
 --   575 Higham, Marissa        Donovan             34-02.00        DNF  
 --  1492 Gellis, Bailey         Southern Reg                        DNF  
 --   697 Scott, Nicole          Jackson Liberty     30-09.00        DNF  
 --  1163 Ricardo, Brianna       Manchester          32-08.75        DNF  
 
Girls Shot Put Relay Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   597 Wilson, Alyssa         Donovan             53-04.75   52-09.50    3.33
  2   678 Notarfrancesco, Da     Jackson Liberty     41-10.25   42-07.75    2.66
  3     6 Bruno, Amy             Barnegat            40-01.50   37-11.50    2   
  4  1502 Hosszu, Justine        Southern Reg                   33-11.50    1.33
  5  2223 Sorrentino, Shanno     Toms River S        32-08.00   33-08.25    0.33
  6   587 Poplawski, Jessica     Donovan             36-02.50   32-08.50    3.33
  7  1801 Joyner, Deanna         Toms River East     31-07.00   30-10.50    0.66
  8  1847 Vanesko, Ballinda      Toms River East     34-00.00   30-09.50    0.66
  9   977 Gorrell, Kayla         Lacey               30-00.00   29-11.75  
 10   443 Hogrebe, Tori          Central Regional    30-08.25   29-08.00  
 11    10 Erskine, Ginalee       Barnegat            30-00.00   28-09.75    2   
 12  1560 Scully, Devin          Southern Reg                   28-07.00    1.33
 13  1078 Tablas, Irene          Lakewood HS         30-00.00   28-06.25  
 14   121 Barhelemy, Mildred     Brick Mem.          30-09.00   28-06.00  
 15   308 McCabe, Lindsay        Brick Township      28-10.00   28-05.50  
 16    19 Lozito, Dana           Barnegat            31-00.00   28-02.75    2   
 17   650 Bartolini, Sophia      Jackson Liberty     40-03.25   27-11.75    2.66
 18   441 Highland, Christin     Central Regional    29-08.00   27-11.50  
 18  1513 Kulinski, Jenna        Southern Reg                   27-11.50    1.33
 20   703 Tijani, Ralia-Aduk     Jackson Liberty     28-10.00   27-08.50    2.66
 21   180 Sievers, Jessica       Brick Mem.          24-03.50   27-08.25  
 22  1829 Peters, Jessica        Toms River East     30-00.00   27-07.00    0.66
 23  1377 Stowe, Melissa         Point Boro          30-06.50   27-04.00  
 24  2199 Fyle, Breanna          Toms River S        26-11.50   26-11.50    0.33
 25   560 Caporusso, Jade        Donovan             29-02.00   26-10.75    3.33
 26   963 Berardo, Caitlyn       Lacey               27-11.00   26-09.00  
 27   789 Eckel, Corryn          Jackson Memorial    28-11.00   26-05.50  
 28   845 Schuldes, Alexis       Jackson Memorial    35-11.00   26-04.75  
 29  1161 Planter, Maya          Manchester          29-06.25   26-02.75  
 30   306 Lopes, Casey           Brick Township      25-10.00   26-01.50  
 31   469 Vaughn, Ma Lyfe        Central Regional               26-01.00  
 32  1942 Carbonetto, Nico       Toms River N        27-06.50   25-05.75  
 32   140 Doyle, Erin            Brick Mem.          25-01.00   25-05.75  
 34  1077 Stewart, Jamesha       Lakewood HS         24-11.00   24-11.50  
 35   999 Schoeneberg, Brian     Lacey                          24-08.75  
 36   281 Ashe, Katie            Brick Township      29-06.00   24-08.50  
 37  1132 Burton, Bethany        Manchester          28-07.75   24-07.25  
 38  1933 Bomenblit, Julia       Toms River N        25-00.00   24-05.50  
 38  1368 Moran, Shannon         Point Boro          26-05.25   24-05.50  
 40  1350 Caucino, Tara          Point Boro          26-10.00   24-04.75  
 41  2202 Hernandez, Kelly       Toms River S        22-11.50   24-01.75    0.33
 42  1134 Copeland, Charissa     Manchester          30-07.75   23-09.75  
 43  2023 Pitera, Elizabeth      Toms River N        28-00.00   23-07.50  
 44   817 McCall, Alexa          Jackson Memorial    26-00.25   22-10.50  
 45  1066 Mears, Mariah          Lakewood HS         22-09.75   22-04.75  
 
Girls Discus Throw Relay Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   597 Wilson, Alyssa         Donovan               164-03     151-07    3.33
  2   678 Notarfrancesco, Da     Jackson Liberty       125-08     110-01    1.66
  3   845 Schuldes, Alexis       Jackson Memorial      116-02     108-06  
  4  1560 Scully, Devin          Southern Reg                     105-01    2.66
  5  1847 Vanesko, Ballinda      Toms River East        99-07      97-10    1.66
  6  1502 Hosszu, Justine        Southern Reg                      92-08    2.66
  7   443 Hogrebe, Tori          Central Regional      102-02      92-05    0.33
  8   650 Bartolini, Sophia      Jackson Liberty        90-06      88-04    1.66
  9    10 Erskine, Ginalee       Barnegat              102-02      88-03  
 10  2226 Torres, Sashijri       Toms River S           90-01      88-01  
 11  1161 Planter, Maya          Manchester             95-10      87-11    0.66
 12  1078 Tablas, Irene          Lakewood HS                       85-07  
 13  1134 Copeland, Charissa     Manchester             92-00      85-02    0.66
 14   441 Highland, Christin     Central Regional       90-07      83-04    0.33
 15   999 Schoeneberg, Brian     Lacey                  83-00      82-06  
 16    49 Wells, Sara            Barnegat               94-08      79-09  
 17  1562 Skeie, Madison         Southern Reg                      79-05    2.66
 18  1829 Peters, Jessica        Toms River East        88-00      79-03    1.66
 19   308 McCabe, Lindsay        Brick Township         83-09      77-08  
 20  1132 Burton, Bethany        Manchester             73-04      77-01    0.66
 21  1778 Byrne, Ciara           Toms River East        86-06      76-04    1.66
 22  1350 Caucino, Tara          Point Boro             65-04      75-10  
 23  2194 Dudeck, Caroline       Toms River S           86-10      75-07  
 24  2223 Sorrentino, Shanno     Toms River S           73-03      74-07  
 25   817 McCall, Alexa          Jackson Memorial       85-04      74-02  
 26   978 Hamadyk, Samantha      Lacey                  73-00      71-09  
 27   469 Vaughn, Ma Lyfe        Central Regional       68-11      70-09    0.33
 28   594 Uffer, Kate            Donovan                84-00      70-03    3.33
 29   977 Gorrell, Kayla         Lacey                  61-01      70-01  
 30    19 Lozito, Dana           Barnegat               93-03      68-06  
 30   281 Ashe, Katie            Brick Township         81-01      68-06  
 32  1381 Vetrini, Carlie        Point Boro             60-02      68-02  
 33  1377 Stowe, Melissa         Point Boro             66-06      65-08  
 34  1062 Iyamu, Princess        Lakewood HS            68-09      65-06  
 35   334 Spinello, Kylie        Brick Township         96-07      62-06  
 36   563 Cioffi, Emily          Donovan                70-10      59-07    3.33
 37   693 Rudow, Angela          Jackson Liberty        75-06      55-00    1.66
 38  1072 Salas, Juliana         Lakewood HS            56-02      53-04  
 39   801 Havens, Rae            Jackson Memorial       74-05      53-01  
 
Girls Javelin Throw Relay Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1    11 Erskine, Jordan        Barnegat              105-08     112-11    2.66
  2   123 Brown, Melissa         Brick Mem.            107-07     103-09    2   
  3  1513 Kulinski, Jenna        Southern Reg                     103-06    3.33
  4  1562 Skeie, Madison         Southern Reg                      99-10    3.33
  5   129 Comar, Allyson         Brick Mem.            102-04      98-04    2   
  6    10 Erskine, Ginalee       Barnegat               99-06      98-02    2.66
  7  2194 Dudeck, Caroline       Toms River S          104-01      95-03    1.33
  8  1475 Colon, Sabrina         Southern Reg                      85-05    3.33
  9  1139 Famelia, Kayla         Manchester             96-07      83-05    0.66
 10  1165 Sales, Kaitlyn         Manchester             96-03      83-00    0.66
 11  1377 Stowe, Melissa         Point Boro             78-10      81-03    0.33
 12   302 Kelly, Morgan          Brick Township         81-09      80-10  
 13  2191 Cupo, Kasey            Toms River S           91-08      79-10    1.33
 14   443 Hogrebe, Tori          Central Regional       83-01      78-03  
 15  1381 Vetrini, Carlie        Point Boro             80-01      76-11    0.33
 16  1801 Joyner, Deanna         Toms River East        88-08      75-07  
 17  1078 Tablas, Irene          Lakewood HS            70-00      74-11  
 18   592 Scianna, Adriana       Donovan                           73-10  
 19    49 Wells, Sara            Barnegat               82-04      73-09    2.66
 20  1778 Byrne, Ciara           Toms River East        74-02      73-03  
 21   678 Notarfrancesco, Da     Jackson Liberty       101-06      73-01  
 22   180 Sievers, Jessica       Brick Mem.             53-07      72-06    2   
 23  1156 Page, Katelyn          Manchester                        71-10    0.66
 24  1942 Carbonetto, Nico       Toms River N           67-08      69-10  
 25   284 Biroc-Klein, Britt     Brick Township         82-08      69-07  
 26   696 Schalen, Jenna         Jackson Liberty        84-04      68-11  
 26  2037 Rudnicki, Livia        Toms River N           80-11      68-11  
 28   468 Valerio, Jae-Marie     Central Regional       64-11      68-05  
 29  2224 Soucy, Kayleigh        Toms River S           73-01      68-00    1.33
 30  2023 Pitera, Elizabeth      Toms River N           80-00      67-10  
 31  1811 Leduc, Rachele         Toms River East                   62-03  
 32   569 Fisch, Savannah        Donovan                           61-04  
 33   714 Wintle, Kylie          Jackson Liberty        80-11      61-01  
 34   977 Gorrell, Kayla         Lacey                  81-07      60-04  
 35   435 Gasparakova, Victo     Central Regional                  59-11  
 36  1371 Riddick, Alexis        Point Boro             60-00      54-01    0.33
 37   993 Perdon, Alaina         Lacey                  58-05      53-04  
 38   963 Berardo, Caitlyn       Lacey                             52-00  
 39  1062 Iyamu, Princess        Lakewood HS            50-00      49-00  
 40   281 Ashe, Katie            Brick Township                    45-00  
 41   558 Brown, Jazmin          Donovan                           43-07  
 42  1082 Vasquez, Shani         Lakewood HS            50-00      27-00  
 --   799 Hanson, Jordan         Jackson Memorial       76-01       FOUL  
 --   852 Williams, Johanna      Jackson Memorial       76-10       FOUL  
 --   781 Busch, Brittany        Jackson Memorial       54-05       FOUL  
 
Girls 4x200 Meter Relay Junior Varsity
============================================================================
    School                                               Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Southern Reg. HS  'A'                             1:56.00    1:55.74   1 
     1) 1530 Mickiewicz, Sarah          2) 1461 Butth, Hailey             
     3) 1476 Conforti, Gabriella        4) 1518 Laubach, Samantha         
  2 Toms River East  'A'                              1:54.61    1:56.58   1 
     1) 1788 Fiore, Olivia              2) 1790 Gillen, Abbey             
     3) 1793 Gomez, Maria               4) 1838 Sicknick, Hailee          
  3 Southern Reg. HS  'B'                             1:58.00    1:57.75   1 
     1) 1495 green, Kiersten            2) 1504 Howarth, Tuesday          
     3) 1457 Brischler, Katelynn        4) 1505 Hurle, Maria              
  4 Barnegat High School  'B'                         2:04.00    1:59.33   2 
     1) 2 Boyer, Sydney                 2) 8 Cooney, Brienna              
     3) 9 Einert, Hanyu                 4) 15 Kellner, Kaylyn             
  5 Jackson Memorial HS  'A'                          2:05.00    2:01.58   3 
     1) 785 Demaio, Julia               2) 788 Diaz, Halie                
     3) 791 Finnegan, Kathleen          4) 843 Schoener, Mallon           
  6 Southern Reg. HS  'D'                             2:02.00    2:03.15   2 
     1) 1459 Brummer, Natalie           2) 1478 Deakyne, Zoe              
     3) 1511 Klimek, Kari               4) 1532 Middleton, Jillian        
  7 Barnegat High School  'A'                         2:04.00    2:03.52   2 
     1) 2 Boyer, Sydney                 2) 31 O'Cone, Kayla               
     3) 8 Cooney, Brienna               4) 34 Picaro, Kylie               
  8 Donovan Catholic HS  'B'                          1:59.00    2:03.73   1 
     1) 570 Gelosi, Victoria            2) 571 Goodyear, Mary             
     3) 583 Mendes, Christina           4) 584 Nardini, Elianna           
  9 Southern Reg. HS  'C'                             2:00.00    2:04.69   1 
     1) 1454 Boeta, Angelena            2) 1472 Colecchia, Tiffanie       
     3) 1510 Kelly, Savannah            4) 1534 Montanha, Natalie         
 10 Southern Reg. HS  'F'                             2:04.00    2:05.52   2 
     1) 1466 Castillo, Katherine        2) 1541 Novak, Jessie             
     3) 1565 Stahl, Nicole              4) 1572 Ward, Kaitlyn             
 11 Toms River North HS  'A'                          2:02.00    2:05.58   2 
     1) 2028 Reid, Addison              2) 1983 Kauffman, Lindsey         
     3) 1952 Cruz, Casey                4) 2042 Schoeler, Kylie           
 12 Jackson Memorial HS  'C'                          2:15.00    2:06.07   4 
     1) 800 Haultigan, Ena              2) 789 Eckel, Corryn              
     3) 782 Casper, Vanessa             4) 837 Ryan, Jaclyn               
 13 Brick Township High School  'A'                   2:06.00    2:07.49   3 
     1) 300 Jones, Symone               2) 303 Kinney, Shannon            
     3) 328 Santago, Leeana             4) 330 Sattler, Haley             
 14 Jackson Memorial HS  'B'                          2:10.00    2:07.55   4 
     1) 811 Kutney, Amanda              2) 821 Morrissey, Brianna         
     3) 848 Thompson, Lindsay           4) 849 Tildsley, Nicoletta        
 15 Donovan Catholic HS  'A'                          2:02.00    2:07.62   1 
     1) 555 Bagordo, Allison            2) 566 DiCosta, Megan             
     3) 579 Kelly, Julia                4) 580 Lambe, Caitlin             
 16 Jackson Liberty HS  'A'                           2:08.00    2:08.58   3 
     1) 688 Richards, Lianne            2) 717 Zimmerman, Dakota          
     3) 668 Kerezsi, Camryn             4) 658 DeJesus, Mary              
 17 Point Pleasant Boro Panthers  'A'                 2:03.73    2:09.82   2 
     1) 1356 Gill, Savannah             2) 1383 Yochim, Courtney          
     3) 1366 McLean, Gina               4) 1365 McLean, Erin              
 18 Central Regional Track & Field  'A'                          2:11.89   5 
     1) 417 Aaron, Jada                 2) 421 Arnold, Heather            
     3) 418 Andrews, Samantha           4) 458 Pilling, Emily             
 19 Southern Reg. HS  'H'                             2:07.00    2:12.61   3 
     1) 1566 Tilton, Olivia             2) 1456 Borman, Camryn            
     3) 1546 Patterson, Kady            4) 1556 Romano, Alexa             
 20 Southern Reg. HS  'E'                             2:05.00    2:14.39   3 
     1) 1487 Fierra, Alexa              2) 1503 Houck, Hayley             
     3) 1522 Loschiavo, Emily           4) 1579 Workman, Tanner           
 21 Southern Reg. HS  'G'                             2:09.00    2:15.03   3 
     1) 1569 Velez, Emma                2) 1514 LaFalce, Rebecca          
     3) 1575 Wechkus, Courtlyn          4) 1528 McCormack, Taylor         
 22 Donovan Catholic HS  'C'                          2:15.00    2:15.87   4 
     1) 565 DiCosta, Cassandra          2) 591 Scales, Erika              
     3) 593 Staiger, Anna               4) 562 Carlson, Michelle          
 23 Jackson Memorial HS  'D'                          2:16.00    2:19.24   4 
     1) 841 Schleckser, Clarissa        2) 817 McCall, Alexa              
     3) 780 Brown, Jennifer             4) 805 Imperiale, Jessica         
 24 Jackson Liberty HS  'B'                           2:20.00    2:31.61   4 
     1) 670 Lignelli, Heather           2) 695 Salvi, Veronica            
     3) 653 Bryce, Juliet               4) 705 Tijani, Zainab             
 
Girls 4x400 Meter Relay Junior Varsity
=========================================================================
    School                                               Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Southern Reg. HS  'A'                             4:34.00    4:40.91  
     1) 1505 Hurle, Maria               2) 1495 green, Kiersten           
     3) 1504 Howarth, Tuesday           4) 1530 Mickiewicz, Sarah         
  2 Jackson Memorial HS  'A'                          4:50.00    4:47.16  
     1) 853 Wilson, Kayley              2) 839 Sauickie, Kaitlyn          
     3) 808 Johnson, Cassidy            4) 802 Heath, Julia               
  3 Southern Reg. HS  'B'                             4:38.00    4:49.12  
     1) 1454 Boeta, Angelena            2) 1510 Kelly, Savannah           
     3) 1534 Montanha, Natalie          4) 1518 Laubach, Samantha         
  4 Barnegat High School  'A'                         4:46.00    4:50.52  
     1) 15 Kellner, Kaylyn              2) 16 Kozemko, Haley              
     3) 29 Neuner, Madison              4) 42 Singh, Nina                 
  5 Southern Reg. HS  'C'                             4:48.00    4:54.90  
     1) 1478 Deakyne, Zoe               2) 1459 Brummer, Natalie          
     3) 1511 Klimek, Kari               4) 1532 Middleton, Jillian        
  6 Jackson Memorial HS  'B'                          5:00.00    4:57.07  
     1) 788 Diaz, Halie                 2) 785 Demaio, Julia              
     3) 848 Thompson, Lindsay           4) 832 Policari, Jacqueline       
  7 Toms River North HS  'A'                          4:40.00    4:59.24  
     1) 2059 Teves, Tiffany             2) 2004 Merinsky, Allyson         
     3) 1983 Kauffman, Lindsey          4) 2069 Wall, Julianne            
  8 Southern Reg. HS  'F'                             4:44.00    5:02.04  
     1) 1456 Borman, Camryn             2) 1566 Tilton, Olivia            
     3) 1546 Patterson, Kady            4) 1567 Topchev, Brianna          
  9 Southern Reg. HS  'E'                             4:53.00    5:04.82  
     1) 1572 Ward, Kaitlyn              2) 1541 Novak, Jessie             
     3) 1565 Stahl, Nicole              4) 1488 Flynn, Maura              
 10 Southern Reg. HS  'D'                             4:50.00    5:14.14  
     1) 1571 Ward, Amanda               2) 1487 Fierra, Alexa             
     3) 1574 Wasacz, Hannah             4) 1522 Loschiavo, Emily          
 11 Brick Township High School  'A'                   5:00.00    5:20.08  
     1) 307 Mazzarisi, Jacklyn          2) 323 Rother, Kaitlyn            
     3) 335 Stemmerman, Jane            4) 319 Pucci, Julianna            
 12 Jackson Memorial HS  'D'                          5:15.00    5:23.83  
     1) 837 Ryan, Jaclyn                2) 800 Haultigan, Ena             
     3) 788 Diaz, Halie                 4) 821 Morrissey, Brianna         
 13 Jackson Memorial HS  'C'                          5:30.00    5:32.95  
     1) 843 Schoener, Mallon            2) 829 Piccolo, Lisa              
     3) 779 Bourke, Miranda             4) 851 Ugarte, Adriana            
 
Girls 4x800 Meter Relay Junior Varsity
=========================================================================
    School                                               Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Southern Reg. HS  'A'                            10:35.00   10:41.10  
     1) 1505 Hurle, Maria               2) 1567 Topchev, Brianna          
     3) 1457 Brischler, Katelynn        4) 1525 Macmaster, Shannon        
  2 Brick Memorial HS  'A'                           11:55.00   11:04.88  
     1) 173 Oni, Temitope               2) 159 Lipford, Brianne           
     3) 133 Dietz, Hailey               4) 131 Cowan, Alexa               
  3 Jackson Memorial HS  'A'                         10:50.00   11:06.87  
     1) 778 Besse, Claudia              2) 802 Heath, Julia               
     3) 803 Hurle, Paige                4) 844 Schubert, Chloe            
  4 Toms River East  'A'                             12:25.95   11:25.58  
     1) 1805 Keough, Elizabeth          2) 1808 Larice, Alyssa            
     3) 1809 Lawrence, Dayna            4) 1842 Spence, Alexandra         
  5 Southern Reg. HS  'B'                            11:08.00   11:33.56  
     1) 1566 Tilton, Olivia             2) 1456 Borman, Camryn            
     3) 1550 Potts, Cassidy             4) 1546 Patterson, Kady           
  6 Point Pleasant Boro Panthers  'A'                11:20.00   11:44.05  
     1) 1369 Murphy, Natalie            2) 1349 Campbell, Sara            
     3) 1347 Bycsek, Kyra               4) 1346 Busichio, Nicole          
  7 Brick Memorial HS  'B'                           12:00.00   11:55.76  
     1) 169 Mesty-Jones, Delaney        2) 147 Fisher, Kayla              
     3) 181 Souchek, Mackenzie          4) 151 Gonzalez, Isabella         
  8 Southern Reg. HS  'C'                            11:28.00   12:02.87  
     1) 1563 Smith, Hailey              2) 1544 Paglione, Jordyn          
     3) 1483 Farnung, Cassandra         4) 1538 Motta, Dorena             
  9 Jackson Memorial HS  'B'                         12:00.00   12:17.01  
     1) 846 Skroczky, Gabrielle         2) 818 Moir, Julia                
     3) 786 Dembinski, Abigail          4) 779 Bourke, Miranda            
 10 Lakewood HS  'A'                                 13:14.23   12:22.76  
     1) 1080 Torres, Noriela            2) 1081 Usi, Amrizza              
     3) 1055 Caute, Linda               4) 1065 Lopez-Aragon, Nelvy       
 11 Toms River North HS  'A'                         14:00.00   12:48.59  
     1) 2045 Sclafani, Samantha         2) 1940 Calugay, Erica            
     3) 1990 Lobello, Gabbrielle        4) 1937 Brommeland, Olivia        
 12 Brick Township High School  'A'                  13:10.25   12:50.04  
     1) 293 DeLeo, Alissa               2) 307 Mazzarisi, Jacklyn         
     3) 335 Stemmerman, Jane            4) 323 Rother, Kaitlyn            
 13 Toms River East  'B'                             12:55.95   13:08.44  
     1) 1773 Asheim, Eline              2) 1779 Clayton, Kali             
     3) 1787 Feigin, Mallory            4) 1830 Phillips, Holly           
 14 Jackson Liberty HS  'A'                          12:15.00   13:32.09  
     1) 652 Brown, Kelsey               2) 690 Robertson, Melanie         
     3) 709 Vallaster, Nicolette        4) 675 Meglio, Breanna            
 
Boys 1200 Meter Hurdles Relay Varsity
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1   887 Kaba, Dan              Jackson Memorial                  56.55   1   3.33
  2   949 Sweet, Brendan         Jackson Memorial                  57.26   1   3.33
  3   489 Golda, Frank           Central Regional                  58.98   1   2.66
  4   491 Gonzalez, Jonathan     Central Regional                1:00.96   1   2.66
  5  1637 Holden, Connor         Southern Reg                    1:01.13   2   2   
  6   736 Egerton, Jared         Jackson Liberty                 1:01.50   3   1.33
  7   724 Campbell, Matt         Jackson Liberty                 1:01.58   3   1.33
  8   870 Delmonte, Tom          Jackson Memorial                1:02.02   1   3.33
  9   498 Holloway, Anthony      Central Regional                1:02.11   1   2.66
 10  1655 Lefkos, Lucas          Southern Reg                    1:02.39   2   2   
 11  1721 Schnell, Mason         Southern Reg                    1:03.26   2   2   
 12    68 Boyer, Avery           Barnegat                        1:03.69   3   0.66
 13  1435 Stencel, Kyle          Point Boro                      1:04.38   4 
 14  1910 Moral, John            Toms River East                 1:06.47   4   0.33
 15    87 Herod, Joseph          Barnegat                        1:06.90   3   0.66
 16   731 DeVito, Joe            Jackson Liberty                 1:07.04   3   1.33
 17    67 Becker, Kevin          Barnegat                        1:07.26   3   0.66
 18  1926 Wolf, Edward           Toms River East                 1:07.73   4   0.33
 19  1886 Gilmartin, Ryan        Toms River East                 1:11.88   4   0.33
 20  1392 Corrigan, Jake         Point Boro                      1:16.02   4 
 21  1386 Brown, Dawson          Point Boro                      1:17.55   4 
 --  2130 Light, Derek           Toms River N                         DQ   2 
 --  2107 Fernandez, Matt        Toms River N                         DQ   2  uniforms
 --  2147 Ridgeway, Javid        Toms River N                         DQ   2 
 
Boys 4x100 Meter Relay Varsity
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Barnegat High School  'A'                           43.74      43.81   1  10   
     1) 107 Schmitz, Jake               2) 75 Davis Jr, Ramone            
     3) 59 Adorno, Nicolo               4) 65 Beaucicault, Kirston        
  2 Brick Township High School  'A'                     44.03      43.91   1   8   
     1) 380 Muratore, Alex              2) 388 Obenauer, Jay              
     3) 400 Schleifer, Matthew          4) 404 Taylor, Ja'Sir             
  3 Jackson Memorial HS  'A'                            44.40      44.60   1   6   
     1) 952 Vigliarolo, Steven          2) 868 Cook, James                
     3) 896 Lee, Vincent                4) 938 Schoener, Mike             
  4 Donovan Catholic HS  'A'                            44.65      44.82   1   4   
     1) 637 Rosato, Carmine             2) 627 Mapoy, Alec                
     3) 617 Hunter, Dez                 4) 603 Calderon, David            
  5 Point Pleasant Boro Panthers  'A'                   45.76      45.34   2   2   
     1) 1387 Brown, Michael             2) 1396 Fara, James               
     3) 1398 Frey, Hayden               4) 1437 Stupar, Alex              
  6 Central Regional Track & Field  'A'                 45.00      46.06   1   1   
     1) 483 Delgiudice, Leno            2) 519 Miserindino, Michael       
     3) 491 Gonzalez, Jonathan          4) 472 Banks, Jonathan            
  7 Manchester Twp HS  'A'                              45.78      46.32   2 
     1) 1198 Glenn, Jalen               2) 1206 Lett, Lamont              
     3) 1208 Loiacono, Dustin           4) 1221 Rosario, Michael          
  8 Lakewood HS  'A'                                    46.46      46.62   3 
     1) 1098 Hernandez-Mayers, Emeron   2) 1112 Morris, Dante             
     3) 1115 Richardson, Honore         4) 1093 Fisher, Jahshon           
  9 Southern Reg. HS  'A'                               46.18      46.70   2 
     1) 1618 Doyle, Liam                2) 1630 Gagliardi, Anthony        
     3) 1710 Readel, Dylan              4) 1712 Rodriguez, Joe            
 10 Lacey Twp HS  'A'                                   47.76      47.70   3 
     1) 1015 Dorsey, Colin              2) 1041 Rose, Will                
     3) 1023 Hunt, Reilly               4) 1016 Frank, Brandon            
 11 Toms River East  'A'                                45.00      48.31   1 
     1) 1889 Grande, Nick               2) 1872 Deligny, Jonathon         
     3) 1914 Orozco, James              4) 1895 Johnson, Eric             
 12 Pinelands Reg. HS  'A'                              46.28      51.11   3 
     1) 1275 Burton, Evan               2) 1289 Harrison, James           
     3) 1317 Overstrud, Don             4) 1328 Richards, James           
 -- Toms River North HS  'A'                            45.80         DQ   2 
     1) 2120 Katz, Jared                2) 2095 Curry, Bishop             
     3) 2116 Husni, Mike                4) 2151 Romeo, Joseph             
 -- Jackson Liberty HS  'A'                             46.11         DQ   2 
     1) 769 Sypher, Billy               2) 739 Friedman, Cory             
     3) 732 Ditta, Chris                4) 755 Montalbano, Richie         
 
Boys 4x200 Meter Relay Varsity
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Barnegat High School  'A'                         1:31.80    1:30.99   1  10   
     1) 102 Picault, Jacques            2) 59 Adorno, Nicolo              
     3) 65 Beaucicault, Kirston         4) 117 Wickwire, Paul             
  2 Jackson Memorial HS  'A'                          1:32.00    1:32.94   1   8   
     1) 952 Vigliarolo, Steven          2) 868 Cook, James                
     3) 938 Schoener, Mike              4) 949 Sweet, Brendan             
  3 Brick Township High School  'A'                   1:33.00    1:33.32   1   6   
     1) 380 Muratore, Alex              2) 388 Obenauer, Jay              
     3) 400 Schleifer, Matthew          4) 404 Taylor, Ja'Sir             
  4 Toms River East  'A'                              1:40.00    1:33.76   2   4   
     1) 1889 Grande, Nick               2) 1872 Deligny, Jonathon         
     3) 1914 Orozco, James              4) 1895 Johnson, Eric             
  5 Donovan Catholic HS  'A'                          1:36.00    1:34.17   2   2   
     1) 637 Rosato, Carmine             2) 627 Mapoy, Alec                
     3) 620 Knapp, Ian                  4) 603 Calderon, David            
  6 Central Regional Track & Field  'A'               1:36.92    1:34.83   2   1   
     1) 518 Mickens, Brandon            2) 483 Delgiudice, Leno           
     3) 519 Miserindino, Michael        4) 472 Banks, Jonathan            
  7 Jackson Liberty HS  'A'                           1:33.60    1:35.44   1 
     1) 749 Mata, Thomas                2) 733 Downer, Ryan               
     3) 732 Ditta, Chris                4) 755 Montalbano, Richie         
  8 Toms River North HS  'A'                          1:35.00    1:35.46   1 
     1) 2095 Curry, Bishop              2) 2098 Daniluk, Andrew           
     3) 2120 Katz, Jared                4) 2116 Husni, Mike               
  9 Pinelands Reg. HS  'A'                            1:39.26    1:35.53   2 
     1) 1275 Burton, Evan               2) 1289 Harrison, James           
     3) 1317 Overstrud, Don             4) 1328 Richards, James           
 10 Southern Reg. HS  'A'                             1:37.00    1:36.13   2 
     1) 1630 Gagliardi, Anthony         2) 1710 Readel, Dylan             
     3) 1712 Rodriguez, Joe             4) 1733 Stout, John               
 11 Lakewood HS  'A'                                  1:39.56    1:36.82   2 
     1) 1099 Howard, Freeman            2) 1103 Jones, Zyheir             
     3) 1112 Morris, Dante              4) 1119 Tyler, Amir               
 12 Point Pleasant Boro Panthers  'A'                            1:37.64   3 
     1) 1387 Brown, Michael             2) 1398 Frey, Hayden              
     3) 1437 Stupar, Alex               4) 1395 Ehrhardt, Jack            
 13 Lacey Twp HS  'A'                                 1:42.44    1:38.93   3 
     1) 1041 Rose, Will                 2) 1023 Hunt, Reilly              
     3) 1015 Dorsey, Colin              4) 1016 Frank, Brandon            
 14 Manchester Twp HS  'A'                            1:36.00    1:40.17   1 
     1) 1184 Cowan, Eric                2) 1200 Hart, Robert              
     3) 1206 Lett, Lamont               4) 1208 Loiacono, Dustin          
 15 Toms River South HS  'A'                          1:46.96    1:41.21   3 
     1) 2230 Akinlulo, Sam              2) 2234 Caprara, Antonio          
     3) 2237 Elbready, Abdallan         4) 2278 Washington, Deandre       
 
Boys 4x400 Meter Relay Varsity
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Barnegat High School  'A'                         3:28.00    3:27.11   2  10   
     1) 59 Adorno, Nicolo               2) 65 Beaucicault, Kirston        
     3) 90 Kovaly, Nicholas             4) 100 Pearson, Gunnar            
  2 Jackson Memorial HS  'A'                          3:28.00    3:27.60   2   8   
     1) 887 Kaba, Dan                   2) 869 Delhagen, Ross             
     3) 949 Sweet, Brendan              4) 927 Rafferty, Ryan             
  3 Manchester Twp HS  'A'                            3:31.08    3:32.70   1   6   
     1) 1176 Buss, John                 2) 1180 Cartagena-Rivas, Bryan    
     3) 1194 Eletto, Jeffrey            4) 1221 Rosario, Michael          
  4 Toms River East  'A'                              3:29.09    3:33.04   2   4   
     1) 1914 Orozco, James              2) 1890 Gural, Brian              
     3) 1855 Betts, Robert              4) 1895 Johnson, Eric             
  5 Southern Reg. HS  'A'                             3:31.09    3:33.72   1   2   
     1) 1637 Holden, Connor             2) 1645 Keyes, Paul               
     3) 1712 Rodriguez, Joe             4) 1733 Stout, John               
  6 Jackson Liberty HS  'A'                           3:31.00    3:34.04   1   1   
     1) 733 Downer, Ryan                2) 734 Duffy, Dan                 
     3) 736 Egerton, Jared              4) 724 Campbell, Matt             
  7 Central Regional Track & Field  'A'               3:30.00    3:34.44   2 
     1) 490 Golda, Frankie              2) 550 Timpanaro, Brendan         
     3) 498 Holloway, Anthony           4) 516 Mayers, Andre              
  8 Brick Township High School  'A'                   3:33.30    3:34.52   1 
     1) 359 Dilcher, Damien             2) 363 Garcia, Adam               
     3) 381 Nalewicki, Kyle             4) 416 Wynkoop, Jacob             
  9 Toms River North HS  'A'                          3:40.00    3:42.60   1 
     1) 2156 Sauers, Connor             2) 2147 Ridgeway, Javid           
     3) 2155 Sappia, Nicholas           4) 2090 Chanley, Josh             
 
Boys 4x800 Meter Relay Varsity
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Southern Reg. HS  'A'                             8:19.42    8:19.35   10   
     1) 1645 Keyes, Paul                2) 1649 Kubarewicz, William       
     3) 1660 Lovenberg, Billy           4) 1727 Skodi, Nathan             
  2 Barnegat High School  'A'                         8:32.01    8:26.30    8   
     1) 100 Pearson, Gunnar             2) 90 Kovaly, Nicholas            
     3) 60 Aguilar, Gareth              4) 66 Becker, Andrew              
  3 Jackson Memorial HS  'A'                          8:28.00    8:26.30    6   
     1) 897 Lewis, Logan                2) 865 Carlton, Justin            
     3) 928 Rasinski, Tyler             4) 891 Koletis, Anthony           
  4 Toms River North HS  'A'                          8:18.00    8:30.80    4   
     1) 2132 Lynn, Elliott              2) 2125 Koerner, Matt             
     3) 2170 Vela, Anthony              4) 2099 Day, Patrick              
  5 Toms River South HS  'A'                          9:05.51    8:33.91    2   
     1) 2280 Ziolkowski, Chris          2) 2281 Ziolkowski, Nick          
     3) 2262 Raimondi, Ryan             4) 2274 Tricomy, Jared            
  6 Donovan Catholic HS  'A'                          8:31.20    8:42.23    1   
     1) 607 Durkin, Frank               2) 604 Castronuova, Peter         
     3) 643 Thoms, Jake                 4) 628 McEvoy, John               
  7 Manchester Twp HS  'A'                            8:49.99    8:52.11  
     1) 1176 Buss, John                 2) 1194 Eletto, Jeffrey           
     3) 1196 Ellis, Jaidel              4) 1204 Lacuarta, Dean-Kenzo      
  8 Toms River East  'A'                              9:13.67    9:08.99  
     1) 1866 Clauss, Nick               2) 1903 McAfee, Gavin             
     3) 1919 Scott, Joe                 4) 1902 Marks, Matt               
  9 Central Regional Track & Field  'A'               8:59.00    9:12.21  
     1) 550 Timpanaro, Brendan          2) 505 Krenza, Will               
     3) 482 Davis, Ryan                 4) 536 Rizzo, Chris               
 10 Point Pleasant Boro Panthers  'A'                            9:13.00  
     1) 1390 Brzyski, Jarod             2) 1394 Dragon, Luke              
     3) 1389 Brzyski, Jake              4) 1391 Carter, Logan             
 11 Lacey Twp HS  'A'                                 8:51.12    9:17.17  
     1) 1005 Antonelli, Dylan           2) 1006 Berry, Nate               
     3) 1009 Carhart, Kevin             4) 1012 Davenport, Mike           
 
Boys 4x1600 Meter Relay Varsity
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Toms River North HS  'A'                         18:10.00   18:38.90   10   
     1) 2106 Farley, Justin             2) 2170 Vela, Anthony             
     3) 2145 Reilly, Noah               4) 2109 Flavin, John              
  2 Jackson Memorial HS  'A'                         18:45.00   18:49.56    8   
     1) 867 Claudeo, Dan                2) 874 Engle, Clayton             
     3) 948 Stewart, Jeffrey            4) 927 Rafferty, Ryan             
  3 Southern Reg. HS  'A'                            19:18.62   18:57.28    6   
     1) 1581 Adanatzain, Evan           2) 1645 Keyes, Paul               
     3) 1697 Petit-frere, Scott         4) 1768 Yates, Ethan              
  4 Point Pleasant Boro Panthers  'A'                19:00.00   19:13.43    4   
     1) 1393 Dalik, Cortlandt           2) 1394 Dragon, Luke              
     3) 1422 O'Donnell, Kolbe           4) 1426 Peters, Dylan             
  5 Brick Memorial HS  'A'                           19:30.00   19:22.27    2   
     1) 273 Vantuono, Keith             2) 248 Neff, Steven               
     3) 221 Guastaferro, Matthew        4) 230 Jerolaman, Evan            
  6 Central Regional Track & Field  'A'              19:35.00   19:26.33    1   
     1) 487 Earley, Justin              2) 495 Harman, Ryan               
     3) 526 Pantel, Joseph              4) 508 Levin, Nikolas             
  7 Toms River South HS  'A'                         20:00.00   19:52.77  
     1) 2280 Ziolkowski, Chris          2) 2274 Tricomy, Jared            
     3) 2264 Riddle, Dean               4) 2262 Raimondi, Ryan            
  8 Manchester Twp HS  'A'                           19:47.91   19:54.92  
     1) 1190 Davern, John               2) 1196 Ellis, Jaidel             
     3) 1202 Kennedy, Zach              4) 1204 Lacuarta, Dean-Kenzo      
  9 Toms River East  'A'                             20:10.00   20:12.07  
     1) 1869 Dacunza, Jason             2) 1870 Dalessio, Thomas          
     3) 1902 Marks, Matt                4) 1922 Spence, Paul              
 10 Jackson Liberty HS  'A'                          20:00.00   20:20.55  
     1) 771 Vargas, Matt                2) 767 Stinner, Dylan             
     3) 773 Wood, Chris                 4) 746 Kerezsi, Carson            
 
Boys 1600 Sprint Medley Varsity
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Jackson Liberty HS  'A'                           3:46.49    3:39.92   1  10   
     1) 733 Downer, Ryan                2) 724 Campbell, Matt             
     3) 749 Mata, Thomas                4) 734 Duffy, Dan                 
  2 Toms River East  'A'                              3:44.99    3:42.42   1   8   
     1) 1855 Betts, Robert              2) 1889 Grande, Nick              
     3) 1895 Johnson, Eric              4) 1900 Laprise, Joshua           
  3 Central Regional Track & Field  'A'               3:45.03    3:44.09   1   6   
     1) 518 Mickens, Brandon            2) 472 Banks, Jonathan            
     3) 519 Miserindino, Michael        4) 498 Holloway, Anthony          
  4 Jackson Memorial HS  'A'                          3:42.00    3:45.22   1   4   
     1) 869 Delhagen, Ross              2) 938 Schoener, Mike             
     3) 949 Sweet, Brendan              4) 879 Giglio, Joe                
  5 Southern Reg. HS  'A'                             3:45.00    3:48.10   1   2   
     1) 1630 Gagliardi, Anthony         2) 1697 Petit-frere, Scott        
     3) 1710 Readel, Dylan              4) 1733 Stout, John               
  6 Lakewood HS  'A'                                  3:57.84    3:48.37   2   1   
     1) 1099 Howard, Freeman            2) 1112 Morris, Dante             
     3) 1115 Richardson, Honore         4) 1120 Vargas, Martin            
  7 Barnegat High School  'A'                         3:42.50    3:51.64   1 
     1) 75 Davis Jr, Ramone             2) 90 Kovaly, Nicholas            
     3) 100 Pearson, Gunnar             4) 107 Schmitz, Jake              
  8 Brick Township High School  'A'                   3:56.50    3:53.28   2 
     1) 379 Morgan, Ryan                2) 384 Nguyen, Josh               
     3) 391 Peck, Dylan                 4) 394 Ramirez, Xavier            
  9 Manchester Twp HS  'A'                            3:55.00    3:55.49   2 
     1) 1180 Cartagena-Rivas, Bryan     2) 1200 Hart, Robert              
     3) 1208 Loiacono, Dustin           4) 1220 Roger, Gabriel            
 10 Toms River North HS  'A'                          3:49.36    3:56.47   2 
     1) 2156 Sauers, Connor             2) 2151 Romeo, Joseph             
     3) 2090 Chanley, Josh              4) 2121 Keklak, Andrew            
 11 Pinelands Reg. HS  'A'                            4:15.41    4:02.37   3 
     1) 1289 Harrison, James            2) 1295 Jeannotte, Jason          
     3) 1310 McGettigan, Liam           4) 1328 Richards, James           
 12 Point Pleasant Boro Panthers  'A'                            4:17.73   3 
     1) 1387 Brown, Michael             2) 1398 Frey, Hayden              
     3) 1414 Knapp, Ian                 4) 1437 Stupar, Alex              
 13 Donovan Catholic HS  'A'                          4:34.00    4:19.80   3 
     1) 627 Mapoy, Alec                 2) 620 Knapp, Ian                 
     3) 613 Gillen, Brandon             4) 638 Russell, Will              
 
Boys Distance Medley Varsity
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Brick Township High School  'A'                  10:27.00   10:29.49   10   
     1) 359 Dilcher, Damien             2) 363 Garcia, Adam               
     3) 392 Pedersen, Robert            4) 380 Muratore, Alex             
  2 Toms River North HS  'A'                         10:26.85   10:40.98    8   
     1) 2106 Farley, Justin             2) 2102 Diawara, Abdolahe         
     3) 2145 Reilly, Noah               4) 2109 Flavin, John              
  3 Jackson Memorial HS  'A'                         10:38.00   10:56.77    6   
     1) 867 Claudeo, Dan                2) 928 Rasinski, Tyler            
     3) 948 Stewart, Jeffrey            4) 927 Rafferty, Ryan             
  4 Point Pleasant Boro Panthers  'A'                10:40.00   11:01.92    4   
     1) 1437 Stupar, Alex               2) 1426 Peters, Dylan             
     3) 1393 Dalik, Cortlandt           4) 1395 Ehrhardt, Jack            
  5 Southern Reg. HS  'A'                            11:15.80   11:08.68    2   
     1) 1581 Adanatzain, Evan           2) 1592 Beecroft, Colin           
     3) 1649 Kubarewicz, William        4) 1660 Lovenberg, Billy          
  6 Toms River East  'A'                             11:52.87   11:28.26    1   
     1) 1858 Bombardiere, Joe           2) 1859 Bonafide, Michael         
     3) 1927 Yambao, Claudio            4) 1900 Laprise, Joshua           
  7 Central Regional Track & Field  'A'              11:35.00   11:30.88  
     1) 487 Earley, Justin              2) 550 Timpanaro, Brendan         
     3) 518 Mickens, Brandon            4) 490 Golda, Frankie             
  8 Manchester Twp HS  'A'                                      11:45.34  
     1) 1190 Davern, John               2) 1196 Ellis, Jaidel             
     3) 1204 Lacuarta, Dean-Kenzo       4) 1210 Lynch, Alex               
  9 Jackson Liberty HS  'A'                          11:47.43   11:47.85  
     1) 736 Egerton, Jared              2) 732 Ditta, Chris               
     3) 745 Jackson, Niles              4) 771 Vargas, Matt               
 10 Donovan Catholic HS  'A'                         12:15.00   12:01.93  
     1) 604 Castronuova, Peter          2) 643 Thoms, Jake                
     3) 637 Rosato, Carmine             4) 607 Durkin, Frank              
 11 Barnegat High School  'A'                        11:45.00   12:07.24  
     1) 60 Aguilar, Gareth              2) 94 Mauro, Hunter               
     3) 106 Sarno, Kyle                 4) 108 Scioscio, Joseph           
 12 Pinelands Reg. HS  'A'                           12:47.83   12:28.51  
     1) 1295 Jeannotte, Jason           2) 1306 Mathis, Luke              
     3) 1310 McGettigan, Liam           4) 1335 Suarez, Michael           
 
Boys 4x110 Meter Shuttle Hurdle Varsity
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Toms River North HS  'A'                          1:02.98    1:04.52   1  10   
     1) 2130 Light, Derek               2) 2107 Fernandez, Matt           
     3) 2102 Diawara, Abdolahe          4) 2098 Daniluk, Andrew           
  2 Jackson Memorial HS  'A'                          1:03.00    1:04.60   1   8   
     1) 951 Towns, Tyler                2) 857 Blue, Calvin               
     3) 880 Gold, Steven                4) 887 Kaba, Dan                  
  3 Central Regional Track & Field  'A'               1:07.00    1:08.78   2   6   
     1) 504 Kelly, Andrew               2) 472 Banks, Jonathan            
     3) 502 Jiminez, Elijah             4) 491 Gonzalez, Jonathan         
  4 Jackson Liberty HS  'A'                           1:08.90    1:14.66   2   4   
     1) 724 Campbell, Matt              2) 741 Gogan, Richie              
     3) 736 Egerton, Jared              4) 761 Rankl, Evan                
  5 Lakewood HS  'A'                                  1:20.04    1:17.13   2   2   
     1) 1083 Ambridge, Anthony          2) 1089 Chambers, Kemar           
     3) 1091 Cummings, Antonio          4) 1098 Hernandez-Mayers, Emeron  
 -- Southern Reg. HS  'A'                             1:03.60         DQ   1  leaving early
     1) 1637 Holden, Connor             2) 1655 Lefkos, Lucas             
     3) 1716 Santiago, Steve            4) 1732 Springstead, David        
 
Boys High Jump Relay Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  1086 Barksdale, Sean        Lakewood HS          5-08.00    6-00.00    3.33
  2   504 Kelly, Andrew          Central Regional     6-00.00    5-10.00    1   
  2  1102 Jones, Jyheir          Lakewood HS                     5-10.00    3.33
  4   913 Nelson, Mike           Jackson Memorial                5-08.00    1   
  4  1650 Lally, Matt            Southern Reg         5-10.00    5-08.00    2.66
  6   894 Lee, Devynn            Jackson Memorial     5-06.00    5-06.00    1   
  6  1593 Bleichner, Matt        Southern Reg         5-06.00    5-06.00    2.66
  6  1638 Hunt, Jarrett          Southern Reg         5-06.00    5-06.00    2.66
  9  1918 Savulich, Dylan        Toms River East      5-04.00    5-04.00    2   
  9  1103 Jones, Zyheir          Lakewood HS          5-06.00    5-04.00    3.33
  9  1867 Cook, Tim              Toms River East      5-06.00    5-04.00    2   
  9  1871 Davis, Norion          Toms River East      5-08.00    5-04.00    2   
  9    90 Kovaly, Nicholas       Barnegat             5-06.00    5-04.00    0.33
  9   503 Jiminez, Ishmael       Central Regional     5-04.00    5-04.00    1   
 15   102 Picault, Jacques       Barnegat             5-08.00       0.25    0.33
 15   470 Allen, Eli             Central Regional     5-02.00       0.25    1   
 15    81 Gansereit, Steven      Barnegat             5-06.00       0.25    0.33
 15   896 Lee, Vincent           Jackson Memorial                   0.25    1   
 --  2142 Perna, Nick            Toms River N         5-04.00       FAIL  
 --  2156 Sauers, Connor         Toms River N         5-02.00       FAIL  
 --  2136 Merinksy, Robert       Toms River N         5-02.00       FAIL  
 
Boys Pole Vault Relay Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   386 Nguyen, Steven         Brick Township      12-06.00   13-00.00    2.33
  2  1618 Doyle, Liam            Southern Reg        12-06.00   12-00.00    3.33
  2  1443 Vail-Stein, Nichol     Point Boro          13-06.00   12-00.00  
  4   497 Holland, Keith         Central Regional    11-00.00   11-06.00    2.33
  5   860 Brust, Jonathan        Jackson Memorial    11-06.00   11-00.00    1.33
  5   956 Whelan, Kyle           Jackson Memorial    10-06.00   11-00.00    1.33
  5  1198 Glenn, Jalen           Manchester          10-06.00   11-00.00    0.66
  8  1716 Santiago, Steve        Southern Reg        12-00.00   10-06.00    3.33
  8   542 Sepulveda, Joseph      Central Regional    10-00.00   10-06.00    2.33
  8   739 Friedman, Cory         Jackson Liberty     11-00.00   10-06.00  
  8  2164 Smoke, Dan             Toms River N        10-00.00   10-06.00    0.33
  8  1721 Schnell, Mason         Southern Reg        11-00.00   10-06.00    3.33
 13  1176 Buss, John             Manchester                     10-00.00    0.66
 13  1049 Triano, Chris          Lacey               11-00.00   10-00.00  
 13   279 Wines, Casey           Brick Mem.          11-06.00   10-00.00  
 13   412 Wilkowski, Jason       Brick Township      10-00.00   10-00.00    2.33
 13   552 Vuono, Brandon         Central Regional    11-06.00   10-00.00    2.33
 13  2129 Leadbeater, Devin      Toms River N        10-00.00   10-00.00    0.33
 19  2085 Bykowski, Nathan       Toms River N         9-00.00    9-00.00    0.33
 19  1194 Eletto, Jeffrey        Manchester           9-00.00    9-00.00    0.66
 19    99 Pagkalinawan, Conn     Barnegat            10-06.00    9-00.00  
 19   769 Sypher, Billy          Jackson Liberty      9-00.00    9-00.00  
 19   379 Morgan, Ryan           Brick Township                  9-00.00    2.33
 19   214 Garbe, Jake            Brick Mem.           9-06.00    9-00.00  
 19  1011 Datello, Anthony       Lacey               10-06.00    9-00.00  
 19    94 Mauro, Hunter          Barnegat            10-00.00    9-00.00  
 19   880 Gold, Steven           Jackson Memorial    10-00.00    9-00.00    1.33
 28   251 Nickerson, Alexand     Brick Mem.          10-06.00       0.25  
 28    96 Moreno Vargas, Car     Barnegat             8-00.00       0.25  
 28  1403 Haines, Tyler          Point Boro                         0.25  
 28  1030 Milden, Mike           Lacey                9-00.00       0.25  
 28   719 Aparicio, Julio        Jackson Liberty      8-00.00       0.25  
 28  1416 Matt, Moran            Point Boro          10-00.00       0.25  
 
Boys Long Jump Relay Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  1227 Torney, Jordan         Manchester          22-05.75   22-03.00    3.33
  2  1221 Rosario, Michael       Manchester          20-09.00   20-05.75    3.33
  3   894 Lee, Devynn            Jackson Memorial    18-02.00   20-04.25    1.33
  4   617 Hunter, Dez            Donovan             19-00.00   20-01.00    2.66
  5  1617 Donahower, Jackson     Southern Reg        20-05.00   20-00.75    0.66
  6   504 Kelly, Andrew          Central Regional    18-08.00   20-00.50    2   
  7  1115 Richardson, Honore     Lakewood HS         19-04.25   19-10.25  
  8   603 Calderon, David        Donovan             20-00.00   19-08.00    2.66
  9  2146 Rhoden, Jaden          Toms River N        17-03.50   19-07.25  
 10  1889 Grande, Nick           Toms River East     21-11.50   19-04.50    0.33
 10   862 Caldwell, Jordan       Jackson Memorial    20-02.25   19-04.50    1.33
 12  2098 Daniluk, Andrew        Toms River N        19-10.00   19-03.25  
 13  1871 Davis, Norion          Toms River East     19-05.25   19-02.75    0.33
 14  1655 Lefkos, Lucas          Southern Reg        19-06.00   18-10.25    0.66
 15   472 Banks, Jonathan        Central Regional    18-08.50   18-09.50    2   
 16   518 Mickens, Brandon       Central Regional    19-00.00   18-09.25    2   
 17  1335 Suarez, Michael        Pinelands Re        19-04.00   18-09.00  
 18  1198 Glenn, Jalen           Manchester                     18-07.50    3.33
 19   630 Popo, Daniel           Donovan             17-00.00   18-05.50    2.66
 20  1403 Haines, Tyler          Point Boro          18-00.00   18-02.50  
 20  1007 Breen, Dylan           Lacey               18-00.75   18-02.50  
 22  1103 Jones, Zyheir          Lakewood HS                    18-00.75  
 23  1329 Richardson, Brenna     Pinelands Re                   18-00.25  
 24  1395 Ehrhardt, Jack         Point Boro          19-10.00   18-00.00  
 25  1857 Bianchini, Daniel      Toms River East     19-10.00   17-11.50    0.33
 26   755 Montalbano, Richie     Jackson Liberty     15-11.00   17-10.50  
 26  1711 Rodgers, Joe           Southern Reg        19-06.00   17-10.50    0.66
 28  1398 Frey, Hayden           Point Boro                     17-07.00  
 29   749 Mata, Thomas           Jackson Liberty     18-08.00   17-02.75  
 30  2142 Perna, Nick            Toms River N        17-03.25   17-02.50  
 31   896 Lee, Vincent           Jackson Memorial    20-02.75   17-01.00    1.33
 32   732 Ditta, Chris           Jackson Liberty     17-02.75   16-10.50  
 33  1102 Jones, Jyheir          Lakewood HS         17-09.25   16-10.00  
 34  1336 Sunderman, Caden       Pinelands Re        18-06.00   16-07.50  
 35  1028 Mass, William          Lacey               17-09.00   16-04.00  
 36  1040 Reilly, Mike           Lacey               15-03.00   14-10.50  
 --  2235 Coston, Anthony        Toms River S        16-00.00        DNF  
 --  2230 Akinlulo, Sam          Toms River S        16-00.00        DNF  
 --  2239 Flores, Gustavo        Toms River S        16-00.00        DNF  
 --   102 Picault, Jacques       Barnegat            18-06.25        DNF  
 --   117 Wickwire, Paul         Barnegat            20-08.75        DNF  
 --    81 Gansereit, Steven      Barnegat            18-08.00        DNF  
 
Boys Triple Jump Relay Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  2146 Rhoden, Jaden          Toms River N        46-10.50   45-00.25    2.66
  2  1227 Torney, Jordan         Manchester          44-07.50   42-02.75    3.33
  3  1101 Hunter, Jaqel          Lakewood HS         42-00.00   40-00.50    1.33
  4  1198 Glenn, Jalen           Manchester          39-03.00   39-11.50    3.33
  5  1221 Rosario, Michael       Manchester          40-07.50   39-09.50    3.33
  6   862 Caldwell, Jordan       Jackson Memorial    40-01.75   39-06.00  
  7  1637 Holden, Connor         Southern Reg        43-06.50   39-03.50    2   
  8   102 Picault, Jacques       Barnegat            36-04.50   39-02.00    0.66
  9  1638 Hunt, Jarrett          Southern Reg        39-04.50   38-08.75    2   
 10  1617 Donahower, Jackson     Southern Reg        40-10.00   38-04.75    2   
 11  1871 Davis, Norion          Toms River East     40-09.00   38-02.75    0.33
 12  2142 Perna, Nick            Toms River N        38-10.50   38-00.00    2.66
 13   894 Lee, Devynn            Jackson Memorial    38-11.75   37-11.00  
 14  1103 Jones, Zyheir          Lakewood HS         38-02.00   37-10.00    1.33
 15    81 Gansereit, Steven      Barnegat            40-06.75   37-04.00    0.66
 16  1098 Hernandez-Mayers,      Lakewood HS         36-10.75   37-02.25    1.33
 17  1403 Haines, Tyler          Point Boro          37-10.00   37-00.50  
 18  1857 Bianchini, Daniel      Toms River East     41-00.00   36-10.50    0.33
 19  1007 Breen, Dylan           Lacey               38-08.25   35-10.00  
 20  2098 Daniluk, Andrew        Toms River N        36-11.75   35-09.00    2.66
 21    97 Musawa, Levin          Barnegat            38-07.50   35-03.50    0.66
 22   745 Jackson, Niles         Jackson Liberty     37-02.00   34-06.50  
 23   741 Gogan, Richie          Jackson Liberty     35-08.50   34-02.75  
 24  1010 Conticchio, Joe        Lacey               33-02.50   31-11.00  
 25   746 Kerezsi, Carson        Jackson Liberty                30-01.50  
 26  1918 Savulich, Dylan        Toms River East     41-10.50   29-04.25    0.33
 27  1040 Reilly, Mike           Lacey               31-00.00   29-01.75  
 --  1435 Stencel, Kyle          Point Boro          40-05.75        DNF  
 --  1392 Corrigan, Jake         Point Boro                          DNF  
 --   896 Lee, Vincent           Jackson Memorial    37-03.00        DNF  
 
Boys Shot Put Relay Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  2271 Stueber, Todd          Toms River S        55-05.00   55-00.50    2.66
  2  1884 Gilligan, Dan          Toms River East     60-09.00   54-08.50    3.33
  3   239 Maid, Adam             Brick Mem.          53-01.25   52-10.00    1.33
  4  1048 Strychowski, Tom       Lacey               47-11.25   48-09.00  
  5  2257 Moore, Rob             Toms River S        49-09.75   48-03.50    2.66
  6  1885 Gilligan, Jake         Toms River East     52-01.50   46-10.00    3.33
  7  1883 Gibbons, Hunter        Toms River East     50-09.75   46-07.50    3.33
  8  1109 Lezin, Joshua          Lakewood HS         51-06.50   45-06.00  
  9   353 Colonno, Tyler         Brick Township      46-03.00   45-03.00    0.66
 10  2113 Hankins, Jake          Toms River N        47-07.00   44-09.50    2   
 11   512 Marrow, Darius         Central Regional    46-11.00   43-00.00  
 12  1609 Curley, Brian          Southern Reg        41-11.00   42-02.00    0.33
 13  1644 Keizer, John           Southern Reg        45-02.00   41-09.00    0.33
 14   765 Skolkin, Alan          Jackson Liberty     40-06.25   41-08.50  
 15   350 Chelston, John         Brick Township      43-03.25   41-08.25    0.66
 16  1301 Lutz, Kelley           Pinelands Re        46-02.00   41-08.00  
 17  2149 Roger, Ryan            Toms River N        45-10.00   41-04.50    2   
 18  1680 Miele, Joe             Southern Reg        46-08.00   41-02.00    0.33
 19  2139 Nardoza, Joey          Toms River N        46-11.25   40-11.50    2   
 20   480 Corbin, Denis          Central Regional    44-10.50   40-03.00  
 21   344 Altilio, Pasquale      Brick Township      42-01.50   39-01.25    0.66
 22   614 Hadley, John           Donovan             41-00.00   37-02.50  
 22   252 Noonan, Tyler          Brick Mem.                     37-02.50    1.33
 24  2238 Fernandez, Kyle        Toms River S        39-00.00   37-02.25    2.66
 25   271 Tango, Jimmy           Brick Mem.          42-11.00   36-08.75    1.33
 26  1033 Osorno, Juan           Lacey               37-06.00   36-08.50  
 26   499 Horgan, Blake          Central Regional    42-01.00   36-08.50  
 28  1101 Hunter, Jaqel          Lakewood HS         39-03.50   36-04.00  
 29  1207 Lloyd, Jake            Manchester          39-10.50   36-02.50  
 30  1271 Abbott, Brendan        Pinelands Re        41-01.00   36-00.00  
 31  1116 Rodriguez, Jean Pa     Lakewood HS         42-05.50   35-08.00  
 32    97 Musawa, Levin          Barnegat            38-11.00   35-07.00  
 33  1226 Sullivan, Mike         Manchester                     34-10.50  
 34  1175 Brennan, Michael       Manchester          36-08.50   33-10.00  
 35  1276 Camacho, Drew          Pinelands Re                   33-01.50  
 36  1428 Petillo, Angelo        Point Boro          34-05.50   33-01.00  
 37   763 Santana, Miguel        Jackson Liberty     34-02.00   32-05.50  
 37   721 Arauz, Alejandro       Jackson Liberty     32-03.25   32-05.50  
 39  1409 Ippolito, Dylan        Point Boro                     30-03.50  
 40  1025 Lapinski, George       Lacey               36-10.50   29-10.25  
 41  1399 Garcia, Jessie         Point Boro          32-02.00   28-00.00  
 42   114 Vargas, Carlos         Barnegat                       26-02.50  
 43   621 Lanigan, Chris         Donovan                        23-09.00  
 44   600 Baptista, Kyle         Donovan                        22-08.50  
 45    98 Nolan, Matthew         Barnegat            36-10.00       0.25  
 
Boys Discus Throw Relay Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  1680 Miele, Joe             Southern Reg          155-01     154-03    1.33
  2  1884 Gilligan, Dan          Toms River East       188-09     153-03    3.33
  3   512 Marrow, Darius         Central Regional      156-00     150-07    2.66
  4  1109 Lezin, Joshua          Lakewood HS           148-00     146-01  
  5  2149 Roger, Ryan            Toms River N          152-03     138-07    2   
  6   752 McCarthy, Andrew       Jackson Liberty       133-05     128-07    0.66
  7  2271 Stueber, Todd          Toms River S          151-01     128-01    0.33
  8  2079 Blackwell, Daryn       Toms River N          143-04     124-09    2   
  9  1883 Gibbons, Hunter        Toms River East       133-10     124-06    3.33
 10   480 Corbin, Denis          Central Regional      111-05     122-00    2.66
 11   909 Mezzina, Cristophe     Jackson Memorial      136-06     120-04  
 12  1885 Gilligan, Jake         Toms River East       157-04     118-06    3.33
 13  2113 Hankins, Jake          Toms River N          130-06     117-08    2   
 14  1644 Keizer, John           Southern Reg          130-00     116-03    1.33
 15   765 Skolkin, Alan          Jackson Liberty       118-09     115-01    0.66
 16   214 Garbe, Jake            Brick Mem.            114-00     113-06  
 17   499 Horgan, Blake          Central Regional      124-08     113-05    2.66
 18  2238 Fernandez, Kyle        Toms River S          120-04     113-02    0.33
 19   763 Santana, Miguel        Jackson Liberty       108-03     113-00    0.66
 20  1730 Smith, Quinn           Southern Reg          120-08     110-02    1.33
 21   271 Tango, Jimmy           Brick Mem.            108-08     105-04  
 22  1199 Gregg, Dominick        Manchester             95-05     105-03  
 23   906 Mccaleb, Magnus        Jackson Memorial      101-08     102-03  
 24  1276 Camacho, Drew          Pinelands Re                      99-08  
 25   216 Genz, Matthew          Brick Mem.            119-06      99-04  
 26   902 Maffei, Joe            Jackson Memorial       99-06      98-07  
 27   344 Altilio, Pasquale      Brick Township        103-01      97-10  
 28  1207 Lloyd, Jake            Manchester            109-09      96-10  
 29  1301 Lutz, Kelley           Pinelands Re          107-00      96-01  
 30   351 Cohen, Cameron         Brick Township        109-09      94-02  
 31  1112 Morris, Dante          Lakewood HS            97-00      93-10  
 32  2257 Moore, Rob             Toms River S           88-07      90-10    0.33
 33  1181 Cervenak, Dylan        Manchester             95-01      90-03  
 34    61 Ahmar Dakno, Naim      Barnegat               99-05      89-10  
 35  1399 Garcia, Jessie         Point Boro             95-07      88-01  
 36   350 Chelston, John         Brick Township         82-05      86-04  
 37  1407 Hynes, Joe             Point Boro             73-06      84-10  
 38  1415 Matera, Michael        Point Boro             80-06      82-03  
 39  1116 Rodriguez, Jean Pa     Lakewood HS           102-06      80-03  
 40   114 Vargas, Carlos         Barnegat               80-01      79-11  
 41    97 Musawa, Levin          Barnegat               95-00      78-01  
 42  1304 Makar, Jonathan        Pinelands Re          103-00      69-05  
 --  1020 Grant, Jonathan        Lacey                 106-08       FOUL  
 --  1048 Strychowski, Tom       Lacey                 149-01       FOUL  
 --  1025 Lapinski, George       Lacey                 100-04       FOUL  
 
Boys Javelin Throw Relay Varsity
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   641 Sadowski, Adam         Donovan               189-08     170-10    2.66
  2  1617 Donahower, Jackson     Southern Reg          155-00     141-06    3.33
  3   412 Wilkowski, Jason       Brick Township        152-08     133-04  
  4   257 Petrosino, Dominic     Brick Mem.            140-08     132-04    0.66
  5  1297 Kowalewski, Chris      Pinelands Re          127-10     128-01    1.33
  6  1633 Guglielmo, Joe         Southern Reg          151-02     127-05    3.33
  7  1101 Hunter, Jaqel          Lakewood HS           154-02     126-09  
  8  1218 Paczesny, Krzyszto     Manchester            116-01     125-10    2   
  9  1918 Savulich, Dylan        Toms River East       123-01     124-10  
 10  1103 Jones, Zyheir          Lakewood HS           130-07     122-06  
 11  1199 Gregg, Dominick        Manchester            123-06     121-08    2   
 12   763 Santana, Miguel        Jackson Liberty       122-02     120-00  
 12  2152 Ross, Garrick          Toms River N          128-07     120-00  
 14   499 Horgan, Blake          Central Regional      121-02     119-11  
 15  1277 Casiao, Sean           Pinelands Re          146-00     119-10    1.33
 16   934 Ruddy, Daniel          Jackson Memorial      126-10     118-10    0.33
 17   909 Mezzina, Cristophe     Jackson Memorial      121-10     116-10    0.33
 18    80 Ewan, Brian            Barnegat              127-05     115-09  
 19    98 Nolan, Matthew         Barnegat              128-03     115-01  
 20   215 Genz, Christopher      Brick Mem.            128-07     114-10    0.66
 21  2079 Blackwell, Daryn       Toms River N          135-07     112-09  
 22  2247 Hopson, Tom            Toms River S          109-00     112-05  
 23  1181 Cervenak, Dylan        Manchester            118-09     109-07    2   
 24  1883 Gibbons, Hunter        Toms River East       126-11     108-00  
 25    86 Haas, Niklas           Barnegat              119-03     105-08  
 26   878 Ghringa, John          Jackson Memorial       83-10     105-07    0.33
 27  2149 Roger, Ryan            Toms River N          136-01     105-03  
 28   547 Speer, Waylon          Central Regional      118-00     102-07  
 28   478 Ciaccio, Justin        Central Regional                 102-07  
 30   758 Patla, Nick            Jackson Liberty        99-06     102-04  
 31   383 Nardozza, Mike         Brick Township        108-06     101-04  
 32  1292 Hucthison, Sam         Pinelands Re          133-07     101-02    1.33
 33   765 Skolkin, Alan          Jackson Liberty                  101-00  
 34  1688 Opet, William          Southern Reg          130-00     100-08    3.33
 35   232 Krywinski, Ryan        Brick Mem.            138-03      99-02    0.66
 36   644 Tooker, Brent          Donovan               119-10      97-00    2.66
 37   600 Baptista, Kyle         Donovan                86-03      95-00    2.66
 38  1415 Matera, Michael        Point Boro                        93-00  
 39  1424 Pesante, Evan          Point Boro                        90-10  
 40  2240 Florio, Nick           Toms River S           89-00      87-03  
 41  2268 Smith, Nick            Toms River S           98-00      83-08  
 42  1116 Rodriguez, Jean Pa     Lakewood HS           109-02      81-09  
 43  1436 Stencel, Ryan          Point Boro                        79-06  
 44   344 Altilio, Pasquale      Brick Township        116-11       0.25  
 --  1033 Osorno, Juan           Lacey                 125-05       FOUL  
 --  1014 Dittenhoffer, Troy     Lacey                 123-00       FOUL  
 --  1885 Gilligan, Jake         Toms River East       115-11       FOUL  
 --  1044 Smith, Tarique         Lacey                 109-09       FOUL  
 
Boys 4x200 Meter Relay Junior Varsity
============================================================================
    School                                               Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Brick Township High School  'A'                   1:38.80    1:37.54   1 
     1) 379 Morgan, Ryan                2) 381 Nalewicki, Kyle            
     3) 391 Peck, Dylan                 4) 416 Wynkoop, Jacob             
  2 Central Regional Track & Field  'A'               1:41.00    1:41.09   2 
     1) 513 Martorano, Darius           2) 486 Drake, Michael             
     3) 492 Gordon, Cody                4) 551 Vargas, Saul               
  3 Jackson Memorial HS  'A'                          1:39.00    1:41.14   1 
     1) 871 Demaio, James               2) 856 Bifulco, Christian         
     3) 923 Pashos, Chris               4) 864 Candido, Joseph            
  4 Barnegat High School  'A'                         1:47.50    1:42.61   3 
     1) 80 Ewan, Brian                  2) 88 Irizarry, Anthony           
     3) 96 Moreno Vargas, Carlos        4) 110 Smith-Fernandez, Dewight   
  5 Southern Reg. HS  'A'                             1:40.00    1:42.62   1 
  6 Toms River East  'A'                              1:50.00    1:42.98   4 
     1) 1921 Sparmo, Jared              2) 1874 Ebenau, Paul              
     3) 1865 Christopher, Nick          4) 1927 Yambao, Claudio           
  7 Jackson Memorial HS  'B'                          1:40.20    1:43.02   1 
     1) 854 Barker, Daniel              2) 925 Petrow, Robert             
     3) 899 Lofton, Jon                 4) 895 Lee, Jayson                
  8 Southern Reg. HS  'F'                             1:39.00    1:43.28   1 
  9 Brick Township High School  'B'                   1:42.20    1:44.44   2 
     1) 367 Gomez, Alex                 2) 369 Grillo, Anthony            
     3) 384 Nguyen, Josh                4) 375 McCall, Rahson             
 10 Donovan Catholic HS  'A'                          1:52.00    1:44.49   4 
     1) 631 Popoola, Aderola            2) 625 Lindsey, Will              
     3) 645 Ulep, Isaiah                4) 602 Burritt, Zak               
 11 Central Regional Track & Field  'B'               1:41.00    1:44.58   2 
     1) 509 Lively, Curtis              2) 510 Lynn, Sevon                
     3) 554 Watts, Mark                 4) 543 Sicknick, Evan             
 12 Southern Reg. HS  'E'                             1:48.00    1:45.32   4 
 13 Jackson Memorial HS  'D'                          1:44.00    1:45.33   3 
     1) 861 Caldwell, Jared             2) 890 Klein, Jacob               
     3) 919 Oparison, Efiemaron         4) 939 Seaman, Matt               
 14 Southern Reg. HS  'G'                             1:42.00    1:45.53   2 
 15 Toms River South HS  'A'                          2:00.00    1:46.53   4 
     1) 2239 Flores, Gustavo            2) 2275 Vega, Jacob               
     3) 2259 Newell, Anthony            4) 2230 Akinlulo, Sam             
 16 Brick Township High School  'C'                   1:49.50    1:46.84   4 
     1) 357 DeAlmeida, Dylan            2) 406 Tyler, Cameron             
     3) 365 Geisler, Tyler              4) 371 Hertling, Alexander        
 17 Jackson Memorial HS  'C'                          1:42.20    1:47.19   2 
     1) 883 Harrigan, Timothy           2) 893 Labella, Michael           
     3) 903 Mai, Hugh                   4) 915 Norris, Kaleem             
 18 Southern Reg. HS  'B'                             1:42.00    1:47.47   2 
 19 Southern Reg. HS  'D'                             1:44.00    1:48.48   3 
 20 Jackson Liberty HS  'A'                           1:47.00    1:48.49   3 
     1) 761 Rankl, Evan                 2) 725 Cantuna, Ethan             
     3) 748 Lanier, Alex                4) 737 Ertle, Brendan             
 21 Southern Reg. HS  'C'                             1:43.00    1:49.56   3 
 22 Manchester Twp HS  'A'                            1:45.10    1:50.40   3 
     1) 1182 Ciocher, Zakary            2) 1185 Crews, Amdrew             
     3) 1187 Crews, Jabob               4) 1218 Paczesny, Krzysztof       
 23 Toms River East  'B'                              1:55.00    1:52.01   4 
     1) 1873 Dyer, Nick                 2) 1904 Medina, Corey             
     3) 1877 Flores, Steven             4) 1881 Gatanis, Mark             
 24 Pinelands Reg. HS  'A'                            1:39.26    1:52.12   1 
     1) 1278 Chuderski, Andrew          2) 1280 Dekovitch, Joe            
     3) 1311 Medford, Ian               4) 1337 Sunderman, Kieran         
 25 Lacey Twp HS  'A'                                            1:54.22   5 
 26 Jackson Liberty HS  'B'                           2:05.00    2:01.05   5 
     1) 759 Petry, Matt                 2) 744 Gomes, Jordan              
     3) 747 Koshy, Zach                 4) 742 Goldenberg, Matt           
 
Boys 4x400 Meter Relay Junior Varsity
============================================================================
    School                                               Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Central Regional Track & Field  'A'               3:45.00    3:49.14   1 
     1) 513 Martorano, Darius           2) 501 James, Nate                
     3) 551 Vargas, Saul                4) 486 Drake, Michael             
  2 Jackson Memorial HS  'A'                          3:48.00    3:49.65   1 
     1) 864 Candido, Joseph             2) 871 Demaio, James              
     3) 891 Koletis, Anthony            4) 892 Kossman, Chris             
  3 Brick Township High School  'A'                   3:44.50    3:52.36   1 
     1) 367 Gomez, Alex                 2) 369 Grillo, Anthony            
     3) 384 Nguyen, Josh                4) 391 Peck, Dylan                
  4 Barnegat High School  'A'                         3:58.00    3:54.78   2 
     1) 70 Buaya, Allan                 2) 71 Chesney, Elijah             
     3) 72 Ciani, David                 4) 88 Irizarry, Anthony           
  5 Jackson Memorial HS  'F'                          4:13.00    3:56.85   3 
     1) 881 Guess, Morgan               2) 882 Gut, Matthew               
     3) 926 Primiano, Eric              4) 940 Sharo, Daniel              
  6 Southern Reg. HS  'B'                             3:52.00    4:00.44   1 
  7 Southern Reg. HS  'C'                             3:52.00    4:00.66   3 
  8 Jackson Liberty HS  'A'                           3:52.00    4:01.18   1 
     1) 769 Sypher, Billy               2) 741 Gogan, Richie              
     3) 761 Rankl, Evan                 4) 731 DeVito, Joe                
  9 Central Regional Track & Field  'B'               3:50.00    4:01.27   1 
     1) 543 Sicknick, Evan              2) 554 Watts, Mark                
     3) 536 Rizzo, Chris                4) 535 Rizzo, Anthony             
 10 Southern Reg. HS  'A'                             3:52.00    4:03.03   1 
 11 Jackson Memorial HS  'B'                          3:54.00    4:05.88   1 
     1) 856 Bifulco, Christian          2) 919 Oparison, Efiemaron        
     3) 923 Pashos, Chris               4) 925 Petrow, Robert             
 12 Jackson Memorial HS  'C'                          4:05.00    4:05.89   2 
     1) 883 Harrigan, Timothy           2) 893 Labella, Michael           
     3) 915 Norris, Kaleem              4) 936 Sabine, Andrew             
 13 Southern Reg. HS  'G'                             4:12.00    4:05.91   3 
 14 Southern Reg. HS  'D'                             3:56.00    4:06.04   1 
 15 Jackson Liberty HS  'C'                           3:59.00    4:07.37   2 
     1) 739 Friedman, Cory              2) 746 Kerezsi, Carson            
     3) 723 Behm, Matt                  4) 755 Montalbano, Richie         
 16 Manchester Twp HS  'A'                            3:51.08    4:08.00   1 
     1) 1178 Caggiano, Christian        2) 1182 Ciocher, Zakary           
     3) 1185 Crews, Amdrew              4) 1187 Crews, Jabob              
 17 Toms River East  'A'                              4:00.00    4:08.56   2 
     1) 1921 Sparmo, Jared              2) 1874 Ebenau, Paul              
     3) 1865 Christopher, Nick          4) 1927 Yambao, Claudio           
 18 Jackson Memorial HS  'D'                          4:10.00    4:13.47   3 
     1) 861 Caldwell, Jared             2) 890 Klein, Jacob               
     3) 895 Lee, Jayson                 4) 899 Lofton, Jon                
 19 Southern Reg. HS  'I'                             4:00.00    4:13.57   2 
 20 Point Pleasant Boro Panthers  'A'                 3:29.29    4:13.59   1 
     1) 1397 Flynn, Kyle                2) 1419 Murphy, Liam              
     3) 1441 Thibodeaux, Joshua         4) 1446 Young, Ryan               
 21 Toms River East  'B'                              4:10.00    4:16.23   3 
     1) 1873 Dyer, Nick                 2) 1904 Medina, Corey             
     3) 1877 Flores, Steven             4) 1881 Gatanis, Mark             
 22 Southern Reg. HS  'F'                             4:08.00    4:16.27   2 
 23 Jackson Memorial HS  'E'                          4:13.00    4:18.68   3 
     1) 903 Mai, Hugh                   2) 924 Passanisi, Nick            
     3) 939 Seaman, Matt                4) 954 Ward, Chris                
 24 Jackson Liberty HS  'B'                           3:59.00    4:18.82   2 
     1) 770 Torres, Kyle                2) 748 Lanier, Alex               
     3) 737 Ertle, Brendan              4) 725 Cantuna, Ethan             
 25 Southern Reg. HS  'H'                             4:00.00    4:19.82   2 
 26 Brick Township High School  'B'                   4:05.00    4:20.19   2 
     1) 396 Savannah, Frank             2) 397 Savannah, Kyle             
     3) 402 Szaniawski, Kenneth         4) 409 Wernock, Cole              
 27 Southern Reg. HS  'L'                             4:06.00    4:27.20   2 
 28 Southern Reg. HS  'J'                             4:16.00    4:29.01   3 
 29 Southern Reg. HS  'E'                             4:08.00    4:31.33   2 
 30 Donovan Catholic HS  'A'                          4:10.00    4:33.96   3 
     1) 602 Burritt, Zak                2) 625 Lindsey, Will              
     3) 631 Popoola, Aderola            4) 645 Ulep, Isaiah               
 31 Southern Reg. HS  'K'                             4:20.00    4:42.81   3 
 
Boys 4x800 Meter Relay Junior Varsity
============================================================================
    School                                               Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Toms River North HS  'A'                          8:30.00    8:46.92   1 
     1) 2124 Koerner, Mark              2) 2140 Navalance, Kyle           
     3) 2080 Blaquera, Carlo            4) 2110 Giordano, Sammy           
  2 Jackson Memorial HS  'A'                          8:50.00    9:03.95   1 
     1) 892 Kossman, Chris              2) 881 Guess, Morgan              
     3) 889 Kittle, Matthew             4) 940 Sharo, Daniel              
  3 Southern Reg. HS  'A'                             8:40.00    9:09.26   1 
  4 Southern Reg. HS  'B'                             8:48.00    9:13.90   1 
  5 Toms River South HS  'A'                          9:05.51    9:22.16   1 
     1) 2249 Kirwan, Matt               2) 2253 Lazzaro, Joseph           
     3) 2264 Riddle, Dean               4) 2262 Raimondi, Ryan            
  6 Jackson Memorial HS  'B'                          9:25.00    9:34.93   1 
     1) 882 Gut, Matthew                2) 926 Primiano, Eric             
     3) 936 Sabine, Andrew              4) 918 Olszewski, Mike            
  7 Brick Memorial HS  'B'                           10:20.00    9:37.94   2 
     1) 263 Shymanski, Brandon          2) 242 Malka, Yahuda              
     3) 209 Fanelli, Frank              4) 228 Ingenito, Michael          
  8 Central Regional Track & Field  'A'               9:31.00    9:38.36   2 
     1) 481 Davis, Ethan                2) 510 Lynn, Sevon                
     3) 540 Safeer, Charlie             4) 528 Pepe, Vincent              
  9 Jackson Liberty HS  'A'                           9:25.00    9:39.46   1 
     1) 723 Behm, Matt                  2) 767 Stinner, Dylan             
     3) 746 Kerezsi, Carson             4) 748 Lanier, Alex               
 10 Point Pleasant Boro Panthers  'A'                            9:46.81   2 
     1) 1389 Brzyski, Jake              2) 1390 Brzyski, Jarod            
     3) 1391 Carter, Logan              4) 1394 Dragon, Luke              
 11 Southern Reg. HS  'C'                             9:04.00    9:46.93   1 
 12 Brick Township High School  'A'                   9:53.88    9:47.83   2 
     1) 411 Wilford, Nick               2) 347 Bonner, Kevin              
     3) 349 Chavez, Marc                4) 389 Osol, Jericho              
 13 Lakewood HS  'A'                                  9:33.93    9:51.44   2 
     1) 1083 Ambridge, Anthony          2) 1089 Chambers, Kemar           
     3) 1100 Huerta, Fausto             4) 1107 Landrum, JahPreece        
 14 Southern Reg. HS  'H'                            10:00.00    9:54.18   2 
 15 Jackson Liberty HS  'B'                           9:30.00    9:57.47   2 
     1) 731 DeVito, Joe                 2) 770 Torres, Kyle               
     3) 719 Aparicio, Julio             4) 759 Petry, Matt                
 16 Southern Reg. HS  'D'                             9:12.00    9:58.73   1 
 17 Pinelands Reg. HS  'A'                           10:21.76    9:59.40   2 
     1) 1272 Aguilar, Frank             2) 1298 Lewis, Chris              
     3) 1322 Pharo, Tristin             4) 1323 Princiotti, Pat           
 18 Brick Memorial HS  'A'                           10:00.00   10:08.26   2 
     1) 218 Graham, Robert              2) 204 Day, Kyle                  
     3) 243 Mccabe, James               4) 258 Reinhardt, Kurt            
 19 Southern Reg. HS  'E'                             9:20.00   10:09.05   1 
 20 Manchester Twp HS  'A'                            9:20.99   10:09.87   1 
     1) 1180 Cartagena-Rivas, Bryan     2) 1189 Dambrowski, Patric        
     3) 1192 Downey, Jason              4) 1201 Joyce, Jason              
 21 Toms River East  'A'                             10:30.00   10:15.04   2 
     1) 1894 Hryc, Dylan                2) 1920 Silver, Jason             
     3) 1854 Ammirata, Michael          4) 1896 Johnson, Jordon           
 22 Southern Reg. HS  'F'                             9:20.00   10:31.51   1 
 23 Southern Reg. HS  'G'                             9:40.00   10:45.37   2 
 
              Women - Varsity - Team Rankings - 16 Events Scored
===============================================================================
    1) Southern Reg. HS            97        2) Toms River South HS        51   
    3) Jackson Memorial HS         50        4) Donovan Catholic HS        47   
    5) Jackson Liberty HS          46        6) Toms River East            45   
    7) Central Regional Track & F  41        8) Barnegat High School       36   
    9) Manchester Twp HS           19       10) Point Pleasant Boro Panth  16   
   11) Lacey Twp HS                15       12) Brick Memorial HS          10   
   13) Toms River North HS          6       14) Brick Township High Schoo   5   
 
                Men - Varsity - Team Rankings - 16 Events Scored
===============================================================================
    1) Jackson Memorial HS         76        2) Southern Reg. HS           69   
    3) Toms River North HS         53        4) Central Regional Track &   47   
    5) Toms River East             46        6) Barnegat High School       43   
    7) Manchester Twp HS           34        8) Brick Township High Schoo  33   
    9) Donovan Catholic HS         23       10) Jackson Liberty HS         21   
   11) Lakewood HS                 17       12) Toms River South HS        11   
   13) Point Pleasant Boro Panthe  10       14) Brick Memorial HS           8   
   15) Pinelands Reg. HS            4                                           
                      
 
                   Female Team Scores -  1 Varsity Division                    
            Place School                                          Points
       ===================================================================
                1 Southern Reg. HS                   4417             97  
                2 Toms River South HS                4318             51  
                3 Jackson Memorial HS                4410             50  
                4 Donovan Catholic HS                618              47  
                5 Jackson Liberty HS                 2340             46  
                6 Toms River East                    4418             45  
                7 Central Regional Track & Field     434              41  
                8 Barnegat High School               4231             36  
                9 Manchester Twp HS                  4216             19  
               10 Point Pleasant Boro Panthers       4220             16  
               11 Lacey Twp HS                       439              15  
               12 Brick Memorial HS                  431              10  
               13 Toms River North HS                4419              6  
               14 Brick Township High School         443               5  
 
                    Male Team Scores -  1 Varsity Division                     
            Place School                                          Points
       ===================================================================
                1 Jackson Memorial HS                4410             76  
                2 Southern Reg. HS                   4417             69  
                3 Toms River North HS                4419             53  
                4 Central Regional Track & Field     434              47  
                5 Toms River East                    4418             46  
                6 Barnegat High School               4231             43  
                7 Manchester Twp HS                  4216             34  
                8 Brick Township High School         443              33  
                9 Donovan Catholic HS                618              23  
               10 Jackson Liberty HS                 2340             21  
               11 Lakewood HS                        4310             17  
               12 Toms River South HS                4318             11  
               13 Point Pleasant Boro Panthers       4220             10  
               14 Brick Memorial HS                  431               8  
               15 Pinelands Reg. HS                  4317              4