5/11–Gloucester County Championships

               Licensed to Tomahawk Timing - Contractor License
                   HY-TEK's Meet Manager 5/11/2016 06:58 PM
                  Gloucester County Championships - 5/7/2014                   
                              Delsea High School                               
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1  1150 Mack, Bria             Williamstown                      12.17   3  10   
  2   701 Kollock, Iyanla        624                               12.42   3   8   
  3   181 Gerstenbacher, Cec     Delsea                            12.48   3   6   
  4    10 Dillard, Gabrielle     clayton                           12.86   3   4   
  5   172 Brackett, Kaire        Delsea                            12.98   2   2   
  6   289 Marsh, Amaris          Deptford                          13.03   3   1   
  7  1057 Reed, Jeinajua         West Deptford                     13.07   2 
  8   705 Brown, Anyia           Paulsboro                         13.09   3 
  9    74 Perez, Mikayla         Clearview                         13.24   1 
 10   555 Harris, Nadira         Kingsway                          13.28   1 
 11    72 Lanzalotti, Rachel     Clearview                         13.30   2 
 12  1116 Abul-Qasim, Nalah      Williamstown                      13.61   2 
 13  1279 Abbott, Toria          WDBY                              13.65   2 
 14   556 Hartwyk, Allison       Kingsway                          13.68   2 
 15   823 Spencer, Jaclyn        Pitman                            13.84   2 
 16   944 Wilcox, Nia            Washington Twp                    13.86   1 
 17   291 McFadden, Alia         Deptford                          13.87   1 
 18   824 Staman, Lauren         Pitman                            13.98   1 
 19   386 Fine, Jess             Gateway                           14.02   1 
 20   707 Burgess, Shakara       Paulsboro                         14.06   3 
 21  1300 Ward, Abby             WDBY                              14.16   2 
 22   910 McCahill, Amanda       Washington Twp                    14.76   1 
 
Girls 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1   286 Lester, Kiara          Deptford                          24.67   4  10   
  2   181 Gerstenbacher, Cec     Delsea                            25.28   4   8   
  3   701 Kollock, Iyanla        624                               25.54   4   6   
  4    10 Dillard, Gabrielle     clayton                           25.84   4   4   
  5  1071 Wanjiku, Annette       West Deptford                     26.10   4   2   
  6    20 Pretlow, Kiana         clayton                           26.34   3   1   
  7   172 Brackett, Kaire        Delsea                            26.88   3 
  8   705 Brown, Anyia           Paulsboro                         27.04   4 
  9  1057 Reed, Jeinajua         West Deptford                     27.11   3 
 10   543 DeMary, Autumn         Kingsway                          27.17   3 
 11    74 Perez, Mikayla         Clearview                         27.46   2 
 12  1279 Abbott, Toria          WDBY                              27.83   2 
 12   270 Clement, Da'Shayla     Deptford                          27.83   4 
 14  1164 Ritter, Naquil         Williamstown                      28.04   3 
 15    63 Francis, Zekira        Clearview                         28.13   3 
 16   556 Hartwyk, Allison       Kingsway                          28.21   3 
 17  1281 Alonzo, Odalis         WDBY                              28.31   2 
 18   707 Burgess, Shakara       Paulsboro                         29.09   3 
 19   386 Fine, Jess             Gateway                           29.51   2 
 20   887 DelGaiso, Kristina     Washington Twp                    30.24   1 
 21   931 Salamoni, Michelle     Washington Twp                    30.60   1 
 22   443 Appleby-Wineberg,      Glassboro                         30.96   1 
 23   823 Spencer, Jaclyn        Pitman                            32.21   1 
 24   830 Trotz, Noel            Pitman                            34.09   1 
 
Girls 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1  1071 Wanjiku, Annette       West Deptford                     59.75   3  10   
  2   698 DuPont, Tia            624                             1:00.24   3   8   
  3  1144 Joseph, Geneseret      Williamstown                    1:00.99   3   6   
  4   877 Cleary, Seana          Washington Twp                  1:01.51   3   4   
  5  1279 Abbott, Toria          WDBY                            1:01.75   3   2   
  6   715 Franks, Christina      Paulsboro                       1:02.19   2   1   
  7   716 Gilcrest, Morgan       Paulsboro                       1:02.50   3 
  8   592 Rivell, Hailey         Kingsway                        1:02.64   2 
  9   552 Green, Katelyn         Kingsway                        1:02.88   2 
 10   471 Simms, Tina            Glassboro                       1:03.06   2 
 11     4 Brown, Daneesha        clayton                         1:03.07   3 
 12   282 Harrison, Jayla        Deptford                        1:03.37   3 
 13   176 Decesari, Kayla        Delsea                          1:03.99   2 
 14   932 Sapienza, Gemma        Washington Twp                  1:05.14   1 
 15    64 Fritz, Ava             Clearview                       1:05.53   2 
 15   453 DiPietro, Sarah        Glassboro                       1:05.53   2 
 17  1175 Thompson, Lauryn       Williamstown                    1:05.75   1 
 18    62 Fossett, Sophie        Clearview                       1:06.15   2 
 19  1062 Solimeo, Rebecca       West Deptford                   1:06.24   1 
 20  1302 White, Alyssa          WDBY                            1:06.33   1 
 21   770 Canna, Petyon          Pitman                          1:09.76   1 
 22   387 Funk, Katie            Gateway                         1:10.47   1 
 23   773 Chang, Skye            Pitman                          1:10.99   1 
 
Girls 800 Meter Run
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1    83 Woolam, Kate           Clearview                       2:19.90   2  10   
  2   598 Stanford, Destiny      Kingsway                        2:21.54   2   8   
  3   594 Robinson, Morgan       Kingsway                        2:23.48   2   6   
  4   906 Leone, Rebekah         Washington Twp                  2:23.70   2   4   
  5   817 Sanders, Alyssa        Pitman                          2:25.98   2   2   
  6   939 Taylor, Katie          Washington Twp                  2:26.20   2   1   
  7  1295 Smith, Darique         WDBY                            2:28.27   2 
  8    73 Palese, Stephanie      Clearview                       2:32.14   2 
  9   303 Tirado, Camryn         Deptford                        2:32.16   2 
 10  1045 Johnson, Lori-Ann      West Deptford                   2:33.58   2 
 11   466 Powell, Ava            Glassboro                       2:34.84   2 
 12   300 Shute, Sydney          Deptford                        2:34.85   2 
 13   192 Mace, Madison          Delsea                          2:35.93   1 
 14   450 Clarke, Sha'Lynn       Glassboro                       2:37.32   1 
 15  1176 Timarco, Alivia        Williamstown                    2:37.49   1 
 16   802 McKenna, Paige         Pitman                          2:37.93   1 
 17   395 McIntyre, MacKenzi     Gateway                         2:43.18   1 
 18   711 Corbin, Cierra         Paulsboro                       2:44.09   1 
 19  1132 Folarin, Femi          Williamstown                    2:45.86   1 
 20   384 Del-Orbe, Johanny      Gateway                         2:46.12   1 
 21    16 Ligameri, Gianna       clayton                         2:51.60   1 
 22  1285 Esters, Jamie          WDBY                            2:52.91   1 
 
Girls 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   598 Stanford, Destiny      Kingsway                        5:08.86   10   
  2   200 Rauscher, Katilyn      Delsea                          5:17.65    8   
  3   594 Robinson, Morgan       Kingsway                        5:25.61    6   
  4    78 Schaeffer, Emily       Clearview                       5:29.24    4   
  5    70 Jones, Megan           Clearview                       5:31.64    2   
  6   801 McCully, Abby          Pitman                          5:31.94    1   
  7   891 Fath, Christina        Washington Twp                  5:35.80  
  8   466 Powell, Ava            Glassboro                       5:47.28  
  9  1156 Myers, MACKENZIE       Williamstown                    5:57.39  
 10  1170 Saber, Jill            Williamstown                    6:02.25  
 11   167 Abbott, Pamela         Delsea                          6:10.22  
 12   458 Grehlinger, Maggie     Glassboro                       6:16.70  
 13   793 Kohl, Erin             Pitman                          6:31.64  
 14  1300 Ward, Abby             WDBY                            6:46.36  
 --   906 Leone, Rebekah         Washington Twp                       DQ  
 
Girls 3200 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   200 Rauscher, Katilyn      Delsea                         11:13.30   10   
  2   584 Mullarkey, Alexis      Kingsway                       11:29.40    8   
  3    57 Donahue, Kaitlin       Clearview                      11:37.72    6   
  4   587 Nugent, McKenzie       Kingsway                       11:59.51    4   
  5    78 Schaeffer, Emily       Clearview                      12:13.93    2   
  6   786 Hagerty, Brianna       Pitman                         12:17.54    1   
  7   927 Reilley, Julia         Washington Twp                 12:19.46  
  8   189 Littlehales, Krist     Delsea                         12:23.14  
  9  1167 Ruppert, Carly         Williamstown                   12:41.58  
 10   908 Marchese, Isabelle     Washington Twp                 13:14.14  
 11  1169 Rusk, Madison          Williamstown                   13:21.35  
 12   809 Montanero, Makayla     Pitman                         13:25.70  
 13   729 Warren, Abigayle       Paulsboro                      14:02.64  
 --   265 Barone, Kara           Deptford                            DNF  
 
Girls 100 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1   289 Marsh, Amaris          Deptford                          15.87   3  10   
  2  1034 Daly, Jazmine          West Deptford                     16.03   3   8   
  3    51 Bigelow, Dyani         Clearview                         16.60   3   6   
  4  1055 Petracci, Alexa        West Deptford                     16.76   3   4   
  5   781 Faustino, Angela       Pitman                            17.74   3   2   
  6   271 Clement, Zabrina       Deptford                          17.79   3   1   
  7   207 Tenzie, Jameha         Delsea                            18.11   3 
  8   825 Stanwood, Katie        Pitman                            18.12   3 
  9   603 Webster, Erykah        Kingsway                          18.93   2 
 10    67 Groch, Brianna         Clearview                         19.14   2 
 11     7 Caravajal, Xylidia     clayton                           19.27   1 
 12    13 Hill Allen, Sasha      clayton                           19.43   1 
 13  1127 Camiscioli, Kayla      Williamstown                      19.67   1 
 14   584 Mullarkey, Alexis      Kingsway                          20.06   2 
 15  1293 Schollenberger, An     WDBY                              20.95   1 
 
Girls 400 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1    51 Bigelow, Dyani         Clearview                       1:05.62   3  10   
  2   304 Tucker, Kayla          Deptford                        1:07.35   3   8   
  3  1055 Petracci, Alexa        West Deptford                   1:07.38   3   6   
  4  1034 Daly, Jazmine          West Deptford                   1:08.31   3   4   
  5   562 Jones, Jasmin          Kingsway                        1:08.38   3   2   
  6   207 Tenzie, Jameha         Delsea                          1:10.25   3   1   
  7   592 Rivell, Hailey         Kingsway                        1:11.03   3 
  8  1143 Johnson, tomiwa        Williamstown                    1:11.22   3 
  9  1119 Ancello, Samantha      Williamstown                    1:11.30   2 
 10   767 Brett, Piper           Pitman                          1:13.45   2 
 11   384 Del-Orbe, Johanny      Gateway                         1:14.16   2 
 12  1281 Alonzo, Odalis         WDBY                            1:15.08   2 
 13    67 Groch, Brianna         Clearview                       1:16.54   2 
 14   799 Maier, Autumn          Pitman                          1:16.70   1 
 15   903 Kuss, Lindsay          Washington Twp                  1:17.79   2 
 16   404 Stokley, Kenni         Gateway                         1:20.17   1 
 17  1280 Alfareh, Naseemah      WDBY                            1:22.86   1 
 18    14 Keeney, Abigale        clayton                         1:25.97   1 
 
Girls 4x400 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kingsway  'A'                                                4:08.04   10   
     1) 594 Robinson, Morgan            2) 592 Rivell, Hailey             
     3) 562 Jones, Jasmin               4) 552 Green, Katelyn             
  2 Williamstown  'A'                                            4:08.71    8   
     1) 1150 Mack, Bria                 2) 1144 Joseph, Geneseret         
     3) 1116 Abul-Qasim, Nalah          4) 1175 Thompson, Lauryn          
  3 Clearview  'A'                                               4:12.10    6   
     1) 83 Woolam, Kate                 2) 72 Lanzalotti, Rachel          
     3) 64 Fritz, Ava                   4) 51 Bigelow, Dyani              
  4 Delsea  'A'                                                  4:12.71    4   
     1) 207 Tenzie, Jameha              2) 176 Decesari, Kayla            
     3) 172 Brackett, Kaire             4) 181 Gerstenbacher, Ceclia      
  5 Paulsboro  'A'                                               4:14.82    2   
     1) 716 Gilcrest, Morgan            2) 715 Franks, Christina          
     3) 705 Brown, Anyia                4) 704 Bass, Kayla                
  6 Woodbury HS  'A'                                             4:15.23    1   
     1) 1302 White, Alyssa              2) 1294 Schollenberger, Sarah     
     3) 1295 Smith, Darique             4) 1279 Abbott, Toria             
 
Girls High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   455 Fiorentino, Briann     Glassboro                       5-00.00   10   
     4-08 4-10 5-00 5-02 
        O    O   XO    X 
  2  1121 Anderson, Sydney       Williamstown                    4-10.00    7   
     4-08 4-10 5-00 
        O    O  XXX 
  2  1066 Tigue, Lauren          West Deptford                   4-10.00    7   
     4-08 4-10 5-00 
        O    O  XXX 
  4   196 Morales, Mercedes      Delsea                          4-08.00    3   
     4-08 4-10 
        O  XXX 
  4   707 Burgess, Shakara       Paulsboro                       4-08.00    3   
     4-08 4-10 
        O  XXX 
  6  1286 Hayes, Angelai         WDBY                           J4-08.00    1   
     4-08 4-10 
       XO  XXX 
  7     8 Copeland, Catherin     clayton                        J4-08.00  
     4-08 4-10 5-00 
      XXO  XPP  XXX 
 --    62 Fossett, Sophie        Clearview                            NH  
     4-08 
      XXX 
 --   892 Foss, Cameron          Washington Twp                       NH  
     4-08 
      XXX 
 --  1126 Calhoun, Tanaisa       Williamstown                         NH  
     4-08 
      XXX 
 --    63 Francis, Zekira        Clearview                            NH  
     4-08 
      XXX 
 --   543 DeMary, Autumn         Kingsway                             NH  
     4-08 
      XXX 
 --   597 Slaughter, Ajanae      Kingsway                             NH  
     4-08 
      XXX 
 --   934 Schipske, Emilee       Washington Twp                       NH  
     4-08 
      XXX 
 
Girls Pole Vault
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   199 Preston, Ashley        Delsea                         10-00.00   10   
     7-00 7-06 8-00 8-06 9-00 9-06 10-00 10-03 10-06 
        P    P    P    P   XO    O     O     X   XXX 
  2   551 Gray, Erin             Kingsway                      J10-00.00    8   
     7-00 7-06 8-00 8-06 9-00 9-06 10-00 10-03 10-06 
        P    P    O    O    O   XO     O     X   XXX 
  3  1129 Dardaris, Michelle     Williamstown                    9-00.00    6   
     7-00 7-06 8-00 8-06 9-00 9-06 
        P    P    O    O    O  XXX 
  4   203 Seabert, Hannah        Delsea                         J9-00.00    4   
     7-00 7-06 8-00 8-06 9-00 9-06 
        P    P    O    O   XO  XXX 
  5  1146 King, destiny          Williamstown                    8-00.00    2   
     7-00 7-06 8-00 8-06 
        O    O    O  XXX 
  6   542 Danilak, Emily         Kingsway                       J8-00.00    1   
     7-00 7-06 8-00 8-06 
        O    O   XO  XXX 
  7    73 Palese, Stephanie      Clearview                       7-06.00  
     7-00 7-06 8-00 
       XO    O  XXX 
  8   443 Appleby-Wineberg,      Glassboro                       7-00.00  
     7-00 7-06 
        O  XXX 
  8    60 Fisher, Madison        Clearview                       7-00.00  
     7-00 7-06 
        O  XXX 
 --   306 Wood, Victoria         Deptford                             NH  
     7-00 
      XXX 
 
Girls Long Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   705 Brown, Anyia           Paulsboro                      16-07.25   10   
      16-05  16-07.25  16-06  15-00.25      
  2   562 Jones, Jasmin          Kingsway                       16-03.00    8   
      15-03.50  15-09  15-05  16-03      
  3  1066 Tigue, Lauren          West Deptford                  15-10.00    6   
      FOUL  15-10  14-08.50  14-08      
  4  1121 Anderson, Sydney       Williamstown                   15-09.75    4   
      15-07  15-09.75  FOUL  15-08.50      
  5   181 Gerstenbacher, Cec     Delsea                         15-03.50    2   
      FOUL  15-03.50  FOUL  14-03.50      
  6   707 Burgess, Shakara       Paulsboro                      15-01.25    1   
      12-10  14-10.25  14-10  15-01.25      
  7  1116 Abul-Qasim, Nalah      Williamstown                   14-11.50  
      14-11.50  13-07.25  14-03  ND      
  8  1286 Hayes, Angelai         WDBY                           14-09.25  
      FOUL  14-09.25  14-08.75  14-06      
  9   471 Simms, Tina            Glassboro                      14-06.75  
      14-06.75  13-03  FOUL  FOUL      
 10   172 Brackett, Kaire        Delsea                         14-05.00  
      FOUL  12-09.50  14-05  14-04.25      
 11   769 Camma, Leah            Pitman                         14-04.50  
      13-07.25  13-04.25  14-02.75  14-04.50      
 12  1062 Solimeo, Rebecca       West Deptford                  14-01.00  
      13-11.50  12-09  13-10.50  14-01      
 13   597 Slaughter, Ajanae      Kingsway                       13-07.75  
      12-03.50  FOUL  FOUL  13-07.75      
 14  1295 Smith, Darique         WDBY                           13-03.25  
      13-03.25  12-11.25  12-06.50  12-04      
 15   936 Shaw, Hailey           Washington Twp                 12-03.00  
      12-00.25  11-06.50  11-09  12-03      
 16    13 Hill Allen, Sasha      clayton                        11-05.50  
      FOUL  FOUL  11-05.50  FOUL      
 17    29 Valverde, Rachel       clayton                        10-10.00  
      FOUL  10-00.25  FOUL  10-10      
 18   822 Spaeth, Nicole         Pitman                         10-05.75  
      FOUL  10-05.75  10-02.50  10-00.25      
 --   450 Clarke, Sha'Lynn       Glassboro                          FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL  FOUL        
 
Girls Triple Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   562 Jones, Jasmin          Kingsway                       35-07.50   10   
      34-06.50  34-10  35-07.50  34-11      
  2   207 Tenzie, Jameha         Delsea                         34-05.00    8   
      FOUL  34-05  FOUL  29-01.50      
  3  1066 Tigue, Lauren          West Deptford                  33-10.00    6   
      33-04  33-10  33-07  33-09.50      
  4  1299 Thompson, Ayan         WDBY                           32-02.50    4   
      30-01.50  30-03  32-02.50  31-02      
  5  1126 Calhoun, Tanaisa       Williamstown                   31-10.00    2   
      30-09.25  31-05  31-06  31-10      
  6   190 Lomax, DaMonique       Delsea                         31-05.00    1   
      31-05  FOUL  30-06  29-10.50      
  7   304 Tucker, Kayla          Deptford                       31-03.00  
      29-01.50  29-07  29-10  31-03      
  8   769 Camma, Leah            Pitman                         31-02.00  
      FOUL  31-01.50  FOUL  31-02      
  9  1146 King, destiny          Williamstown                   30-06.00  
      9-10.50  30-03  30-06  29-11      
 10   597 Slaughter, Ajanae      Kingsway                       30-01.00  
      FOUL  30-01  29-08  FOUL      
 11  1062 Solimeo, Rebecca       West Deptford                  29-08.25  
      29-08.25  FOUL  29-06  29-04.25      
 12   934 Schipske, Emilee       Washington Twp                 29-05.00  
      28-08.50  FOUL  FOUL  29-05      
 13   820 Shalaway, Madison      Pitman                         29-02.50  
      28-08  FOUL  FOUL  29-02.50      
 14  1295 Smith, Darique         WDBY                           28-10.25  
      27-05  28-10.25  FOUL  FOUL      
 15    25 Scott, Cheyenne        clayton                        26-10.00  
      26-04.25  26-10  26-06  26-08      
 
Girls Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   557 Hilt, Emily            Kingsway                       37-08.50   10   
      37-07  37-06.50  37-08.50  37-06.50      
  2   188 Lancaster, Elisia      Delsea                         37-00.50    8   
      FOUL  34-07  FOUL  37-00.50      
  3   726 Redman, Rylee          Paulsboro                      34-04.50    6   
      34-04.50  33-09  33-00.75  31-04      
  4   473 Thomas, Alonae         Glassboro                      34-03.50    4   
      34-03.50  32-07.50  33-03.50  31-06      
  5   709 Coles, Micheala        Paulsboro                      33-00.50    2   
      30-07  32-03  32-02.50  33-00.50      
  6  1140 Hason, Tanaya          Williamstown                   32-00.00    1   
      32-00  FOUL  30-07  FOUL      
  7   945 Young, Tameah          Washington Twp                 31-10.75  
      30-10.25  27-08  31-10.75  28-04      
  8  1060 Sileo, Gabby           West Deptford                  31-09.00  
      30-05  30-10  31-09  31-09      
  9   452 Davis, Quadiya         Glassboro                      31-08.25  
      31-06.50  31-08.25  29-03.50  30-04.50      
 10     1 Bell, Tatyanna         clayton                        31-06.50  
      29-01  29-11.25  31-06.50  30-02.75      
 11   208 Thompson, Brinae       Delsea                         30-09.50  
      FOUL  30-09.50  30-02  29-05.50      
 12  1058 Royal, Iyana           West Deptford                  30-07.00  
      30-07  24-04  24-04  28-01.50      
 13   761 Beato, Annie           Pitman                         30-05.00  
      26-04  29-04  29-07  30-05      
 14  1117 Akinmade, Wumi         Williamstown                   29-08.25  
      28-07  29-03  29-08.25  28-02.25      
 15   305 Williams, Corrin       Deptford                       29-04.50  
      25-03.25  29-04.50  27-07  28-10      
 16   579 Miller, Arquel         Kingsway                       29-04.00  
      28-10.50  28-06.75  27-10.75  29-04      
 17   941 Webster, Kayla         Washington Twp                 27-05.00  
      26-03.75  27-02.25  25-10.50  27-05      
 18  1282 Bryant, Na'Tanya       WDBY                           26-11.25  
      26-02  26-01.50  26-02.50  26-11.25      
 19   768 Brown, Melissa         Pitman                         26-11.00  
      24-07  26-11  25-06  25-11.25      
 20  1292 Pierce, Niani          WDBY                           26-07.50  
      24-11  25-06.50  26-06.25  26-07.50      
 21    80 Sommer, Joanna         Clearview                      24-06.25  
      22-00.25  23-02.50  24-06.25  22-11.25      
 22   280 Gureje, Tolu           Deptford                       23-10.00  
      FOUL  23-04  23-10  21-08      
 23    68 Guht, Jacklyn          Clearview                      23-06.25  
      23-06.25  21-04.50  17-11.50  23-02      
 --     8 Copeland, Catherin     clayton                            FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL  FOUL       
 
Girls Discus Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   761 Beato, Annie           Pitman                           115-08   10   
      108-08  FOUL  100-08  115-08      
  2   557 Hilt, Emily            Kingsway                         114-02    8   
      FOUL  114-02  112-05  FOUL      
  3   188 Lancaster, Elisia      Delsea                           110-07    6   
      FOUL  FOUL  110-05  110-07      
  4   381 Burkett, Devon         Gateway                          104-10    4   
      101-02  92-10  93-11  104-10      
  5  1301 Washington, Jennic     WDBY                             103-07    2   
      103-07  102-00  FOUL  100-02      
  6   775 Cioffi, Hannah         Pitman                           101-11    1   
      FOUL  90-01  101-11  FOUL      
  7   709 Coles, Micheala        Paulsboro                         98-07  
      98-07  95-08  93-07  FOUL      
  8   305 Williams, Corrin       Deptford                          97-01  
      93-08  93-07  97-01  84-05      
  9   726 Redman, Rylee          Paulsboro                         96-11  
      FOUL  FOUL  96-11  86-03      
 10   945 Young, Tameah          Washington Twp                    92-02  
      FOUL  92-02  FOUL  81-05      
 11   280 Gureje, Tolu           Deptford                          92-01  
      92-01  82-00  75-09  82-03      
 12     1 Bell, Tatyanna         clayton                           89-11  
      FOUL  89-11  FOUL  FOUL      
 12  1122 Babtunde, Olamide      Williamstown                      89-11  
      FOUL  74-05  FOUL  89-11      
 14   473 Thomas, Alonae         Glassboro                         89-06  
      85-08  82-01  FOUL  89-06      
 15   547 Fagan, Cassidy         Kingsway                          82-04  
      FOUL  82-04  80-03  FOUL      
 16    68 Guht, Jacklyn          Clearview                         81-09  
      81-09  65-11  79-07  77-10      
 17   208 Thompson, Brinae       Delsea                            80-10  
      67-01  FOUL  80-10  77-05      
 18  1031 Chiomento, Jessica     West Deptford                     80-05  
      76-05  80-05  80-02  72-04      
 19  1140 Hason, Tanaya          Williamstown                      79-11  
      69-09  79-05  FOUL  79-11       
 20   879 Coates, Jessica        Washington Twp                    79-04  
      77-09  79-00  76-11  79-04      
 21  1287 Holland, Ania          WDBY                              76-06  
      76-06  75-00  FOUL  FOUL      
 22  1029 Cabello, Sarah         West Deptford                     76-03  
      76-03  69-11  68-05  72-09      
 23   452 Davis, Quadiya         Glassboro                         72-08  
      64-11  72-08  68-09  70-07      
 24    82 Walters, Emily         Clearview                         69-04  
      61-07  FOUL  69-04  FOUL      
 25    21 Riche, Ashley          clayton                           68-09  
      65-04  68-09  FOUL  FOUL       
 
Girls Javelin Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1    83 Woolam, Kate           Clearview                        107-02   10   
      88-10  107-02  106-11  95-03      
  2  1027 Blades, Emma           West Deptford                    105-00    8   
      93-06  91-03  105-00  99-10      
  3   557 Hilt, Emily            Kingsway                          95-11    6   
      85-04  95-11  88-03  92-02      
  4   783 Galvin, Emily          Pitman                            92-07    4   
      92-07  76-06  89-01  87-10      
  5   183 Hunter, Megan          Delsea                            86-00    2   
      FOUL  86-00  83-07  84-08      
  6  1033 Corsetti, Deanna       West Deptford                    J86-00    1   
      76-11  82-08  86-00  77-10      
  7   197 Parker, Amanda         Delsea                            83-11  
      80-08  79-11  83-11  78-11      
  8  1129 Dardaris, Michelle     Williamstown                      83-03  
      76-04  83-03  73-08  53-10      
  9     8 Copeland, Catherin     clayton                           81-05  
      74-06  65-02  76-10  81-05      
 10   886 Deal, Isabelle         Washington Twp                    80-01  
      71-08  75-10  71-09  80-01      
 11   771 Caramanna, Nicole      Pitman                            79-09  
      67-05  68-11  72-07  79-09      
 12   290 McCurdy, Daniela       Deptford                          78-10  
      76-06  78-10  72-07  77-09      
 13   306 Wood, Victoria         Deptford                          78-02  
      62-08  78-02  74-05  76-01      
 14   595 Ruggieri, Christin     Kingsway                          76-05  
      76-05  66-02  PASS  PASS      
 15   910 McCahill, Amanda       Washington Twp                    74-11  
      73-11  74-04  FOUL  74-11      
 16  1151 Macklin, Brianna       Williamstown                      72-02  
      72-02  69-00  67-02  68-00      
 17   708 Coles, Bryanna         Paulsboro                         70-04  
      68-06  70-04  68-00  68-09      
 18    21 Riche, Ashley          clayton                           69-11  
      69-11  66-07  66-10  69-08      
 19   719 Lightfoot, Tyshell     Paulsboro                         66-11  
      57-04  42-07  46-01  66-11      
 20    60 Fisher, Madison        Clearview                         59-01  
      54-09  50-05  56-04  59-01       
 
Boys 100 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1  1241 Nicholas, Jared        Williamstown                      11.21   3  10   
  2   259 Walker, Charles        Delsea                            11.25   3   8   
  3   320 Davis, Mar'Quel        Deptford                          11.26   3   6   
  4   143 Sharper, Gyair         Clearview                         11.27   3   4   
  5   489 Boggans, Terrell       Glassboro                         11.29   2   2   
  6  1339 Vareem, Jaythn         WDBY                              11.36   2   1   
  7   316 Clement, Derrick       Deptford                          11.37   3 
  8  1342 Roundtree, Tahir       Washington Twp                    11.39   2 
  9    36 Hannah, Kwenzel        clayton                           11.43   3 
 10    44 Rehm, Eli              clayton                           11.47   2 
 11   666 Ojomoh, Alex           Kingsway                          11.48   2 
 12  1021 Yates, Akennis         Washington Twp                    11.55   3 
 13   665 Oates, Shaune          Kingsway                          11.73   2 
 14   124 McAlpin, Fred          Clearview                         11.77   2 
 15  1330 Ruff, Jaquay           WDBY                              11.92   1 
 16   505 Jenkins, Jamir         Glassboro                         12.16   1 
 17  1278 Yahdyamin, Moshe       Williamstown                      12.17   2 
 18   753 Thornton, Bryant       Paulsboro                         12.23   1 
 19  1096 Nasir, Ebrahim         West Deptford                     12.28   1 
 20  1340 Brown, Artnell         Paulsboro                         12.33   1 
 21   837 Bender, Justin         Pitman                            12.34   1 
 22  1114 Young, Nehemiah        West Deptford                     12.53   1 
 23   851 Griggs, Gunnar         Pitman                            12.91   1 
 
Boys 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1   320 Davis, Mar'Quel        Deptford                          22.45   4  10   
  2  1241 Nicholas, Jared        Williamstown                      22.50   4   8   
  3   489 Boggans, Terrell       Glassboro                         22.57   3   6   
  4    36 Hannah, Kwenzel        clayton                           22.67   3   4   
  5   316 Clement, Derrick       Deptford                          22.68   4   2   
  6   665 Oates, Shaune          Kingsway                          22.79   3   1   
  7   259 Walker, Charles        Delsea                            22.82   3 
  8   666 Ojomoh, Alex           Kingsway                          23.02   3 
  8  1002 Reamon, Charles        Washington Twp                    23.02   4 
 10  1021 Yates, Akennis         Washington Twp                    23.15   4 
 11  1339 Vareem, Jaythn         WDBY                              23.28   3 
 12   221 Chukwurah, James       Delsea                            23.64   4 
 13   144 Shields, Ta'Hee        Clearview                         23.74   3 
 14    30 Carr, Courey           clayton                           23.84   2 
 15  1330 Ruff, Jaquay           WDBY                              24.24   2 
 16   439 Ward, Koran            Gateway                           24.52   2 
 17  1105 Sullivan, Mike         West Deptford                     24.70   2 
 18   837 Bender, Justin         Pitman                            25.01   1 
 19  1086 Leeser, Sean           West Deptford                     25.42   1 
 20  1340 Brown, Artnell         Paulsboro                         25.77   1 
 21   851 Griggs, Gunnar         Pitman                            26.49   1 
 22  1341 Torres, Jon            Glassboro                         26.64   2 
 
Boys 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1   665 Oates, Shaune          Kingsway                          49.70   3  10   
  2  1246 Pierre, Edwyn          Williamstown                      49.72   3   8   
  3   110 Jones, Christopher     Clearview                         50.94   3   6   
  4   326 Ellis, Jahmir          Deptford                          51.10   3   4   
  5  1002 Reamon, Charles        Washington Twp                    51.16   3   2   
  6   639 Hardy, Tyler           Kingsway                          52.27   3   1   
  7   342 Howard, Justin         Deptford                          52.68   3 
  8   852 Hasko, Brandon         Pitman                            52.79   2 
  9   424 Merecado, Jeremy       Gateway                           53.04   2 
 10  1272 Williams, Jaleel       Williamstown                      53.25   2 
 11    85 Alestra, Tim           Clearview                         53.31   3 
 12  1073 Ballou, Andre          West Deptford                     54.59   2 
 13   955 Charalabidis, Geor     Washington Twp                    54.70   1 
 14   228 Glass, Kevin           Delsea                            54.77   1 
 15   508 Maamoon, Nahmeir       Glassboro                         54.95   2 
 16   742 Holloway, Bryce        Paulsboro                         55.45   2 
 17   854 Kircher, Jon           Pitman                            55.61   2 
 18  1101 Sawyer-Smith, Maky     West Deptford                     56.12   2 
 19   752 Smith, Lamonte         Paulsboro                         57.32   1 
 20   232 Grady, Keon            Delsea                            57.53   1 
 
Boys 800 Meter Run
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1  1225 Kennedy, James         Williamstown                    2:00.40   2  10   
  2   235 Hellmig, Jacob         Delsea                          2:01.45   2   8   
  3   630 Fanelle, Nick          Kingsway                        2:01.82   2   6   
  4   242 Mayhew, William        Delsea                          2:02.81   2   4   
  5   975 Kulis, Drew            Washington Twp                  2:02.94   2   2   
  6   487 Argenio, Zen           Glassboro                       2:03.00   2   1   
  7   678 Senkier, Jonathan      Kingsway                        2:05.50   2 
  8   153 Sterling, Elijah       Clearview                       2:08.05   2 
  9   337 Guevara, Dominick      Deptford                        2:09.80   2 
 10   962 Dearing, Erick         Washington Twp                  2:09.87   1 
 11  1098 Phifer, Ryan           West Deptford                   2:11.50   1 
 12  1089 Lindabury, Christi     West Deptford                   2:11.91   1 
 13   106 Gorman, Ian            Clearview                       2:12.07   1 
 14   331 Fornito, Joe           Deptford                        2:12.57   1 
 15    40 Johnson, Dashan        clayton                         2:12.97   1 
 16   737 Emmanuel, Nate         Paulsboro                       2:13.02   1 
 17  1305 Bailey, Kyle           WDBY                            2:13.87   2 
 18   862 Payne, Steve           Pitman                          2:13.88   1 
 19   847 DeGeorge, Dane         Pitman                          2:14.51   1 
 20   407 Belz, Aaron            Gateway                         2:15.03   1 
 21   731 Casey, Matt            Paulsboro                       2:23.25   1 
 22   501 Gocmez, Emir           Glassboro                       2:29.11   1 
 --  1231 Mahon, Jake            Williamstown                         DQ   2 
 
Boys 1600 Meter Run
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1   636 Grandizio, Joe         Kingsway                        4:24.51   2  10   
  2   257 Tenenberg, George      Delsea                          4:24.51   2   8   
  3  1112 Wileczek, Mitch        West Deptford                   4:29.43   2   6   
  4  1203 Dowd, Mike             Williamstown                    4:31.14   2   4   
  5   406 Bardon, Tom            Gateway                         4:33.01   2   2   
  6   214 Antonelli, Dan         Delsea                          4:33.41   2   1   
  7  1111 West, Matt             West Deptford                   4:35.74   2 
  8   104 Gardina, Colin         Clearview                       4:38.60   1 
  9   373 Vencius, Josh          Deptford                        4:39.37   2 
 10  1009 Shaw, Christopher      Washington Twp                  4:41.69   1 
 11   860 Muermann, Jason        Pitman                          4:42.69   1 
 12   732 Collins, Zaire         Paulsboro                       4:43.70   2 
 13   684 Stevens, Brendan       Kingsway                        4:45.80   2 
 14  1012 Smithson, Sean         Washington Twp                  4:49.20   1 
 15   125 McCarty, Colin         Clearview                       4:54.37   1 
 16  1238 Morrow, David          Williamstown                    4:55.67   1 
 17  1332 Sennett, Michael       WDBY                            5:06.32   1 
 18   731 Casey, Matt            Paulsboro                       5:07.91   1 
 19   358 Piit, Willson          Deptford                        5:09.49   1 
 20   516 Skidmore, Dylan        Glassboro                       5:16.63   1 
 21   871 Smeltzer, Jacob        Pitman                          5:25.76   1 
 
Boys 3200 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   636 Grandizio, Joe         Kingsway                        9:38.42   10   
  2   872 Snyder, James          Pitman                          9:41.79    8   
  3  1084 Kilpatrick, A.J.       West Deptford                   9:46.20    6   
  4  1203 Dowd, Mike             Williamstown                    9:51.09    4   
  5   238 Kane, Colin            Delsea                          9:53.09    2   
  6   252 Senatore, Nathan       Delsea                         10:03.03    1   
  7   620 Connor, Jonathon       Kingsway                       10:07.79  
  8  1109 Ward, Ryan             West Deptford                  10:09.14  
  9   373 Vencius, Josh          Deptford                       10:16.90  
 10   867 Razze, Anthony         Pitman                         10:25.89  
 11  1018 Tursi, Alexander       Washington Twp                 10:27.01  
 12    84 Agatone, Dallin        Clearview                      10:29.46  
 13   406 Bardon, Tom            Gateway                        10:32.49  
 14  1000 Ralston, Maxwell       Washington Twp                 10:38.47  
 15  1184 Abriola, Mike          Williamstown                   11:00.10  
 
Boys 110 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1   334 Garland, Tyler         Deptford                          14.59   3  10   
  2  1246 Pierre, Edwyn          Williamstown                      15.58   3   8   
  3  1317 King, Cheo             WDBY                              15.69   3   6   
  4   259 Walker, Charles        Delsea                            16.25   3   4   
  5   345 Konrad, Phil           Deptford                          16.26   3   2   
  6   661 Mihlebach, Mark        Kingsway                          16.28   3   1   
  7   980 Maness, Jonathan       Washington Twp                    16.65   3 
  8   240 Kizee, Tymir           Delsea                            16.74   2 
  9  1335 Stanton, Duane         WDBY                              16.80   2 
 10   874 Zubert, Jimmy          Pitman                            17.02   3 
 11   629 Evernham, Ryan         Kingsway                          17.13   2 
 12  1276 Wilson, Nasir          Williamstown                      17.33   1 
 13   951 Brookins, Tyler        Washington Twp                    17.89   2 
 14   868 Razze, Nick            Pitman                            17.98   1 
 15  1079 DeMareo, Connor        West Deptford                     18.17   1 
 16   140 Sagarino, Keifer       Clearview                         18.20   2 
 17   149 Singh, Prabjot         Clearview                         19.16   1 
 
Boys 400 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1  1246 Pierre, Edwyn          Williamstown                      55.38   3  10   
  2   334 Garland, Tyler         Deptford                          56.77   3   8   
  3  1317 King, Cheo             WDBY                              58.56   3   6   
  4   221 Chukwurah, James       Delsea                            58.83   3   4   
  5   661 Mihlebach, Mark        Kingsway                          59.58   3   2   
  6  1079 DeMareo, Connor        West Deptford                     59.69   3   1   
  7  1022 Zingani, Alexander     Washington Twp                  1:00.57   2 
  8  1335 Stanton, Duane         WDBY                            1:00.59   2 
  9   605 Bishop, Jerrell        Kingsway                        1:00.77   3 
 10   312 Brown, Tyrece          Deptford                        1:01.64   3 
 11   980 Maness, Jonathan       Washington Twp                  1:01.85   2 
 12   134 Petrille, Dan          Clearview                       1:04.05   2 
 13   225 Fowler, Keison         Delsea                          1:04.87   1 
 14   868 Razze, Nick            Pitman                          1:05.29   2 
 15  1276 Wilson, Nasir          Williamstown                    1:05.74   2 
 16   140 Sagarino, Keifer       Clearview                       1:06.06   1 
 17   405 Aaron, Josh            Gateway                         1:06.35   1 
 18   417 Funk, Matt             Gateway                         1:09.82   1 
 
Boys 4x400 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Deptford  'A'                                                3:26.48   10   
     1) 316 Clement, Derrick            2) 334 Garland, Tyler             
     3) 326 Ellis, Jahmir               4) 321 Davis, Myles               
  2 Kingsway  'A'                                                3:26.79    8   
     1) 666 Ojomoh, Alex                2) 655 Martin, Cameryn            
     3) 605 Bishop, Jerrell             4) 639 Hardy, Tyler               
  3 Williamstown  'A'                                            3:29.78    6   
     1) 1246 Pierre, Edwyn              2) 1251 Ruggiano, Victor          
     3) 1272 Williams, Jaleel           4) 1192 Bland, Mike               
  4 Clearview  'A'                                               3:31.24    4   
     1) 110 Jones, Christopher          2) 144 Shields, Ta'Hee            
     3) 89 Bentancur, Troy              4) 85 Alestra, Tim                
  5 clayton  'A'                                                 3:32.32    2   
     1) 30 Carr, Courey                 2) 39 Jackson, Tyreek             
     3) 40 Johnson, Dashan              4) 36 Hannah, Kwenzel             
  6 Washington Twp  'A'                                          3:38.34    1   
     1) 955 Charalabidis, George        2) 1021 Yates, Akennis            
     3) 983 Marrotta, Louis             4) 1002 Reamon, Charles           
  7 Delsea  'A'                                                  3:41.39  
     1) 257 Tenenberg, George           2) 242 Mayhew, William            
     3) 235 Hellmig, Jacob              4) 221 Chukwurah, James           
  8 West Deptford  'A'                                           3:41.82  
     1)                                 2) 1086 Leeser, Sean              
     3) 1078 Delia, John                4) 1073 Ballou, Andre             
 
Boys High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   657 Matthews, Chase        Kingsway                        6-02.00   10   
     5-08 5-10 6-00 6-02 6-04 
        O    O    O    O  XXX 
  2   622 Daniel, Earnest        Kingsway                        6-00.00    8   
     5-08 5-10 6-00 6-02 
       XO   XO   XO  XXX 
  3  1232 Manion, James          Williamstown                   J6-00.00    6   
     5-08 5-10 6-00 6-02 
      XXO  XXO  XXO  XXX 
  4  1314 Hayes, Rahsaan         WDBY                            5-10.00    4   
     5-08 5-10 6-00 
        O    O  XXX 
  5   321 Davis, Myles           Deptford                       J5-10.00    2   
     5-08 5-10 6-00 
       XO   XO  XXX 
  6   424 Merecado, Jeremy       Gateway                        J5-10.00    0.50
     5-08 5-10 6-00 
        O  XXO  XXX 
  6  1248 Randall, Isaiah        Williamstown                   J5-10.00    0.50
     5-08 5-10 6-00 
        O  XXO  XXX 
  8   232 Grady, Keon            Delsea                          5-08.00  
     5-08 5-10 
        O  XXX 
  8   360 Pollitt, Isaiah        Deptford                        5-08.00  
     5-08 5-10 
        O  XXX 
  8  1319 McClendon, Gentile     WDBY                            5-08.00  
     5-08 5-10 
        O  XXX 
  8   502 Golden, Isom           Glassboro                       5-08.00  
     5-08 5-10 
        O  XXX 
 12  1022 Zingani, Alexander     Washington Twp                 J5-08.00  
     5-08 5-10 
       XO  XXX 
 12  1343 Chambers, Marcus       clayton                        J5-08.00  
     5-08 5-10 
       XO  XXX 
 14  1019 Wilson, Patrick        Washington Twp                 J5-08.00  
     5-08 5-10 
      XXO  XXX 
 --   124 McAlpin, Fred          Clearview                            NH  
     5-08 
      XXX 
 --   735 Dubois, Nate           Paulsboro                            NH  
     5-08 
      XXX 
 --    89 Bentancur, Troy        Clearview                            NH  
     5-08 
      XXX 
 --  1090 Malloy, Elijah         West Deptford                        NH  
     5-08 
      XXX 
 
Boys Pole Vault
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   218 Brovero, Jarrod        Delsea                         14-07.00   10   
     10-06 11-00 11-06 12-00 12-06 13-00 13-06 14-01 14-07 15-00 
         P     P     P     P     O     O     O    XO    XO   XXX 
  2   438 VanderMeer, Steven     Gateway                        12-06.00    8   
     10-06 11-00 11-06 12-00 12-06 13-00 
         P     P     O     O    XO   XXX 
  3   629 Evernham, Ryan         Kingsway                       12-00.00    6   
     10-06 11-00 11-06 12-00 12-06 
         P     P     P     O   XXX 
  4   660 Metheny, Jacob         Kingsway                      J12-00.00    4   
     10-06 11-00 11-06 12-00 12-06 
         P     P    XO     O   XXX 
  5   258 Urban, Keith           Delsea                         11-06.00    2   
     10-06 11-00 11-06 12-00 
         O     O     O   XXX 
  6   408 Bullock, Jarrett       Gateway                        11-00.00    1   
     10-06 11-00 11-06 
         O    XO   XXX 
  7  1097 Novack, Nick           West Deptford                 J11-00.00  
     10-06 11-00 11-06 
         O   XXO   XXX 
  8   863 Petersen, Luke         Pitman                         10-06.00  
     10-06 11-00 
        XO   XXX 
  8  1100 Redrow, Joe            West Deptford                  10-06.00  
     10-06 11-00 
        XO   XXX 
 10   372 Thomas, Andrew         Deptford                      J10-06.00  
     10-06 11-00 
       XXO   XXX 
 --    99 DeSimone, Joseph       Clearview                            NH  
     10-06 
       XXX 
 --    85 Alestra, Tim           Clearview                            NH  
     10-06 
       XXX 
 --   330 Forbes, Dan            Deptford                             NH  
     10-06 
       XXX 
 
Boys Long Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   219 Burnett, Khaliel       Delsea                         21-07.25   10   
      FOUL  21-07.25  20-01.50  21-01.50      
  2   518 Still, David           Glassboro                      21-04.00    8   
      20-01.75  FOUL  20-00.75  21-04      
  3  1314 Hayes, Rahsaan         WDBY                           20-05.75    6   
      FOUL  19-11.25  20-01  20-05.75      
  4   657 Matthews, Chase        Kingsway                       20-04.00    3   
      20-04  ND  ND  ND      
  4    44 Rehm, Eli              clayton                        20-04.00    3   
      20-04  19-06.50  18-09.50  19-07      
  6   255 Summiel, Taj           Delsea                         20-03.00    1   
      18-00.25  19-08  20-03  FOUL      
  7  1342 Roundtree, Tahir       Washington Twp                 19-11.25  
      19-06  18-07.25  19-10  19-11.25      
  8  1088 Lim, Kenneth           West Deptford                  19-10.50  
      FOUL  FOUL  18-05  19-10.50      
  9  1251 Ruggiano, Victor       Williamstown                   19-10.00  
      19-10  18-05.25  18-10.50  19-03.50      
 10   436 Teschko, Dan           Gateway                        19-09.25  
      FOUL  19-09.25  19-07.25  FOUL      
 11    30 Carr, Courey           clayton                        19-08.50  
      19-08.50  19-00.50  17-08  18-07.50      
 12   144 Shields, Ta'Hee        Clearview                      19-01.75  
      19-01.75  17-11.50  17-03.50  17-08.50       
 13   321 Davis, Myles           Deptford                       19-01.50  
      FOUL  FOUL  19-01.50  FOUL      
 14   622 Daniel, Earnest        Kingsway                       19-01.00  
      FOUL  19-00  19-01  FOUL      
 15  1192 Bland, Mike            Williamstown                   19-00.00  
      FOUL  FOUL  18-08.25  19-00      
 16   742 Holloway, Bryce        Paulsboro                      18-10.75  
      17-07  18-09.50  18-09  18-10.75      
 17  1319 McClendon, Gentile     WDBY                           18-06.00  
      FOUL  FOUL  18-06  FOUL      
 18   332 Fox-Ballard, Tavon     Deptford                       18-05.75  
      16-02.25  18-05.75  17-07.25  17-11.50      
 19    98 Cumpio, Reuben         Clearview                      18-04.50  
      18-04.50  17-10.25  16-10.25  17-08.75      
 20   753 Thornton, Bryant       Paulsboro                      18-00.50  
      16-05.50  18-00.50  17-08.25  FOUL      
 21  1019 Wilson, Patrick        Washington Twp                 17-09.25  
      16-02.50  14-10.25  FOUL  17-09.25      
 22   493 Campbell, Qaadir       Glassboro                      16-06.50  
      16-06.50  ND  ND  ND       
 
Boys Triple Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   226 Fowler, Quashon        Delsea                         42-06.50   10   
      42-06.50  41-04.50  41-07.25  37-11      
  2   750 Simon, Emmanuel        Paulsboro                      41-09.50    8   
      41-09.50  41-06.25  40-08.25  41-03.25      
  3   622 Daniel, Earnest        Kingsway                       41-08.75    6   
      41-06  39-03.75  41-02  41-08.75      
  4   219 Burnett, Khaliel       Delsea                         41-02.75    4   
      FOUL  39-06.50  41-02.75  40-02      
  5   321 Davis, Myles           Deptford                       41-02.50    2   
      41-02.50  40-03.75  40-00.25  40-05      
  6   346 Lowber, Jahaud         Deptford                       40-11.50    1   
      FOUL  40-11.50  40-06.75  39-06.50      
  7   657 Matthews, Chase        Kingsway                       40-08.75  
      39-07.50  39-01  40-07  40-08.75      
  8  1251 Ruggiano, Victor       Williamstown                   40-06.75  
      40-03.25  40-06.75  FOUL  40-01.50      
  9  1192 Bland, Mike            Williamstown                   40-02.00  
      40-02  39-06.75  38-02.25  39-04.75      
 10   436 Teschko, Dan           Gateway                        39-04.00  
      38-09.50  38-04  39-04  37-01.25      
 11    98 Cumpio, Reuben         Clearview                      39-02.00  
      39-02  39-01.50  37-04  38-03.50      
 12   742 Holloway, Bryce        Paulsboro                      37-11.50  
      37-11.50  FOUL  FOUL  FOUL      
 12  1321 McLaurin, Justin       WDBY                           37-11.50  
      37-11.50  37-00.25  37-01.25  35-05.75      
 14   968 Flood, Kenneth         Washington Twp                 37-08.50  
      FOUL  FOUL  37-06.50  37-08.50      
 15  1319 McClendon, Gentile     WDBY                           36-06.50  
      FOUL  FOUL  36-06.50  ND      
 16  1077 Collier, Jason         West Deptford                  35-07.00  
      35-07  35-02.75  33-01  33-05      
 17    88 Battilana, Phil        Clearview                      35-04.00  
      FOUL  33-04.25  32-09.50  35-04      
 18  1008 Scavuzzo, Joesph       Washington Twp                 34-07.50  
      34-07.50  33-10.50  FOUL  FOUL       
 
Boys Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   679 Shinn, Sam             Kingsway                       52-05.00   10   
      51-02  52-05  51-11.25  FOUL      
  2   315 Carter, Marcus         Deptford                       49-02.50    8   
      43-01.50  41-10.75  47-10.75  49-02.50      
  3  1334 Soloman, Jaquan        WDBY                           46-09.25    6   
      46-09.25  45-09.75  45-03.25  43-10.50      
  4   491 Burrell, Nate          Glassboro                      45-08.50    4   
      43-04  39-03  45-08.50  43-11      
  5  1257 Spates, Isaiah         Williamstown                   45-01.00    2   
      44-08.25  44-00.50  45-01  FOUL      
  6  1094 Moss, Austin           West Deptford                  44-10.00    1   
      44-07  44-10  FOUL  44-03      
  7   229 Goldsborough, Bill     Delsea                         44-05.75  
      FOUL  44-05.75  43-11.75  43-00      
  8   336 Green, Alston          Deptford                       44-03.00  
      43-01.50  42-09.25  44-03  42-05      
  9   861 Orcutt, Aaron          Pitman                         42-09.75  
      40-02.75  42-09.75  42-09.25  41-00      
 10   234 Hallowell, Jake        Delsea                         41-10.25  
      41-10.25  41-07.25  FOUL  FOUL      
 11  1266 Varghese, Josh         Williamstown                   41-07.00  
      39-07.75  41-07  39-04.75  40-05.50      
 12   835 Awogbamila, Ade        Pitman                         40-10.00  
      FOUL  39-10.25  40-10  FOUL      
 13   423 Mastroeni, Matt        Gateway                        40-09.50  
      FOUL  FOUL  40-09.50  FOUL      
 14   637 Guinup, Tyler          Kingsway                       39-11.00  
      39-06.25  FOUL  FOUL  39-11      
 15   990 Moore, Damond          Washington Twp                 39-08.50  
      36-02.75  FOUL  38-00  39-08.50      
 16   984 Matthews, Maurice      Washington Twp                 39-06.75  
      37-08.50  37-04.75  39-01.50  39-06.75      
 17  1092 Milan, Tajmere         West Deptford                  37-07.00  
      36-01  36-09  37-06.25  37-07      
 18   109 Iqbal, Sami            Clearview                      37-02.00  
      32-00  36-08  37-02  36-07.25      
 19   114 Kooistra, Dan          Clearview                      36-09.00  
      34-08.75  36-09  35-09.75  FOUL      
 20  1311 Evangelisti, Peter     WDBY                           36-07.50  
      32-08.50  36-07.50  35-07.75  35-06.25      
 21   496 Carter, Bobby          Glassboro                      34-07.00  
      32-02.75  34-04.50  33-02  34-07      
 --    31 Clarke, Tammoy         clayton                            FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL  FOUL       
 
Boys Discus Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1   340 Hawkins, Nieem         Deptford                         145-07   10   
      FOUL  FOUL  145-07  132-02      
  2   234 Hallowell, Jake        Delsea                           144-07    8   
      144-07  137-05  FOUL  134-00      
  3   491 Burrell, Nate          Glassboro                        130-11    6   
      128-11  130-11  FOUL  98-01      
  4   679 Shinn, Sam             Kingsway                         128-08    4   
      126-07  128-08  115-01  119-11      
  5   425 Michaelchuck, Robe     Gateway                          127-08    2   
      127-08  113-06  FOUL  116-09      
  6   981 Mark, Bryan            Washington Twp                   120-08    1   
      118-09  120-08  FOUL  115-06      
  7   355 Pierce, Cliff          Deptford                         118-07  
      FOUL  FOUL  110-10  118-07      
  8    31 Clarke, Tammoy         clayton                          115-10  
      FOUL  115-10  FOUL  FOUL      
  9  1334 Soloman, Jaquan        WDBY                             115-01  
      FOUL  115-01  FOUL  FOUL      
 10  1097 Novack, Nick           West Deptford                    114-11  
      108-06  FOUL  113-04  114-11      
 11   730 Aiken, Carlton         Paulsboro                        112-09  
      FOUL  112-09  107-03  FOUL      
 12   637 Guinup, Tyler          Kingsway                         107-00  
      FOUL  84-00  107-00  FOUL      
 13  1266 Varghese, Josh         Williamstown                     106-10  
      106-05  FOUL  96-04  106-10      
 14  1308 Beatty, Nicholas       WDBY                             103-11  
      103-11  94-06  88-03  FOUL      
 15  1099 Pierce, Timothy        West Deptford                    102-11  
      102-11  90-01  91-07  95-05      
 16  1187 Babatunde, Ibuken      Williamstown                     102-05  
      FOUL  102-05  98-06  97-09      
 17   485 Adams, Sam             Glassboro                         98-07  
      98-07  88-05  92-02  90-06      
 18   990 Moore, Damond          Washington Twp                    97-11  
      85-06  89-04  93-07  97-11      
 19   861 Orcutt, Aaron          Pitman                            95-00  
      79-08  88-00  95-00  FOUL      
 20   114 Kooistra, Dan          Clearview                         92-03  
      FOUL  FOUL  92-03  FOUL      
 21   841 Cancglin, Chris        Pitman                            91-02  
      90-02  FOUL  91-02  FOUL      
 22   141 Saporito, Jacob        Clearview                         82-04  
      FOUL  82-04  FOUL  FOUL       
 
Boys Javelin Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1  1257 Spates, Isaiah         Williamstown                     154-07   10   
      143-03  FOUL  144-09  154-07      
  2   414 Dunne, Patrick         Gateway                          150-03    8   
      128-01  150-03  132-00  138-09      
  3   436 Teschko, Dan           Gateway                          146-09    6   
      128-06  136-06  122-05  146-09      
  4   141 Saporito, Jacob        Clearview                        144-01    4   
      144-01  132-08  130-07  136-05      
  5    43 Pasquale, AJ           clayton                          141-11    2   
      141-11  140-06  128-04  129-06      
  6  1097 Novack, Nick           West Deptford                    139-00    1   
      135-09  139-00  129-05  133-00      
  7   243 Onorato, Chris         Delsea                           136-09  
      126-08  135-00  135-01  136-09      
  8  1215 Giambuzzi, Perry       Williamstown                     134-11  
      128-06  FOUL  134-11  130-04      
  9   964 Eggert, Colin          Washington Twp                   133-07  
      133-07  127-08  124-08  FOUL      
 10   116 Kowalik, Jared         Clearview                        133-01  
      133-01  116-05  133-00  116-11      
 11  1322 Messado-Moten, Mic     WDBY                             130-01  
      126-08  119-08  130-01  123-07      
 12   865 Rafferty, Eric         Pitman                           129-10  
      129-04  120-02  129-10  FOUL      
 13   679 Shinn, Sam             Kingsway                         129-09  
      129-09  127-01  124-01  120-00      
 14   348 Moore, Gabriel         Deptford                         125-10  
      125-10  120-00  FOUL  107-00      
 15   343 Jaggers, Don           Deptford                         123-02  
      117-08  123-02  116-02  121-11      
 16  1099 Pierce, Timothy        West Deptford                    118-07  
      118-07  113-01  FOUL  110-08      
 17  1331 Sampson, Charles       WDBY                             116-05  
      116-05  109-04  109-07  94-02      
 18   254 Sneathen, Will         Delsea                           108-03  
      108-03  100-07  FOUL  FOUL      
 19   845 Clark, Griffin         Pitman                           104-10  
      98-10  96-03  95-05  104-10      
 20   618 Collier, Ethan         Kingsway                         102-00  
      101-09  102-00  100-00  100-00      
 21   485 Adams, Sam             Glassboro                        100-11  
      100-11  99-07  75-05  96-02      
 22   522 Warwick, Conner        Glassboro                         72-04  
      60-03  72-04  70-08  69-08       
                        
 
                              Female Team Scores                               
            Place School                                          Points
       ===================================================================
                1 Kingsway                           4215            105  
                2 Delsea                             437              83  
                3 West Deptford                      4319             62  
                4 Clearview                          435              56  
                5 Williamstown                       4320             46  
                6 Deptford                           4210             30  
                7 Paulsboro                          4113             25  
                8 Our Ladys of Mercy Academy         624              22  
                9 Pitman                             4116             21  
               10 Glassboro                          418              14  
               11 Woodbury HS                        4122             10  
               12 Washington Twp                     4422              9  
               12 clayton                            416               9  
               14 Gateway                            4211              4  
 
                               Male Team Scores                                
            Place School                                          Points
       ===================================================================
                1 Kingsway                           4215            100  
                2 Williamstown                       4320             86.5
                3 Delsea                             437              85  
                4 Deptford                           4210             75  
                5 Woodbury HS                        4122             29  
                6 Gateway                            4211             27.5
                7 Glassboro                          418              27  
                8 Clearview                          435              18  
                9 West Deptford                      4319             15  
               10 clayton                            416              11  
               11 Paulsboro                          4113              8  
               11 Pitman                             4116              8  
               13 Washington Twp                     4422              6