5/9– Salem County Championships (Schalick)

 
Licensed to Tomahawk Timing - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 5/10/2018 07:25 AM
                     Salem County Championships - 5/9/2018                     
                                AP Schalick HS                                 
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 400 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 #  111 Smith, Arianna        Pennsville           1:06.70    1:07.28   3   8   
  2 #   16 Jackson, Leigha       A P Schalick         1:09.01    1:08.44   3   6   
  3 #   65 Roman, NeAsia         Penns Grove          1:13.59    1:10.74   3   4   
  4 #  107 Johnston, Hanna       Pennsville           1:12.72    1:11.92   3   2   
  5 #    7 Chomo, Amy            A P Schalick         1:15.56    1:12.67   3   1   
  6 #   57 Calhoun, Ariannon     Penns Grove          1:20.91    1:14.50   2 
  7 #  135 Bogg, Emma            Salem HS                        1:14.60   1 
  8 #   28 Wood, Morgan          A P Schalick         1:16.09    1:16.77   3 
  9 #   55 Armstead, Syria       Penns Grove          1:17.46    1:17.71   2 
 10 #  109 Krough, Sydney        Pennsville           1:20.00    1:18.62   2 
 11 #  182 Bush, Julianna        Woodstown HS         1:21.08    1:19.47   2 
 12 #  141 Goodwin, Taja         Salem HS                        1:21.35   1 
 13 #  199 Mistichelli, Oliv     Woodstown HS         1:28.30    1:22.84   1 
 14 #  192 Jones, Madison        Woodstown HS         1:20.54    1:23.79   2 
 
Event 2  Boys 400 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 #  225 Shockley, Jamir       Woodstown HS           57.02      58.69   2   8   
  2 #  228 Walton, Ryan          Woodstown HS         1:04.00    1:00.83   2   6   
  3 #   41 Hoover, Jaylen        A P Schalick         1:04.61    1:02.41   2   4   
  4 #  175 Street, Kacir         Salem HS             1:03.08    1:02.78   2   2   
  5 #   44 Manson, Levi          A P Schalick         1:06.43    1:03.60   2   1   
  6 #   83 Ellis, Issiah         Penns Grove          1:05.43    1:05.59   2 
  7 #   98 Smith, Christian      Penns Grove                     1:06.56   1 
  8 #  155 Fallah, Lemuel        Salem HS                        1:10.85   1 
  9 #  168 Murphy, Glen          Salem HS                        1:12.09   1 
 10 #  118 Blohm, Cole           Pennsville           1:17.02    1:17.92   1 
 11 #   89 Michaca, Omar         Penns Grove          1:10.49    1:18.14   1 
 
Event 3  Girls 100 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 #  184 Gibson, Leah          Woodstown HS           12.60      13.07   3   8   
  2 #  111 Smith, Arianna        Pennsville             12.74      13.22   3   6   
  3 #  148 Thomas, Matijah       Salem HS               13.20      13.37   3   4   
  4 #   58 Chardon, Karla        Penns Grove            13.10      13.56   3   2   
  5 #  112 Sobelman, Emily       Pennsville             13.89      13.79   2   1   
  6 #    2 Bell, Ralazha         A P Schalick           13.50      13.83   3 
  7 #  139 Davenport-White,      Salem HS               14.35      13.86   1 
  8 #    3 Brown, Jada           A P Schalick           14.34      13.90   2 
  9 #   22 Robinson, Rayanni     A P Schalick                      14.08   1 
 10 #  144 Johnson, Ka'Nijha     Salem HS                          14.15   1 
 11 #  191 Jones, Janiyah        Woodstown HS           14.06      14.16   2 
 12 #  190 Johnson, Aniya        Woodstown HS           13.87      14.44   2 
 13 #   71 Torres, Joceyln       Penns Grove            14.20      14.91   2 
 14 #   68 Simmons, Nicole       Penns Grove            13.50      15.41   3 
 
Event 4  Boys 100 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 #  162 Jones, Zaire          Salem HS                          11.60   1   8   
  2 #  227 Walls, Marqui         Woodstown HS           11.20      11.70   3   6   
  3 #  158 Harris, Justin        Salem HS               11.61      11.83   3   4   
  4 #  154 Bundy, Da'Shon        Salem HS                          11.84   2   1.50
  4 #   51 Snipe, Tyreese        A P Schalick           11.41      11.84   3   1.50
  6 #   86 Johnson, Jamar        Penns Grove                       11.85   1 
  7 #   96 Scott, Makhi          Penns Grove            12.03      11.86   3 
  8 #   31 Bates, Justin         A P Schalick           12.98      11.99   2 
  9 #   95 Robinson, Nasir       Penns Grove                       12.11   1 
 10 #  219 King, Nysheim         Woodstown HS           11.90      12.20   3 
 11 #   49 Palmer, Jyheim        A P Schalick                      13.00   2 
 
Event 5  Girls 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #   21 Puglia, Marleigh      A P Schalick         5:41.71    5:29.29    8   
      1:13.85 (1:13.85)  2:36.47 (1:22.63)  4:04.59 (1:28.12)
  2 #   23 Smith, Julia          A P Schalick                    5:31.79    6   
      1:14.29 (1:14.29)  2:37.60 (1:23.32)  4:05.86 (1:28.26)
  3 #   12 DuBois, Madison       A P Schalick                    5:49.24    4   
      1:22.98 (1:22.98)  2:52.66 (1:29.69)  4:24.94 (1:32.29)
  4 #  102 Cuff, Jacqueline      Pennsville           5:59.45    5:52.87    2   
      1:23.83 (1:23.83)  2:52.91 (1:29.09)  4:24.62 (1:31.71)
  5 #  103 Cuff, Julie           Pennsville           6:04.68    5:58.05    1   
      1:24.92 (1:24.92)  2:52.59 (1:27.68)  4:27.27 (1:34.69)
  6 #  105 Humphreys, Courtn     Pennsville           6:04.00    5:58.25  
      1:28.31 (1:28.31)  2:57.90 (1:29.60)     3:03.48 (5.59)  4:30.91 (1:27.43)
  7 #   74 Vichi, Yalitza        Penns Grove          5:48.29    5:58.99  
      1:25.84 (1:25.84)  2:57.76 (1:31.92)  4:32.42 (1:34.67)
  8 #   69 Sontay, Jessica       Penns Grove                     6:21.88  
      1:27.95 (1:27.95)  4:44.20 (3:16.26)
  9 #  195 Kurpis, Isabella      Woodstown HS                    6:52.15  
      1:34.90 (1:34.90)  3:20.01 (1:45.12)  5:10.63 (1:50.62)
 10 #  194 Kopec, Samantha       Woodstown HS                    6:59.09  
      1:32.64 (1:32.64)  3:18.50 (1:45.87)  5:10.73 (1:52.24)
 
Event 6  Boys 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  224 Seals, Xavier         Woodstown HS         4:32.18    4:44.20    8   
      1:14.27 (1:14.27)  2:30.93 (1:16.67)  3:36.79 (1:05.86)
  2 #   46 McGuire, Greg         A P Schalick         4:46.99    4:50.13    6   
      1:15.68 (1:15.68)  2:32.75 (1:17.08)  3:46.97 (1:14.22)
  3 #  133 Wyshinski, Dan        Pennsville           4:44.00    4:50.50    4   
      1:14.49 (1:14.49)  2:31.72 (1:17.24)  3:41.62 (1:09.90)
  4 #   47 Miller, Jonathan      A P Schalick                    4:54.88    2   
      1:15.30 (1:15.30)  2:32.04 (1:16.75)  3:45.88 (1:13.84)
  5 #  229 Wickersham, Ryder     Woodstown HS         5:03.00    4:59.79    1   
      1:15.29 (1:15.29)  2:31.98 (1:16.69)  3:45.72 (1:13.75)
  6 #   94 Rivera-Cortes, Jo     Penns Grove          5:06.07    5:01.94  
      1:14.15 (1:14.15)  2:31.47 (1:17.33)  3:46.16 (1:14.70)
  7 #  153 Brown, Markiese       Salem HS             5:14.56    5:13.34  
      1:15.96 (1:15.96)  2:34.75 (1:18.79)  3:55.34 (1:20.59)
  8 #  160 Irvine, Patrick       Salem HS                        5:14.82  
      1:15.70 (1:15.70)  2:35.40 (1:19.70)  3:55.50 (1:20.11)
  9 #  128 Schmid, Jacob         Pennsville           6:01.60    5:21.59  
      1:15.07 (1:15.07)  2:35.63 (1:20.57)  4:00.90 (1:25.27)
 10 #  117 Beals, Derrek         Pennsville           5:33.79    5:35.01  
      1:16.67 (1:16.67)  2:39.66 (1:23.00)  4:08.07 (1:28.41)
 11 #  173 Smick, Bryce          Salem HS             6:01.87    5:39.91  
      1:16.48 (1:16.48)  2:39.34 (1:22.86)  4:10.38 (1:31.05)
 12 #  223 Read, William         Woodstown HS         5:50.00    5:45.96  
      1:18.03 (1:18.03)  2:46.78 (1:28.76)  4:20.65 (1:33.87)
 13 #   29 Arthur, Nick          A P Schalick                    5:56.68  
      1:19.62 (1:19.62)  2:52.24 (1:32.63)  4:27.06 (1:34.82)
 
Event 7  Girls 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 #   59 Horace, Ja'Shanti     Penns Grove          1:03.00    1:01.69   2   8   
  2 #  196 Lammersen, Ava        Woodstown HS         1:03.00    1:03.55   2   6   
  3 #   65 Roman, NeAsia         Penns Grove          1:03.00    1:04.51   2   4   
  4 #  134 Abrams, Alaysia       Salem HS             1:07.29    1:06.54   2   2   
  5 #   16 Jackson, Leigha       A P Schalick         1:01.16    1:06.72   2   1   
  6 #   14 Furbush, Tia          A P Schalick                    1:07.03   1 
  7 #  109 Krough, Sydney        Pennsville           1:10.40    1:10.54   1 
  8 #  141 Goodwin, Taja         Salem HS                        1:10.67   1 
  9 #   61 Moore, Lonyae         Penns Grove          1:11.00    1:10.78   1 
 
Event 8  Boys 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 #  225 Shockley, Jamir       Woodstown HS           51.30      51.21   3   8   
  2 #   86 Johnson, Jamar        Penns Grove                       52.78   2   6   
  3 #  175 Street, Kacir         Salem HS               54.41      52.79   3   4   
  4 #  120 Krough, Zachary       Pennsville             53.45      53.24   3   2   
  5 #   82 Curtis, Zach          Penns Grove                       55.25   1   1   
  6 #  126 Russykevizc, Tyle     Pennsville             55.60      57.17   2 
  7 #  169 Oberman, Billy        Salem HS                          58.13   1 
  8 #  216 Hill, Kyree           Woodstown HS           55.00      58.42   3 
  9 #  152 Berry, Maurice        Salem HS                          59.43   2 
 
Event 9  Girls 100 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 #  111 Smith, Arianna        Pennsville             14.64      15.75   2   8   
  2 #  139 Davenport-White,      Salem HS               16.07      16.35   2   6   
  3 #   11 Delva, Nickie         A P Schalick           18.74      17.82   2   4   
  4 #   56 Brewer, Nakiya        Penns Grove            19.44      18.58   2   2   
  5 #    4 Castellini, Camry     A P Schalick           18.70      18.66   2   1   
  6 #   57 Calhoun, Ariannon     Penns Grove            19.00      19.58   2 
  7 #  203 Parker, Chaneel       Woodstown HS           20.71      19.91   1 
  8 #   70 Spence, Ta'Nasiah     Penns Grove            20.43      20.42   1 
  9 #  195 Kurpis, Isabella      Woodstown HS                      20.81   1 
 10 #  180 Briseno, Sophie       Woodstown HS                      22.25   1 
 
Event 10  Boys 110 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 #   41 Hoover, Jaylen        A P Schalick                      17.02   3   8   
  2 #   44 Manson, Levi          A P Schalick                      17.55   2   6   
  3 #  217 Hudson, Daniel        Woodstown HS           18.42      18.14   3   4   
  4 #   83 Ellis, Issiah         Penns Grove            17.78      18.74   3   2   
  5 #   33 Cade, Chris           A P Schalick                      19.03   1   1   
  6 #  155 Fallah, Lemuel        Salem HS                          20.22   2 
  7 #   98 Smith, Christian      Penns Grove                       20.25   1 
  8 #  211 Cook, Logan           Woodstown HS           20.00      20.43   3 
  9 #  129 Swaffar, Blayne       Pennsville             20.50      20.62   3 
 10 #  159 Holden, Glen          Salem HS                          20.88   1 
 11 #   92 Norman, Darien        Penns Grove                       21.11   2 
 12 #  161 Johnson, Joshus       Salem HS                          21.12   2 
 13 #  220 Mondragon, Allen      Woodstown HS           20.00      27.40   3 
 
Event 11  Girls 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #    6 Chomo, Amanda         A P Schalick         2:19.30    2:25.92    8   
      1:13.81 (1:13.81)
  2 #   15 Gerstenbacher, Ch     A P Schalick                    2:34.71    6   
      1:15.98 (1:15.98)
  3 #  196 Lammersen, Ava        Woodstown HS                    2:35.95    4   
      1:16.71 (1:16.71)
  4 #  189 Hunt, Madeline        Woodstown HS         2:34.58    2:36.10    2   
      1:16.24 (1:16.24)
  5 #  135 Bogg, Emma            Salem HS             2:43.06    2:37.83    1   
      1:16.76 (1:16.76)
  6 #  107 Johnston, Hanna       Pennsville           2:41.28    2:44.86  
      1:20.98 (1:20.98)
  7 #  105 Humphreys, Courtn     Pennsville           2:40.00    2:46.29  
      1:21.08 (1:21.08)
  8 #   74 Vichi, Yalitza        Penns Grove          2:47.33    2:46.78  
      1:22.81 (1:22.81)
  9 #  102 Cuff, Jacqueline      Pennsville           2:47.00    2:46.81  
      1:21.72 (1:21.72)
 10 #   69 Sontay, Jessica       Penns Grove          2:58.05    2:51.65  
      1:23.20 (1:23.20)
 11 #  182 Bush, Julianna        Woodstown HS                    2:56.33  
      1:21.82 (1:21.82)
 
Event 12  Boys 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #   46 McGuire, Greg         A P Schalick         2:00.67    2:06.64    8   
      1:04.87 (1:04.87)  2:06.63 (1:01.76)
  2 #  228 Walton, Ryan          Woodstown HS         2:05.42    2:08.29    6   
      1:04.58 (1:04.58)  2:08.29 (1:03.71)
  3 #   40 Feliciano, David      A P Schalick         2:07.11    2:09.34    4   
      1:04.79 (1:04.79)  2:09.34 (1:04.55)
  4 #   32 Brogen, Leonard       A P Schalick         2:05.70    2:10.26    2   
      2:10.26 (2:10.26)
  5 #  221 Poteat, Sian          Woodstown HS         2:10.00    2:10.64    1   
      1:04.95 (1:04.95)  2:10.63 (1:05.69)
  6 #   94 Rivera-Cortes, Jo     Penns Grove                     2:14.13  
      1:05.40 (1:05.40)  2:14.12 (1:08.72)
  7 #  153 Brown, Markiese       Salem HS             2:16.46    2:14.17  
      1:04.91 (1:04.91)  2:14.16 (1:09.26)
  8 #   81 Castro, Carlos        Penns Grove                     2:17.02  
      1:05.19 (1:05.19)  2:17.02 (1:11.84)
  9 #  118 Blohm, Cole           Pennsville           2:23.70    2:17.30  
      1:05.25 (1:05.25)  2:17.29 (1:12.04)
 10 #   91 Murray, Logan         Penns Grove                     2:23.59  
      1:07.28 (1:07.28)  2:23.59 (1:16.31)
 11 #  156 Foote, Logan          Salem HS                        2:26.96  
      1:10.19 (1:10.19)  2:26.96 (1:16.78)
 
Event 13  Girls 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 #  111 Smith, Arianna        Pennsville             25.34      26.44   3   8   
  2 #   59 Horace, Ja'Shanti     Penns Grove            26.90      27.33   3   6   
  3 #  148 Thomas, Matijah       Salem HS               27.50      27.60   3   4   
  4 #  184 Gibson, Leah          Woodstown HS                      27.82   1   2   
  5 #   58 Chardon, Karla        Penns Grove            27.00      27.89   3   1   
  6 #  112 Sobelman, Emily       Pennsville             28.10      27.92   3 
  7 #  139 Davenport-White,      Salem HS               29.38      29.06   1 
  8 #   55 Armstead, Syria       Penns Grove            31.13      29.21   1 
  9 #  187 Gunther, Emma         Woodstown HS           28.89      29.27   3 
 10 #    6 Chomo, Amanda         A P Schalick                      29.62   1 
 11 #   13 Eberl, Ahnika         A P Schalick                      30.01   1 
 12 #  109 Krough, Sydney        Pennsville             31.00      30.63   1 
 
Event 14  Boys 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 #  225 Shockley, Jamir       Woodstown HS           22.50      23.27   3   8   
  2 #  162 Jones, Zaire          Salem HS                          23.27   2   6   
  3 #   96 Scott, Makhi          Penns Grove            24.02      23.42   3   4   
  4 #   41 Hoover, Jaylen        A P Schalick                      23.48   2   2   
  5 #   51 Snipe, Tyreese        A P Schalick                      23.91   2   1   
  6 #  227 Walls, Marqui         Woodstown HS           23.00      23.96   3 
  7 #  158 Harris, Justin        Salem HS               23.31      24.00   3 
  8 #   85 Gilliam, Jymir        Penns Grove                       24.68   2 
  9 #  216 Hill, Kyree           Woodstown HS           23.90      25.06   3 
 10 #   95 Robinson, Nasir       Penns Grove                       25.15   2 
 11 #  122 McDade, Sean          Pennsville             26.70      25.17   3 
 12 #  130 Taylor, Derrick       Pennsville             27.50      25.37   2 
 
Event 15  Girls 3200 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #   23 Smith, Julia          A P Schalick                   12:27.53    8   
      1:20.41 (1:20.41)
  2 #   28 Wood, Morgan          A P Schalick        13:47.88   12:33.46    6   
      1:22.91 (1:22.91)
  3 #  200 Monahon, Olivia       Woodstown HS        12:41.93   12:59.64    4   
      1:22.02 (1:22.02)
  4 #  103 Cuff, Julie           Pennsville          13:54.82   13:05.65    2   
      1:24.34 (1:24.34)
  5 #  201 Morris, Lilybelle     Woodstown HS        12:48.27   13:52.28    1   
      1:27.48 (1:27.48)
  6 #  186 Grant, Lauren         Woodstown HS                   14:26.27  
      1:31.75 (1:31.75)
 
Event 16  Boys 3200 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  224 Seals, Xavier         Woodstown HS        10:06.14   10:11.50    8   
  2 #  133 Wyshinski, Dan        Pennsville          10:05.66   10:16.80    6   
  3 #   47 Miller, Jonathan      A P Schalick        11:06.44   11:06.30    4   
  4 #  160 Irvine, Patrick       Salem HS                       11:16.40    2   
  5 #  222 Powell, Daniel        Woodstown HS        11:40.00   11:29.90    1   
  6 #   88 Michaca, Mario        Penns Grove         11:37.15   11:39.40  
  7 #   84 Fellinger, Dustin     Penns Grove         11:55.75   11:39.50  
  8 #  229 Wickersham, Ryder     Woodstown HS        11:21.90   11:43.40  
  9 #  117 Beals, Derrek         Pennsville          12:13.90   12:01.50  
 10 #  128 Schmid, Jacob         Pennsville          11:09.48   12:19.40  
 11 #   36 Durham, Gage          A P Schalick                   12:23.40  
 
Event 17  Girls 4x400 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 A P Schalick HS  'A'                              4:20.13    4:18.20    8   
     1) #15 Gerstenbacher, Chloe        2) #6 Chomo, Amanda               
     3) #7 Chomo, Amy                   4) #16 Jackson, Leigha            
  2 Woodstown HS  'A'                                 4:28.48    4:23.10    6   
     1) #198 Milbourne, Lynnae          2) #202 Norman, India             
     3) #196 Lammersen, Ava             4) #189 Hunt, Madeline            
  3 Salem HS  'A'                                                4:28.60    4   
     1) #136 Boggs, Emma                2) #148 Thomas, Matijah           
     3) #144 Johnson, Ka'Nijha          4) #134 Abrams, Alaysia           
 
Event 18  Boys 4x400 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Woodstown HS  'A'                                 3:35.99    3:33.00    8   
     1) #219 King, Nysheim              2) #228 Walton, Ryan              
     3) #225 Shockley, Jamir            4) #214 Guerrero, George          
  2 A P Schalick HS  'A'                              3:40.61    3:34.10    6   
     1) #46 McGuire, Greg               2) #40 Feliciano, David           
     3) #52 Spann, Javon                4) #44 Manson, Levi               
  3 Penns Grove HS  'A'                               3:50.53    3:40.30    4   
     1) #93 Ransome, Torvon             2) #95 Robinson, Nasir            
     3) #86 Johnson, Jamar              4) #94 Rivera-Cortes, John        
  4 Pennsville  HS  'A'                               3:43.00    3:56.70    2   
     1) #120 Krough, Zachary            2) #119 Gurnovich, Jonathan       
     3) #121 Manorowitz, Zachary        4) #126 Russykevizc, Tyler        
 
Event 19  Girls High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #    4 Castellini, Camry     A P Schalick         5-00.00    4-10.00    8   
     4-00 4-02 4-04 4-06 4-08 4-10 5-00 
        P    P    P    O    O    O  XXX 
  2 #   22 Robinson, Rayanni     A P Schalick         4-10.00    4-08.00    6   
     4-00 4-02 4-04 4-06 4-08 4-10 
        P    P    P    O    O  XXX 
  3 #    2 Bell, Ralazha         A P Schalick         4-08.00    4-06.00    4   
     4-00 4-02 4-04 4-06 4-08 
        P    P    P   XO  XXX 
  4 #  190 Johnson, Aniya        Woodstown HS         4-08.00    4-04.00    2   
     4-00 4-02 4-04 4-06 
        P    O    O  XXX 
  5 #  184 Gibson, Leah          Woodstown HS         4-02.00   J4-04.00    1   
     4-00 4-02 4-04 4-06 
        P    O   XO  XXX 
  6 #   56 Brewer, Nakiya        Penns Grove                     4-02.00  
     4-00 4-02 4-04 
        O    O  XXX 
  7 #   68 Simmons, Nicole       Penns Grove                    J4-02.00  
     4-00 4-02 4-04 
        O  XXO  XXX 
 
Event 20  Boys High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  210 Brown, Tyrel          Woodstown HS         6-00.00    5-10.00    8   
     5-00 5-02 5-04 5-06 5-08 5-10 
        P    P    O    O    O    O 
  2 #   41 Hoover, Jaylen        A P Schalick         5-04.00    5-08.00    6   
     5-00 5-02 5-04 5-06 5-08 5-10 
        P    P    O   XO  XXO  XXX 
  3 #   31 Bates, Justin         A P Schalick         5-06.00    5-06.00    4   
     5-00 5-02 5-04 5-06 5-08 
        P    P    O    O  XXX 
  4 #   96 Scott, Makhi          Penns Grove          5-08.00    5-04.00    2   
     5-00 5-02 5-04 5-06 
        O    O    O  XXX 
  5 #   34 Carrasco, Cesar       A P Schalick                   J5-04.00    1   
     5-00 5-02 5-04 5-06 
        P   XO    O  XXX 
  6 #  216 Hill, Kyree           Woodstown HS         5-08.00   J5-04.00  
     5-00 5-02 5-04 5-06 
        O    O   XO  XXX 
  7 #   93 Ransome, Torvon       Penns Grove                    J5-04.00  
     5-00 5-02 5-04 5-06 
        O   XO  XXO  XXX 
  8 #  211 Cook, Logan           Woodstown HS         5-02.00    5-02.00  
     5-00 5-02 5-04 
        O  XXO  XXX 
  9 #  167 Morrison, Ty'kerr     Salem HS                       J5-02.00  
     5-00 5-02 5-04 
       XO  XXO  XXX 
 10 #  178 Wilkins, Jayden       Salem HS                        5-00.00  
     5-00 5-02 
        O  XXX 
 11 #   85 Gilliam, Jymir        Penns Grove                    J5-00.00  
     5-00 5-02 
      XXO  XXX 
 
Event 21  Girls Pole Vault
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #   62 Pharo, Abby           Penns Grove          9-06.00    9-00.00    8   
     6-00 6-06 7-00 7-06 8-00 8-06 9-00 9-06 
        P    P    P    P    O    O   XO  XXX 
  2 #    4 Castellini, Camry     A P Schalick         9-06.00   J9-00.00    6   
     6-00 6-06 7-00 7-06 8-00 8-06 9-00 9-06 
        P    P    P    O    O   XO   XO  XXX 
  3 #  189 Hunt, Madeline        Woodstown HS         9-00.00    8-06.00    4   
     6-00 6-06 7-00 7-06 8-00 8-06 9-00 
        P    P    P    P    O   XO  XXX 
  4 #  183 Gallatig, Kate        Woodstown HS         8-00.00    8-00.00    2   
     6-00 6-06 7-00 7-06 8-00 8-06 
        P    O    O    O    O  XXX 
  5 #    1 Aviles, Deja          A P Schalick         8-00.00    7-06.00    1   
     6-00 6-06 7-00 7-06 8-00 
       XO   XO   XO  XXO  XXX 
  6 #  182 Bush, Julianna        Woodstown HS                    7-00.00  
     6-00 6-06 7-00 7-06 
        O    O    O  XXX 
  6 #    3 Brown, Jada           A P Schalick         6-00.00    7-00.00  
     6-00 6-06 7-00 7-06 
        O    O    O  XXX 
 
Event 22  Boys Pole Vault
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  131 Tilton, Mickey        Pennsville          12-00.00   13-00.00    8   
     7-00 7-06 8-00 8-06 9-00 9-06 10-00 10-06 11-00 11-06 12-00 12-06 13-00 13-06 
        P    P    P    P    P    P     O     O     P     P     O   XXO   XXO   XXX 
  2 #   47 Miller, Jonathan      A P Schalick        10-00.00   10-00.00    6   
     7-00 7-06 8-00 8-06 9-00 9-06 10-00 10-06 
        P    P    P   XO    O    O     O   XXX 
  3 #   35 Cullis, George        A P Schalick        10-00.00    9-06.00    4   
     7-00 7-06 8-00 8-06 9-00 9-06 10-00 
        P    P    P    O    O    O   XXX 
  4 #   32 Brogen, Leonard       A P Schalick                    9-00.00    2   
     7-00 7-06 8-00 8-06 9-00 9-06 
        P    P    O    O    O  XXX 
  5 #  119 Gurnovich, Jonath     Pennsville           9-00.00   J9-00.00    1   
     7-00 7-06 8-00 8-06 9-00 9-06 
        P    P    O  XXO    O  XXX 
  6 #  129 Swaffar, Blayne       Pennsville           8-06.00    8-06.00  
     7-00 7-06 8-00 8-06 9-00 
       XO    P    O   XO  XXX 
 
Event 23  Girls Long Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #    4 Castellini, Camry     A P Schalick        16-07.75   15-11.00    8   
      15-10.25  FOUL  15-11  15-05       
  2 #   56 Brewer, Nakiya        Penns Grove         13-06.50   15-06.25    6   
      14-06.50  13-10.50  15-06.25  FOUL       
  3 #  148 Thomas, Matijah       Salem HS            15-01.50   15-05.00    4   
      15-05  14-10  12-11  15-03.50       
  4 #   14 Furbush, Tia          A P Schalick        14-11.25   15-04.50    2   
      14-02.75  14-03  15-04.50  15-02.25       
  5 #   68 Simmons, Nicole       Penns Grove         15-03.00   15-03.50    1   
      14-03.25  14-04  15-00.25  15-03.50       
  6 #  112 Sobelman, Emily       Pennsville          15-01.25   15-01.00  
      14-03.25  13-10.75  15-01  14-10.75       
  7 #    1 Aviles, Deja          A P Schalick        15-11.00   14-08.50  
      14-00.50  FOUL  14-06  14-08.50      
  8 #  190 Johnson, Aniya        Woodstown HS        15-07.25   14-04.00  
      14-00.25  14-04  14-01.25  13-06.75      
  9 #  184 Gibson, Leah          Woodstown HS        14-09.00   14-02.00  
      14-02  13-09.50  13-10  13-09.25      
 10 #  198 Milbourne, Lynnae     Woodstown HS        15-04.75   13-11.50  
      13-04  13-09.50  13-11  13-11.50       
 11 #   58 Chardon, Karla        Penns Grove         14-01.25   13-10.75  
      12-08.50  12-08.75  9-04.50  13-10.75       
 12 #  142 Gresham, Ranija       Salem HS            15-03.00   13-06.25  
      13-00.25  12-10.25  13-06.25  13-01       
 13 #  149 Trinidad, Jimmira     Salem HS                       12-11.00  
      FOUL  12-00.50  12-04.50  12-11      
 
Event 24  Boys Long Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  115 Bard, Nicholas        Pennsville          19-04.00   20-05.25    8   
      20-05.25  19-04.25  FOUL  19-08       
  2 #   86 Johnson, Jamar        Penns Grove         20-00.50   20-04.75    6   
      19-09.75  20-04.75  18-11  19-09       
  3 #   93 Ransome, Torvon       Penns Grove         18-06.75   20-03.25    4   
      19-10.50  20-03.25  19-05.75  19-09       
  4 #  210 Brown, Tyrel          Woodstown HS        20-08.00   20-01.50    2   
      19-03.25  19-05.75  20-00  20-01.50       
  5 #  162 Jones, Zaire          Salem HS                       19-11.00    1   
      FOUL  19-11  FOUL  FOUL       
  6 #   96 Scott, Makhi          Penns Grove         19-06.75   19-01.75  
      FOUL  FOUL  19-01.75  18-09.25       
  7 #  167 Morrison, Ty'kerr     Salem HS            16-11.50   18-08.75  
      16-08.25  17-08  FOUL  18-08.75      
  8 #   31 Bates, Justin         A P Schalick        18-06.00   18-06.75  
      18-06  16-03  18-00.50  18-06.75       
  9 #  121 Manorowitz, Zacha     Pennsville          18-03.50   18-06.50  
      17-07  18-03.50  18-06.50  17-10.50      
 10 #  216 Hill, Kyree           Woodstown HS        18-11.00   18-00.00  
      FOUL  18-00  FOUL  FOUL       
 11 #  211 Cook, Logan           Woodstown HS        17-09.00   17-09.00  
      17-01.50  16-11.25  17-08.25  17-09      
 12 #  178 Wilkins, Jayden       Salem HS                       16-09.00  
      15-07  15-03.50  FOUL  16-09       
 13 #  119 Gurnovich, Jonath     Pennsville          16-07.00   16-06.50  
      15-05.25  16-06.50  FOUL  16-00.75       
 14 #   49 Palmer, Jyheim        A P Schalick                   16-03.00  
      15-02  15-09.25  14-10  16-03       
 
Event 25  Girls Triple Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #   14 Furbush, Tia          A P Schalick        29-07.75   34-10.00    8   
      32-10.25  FOUL  33-04.50  34-10       
  2 #   22 Robinson, Rayanni     A P Schalick        34-11.00   34-08.00    6   
      FOUL  32-04.50  34-05.50  34-08       
  3 #  198 Milbourne, Lynnae     Woodstown HS        33-08.00   33-08.50    4   
      32-04.50  32-01.75  32-03.25  33-08.50       
  4 #  189 Hunt, Madeline        Woodstown HS        33-04.50   32-08.00    2   
      30-10.25  31-05.50  32-08  FOUL       
  5 #   68 Simmons, Nicole       Penns Grove         31-07.50   32-04.50    1   
      FOUL  30-07.50  32-04.50  FOUL      
  6 #  112 Sobelman, Emily       Pennsville          32-02.50   31-03.50  
      FOUL  30-06  31-03.50  30-06       
  7 #  107 Johnston, Hanna       Pennsville          30-03.00   31-00.00  
      29-09.50  FOUL  28-09  31-00       
  8 #  191 Jones, Janiyah        Woodstown HS        29-08.00   30-00.50  
      29-01  28-02  29-04.50  30-00.50       
  9 #   25 Suarez, Desiree       A P Schalick        29-01.00   28-05.25  
      25-11.50  FOUL  28-05.25  28-05       
 
Event 26  Boys Triple Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #   52 Spann, Javon          A P Schalick        43-06.75   43-07.25    8   
      43-07.25  42-03.75  41-07.25          
  2 #  210 Brown, Tyrel          Woodstown HS        41-10.00   40-11.25    6   
      39-07.50  FOUL  FOUL  40-11.25       
  3 #  115 Bard, Nicholas        Pennsville          40-00.00   40-06.75    4   
      40-02.50  39-10.25  FOUL  40-06.75       
  4 #  100 Stone, Albree         Penns Grove         38-05.50   40-03.50    2   
      38-10  39-04.50  40-03.50  39-03      
  5 #   93 Ransome, Torvon       Penns Grove         37-05.25   39-11.00    1   
      36-03.25  39-10  39-00  39-11       
  6 #   34 Carrasco, Cesar       A P Schalick        37-01.00   39-02.25  
      FOUL  39-02.25  37-07  FOUL       
  7 #  121 Manorowitz, Zacha     Pennsville          38-07.00   38-08.50  
      38-05  38-04.75  38-08.50  37-11.25       
  8 #  169 Oberman, Billy        Salem HS                       36-01.50  
      FOUL  36-01.50  32-02.75  FOUL       
  9 #  211 Cook, Logan           Woodstown HS        37-08.00   35-02.00  
      35-02  33-06  33-06.50  34-11      
 10 #  167 Morrison, Ty'kerr     Salem HS                       34-05.25  
      34-05.25  33-10.25  33-11.75          
 11 #   49 Palmer, Jyheim        A P Schalick                   32-07.50  
      32-07.50  FOUL  FOUL          
 12 #  165 Michel, Isaiah        Salem HS            34-11.75   30-09.50  
      FOUL  30-09.50  FOUL  20-02.25       
 13 #  125 Russykevizc, Maso     Pennsville          32-04.00   28-09.00  
      28-09  FOUL               
 
Event 27  Girls Discus Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #   26 Thomas, Zyra          A P Schalick          106-03     104-01    8   
      100-07  104-01  100-00  90-08       
  2 #  140 Dowe-Moorer, Ta'K     Salem HS               92-04      94-01    6   
      91-04  94-01  FOUL  FOUL      
  3 #  206 Santiago, Carmen      Woodstown HS           78-01      88-07    4   
      FOUL  FOUL  82-09  88-07       
  4 #  188 Hantho, Annikah       Woodstown HS           73-03      88-03    2   
      FOUL  78-11  FOUL  88-03       
  5 #   17 Jaffe, Maya           A P Schalick           73-00      87-00    1   
      87-00  82-02  FOUL  83-08       
  6 #   54 Albert, Regina        Penns Grove            90-08      85-00  
      72-07  73-00  79-06  85-00       
  7 #  143 Harmon, Genesis       Salem HS               89-11      79-05  
      FOUL  77-05  FOUL  79-05       
  8 #  193 Knorr, Kara           Woodstown HS           82-00      70-08  
      FOUL  70-08  FOUL  68-09       
  9 #   24 Smith, Morgan         A P Schalick           73-08      68-07  
      66-03  68-07  65-09  FOUL      
 10 #   63 Ransome, Makiah       Penns Grove            72-03      66-05  
      61-08  66-05  62-07  56-11      
 11 #   77 Zane, Emileigh        Penns Grove            87-01      64-03  
      FOUL  FOUL  FOUL  64-03       
 
Event 28  Boys Discus Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #   39 Fairman, Ryan         A P Schalick          129-02     122-03    8   
      FOUL  122-03  FOUL  FOUL       
  2 #  208 Batten, Hunter        Woodstown HS          112-01     106-09    6   
      97-00  102-06  93-03  106-09       
  3 #  213 Digneo, Antonio       Woodstown HS          101-02     106-08    4   
      FOUL  106-08  93-01  90-02      
  4 #  114 Alexander, Logan      Pennsville            100-07     104-09    2   
      88-11  104-09  FOUL  98-08      
  5 #   78 Ayars, Brandon        Penns Grove            87-11      96-04    1   
      72-00  FOUL  96-04  95-04       
  6 #  116 Beals, Dalton         Pennsville             97-00      96-01  
      96-01  91-01  90-05  FOUL      
  7 #  207 Batten, Connor        Woodstown HS           97-00      94-08  
      81-08  89-07  84-02  94-08       
  8 #   43 Hughes, Earl          A P Schalick           95-11      93-02  
      FOUL  FOUL  85-06  93-02       
  9 #  132 Townsend, Bryson      Pennsville             95-06      93-00  
      FOUL  89-04  92-05  93-00       
 10 #   53 Thomas, Curtis        A P Schalick           96-09      92-01  
      86-03  83-01  92-01  FOUL       
 
Event 29  Girls Javelin Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #   10 Del Rossi, Briann     A P Schalick           82-06      94-07    8   
      74-04  80-07  83-10  94-07       
  2 #  193 Knorr, Kara           Woodstown HS           92-10      92-00    6   
      92-00  75-02  78-06  75-10       
  3 #    5 Chomo, Abigail        A P Schalick           88-06      91-06    4   
      82-08  91-06  88-04  87-08       
  4 #   77 Zane, Emileigh        Penns Grove            93-03      87-01    2   
      62-08  74-07  87-01  83-03       
  5 #  146 McNail, Aija-Lynn     Salem HS               79-03      85-09    1   
      78-11  81-03  85-00  85-09       
  6 #  106 Isaac, Jenna          Pennsville             72-03      78-07  
      74-05  78-07  73-07  76-05       
  7 #  108 Kehnast, Victoria     Pennsville             64-04      78-02  
      75-06  71-11  67-08  78-02       
  8 #  204 Polo, Anaya           Woodstown HS           87-06      72-02  
      62-03  FOUL  72-02  FOUL      
  9 #   64 Robinson, Arianna     Penns Grove            72-01      71-02  
      68-03  71-02  67-05  59-03       
 10 #   58 Chardon, Karla        Penns Grove            74-00      70-06  
      70-03  55-08  65-09  70-06       
 11 #  206 Santiago, Carmen      Woodstown HS           67-06      67-00  
      48-10  67-00  FOUL  50-01       
 12 #  110 Pope, Lindsay         Pennsville             71-01      66-05  
      61-03  66-05  FOUL  56-11       
 13 #  143 Harmon, Genesis       Salem HS                          56-09  
      50-09  56-09  56-07  46-10       
 14 #    8 Clark, Emily          A P Schalick           61-01      53-04  
      53-01  53-03  53-04  FOUL       
 
Event 30  Boys Javelin Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #  115 Bard, Nicholas        Pennsville            167-07     173-03    8   
      161-06  173-03  165-04  FOUL       
  2 #   45 McCann, Patrick       A P Schalick          138-04     163-05    6   
      163-05  163-00  FOUL  FOUL       
  3 #  132 Townsend, Bryson      Pennsville            151-00     148-01    4   
      148-01  140-00  143-01  138-00       
  4 #  125 Russykevizc, Maso     Pennsville            133-11     136-10    2   
      136-10  133-00  FOUL  129-02       
  5 #  208 Batten, Hunter        Woodstown HS          130-01     136-04    1   
      134-10  122-06  136-04  125-10       
  6 #  207 Batten, Connor        Woodstown HS          134-11     129-00  
      129-00  126-01  FOUL  118-03       
  7 #  209 Brown, Torien         Woodstown HS          134-04     128-02  
      FOUL  126-04  128-02  119-08       
  8 #   78 Ayars, Brandon        Penns Grove                      111-11  
      104-06  110-02  111-11  110-06       
  9 #   50 Robinson, Evan        A P Schalick                     111-03  
      103-06  111-03  FOUL  98-06       
 10 #  150 Bagby, Corey          Salem HS                         108-02  
      108-02  101-00  95-02  93-00       
 11 #  166 Moore, Savion         Salem HS                          80-05  
      80-05  75-05  FOUL  59-00       
 
Event 31  Girls Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #   26 Thomas, Zyra          A P Schalick        44-01.00   40-02.75    8   
      40-00  ND  38-05.75  40-02.75       
  2 #    2 Bell, Ralazha         A P Schalick        34-02.00   38-09.25    6   
      34-02  36-03.50  38-09.25  34-01.25       
  3 #   54 Albert, Regina        Penns Grove         36-06.00   34-05.75    4   
      32-05.75  34-05.75  34-00.25  ND      
  4 #  146 McNail, Aija-Lynn     Salem HS            31-04.50   32-00.25    2   
      32-00.25  30-01.50  31-05.25  30-10.75       
  5 #  193 Knorr, Kara           Woodstown HS        31-01.00   31-10.00    1   
      28-04.25  28-09  28-09.75  31-10       
  6 #   77 Zane, Emileigh        Penns Grove         29-11.25   30-10.25  
      29-03.50  29-04.25  30-10.25  30-09.25      
  7 #  205 Rivera, Nivea         Woodstown HS                   29-06.25  
      29-06.25  28-02.25  26-10  25-10      
  8 #  140 Dowe-Moorer, Ta'K     Salem HS            29-00.00   28-08.75  
      26-04.25  25-10.50  28-08.75  27-02      
  9 #  197 Marini, Alexis        Woodstown HS                   27-08.25  
      24-10  26-10.25  27-08.25  ND      
 10 #   20 Murray, Tayley        A P Schalick        31-00.00   26-08.75  
      26-08.75  ND  ND  ND      
 11 #  143 Harmon, Genesis       Salem HS            21-02.50   25-05.25  
      25-05.25  21-06  23-03.75  24-00.25       
 12 #   63 Ransome, Makiah       Penns Grove         24-10.00   24-04.25  
      24-02  24-02.25  22-01  24-04.25      
 
Event 32  Boys Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #   51 Snipe, Tyreese        A P Schalick        45-07.25   44-08.75    8   
      41-03  44-00  42-05  44-08.75       
  2 #   39 Fairman, Ryan         A P Schalick        46-09.25   40-07.00    6   
      40-07  FOUL  FOUL  FOUL       
  3 #  114 Alexander, Logan      Pennsville          36-05.75   40-03.50    4   
      FOUL  34-01  36-06.50  40-03.50       
  4 #  161 Johnson, Joshus       Salem HS            36-00.25   39-04.50    2   
      35-00.50  39-04.50  38-09.50  37-05       
  5 #   53 Thomas, Curtis        A P Schalick                   37-11.00    1   
      FOUL  32-06.50  35-08.50  37-11       
  6 #  127 Sapp, Charles         Pennsville          34-08.25   37-10.50  
      37-10.50  36-10.50  35-08.50  37-02.50      
  7 #  209 Brown, Torien         Woodstown HS        39-00.00   37-07.00  
      34-09.50  32-03  37-07  37-03       
  8 #  132 Townsend, Bryson      Pennsville          36-05.75   37-03.00  
      36-11  36-04  36-02  37-03       
  9 #   78 Ayars, Brandon        Penns Grove         37-11.00   37-01.75  
      FOUL  FOUL  36-00.75  37-01.75       
 10 #  176 Thompson-Morris,      Salem HS            42-04.50   35-01.50  
      32-09  FOUL  35-01.50  FOUL       
 11 #  213 Digneo, Antonio       Woodstown HS        34-09.00   34-00.00  
      33-05.75  33-07  34-00  32-11.25       
 12 #  226 Stathokostas, Tim     Woodstown HS        36-08.75   32-06.00  
      29-01.50  32-02.25  FOUL  32-06       
 
                    Women - Team Rankings - 15 Events Scored
===============================================================================
    1) A P Schalick HS            151        2) Woodstown HS               61   
    3) Penns Grove HS              49        4) Pennsville  HS             38   
    5) Salem HS                    34                                           
 
                    Men - Team Rankings - 16 Events Scored
===============================================================================
    1) A P Schalick HS            116.50     2) Woodstown HS              100   
    3) Pennsville  HS              55        4) Penns Grove HS             33   
    5) Salem HS                    30.50