5/16– CACC Conference Championships

Licensed to Tomahawk Timing - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 5/16/2021 04:21 PM
            CACC Conference Championships - 5/14/2021 to 5/16/2021             
                           Georgian Court University                           
                                    Results                                    
 
Women 100 Meter Dash
========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
Finals
  1       Bosley, Charisma    JR Georgian Cou           12.58      12.35  -1.8  2  10   
  2       Cook, Kayla         JR Goldey-Beaco           12.95      12.70  -1.8  2   8   
  3       Edwards, Aretha     JR Georgian Cou           12.57      12.74  -1.8  2   6   
  4       Harris, TeSeanna    SO Bloomfield             12.88      12.80  -1.8  2   5   
  5       Henry-Ellis, Kimoy  FR Holy Family            13.48      13.05  -1.8  2   4   
  6       Bohorquez Gonzalez  SO Georgian Cou           12.87      13.10  -1.8  2   3   
  7       Akinyemi, Tolulope  SO Holy Family            13.05      13.42  -1.8  2   2   
  8       Abreu, Armanie      JR Dominican (N           13.51      13.73  -2.7  1   1   
  9       Jacob, Anshu        SO Jefferson (P           13.43      13.74  -1.8  2 
 
Women 200 Meter Dash
========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1       Bosley, Charisma    JR Georgian Cou           26.10      25.16  +0.0  2  10   
  2       Edwards, Aretha     JR Georgian Cou           26.41      25.79  +0.0  2   8   
  3       Cook, Kayla         JR Goldey-Beaco           27.66      25.91  -1.3  1   6   
  4       Harris, TeSeanna    SO Bloomfield             26.92      25.93  +0.0  2   5   
  5       Benoit, Chealse     JR Bloomfield             26.58      25.95  +0.0  2   4   
  6       Salkey, Ariel       FR Holy Family            26.61      26.15  +0.0  2   3   
  7       Lubin, Solange      SR Bloomfield             27.12      26.65  +0.0  2   2   
  8       DeMary, Autumn      SO Bloomfield             27.20      26.67  -1.3  1   1   
  9       Crawford, Kayla     FR Wilmington (           27.43      26.81  -1.3  1 
 10       Bohorquez Gonzalez  SO Georgian Cou           27.19      26.92  -1.3  1 
 11       Akinyemi, Tolulope  SO Holy Family            27.10      27.55  +0.0  2 
 12       Cotter, Taylor      FR Holy Family            26.74      28.08  +0.0  2 
 13       Jemedy, Cheneda     SR Dominican (N           27.15      29.17  -1.3  1 
 
Women 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1       Jones, Nyoki        SO Holy Family            59.82      57.72   2  10   
  2       Benoit, Chealse     JR Bloomfield             58.43      58.44   2   8   
  3       Catipay, Catherine  FR Felician             1:02.22      59.25   2   6   
  4       Lash, Kai           SO Holy Family            59.31      59.38   2   5   
  5       Draper, Desiree     FR Holy Family          1:01.26    1:00.52   2   4   
  6       Crawford, Kayla     FR Wilmington (         1:03.34    1:00.55   2   3   
  7       Lubin, Solange      SR Bloomfield           1:00.94    1:00.66   2   2   
  8       Horner, Sadie       JR Jefferson (P         1:04.51    1:02.00   1   1   
  9       Gordon, Aaliyah     SO Bloomfield           1:05.35    1:02.68   1 
 10       Joseph-Jarvis, Des  JR Dominican (N         1:04.47    1:03.97   1 
 11       Haidara, Felicia    SR Bloomfield           1:05.72    1:04.41   1 
 12       Crawford, Hailey    FR Goldey-Beaco         1:05.96    1:07.84   1 
 13       Chinedu, Chisom     SR Bloomfield           1:05.14    1:20.93   1 
 
Women 800 Meter Run
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1       Gable, Brittany     JR Jefferson (P         2:28.91    2:26.74   2  10   
      1:13.60 (1:13.60)  2:26.74 (1:13.15)
  2       Brennan, Sarah      FR Jefferson (P         2:29.50    2:26.93   2   8   
      1:13.86 (1:13.86)  2:26.93 (1:13.07)
  3       Shaw, Lydia         FR Jefferson (P         2:36.52    2:28.50   1   6   
      1:11.23 (1:11.23)  2:28.50 (1:17.27)
  4       Barden, Niya        FR Georgian Cou         2:28.98    2:30.56   2   5   
      1:14.00 (1:14.00)  2:30.56 (1:16.56)
  5       Draper, Desiree     FR Holy Family          2:30.00    2:31.66   2   4   
      1:14.11 (1:14.11)  2:31.66 (1:17.56)
  6       Flagg, Camilla      FR Goldey-Beaco         2:37.00    2:32.09   1   3   
      1:12.56 (1:12.56)  2:32.09 (1:19.54)
  7       Balderas, Briseidy  SO Felician             2:27.47    2:32.26   2   2   
      1:14.14 (1:14.14)  2:32.26 (1:18.12)
  8       Caraballo, Manuela  JR Bloomfield           2:38.07    2:33.96   1   1   
      1:12.23 (1:12.23)  2:33.96 (1:21.73)
  9       Perez, Gizette      FR Felician             2:38.66    2:34.34   1 
      1:12.62 (1:12.62)  2:34.34 (1:21.73)
 10       Faust, Teresa       FR Holy Family          2:36.04    2:40.98   1 
      1:13.46 (1:13.46)  2:40.98 (1:27.52)
 11       Bridge, Susan       JR Holy Family          2:31.88    2:41.69   2 
      1:14.91 (1:14.91)  2:41.69 (1:26.78)
 12       Pataky, Ashlee      SO Georgian Cou         2:38.82    2:45.71   1 
      1:16.56 (1:16.56)  2:45.71 (1:29.15)
 13       Gordon, Aaliyah     SO Bloomfield           2:33.69    3:12.27   1 
      1:24.66 (1:24.66)  3:12.27 (1:47.61)
 14       Lash, Kai           SO Holy Family          2:27.98    3:25.13   2 
      1:14.58 (1:14.58)  3:25.13 (2:10.56)
 
Women 1500 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1       Brennan, Sarah      FR Jefferson (P         5:07.08    4:57.32   10   
          59.27 (59.27)  2:21.94 (1:22.68)  3:42.55 (1:20.61)  4:57.32 (1:14.77)
  2       Gable, Brittany     JR Jefferson (P         5:07.17    5:02.00    8   
          59.48 (59.48)  2:21.98 (1:22.51)  3:42.73 (1:20.75)  5:02.00 (1:19.28)
  3       Balderas, Briseidy  SO Felician             5:03.37    5:03.04    6   
          59.59 (59.59)  2:21.78 (1:22.20)  3:42.46 (1:20.68)  5:03.04 (1:20.58)
  4       Ramirez, Yailynn    FR Wilmington (         5:23.90    5:03.39    5   
          59.73 (59.73)  2:22.14 (1:22.41)  3:44.01 (1:21.88)  5:03.39 (1:19.38)
  5       Linares, Ashley     FR Felician             5:11.00    5:16.27    4   
          59.20 (59.20)  2:21.72 (1:22.52)  3:46.68 (1:24.97)  5:16.27 (1:29.59)
  6       Flagg, Camilla      FR Goldey-Beaco         5:21.70    5:42.81    3   
      1:00.54 (1:00.54)  2:30.84 (1:30.30)  4:07.43 (1:36.60)  5:42.81 (1:35.39)
  7       Schaffer, Holly     SR Jefferson (P         5:26.80    5:44.12    2   
      1:00.95 (1:00.95)  2:31.17 (1:30.22)  4:07.86 (1:36.70)  5:44.12 (1:36.26)
 
Women 5000 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1       Ramirez, Yailynn    FR Wilmington (        19:33.05   19:28.49   10   
          43.90 (43.90)  2:13.80 (1:29.90)  3:44.55 (1:30.76)  5:16.71 (1:32.16)
      6:48.41 (1:31.70)  8:22.44 (1:34.03)  9:56.55 (1:34.11) 11:31.30 (1:34.76)
     13:06.79 (1:35.50) 14:42.93 (1:36.14) 16:20.39 (1:37.47) 17:56.74 (1:36.35)
     19:28.49 (1:31.75)
  2       Percy, Kyleigh      SO Jefferson (P        19:50.07   20:29.38    8   
          44.66 (44.66)  2:16.70 (1:32.04)  3:51.74 (1:35.05)  5:28.98 (1:37.25)
      7:07.51 (1:38.53)  8:48.24 (1:40.73) 10:30.12 (1:41.88) 12:11.35 (1:41.23)
     13:53.24 (1:41.90) 15:35.96 (1:42.72) 17:18.03 (1:42.08) 18:55.31 (1:37.29)
     20:29.38 (1:34.07)
  3       Gable, Brittany     JR Jefferson (P        19:58.68   20:34.74    6   
          45.01 (45.01)  2:17.30 (1:32.30)  3:52.28 (1:34.98)  5:29.38 (1:37.10)
      7:07.81 (1:38.44)  8:48.55 (1:40.74) 10:30.45 (1:41.90) 12:11.01 (1:40.56)
     13:52.88 (1:41.88) 15:35.61 (1:42.73) 17:19.09 (1:43.48) 19:01.31 (1:42.22)
     20:34.74 (1:33.44)
  4       Cannon, Mikayla     FR Goldey-Beaco        21:01.73   20:39.83    5   
          47.87 (47.87)  2:27.32 (1:39.46)  4:08.02 (1:40.71)  5:47.26 (1:39.24)
      7:24.67 (1:37.41)  9:03.27 (1:38.61) 10:42.99 (1:39.73) 12:23.00 (1:40.02)
     14:03.80 (1:40.80) 15:45.81 (1:42.02) 17:27.43 (1:41.62) 19:06.98 (1:39.56)
     20:39.83 (1:32.85)
  5       Perez, Gizette      FR Felician            21:42.93   21:24.89    4   
          47.86 (47.86)  2:27.36 (1:39.50)  4:08.11 (1:40.76)  5:48.15 (1:40.04)
      7:28.88 (1:40.74)  9:12.77 (1:43.90) 10:58.54 (1:45.77) 12:43.70 (1:45.17)
     14:29.12 (1:45.42) 16:14.99 (1:45.88) 18:03.37 (1:48.38) 19:50.06 (1:46.70)
     21:24.89 (1:34.83)
  6       Crowell, Alexa      FR Wilmington (        20:44.62   23:00.65    3   
          46.18 (46.18)  2:25.82 (1:39.65)  4:05.24 (1:39.42)  5:44.65 (1:39.42)
      7:27.65 (1:43.01)  9:21.65 (1:54.00) 11:15.58 (1:53.94) 13:07.81 (1:52.23)
     15:07.76 (1:59.95) 17:05.15 (1:57.40) 19:06.56 (2:01.41) 21:09.69 (2:03.14)
     23:00.65 (1:50.96)
  7       Brennan, Sarah      FR Jefferson (P        20:14.40   23:35.86    2   
          45.18 (45.18)  2:17.60 (1:32.42)  3:53.09 (1:35.50)  5:34.92 (1:41.84)
      7:22.84 (1:47.92)  9:14.99 (1:52.16) 11:14.39 (1:59.40) 13:18.04 (2:03.66)
     15:23.83 (2:05.79) 17:29.23 (2:05.40) 19:39.12 (2:09.90) 21:41.96 (2:02.84)
     23:35.86 (1:53.90)
  8       Pausz, Rachel       JR Georgian Cou        21:46.82   24:09.11    1   
          48.90 (48.90)  2:36.45 (1:47.55)  4:29.62 (1:53.17)  6:24.14 (1:54.52)
      8:21.95 (1:57.82) 10:20.11 (1:58.16) 12:19.47 (1:59.36) 14:18.58 (1:59.12)
     16:19.42 (2:00.84) 18:19.57 (2:00.15) 20:20.64 (2:01.07) 22:18.61 (1:57.97)
     24:09.11 (1:50.51)
 
Women 10000 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1       Crowell, Alexa      FR Wilmington (                   42:32.57   10   
      1:39.76 (1:39.76)  3:25.79 (1:46.03)  5:06.65 (1:40.87)  6:48.27 (1:41.63)
      8:31.11 (1:42.84) 10:15.24 (1:44.14) 11:58.48 (1:43.24) 13:39.70 (1:41.22)
     15:21.50 (1:41.81) 17:03.76 (1:42.26) 18:46.30 (1:42.54) 20:28.73 (1:42.44)
     22:06.09 (1:37.36) 23:42.62 (1:36.53) 25:23.12 (1:40.51) 27:05.23 (1:42.11)
     28:45.55 (1:40.33) 30:29.38 (1:43.84) 32:15.17 (1:45.79) 34:02.72 (1:47.56)
     35:48.23 (1:45.52) 37:33.78 (1:45.55) 39:15.58 (1:41.81) 41:01.22 (1:45.64)
     42:32.57 (1:31.36)
  2       Monahon, Olivia     FR Jefferson (P                   43:35.67    8   
      1:40.02 (1:40.02)  3:25.64 (1:45.63)  5:06.31 (1:40.68)  6:47.91 (1:41.60)
      8:30.77 (1:42.87) 10:14.85 (1:44.08) 11:58.17 (1:43.33) 13:39.46 (1:41.29)
     15:21.20 (1:41.75) 17:03.43 (1:42.24) 18:45.98 (1:42.55) 20:28.39 (1:42.41)
     22:10.01 (1:41.62) 23:51.70 (1:41.70) 25:36.16 (1:44.46) 27:20.60 (1:44.45)
     29:06.89 (1:46.29) 30:51.43 (1:44.55) 32:40.37 (1:48.94) 34:29.53 (1:49.17)
     36:20.86 (1:51.34) 38:11.70 (1:50.84) 40:02.36 (1:50.66) 41:52.62 (1:50.26)
     43:35.67 (1:43.06)
  3       Martin, Ana         SO Caldwell                       44:23.51    6   
      1:39.84 (1:39.84)  3:25.30 (1:45.46)  5:06.62 (1:41.32)  6:48.35 (1:41.73)
      8:31.48 (1:43.14) 10:15.70 (1:44.22) 13:40.18 (3:24.49) 15:22.22 (1:42.04)
     17:06.01 (1:43.79) 18:51.30 (1:45.30) 20:38.33 (1:47.03) 22:24.93 (1:46.60)
     24:14.28 (1:49.35) 26:03.36 (1:49.09) 27:53.58 (1:50.23) 29:44.07 (1:50.49)
     31:34.45 (1:50.38) 33:25.17 (1:50.73) 35:14.92 (1:49.75) 37:06.46 (1:51.54)
     38:59.11 (1:52.65) 40:52.46 (1:53.35) 42:44.12 (1:51.67) 44:23.51 (1:39.40)
  4       Fisgaer, Amber      FR Holy Family                    54:53.30    5   
      1:39.55 (1:39.55)  3:25.76 (1:46.21)  5:20.75 (1:55.00)  7:20.51 (1:59.76)
      9:23.63 (2:03.13) 11:28.50 (2:04.87) 13:35.22 (2:06.73) 15:44.36 (2:09.14)
     17:56.08 (2:11.72) 20:04.98 (2:08.91) 22:16.93 (2:11.96) 24:33.87 (2:16.94)
     26:52.04 (2:18.18) 29:08.33 (2:16.29) 31:25.33 (2:17.01) 33:44.88 (2:19.55)
     36:04.92 (2:20.04) 38:30.32 (2:25.40) 40:52.23 (2:21.91) 45:33.24 (4:41.02)
     47:58.53 (2:25.29) 50:25.62 (2:27.10) 52:48.20 (2:22.58) 54:53.30 (2:05.11)
  5       Fisgaer, Ashley     FR Holy Family                  1:01:01.98    4   
         1:45.04 (1:45.04)          3:44.08 (1:59.04)          5:49.66 (2:05.59)
         8:01.06 (2:11.41)         10:15.44 (2:14.38)         12:36.74 (2:21.31)
        15:02.59 (2:25.85)         17:34.35 (2:31.77)         20:08.46 (2:34.11)
        22:38.79 (2:30.34)         25:14.03 (2:35.24)         27:44.83 (2:30.81)
        30:15.82 (2:30.99)         32:45.07 (2:29.25)         35:11.85 (2:26.78)
        37:48.41 (2:36.56)         40:28.99 (2:40.59)         43:06.38 (2:37.39)
        45:40.69 (2:34.32)         48:20.03 (2:39.34)         51:03.90 (2:43.88)
        53:43.47 (2:39.58)         56:14.73 (2:31.26)         58:49.61 (2:34.89)
      1:01:01.98 (2:12.37)
 
Women 100 Meter Hurdles
========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind H# Points
========================================================================================
  1       Harris, TeSeanna    SO Bloomfield             14.86      14.70  -1.1  2  10   
  2       DeMary, Autumn      SO Bloomfield             15.38      15.17  -1.1  2   8   
  3       Amogretti, Haley    SO Georgian Cou           15.75      15.46  -1.1  2   6   
  4       Chong, Kaila        FR Georgian Cou           15.66      15.78  -1.1  2   5   
  5       Byfield, Alexis     FR Caldwell               16.71      16.16  -1.1  2   4   
  6       Carroll, Jada       FR Felician               17.69      16.49   0.8  1   3   
  7       Watson, Nadia       SO Bloomfield             16.29      16.52  -1.1  2   2   
  8       Tregillies, Jennif  SR Georgian Cou           16.22      17.13  -1.1  2   1   
  9       Ferguson, Talia     FR Felician               18.87      17.33   0.8  1 
 10       James, Chelsey      JR Goldey-Beaco           18.62      17.46   0.8  1 
 11       Yascur, Jenna       JR Georgian Cou           17.93      17.84   0.8  1 
 12       Pusey, Shanell      FR Holy Family            16.42      18.17  -1.1  2 
 --       Khowessa, Hager     JR Holy Family            18.21        DNF   0.8  1 
 
Women 400 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1       Jones, Nyoki        SO Holy Family          1:04.36    1:04.92   2  10   
  2       Tregillies, Jennif  SR Georgian Cou         1:07.23    1:06.81   2   8   
  3       Amogretti, Haley    SO Georgian Cou         1:08.98    1:06.82   2   6   
  4       Catipay, Catherine  FR Felician             1:11.73    1:07.12   2   5   
  5       Chinedu, Chisom     SR Bloomfield           1:07.27    1:09.20   2   4   
  6       DeMary, Autumn      SO Bloomfield           1:11.97    1:11.63   2   3   
  7       Yascur, Jenna       JR Georgian Cou         1:16.02    1:12.58   1   2   
  8       Cannon, Zhuri       SO Goldey-Beaco         1:21.92    1:16.67   1   1   
  9       Bridge, Susan       JR Holy Family          1:16.73    1:18.46   1 
 10       Boussif, Lina       JR Wilmington (         1:19.86    1:19.37   1 
 11       Hightower, Kayla    JR Felician             1:22.57    1:19.50   1 
 12       Martinez, Alysson   SO Felician             1:21.92    1:24.04   1 
 --       Watson, Nadia       SO Bloomfield           1:12.85        DNF   2 
 --       Gordon, Aaliyah     SO Bloomfield           1:18.06        DNF   1 
 
Women 3000 Meter Steeplechase
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1       Balderas, Briseidy  SO Felician            12:19.19   12:11.96   10   
          55.20 (55.20)  2:24.05 (1:28.85)  3:53.34 (1:29.29)  5:28.37 (1:35.04)
      7:08.58 (1:40.21)  8:50.48 (1:41.90) 10:33.73 (1:43.26) 12:11.96 (1:38.23)
  2       Percy, Kyleigh      SO Jefferson (P        13:03.79   12:39.97    8   
          55.57 (55.57)  2:28.64 (1:33.08)  4:04.51 (1:35.87)  5:45.23 (1:40.72)
      7:26.62 (1:41.39)  9:12.45 (1:45.83) 10:59.14 (1:46.69) 12:39.97 (1:40.84)
  3       Bridge, Susan       JR Holy Family         13:29.63   13:33.81    6   
          55.30 (55.30)  2:33.01 (1:37.72)  4:16.38 (1:43.38)  6:07.00 (1:50.62)
      7:56.93 (1:49.94)  9:49.64 (1:52.71) 11:44.64 (1:55.00) 13:33.81 (1:49.17)
  4       Reid, Victoria      SO Holy Family         13:49.41   13:42.87    5   
          55.68 (55.68)  2:37.20 (1:41.53)  4:24.63 (1:47.43)  6:17.57 (1:52.95)
      8:09.37 (1:51.80) 10:03.16 (1:53.80) 11:55.82 (1:52.67) 13:42.87 (1:47.05)
  5       Pausz, Rachel       JR Georgian Cou        13:38.82   13:53.58    4   
          56.06 (56.06)  2:35.48 (1:39.43)  4:22.36 (1:46.88)  6:17.14 (1:54.78)
      8:12.50 (1:55.37)     8:13.03 (0.53) 10:13.53 (2:00.50) 12:09.50 (1:55.98)
     13:53.58 (1:44.09)
  6       Martinez, Alysson   SO Felician            15:32.33   14:02.62    3   
          55.90 (55.90)  2:34.80 (1:38.90)  4:24.23 (1:49.43)  6:16.77 (1:52.55)
     10:11.11 (3:54.35) 12:07.70 (1:56.59) 14:02.62 (1:54.92)
 
Women 4x100 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Holy Family  'A'                                  1:00.63      48.77   10   
     1) Salkey, Ariel FR                2) Jones, Nyoki SO                
     3) Henry-Ellis, Kimoya FR          4) Pusey, Shanell FR              
  2 Bloomfield  'A'                                     50.91      48.78    8   
     1) Watson, Nadia SO                2) Benoit, Chealse JR             
     3) Smith, Siani JR                 4) Harris, TeSeanna SO            
  3 Georgian Court  'A'                                            49.22    6   
     1) Bohorquez Gonzalez, Yanely SO   2) Rayside, Shanae JR             
     3) Bosley, Charisma JR             4) Edwards, Aretha JR             
  4 Felician  'A'                                       53.10      51.21    5   
     1) Catipay, Catherine FR           2) Carroll, Jada FR               
     3) Burroughs, Aaniya SO            4) Ferguson, Talia FR             
  5 Nyack  'A'                                          54.33      51.74    4   
     1) Ames, Katie FR                  2) Gonzalez, Madeline JR          
     3) Simon, Hannah JR                4) Thornton, Akira SR             
  6 Caldwell  'A'                                       53.20      52.16    3   
     1) Byfield, Alexis FR              2) Lopez, Gabriela FR             
     3) Neupane, Sabina FR              4) Williams, Deneisha FR          
  7 Wilmington (Del.)  'A'                                         58.00    2   
     1) Boussif, Lina JR                2) Crawford, Kayla FR             
     3) Caamano, Viviana SO             4) Ramirez, Yailynn FR            
 
Women 4x400 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Holy Family  'A'                                  4:00.32    3:58.33   10   
     1) Jones, Nyoki SO                 2) Salkey, Ariel FR               
     3) Draper, Desiree FR              4) Lash, Kai SO                   
      1:59.12 (1:59.12)    2:58.50 (59.38)    3:58.33 (59.83)
  2 Bloomfield  'A'                                   4:16.42    4:04.56    8   
     1) Edwards, Samara SO              2) Lubin, Solange SR              
     3) Chinedu, Chisom SR              4) Benoit, Chealse JR             
      2:00.29 (2:00.29)  3:02.35 (1:02.06)  4:04.56 (1:02.21)
  3 Georgian Court  'A'                               4:21.26    4:16.01    6   
     1) Tregillies, Jennifer SR         2) Van Hooijdonk, Lisa JR         
     3) Hills, Brianna JR               4) Rozon, Samantha JR             
      2:08.17 (2:08.17)  3:11.42 (1:03.26)  4:16.01 (1:04.59)
  4 Felician  'A'                                     5:00.33    4:21.52    5   
     1) Catipay, Catherine FR           2) Balderas, Briseidy SO          
     3) Pompey, Alyssa SO               4) Perez, Gizette FR              
      2:05.87 (2:05.87)  3:14.15 (1:08.28)  4:21.52 (1:07.38)
  5 Goldey-Beacom  'A'                                4:42.58    4:25.99    4   
     1) Cook, Kayla JR                  2) Crawford, Hailey FR            
     3) Flagg, Camilla FR               4) James, Chelsey JR              
      2:13.14 (2:13.14)  3:19.57 (1:06.43)  4:25.99 (1:06.42)
  6 Wilmington (Del.)  'A'                            5:10.19    4:46.31    3   
     1) Boussif, Lina JR                2) Caamano, Viviana SO            
     3) Crawford, Kayla FR              4) Ramirez, Yailynn FR            
      2:16.35 (2:16.35)  3:26.85 (1:10.50)  4:46.31 (1:19.46)
  7 Caldwell  'A'                                     5:15.36    4:59.50    2   
     1) Martignoni, Nicole FR           2) Zeballos, Viviana FR           
     3) Sarmiento, Dagnelly FR          4) Williams, Deneisha FR          
      2:20.47 (2:20.47)  3:37.06 (1:16.60)  4:59.50 (1:22.44)
 
Women High Jump
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1       Yascur, Jenna       JR Georgian Cou           1.45m      1.52m    4-11.75  10   
     1.32 1.37 1.42 1.47 1.52 1.57 
        P    O    O    O    O  XXX 
  2       Carroll, Jada       FR Felician               1.59m     J1.52m    4-11.75   8   
     1.32 1.37 1.42 1.47 1.52 1.57 
        P    O    O   XO    O  XXX 
  3       Hayes, Anjelai      JR Holy Family            1.50m      1.47m    4-09.75   4.50
     1.32 1.37 1.42 1.47 1.52 
        P    P    P    O  XXX 
  3       Ferguson, Talia     FR Felician               1.48m      1.47m    4-09.75   4.50
     1.32 1.37 1.42 1.47 1.52 
        P    O    O    O  XXX 
  3       Jones, Ivanna       SR Jefferson (P           1.42m      1.47m    4-09.75   4.50
     1.32 1.37 1.42 1.47 1.52 
        P    O    O    O  XXX 
  3       Chinedu, Nwaneka    SR Bloomfield             1.39m      1.47m    4-09.75   4.50
     1.32 1.37 1.42 1.47 1.52 
        P    O    O    O  XXX 
  7       Brooks, Tyra        JR Bloomfield             1.48m     J1.47m    4-09.75   2   
     1.32 1.37 1.42 1.47 1.52 
        P    O    O   XO  XXX 
  8       Gaston, Leah        JR Holy Family            1.45m     J1.47m    4-09.75   1   
     1.32 1.37 1.42 1.47 1.52 
        P    O   XO   XO  XXX 
  9       Parajon, Tiffany    SO Georgian Cou           1.50m      1.42m    4-07.75 
     1.32 1.37 1.42 1.47 
        P    P    O  XXX 
 10       Beasley, Star       FR Goldey-Beaco           1.43m     J1.42m    4-07.75 
     1.32 1.37 1.42 1.47 
        P   XO   XO  XXX 
 11       Epps, Sierra        JR Felician               1.37m     J1.42m    4-07.75 
     1.32 1.37 1.42 1.47 
        O    O  XXO  XXX 
 12       Khowessa, Hager     JR Holy Family            1.42m      1.32m    4-04.00 
     1.32 1.37 
       XO  XXX 
 
Women Pole Vault
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1       Gravante, Hannah    SO Georgian Cou           2.90m      3.05m   10-00.00  10   
     2.15 2.30 2.45 2.60 2.75 2.90 3.05 3.12 
        P    P    P    P   XO    P    O  XXX 
  2       Gatley, Jillian     FR Holy Family            2.74m      2.60m    8-06.25   8   
     2.15 2.30 2.45 2.60 2.75 
        O    P  XXO   XO  XXP 
  3       Swaldi, Haily       FR U. of Scienc           2.59m      2.45m    8-00.50   6   
     2.15 2.30 2.45 2.60 
        O    O    O  XXX 
 
Women Long Jump
==================================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind           H# Points
==================================================================================================
  1       Russell, Aniyah     JR Georgian Cou           5.93m      5.97m   1.7  19-07.00  2  10   
     5.97m(1.7) 5.94m(+0.0) 5.49m(-0.7) 5.72m(0.8) FOUL      5.92m(+0.0)
  2       Bosley, Charisma    JR Georgian Cou           5.53m      5.86m  +0.0  19-02.75  2   8   
     5.52m(+0.0) 5.78m(0.3) 5.66m(+0.0) 5.86m(+0.0) 5.72m(+0.0) 5.67m(+0.0)
  3       Marcelin, Joanna    JR Bloomfield             5.33m      5.33m  +0.0  17-06.00  2   6   
     5.33m(+0.0) FOUL      5.27m(+0.0) FOUL      5.18m(0.7) 5.30m(+0.0)
  4       Smith, Siani        JR Bloomfield             5.35m      5.22m   2.1  17-01.50  2   5   
     5.22m(2.1) FOUL      4.78m(+0.0) FOUL      FOUL      5.06m(+0.0)
  5       Carroll, Jada       FR Felician               4.94m      5.15m  +0.0  16-10.75  2   4   
     4.96m(+0.0) 5.11m(+0.0) 4.98m(+0.0) 5.15m(+0.0) 5.03m(0.6) 4.98m(+0.0)
  6       Ferguson, Talia     FR Felician               4.94m      5.13m  +0.0  16-10.00  2   3   
     5.13m(+0.0) FOUL      5.09m(+0.0) 4.72m(+0.0) 5.03m(+0.0) 4.92m(+0.0)
  7       Roberts, Alivia     FR Holy Family            4.93m      5.08m  +0.0  16-08.00  1   2   
     FOUL      5.03m(+0.0) FOUL      5.08m(+0.0) FOUL      FOUL     
  8       Rayside, Shanae     JR Georgian Cou           5.32m      5.02m  +0.0  16-05.75  2   1   
     FOUL      FOUL      5.00m(+0.0) 5.02m(+0.0) 4.89m(0.9) FOUL     
  9       Burroughs, Aaniya   SO Felician               5.00m      4.99m  +0.0  16-04.50  2 
     4.99m(+0.0) FOUL      4.99m(+0.0) 4.98m(+0.0) FOUL      FOUL     
 10       Gonzalez, Madeline  JR Nyack                  4.83m      4.87m   NWI  15-11.75  1 
     FOUL      4.87m(NWI) FOUL                
 11       Byfield, Alexis     FR Caldwell               4.90m      4.81m   1.4  15-09.50  1 
     4.81m(1.4) 4.66m(0.4) FOUL                
 12       Jones, Ivanna       SR Jefferson (P           4.99m      4.71m  +0.0  15-05.50  2 
     FOUL      FOUL      4.71m(+0.0)           
 13       Hayes, Anjelai      JR Holy Family            4.90m      4.61m   1.4  15-01.50  1 
     4.61m(1.4) 4.58m(+0.0) 4.61m(+0.0)           
 14       Ames, Katie         FR Nyack                  4.63m      4.52m  +0.0  14-10.00  1 
     4.52m(+0.0) 4.36m(+0.0) 4.20m(-0.3)           
 15       Jacob, Anshu        SO Jefferson (P           4.76m      4.41m   NWI  14-05.75  1 
     FOUL      4.34m(+0.0) 4.41m(NWI)           
 16       Griffith, Mikhelia  SO Bloomfield             4.71m      4.16m  -0.4  13-07.75  1 
     4.14m(-0.8) 4.03m(+0.0) 4.16m(-0.4)           
 --       Epps, Sierra        JR Felician               5.00m       FOUL                  2 
     FOUL      FOUL      FOUL                
 
Women Triple Jump
==================================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Wind           H# Points
==================================================================================================
  1       Rayside, Shanae     JR Georgian Cou          11.38m     11.39m  +0.0  37-04.50  2  10   
     11.39m(+0.0) 11.34m(-0.5) FOUL      FOUL      FOUL      FOUL     
  2       Marcelin, Joanna    JR Bloomfield            10.81m     11.26m  +0.0  36-11.50  2   8   
     FOUL      10.98m(+0.0) 11.26m(+0.0) 10.79m(+0.0) 10.62m(+0.0) 11.01m(+0.0)
  3       Smith, Siani        JR Bloomfield            11.00m     11.10m  +0.0  36-05.00  2   6   
     FOUL      FOUL      11.10m(+0.0) 11.01m(0.5) 10.82m(0.6) FOUL     
  4       Carroll, Jada       FR Felician              10.48m     10.80m  +0.0  35-05.25  2   5   
     FOUL      10.38m(1.4) FOUL      10.69m(+0.0) 10.50m(+0.0) 10.80m(+0.0)
  5       Ferguson, Talia     FR Felician              11.02m     10.76m   0.2  35-03.75  2   4   
     10.50m(0.3) 10.17m(+0.0) 10.76m(0.2) 10.45m(+0.0) 10.64m(+0.0) FOUL     
  6       Griffith, Mikhelia  SO Bloomfield            10.42m    J10.76m  +0.0  35-03.75  2   3   
     FOUL      FOUL      10.32m(0.7) 10.31m(0.3) 10.76m(+0.0) 10.64m(+0.0)
  7       Jones, Ivanna       SR Jefferson (P          10.83m     10.71m   0.5  35-01.75  2   2   
     FOUL      FOUL      10.71m(0.5) 10.64m(+0.0) 10.02m(+0.0) 10.55m(0.3)
  8       Byfield, Alexis     FR Caldwell              10.24m     10.69m  +0.0  35-01.00  1   1   
     9.64m(+0.0) 10.06m(+0.0) 10.44m(+0.0) 10.49m(+0.0) 10.35m(+0.0) 10.69m(+0.0)
  9       Roberts, Alivia     FR Holy Family           10.74m     10.54m  +0.0  34-07.00  2 
     9.99m(0.1) 10.14m(0.8) 10.54m(+0.0) 10.15m(+0.0) 10.19m(+0.0) 10.28m(+0.0)
 10       James, Chelsey      JR Goldey-Beaco          10.07m     10.16m  +0.0  33-04.00  1 
     9.87m(+0.0) 10.16m(+0.0) 9.83m(2.3)         
 11       Hayes, Anjelai      JR Holy Family           10.23m      9.93m   0.9  32-07.00  1 
     9.93m(0.9) 9.68m(+0.0) FOUL              
 12       Chong, Kaila        FR Georgian Cou           9.43m      9.74m   0.9  31-11.50  1 
     FOUL      9.74m(0.9) FOUL              
 13       Maffei, Arianna     JR Georgian Cou           9.99m      9.15m  -0.4  30-00.25  1 
     FOUL      FOUL      9.15m(-0.4)         
 --       Ames, Katie         FR Nyack                  9.70m       FOUL                  1 
     FOUL      FOUL      PASS              
 --       Gatley, Jillian     FR Holy Family            9.79m       FOUL                  1 
     FOUL      FOUL      FOUL                
 --       Jacob, Anshu        SO Jefferson (P          10.54m       FOUL                  2 
     FOUL      FOUL      FOUL                
 
Women Shot Put
=============================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            H# Points
=============================================================================================
  1       Bock, Stephanie     SR Georgian Cou          11.81m     12.34m   40-06.00  2  10   
      12.03m  FOUL  FOUL  FOUL  12.07m  12.34m
  2       Braxton-Young, Kor  FR Holy Family           12.34m     11.85m   38-10.50  2   8   
      10.38m  11.85m  FOUL  FOUL  FOUL  11.44m
  3       Hockran, Sophie     SR U. of Scienc          10.98m     10.79m   35-05.00  2   6   
      10.64m  10.62m  10.55m  10.22m  10.40m  10.79m
  4       Ward, Natajiana     FR Felician              10.97m     10.58m   34-08.50  2   5   
      FOUL  FOUL  10.58m  FOUL  FOUL  9.69m
  5       Pompey, Alyssa      SO Felician               9.86m     10.46m   34-04.00  1   4   
      10.30m  9.77m  10.39m  FOUL  10.46m  FOUL
  6       Cornish, Alexia     SO Goldey-Beaco          10.73m     10.30m   33-09.50  2   3   
      FOUL  9.37m  10.30m  9.74m  9.68m  9.37m
  7       Georges, Chloe      SR U. of Scienc          10.15m     10.20m   33-05.75  2   2   
      10.20m  10.09m  FOUL  9.47m  9.76m  10.18m
  8       Pardi, Victoria     FR Caldwell               9.88m     10.17m   33-04.50  1   0.50
      FOUL  9.98m  10.17m  9.76m  9.94m  10.01m
  8       Hernandez, Sabrina  FR Dominican (N          10.63m     10.17m   33-04.50  2   0.50
      10.17m  8.53m  9.60m  9.54m  9.33m  9.37m
 10       Erskine, Ginalee    JR Georgian Cou           9.63m     10.14m   33-03.25  1 
      10.13m  10.14m  FOUL           
 11       Rice, Kadrian       SR Bloomfield            10.02m     10.13m   33-03.00  2 
      9.77m  10.13m  9.49m           
 12       Harrison, Alexis    JR Goldey-Beaco          11.53m     10.08m   33-01.00  2 
      FOUL  10.01m  10.08m          
 13       Keck, Elena         SO Georgian Cou          10.80m     10.03m   32-11.00  2 
      FOUL  10.03m  FOUL           
 14       Jean, A'Nyla        FR Georgian Cou           9.57m      9.87m   32-04.75  1 
      9.87m  FOUL  FOUL           
 15       Williams, Angel     FR Goldey-Beaco           9.67m      9.41m   30-10.50  1 
      8.96m  9.41m  9.39m           
 16       Eliezer, Stacy      FR Dominican (N           8.88m      9.24m   30-03.75  1 
      FOUL  9.24m  9.15m           
 17       Martir, Kristina    FR Caldwell               9.63m      9.13m   29-11.50  1 
      FOUL  9.12m  9.13m           
 18       White, Damia        FR Goldey-Beaco           9.08m      9.05m   29-08.25  1 
      9.05m  8.00m  8.86m           
 19       Martin, Tiarah      SO Goldey-Beaco           9.69m      9.01m   29-06.75  1 
      8.52m  9.01m  FOUL           
 20       Emery, Erin         FR Caldwell               9.03m      8.92m   29-03.25  1 
      8.92m  8.42m  8.27m         
 21       Herrera, Cindy      SO Caldwell               8.83m      8.10m   26-07.00  1 
      8.10m  7.94m  8.00m         
 
Women Discus Throw
=============================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            H# Points
=============================================================================================
  1       Bock, Stephanie     SR Georgian Cou          43.74m     44.47m     145-11  2  10   
      40.97m  FOUL  40.02m  FOUL  44.47m  FOUL
  2       Ward, Natajiana     FR Felician              31.99m     37.09m     121-08  2   8   
      37.09m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL  31.23m
  3       Harrison, Alexis    JR Goldey-Beaco          36.01m     36.26m     118-11  2   6   
      36.26m  34.10m  32.90m  33.84m  33.34m  FOUL
  4       Hockran, Sophie     SR U. of Scienc          35.34m     36.10m     118-05  2   5   
      32.46m  31.93m  FOUL  32.67m  34.84m  36.10m
  5       Erskine, Ginalee    JR Georgian Cou          39.99m     35.41m     116-02  2   4   
      33.29m  FOUL  FOUL  35.41m  FOUL  FOUL
  6       Bellamy, Jasaal     FR Nyack                 26.63m     31.82m     104-05  1   3   
      26.12m  25.15m  31.82m  FOUL  26.50m  25.83m
  7       Williams, Angel     FR Goldey-Beaco          27.68m     30.65m     100-07  2   2   
      FOUL  28.44m  30.65m  FOUL  29.41m  FOUL
  8       Keck, Elena         SO Georgian Cou          30.52m     30.30m      99-05  2   1   
      27.44m  27.92m  30.30m  29.83m  FOUL  FOUL
  9       Pardi, Victoria     FR Caldwell              25.76m     30.26m      99-03  1 
      30.26m  FOUL  26.24m  FOUL  28.03m  26.51m
 10       Rice, Kadrian       SR Bloomfield            32.09m     29.26m      96-00  2 
      29.26m  FOUL  28.22m         
 11       Hernandez, Sabrina  FR Dominican (N          24.53m     28.73m      94-03  1 
      FOUL  28.73m  28.48m         
 11       Martin, Tiarah      SO Goldey-Beaco          26.67m     28.73m      94-03  1 
      26.88m  28.73m  FOUL           
 13       Cornish, Alexia     SO Goldey-Beaco          25.52m     27.37m      89-09  1 
      24.15m  27.37m  24.80m         
 14       Jean, A'Nyla        FR Georgian Cou          24.64m     25.09m      82-04  1 
      FOUL  25.09m  FOUL         
 15       Georges, Chloe      SR U. of Scienc          30.45m     23.83m      78-02  2 
      FOUL  FOUL  23.83m         
 16       Pompey, Alyssa      SO Felician              26.38m     22.70m      74-06  1 
      22.70m  20.72m  FOUL         
 17       White, Damia        FR Goldey-Beaco          26.31m     20.50m      67-03  1 
      FOUL  20.50m  FOUL         
 
Women Hammer Throw
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1       Bock, Stephanie     SR Georgian Cou          47.91m     46.56m     152-09  10   
      43.06m  FOUL  46.56m  FOUL  44.81m  43.99m
  2       Keck, Elena         SO Georgian Cou          41.73m     39.94m     131-00   8   
      38.66m  39.94m  36.66m  39.36m  37.39m  38.00m
  3       Caamano, Viviana    SO Wilmington (          28.27m     33.52m     110-00   6   
      FOUL  31.91m  FOUL  31.60m  33.52m  FOUL
  4       Hockran, Sophie     SR U. of Scienc          30.29m     32.19m     105-07   5   
      29.61m  30.11m  FOUL  29.16m  32.19m  30.60m
  5       Bellamy, Jasaal     FR Nyack                 33.99m     31.82m     104-05   4   
      FOUL  28.28m  29.85m  31.42m  26.66m  31.82m
  6       Leszcynski, Hannah  SO U. of Scienc          22.05m     30.59m     100-04   3   
      FOUL  29.51m  FOUL  30.59m  29.22m  22.51m
  7       Pardi, Victoria     FR Caldwell              23.20m     30.34m      99-06   2   
      26.78m  28.36m  28.51m  28.62m  29.40m  30.34m
  8       Ward, Natajiana     FR Felician              20.13m     26.28m      86-03   1   
      22.48m  24.84m  25.38m  26.28m  25.99m  26.21m
  9       Pompey, Alyssa      SO Felician              20.49m     26.21m      86-00 
      FOUL  25.50m  FOUL  21.48m  25.20m  26.21m
 10       Boussif, Lina       JR Wilmington (          18.79m     24.02m      78-10 
      23.70m  24.02m  22.48m         
 --       Erskine, Ginalee    JR Georgian Cou          42.04m       FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL         
 --       Eliezer, Stacy      FR Dominican (N          26.06m       FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL           
 --       Georges, Chloe      SR U. of Scienc          37.07m       FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL         
 
Women Javelin Throw
==========================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals            Points
==========================================================================================
  1       Erskine, Ginalee    JR Georgian Cou          34.52m     33.22m     109-00  10   
      FOUL  FOUL  33.22m  30.34m  PASS  PASS
  2       Carroll, Jada       FR Felician              25.81m     31.99m     104-11   8   
      FOUL  27.29m  25.52m  27.77m  31.99m  24.86m
  3       Parajon, Tiffany    SO Georgian Cou          29.57m     30.99m     101-08   6   
      FOUL  30.18m  30.99m  30.17m  FOUL  29.11m
  4       Abbruzzese, Sabrin  FR U. of Scienc          26.39m     29.52m      96-10   5   
      FOUL  29.52m  25.31m  26.02m  25.67m  27.23m
  5       Harrison, Alexis    JR Goldey-Beaco          26.80m     27.50m      90-03   4   
      27.50m  FOUL  FOUL  22.22m  FOUL  21.49m
  6       Leszcynski, Hannah  SO U. of Scienc          22.41m     25.61m      84-00   3   
      20.71m  25.61m  17.91m  21.61m  21.29m  18.78m
  7       Burroughs, Aaniya   SO Felician              23.70m     22.86m      75-00   2   
      22.86m  FOUL  FOUL         
  8       Cornish, Alexia     SO Goldey-Beaco          27.42m     20.97m      68-09   1   
      20.97m  FOUL  FOUL  19.78m  FOUL  19.19m
  9       Salazar, Norka      FR Caldwell              21.80m     19.14m      62-09 
      FOUL  19.14m  FOUL  16.19m  FOUL  FOUL
 10       Randolph, Sydney    FR Holy Family           22.70m     18.70m      61-04 
      18.70m  FOUL  FOUL         
 11       Hamzah, Suzanne     FR Caldwell              22.24m     18.51m      60-09 
      FOUL  FOUL  18.51m         
 --       Martin, Tiarah      SO Goldey-Beaco          22.35m       FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL         
 
                    Women - Team Rankings - 20 Events Scored
===============================================================================
    1) Georgian Court             195        2) Felician                  109.50
    3) Holy Family                105.50     3) Bloomfield                105.50
    5) Jefferson (Pa.)             83.50     6) Goldey-Beacom              46   
    7) Wilmington (Del.)           42        8) U. of Sciences             35   
    9) Caldwell                    18.50    10) Nyack                      11   
   11) Dominican (N.Y.)             1.50