5/12– Seneca vs Shawnee

LINK TO LIVE RESULTS

 
 Licensed to Tomahawk Timing - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 5/12/2021 04:41 PM
                         Seneca vs Shawnee - 5/12/2021                         
                                  Shawnee HS                                   
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 DeMarco, Dianna              Shawnee HS             12.70      12.96   3   5   
  2 Lynam, Amy                   Shawnee HS             13.30      13.20   3   3   
  3 Constantinou, Sophia         Shawnee HS             13.40      13.25   2   0.50
  3 Hill, Mia                    Seneca  HS             12.70      13.25   3   0.50
  5 Buttocovla, Emma             Seneca  HS             12.80      13.39   3 
  6 McCready, Mackenzie          Shawnee HS             13.10      13.40   3 
  7 Benzenhafer, Amanda          Seneca  HS             13.60      13.63   2 
  8 Malixi, Emmalynn             Shawnee HS             13.40      13.93   3 
  9 Mehigan, Haylee              Seneca  HS             14.20      14.06   2 
 10 Scafidi, Paige               Seneca  HS             14.30      14.17   2 
 11 Buckley, Ella                Shawnee HS             14.60      14.36   2 
 12 Clark, Elizabeth             Shawnee HS             14.40      14.52   2 
 13 Mau, Kayla                   Seneca  HS             15.30      15.95   1 
 14 Dungee, Keira                Shawnee HS             15.60      16.01   1 
 15 Schwartz, Ava                Seneca  HS             16.40      16.28   1 
 16 Deringer, Victoria           Shawnee HS             18.42      16.97   1 
 17 Morrill, Megan               Shawnee HS             17.70      18.60   1 
 
Girls 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 McCready, Mackenzie          Shawnee HS           1:01.80    1:04.58   2   5   
  2 Broderick, Morgan            Shawnee HS           1:05.10    1:07.03   2   3   
  3 Malixi, Emmalynn             Shawnee HS           1:07.20    1:07.99   2   1   
  4 Buckley, Ella                Shawnee HS           1:12.00    1:10.62   1 
  5 Wash, Kim                    Seneca  HS           1:12.00    1:10.77   1 
  6 Tedesco, Laura               Shawnee HS           1:08.80    1:11.54   2 
  7 Clark, Elizabeth             Shawnee HS           1:11.00    1:11.71   1 
 
Girls 200 Meter Run
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Lynam, Amy                   Shawnee HS             27.50      27.38   4   5   
  2 McCready, Mackenzie          Shawnee HS             27.50      27.52   4   3   
  3 DeMarco, Dianna              Shawnee HS             26.90      27.76   4   1   
  4 Constantinou, Sophia         Shawnee HS             27.87      27.78   4 
  5 Buttocovla, Emma             Seneca  HS             27.30      27.85   4 
  6 Julius, Kya                  Seneca  HS             28.40      28.50   3 
  7 Gsell, Kate                  Shawnee HS             28.80      28.66   3 
  8 Benzenhafer, Amanda          Seneca  HS             29.50      29.13   3 
  9 Mehigan, Haylee              Seneca  HS             29.40      29.81   3 
 10 Scafidi, Paige               Seneca  HS             29.80      30.21   3 
 11 Clark, Elizabeth             Shawnee HS             30.50      30.38   2 
 12 King, Katyra                 Seneca  HS             30.40      30.63   2 
 13 Butcher, Addison             Seneca  HS             31.90      31.01   2 
 14 Buckley, Ella                Shawnee HS             30.00      31.15   3 
 15 Wheeler, Danielle            Seneca  HS             31.90      31.77   2 
 16 Wash, Kim                    Seneca  HS             32.40      31.86   2 
 17 Schwartz, Ava                Seneca  HS             33.50      33.06   1 
 18 Mau, Kayla                   Seneca  HS             33.30      33.15   2 
 19 Dungee, Keira                Shawnee HS             33.60      33.80   1 
 20 Deringer, Victoria           Shawnee HS             36.80      34.96   1 
 21 Morrill, Megan               Shawnee HS             39.10      40.29   1 
 
Girls 800 Meter Run
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Birdsall, Kyra               Shawnee HS           2:31.35    2:29.76   2   5   
      1:14.18 (1:14.18)  2:29.76 (1:15.58)
  2 O'Keefe, Megan               Seneca  HS           2:34.00    2:31.06   2   3   
      1:14.41 (1:14.41)  2:31.06 (1:16.65)
  3 Grovatt, Charlee             Shawnee HS           2:31.42    2:32.45   2   1   
      1:14.82 (1:14.82)  2:32.45 (1:17.63)
  4 Anderson, Jillian            Shawnee HS           2:31.91    2:34.14   2 
      1:14.52 (1:14.52)  2:34.14 (1:19.62)
  5 Butcher, Alex                Seneca  HS           2:40.00    2:36.64   2 
      1:17.98 (1:17.98)  2:36.64 (1:18.67)
  6 Sheehan, Ryann               Shawnee HS           2:33.86    2:37.13   2 
      1:17.74 (1:17.74)  2:37.13 (1:19.39)
  7 Klouchek, Emma               Seneca  HS           2:31.34    2:37.47   2 
      1:16.71 (1:16.71)  2:37.47 (1:20.77)
  8 Healy, Caroline              Shawnee HS           2:50.69    2:43.91   1 
      1:21.96 (1:21.96)  2:43.91 (1:21.96)
  9 Fotiou, Maritza              Seneca  HS           2:50.52    2:44.60   1 
      1:21.70 (1:21.70)  2:44.60 (1:22.91)
 10 Heinemann, Elizabeth         Seneca  HS           2:43.00    2:45.09   2 
      1:21.89 (1:21.89)  2:45.09 (1:23.20)
 11 Daniels, Emma                Seneca  HS           2:48.00    2:45.97   1 
      1:21.79 (1:21.79)  2:45.97 (1:24.19)
 12 Pollock, Elizabeth           Shawnee HS           2:55.10    2:50.57   1 
      1:23.49 (1:23.49)  2:50.57 (1:27.09)
 13 Gatesman, Kalena             Shawnee HS           2:50.34    2:51.49   1 
      1:23.28 (1:23.28)  2:51.49 (1:28.21)
 14 Ko, Sarah                    Shawnee HS           2:59.00    2:59.17   1 
      1:22.66 (1:22.66)  2:59.17 (1:36.51)
 15 Yadav, Misha                 Shawnee HS           2:56.60    3:05.74   1 
      1:27.89 (1:27.89)  3:05.74 (1:37.86)
 16 McGuigan, Jessica            Shawnee HS           3:11.52    3:08.00   1 
      1:32.09 (1:32.09)  3:08.00 (1:35.91)
 17 Strachan, Elizabeth          Shawnee HS           3:13.93    3:12.66   1 
      1:31.20 (1:31.20)  3:12.66 (1:41.47)
 18 Huston, Maddy                Shawnee HS           3:17.00    3:23.56   1 
      1:38.25 (1:38.25)  3:23.56 (1:45.32)
 19 Bontrager, Marina            Shawnee HS                      3:29.35   1 
      1:39.40 (1:39.40)  3:29.35 (1:49.95)
 
Girls 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Ruona, Kate                  Shawnee HS           5:23.50    5:22.60    5   
      1:19.12 (1:19.12)  2:41.13 (1:22.02)    3:08.61 (27.48)    4:04.04 (55.43)
        4:46.56 (42.53)    5:22.60 (36.04)    6:20.89 (58.29)
  2 Klouchek, Emma               Seneca  HS           5:32.09    5:41.49    3   
      1:21.48 (1:21.48)  2:49.21 (1:27.74)  4:18.91 (1:29.70)  5:41.49 (1:22.58)
  3 Kiernan, Sydney              Shawnee HS           5:47.91    5:43.23    1   
      1:24.54 (1:24.54)  2:53.63 (1:29.09)  5:43.23 (2:49.61)
  4 Koveloski, Madison           Shawnee HS           5:37.94    5:49.87  
      1:25.57 (1:25.57)  2:55.58 (1:30.02)  4:25.04 (1:29.46)  5:49.87 (1:24.83)
  5 Hough, Lindsey               Seneca  HS           6:00.00    5:50.33  
      1:25.06 (1:25.06)  2:54.30 (1:29.24)  4:25.78 (1:31.48)  5:50.33 (1:24.56)
  6 Olson, Ashley                Shawnee HS           5:47.98    5:53.49  
      1:25.54 (1:25.54)  2:55.56 (1:30.02)  4:24.70 (1:29.15)  5:53.49 (1:28.80)
  7 Fricke, Katherine            Shawnee HS           5:53.65    5:54.14  
      1:24.59 (1:24.59)  2:54.10 (1:29.51)  4:24.72 (1:30.62)  5:54.14 (1:29.42)
  8 Hackney, Delaney             Seneca  HS           6:08.20    5:55.98  
      1:26.64 (1:26.64)  2:55.93 (1:29.30)  4:27.61 (1:31.68)  5:55.98 (1:28.37)
  9 Welusz, Kylegh               Seneca  HS           6:28.70    6:11.93  
      4:44.91 (4:44.91)  6:11.93 (1:27.02)
 10 Pellegrino, Julia            Shawnee HS           6:15.16    6:14.97  
      1:30.18 (1:30.18)  3:08.57 (1:38.40)  4:43.78 (1:35.22)  6:14.97 (1:31.19)
 11 Hickey, Meghan               Shawnee HS           6:19.39    6:15.05  
      1:30.74 (1:30.74)  3:04.98 (1:34.24)  4:40.17 (1:35.20)  6:15.05 (1:34.88)
 12 Kochanski, Sarah             Shawnee HS           6:20.00    6:20.89  
      6:20.89 (6:20.89)
 13 Tortorelli, Alexandra        Seneca  HS           6:39.00    6:26.20  
      1:36.61 (1:36.61)  3:13.27 (1:36.66)  4:54.24 (1:40.97)  6:26.20 (1:31.96)
 14 Koch, Claudia                Shawnee HS           6:23.04    6:40.87  
      6:40.87 (6:40.87)
 15 Rose, Mia                    Seneca  HS           6:56.80    6:41.57  
      1:41.74 (1:41.74)  3:24.82 (1:43.08)  5:08.57 (1:43.75)  6:41.57 (1:33.01)
 16 Caputo, Hannah               Shawnee HS           6:35.00    6:45.67  
      6:45.67 (6:45.67)
 17 Riley, Keeley                Shawnee HS           6:49.00    6:47.95  
      6:47.95 (6:47.95)
 18 Deringer, Morgan             Shawnee HS           6:30.00    6:49.17  
      1:40.42 (1:40.42)  3:24.64 (1:44.22)  5:14.04 (1:49.40)  6:49.17 (1:35.13)
 19 Borrello, Sophia             Shawnee HS           6:35.00    6:51.15  
      6:51.15 (6:51.15)
 20 Carabasi, Emily              Shawnee HS           7:14.01    6:52.38  
      6:52.38 (6:52.38)
 
Girls 3200 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Valasek, Madelyn             Shawnee HS          13:06.81   12:51.48    5   
  2 Tirico, Gianna               Seneca  HS          14:38.00   14:10.66    3   
  3 Venable, Paige               Seneca  HS          15:28.00   15:03.49    1   
 
Girls 100 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Walter, Remington            Seneca  HS             19.17      18.85    5   
  2 Welsh, Amanda                Seneca  HS             20.69      20.33    3   
  3 Johnston, Grace              Shawnee HS             19.40      20.60    1   
 
Girls 400 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Andrews, Catie               Seneca  HS           1:20.80    1:19.92   2   5   
  2 Johnston, Grace              Shawnee HS           1:21.10    1:21.56   2   3   
  3 Crozier, Julia               Shawnee HS           1:23.50    1:21.87   2   1   
  4 Walter, Remington            Seneca  HS           1:24.91    1:23.32   2 
  5 Riley, Casey                 Shawnee HS           1:39.63    1:23.68   1 
  6 Welsh, Amanda                Seneca  HS           1:25.20    1:24.17   2 
  7 Wheeler, Danielle            Seneca  HS           1:27.70    1:28.19   1 
  8 Todd, Skylar                 Seneca  HS           1:33.00    1:33.35   1 
 
Girls 4x400 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Shawnee HS  'A'                                  27:00.00    4:22.85    5   
     1) Birdsall, Kyra                  2) Constantinou, Sophia           
     3) Lynam, Amy                      4) Sheehan, Ryann                 
      1:06.21 (1:06.21)  2:13.23 (1:07.02)  3:17.73 (1:04.50)  4:22.85 (1:05.12)
  2 Seneca  HS  'A'                                   4:24.66    4:23.68  
     1) Buttocovla, Emma                2) Hough, Lindsey                 
     3) Klouchek, Emma                  4) O'Keefe, Megan                 
      1:06.53 (1:06.53)  2:13.04 (1:06.52)  3:18.46 (1:05.42)  4:23.68 (1:05.23)
 
Girls High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 DeMarco, Dianna              Shawnee HS           4-10.00    4-06.00    5   
     4-00 4-02 4-04 4-06 
        P    P    O    O 
  2 Millere, Lyndsey             Shawnee HS           4-04.00    4-04.00    3   
     4-00 4-02 4-04 4-06 
        O  XXO    O  XXX 
  3 Loreaux, Olivia              Shawnee HS           4-04.00   J4-04.00    1   
     4-00 4-02 4-04 4-06 
        O   XO  XXO  XXX 
  4 Riley, Casey                 Shawnee HS           4-06.00    4-02.00  
     4-00 4-02 4-04 
        O   XO  XXX 
 -- Schwartz, Ava                Seneca  HS                           NH  
     4-00 
      XXX 
 -- Petruska, Riley              Seneca  HS                           NH  
     4-00 
      XXX 
 
Girls Pole Vault
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Greeley, Julia               Seneca  HS          11-00.00   10-06.00    5   
     7-00 7-06 8-00 8-06 9-00 9-06 10-00 10-06 
        P    P    P    P    P    P    XO     O 
  2 Walter, Remington            Seneca  HS           8-00.00    7-06.00    3   
     7-00 7-06 8-00 
      XXO   XO  XXX 
 -- Yadav, Misha                 Shawnee HS                           NH  
     7-00 
      XXX 
 -- Kelly, Morgan                Shawnee HS                           NH  
     7-00 
      XXX 
 -- Pullen, Gabrielle            Shawnee HS                           NH  
     7-00 
      XXX 
 
Girls Long Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Lynam, Amy                   Shawnee HS          15-11.50   16-01.25    5   
      14-11  FOUL  16-01.25           
  2 Benzenhafer, Amanda          Seneca  HS          14-07.50   14-09.50    3   
      12-11  14-09.50  14-07.75         
  3 Gsell, Kate                  Shawnee HS          15-02.00   14-08.50    1   
      14-00  13-06  14-08.50         
  4 Julius, Kya                  Seneca  HS          14-03.25   14-04.00  
      13-11.75  FOUL  14-04         
  5 King, Katyra                 Seneca  HS          13-05.50   14-03.50  
      FOUL  14-03.50  13-08.50         
  6 Millere, Lyndsey             Shawnee HS          13-05.25   13-03.50  
      13-03.50  13-02.50  12-07         
  7 Cruz, Destiny                Shawnee HS          12-00.50   12-06.50  
      12-06.50  12-02  11-09         
  8 Howley, Rebecca              Shawnee HS          11-10.00   12-03.25  
      FOUL  FOUL  12-03.25         
  9 Shearer, Hailey              Seneca  HS          12-08.50   11-02.50  
      FOUL  11-02.50  FOUL         
 10 Mau, Kayla                   Seneca  HS          10-04.50   10-04.50  
      FOUL  9-06  10-04.50         
 
Girls Triple Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gsell, Kate                  Shawnee HS                     30-11.00    5   
      FOUL  30-11  28-06.50           
  2 King, Katyra                 Seneca  HS                     28-10.00    3   
      28-02.75  28-09.25  28-10         
  3 Julius, Kya                  Seneca  HS                     28-08.00    1   
      28-05  28-01.25  28-08         
  4 Pronchick, Jessica           Seneca  HS                     28-01.50  
      28-01.50  27-04  25-08.50         
  5 Millere, Lyndsey             Shawnee HS                     27-03.50  
      27-03.50  FOUL  27-03.25         
  6 Cruz, Destiny                Shawnee HS                     26-11.75  
      26-11.75  26-07.75  26-06         
  7 Howley, Rebecca              Shawnee HS                     26-06.25  
      26-06.25  FOUL  FOUL         
 -- Greeley, Julia               Seneca  HS                         FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL         
 
Girls Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Polan, Carley                Shawnee HS          31-07.00   33-08.00    5   
      31-03  33-08  FOUL         
  2 Strittmatter, Tess           Seneca  HS          33-09.25   33-05.25    3   
      32-02  33-05.25  32-07.50           
  3 Mazzatta, Aspen              Seneca  HS          27-09.50   30-04.25    1   
      30-01  29-07.50  30-04.25         
  4 McCrosson, Kathryn           Shawnee HS          24-07.00   27-05.00  
      26-02.50  27-05  27-04.50           
  5 Lemyre, Talia                Seneca  HS          26-07.00   27-02.50  
      25-08  25-00  27-02.50         
  6 Laarkamp, Mason              Seneca  HS          25-08.00   26-09.00  
      24-01.50  25-10.25  26-09         
  7 Burton, Allison              Shawnee HS                     26-06.75  
      26-06.75  25-00  24-09.25         
  8 Pronchick, Jessica           Seneca  HS          25-09.25   24-06.25  
      24-06.25  21-00.75  FOUL           
  9 Barrile, Samantha            Shawnee HS                     23-01.50  
      23-01.50  22-00.50            
 10 Polan, Nataley               Shawnee HS                     22-05.00  
      22-01  22-05  21-11         
 11 Carbone, Kelly               Seneca  HS          21-06.00   21-10.00  
      20-04.25  21-10               
 12 Rebstock, Kate               Shawnee HS                     21-03.00  
      19-08  19-10.25  21-03         
 13 Barton, Jennifer             Seneca  HS          18-07.25   19-09.00  
      19-07.25  19-09            
 14 Carter, Carly                Seneca  HS          18-03.00   19-06.00  
      19-06  18-04            
 15 Angelov, Molly               Seneca  HS          19-02.75   17-04.00  
      17-04  17-01.50            
 16 Ellis, Ava                   Shawnee HS                     16-03.00  
      16-03  16-00            
 
Girls Discus Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Polan, Carley                Shawnee HS             92-06     107-02    5   
      107-02  FOUL  91-03         
  2 Mazzatta, Aspen              Seneca  HS             98-09     100-11    3   
      92-00  100-11  92-10           
  3 McCrosson, Kathryn           Shawnee HS             77-02      93-01    1   
      73-07  93-01  87-04         
  4 Lemyre, Talia                Seneca  HS             73-11      73-10  
      73-00  FOUL  73-10         
  5 Strittmatter, Tess           Seneca  HS             87-00      69-08  
      69-08  FOUL  FOUL         
  6 Pierson, Marissa             Shawnee HS             57-01      62-01  
      62-01  58-00  47-09         
  7 Carbone, Kelly               Seneca  HS             67-06      61-09  
      58-05  61-09  FOUL         
  8 Keevey, Laura                Shawnee HS             55-01      56-09  
      56-09  FOUL            
  9 Rebstock, Kate               Shawnee HS                        55-02  
      44-01  FOUL  55-02         
 10 Moore, Kyla                  Seneca  HS          52-02.75      54-03  
      54-03  FOUL            
 11 Barton, Jennifer             Seneca  HS          53-04.50      53-10  
      51-10  FOUL  53-10         
 12 Barrile, Samantha            Shawnee HS                        52-08  
      52-08  FOUL            
 13 Castro, Marianna             Shawnee HS                        48-02  
      47-06  48-02            
 14 Ellis, Ava                   Shawnee HS                        43-00  
      38-01  43-00            
 15 Stanchina, Lauren            Seneca  HS             34-02      40-00  
      40-00  35-02            
 16 Angelov, Molly               Seneca  HS             41-10      34-00  
      34-00  FOUL            
 -- Polan, Nataley               Shawnee HS                         FOUL  
      FOUL  FOUL  FOUL         
 
Girls Javelin Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Strittmatter, Tess           Seneca  HS             75-03      89-09    5   
      83-00  81-11  89-09         
  2 Laarkamp, Mason              Seneca  HS             72-03      89-03    3   
      FOUL  77-01  89-03         
  3 Polan, Carley                Shawnee HS             88-00      74-11    1   
      74-11  61-06  FOUL         
  4 Pronchick, Jessica           Seneca  HS             75-11      72-00  
      68-00  57-05  72-00         
  5 McCrosson, Kathryn           Shawnee HS             77-00      70-06  
      69-00  68-09  70-06         
  6 Cavalieri, Kylie             Shawnee HS                        70-00  
      54-04  70-00  60-00         
  7 Castro, Marianna             Shawnee HS                        62-00  
      62-00  57-04            
  8 Burton, Allison              Shawnee HS                        61-02  
      47-09  61-02  57-10         
  9 Lemyre, Talia                Seneca  HS             63-09      60-04  
      60-04  52-00  54-01         
 10 Rebstock, Kate               Shawnee HS                        57-09  
      52-04  52-05  57-09         
 11 Sharnoff, Natasha            Shawnee HS                        48-10  
      48-10  FOUL            
 12 Bontrager, Marina            Shawnee HS                        47-09  
      47-09  43-09            
 13 Ellis, Ava                   Shawnee HS                        45-09  
      41-00  45-09            
 14 Shearer, Hailey              Seneca  HS             50-09      44-00  
      36-06  44-00  40-09         
 15 Volk, Devon                  Seneca  HS                        39-01  
      36-04  39-01               
 16 Moore, Kyla                  Seneca  HS             37-09      38-05  
      38-05  33-05            
 17 Carter, Carly                Seneca  HS          41-00.25      38-02  
      38-00  38-02            
 18 Mills, Capri                 Shawnee HS                        35-00  
      35-00  34-00            
 19 Stanchina, Lauren            Seneca  HS             36-08      27-01  
      24-05  27-01            
 
Boys 100 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Baumann, Brian               Shawnee HS             11.20      11.52   4   5   
  2 Donley, Gavin                Seneca  HS             11.40      11.70   4   3   
  3 Gsell, Dylan                 Shawnee HS             12.90      11.99   3   1   
  4 Eberman, Owen                Seneca  HS             11.90      12.15   4 
  5 Miceli, Trevor               Seneca  HS             11.80      12.26   4 
  6 Gates, Dylan                 Shawnee HS             12.94      12.53   3 
  7 Sheairs, Jason               Seneca  HS             12.30      12.56   4 
  8 Cozac, Matt                  Seneca  HS             12.70      12.75   3 
  9 Stein, William               Shawnee HS             13.90      12.79   2 
 10 King, Jason                  Seneca  HS             12.90      12.92   3 
 11 Moore, Zack                  Seneca  HS             13.20      13.34   3 
 12 McCorristin, Paul            Shawnee HS                        13.51   1 
 13 Marian, Liam                 Seneca  HS             13.50      13.75   3 
 14 Scheimreif, Carter           Seneca  HS             13.50      13.79   2 
 15 Byrne, Thomas                Shawnee HS                        13.81   1 
 16 Warren, Carson               Shawnee HS                        14.87   1 
 17 Bozarth, Owen                Seneca  HS             28.50      27.41   2 
 
Boys 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Cummings, Kevin              Shawnee HS             54.59      56.12   2   5   
  2 Traekner, Kirk               Seneca  HS             55.90      56.34   2   3   
  3 Lawson, Alex                 Seneca  HS             56.30      57.02   2   1   
  4 Fitzgerald, Matthew          Shawnee HS             56.50      57.33   2 
  5 Xenakis, William             Seneca  HS             58.20      58.68   2 
  6 Mann, Evan                   Shawnee HS             58.50      58.98   2 
  7 Kenney, Matthew              Shawnee HS           1:02.50    1:02.40   1 
  8 Sheehan, Jerome              Shawnee HS           1:00.50    1:03.02   1 
  9 Marian, Liam                 Seneca  HS           1:03.90    1:03.72   1 
 
Boys 200 Meter Run
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Donley, Gavin                Seneca  HS             23.70      23.65   3   5   
  2 Marshall, Tyler              Shawnee HS             24.10      24.35   3   3   
  3 Eberman, Owen                Seneca  HS             24.10      24.51   3   1   
  4 Curilla, Bradyn              Shawnee HS             25.50      24.91   3 
  5 Curilla, Ashton              Shawnee HS             25.80      25.16   2 
  6 Miceli, Trevor               Seneca  HS             25.50      25.31   3 
  7 Gsell, Dylan                 Shawnee HS             26.60      25.49   2 
  8 Faltas, Elijah               Shawnee HS             25.50      25.66   3 
  9 Cozac, Matt                  Seneca  HS             27.20      26.01   2 
 10 Xenakis, William             Seneca  HS             26.00      26.27   2 
 11 Sheairs, Jason               Seneca  HS             26.10      26.32   2 
 12 King, Jason                  Seneca  HS             27.60      27.03   1 
 13 Scheimreif, Carter           Seneca  HS             29.00      28.26   1 
 14 Moore, Zack                  Seneca  HS             28.40      29.00   1 
 15 Marian, Liam                 Seneca  HS             28.70      29.76   1 
 16 Warren, Carson               Shawnee HS             30.50      30.35   1 
 
Boys 800 Meter Run
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Birdsall, Robert             Shawnee HS           1:59.90    2:01.15   2   5   
          58.24 (58.24)  2:01.15 (1:02.91)
  2 Kaczur, Ryan                 Shawnee HS           2:08.50    2:12.99   2   3   
      1:02.09 (1:02.09)  2:12.99 (1:10.90)
  3 Murphy, Daniel               Shawnee HS           2:17.00    2:21.46   2   1   
      1:04.12 (1:04.12)  2:21.46 (1:17.34)
  4 Schmeid, Justin              Seneca  HS           2:31.00    2:21.47   1 
      1:12.65 (1:12.65)  2:21.47 (1:08.83)
  5 Nix, Elijah                  Shawnee HS           2:20.00    2:23.82   2 
      1:09.16 (1:09.16)  2:23.82 (1:14.66)
  6 Deroian, Armen               Shawnee HS           2:27.00    2:24.12   2 
      1:10.10 (1:10.10)  2:24.12 (1:14.03)
  7 Baughman, Lucas              Shawnee HS           2:26.28    2:24.37   2 
      1:08.18 (1:08.18)  2:24.37 (1:16.20)
  8 Hunnewell, Richard           Shawnee HS           2:21.00    2:24.79   2 
      1:09.54 (1:09.54)  2:24.79 (1:15.26)
  9 Aldakimov, Zach              Shawnee HS           2:24.00    2:26.18   2 
      1:07.35 (1:07.35)  2:26.18 (1:18.83)
 10 DiVentura, Giovanni          Seneca  HS           2:31.00    2:36.42   1 
      2:36.42 (2:36.42)
 11 Kinney, Liam                 Shawnee HS           2:40.00    2:39.44   1 
      1:21.37 (1:21.37)  2:39.44 (1:18.07)
 12 Bisconte, Nick               Seneca  HS           2:32.00    2:39.99   1 
      1:22.56 (1:22.56)  2:39.99 (1:17.43)
 13 James, Curtis                Seneca  HS           2:44.00    2:41.31   1 
      1:23.47 (1:23.47)  2:41.31 (1:17.85)
 14 Lambiase, Braden             Seneca  HS           2:36.00    2:43.41   1 
      1:23.87 (1:23.87)  2:43.41 (1:19.55)
 15 Friedman, Maxwell            Seneca  HS           2:42.00    2:48.41   1 
      1:25.13 (1:25.13)  2:48.41 (1:23.29)
 16 Rudman, Andrew               Shawnee HS           2:45.00    3:00.78   1 
      1:26.42 (1:26.42)  3:00.78 (1:34.36)
 17 Christianson, Nathan         Shawnee HS           2:55.00    3:17.53   1 
      1:36.09 (1:36.09)  3:17.53 (1:41.44)
 
Boys 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Ruona, John                  Shawnee HS           4:35.00    4:39.62    5   
      1:07.08 (1:07.08)  2:17.29 (1:10.21)  3:28.44 (1:11.16)  4:39.62 (1:11.18)
  2 Amilcare, Dominic            Seneca  HS           4:50.00    4:47.17    3   
      1:08.42 (1:08.42)  2:23.48 (1:15.06)  3:39.62 (1:16.14)  4:47.17 (1:07.56)
  3 Campagna, Alex               Shawnee HS           4:49.00    4:47.34    1   
      1:07.97 (1:07.97)  2:17.67 (1:09.70)  3:30.71 (1:13.04)  4:47.34 (1:16.63)
  4 Mackey, Eli                  Shawnee HS           4:51.00    4:49.59  
      1:08.26 (1:08.26)  2:20.92 (1:12.66)  3:37.86 (1:16.95)  4:49.59 (1:11.73)
  5 Czechowski, Ryan             Shawnee HS           5:16.23    5:07.39  
      1:09.31 (1:09.31)  2:27.32 (1:18.01)  3:48.01 (1:20.70)  5:07.39 (1:19.38)
  6 Hansen, Dylan                Shawnee HS           4:56.98    5:07.51  
      1:08.50 (1:08.50)  2:23.22 (1:14.73)  3:43.85 (1:20.63)  5:07.51 (1:23.66)
  7 Stout, Kenny                 Seneca  HS           5:15.00    5:13.54  
      1:15.46 (1:15.46)  2:37.81 (1:22.36)  3:58.85 (1:21.04)  5:13.54 (1:14.70)
  8 Keleher, Christian           Shawnee HS           5:10.00    5:34.07  
      1:14.84 (1:14.84)  2:40.55 (1:25.71)  4:08.62 (1:28.08)  5:34.07 (1:25.45)
  9 Winters, Aidan               Shawnee HS           5:50.00    5:50.37  
      1:20.70 (1:20.70)  2:52.43 (1:31.73)  4:23.75 (1:31.32)  5:50.37 (1:26.62)
 10 Rankin, Sean                 Shawnee HS           5:31.75    5:51.86  
      1:19.97 (1:19.97)  2:52.82 (1:32.85)  4:23.99 (1:31.18)  5:51.86 (1:27.87)
 11 Soares, Nicholas             Shawnee HS           6:07.73    5:54.13  
      1:21.18 (1:21.18)  2:53.44 (1:32.26)  4:24.55 (1:31.11)  5:54.13 (1:29.59)
 12 McCartney, Sean              Shawnee HS           6:25.00    6:18.30  
      1:30.39 (1:30.39)  3:10.90 (1:40.51)  4:52.10 (1:41.21)  6:18.30 (1:26.20)
 13 Adams, Chrisopher            Shawnee HS           6:25.00    6:21.34  
      1:29.41 (1:29.41)  3:08.37 (1:38.96)  4:47.39 (1:39.02)  6:21.34 (1:33.95)
 14 Campagna, Steven             Shawnee HS           7:05.00    6:49.44  
      1:36.00 (1:36.00)  3:22.99 (1:46.99)  5:10.58 (1:47.60)  6:49.44 (1:38.86)
 
Boys 3200 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Ruona, John                  Shawnee HS           9:54.17   10:58.41    5   
      1:25.44 (1:25.44)  2:50.04 (1:24.60)  4:12.84 (1:22.80)  5:37.20 (1:24.36)
      6:59.02 (1:21.83)  8:18.95 (1:19.93)  9:40.36 (1:21.41) 10:58.41 (1:18.06)
  2 Childers, Zack               Seneca  HS          11:00.00   11:11.29    3   
      1:23.60 (1:23.60)  2:44.91 (1:21.32)  4:08.08 (1:23.17)  5:34.10 (1:26.03)
      6:59.30 (1:25.21)  8:24.48 (1:25.18)  9:52.36 (1:27.88) 11:11.29 (1:18.93)
  3 Campagna, Alex               Shawnee HS          10:20.37   11:33.13    1   
      1:26.65 (1:26.65)  2:54.07 (1:27.42)  4:21.88 (1:27.82)  5:49.97 (1:28.09)
      7:18.02 (1:28.05)  8:43.17 (1:25.16) 10:08.84 (1:25.67) 11:33.13 (1:24.30)
  4 Karch, Jason                 Shawnee HS          11:30.00   11:55.03  
      1:27.20 (1:27.20)  2:54.54 (1:27.34)  4:22.38 (1:27.84)  5:50.70 (1:28.33)
      7:20.74 (1:30.04)  8:52.54 (1:31.80) 10:27.22 (1:34.69) 11:55.03 (1:27.81)
  5 Nguyen, Jack                 Shawnee HS          12:20.00   12:26.48  
      1:27.86 (1:27.86)  2:56.84 (1:28.98)  4:30.81 (1:33.97)  6:04.95 (1:34.15)
      7:41.96 (1:37.01)  9:18.81 (1:36.86) 10:56.61 (1:37.80) 12:26.48 (1:29.87)
 
Boys 110 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Swain, Josh                  Seneca  HS             16.41      16.48    5   
  2 Portley, Jarett              Shawnee HS             19.21      18.03    3   
  3 Wagner, Nick                 Shawnee HS             17.99      20.56    1   
  4 Cutts, Mason                 Seneca  HS             20.95      20.63  
  5 Gates-Clark, Mark            Seneca  HS             20.46      20.71  
  6 Cutts, Ethan                 Seneca  HS             21.78      21.58  
 
Boys 400 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Swain, Josh                  Seneca  HS           1:01.68    1:02.39    5   
  2 Wagner, Nick                 Shawnee HS           1:02.17    1:04.42    3   
  3 Cutts, Ethan                 Seneca  HS           1:06.97    1:04.87    1   
  4 Portley, Jarett              Shawnee HS           1:03.00    1:05.40  
  5 Gates-Clark, Mark            Seneca  HS           1:07.96    1:08.66  
  6 Cutts, Mason                 Seneca  HS           1:11.07    1:10.70  
 
Boys 4x400 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Shawnee HS  'A'                                   3:36.00    3:42.74    5   
          56.35 (56.35)    1:51.85 (55.50)    2:48.46 (56.62)    3:42.74 (54.29)
  2 Shawnee HS  'B'                                   3:50.00    4:02.92  
      1:00.30 (1:00.30)  2:01.64 (1:01.35)  3:02.84 (1:01.20)  4:02.92 (1:00.09)
  3 Seneca  HS  'A'                                              4:08.13  
     1) Amilcare, Dominic               2) Stout, Kenny                   
     3) Traekner, Kirk                  4) Moore, Zack                    
          59.89 (59.89)  2:00.86 (1:00.97)  3:00.92 (1:00.06)  4:08.13 (1:07.22)
  4 Shawnee HS  'C'                                   3:58.00    4:13.37  
      1:02.37 (1:02.37)  2:07.62 (1:05.25)  3:13.22 (1:05.60)  4:13.37 (1:00.15)
  5 Seneca  HS  'B'                                              4:25.06  
     1) Lambiase, Braden                2) James, Curtis                  
     3) DiVentura, Giovanni             4) Schmeid, Justin                
      1:09.02 (1:09.02)  2:14.77 (1:05.76)  3:23.47 (1:08.70)  4:25.06 (1:01.60)
 
Boys High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Sheairs, Jason               Seneca  HS           5-04.00    5-06.00    5   
     5-00 5-02 5-04 5-06 5-08 
        O  XXO  XXO   XO  XXX 
 -- King, Jason                  Seneca  HS           5-00.00         NH  
     5-00 
      XXX 
 -- Eberman, Owen                Seneca  HS           5-04.00         NH  
     5-00 5-02 
        P  XXX 
 -- Jones, Logan                 Shawnee HS                           NH  
     5-00 
      XXX 
 
Boys Pole Vault
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Sheairs, Jason               Seneca  HS           7-06.00    7-06.00    5   
     7-00 7-06 8-00 
        O    O  XXX 
  2 Bisconte, Nick               Seneca  HS           7-00.00   J7-06.00    3   
     7-00 7-06 8-00 
       XO    O  XXX 
  3 Gates-Clark, Mark            Seneca  HS           7-00.00    7-00.00    1   
     7-00 7-06 
        O  XXX 
 -- Sauler, Kyle                 Shawnee HS           7-00.00         NH  
     7-00 
      XXX 
 -- Jones, Logan                 Shawnee HS                           NH  
     7-00 
      XXX 
 
Boys Long Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Eberman, Owen                Seneca  HS          18-07.50   19-01.50    5   
      19-01.50  18-06.50               
  2 Swain, Josh                  Seneca  HS          17-08.50   17-04.00    3   
      FOUL  FOUL  17-04         
  3 Stein, William               Shawnee HS          15-02.50   16-06.50    1   
      FOUL  FOUL  16-06.50         
  4 Gsell, Dylan                 Shawnee HS          15-00.00   16-01.00  
      16-01  15-03  15-05.25         
  5 Curilla, Bradyn              Shawnee HS          14-00.00   15-06.00  
      15-04  15-04.50  15-06         
  6 Marian, Liam                 Seneca  HS          14-07.00   15-03.00  
      14-11.25  14-10.25  15-03         
  7 Curilla, Ashton              Shawnee HS          14-00.00   15-01.25  
      14-10.25  FOUL  15-01.25         
  8 King, Jason                  Seneca  HS          14-05.00   14-07.00  
      FOUL  FOUL  14-07         
  9 McCorristin, Paul            Shawnee HS                     14-06.50  
      14-06.50  14-04.25  14-00.75         
 10 Saul, Aidan                  Shawnee HS                     14-03.00  
      13-06.50  14-03  FOUL         
 11 Cutts, Mason                 Seneca  HS          16-01.00   14-01.50  
      13-02  13-10  14-01.50         
 12 Moore, Zack                  Seneca  HS          12-06.00   13-11.00  
      13-02  13-11  13-07.50         
 13 Byrne, Thomas                Shawnee HS                     13-04.00  
      13-04  12-10.50  13-03.25         
 14 Warren, Carson               Shawnee HS          11-00.00   12-06.75  
      11-10  12-06.75  FOUL         
 
Boys Triple Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Swain, Josh                  Seneca  HS          35-07.00   36-07.00    5   
      36-07  FOUL  34-07           
  2 Gates, Dylan                 Shawnee HS          35-00.00   34-07.50    3   
      FOUL  FOUL  34-07.50         
  3 Xenakis, William             Seneca  HS          32-09.00   33-08.50    1   
      33-08.50  32-10.50  32-00.50         
  4 Cutts, Ethan                 Seneca  HS          30-08.00   31-05.00  
      31-05  30-00.75  31-02.75         
 
Boys Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Stoughton, Michael           Shawnee HS          35-03.00   37-09.50    5   
      36-04.25  35-09  37-09.50         
  2 Schneider, Truman            Seneca  HS          35-08.75   36-05.25    3   
      35-04.50  36-05.25  35-08.75         
  3 Emerle, Daniel               Shawnee HS                     35-08.25    1   
      34-07.50  35-08.25  FOUL         
  4 Volkerijk, Alex              Shawnee HS          38-02.00   35-03.00  
      33-07.50  35-03  FOUL           
  5 Besser, Tom                  Seneca  HS          31-00.00   32-04.00  
      31-01  31-08  32-04         
  6 Gerber, Brian                Shawnee HS                     31-04.00  
      29-00  31-04  28-05.50         
  7 Foulk, Evan                  Seneca  HS          28-03.00   31-01.75  
      29-10  31-01.75            
  8 Klenk, Adam                  Seneca  HS          35-06.00   31-00.50  
      31-00.50  31-00.50  29-08.50         
  9 Foster, Jonathan             Seneca  HS          34-00.00   29-08.50  
      29-03  29-08.50  29-07         
 10 Cherubino, Nick              Seneca  HS          26-04.00   29-03.00  
      27-06.50  29-03            
 11 Stoughton, Sean              Shawnee HS                     29-00.75  
      28-05.50  28-02.50  29-00.75         
 12 Cosper, Andrew               Seneca  HS          29-00.00   28-02.00  
      26-05  28-02  FOUL         
 13 Garron, Mitch                Seneca  HS          28-04.00   26-07.25  
      26-07.25  25-09.25            
 14 Welsh, Jack                  Shawnee HS                     25-04.75  
      25-04.75  24-10            
 15 Gudknecht, Tanner            Shawnee HS                     25-03.00  
      24-03.50  25-03            
 
Boys Discus Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Klenk, Adam                  Seneca  HS            109-09     121-08    5   
      121-08  115-06  108-00           
  2 Foster, Jonathan             Seneca  HS             85-02      85-11    3   
      85-07  85-11  83-00         
  3 Cappello, Andrew             Shawnee HS             65-10      85-08    1   
      77-04  85-08  76-01         
  4 Schneider, Truman            Seneca  HS             91-05      84-00  
      FOUL  73-07  84-00         
  5 Emerle, Daniel               Shawnee HS                        83-08  
      81-11  79-04  83-08         
  6 Volkerijk, Alex              Shawnee HS                        80-02  
      80-02  FOUL  77-03         
  7 Garron, Mitch                Seneca  HS             77-05      79-03  
      79-03  78-07  FOUL         
  8 Foulk, Evan                  Seneca  HS             71-07      75-05  
      75-05  73-00            
  9 Gudknecht, Tyler             Shawnee HS                        74-10  
      74-10  68-05  65-03         
 10 Cosper, Andrew               Seneca  HS             71-07      70-07  
      70-07  FOUL  65-03         
 11 Boesch, Julian               Shawnee HS                        60-02  
      60-02  54-07  59-05         
 12 Cherubino, Nick              Seneca  HS             49-06      59-07  
      59-07  FOUL            
 13 Cappello, Nicholas           Shawnee HS                        59-03  
      57-07  59-03            
 14 Cappello, Alex               Shawnee HS             44-00      56-11  
      56-11  55-05            
 15 Besser, Tom                  Seneca  HS             62-00      52-07  
      52-07  FOUL            
 16 Ryan, Payton                 Seneca  HS             28-00      25-02  
      21-04  25-02            
 
Boys Javelin Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Schoemer, Chris              Seneca  HS            143-02     144-05    5   
      130-10  144-05  137-08         
  2 Minnium, Mason               Shawnee HS            130-11     141-07    3   
      141-07  127-00  130-00           
  3 Klenk, Adam                  Seneca  HS            156-00     133-00    1   
      124-05  130-08  133-00           
  4 Gates, Cody                  Shawnee HS             91-05     111-00  
      97-04  111-00  101-09         
  5 Goldman, Jacob               Shawnee HS                        95-01  
      78-03  95-01  82-08         
  6 Foster, Jonathan             Seneca  HS             96-00      88-02  
      87-06  87-02  88-02         
  7 Cosper, Andrew               Seneca  HS             92-09      84-10  
      72-06  84-10  82-09         
  8 Emerle, Daniel               Shawnee HS                        82-11  
      73-03  81-09  82-11         
  9 Polaski, Brennen             Shawnee HS                        78-10  
      77-10  68-04  78-10         
 10 Donnheimer, Jamie            Shawnee HS                        76-08  
      76-08  75-09            
 11 Foulk, Evan                  Seneca  HS             79-00      71-11  
      71-11  FOUL  FOUL         
 12 Simons, Timothy              Shawnee HS                        67-10  
      58-06  67-10            
 13 Soares, Armando              Shawnee HS                        56-04  
      47-02  56-04            
 14 Ryan, Payton                 Seneca  HS             33-05      41-00  
      34-08  41-00            
 
                    Women - Team Rankings - 16 Events Scored
===============================================================================
    1) Shawnee HS                  85.50     2) Seneca  HS                 53.50
 
                    Men - Team Rankings - 16 Events Scored
===============================================================================
    1) Seneca  HS                  75        2) Shawnee HS                 61