5/10– Cape May County Championshps

Licensed to Tomahawk Timing - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 5/10/2019 08:28 PM
                   Cape May County Championships - 5/10/2019                   
                                 Ocean City HS                                 
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#
============================================================================
Finals
  1 Gresham, Sophia              Ocean City H           12.75      13.08   3 
  2 Gereaghty, Megan             Ocean City H           13.57      13.55   3 
  3 Magill, Taylor               Lower Cape M           13.80      13.76   3 
  4 Green, Hannah                Middle Towns           12.70      14.10   3 
  5 Lynch, Madeline              Lower Cape M           14.65      14.16   2 
  6 Anderson, Safiya             Middle Towns           14.06      14.31   3 
  7 Wiltshire, Allison           Ocean City H           13.80      14.43   3 
  8 Rodriguez, Leonor            Middle Towns           15.17      14.57   2 
  9 Casiello, Kimmy              Wildwood Cat           14.80      14.73   2 
 10 Juarez, Jessica              Wildwood HS            15.60      15.79   1 
 11 Belansen, Julia              Wildwood Cat           14.90      15.86   2 
 12 Squillace, Charlotte         Wildwood Cat           16.30      16.54   1 
 13 Pappas, Alexis               Wildwood HS            15.20      17.08   1 
 
Girls 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Gresham, Sophia              Ocean City H           26.99      27.33   3 
  2 Troxel, Aila                 Ocean City H           27.98      28.61   3 
  3 Magill, Taylor               Lower Cape M           29.00      28.87   3 
  4 Anderson, Safiya             Middle Towns           29.58      29.46   2 
  5 Levai, Samantha              Ocean City H           29.40      29.62   3 
  6 Green, Hannah                Middle Towns           29.30      29.99   3 
  7 Lynch, Madeline              Lower Cape M           29.34      30.05   3 
  8 Rogers, Jersey               Wildwood Cat           29.51      30.74   2 
  9 Casiello, Kimmy              Wildwood Cat           31.00      30.92   2 
 10 Ayala, Gia                   Middle Towns           31.70      31.35   2 
 11 Caso, Mia                    Wildwood Cat           32.60      32.61   1 
 12 Juarez, Jessica              Wildwood HS            34.00      33.80   1 
 13 Pappas, Alexis               Wildwood HS            34.15      36.02   1 
 
Girls 400 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Hanlon, Erin                 Ocean City H         1:00.40      59.10   2 
  2 Phillips, Keira              Middle Towns         1:01.59    1:00.97   2 
  3 Burke, Grace                 Ocean City H         1:01.54    1:03.02   2 
  4 Halbruner, Maggie            Ocean City H         1:03.69    1:03.68   2 
  5 Orlowicz, Gwen               Wildwood Cat         1:06.80    1:05.30   2 
  6 Magill, Taylor               Lower Cape M         1:07.00    1:07.68   2 
  7 Walker, Xiomara              Wildwood Cat         1:07.90    1:08.55   1 
  8 Wagner, Alyssa               Lower Cape M         1:08.23    1:10.25   1 
  9 Sorensen, Ava                Wildwood Cat         1:18.20    1:17.69   1 
 
Girls 800 Meter Run
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Adams, Christina             Lower Cape M         2:25.00    2:27.08  
      1:13.09 (1:13.09)  2:27.08 (1:13.99)
  2 McLees, Casey                Ocean City H         2:33.00    2:27.29  
      1:12.23 (1:12.23)  2:27.29 (1:15.07)
  3 White, Kelsey                Ocean City H         2:33.17    2:33.00  
      1:12.72 (1:12.72)  2:33.00 (1:20.29)
  4 Osborne, Joelle              Wildwood Cat         2:33.90    2:33.41  
      1:16.45 (1:16.45)  2:33.41 (1:16.96)
  5 Phillips, Keira              Middle Towns         2:30.92    2:39.14  
      1:16.11 (1:16.11)  2:39.14 (1:23.03)
  6 McDonnell, Tanis             Ocean City H         2:43.26    2:41.73  
      2:41.73 (2:41.73)
  7 Andress, Samantha            Wildwood Cat         2:46.40    2:42.55  
      2:42.55 (2:42.55)
  8 Hess, Emily                  Middle Towns         2:38.01    2:52.15  
      1:25.12 (1:25.12)  2:52.15 (1:27.04)
  9 Sorensen, Lauren             Wildwood Cat         2:52.00    2:57.55  
      2:57.55 (2:57.55)
 10 Bond, Eleanor                Middle Towns         3:00.30    3:01.17  
      1:26.52 (1:26.52)  3:01.17 (1:34.66)
 11 Fuelner, Mia                 Lower Cape M         3:18.00    3:06.69  
      1:30.94 (1:30.94)  3:06.69 (1:35.76)
 12 Hobbs, Abby                  Lower Cape M         3:20.00    3:10.58  
      1:31.68 (1:31.68)  3:10.58 (1:38.91)
 
Girls 1600 Meter Run
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 McLees, Casey                Ocean City H         5:18.17    5:27.23  
      1:16.49 (1:16.49)  2:39.56 (1:23.07)  4:04.37 (1:24.82)  5:27.23 (1:22.87)
  2 Farr, Brooke                 Ocean City H         5:40.46    5:44.53  
      1:19.66 (1:19.66)  2:46.99 (1:27.33)  4:16.15 (1:29.16)  5:44.53 (1:28.39)
  3 Sardy, Emma                  Ocean City H         5:47.98    5:49.12  
      1:19.94 (1:19.94)  2:47.28 (1:27.35)  4:17.80 (1:30.52)  5:49.12 (1:31.33)
  4 Andress, Samantha            Wildwood Cat         6:02.90    5:57.26  
      1:26.25 (1:26.25)  2:59.63 (1:33.38)  4:33.04 (1:33.42)  5:57.26 (1:24.23)
  5 McCracken, Maddie            Wildwood HS          5:34.69    6:01.40  
      1:19.66 (1:19.66)     1:20.90 (1.24)  2:50.59 (1:29.70)  4:26.36 (1:35.77)
      6:01.40 (1:35.04)
  6 Hess, Emily                  Middle Towns         5:51.73    6:04.06  
      1:24.35 (1:24.35)  2:58.48 (1:34.13)  4:34.42 (1:35.94)  6:04.06 (1:29.65)
  7 Sorensen, Lauren             Wildwood Cat         6:08.40    6:09.58  
      1:26.27 (1:26.27)  6:09.58 (4:43.32)
  8 Sparta, Haley                Middle Towns         6:20.91    6:27.70  
      1:29.70 (1:29.70)  3:08.75 (1:39.06)  4:53.39 (1:44.64)  6:27.70 (1:34.32)
  9 McIlhenney, Ella             Wildwood Cat         6:50.40    6:31.92  
      6:31.92 (6:31.92)
 10 Haring, Maddie               Middle Towns         6:44.12    6:54.58  
      1:31.58 (1:31.58)  3:21.05 (1:49.47)  5:13.75 (1:52.71)  6:54.58 (1:40.84)
 11 Mohr, Haley                  Lower Cape M         6:20.00    6:59.28  
      1:31.40 (1:31.40)  3:21.43 (1:50.03)  5:14.19 (1:52.77)  6:59.28 (1:45.09)
 
Girls 3200 Meter Run
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Farr, Brooke                 Ocean City H        12:32.37   12:30.68  
      1:26.32 (1:26.32)  2:59.33 (1:33.02)  4:31.81 (1:32.49)  6:06.58 (1:34.78)
      7:43.00 (1:36.42)  9:20.12 (1:37.12) 10:57.31 (1:37.20) 12:30.68 (1:33.37)
  2 Padula, Issy                 Ocean City H        13:17.21   12:57.22  
      1:29.67 (1:29.67)  3:07.75 (1:38.08)  4:47.15 (1:39.41)  6:27.41 (1:40.27)
      8:08.71 (1:41.30)  9:50.50 (1:41.80) 11:27.71 (1:37.21) 12:57.22 (1:29.52)
  3 Peters, Sophie               Wildwood Cat        13:08.00   12:59.53  
      1:29.99 (1:29.99)  3:08.03 (1:38.05)  4:47.33 (1:39.30)  6:27.45 (1:40.13)
      8:08.72 (1:41.27)  9:50.32 (1:41.60) 11:27.42 (1:37.11) 12:59.53 (1:32.12)
  4 Sparta, Haley                Middle Towns        14:06.35   14:20.64  
      1:33.41 (1:33.41)  3:15.97 (1:42.57)  5:03.53 (1:47.57)  6:54.49 (1:50.96)
      8:46.29 (1:51.81) 10:39.60 (1:53.31) 12:34.20 (1:54.61) 14:20.64 (1:46.45)
  5 Haring, Maddie               Middle Towns        16:06.96   15:05.31  
      1:43.98 (1:43.98)  3:30.96 (1:46.99)  5:19.51 (1:48.55)  7:13.51 (1:54.01)
      9:16.26 (2:02.75) 11:20.75 (2:04.50) 13:21.97 (2:01.23) 15:05.31 (1:43.34)
  6 Risko, Julia                 Middle Towns                   15:05.85  
      1:35.97 (1:35.97)  3:24.44 (1:48.47)  5:17.77 (1:53.34)  7:14.58 (1:56.82)
      9:17.02 (2:02.44) 11:21.27 (2:04.26) 13:22.41 (2:01.15) 15:05.85 (1:43.45)
  7 Cruz, Diana                  Wildwood Cat        17:08.50   16:13.72  
      1:45.99 (1:45.99)  3:41.87 (1:55.88)  5:42.85 (2:00.98)  7:45.78 (2:02.94)
      9:50.88 (2:05.11) 12:00.51 (2:09.63) 14:10.48 (2:09.97) 16:13.72 (2:03.25)
  8 Wong, Leilani                Wildwood Cat        16:33.00   16:57.82  
      1:45.86 (1:45.86)  3:42.33 (1:56.47)  5:44.25 (2:01.93)  7:55.38 (2:11.13)
     10:11.58 (2:16.21) 12:29.37 (2:17.80) 14:43.75 (2:14.38) 16:57.82 (2:14.07)
 
Girls 100 Meter Hurdles
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Matura, Mackenzie            Ocean City H           16.18      16.48   2 
  2 Pierce, Ava                  Lower Cape M           17.08      17.33   2 
  3 Krier, Morgan                Ocean City H           16.70      17.59   2 
  4 Burgos, Sarah                Ocean City H           17.30      17.94   2 
  5 Brown, Keyana                Middle Towns           17.60      17.96   2 
  6 Lafferty, Koryn              Lower Cape M           18.92      18.06   2 
  7 Jacqueline, Roan             Wildwood Cat           19.00      19.55   1 
  8 Johnson, Carli               Wildwood Cat           19.30      19.73   1 
  9 Oliver, Camryn               Middle Towns                      20.32   1 
 10 Beaulieu, Caitlin            Wildwood Cat           21.90      21.19   1 
 11 Dales, Violet                Lower Cape M           19.90      21.39   1 
 
Girls 400 Meter Hurdles
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Phillips, Keira              Middle Towns         1:10.51    1:07.47   2 
  2 Osborne, Joelle              Wildwood Cat         1:10.70    1:10.21   2 
  3 Matura, Mackenzie            Ocean City H         1:10.76    1:10.29   2 
  4 Bennett, Abigail             Ocean City H         1:11.70    1:12.78   2 
  5 Gray-Rivera, Alyia           Wildwood Cat         1:12.80    1:14.92   2 
  6 Wagner, Alyssa               Lower Cape M         1:21.85    1:16.43   1 
  7 Krier, Morgan                Ocean City H         1:12.88    1:16.54   2 
  8 Robb, Delaney                Wildwood Cat         1:20.50    1:18.04   1 
  9 Bond, Eleanor                Middle Towns         1:26.96    1:24.29   1 
 10 Hobbs, Abby                  Lower Cape M         1:24.46    1:29.10   1 
 11 Cruzan, Samantha             Lower Cape M         1:26.37    1:31.13   1 
 
Girls 4x400 Meter Relay
=========================================================================
    School                                               Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Ocean City HS  'A'                                4:12.46    4:11.03  
     1) Burke, Grace                    2) Halbruner, Maggie              
     3) Gereaghty, Megan                4) Hanlon, Erin                   
      1:02.95 (1:02.95)  2:06.47 (1:03.52)  3:10.95 (1:04.48)  4:11.03 (1:00.09)
  2 Wildwood Catholic HS  'A'                         4:27.00    4:24.88  
     1) Gray-Rivera, Alyia              2) Walker, Xiomara                
     3) Orlowicz, Gwen                  4) Osborne, Joelle                
      1:07.24 (1:07.24)  2:14.37 (1:07.14)  3:20.40 (1:06.04)  4:24.88 (1:04.48)
  3 Lower Cape May Regional HS  'A'                              4:37.15  
     1) Wagner, Alyssa                  2) Lafferty, Koryn                
     3) Magill, Taylor                  4) Adams, Christina               
      1:10.91 (1:10.91)  2:19.56 (1:08.65)  3:28.52 (1:08.97)  4:37.15 (1:08.63)
 
Girls High Jump
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Sacco, Emma                  Ocean City H         5-02.00    5-00.00  
     4-00 4-02 4-04 4-06 4-08 4-10 5-00 5-03 
        P    P    P    P   XO   XO    O  XXX 
  2 Kelleher, Hannah             Lower Cape M         4-08.00    4-08.00  
     4-00 4-02 4-04 4-06 4-08 4-10 
        O    O    O    O  XXO  XXX 
  3 Greenwood, Karen             Ocean City H         4-10.00    4-06.00  
     4-00 4-02 4-04 4-06 4-08 
        O    O    O    O  XXX 
  4 Sutter, Megan                Ocean City H         4-06.00   J4-06.00  
     4-00 4-02 4-04 4-06 4-08 
        O    O    O   XO  XXX 
  4 Sparta, Haley                Middle Towns         4-06.00   J4-06.00  
     4-00 4-02 4-04 4-06 4-08 
        O    O    O   XO  XXX 
  4 Pierce, Ava                  Lower Cape M         4-10.00   J4-06.00  
     4-00 4-02 4-04 4-06 4-08 
        O    O    O   XO  XXX 
  7 Simonsen, Katya              Lower Cape M         4-08.00   J4-06.00  
     4-00 4-02 4-04 4-06 4-08 
        O    O    O  XXO  XXX 
 
Girls Pole Vault
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Bostard, Abri                Middle Towns         9-00.00    8-06.00  
     6-00 6-06 7-00 7-06 8-00 8-06 9-00 
        P    P    P    P    O    O  XXX 
  2 Chisholm, Kamryn             Ocean City H         8-00.00    8-00.00  
     6-00 6-06 7-00 7-06 8-00 8-06 
        P    O    O    O  XXO  XXX 
  3 Lemma, Briar Rose            Middle Towns         9-00.00    7-06.00  
     6-00 6-06 7-00 7-06 8-00 
        P    P    O    O  XXX 
  3 Stewart, Birdie              Ocean City H         8-00.00    7-06.00  
     6-00 6-06 7-00 7-06 8-00 
        P    P    O    O  XXX 
  5 Berrodin, Amanda             Middle Towns         7-06.00    7-00.00  
     6-00 6-06 7-00 7-06 
        P    O    O  XXX 
  6 Roop, Lauren                 Ocean City H         7-06.00    6-06.00  
     6-00 6-06 7-00 
        O    O  XXX 
 
Girls Long Jump
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Gresham, Sophia              Ocean City H        18-02.00   17-00.25  
      13-06.50  16-06.25  17-00.25           
  2 Lafferty, Koryn              Lower Cape M        14-02.00   16-02.00  
      15-01.25  15-04.50  16-02         
  3 Matura, Mackenzie            Ocean City H        16-00.00   15-10.50  
      15-05  FOUL  15-10.50         
  4 McKeown, Hailey              Lower Cape M        14-08.75   15-09.50  
      FOUL  15-09.50  FOUL         
  5 Sacco, Emma                  Ocean City H        16-04.75   15-07.00  
      15-07  15-06.25  15-03.50         
  6 Pierce, Ava                  Lower Cape M        15-06.50   15-03.00  
      13-10.75  15-03  14-08.75         
  7 Gray-Rivera, Alyia           Wildwood Cat        14-00.50   14-10.00  
      14-05  14-09.75  14-10         
  8 Rogers, Jersey               Wildwood Cat        14-08.75   13-08.00  
      13-06  13-08  13-06         
  8 Johnson, Carli               Wildwood Cat        13-05.25   13-08.00  
      13-08  12-10  13-04.75         
 10 Meltzer, Marlaina            Middle Towns        11-00.00   11-11.00  
      11-11  FOUL  11-08         
 11 Rodriguez, Leonor            Middle Towns                   11-10.00  
      11-03.75  11-05  11-10         
 12 Ayala, Gia                   Middle Towns                   10-09.00  
      10-09  FOUL  10-05.50         
 
Girls Triple Jump
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Sacco, Emma                  Ocean City H        34-05.50   34-06.00  
      32-09.75  33-09  34-06         
  2 Pierce, Ava                  Lower Cape M        30-08.50   32-07.50  
      31-10.75  29-09.25  32-07.50         
  3 McKeown, Hailey              Lower Cape M        31-05.50   32-03.25  
      32-01.75  32-03.25  31-07.75         
  4 Carey, Stephanie             Ocean City H        33-00.50   32-01.25  
      FOUL  29-04.75  32-01.25         
  5 Lafferty, Koryn              Lower Cape M        30-10.75   31-07.25  
      31-07.25  31-04  30-07         
  6 Jacqueline, Roan             Wildwood Cat                   28-06.50  
      28-02.50  28-06.50  27-10.50         
  7 Mulloy, Amara                Ocean City H        27-08.00   27-09.50  
      27-04  27-09.50  FOUL         
  8 Inderwies, LaraJo            Wildwood Cat                   27-01.00  
      27-01  25-07.75  25-03.50         
  9 Meltzer, Marlaina            Middle Towns        25-07.75   26-10.50  
      26-08.50  26-01.75  26-10.50         
 10 Rodriguez, Leonor            Middle Towns                   25-08.25  
      FOUL  25-04  25-08.25         
 11 Ayala, Gia                   Middle Towns        25-03.50   24-03.75  
      FOUL  24-03.75  FOUL         
 
Girls Shot Put
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Dufault, Joelle              Lower Cape M        30-10.50   29-09.00  
      26-03.50  26-04.50  29-09           
  2 Beachaump, Daesha            Ocean City H        27-03.25   28-02.00  
      26-01.50  26-07.50  28-02         
  3 Majors, Madison              Ocean City H        28-05.75   27-04.75  
      27-04.75  FOUL  FOUL         
  4 Simonsen, Katya              Lower Cape M        28-04.50   26-11.75  
      25-00.50  24-10.50  26-11.75         
  5 Kiyimba, Nasuna              Middle Towns        24-10.00   25-08.75  
      25-01.50  23-05.50  25-08.75         
  6 Allen, Amanda                Ocean City H        27-11.25   25-04.50  
      25-04.50  FOUL  FOUL         
  7 Shelton, Laila               Middle Towns        26-06.50   23-07.75  
      21-11  23-03.50  23-07.75         
  8 Zoltowski, Natalya           Middle Towns        25-11.75   22-04.50  
      FOUL  22-04.50  20-07.50         
  9 Dales, Violet                Lower Cape M        26-02.50   20-09.50  
      FOUL  FOUL  20-09.50         
 
Girls Discus Throw
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Dice, Joni                   Ocean City H           92-03      83-08  
      68-04  77-01  83-08           
  2 Desch, Aine                  Ocean City H           78-09      82-04  
      78-11  81-05  82-04         
  3 Dufault, Joelle              Lower Cape M        70-09.50      80-06  
      73-09  80-06  79-02         
  4 Knopp, Julia                 Ocean City H           81-06      76-04  
      76-04  76-04  FOUL         
  5 Mallett, Julia               Middle Towns        71-01.50      72-03  
      72-03  71-03  FOUL         
  6 Nalbone, Lexie               Lower Cape M           71-10      67-06  
      FOUL  67-06  59-05         
  7 Howatt, Amber                Middle Towns                      62-07  
      FOUL  FOUL  62-07           
  8 Elisano, Ava                 Middle Towns                      61-05  
      61-05  FOUL  FOUL           
  9 Kelleher, Sophia             Lower Cape M           74-02      56-07  
      56-07  FOUL  FOUL           
 
Girls Javelin Throw
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Adams, Christina             Lower Cape M          113-06     109-07  
      FOUL  109-07  105-06           
  2 Allen, Amanda                Ocean City H          107-08     100-04  
      97-08  100-04  97-08         
  3 Ludman, Dakota               Middle Towns          101-01      94-11  
      64-04  56-05  94-11         
  4 Phelps, Jade                 Ocean City H           93-01      84-08  
      76-08  72-11  84-08         
  5 Handley, Reghan              Ocean City H           81-08      79-02  
      79-02  75-05  77-11         
  6 Gerhard, Shea                Middle Towns           78-02      79-01  
      69-10  73-02  79-01         
  7 Wilson, Lilie                Lower Cape M                      73-03  
      62-05  FOUL  73-03         
  8 Donohue, Bridget             Middle Towns           72-11      72-03  
      72-03  68-08  64-10         
  9 Fields, Jiana                Wildwood Cat           59-09      65-10  
      65-10  59-04  57-07         
 10 Kelleher, Hannah             Lower Cape M           62-04      57-11  
      57-11  53-05  50-06         
 11 Pappas, Alexis               Wildwood HS            59-03      55-01  
      54-09  55-01  50-10         
 12 Tlayoa, Wendy                Wildwood HS            49-09      46-07  
      44-03  46-07  44-07         
 
Boys 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 King, Kevin                  Ocean City H           11.00      11.62   2 
  2 Lamar, Darion                Lower Cape M           11.06      11.74   2 
  3 Tocci-Rogers, Jaden          Ocean City H           11.30      11.86   2 
  4 Zielinski, Andrew            Wildwood HS            11.60      11.92   2 
  5 Mitchell, Greg               Wildwood HS            11.70      12.01   2 
  6 Brown, Tarelle               Ocean City H           11.90      12.13   1 
  7 Munzing, Devan               Middle Towns           11.70      12.21   2 
  8 Gentile, Anthony             Lower Cape M           12.30      12.25   1 
  9 Miles, Diante                Wildwood HS            12.70      12.38   1 
 10 Bethel, Elijah               Lower Cape M           12.50      12.72   1 
 11 Walker, Lonnel               Middle Towns           11.90      12.79   1 
 12 Killian, Alick               Middle Towns           13.10      13.38   1 
 
Boys 200 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Zielinski, Andrew            Wildwood HS            23.50      24.03   3 
  2 Lamar, Darion                Lower Cape M           24.10      24.08   3 
  3 Lamb, Eric                   Middle Towns           24.50      24.33   2 
  4 Mitchell, Greg               Wildwood HS            24.70      24.45   2 
  5 Munzing, Devan               Middle Towns           24.50      24.66   3 
  6 Souto, Henry                 Ocean City H           24.30      24.79   3 
  7 Cochran, Elijah              Ocean City H           24.10      24.90   3 
  8 Gentile, Anthony             Lower Cape M           24.60      25.31   2 
  9 Walker, Lonnel               Middle Towns           24.90      25.35   2 
 10 Hannah, Jason                Wildwood HS            25.10      25.53   1 
 11 Jackson, Elijah              Lower Cape M           24.50      25.54   3 
 12 Martinez, Armando            Ocean City H           25.70      25.85   1 
 13 Bethel, Elijah               Lower Cape M           26.30      26.88   1 
 
Boys 400 Meter Dash
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Jackson, Elijah              Lower Cape M           54.70      54.50   2 
  2 Haas, Carson                 Middle Towns           58.40      54.61   2 
  3 Reid, Aidan                  Ocean City H           56.10      55.31   2 
  4 Salugta, Gianluca            Ocean City H           55.00      55.97   2 
  5 Hutchinson, Josh             Ocean City H           55.60      57.38   2 
  6 Hannah, Jason                Wildwood HS          1:00.00    1:00.18   1 
  7 Garcia, Pedro                Wildwood HS          1:05.00    1:06.62   1 
  8 Fynes, Seamus                Wildwood HS          1:03.72    1:07.02   1 
 
Boys 800 Meter Run
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kramer, Luke                 Ocean City H         2:01.80    2:04.24  
      1:03.57 (1:03.57)  2:04.24 (1:00.68)
  2 Zaccaria, Leo                Wildwood HS          2:04.80    2:04.32  
      2:04.32 (2:04.32)
  3 Feria, Erick                 Wildwood Cat         2:09.90    2:09.00  
      1:03.95 (1:03.95)  2:09.00 (1:05.05)
  4 Paone, Hunter                Ocean City H         2:06.10    2:10.54  
      1:04.06 (1:04.06)  2:10.54 (1:06.48)
  5 Kelly, Mike                  Ocean City H         2:08.00    2:10.77  
      1:04.47 (1:04.47)  2:10.77 (1:06.31)
  6 Gardner, Jon                 Middle Towns         1:39.00    2:15.52  
      1:05.29 (1:05.29)  2:15.52 (1:10.24)
  7 Allen, Conner                Middle Towns         1:59.00    2:28.14  
      1:11.38 (1:11.38)  2:28.14 (1:16.77)
  8 Garcia, Juan                 Middle Towns         1:53.00    2:36.37  
      1:13.88 (1:13.88)  2:36.37 (1:22.50)
  9 Sawyer, James                Wildwood Cat         2:42.90    2:36.74  
      1:14.82 (1:14.82)  2:36.74 (1:21.93)
 10 Diller, Cole                 Wildwood Cat         2:54.00    2:52.37  
      1:21.80 (1:21.80)  2:52.37 (1:30.57)
 
Boys 1600 Meter Run
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Fox, Gavyn                   Ocean City H         4:32.60    4:31.12  
      1:09.32 (1:09.32)  2:20.39 (1:11.08)  3:28.59 (1:08.20)  4:31.12 (1:02.53)
  2 Zaccaria, Leo                Wildwood HS          4:29.00    4:33.72  
      1:09.86 (1:09.86)  2:20.64 (1:10.79)  3:28.88 (1:08.24)  4:33.72 (1:04.85)
  3 Greene, Tyler                Ocean City H         4:52.96    4:36.78  
      1:09.71 (1:09.71)  2:20.74 (1:11.04)  3:29.35 (1:08.61)  4:36.78 (1:07.44)
  4 Conte, Anthony               Ocean City H         4:43.10    4:40.15  
      1:09.42 (1:09.42)  2:20.49 (1:11.08)  3:29.57 (1:09.09)  4:40.15 (1:10.59)
  5 Tricomy, Jared               Middle Towns         3:32.00    4:53.32  
      1:09.55 (1:09.55)  2:23.96 (1:14.42)  3:42.34 (1:18.38)  4:53.32 (1:10.99)
  6 Johnson, Christopher         Wildwood Cat         4:52.50    4:53.79  
      1:10.58 (1:10.58)  2:25.67 (1:15.10)  3:42.26 (1:16.59)  4:53.79 (1:11.54)
  7 Coombs, Jesse                Lower Cape M         5:36.10    5:28.04  
      1:11.25 (1:11.25)  2:37.61 (1:26.36)  4:08.87 (1:31.26)  5:28.04 (1:19.18)
  8 Hargest, John                Middle Towns         3:50.00    5:31.13  
      1:18.73 (1:18.73)  2:45.98 (1:27.25)  4:14.50 (1:28.53)  5:31.13 (1:16.63)
  9 Pruszinski, Noah             Wildwood HS          5:37.35    5:31.71  
      1:14.27 (1:14.27)  2:41.91 (1:27.64)  4:08.59 (1:26.68)  5:31.71 (1:23.13)
 10 Lord, Eddie                  Middle Towns         3:54.00    5:40.64  
      1:13.96 (1:13.96)  2:42.99 (1:29.03)  4:16.35 (1:33.36)  5:40.64 (1:24.30)
 11 Sawyer, James                Wildwood Cat         6:01.20    5:56.78  
      1:21.33 (1:21.33)  2:57.02 (1:35.69)  4:32.50 (1:35.48)  5:56.78 (1:24.29)
 12 Sanzone, Gianmarco           Wildwood HS          6:00.00    6:01.45  
      1:24.28 (1:24.28)  2:57.51 (1:33.23)  4:33.62 (1:36.12)  6:01.45 (1:27.83)
 13 Diller, Cole                 Wildwood Cat         6:14.00    6:21.78  
      1:25.13 (1:25.13)  3:03.48 (1:38.36)  4:42.92 (1:39.45)  6:21.78 (1:38.86)
 
Boys 3200 Meter Run
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Ritti, Owen                  Ocean City H         9:53.50   10:09.16  
      1:11.92 (1:11.92)  2:30.99 (1:19.07)  3:50.38 (1:19.40)  5:05.01 (1:14.64)
      6:21.66 (1:16.65)  7:37.94 (1:16.29)  8:55.31 (1:17.38) 10:09.16 (1:13.85)
  2 Kelly, Max                   Ocean City H         9:59.40   10:12.98  
      1:12.17 (1:12.17)  2:31.33 (1:19.16)  3:50.60 (1:19.28)  5:05.35 (1:14.76)
      6:22.08 (1:16.73)  7:39.26 (1:17.18)  8:58.11 (1:18.85) 10:12.98 (1:14.88)
  3 Fabi, Frank                  Ocean City H        10:38.28   10:30.73  
      1:12.35 (1:12.35)  2:31.42 (1:19.08)  3:50.61 (1:19.19)  5:05.65 (1:15.05)
      6:22.39 (1:16.74)  7:42.97 (1:20.58)  9:09.50 (1:26.54) 10:30.73 (1:21.23)
  4 Tricomy, Jared               Middle Towns         7:22.00   10:59.32  
      1:15.41 (1:15.41)  2:36.25 (1:20.85)  3:57.81 (1:21.57)  5:20.90 (1:23.09)
      6:44.09 (1:23.20)  8:11.60 (1:27.51)  9:37.91 (1:26.32) 10:59.32 (1:21.41)
  5 Johnson, Christopher         Wildwood Cat        10:49.17   11:17.78  
      1:17.13 (1:17.13)  2:39.56 (1:22.43)  4:03.93 (1:24.38)  5:31.19 (1:27.27)
      6:58.18 (1:26.99)  8:26.44 (1:28.26)  9:54.52 (1:28.09) 11:17.78 (1:23.26)
  6 Coombs, Jesse                Lower Cape M        12:14.40   11:50.13  
      1:19.09 (1:19.09)  2:51.09 (1:32.01)  4:20.87 (1:29.78)  5:52.44 (1:31.58)
      7:22.31 (1:29.87)  8:55.68 (1:33.38) 10:27.47 (1:31.79) 11:50.13 (1:22.66)
  7 McIntyre, Neil               Wildwood Cat        11:47.95   11:51.81  
      1:23.52 (1:23.52)  2:52.22 (1:28.70)  4:20.73 (1:28.51)  5:51.99 (1:31.27)
      7:22.88 (1:30.89)  8:55.29 (1:32.41) 10:27.11 (1:31.83) 11:51.81 (1:24.71)
  8 Hargest, John                Middle Towns         7:53.00   12:00.01  
      1:26.49 (1:26.49)  2:55.72 (1:29.23)  4:25.08 (1:29.36)  5:52.90 (1:27.82)
      7:21.94 (1:29.05)  8:55.49 (1:33.55) 10:35.59 (1:40.11) 12:00.01 (1:24.42)
  9 McIntyre, Cole               Wildwood Cat        11:45.00   12:01.46  
      1:22.47 (1:22.47)  2:52.28 (1:29.81)  4:20.19 (1:27.92)  5:53.23 (1:33.04)
      7:25.03 (1:31.81)  8:59.51 (1:34.48) 10:35.67 (1:36.16) 12:01.46 (1:25.80)
 10 Pruszinski, Noah             Wildwood HS         11:34.20   12:45.76  
      1:22.89 (1:22.89)  2:52.77 (1:29.89)  4:25.45 (1:32.68)  5:59.35 (1:33.90)
      7:43.57 (1:44.22)  9:28.87 (1:45.31) 11:11.38 (1:42.51) 12:45.76 (1:34.39)
 11 Wileczek, Robert             Wildwood HS         13:20.78   13:05.95  
      1:24.21 (1:24.21)  2:57.32 (1:33.11)  4:34.83 (1:37.52)  6:13.33 (1:38.51)
      7:57.19 (1:43.87)  9:43.25 (1:46.06) 11:26.48 (1:43.24) 13:05.95 (1:39.47)
 
Boys 110 Meter Hurdles
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 King, Kevin                  Ocean City H           14.71      14.65   2 
  2 Black, Dakota                Lower Cape M           17.36      16.29   2 
  3 Cochran, Elijah              Ocean City H           17.30      16.77   2 
  4 Causey, Khoury               Lower Cape M           18.50      17.80   2 
  5 Givens, Dan                  Ocean City H           19.40      19.08   1 
  6 Killian, Alick               Middle Towns           18.90      19.74   2 
  7 McLaughlin, B                Middle Towns           21.00      20.24   1 
  8 Collins, Daniel              Wildwood HS            22.20      21.02   1 
 
Boys 400 Meter Hurdles
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Black, Dakota                Lower Cape M         1:02.60      59.53   2 
  2 Harris, TJ                   Middle Towns         1:01.20      59.82   2 
  3 Paone, Hunter                Ocean City H         1:00.50    1:00.05   2 
  4 Souto, Henry                 Ocean City H         1:04.90    1:05.07   2 
  5 Schlatter, Brendan           Ocean City H         1:05.30    1:07.17   2 
  6 McLaughlin, B                Middle Towns         1:07.30    1:07.85   1 
  7 Dougherty, Tyler             Wildwood Cat         1:08.20    1:10.61   1 
 
Boys 4x400 Meter Relay
=========================================================================
    School                                               Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Ocean City HS  'A'                                3:38.04    3:33.10  
     1) Greene, Tyler                   2) Fox, Gavyn                     
     3) Paone, Hunter                   4) Kramer, Luke                   
          52.95 (52.95)  2:40.72 (1:47.77)    3:33.10 (52.39)
  2 Middle Township HS  'A'                           3:46.00    3:37.74  
     1) Haas, Carson                    2) Hamer, Cam                     
     3) Harris, TJ                      4) Marino, Matt                   
          55.38 (55.38)  2:42.98 (1:47.60)    3:37.74 (54.77)
  3 Lower Cape May Regional HS  'A'                              3:44.74  
     1) Gentile, Anthony                2) Black, Dakota                  
     3) Jackson, Elijah                 4) Lamar, Darion                  
          55.83 (55.83)  2:48.32 (1:52.50)    3:44.74 (56.43)
  4 Wildwood HS  'A'                                  3:56.30    3:46.32  
     1) Hannah, Jason                   2) Zaccaria, Leo                  
     3) Mitchell, Greg                  4) Zielinski, Andrew              
          59.04 (59.04)  2:51.99 (1:52.96)    3:46.32 (54.33)
  5 Wildwood Catholic HS  'A'                         4:19.30    4:13.56  
     1) Feria, Erick                    2) Sawyer, James                  
     3) Dougherty, Tyler                4) Diller, Cole                   
          57.57 (57.57)  3:01.59 (2:04.02)  4:13.56 (1:11.98)
 
Boys High Jump
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Hamer, Cam                   Middle Towns         5-06.00    5-08.00  
     5-00 5-02 5-04 5-06 5-08 5-10 
        O    O   XO    O   XO  XXX 
  2 Tocci-Rogers, Jaden          Ocean City H         6-02.00    5-06.00  
     5-00 5-02 5-04 5-06 5-08 
        P    P    P    O  XXX 
  3 Givens, Dan                  Ocean City H         5-04.00    5-04.00  
     5-00 5-02 5-04 5-06 
        O    O   XO  XXX 
  4 Sapp, Miles                  Middle Towns         5-00.00   J5-04.00  
     5-00 5-02 5-04 5-06 
        O  XXO   XO  XXX 
  5 Schlatter, Brendan           Ocean City H         5-00.00    5-00.00  
     5-00 5-02 
        O  XXX 
 
Boys Pole Vault
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Pearce, Aidan                Ocean City H        10-06.00   11-06.00  
     8-00 8-06 9-00 9-06 10-00 10-06 11-00 11-06 
        P    P    O    O     O     O     O     O 
  2 Marino, Matt                 Middle Towns        11-00.00   11-00.00  
     8-00 8-06 9-00 9-06 10-00 10-06 11-00 11-06 
        P    P    P    O     O     O   XXO   XXX 
  3 Giulian, Karl                Middle Towns        10-06.00   10-00.00  
     8-00 8-06 9-00 9-06 10-00 10-06 
        P    P    O    O     O   XXX 
  4 Marshello, Joey              Ocean City H        10-00.00  J10-00.00  
     8-00 8-06 9-00 9-06 10-00 10-06 
        O    O    O    O    XO   XXX 
  5 Dugan, Evan                  Middle Towns         9-06.00  J10-00.00  
     8-00 8-06 9-00 9-06 10-00 10-06 
       XO  XXO    O    O    XO   XXX 
  6 Williams, Louis              Ocean City H         9-06.00    9-06.00  
     8-00 8-06 9-00 9-06 10-00 
        O    O    O    O   XXX 
 
Boys Long Jump
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 King, Kevin                  Ocean City H        20-01.25   20-05.50  
      20-05.50    x             
  2 Apolinar, John               Middle Towns        19-00.00   19-06.00  
      FOUL  18-10.50  19-06         
  3 Black, Dakota                Lower Cape M        18-03.00   19-05.00  
      19-05  19-02  18-11         
  4 Lamar, Darion                Lower Cape M        18-00.00   19-04.25  
      19-03.75  18-11.25  19-04.25         
  5 Tocci-Rogers, Jaden          Ocean City H        19-11.25   19-01.75  
      18-06.50  18-07  19-01.75         
  6 Santiago, Jared              Middle Towns        15-06.75   18-07.25  
      18-07.25  16-10.50  16-11         
  7 Mitchell, Greg               Wildwood HS         16-08.00   17-02.50  
      17-00.75  16-00.50  17-02.50         
  8 Salugta, Gianluca            Ocean City H        18-05.75   16-09.50  
      16-09.50    x             
  9 Dougherty, Tyler             Wildwood Cat        14-11.50   16-06.50  
      15-06.50  16-06.50  15-04         
 10 Miles, Diante                Wildwood HS         16-08.00   14-09.00  
      14-09               
 
Boys Triple Jump
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Black, Dakota                Lower Cape M        38-01.00   41-06.00  
      37-02.50  41-06  40-00.25         
  2 King, Kevin                  Ocean City H        42-05.00   40-11.75  
      FOUL  40-11.75  FOUL           
  3 Harris, TJ                   Middle Towns        39-07.00   38-08.25  
      38-08.25  38-00.50  38-01         
  4 Tocci-Rogers, Jaden          Ocean City H        40-05.00   38-04.50  
      37-00.50  37-10  38-04.50         
  5 Apolinar, John               Middle Towns        36-03.75   37-10.75  
      FOUL  37-08  37-10.75         
  6 Wilson, Issac                Ocean City H        37-08.00   37-07.25  
      37-07.25  37-02  FOUL         
 
Boys Shot Put
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Rhodes, Mike                 Ocean City H        40-00.25   41-03.00  
      39-05.25  FOUL  41-03           
  2 Lin, Brandon                 Ocean City H        40-07.00   40-03.25  
      40-03.25  37-03.25  37-00           
  3 Tozer, Harry                 Middle Towns        42-00.00   37-08.25  
      37-02.50  37-08.25  37-01.25            
  4 Pine, Tyler                  Lower Cape M        37-01.25   37-02.00  
      37-02  FOUL  36-02.50           
  5 Auberzinsky, Dan             Ocean City H        41-02.00   36-06.50  
      35-08  34-08  36-06.50           
  6 Watkins, Doug                Middle Towns        35-00.50   31-08.75  
      29-01.50  31-02.50  31-08.75           
  7 Matthews, Kyle               Middle Towns        33-07.50   31-08.00  
      FOUL  FOUL  31-08           
 
Boys Discus Throw
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Rhodes, Mike                 Ocean City H          128-01     125-02  
      114-07  125-02  114-07           
  2 Barry, Sam                   Middle Towns          107-08     114-11  
      112-01  114-11  FOUL         
  3 Giulian, Dave                Middle Towns          115-02     109-02  
      96-04  109-02  102-02         
  4 Hoffmann, Jacob              Ocean City H          112-01     100-08  
      FOUL  FOUL  100-08         
  5 Auberzinsky, Dan             Ocean City H          103-05     100-06  
      FOUL  92-06  100-06         
  6 Tozer, Harry                 Middle Towns          111-00      94-11  
      FOUL  94-05  94-11         
  7 Pine, Tyler                  Lower Cape M           95-04      84-06  
      84-06  81-00  82-08         
  8 Mujica, Alex                 Wildwood HS            75-00      77-08  
      77-07  64-06  77-08         
  9 Logan, Thomas                Wildwood Cat           81-07      67-02  
      67-02  63-04  FOUL         
 10 Fitzsimons, Liam             Wildwood HS            50-00      47-04  
      46-01  47-04  39-04           
 
Boys Javelin Throw
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Owens, Lane                  Ocean City H          187-06     174-02  
      170-08  171-05  174-02           
  2 Jamison, Brad                Ocean City H          164-10     155-01  
      142-04  155-01  150-07         
  3 MacDonald, Cameron           Ocean City H          144-05     147-05  
      147-05  139-07  141-01         
  4 Gill, Sean                   Middle Towns          140-06     133-05  
      133-05  FOUL  133-00         
  5 Giulian, Karl                Middle Towns          134-00     124-07  
      103-07  120-01  124-07         
  6 Pine, Tyler                  Lower Cape M          110-05     115-06  
      99-08  115-06  104-02         
  7 Grayson, Tommy               Middle Towns          113-08     114-07  
      FOUL  114-07  FOUL         
  8 Burke, Logan                 Wildwood Cat          112-02     110-02  
      110-02  FOUL  102-08         
  9 Sanzone, Gianmarco           Wildwood HS            85-11     103-00  
      99-00  103-00  92-06         
 10 Coloma, Kenny                Lower Cape M          113-10     101-01  
      96-03  101-01  FOUL         
 11 Catanoso, Vinny              Wildwood Cat                      97-11  
      92-00  92-10  97-11         
 12 Fitzsimons, Liam             Wildwood HS            75-00      87-07  
      87-00  87-07  86-00         
 13 Logan, Thomas                Wildwood Cat           85-08      78-05  
      FOUL  70-09  78-05         
 14 Mujica, Alex                 Wildwood HS            85-00      76-01  
      76-01  FOUL  FOUL         
 
                    Women - Team Rankings - 16 Events Scored
===============================================================================
    1) Ocean City HS              199.83     2) Lower Cape May Regional H  77.33
    3) Middle Township HS          45.83     4) Wildwood Catholic HS       24   
    5) Wildwood HS                  1                                           
 
                    Men - Team Rankings - 16 Events Scored
===============================================================================
    1) Ocean City HS              179        2) Middle Township HS         78   
    3) Lower Cape May Regional HS  59        4) Wildwood HS                30   
    5) Wildwood Catholic HS         6