4/12– Crusader Frosh Novice

Licensed to Tomahawk Timing - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 4/12/2019 08:55 PM
                    Crusader Frosh Novice Meet - 4/12/2019                     
                        Meet Director:  Chris Threston                         
                                Bishop Eustace                                 
                                    Results                                    
 
Girls 1600 Meter Run Frosh Frosh
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#
============================================================================
Finals
  1 MacFarland, Allison          Kingsway HS          5:48.00    5:50.06   2 
  2 Tonghini, Elliana            Cherry Hill                     6:00.54   1 
  3 Shaw, Logan                  Rancocas Val         6:10.00    6:03.10   2 
  4 McNiff, Madison              Cherry Hill                     6:04.75   1 
  5 Volin, Emily                 Cherry Hill                     6:05.23   1 
  6 Monahon, Mia                 Kingsway HS          6:10.00    6:07.16   2 
  7 Barry, Michelle              Cherry Hill                     6:08.85   1 
  8 Tracey, Erin                 Kingsway HS          6:45.00    6:09.26   2 
  9 Diamond, Chloe               Cherry Hill                     6:13.42   1 
 10 McArthur, Jordyn             Rancocas Val         6:25.00    6:37.95   2 
 11 Davidson, Sarah              Cherry Hill          6:55.00    6:39.87   2 
 12 Wang, Vicki                  Camden Catho         6:30.00    6:40.44   2 
 13 Shaw, Katie                  Rancocas Val         6:30.00    6:45.23   2 
 14 Ruiz, Riley                  Rancocas Val         6:15.00    6:49.22   2 
 15 Middleton, Laila             Burlington T         7:30.00    6:52.41   1 
 16 Charnitsky, Kaelyn           Kingsway HS          7:00.00    6:54.97   1 
 17 Barger, Emma                 Bishop Eusta                    6:55.07   1 
 18 Fechter, Kaitlyn             Burlington T         7:30.00    7:01.71   1 
 19 Benito, Amelia               Cherry Hill          7:25.00    7:03.54   1 
 20 Lee, Rachael                 Kingsway HS          6:48.00    7:12.78   2 
 21 Cassidy, Grace               Kingsway HS          6:45.00    7:14.86   2 
 22 Nekola, Alyssa               Kingsway HS          6:55.00    8:12.18   1 
 23 Jones, Margot                Kingsway HS          7:00.00    8:36.43   1 
 
Girls 4x100 Meter Relay Frosh Frosh
============================================================================
    School                                               Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Rancocas Valley Reg HS  'A'                         55.00      53.65   2 
     1) Lopez-Greer, Jianna             2) Young, Anaya                   
     3) Adegoke, Joyce                  4) Jenkins, Sanai                 
  2 Rancocas Valley Reg HS  'B'                         58.00      56.68   1 
     1) Roberts, Tiana                  2) Stackhouse, Naimah             
     3) Austin, Amani                   4) Benton, Jianna                 
  3 Burlington Twp. HS  'A'                             51.58      58.16   2 
     1) Benjamin, Eimiyah               2) Lawrence, Krystina             
     3) Zalescik, Isabella              4) Lark, Sariah                   
  4 Cherry Hill West HS  'A'                            57.00      58.17   1 
     1) McKenzie, Marissa               2) Martello, Corrine              
     3) Rudolph, Nadiyah                4) Gibson-Gardner, Amiya          
  5 Highland Reg HS  'A'                                55.68      59.96   2 
     1) Mason, Ninja                    2) Boyce, Destinee                
     3) Duglas, Donya                   4) Smith, Elizabeth               
  6 Camden Catholic HS  'A'                           1:00.00    1:00.80   1 
     1) Magrino, Annie                  2) Schaeffer, Zoey                
     3) Spinosi, Ashlyn                 4) Watkins, Macie                 
  7 Kingsway HS  'A'                                    58.00    1:06.78   1 
     1) Lyons, Jessica                  2) Natale, Victoria               
     3) Neal, Erin                      4) Santiago, Amaiya               
 
Girls 4x200 Meter Relay Frosh Frosh
============================================================================
    School                                               Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Rancocas Valley Reg HS  'A'                       1:55.00    1:54.73   2 
     1) Lopez-Greer, Jianna             2) Young, Anaya                   
     3) Adegoke, Joyce                  4) Jenkins, Sanai                 
  2 Cherry Hill West HS  'A'                          2:07.00    2:01.06   1 
     1) McKenzie, Marissa               2) Martello, Corrine              
     3) Dixon, Malaysia                 4) Gibson-Gardner, Amiya          
  3 Burlington Twp. HS  'A'                           2:00.00    2:01.99   2 
     1) Benjamin, Eimiyah               2) Lark, Sariah                   
     3) Ninobla, Kristin                4) Lawrence, Krystina             
  4 Cherry Hill East HS  'A'                                     2:05.62   1 
  5 Camden Catholic HS  'A'                           2:15.00    2:07.36   1 
     1) Watkins, Macie                  2) Spinosi, Ashlyn                
     3) Schaeffer, Zoey                 4) Magrino, Annie                 
  6 Rancocas Valley Reg HS  'B'                       2:00.00    2:10.33   2 
     1) Roberts, Tiana                  2) Stackhouse, Naimah             
     3) Austin, Amani                   4) Benton, Jianna                 
  7 Bishop Eustace Prep  'A'                          2:04.00    2:10.72   1 
     1) Duquette, Jocelyn               2) Chapjian, Cassie               
     3) Pilaitis, Natalie               4) Ruiz, Britney                  
  8 Highland Reg HS  'A'                              3:14.12    2:14.25   1 
     1) Mason, Ninja                    2) Boyce, Destinee                
     3) Smith, Elizabeth                4) Duglas, Donya                  
  9 Kingsway HS  'A'                                  1:59.80    2:20.09   2 
     1) Lyons, Jessica                  2) Natale, Victoria               
     3) Neal, Erin                      4) Santiago, Amaiya               
 
Girls 4x400 Meter Relay Frosh Frosh
=========================================================================
    School                                               Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Bishop Eustace Prep  'A'                          4:25.00    4:52.58  
     1) Barger, Emma                    2) Pilaitis, Natalie              
     3) Duquette, Jocelyn               4) Chapjian, Cassie               
  2 Kingsway HS  'A'                                  4:48.00    5:13.97  
     1) Duffy, Kaitlyn                  2) Lyons, Jessica                 
     3) Monahon, Mia                    4) Santiago, Amaiya               
  3 Burlington Twp. HS  'A'                           4:50.00    5:19.62  
     1) Nguyen, Celina                  2) Fechter, Kaitlyn               
     3) Middleton, Laila                4) Sharp, Kaili                   
 
Girls 4x800 Meter Relay Frosh Frosh
=========================================================================
    School                                               Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Cherry Hill East HS  'A'                                    11:06.80  
     1) Barry, Michelle                 2) McNiff, Madison                
     3) Volin, Emily                    4) Tonghini, Elliana              
  2 Rancocas Valley Reg HS  'A'                      11:40.00   12:08.31  
     1) Cifaldi, Abigail                2) Tyndale, Molly                 
     3) Shaw, Katie                     4) Shaw, Logan                    
  3 Kingsway HS  'A'                                 11:25.00   12:26.26  
     1) Duffy, Kaitlyn                  2) Charnitsky, Kaelyn             
     3) Tracey, Erin                    4) Monahon, Mia                   
  4 Burlington Twp. HS  'A'                          13:00.00   13:25.81  
     1) Zalescik, Isabella              2) Nguyen, Celina                 
     3) Sharp, Kaili                    4) Ninobla, Kristin               
 
Girls 1600 Meter Run Novice Novice
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Heino, Caroline              Kingsway HS          5:44.39    5:49.16  
  2 Goodman, Katelyn             Highland Reg         6:01.00    5:54.24  
  3 Holcomb, Georgia             Kingsway HS          6:17.35    6:04.03  
  4 Johnson, Maria Elena         Bishop Eusta         6:49.00    6:31.03  
  5 Dutka, Kimberly              Rancocas Val         6:20.00    6:41.17  
  6 Barnett, Anastasia           Bishop Eusta         6:59.00    6:50.20  
  7 Pedrick, Gabriela            Kingsway HS          6:48.00    6:54.34  
  8 Crawford, Megan              Rancocas Val         6:45.00    6:54.81  
  9 Harrell, Camryn              Camden Catho         7:37.55    7:04.55  
 10 Ryales, Victoria             Highland Reg         7:01.00    7:17.68  
 11 Brown, Mia                   Burlington T         7:30.00    7:17.80  
 
Girls 4x100 Meter Relay Novice Novice
============================================================================
    School                                               Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Rancocas Valley Reg HS  'A'                         54.00      53.29   3 
     1) Albrecht, Skylar                2) Gates, Sierra                  
     3) Ahenkora, Giselle               4) Satchell, Rachel               
  2 Rancocas Valley Reg HS  'E'                         58.00      56.71   2 
     1) Marshall, Jya                   2) Claudio, Alyssa                
     3) Boehm, Sara                     4) Pruna, Claire                  
  3 Camden Catholic HS  'A'                             57.00      57.56   3 
     1) Foster, Brooke                  2) Harrell, Jaden                 
     3) Ike, Ivy                        4) Pulliam, Ayanna                
  4 Highland Reg HS  'A'                                55.68      57.78   3 
     1) Jules, Breanna                  2) Simmons, Erica                 
     3) Nwoga, Catherine                4) McDaniels, Kamaria             
  5 Rancocas Valley Reg HS  'D'                       1:00.00      58.85   2 
     1) Ottey, Brianna                  2) Foushee, Rayna                 
     3) Swoope, Nya                     4) Corbett, Rebekah               
  6 Burlington Twp. HS  'A'                             51.58      59.19   3 
     1) Daniels, Jiselle                2) Fisher, Stephanie              
     3) Reeves, Jordan                  4) Matusiak, Sydney               
  7 Kingsway HS  'A'                                    56.00      59.29   3 
     1) Gray, Erin                      2) Hirst, Jayne                   
     3) Baker, Katherine                4) Tharp, Allyson                 
  8 Kingsway HS  'C'                                    59.00    1:02.78   2 
     1) Canion-Reyes, Jessica           2) Murphy, Alexis                 
     3) Pender, Aryionna                4) Rieger, Victoria               
  9 Rancocas Valley Reg HS  'B'                         58.00    1:04.22   2 
     1) Brooks, Makayla                 2) Boyd, Morgan                   
     3) McNeil, Mia                     4) Joseph, Natalie                
 10 Bishop Eustace Prep  'A'                            59.00    1:09.51   2 
     1) Lozano, Carmela                 2) Specht, Margaret               
     3) Tufankjian, Sydney              4) Nigrelli, Noelle               
 11 Kingsway HS  'B'                                    57.00    1:09.93   3 
     1) Murphy, Alexis                  2) Bertuccini, Mackenzie          
     3) Rieger, Victoria                4) Wiggins, Noelle                
 12 Kingsway HS  'D'                                  1:00.00   13:07.29   1 
     1) Andel, Katelyn                  2) Santos, Alexa                  
     3) Smith, Emma                     4) Walker, Caniya                 
 13 Atlantic City HS  'A'                             1:00.83   13:18.88   1 
     1) Ajaegbo, Ruth                   2) Bacote, Brionna                
     3) Doster, Erin                    4) Edwards, Laniya                
 14 Stem Civics Charter School  'A'                             13:24.76   1 
     1) Shaw, Zanobia                   2) Vaughn, Zyashia                
     3) Woodley, Dyaisha                4) Kamara, Jenneh                 
 -- Rancocas Valley Reg HS  'C'                         58.00        DNF   2 
     1) Tomlin, Aiyana                  2) Sonny, Vaneise                 
     3) Willis, Niya                    4) Clark, Shakina                 
 
Girls 4x200 Meter Relay Novice Novice
============================================================================
    School                                               Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Rancocas Valley Reg HS  'B'                       2:00.00    1:55.14   2 
     1) Brooks, Makayla                 2) Boyd, Morgan                   
     3) McNeil, Mia                     4) Joseph, Natalie                
  2 Rancocas Valley Reg HS  'A'                       1:52.00    1:59.25   2 
     1) Albrecht, Skylar                2) Gates, Sierra                  
     3) Ahenkora, Giselle               4) Satchell, Rachel               
  3 Camden Catholic HS  'A'                           2:00.00    2:03.31   2 
     1) Ike, Ivy                        2) Pulliam, Ayanna                
     3) Harrell, Jaden                  4) Foster, Brooke                 
  4 Rancocas Valley Reg HS  'E'                       2:00.00    2:08.55   1 
     1) Marshall, Jya                   2) Claudio, Alyssa                
     3) Boehm, Sara                     4) Pruna, Claire                  
  5 Kingsway HS  'B'                                  1:59.80    2:09.68   2 
     1) Burns, Colleen                  2) Bertuccini, Mackenzie          
     3) Nelson, Audrey                  4) Wiggins, Noelle                
  6 Kingsway HS  'C'                                  2:02.00    2:11.88   1 
     1) Canion-Reyes, Jessica           2) Murphy, Alexis                 
     3) Pender, Aryionna                4) Rieger, Victoria               
  7 Burlington Twp. HS  'A'                           2:00.00    2:14.06   2 
     1) Daniels, Jiselle                2) Matusiak, Sydney               
     3) Fisher, Stephanie               4) Lavin, Emma                    
  8 Rancocas Valley Reg HS  'C'                       2:05.00    2:15.47   1 
     1) Tomlin, Aiyana                  2) Sonny, Vaneise                 
     3) Willis, Niya                    4) Clark, Shakina                 
  9 Bishop Eustace Prep  'A'                          2:02.00    2:23.88   1 
     1) Specht, Margaret                2) Kowalski, Donya                
     3) Kowalski, Daria                 4) Lozano, Carmela                
 10 Kingsway HS  'D'                                  2:04.00    2:28.55   1 
     1) Andel, Katelyn                  2) Santos, Alexa                  
     3) Smith, Emma                     4) Walker, Caniya                 
 
Girls 4x400 Meter Relay Novice Novice
=========================================================================
    School                                               Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Highland Reg HS  'A'                              5:16.47    4:48.49  
     1) Jules, Breanna                  2) Ryales, Victoria               
     3) Callender, Samirah              4) Otero, Kaira                   
  2 Burlington Twp. HS  'A'                           4:42.92    5:19.70  
     1) Daniels, Jiselle                2) Morgen, Sarah                  
     3) Lavin, Emma                     4) Walters, Angelique             
 
Girls 4x800 Meter Relay Novice Novice
=========================================================================
    School                                               Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Burlington Twp. HS  'A'                          12:45.00   13:21.16  
     1) Reeves, Jordan                  2) Brown, Mia                     
     3) Lavin, Emma                     4) Walters, Angelique             
  2 Highland Reg HS  'B'                             14:00.00   13:22.76  
     1) Patel, Vidhi                    2) Fadula, Chelsea                
     3) Mattern, Heather                4) Smith, Grace                   
  3 Kingsway HS  'A'                                 11:40.00   13:47.25  
     1) Little, Sara                    2) Matthias, Abigail              
     3) Patwa, Hetvi                    4) Pedrick, Gabriela              
 
Boys 1600 Meter Run Frosh Frosh
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Messenger, Caleb             Triton Regio         4:49.00    4:47.65   2 
  2 Faigal, Andre                Rancocas Val         4:48.00    4:51.60   2 
  3 Fortuna, Dennis              Triton Regio         4:52.00    4:52.37   2 
  4 Allen, Ryan                  Kingsway HS          4:50.00    4:52.40   2 
  5 Carney, Ryan                 Bishop Eusta         5:16.00    4:56.25   2 
  6 Messenger, Samuel            Triton Regio         5:03.00    5:04.01   2 
  7 Faust, Anthony               Bishop Eusta         5:17.00    5:08.06   2 
  8 Pratt, Alex                  Rancocas Val         5:15.00    5:13.61   2 
  9 Gazzara, Dominic             Cherokee HS          5:18.00    5:17.18   2 
 10 Tanzola, Nicholas            Kingsway HS          5:18.00    5:17.42   2 
 11 Popler, Bradley              Cherokee HS          5:18.00    5:22.51   2 
 12 Connor, Michael              Highland Reg         5:20.00    5:32.37   2 
 13 Williams, Taron              Winslow Twp                     5:32.73   1 
 14 Paul, Wilkins                Burlington T                    5:33.98   1 
 15 Werner, Matthew              Kingsway HS          5:38.00    5:35.02   1 
 16 Alvarez, Michael             Camden Catho                    5:37.96   1 
 17 Vogel, Grant                 Kingsway HS          5:40.00    5:40.56   1 
 18 Derienzo, Derek              Rancocas Val         5:45.00    5:42.65   1 
 19 Giudice, Alex                Kingsway HS          5:35.00    5:42.73   2 
 20 Gardner, Robert              Camden Catho                    5:43.35   1 
 21 Singh, Angad                 Bordentown R         5:35.00    5:53.62   2 
 22 Arevalo, Ed                  Cinnaminson          6:00.00    5:54.89   1 
 23 Green, Zion                  Winslow Twp                     5:57.58   1 
 24 Donthula, Aakhilesh          Bordentown R         6:00.00    5:58.56   1 
 25 Howarth, Dylan               Bordentown R         5:50.00    6:10.23   1 
 26 Busza, Jackson               Kingsway HS          6:00.00    6:12.84   1 
 27 Korte, Dylan                 Cherokee HS          6:30.00    6:25.65   1 
 28 Dhingra, Anmol               Bordentown R         6:25.00    6:26.22   1 
 
Boys 4x100 Meter Relay Frosh Frosh
============================================================================
    School                                               Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Burlington Twp. HS  'B'                             50.50      46.78   2 
     1) Moore, Shane                    2) Nysather, Shawn                
     3) Dalambert, Allen                4) Maignan, Adonis                
  2 Winslow Twp HS  'A'                                            48.23   1 
     1) Brooks, Darren                  2) Robinson, Nathaniel            
     3) Mansary, Alieu                  4) Magobet, Alex                  
  3 Rancocas Valley Reg HS  'A'                         48.20      48.55   2 
     1) Bodine, Javion                  2) Cedeno, Denzel                 
     3) Lugo, Josh                      4) Addison, Rashan                
  4 Highland Reg HS  'A'                                48.50      49.25   2 
     1) Smith, Omar                     2) Alford, Freddi                 
     3) Clark, Jurius                   4) Braxton, Ryan                  
  5 Cherry Hill West HS  'A'                                       51.40   1 
     1) Dougherty, Benjamin             2) Pollard, Rashaan               
     3) Nasis, Alexander                4) Williams, Caleb                
  6 Camden Catholic HS  'A'                             55.00      52.02   1 
     1) Atkins-Harris, Shawn            2) Jackson, Ronald                
     3) Toles, James                    4) Rodriguez, Michael             
  7 Rancocas Valley Reg HS  'B'                         54.00      53.03   1 
     1) Mangreum, Keyon                 2) Prilo, Jalen                   
     3) Ottey, Brent                    4) Boggs, Chase                   
  8 Burlington Twp. HS  'A'                             49.50      53.77   2 
     1) Davis, Malachi                  2) Gaines, Adrien                 
     3) Mapp, Ian                       4) Williams, Leland               
  9 Kingsway HS  'A'                                    50.00      54.00   2 
     1) Holly, Grant                    2) Sierra, Julian                 
     3) Worthy, Donovan                 4) McShea, Sean                   
 -- Rancocas Valley Reg HS  'C'                         54.00         FS   1 
     1) Amador, Bryan                   2) Walker, Gabriel                
     3) Mbane, Dyllan                   4) Handberry, Leroy               
 
Boys 4x200 Meter Relay Frosh Frosh
============================================================================
    School                                               Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Burlington Twp. HS  'A'                           1:45.00    1:39.62   3 
     1) Davis, Malachi                  2) Gaines, Adrien                 
     3) Williams, Leland                4) Mapp, Ian                      
  2 Winslow Twp HS  'A'                                          1:40.93   1 
     1) Brooks, Darren                  2) Magobet, Alex                  
     3) Mansary, Alieu                  4) Robinson, Nathaniel            
  3 Rancocas Valley Reg HS  'A'                       1:44.00    1:43.15   3 
     1) Bodine, Javion                  2) Cedeno, Denzel                 
     3) Lugo, Josh                      4) Addison, Rashan                
  4 Kingsway HS  'A'                                  1:46.00    1:46.83   3 
     1) Sierra, Julian                  2) Holly, Grant                   
     3) Worthy, Donovan                 4) McShea, Sean                   
  5 Camden Catholic HS  'A'                           1:55.00    1:46.99   2 
     1) Atkins-Harris, Shawn            2) Jackson, Ronald                
     3) Toles, James                    4) Rodriguez, Michael             
  6 Highland Reg HS  'A'                              1:46.50    1:47.03   3 
     1) Alford, Freddi                  2) Smith, Omar                    
     3) Harris, Nasir                   4) Liddell, Torrance              
  7 Rancocas Valley Reg HS  'C'                       1:52.00    1:50.94   2 
     1) Amador, Bryan                   2) Walker, Gabriel                
     3) Mbane, Dyllan                   4) Handberry, Leroy               
  8 Burlington Twp. HS  'C'                           1:32.34    1:57.78   3 
     1) Moore, Shane                    2) Nysather, Shawn                
     3) Dalambert, Allen                4) Maignan, Adonis                
  9 Rancocas Valley Reg HS  'B'                       1:52.00    1:57.94   2 
     1) Mangreum, Keyon                 2) Prilo, Jalen                   
     3) Ottey, Brent                    4) Boggs, Chase                   
 -- Cherry Hill West HS  'A'                                          DQ   1 
     1) Nasis, Alexander                2) Pollard, Rashaan               
     3) Williams, Caleb                 4) Zuniga, Brian                  
 
Boys 4x400 Meter Relay Frosh Frosh
=========================================================================
    School                                               Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Highland Reg HS  'A'                              4:15.00    4:03.32  
     1) Alford, Freddi                  2) Braxton, Ryan                  
     3) Harris, Nasir                   4) Clark, Jurius                  
  2 Stem Civics Charter School  'A'                              4:13.45  
     1) Potter, Jahmir                  2) Wilson, Maxwell                
     3) Smart, Josiah                   4) Mcrae, Elijah                  
 
Boys 4x800 Meter Relay Frosh Frosh
=========================================================================
    School                                               Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Triton Regional HS  'A'                                      9:18.00  
     1) Messenger, Caleb                2) Messenger, Samuel              
     3) Fortuna, Dennis                 4) Martino, Nicholas              
  2 Kingsway HS  'B'                                  9:30.00    9:33.43  
     1) Busza, Jackson                  2) Giudice, Alex                  
     3) Vogel, Grant                    4) Werner, Matthew                
  3 Winslow Twp HS  'A'                                         10:25.19  
     1) Dwamena, Patrick                2) Williams, Taron                
     3) Green, Zion                     4) Dickerson, Amari               
  4 Kingsway HS  'A'                                  9:10.00   11:03.42  
     1) Driscoll, Thomas                2) Allen, Nicholas                
     3) Allen, Ryan                     4) Tanzola, Nicholas              
  5 Bordentown Regional HS  'A'                      10:15.00   11:23.79  
     1) Dhingra, Anmol                  2) Donthula, Aakhilesh            
     3) Howarth, Dylan                  4) Mortello, Logan                
 
Boys 1600 Meter Run Novice Novice
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Mitchell, Jacob              Kingsway HS          4:43.00    4:49.44   4 
  2 LaRocca, Gavin               Kingsway HS          4:59.19    4:52.61   3 
  3 Wassell, Cole                Highland Reg         4:52.00    4:52.70   4 
  4 Palacios, Juan               Highland Reg         4:50.00    4:54.09   4 
  5 Delgado, Antonio             Rancocas Val         4:55.00    4:55.02   4 
  6 Nelson, Chris                Kingsway HS          4:50.33    4:56.40   4 
  7 Maggs, Ryan                  Rancocas Val         5:02.00    4:57.65   3 
  8 Farrell, Gavin               Rancocas Val         5:02.00    4:58.67   3 
  9 Chambers, Ethan              Kingsway HS          4:51.00    4:58.75   4 
 10 Borkowski, Kaleb             Kingsway HS          4:55.00    4:58.92   4 
 11 Marioni, Michael             Triton Regio         5:09.86    4:59.04   2 
 12 DiLorenzo, Charles           Kingsway HS          4:56.00    4:59.94   4 
 13 Moraschi, Michael            Cherokee HS          4:52.00    5:00.68   4 
 14 Campanella, Daniel           Rancocas Val         5:01.58    5:00.91   3 
 15 Lafferty, Bryan              Cherokee HS          5:01.00    5:01.31   3 
 16 Smith, Aidan                 Kingsway HS          4:56.45    5:01.65   4 
 17 Miles, Evan                  Kingsway HS          4:59.96    5:01.69   3 
 18 Campbell, Matthew            Cherokee HS          4:59.00    5:02.40   3 
 19 Awosanya, Brandon            Rancocas Val         5:05.00    5:03.14   3 
 20 Burns, Nicholas              Rancocas Val         5:05.00    5:03.40   3 
 21 Gorman, Michael              Cinnaminson          4:58.00    5:03.81   4 
 22 Dunaway, Gabriel             Rancocas Val         5:05.00    5:03.95   3 
 23 Bartleson, Elijah            Triton Regio         4:56.62    5:04.72   4 
 24 Allen, Samuel                Kingsway HS          5:00.14    5:04.98   3 
 25 Tinges, Chase                Kingsway HS          4:54.92    5:06.80   4 
 26 Handley, Connor              Kingsway HS          4:43.38    5:11.27   4 
 27 Elias, Osman                 Highland Reg         5:25.00    5:14.22   2 
 28 McCarville, Derek            Highland Reg         5:31.29    5:17.38   2 
 29 Talvacchia, Nicholas         Bishop Eusta         4:59.44    5:18.06   3 
 30 Fitzpatrick, Jack            Kingsway HS          5:03.68    5:19.33   3 
 31 Villanueva, George           Cherokee HS          5:03.00    5:20.52   3 
 32 Barile, Marchello            Camden Catho                    5:21.37   1 
 33 Gisone, Miguel Angel         Camden Catho         5:28.56    5:21.53   2 
 34 Reid, Jack                   Cinnaminson          5:40.00    5:23.67   2 
 35 Kiil, Jeremy                 Kingsway HS          5:06.00    5:24.04   3 
 36 Iannelli, John               Bishop Eusta         5:26.75    5:24.79   2 
 37 O'Brien, Sean                Rancocas Val         5:14.00    5:25.40   2 
 38 Sonn, Kevin                  Cherry Hill                     5:25.77   2 
 39 Gray, Ethan                  Kingsway HS          5:20.00    5:26.32   2 
 40 Menning, William             Triton Regio         5:48.64    5:28.91   1 
 41 Cooper, Jayden               Kingsway HS          5:20.00    5:31.59   2 
 42 DiMatties, Mike              Kingsway HS          5:09.00    5:34.77   3 
 43 Stephanoni, Joseph           Burlington T         5:39.09    5:37.67   2 
 44 Clark, Joseph                Highland Reg         5:20.00    5:41.01   2 
 45 McBride, Terrance            Rancocas Val         5:30.00    5:41.44   2 
 46 Doerr, Kiernan               Cherokee HS          5:30.00    5:41.81   2 
 47 Griscom, Cole                Kingsway HS          5:35.00    5:41.98   2 
 48 Boyajian, Daniel             Rancocas Val         5:30.00    5:42.71   2 
 49 Boyd-Miller, Nair            Winslow Twp                     5:51.43   1 
 50 Bennett, Christian           Cherokee HS          5:50.00    5:54.15   1 
 51 Binkley, Luke                Burlington T         6:00.58    5:54.75   1 
 52 Klinger, Nathan              Burlington T                    5:55.18   1 
 53 Leung, Calvin                Bordentown R         6:14.97    5:58.00   1 
 54 Earney, Nathan               Bishop Eusta         6:07.01    5:59.27   1 
 55 Asbury, James                Cinnaminson          6:00.00    6:11.72   1 
 56 Gurrier, Sebastian           Cinnaminson          6:00.00    6:16.65   1 
 57 Ruggeri, John                Cherry Hill                     6:30.20   1 
 58 Taylor, Tom                  Camden Catho                    6:32.48   1 
 59 Kahrig, Raymond              Cherry Hill                     6:41.50   1 
 60 Oswald, Brandon              Kingsway HS          5:45.00    6:41.94   1 
 61 Beaumont, Matthew            Burlington T                    6:42.89   1 
 62 Patel, Radhey                Kingsway HS          5:45.00    6:53.18   1 
 
Boys 4x100 Meter Relay Novice Novice
============================================================================
    School                                               Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Highland Reg HS  'A'                                45.88      45.71   3 
     1) Tomeo, Devin                    2) Jones, Tyron                   
     3) McKinney, Robert                4) Randall, Javon                 
  2 Rancocas Valley Reg HS  'A'                         44.50      46.74   3 
     1) Patterson, Rahmir               2) McGhee, James                  
     3) Minkins, Nasir                  4) Thomas, Joshua                 
  3 Burlington Twp. HS  'A'                             48.50      47.51   3 
     1) Davis, Adonis                   2) Gibson, Ren                    
     3) Quaye, Morris                   4) Ramos, Eliezer                 
  4 Rancocas Valley Reg HS  'B'                         48.00      47.58   3 
     1) Dejesus, Jeancarlo              2) Gregory, Darryl                
     3) Blango, Jalen                   4) Allen, DaJour                  
  5 Bishop Eustace Prep  'A'                            47.50      48.89   3 
     1) Doctorovitz, Mike               2) Polk, Giavon                   
     3) Osayamwen, EJ                   4) Menoken-El, Nasir              
  6 Kingsway HS  'A'                                    46.00      49.06   3 
     1) Boyle, Mike                     2) Gray, Seth                     
     3) Jones, Nyir                     4) Pantano, David                 
  7 Rancocas Valley Reg HS  'C'                         50.00      51.45   2 
     1) Marshall, Marcus                2) Ibidapo, Emmanuel              
     3) Scott, Noah                     4) Morgan, Nicholas               
  8 Burlington Twp. HS  'B'                             50.50      51.52   2 
     1) Davis, Adonis                   2) Gibson, Ren                    
     3) Quaye, Morris                   4) Ramos, Eliezer                 
  9 Winslow Twp HS  'A'                                            51.57   1 
     1) Collins, Karson                 2) Mills, Kenroy                  
     3) Squair, Jaden                   4) Guinn, Damon                   
 10 Rancocas Valley Reg HS  'E'                         52.50      53.63   2 
     1) Padilla, Antonio                2) McGowan, Shane                 
     3) Savage, Cameron                 4) Joachim, Yvon                  
 11 Bordentown Regional HS  'B'                         50.80      55.84   2 
     1) Conte, Jason                    2) Rodriguez, Julius              
     3) Loguidice, Matthew              4) Eun, Kyle                      
 12 Cherry Hill West HS  'A'                                       56.72   1 
     1) Nasis, Alexander                2) Testman, Liam                  
     3) Marrero, Jaydon                 4) Fox, Matthew                   
 13 Kingsway HS  'B'                                    48.80    1:02.63   2 
     1) Cook, Jonathon                  2) Buhaievskyi, Serhii            
     3) Gallagher, Jack                 4) Selkow, Justin                 
 -- Triton Regional HS  'A'                             55.00         DQ   1 
     1) Watson, Lance                   2) Fred, Adrian                   
     3) Overton, Jayce                  4) Staton, Eric                   
 
Boys 4x200 Meter Relay Novice Novice
============================================================================
    School                                               Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Rancocas Valley Reg HS  'A'                       1:38.00    1:36.21   3 
     1) Patterson, Rahmir               2) McGhee, James                  
     3) Minkins, Nasir                  4) Thomas, Joshua                 
  2 Highland Reg HS  'A'                              1:39.29    1:39.62   3 
     1) Jones, Tyron                    2) Ruffini, Ryan                  
     3) Adoga, Oyame                    4) Sherill, Steven                
  3 Rancocas Valley Reg HS  'B'                       1:42.00    1:42.42   3 
     1) Dejesus, Jeancarlo              2) Gregory, Darryl                
     3) Allen, DaJour                   4) Blango, Jalen                  
  4 Kingsway HS  'A'                                  1:40.00    1:42.78   3 
     1) Boyle, Mike                     2) Gray, Seth                     
     3) Jones, Nyir                     4) Pantano, David                 
  5 Triton Regional HS  'A'                                      1:47.01   1 
     1) Johnson, Bradley                2) Miller, Corey                  
     3) Madiedo, Marcus                 4) Magglioco, Angelo              
  6 Bishop Eustace Prep  'A'                          1:46.65    1:47.07   2 
     1) Polk, Giavon                    2) Osayamwen, EJ                  
     3) Doctorovitz, Mike               4) Menoken-El, Nasir              
  7 Winslow Twp HS  'A'                                          1:51.55   2 
     1) Camper, Anthony                 2) Collins, Karson                
     3) Mills, Kenroy                   4) Guinn, Damon                   
  8 Rancocas Valley Reg HS  'E'                       1:50.00    1:51.70   2 
     1) Padilla, Antonio                2) McGowan, Shane                 
     3) Savage, Cameron                 4) Joachim, Yvon                  
  9 Cherry Hill West HS  'A'                                     1:58.29   1 
     1) Nasis, Alexander                2) Marrero, Jaydon                
     3) Spell, Aaron                    4) Fox, Matthew                   
 10 Bordentown Regional HS  'B'                       1:59.00    1:58.60   2 
     1) Eun, Kyle                       2) Conte, Jason                   
     3) Loguidice, Matthew              4) Rodriguez, Julius              
 11 Kingsway HS  'B'                                             2:02.13   2 
     1) Buhaievskyi, Serhii             2) Cook, Jonathon                 
     3) Gallagher, Jack                 4) Selkow, Justin                 
 -- Rancocas Valley Reg HS  'C'                       1:45.00        DNF   3 
     1) Marshall, Marcus                2) Ibidapo, Emmanuel              
     3) Scott, Noah                     4) Morgan, Nicholas               
 
Boys 4x400 Meter Relay Novice Novice
=========================================================================
    School                                               Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kingsway HS  'A'                                  3:48.00    3:49.94  
     1) Chambers, Ethan                 2) Gray, Seth                     
     3) Pantano, David                  4) Rothwein, Nick                 
  2 Highland Reg HS  'A'                              3:54.00    3:53.18  
     1) Williams, Ahmir                 2) Whitaker, Floyd                
     3) Smith, Lewis                    4) Ruffini, Ryan                  
  3 Highland Reg HS  'B'                              3:52.00    3:58.84  
     1) McKinney, Robert                2) Smith, Lewis                   
     3) Adoga, Oyame                    4) Jones, Tyron                   
  4 Kingsway HS  'B'                                  3:50.00    4:03.83  
     1) DiLorenzo, Charles              2) LaRocca, Gavin                 
     3) Nelson, Chris                   4) Mitchell, Jacob                
  5 Bordentown Regional HS  'B'                       4:20.00    4:26.93  
     1) Eleazu, Ezeulo                  2) Mount, Flynn                   
     3) Kertes, Trotman                 4) Leung, Calvin                  
 
Boys 4x800 Meter Relay Novice Novice
=========================================================================
    School                                               Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kingsway HS  'A'                                  8:38.00    8:52.85  
     1) Chambers, Ethan                 2) LaRocca, Gavin                 
     3) Mitchell, Jacob                 4) Rothwein, Nick                 
  2 Highland Reg HS  'B'                              9:35.00    8:56.07  
     1) Wassell, Cole                   2) Whitaker, Floyd                
     3) Palacios, Juan                  4) McCarville, Derek              
  3 Kingsway HS  'B'                                  8:55.00    9:12.99  
     1) Borkowski, Kaleb                2) DiLorenzo, Charles             
     3) Handley, Connor                 4) Nelson, Chris                  
  4 Rancocas Valley Reg HS  'A'                       8:34.00    9:13.81  
     1) Dunaway, Gabriel                2) Delgado, Antonio               
     3) Farrell, Gavin                  4) Burns, Nicholas                
  5 Rancocas Valley Reg HS  'B'                       9:00.00    9:18.20  
     1) Maggs, Ryan                     2) Campanella, Daniel             
     3) Faigal, Andre                   4) Awosanya, Brandon              
  6 Kingsway HS  'C'                                  9:05.00    9:37.19  
     1) DiMatties, Mike                 2) Hindley, Joseph                
     3) Miles, Evan                     4) Smith, Aidan                   
  7 Kingsway HS  'D'                                  9:20.00    9:55.88  
     1) Cooper, Jayden                  2) Fitzpatrick, Jack              
     3) Kiil, Jeremy                    4) Tinges, Chase                  
  8 Winslow Twp HS  'A'                               8:46.61   10:09.98  
     1) Boyd-Miller, Nair               2) Tull, Samuel                   
     3) Clottei, Jayden                 4) Ramirez, Bryan                 
  9 Triton Regional HS  'A'                           4:30.00   10:13.79  
     1) Bartleson, Elijah               2) Marioni, Michael               
     3) Miller, Corey                   4) Menning, William               
 10 Kingsway HS  'E'                                  9:35.00   11:18.51  
     1) Buzby, Luke                     2) Gray, Ethan                    
     3) VanMorter, Donovan              4) Zabielski, Connor              
 11 Cherry Hill West HS  'A'                                    11:25.16  
     1) Ruggeri, John                   2) Nasis, Alexander               
     3) Spell, Aaron                    4) Zuniga, Brian                  
Advertisements