3/27– Metuchen Spring Thaw

 
Licensed to Tomahawk Timing - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 3/27/2021 01:36 PM
                     2021 Metuchen Spring Thaw - 5/8/2017                      
                                  Metuchen HS                                  
                                    Results                                    
 
Girls 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 Jackson, Julia               Scotch Plain           24.80      25.31   1 
  2 Grantham, Azariah            Union HS               25.76      25.77   1 
  3 Kennedy, Grace               Scotch Plain           25.80      26.18   1 
  4 Webb, Stephanie              Montclair HS           25.78      26.59   1 
  5 Gould, Leah                  Union Cathol           26.80      26.99   1 
  6 Jennings, Anaya              Rahway HS              27.50      27.28   2 
  7 Shipley, Nyjae               Rahway HS              27.53      27.84   2 
  8 Boakye, Cynthia              Elizabeth HS           28.00      28.04   2 
  9 Fadael, Leyila               Union HS               28.28      28.78   2 
 10 Johnson, McKenzie            Union Cathol           28.40      28.78   3 
 11 Newborn, Paris               Elizabeth HS           27.47      28.94   1 
 12 Saleem, Kyla                 East Brunswi           28.00      29.32   2 
 13 Michlik, Paige               East Brunswi           28.51      29.36   3 
 14 Glorie, Anna                 Montclair HS           27.94      29.40   2 
 15 Peterson, Alivia             Rahway HS              29.32      29.50   4 
 16 Sawicki, Anna                East Brunswi           32.00      29.54   5 
 17 Balogun, Oseka               Union HS               29.00      29.77   3 
 18 Tomasik, Nicole              East Brunswi           29.53      29.80   4 
 19 Morrison, Ashanae            East Brunswi           28.83      29.94   3 
 20 Batts, Crystal               Elizabeth HS           29.00      30.30   3 
 20 Mcrae, Kendra                Elizabeth HS           30.19      30.30   4 
 22 Barnes, Damara               Union Cathol           30.44      30.37   5 
 23 Salters, Naomi               Union HS               30.96      30.54   5 
 24 Boone, Akoya                 Rahway HS              29.80      30.70   4 
 25 Smith, Alisha                Rahway HS              29.89      30.79   4 
 26 Steiner, Theresa             East Brunswi           32.00      31.49   5 
 27 Badilla, Kaitlyn             Union HS               35.00      32.08   6 
 28 Taylor, Britney              Union HS               33.00      33.05   6 
 29 George, Shelsea              Union HS               29.00      33.84   3 
 
Girls 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Lawson, Kiya                 Montclair HS           59.93    1:01.03   1 
  2 Holland-Thomas, Rukiya       Montclair HS           58.65    1:02.30   1 
  3 Charles, Aniyah              Union Cathol         1:01.90    1:02.65   1 
  4 Latonnel, Sierra             Union HS             1:04.00    1:03.76   2 
  5 Exilus, Barbara              Union HS             1:02.98    1:05.14   1 
  6 Dines, Erica                 Union Cathol         1:07.38    1:05.64   2 
  7 Brown, Zoey                  Metuchen HS          1:08.00    1:06.72   2 
  8 Cordova, Lesley              Elizabeth HS         1:07.45    1:07.03   2 
  9 Register, Anaya              Union Cathol         1:08.95    1:09.16   3 
 10 Nelson, Lianne               Union HS             1:05.68    1:09.75   2 
 11 Lewis, Asaya                 Elizabeth HS         1:08.00    1:11.00   2 
 12 Coyne, Shelby                East Brunswi         1:09.29    1:11.13   3 
 13 Scarlett, Ka-Deen            Elizabeth HS         1:09.77    1:12.08   3 
 14 Brown, Ayyannah              Elizabeth HS         1:14.42    1:12.36   3 
 15 Morales, Sarai               Elizabeth HS         1:10.37    1:17.84   3 
 
Girls 800 Meter Run
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Berry, Jenai                 Scotch Plain         2:19.00    2:22.25   1 
       1:04.384 (1:04.384)        2:22.242 (1:17.858)
  2 Kidd, Cassidy                Union HS             2:27.70    2:24.34   1 
       1:08.008 (1:08.008)        2:24.333 (1:16.325)
  3 Gibson, Leilani              Union Cathol         2:29.00    2:27.35   1 
       1:07.440 (1:07.440)        2:27.342 (1:19.902)
  4 Nyinah, Maameyaa             Union Cathol         2:27.00    2:27.40   1 
       1:09.678 (1:09.678)        2:27.392 (1:17.714)
  5 Keith, Jenna                 Union Cathol         2:30.00    2:29.72   1 
       1:10.099 (1:10.099)        2:29.718 (1:19.619)
  6 Rawlinson, Jadae             Union HS             2:30.15    2:29.82   1 
       1:10.214 (1:10.214)        2:29.819 (1:19.605)
  7 Cutignola, Alexis            Rahway HS            2:29.00    2:31.27   1 
       1:10.022 (1:10.022)        2:31.270 (1:21.249)
  8 Rivera, Maggie               Metuchen HS          2:33.00    2:31.62   1 
       1:10.850 (1:10.850)        2:31.618 (1:20.768)
  9 Granrath, Abby               Union Cathol         2:27.00    2:34.81   1 
       1:10.535 (1:10.535)        2:34.810 (1:24.275)
 10 Jean-Pierre, Kathrina        Union HS             2:30.00    2:38.82   1 
       1:09.765 (1:09.765)        2:38.819 (1:29.054)
 11 Figueiredo, Ana              Union HS             2:41.65    2:39.71   2 
       1:17.483 (1:17.483)        2:39.704 (1:22.222)
 12 D'Onofrio, Ariana            East Brunswi         2:38.80    2:39.75   2 
       1:17.769 (1:17.769)        2:39.741 (1:21.972)
 13 Piasecki, Maggie             East Brunswi         2:45.00    2:44.58   2 
       1:18.453 (1:18.453)        2:44.572 (1:26.119)
 14 Carranza, Joselyn            Elizabeth HS         2:58.30    2:49.74   2 
       1:17.218 (1:17.218)        2:49.733 (1:32.515)
 15 Chen, Christina              East Brunswi         2:50.00    2:50.93   2 
       1:21.472 (1:21.472)        2:50.924 (1:29.453)
 16 Belo, Michelle               Elizabeth HS                    2:57.43   2 
       1:27.204 (1:27.204)        2:57.427 (1:30.223)
 17 Argueta, Marbely             Elizabeth HS         2:44.45    3:00.96   2 
       1:26.748 (1:26.748)        3:00.954 (1:34.207)
 18 Manuel, Daphne               Elizabeth HS         3:10.00    3:03.09   2 
       1:24.954 (1:24.954)        3:03.087 (1:38.133)
 19 Henry, Jessica               South Amboy          3:00.00    3:12.49   2 
       1:28.509 (1:28.509)        3:12.481 (1:43.972)
 20 Alava, Priscilla             Elizabeth HS         3:10.00    3:18.53   2 
       1:32.583 (1:32.583)        3:18.523 (1:45.940)
 -- McAdams, Ella                Montclair HS         2:24.39        DNF   1 
       1:08.568 (1:08.568)
 
Girls 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Malague, Mary                Metuchen HS          5:25.00    5:27.82  
       1:21.327 (1:21.327)        2:46.354 (1:25.027)        4:10.237 (1:23.884)
       5:27.815 (1:17.578)
  2 Crona, Gabby                 Scotch Plain         5:24.49    5:28.44  
       1:21.034 (1:21.034)        2:47.020 (1:25.987)        4:09.954 (1:22.934)
       5:28.435 (1:18.482)
  3 Ross, Violet                 Montclair HS         5:32.65    5:40.57  
       1:21.595 (1:21.595)        2:48.617 (1:27.023)        4:15.857 (1:27.240)
       5:40.565 (1:24.708)
  4 Lignell, Sara                Metuchen HS          5:29.92    5:42.44  
       1:22.217 (1:22.217)        2:51.531 (1:29.314)        4:18.271 (1:26.740)
       5:42.439 (1:24.168)
  5 Bueno, Jennifer              Elizabeth HS         5:58.44    5:50.59  
       1:22.460 (1:22.460)        2:52.762 (1:30.303)        4:21.742 (1:28.980)
       5:50.585 (1:28.843)
  6 Sicoli, Emily                Scotch Plain         5:48.00    5:53.16  
       1:21.937 (1:21.937)        2:52.089 (1:30.152)        4:24.847 (1:32.759)
       5:53.152 (1:28.305)
  7 Sicoli, Anna                 Scotch Plain         5:48.00    5:53.21  
       1:22.375 (1:22.375)        2:52.602 (1:30.228)        4:25.446 (1:32.844)
       5:53.202 (1:27.757)
  8 McAdams, Avery               Montclair HS         6:00.00    5:59.00  
       1:23.109 (1:23.109)        2:56.996 (1:33.888)        4:30.751 (1:33.755)
       5:58.996 (1:28.245)
  9 Kim, Maya                    Montclair HS         6:00.00    6:01.63  
       1:21.917 (1:21.917)        2:53.831 (1:31.914)        4:30.664 (1:36.833)
       6:01.624 (1:30.960)
 10 Pusung, Emma                 East Brunswi         6:05.00    6:05.07  
       1:23.792 (1:23.792)        2:53.392 (1:29.600)        4:27.382 (1:33.990)
       6:05.064 (1:37.682)
 11 Vieira, Kaitlyn              Rahway HS            6:00.00    6:07.16  
       1:22.579 (1:22.579)        2:53.062 (1:30.484)        4:29.752 (1:36.690)
       6:07.152 (1:37.400)
 12 Zambrio, Julia               Scotch Plain         5:59.00    6:14.48  
       1:24.282 (1:24.282)        2:58.950 (1:34.668)        4:35.111 (1:36.162)
       6:14.471 (1:39.360)
 13 Shenouda, Sarah              East Brunswi         6:50.00    6:48.41  
       1:31.350 (1:31.350)        3:14.119 (1:42.769)        5:03.685 (1:49.567)
       6:48.405 (1:44.720)
 14 Cardona, Gabriela            Elizabeth HS                    6:55.46  
       1:31.019 (1:31.019)        3:15.297 (1:44.279)        5:06.372 (1:51.075)
       6:55.456 (1:49.084)
 15 Londono, Valerie             Elizabeth HS                    7:57.58  
       1:34.529 (1:34.529)        3:33.135 (1:58.607)        5:49.031 (2:15.897)
       7:57.571 (2:08.540)
 -- Spencer, Krisantha           Montclair HS         5:40.00        DNF  
       1:18.287 (1:18.287)        2:45.479 (1:27.192)
 
Girls 3200 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Sullivan, Brenna             Scotch Plain        12:25.70   12:35.60  
       1:25.928 (1:25.928)        2:59.886 (1:33.958)        4:35.592 (1:35.707)
       6:12.944 (1:37.353)        7:51.804 (1:38.860)        9:30.518 (1:38.714)
      11:05.919 (1:35.402)       12:35.599 (1:29.680)
  2 Kennedy, Guinevere           South Amboy         12:39.71   13:12.48  
       1:29.821 (1:29.821)        3:07.924 (1:38.104)        4:47.927 (1:40.003)
       6:29.936 (1:42.009)        8:13.221 (1:43.285)        9:56.524 (1:43.304)
      11:39.516 (1:42.992)       13:12.474 (1:32.959)
  3 Duncan, Madeline             Montclair HS        12:55.00   13:20.31  
       1:28.136 (1:28.136)        3:07.297 (1:39.162)        4:46.194 (1:38.898)
       6:29.264 (1:43.070)        8:15.023 (1:45.759)        9:59.371 (1:44.348)
      11:46.921 (1:47.550)       13:20.301 (1:33.380)
  4 Prasad, Roma                 East Brunswi        13:15.00   13:22.46  
       1:30.654 (1:30.654)        3:08.701 (1:38.047)        4:50.544 (1:41.844)
       6:32.779 (1:42.235)        8:16.707 (1:43.928)        9:59.714 (1:43.008)
      11:44.462 (1:44.748)       13:22.454 (1:37.993)
  5 Sun, Amanda                  East Brunswi        13:50.00   14:09.59  
       1:30.877 (1:30.877)        3:09.736 (1:38.859)        4:56.584 (1:46.849)
       6:44.767 (1:48.183)        8:35.791 (1:51.024)       10:28.433 (1:52.643)
      12:21.616 (1:53.183)       14:09.584 (1:47.969)
 
Girls 55 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Paprocki, Kayla              Scotch Plain            8.83       9.41   1 
  2 Jordan, Avery                Union Cathol            8.70       9.43   1 
  3 Adzakro, Shalom              Elizabeth HS            8.89       9.46   1 
  4 Sawicki, Anna                East Brunswi            9.70       9.61   1 
  5 Matheus, Lauren              East Brunswi            9.80       9.66   2 
  6 Michlik, Paige               East Brunswi            9.50       9.67   1 
  7 Coyne, Shelby                East Brunswi            9.69      10.01   1 
  8 Smith, Alisha                Rahway HS              10.23      10.96   2 
  9 Brown, Ayyannah              Elizabeth HS           10.74      10.99   2 
 10 Roper, Peri                  Scotch Plain           10.50      11.18   2 
 11 Montgomery, Jada             Scotch Plain           10.50      13.19   2 
 
Girls 4x400 Meter Relay
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Scotch Plains-Fanwood HS  'A'                     3:57.50    3:59.30   1 
     1) Kennedy, Grace                  2) Crona, Gabby                   
     3) Berry, Jenai                    4) Jackson, Julia                 
           58.667 (58.667)        2:04.348 (1:05.682)          3:02.835 (58.487)
         3:59.293 (56.459)
  2 Montclair HS  'A'                                 4:00.00    4:05.21   1 
     1) McAdams, Ella                   2) Webb, Stephanie                
     3) Lawson, Kiya                    4) Holland-Thomas, Rukiya         
       1:01.895 (1:01.895)        2:03.312 (1:01.418)        3:05.586 (1:02.274)
         4:05.207 (59.622)
  3 Union HS  'A'                                     4:20.00    4:10.45   1 
     1) Grantham, Azariah               2) Kidd, Cassidy                  
     3) Exilus, Barbara                 4) Latonnel, Sierra               
       1:04.555 (1:04.555)        2:08.388 (1:03.834)        3:12.050 (1:03.662)
         4:10.450 (58.400)
  4 Union Catholic Reg. HS  'A'                       4:09.31    4:10.59   1 
     1) Gibson, Leilani                 2) Granrath, Abby                 
     3) Keith, Jenna                    4) Nyinah, Maameyaa               
       1:04.016 (1:04.016)        2:04.685 (1:00.669)        3:10.425 (1:05.740)
       4:10.586 (1:00.162)
  5 Rahway HS  'A'                                    4:20.00    4:16.52   1 
     1) Shipley, Nyjae                  2) Jennings, Anaya                
     3) Peterson, Alivia                4) Cutignola, Alexis              
       1:05.015 (1:05.015)        2:07.422 (1:02.408)        3:12.123 (1:04.702)
       4:16.516 (1:04.393)
  6 Union HS  'B'                                     4:22.00    4:20.41   2 
     1) Rawlinson, Jadae                2) Fadael, Leyila                 
     3) Jean-Pierre, Kathrina           4) Nelson, Lianne                 
       1:04.002 (1:04.002)        2:07.669 (1:03.668)        3:12.762 (1:05.093)
       4:20.402 (1:07.640)
  7 Elizabeth HS  'A'                                 4:20.52    4:24.98   1 
     1) Adzakro, Shalom                 2) Boakye, Cynthia                
     3) Cordova, Lesley                 4) Mcrae, Kendra                  
       1:05.043 (1:05.043)        2:10.067 (1:05.024)        3:16.662 (1:06.595)
       4:24.980 (1:08.318)
  8 East Brunswick HS  'A'                            4:30.00    4:30.11   2 
     1) Tomasik, Nicole                 2) Matheus, Lauren                
     3) Goodger, Brielle                4) Saleem, Kyla                   
       1:06.309 (1:06.309)        2:14.063 (1:07.754)        3:23.156 (1:09.093)
       4:30.103 (1:06.948)
  9 Metuchen HS  'A'                                  4:35.00    4:30.46   2 
     1) Brown, Zoey                     2) Larson, Paige                  
     3) Schleif, Caroline               4) Rivera, Maggie                 
       1:08.266 (1:08.266)        2:15.674 (1:07.409)        3:24.719 (1:09.045)
       4:30.454 (1:05.735)
 10 Elizabeth HS  'B'                                            4:47.01   2 
     1) Lewis, Asaya                    2) Scarlett, Ka-Deen              
     3) Batts, Crystal                  4) Morales, Sarai                 
       1:07.433 (1:07.433)        2:19.391 (1:11.958)        3:32.701 (1:13.310)
       4:47.003 (1:14.303)
 
Boys 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Phillip, Jayden              East Brunswi           22.78      22.88   1 
  2 McQueen, Greg                Elizabeth HS           22.07      22.93   1 
  3 Williams, Truman             Montclair HS           22.80      23.18   1 
  4 Collins, Nathan              Montclair HS           22.46      23.20   1 
  5 Garcia, Jesus                Union HS               23.12      23.33   2 
  6 Dreher, Jai                  Metuchen HS            23.20      23.52   2 
  6 Legister, Jessie             Montclair HS           22.24      23.52   1 
  8 Nazaire, Matthew             Union HS               23.59      23.66   2 
  9 Agwu, Kenny                  Scotch Plain           23.20      23.88   2 
 10 Brown, Matthew               Metuchen HS            24.02      24.29   4 
 11 Williams, Dylan              Union Cathol           24.10      24.31   4 
 12 Roopchand, Antonio           Elizabeth HS           22.43      24.33   1 
 13 Marcellus, Rodney            Union HS               24.00      24.53   3 
 14 Taylor, Brandon              Union HS               23.90      24.64   2 
 15 McDonald, Anthony            Scotch Plain           24.00      24.74   4 
 16 Matthews, Davon              Rahway HS              24.10      24.77   4 
 17 Galvis, Danny                Elizabeth HS           24.75      24.79   5 
 18 Jackson, Quinn               Scotch Plain           24.00      24.83   3 
 19 Acevedo, Osiris              St. Joseph H                      24.85   2 
 20 McSweeney, Brian             East Brunswi           25.20      24.86   5 
 21 Austin, Spencer              East Brunswi           24.30      24.92   4 
 22 Tucker, Bryan                Union Cathol           24.35      25.19   4 
 23 Harris, Benjamin             Union HS               24.00      25.21   3 
 24 Guero Diaz, Gabriel          St. Joseph H           25.27      25.46   6 
 25 Perez, Manuel                Elizabeth HS           24.50      25.48   5 
 26 Jiame, Kael                  St. Joseph H           25.52      25.51   6 
 27 Robinson, Michael            Montclair HS           23.98      25.57   3 
 28 Krawet, Benjamin             East Brunswi           25.70      25.86   6 
 29 Naik, Vedant                 Metuchen HS            25.50      25.95   6 
 30 Constable, Angelo            Union Cathol           25.90      25.98   6 
 31 Boslesta, John               Metuchen HS            26.00      26.16   7 
 32 Bournes, Kendall             Union HS               24.00      26.29   3 
 33 Shafer, Bailey               Metuchen HS            26.50      26.39   7 
 34 McEachin, Miles              Union HS               24.00      26.42   3 
 35 Wynn-Bouie, Tamar            Rahway HS              26.50      26.49   7 
 36 Jones, Cameron               Union Cathol           26.00      26.88   7 
 37 Daley, Justin                Union Cathol           26.20      27.29   7 
 38 Reaves, Jahod                Union HS               25.00      28.22   5 
 39 Kadila, Luke                 Metuchen HS            28.00      28.43   7 
 40 Alverna, Kervens             Elizabeth HS           25.00      28.51   5 
 41 Fowler, Declan               St. Joseph H           28.00      28.52   8 
 42 Rutter, Kyle                 Metuchen HS            32.11      31.80   8 
 43 Herandez, Diego              St. Joseph H           32.00      33.34   8 
 
Boys 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Parmelee, James              St. Joseph H           52.00      51.34   1 
  2 Thelemaque, Vance            Elizabeth HS           52.50      52.49   1 
  3 Aguilar, Angelo              Rahway HS              53.46      52.67   1 
  4 Haynes, Lawton               Montclair HS           53.64      53.68   1 
  5 Hernandez, Sam               Union Cathol           53.50      53.82   1 
  6 Wilson, Cody                 Rahway HS              55.00      54.05   2 
  7 Dumas, Jayvee                East Brunswi           55.50      54.66   3 
  8 Carrion, Jonathan            Union Cathol           54.52      55.14   2 
  9 Brito, Emmanuel              St. Joseph H           55.88      55.38   3 
 10 Rodriguez, Xavier            St. Joseph H           55.01      55.43   2 
 11 Joseph, Dean                 Elizabeth HS           54.00      56.19   2 
 12 Rojas, Al-Qamar              Union Cathol           55.26      56.78   3 
 13 Lopez, Jaydin                Rahway HS              56.00      57.44   3 
 14 Post, Matthew                East Brunswi           57.50      57.66   3 
 15 Duverneau, Sidney            Rahway HS              58.50      57.66   4 
 16 Kwok, Matthew                Metuchen HS            57.00      57.89   3 
 17 Santerre, Krishna            Elizabeth HS           58.00      58.51   4 
 18 Hicks, Justice               Union Cathol           59.95    1:00.42   4 
 19 Almonte, Michael Tristan     St. Joseph H         1:01.00    1:03.84   4 
 20 Mathurin, Tevon              Union HS             1:00.00    1:04.22   4 
 21 Rice, Aidan                  Union HS               55.00    1:06.28   2 
 
Boys 800 Meter Run
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Rodriguez, Gabriel           Union HS             2:08.20    2:04.30   1 
       1:04.676 (1:04.676)          2:04.296 (59.620)
  2 Lokko, Oko                   Union HS             2:19.64    2:04.37   3 
           56.864 (56.864)        2:04.364 (1:07.500)
  3 Herrera, Fabian              Elizabeth HS         2:01.00    2:05.86   1 
       1:03.969 (1:03.969)        2:05.855 (1:01.887)
  4 Rodriguez, Corey             Union HS             2:09.20    2:06.00   1 
       1:06.217 (1:06.217)          2:05.996 (59.779)
  5 Cerna, Anthony               Elizabeth HS         2:05.00    2:06.03   1 
       1:04.510 (1:04.510)        2:06.025 (1:01.515)
  6 Varner, Miles                Scotch Plain         2:06.89    2:06.29   1 
       1:05.067 (1:05.067)        2:06.286 (1:01.219)
  7 Herrera, Gabriel             Elizabeth HS         2:06.00    2:06.59   1 
       1:04.655 (1:04.655)        2:06.584 (1:01.929)
  8 Jimenez, Adelson             Elizabeth HS         2:07.00    2:06.87   1 
       1:04.609 (1:04.609)        2:06.870 (1:02.262)
  9 Lawrence, Zyeim              Elizabeth HS         2:09.00    2:07.98   1 
       1:04.857 (1:04.857)        2:07.977 (1:03.120)
 10 Albarran, Rafael             South Amboy          2:18.15    2:09.95   2 
       1:05.733 (1:05.733)        2:09.950 (1:04.217)
 11 Chrun, Kevin                 East Brunswi         2:11.55    2:11.19   1 
       1:06.237 (1:06.237)        2:11.186 (1:04.949)
 12 Kulkarni, Mihir              East Brunswi         2:11.82    2:11.89   2 
       1:06.330 (1:06.330)        2:11.886 (1:05.557)
 13 Rodriguez, Neftali           South Amboy          2:20.00    2:12.27   3 
       1:00.602 (1:00.602)        2:12.270 (1:11.668)
 14 Shih, Peter                  Scotch Plain         2:18.26    2:12.43   2 
       1:07.075 (1:07.075)        2:12.421 (1:05.347)
 15 Ahmed, Zafir                 East Brunswi         2:12.11    2:12.84   2 
       1:05.270 (1:05.270)        2:12.837 (1:07.568)
 16 Sinclair, Brandon            Metuchen HS          2:00.70    2:13.39   1 
       1:03.857 (1:03.857)        2:13.381 (1:09.524)
 17 George, Emil                 East Brunswi         2:13.22    2:13.76   2 
       1:06.773 (1:06.773)        2:13.751 (1:06.978)
 18 Lee, Vincent                 East Brunswi         2:14.00    2:15.02   2 
       1:05.932 (1:05.932)        2:15.012 (1:09.080)
 19 Engle, Elias                 Union Cathol         2:15.09    2:16.67   2 
       1:07.380 (1:07.380)        2:16.668 (1:09.289)
 20 Penton, Nicholas             Rahway HS            2:14.00    2:16.72   2 
       1:07.120 (1:07.120)        2:16.711 (1:09.592)
 21 Alston, Noah                 Union Cathol         2:18.00    2:18.68   2 
       1:06.796 (1:06.796)        2:18.673 (1:11.878)
 22 Schutz, Matthew              Union Cathol         2:22.00    2:20.78   3 
       1:12.117 (1:12.117)        2:20.775 (1:08.658)
 23 Garcia, Josh                 Scotch Plain         2:12.00    2:20.81   3 
       1:08.540 (1:08.540)        2:20.810 (1:12.270)
 24 Wu, Alan                     Metuchen HS                     2:22.15   3 
       1:12.322 (1:12.322)        2:22.149 (1:09.827)
 25 Patelski, Alex               Metuchen HS          2:25.00    2:22.28   3 
       1:12.601 (1:12.601)        2:22.272 (1:09.672)
 26 Rowe, Matthias               Metuchen HS          2:38.00    2:30.43   3 
       1:14.834 (1:14.834)        2:30.422 (1:15.589)
 27 Roache, Paul                 St. Joseph H         2:28.74    2:31.35   3 
       1:14.650 (1:14.650)        2:31.346 (1:16.697)
 28 Herandez, Devlin             St. Joseph H         2:35.00    2:38.12   3 
       1:13.127 (1:13.127)        2:38.111 (1:24.984)
 
Boys 1600 Meter Run
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Laskowski, Michael           Rahway HS            4:33.13    4:28.39   1 
       1:06.477 (1:06.477)        2:17.159 (1:10.682)        3:25.722 (1:08.564)
       4:28.389 (1:02.667)
  2 Counsell, Oscar              Montclair HS         4:22.54    4:28.54   1 
       1:07.321 (1:07.321)        2:17.071 (1:09.750)        3:25.890 (1:08.819)
       4:28.539 (1:02.649)
  3 Tiongko, Matthew             East Brunswi         4:39.00    4:36.97   1 
       1:08.221 (1:08.221)        2:18.817 (1:10.597)        3:29.819 (1:11.002)
       4:36.967 (1:07.149)
  4 Alvarez, Michael             St. Joseph H         4:45.81    4:39.28   1 
       1:08.010 (1:08.010)        2:18.001 (1:09.992)        3:28.352 (1:10.352)
       4:39.272 (1:10.920)
  5 Weinglass, Aran              East Brunswi         4:39.00    4:41.23   1 
       1:07.697 (1:07.697)        2:18.721 (1:11.024)        3:29.881 (1:11.160)
       4:41.229 (1:11.348)
  6 Brown, Damani                Rahway HS            4:49.77    4:45.33   1 
       1:07.615 (1:07.615)        2:21.097 (1:13.483)        3:35.629 (1:14.532)
       4:45.322 (1:09.694)
  7 Quan, Tyler                  East Brunswi         4:47.00    4:46.08   1 
       1:08.339 (1:08.339)        2:21.304 (1:12.965)        3:35.404 (1:14.100)
       4:46.072 (1:10.669)
  8 Reguinho, Lucas              Elizabeth HS         4:57.60    4:46.97   1 
       1:08.450 (1:08.450)        2:21.171 (1:12.722)        3:34.635 (1:13.464)
       4:46.966 (1:12.332)
  9 Kwok, Thomas                 Metuchen HS          4:37.47    4:50.01   1 
       1:07.985 (1:07.985)        2:19.324 (1:11.339)        3:35.339 (1:16.015)
       4:50.001 (1:14.663)
 10 Essel, Austin                Rahway HS            4:49.80    4:51.16   1 
       1:08.132 (1:08.132)        2:20.935 (1:12.803)        3:35.122 (1:14.188)
       4:51.157 (1:16.035)
 11 Hunsinger, Josh              Union Cathol         4:58.00    4:57.10   1 
       1:08.606 (1:08.606)        2:23.211 (1:14.605)        3:42.240 (1:19.029)
       4:57.095 (1:14.855)
 12 Cichocki, Ryan               Union Cathol         4:57.00    4:57.26   1 
       1:09.551 (1:09.551)        2:25.432 (1:15.882)        3:42.352 (1:16.920)
       4:57.257 (1:14.905)
 13 Gerlach, Theo                Metuchen HS          5:00.00    4:58.06   2 
       1:11.244 (1:11.244)        2:30.257 (1:19.013)        3:47.953 (1:17.697)
       4:58.059 (1:10.107)
 14 Roper, Miles                 Scotch Plain         4:58.43    4:58.10   1 
       1:09.980 (1:09.980)        2:25.815 (1:15.835)        3:41.950 (1:16.135)
       4:58.097 (1:16.148)
 15 Taegar, Isaac                Metuchen HS          5:08.00    4:58.74   2 
       1:12.004 (1:12.004)        2:30.747 (1:18.743)        3:48.332 (1:17.585)
       4:58.738 (1:10.407)
 16 Williams, Jordan             Rahway HS            5:04.39    5:03.62   2 
       1:10.875 (1:10.875)        2:29.550 (1:18.675)        3:48.444 (1:18.894)
       5:03.620 (1:15.177)
 17 Downey, Terence              Scotch Plain         4:57.00    5:04.43   1 
       1:11.965 (1:11.965)        2:30.799 (1:18.834)        3:49.472 (1:18.674)
       5:04.421 (1:14.949)           5:04.425 (0.004)
 18 Feliks, Chris                St. Joseph H         5:04.00    5:04.84   2 
       1:11.520 (1:11.520)        2:29.840 (1:18.320)        3:48.880 (1:19.040)
       5:04.833 (1:15.953)
 19 Lambe, Patrick               Union Cathol         5:00.00    5:05.26   2 
       1:12.762 (1:12.762)        2:31.502 (1:18.740)        3:51.342 (1:19.840)
       5:05.259 (1:13.918)
 20 Gawler, Joseph               Montclair HS         5:12.00    5:10.39   2 
       1:12.942 (1:12.942)        2:32.390 (1:19.449)        3:55.034 (1:22.644)
       5:10.390 (1:15.357)
 21 Arata, Alexander             Montclair HS         5:12.99    5:11.25   2 
       1:13.622 (1:13.622)        2:33.698 (1:20.077)        3:56.005 (1:22.308)
       5:11.244 (1:15.239)
 22 Afful, Emmanuel              Union Cathol         5:12.00    5:11.56   2 
       1:13.978 (1:13.978)        2:32.769 (1:18.792)        3:53.139 (1:20.370)
       5:11.557 (1:18.418)
 23 Baliquig, Daniell            Elizabeth HS         5:11.26    5:12.98   2 
       1:13.178 (1:13.178)        2:32.495 (1:19.318)        3:54.459 (1:21.964)
       5:12.977 (1:18.518)
 24 Robb, Liam                   Union Cathol         5:12.00    5:15.67   2 
       1:13.762 (1:13.762)        2:32.989 (1:19.228)        3:56.132 (1:23.143)
       5:15.665 (1:19.534)
 25 Breen, Ryan                  Metuchen HS          5:17.18    5:16.30   2 
       1:13.415 (1:13.415)        2:32.948 (1:19.533)        3:55.464 (1:22.517)
       5:16.297 (1:20.833)
 26 Chirichillo, Nick            Union Cathol         5:24.00    5:22.45   2 
       1:13.604 (1:13.604)        2:33.654 (1:20.050)        3:58.117 (1:24.463)
       5:22.445 (1:24.329)
 27 Pericles, Vladimir           Elizabeth HS         5:10.00    5:25.89   2 
       1:14.019 (1:14.019)        2:32.684 (1:18.665)        3:58.578 (1:25.894)
       5:25.889 (1:27.312)
 28 DiGirolamo, Nick             Union HS             5:40.00    5:51.68   2 
       1:14.810 (1:14.810)        2:43.365 (1:28.555)        4:18.917 (1:35.552)
       5:51.677 (1:32.760)
 29 Smith, Jack                  South Amboy          6:25.00    6:18.32   2 
       1:18.697 (1:18.697)        2:57.048 (1:38.352)        4:41.840 (1:44.793)
       6:18.319 (1:36.479)
 30 Jamolawicz, James            South Amboy          7:00.00    6:53.80   2 
       1:32.667 (1:32.667)        3:18.832 (1:46.165)        5:11.233 (1:52.402)
       6:53.797 (1:42.564)
 
Boys 55 Meter Hurdles
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Serrao, Christopher          East Brunswi            7.58       7.56   1 
  2 Soherwardy, Ali              East Brunswi            7.87       8.04   1 
  3 McDonald, Anthony            Scotch Plain            8.29       8.19   2 
  4 Agwu, Kenny                  Scotch Plain            8.11       8.24   1 
  5 Thelemaque, Vance            Elizabeth HS            8.15       8.33   1 
  6 Dumas, Jayvee                East Brunswi            8.50       8.60   2 
  7 McSweeney, Brian             East Brunswi            8.00       8.65   1 
  8 Naik, Vedant                 Metuchen HS             8.90       8.82   3 
  9 Wilson, Cody                 Rahway HS               9.18       8.88   3 
 10 Acevedo, Osiris              St. Joseph H            8.90       8.91   3 
 11 Krawet, Benjamin             East Brunswi            8.70       9.11   2 
 12 Jourdain, Jeusten            Union HS                8.91       9.27   3 
 13 Wynn-Bouie, Tamar            Rahway HS               8.94       9.29   3 
 14 Rojas, Al-Qamar              Union Cathol            8.80       9.39   2 
 15 Santerre, Krishna            Elizabeth HS            9.60      10.02   4 
 16 Rodriguez, Xavier            St. Joseph H            9.70      10.09   4 
 17 Lopez, Jaydin                Rahway HS               8.95      10.21   3 
 18 Brito, Emmanuel              St. Joseph H            9.50      10.39   4 
 19 Joseph, Dean                 Elizabeth HS           10.55      10.66   4 
 
Boys 4x400 Meter Relay
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Elizabeth HS  'A'                                 3:27.00    3:26.06   1 
     1) Roopchand, Antonio              2) Lawrence, Zyeim                
     3) McQueen, Greg                   4) Cadet, Wendell                 
        52.877 (52.877)  1:43.153 (50.277)  2:34.203 (51.050)  3:26.052 (51.849)
  2 Metuchen HS  'A'                                  3:25.00    3:31.50   1 
     1) Dreher, Jai                     2) Brown, Matthew                 
     3) Sinclair, Brandon               4) Manivannan, Arvin              
        54.238 (54.238)  1:47.486 (53.248)  2:40.733 (53.248)  3:31.500 (50.767)
  3 Montclair HS  'A'                                 3:23.00    3:31.60   1 
     1) Williams, Truman                2) Collins, Nathan                
     3) Counsell, Oscar                 4) Legister, Jessie               
        52.260 (52.260)  1:47.506 (55.247)  2:42.252 (54.747)  3:31.598 (49.347)
  4 Union HS  'A'                                                3:32.86   3 
     1) Garcia, Jesus                   2) Lokko, Oko                     
     3) Rodriguez, Corey                4) Rodriguez, Gabriel             
        52.249 (52.249)  1:45.219 (52.970)  2:38.519 (53.300)  3:32.858 (54.339)
  5 East Brunswick HS  'A'                            3:31.00    3:34.10   1 
     1) Phillip, Jayden                 2) Soherwardy, Ali                
     3) Serrao, Christopher             4) Austin, Spencer                
        52.206 (52.206)  1:48.321 (56.115)  2:40.535 (52.214)  3:34.091 (53.557)
  6 Elizabeth HS  'B'                                 3:36.00    3:35.41   2 
     1) Cerna, Anthony                  2) Thelemaque, Vance              
     3) Joseph, Dean                    4) Herrera, Fabian                
        55.514 (55.514)  1:48.618 (53.104)  2:42.339 (53.722)  3:35.404 (53.065)
  7 Scotch Plains-Fanwood HS  'A'                     3:38.00    3:38.36   2 
     1) Agwu, Kenny                     2) Jackson, Quinn                 
     3) McDonald, Anthony               4) Varner, Miles                  
        54.659 (54.659)  1:49.556 (54.897)  2:44.574 (55.019)  3:38.354 (53.780)
  8 Metuchen HS  'B'                                  3:37.00    3:42.97   2 
     1) Fong, Luke                      2) Serio, Dean                    
     3) Hyman, Noah                     4) Lim, Terence                   
        54.372 (54.372)  1:49.653 (55.282)  2:45.459 (55.807)  3:42.961 (57.502)
  9 St. Joseph HS (Metuchen)  'A'                     3:32.00    3:43.24   1 
     1) Acevedo, Osiris                 2) Brito, Emmanuel                
     3) Rodriguez, Xavier               4) Parmelee, James                
        57.972 (57.972)  1:57.572 (59.600)  2:52.726 (55.154)  3:43.231 (50.505)
 10 Elizabeth HS  'C'                                 3:40.00    3:54.44   2 
     1) Herrera, Gabriel                2) Perez, Manuel                  
     3) Galvis, Danny                   4) Alverna, Kervens               
           56.973 (56.973)          1:54.287 (57.314)          2:53.623 (59.337)
       3:54.432 (1:00.809)
 11 Union HS  'B'                                                4:01.75   3 
     1) Harris, Benjamin                2) Nazaire, Matthew               
     3) Taylor, Brandon                 4) Marcellus, Rodney              
           56.107 (56.107)        1:56.799 (1:00.693)        2:57.058 (1:00.259)
       4:01.749 (1:04.692)
 
Mixed 3200 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hidalgo, Niko              M Metuchen HS         10:35.00   10:20.09  
       1:21.420 (1:21.420)        2:40.520 (1:19.100)        3:58.302 (1:17.782)
       5:18.557 (1:20.255)        6:37.482 (1:18.925)        7:54.273 (1:16.792)
       9:10.887 (1:16.614)       10:20.083 (1:09.197)
  2 Soherwardy, Zain           M East Brunswi        10:20.00   10:23.06  
       1:19.960 (1:19.960)        2:37.332 (1:17.372)        3:53.982 (1:16.650)
       5:12.048 (1:18.067)        6:31.220 (1:19.173)        7:51.255 (1:20.035)
       9:11.819 (1:20.564)       10:23.057 (1:11.238)
  3 DeBellis, Marco            M East Brunswi        10:20.00   10:23.25  
       1:19.720 (1:19.720)        2:37.054 (1:17.334)        3:53.615 (1:16.562)
       5:11.792 (1:18.177)        6:31.050 (1:19.259)        7:51.227 (1:20.177)
       9:11.752 (1:20.525)       10:23.245 (1:11.494)
  4 Anand, Romir               M Metuchen HS         10:34.32   10:34.29  
       1:20.105 (1:20.105)        2:37.677 (1:17.572)        3:55.854 (1:18.178)
       5:16.983 (1:21.129)        6:37.869 (1:20.887)        7:56.519 (1:18.650)
       9:18.332 (1:21.813)       10:34.288 (1:15.957)
  5 Jamolawicz, Joseph         M South Amboy         10:40.00   10:36.84  
       1:20.545 (1:20.545)        2:39.008 (1:18.463)        3:58.527 (1:19.519)
       5:18.359 (1:19.833)        6:40.333 (1:21.974)        8:00.622 (1:20.289)
       9:24.487 (1:23.865)       10:36.835 (1:12.349)
  6 Rosky, Thomas              M Rahway HS           10:40.00   10:37.66  
       1:20.218 (1:20.218)        2:39.020 (1:18.803)        3:59.054 (1:20.034)
       5:20.144 (1:21.090)        6:42.642 (1:22.498)        8:05.447 (1:22.805)
       9:26.718 (1:21.272)       10:37.654 (1:10.937)
  7 Soufi, Kareem              M East Brunswi        10:20.00   10:38.49  
       1:19.789 (1:19.789)        2:37.472 (1:17.683)        3:55.548 (1:18.077)
       5:16.863 (1:21.315)        6:38.989 (1:22.127)        8:01.704 (1:22.715)
       9:25.915 (1:24.212)       10:38.484 (1:12.569)
  8 Narla, Rohit               M East Brunswi        10:40.00   10:42.15  
       1:21.085 (1:21.085)        2:39.259 (1:18.174)        3:58.020 (1:18.762)
       5:18.973 (1:20.953)        6:40.643 (1:21.670)        8:02.790 (1:22.148)
       9:26.233 (1:23.443)       10:42.149 (1:15.917)
  9 Chase, Steven              M East Brunswi        10:40.00   10:48.85  
       1:21.248 (1:21.248)        2:39.605 (1:18.358)        3:59.047 (1:19.442)
       5:20.053 (1:21.007)        6:45.643 (1:25.590)        8:09.212 (1:23.569)
       9:32.397 (1:23.185)       10:48.849 (1:16.453)
 10 Dia, Lucas                 M Montclair HS        10:20.28   10:57.94  
 11 Christian, Nyle            M East Brunswi        10:40.00   10:58.66  
       1:21.535 (1:21.535)        2:39.354 (1:17.819)        3:58.808 (1:19.454)
       5:20.070 (1:21.263)        6:45.672 (1:25.602)        8:10.598 (1:24.927)
       9:39.229 (1:28.632)       10:58.659 (1:19.430)
 12 Ehlis, Charles             M Montclair HS        10:35.87   10:59.25  
       1:20.744 (1:20.744)        2:40.169 (1:19.425)        3:58.725 (1:18.557)
       5:21.947 (1:23.222)        6:47.565 (1:25.619)        8:12.908 (1:25.343)
       9:38.783 (1:25.875)       10:59.249 (1:20.467)
 13 Schleif, Caroline          W Metuchen HS                    11:18.50  
       1:20.897 (1:20.897)        2:40.545 (1:19.649)        3:59.883 (1:19.338)
       5:23.047 (1:23.164)        6:50.914 (1:27.868)        8:21.385 (1:30.472)
       9:52.938 (1:31.553)       11:18.492 (1:25.554)
 14 Zakher, Christiano         M East Brunswi        11:05.00   11:30.02  
       1:21.810 (1:21.810)        2:43.654 (1:21.844)        4:09.104 (1:25.450)
       5:36.257 (1:27.153)        7:07.235 (1:30.979)        8:37.494 (1:30.259)
      10:08.740 (1:31.247)       11:30.020 (1:21.280)
 15 Pandit, Kal                M East Brunswi        11:10.00   11:30.35  
       1:22.113 (1:22.113)        2:44.280 (1:22.168)        4:07.875 (1:23.595)
       5:36.002 (1:28.127)        7:06.952 (1:30.950)        8:37.372 (1:30.420)
      10:08.067 (1:30.695)       11:30.344 (1:22.278)
 16 Hymowitz, Charles          M Montclair HS        10:40.00   11:31.42  
       2:42.332 (2:42.332)        4:08.228 (1:25.897)        5:36.949 (1:28.722)
       7:07.159 (1:30.210)        8:38.109 (1:30.950)       10:09.027 (1:30.918)
      11:31.419 (1:22.393)
 17 Rodriguez, Neftali         M South Amboy         12:00.00   12:00.75  
       1:22.238 (1:22.238)        2:42.960 (1:20.723)        4:07.444 (1:24.484)
       5:38.400 (1:30.957)        7:17.228 (1:38.828)        8:57.829 (1:40.602)
      10:35.038 (1:37.209)       12:00.742 (1:25.704)
 18 Albarran, Rafael           M South Amboy         12:30.00   12:09.20  
       1:22.322 (1:22.322)        2:47.098 (1:24.777)        4:17.609 (1:30.512)
       5:52.694 (1:35.085)        7:31.132 (1:38.438)        9:08.284 (1:37.153)
      10:41.593 (1:33.309)       12:09.192 (1:27.599)
 19 Nwosu, Scott               M Rahway HS           11:40.10   12:23.46  
       1:21.769 (1:21.769)        2:43.774 (1:22.005)        4:07.479 (1:23.705)
       5:36.530 (1:29.052)        7:13.103 (1:36.573)        8:58.314 (1:45.212)
      10:55.058 (1:56.744)       12:23.455 (1:28.398)
 20 Albarran, Gabriel          M South Amboy         12:30.00   14:29.90  
       1:21.948 (1:21.948)        2:45.793 (1:23.845)        4:23.983 (1:38.190)
       6:15.702 (1:51.719)        8:17.812 (2:02.110)       10:25.123 (2:07.312)
      12:33.113 (2:07.990)       14:29.898 (1:56.785)