11/7– SJTCA Open (AM POD)

LINK TO LIVE RESULTS

RaceTab by MileSplit/FloSports   Tomahawk Timing, Tomahawk Timing

 South Jersey Track Coaches Association Open AM POD - 11/7/2020  
                 DREAM Park, Logan Township, NJ                  

                    Varsity Girls 5000 Meter                     
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Princess Nwoga        11 Highland Reg HS      19:47.60      1
  2 Grace Wassell         10 Highland Reg HS      19:54.20      2
  3 Claudia Booth          9 Mainland Reg         20:04.00      3
  4 Abigail Waddington    10 Clearview Reg. HS    20:14.20      4
  5 Julia Smith           12 A P Schalick HS      20:30.60      5
  6 Katherine Byrne       12 Clearview Reg. HS    20:34.40      6
  7 Stephanie Renouf      10 Cinnaminson HS       20:40.80       
  8 Lily Malone           11 Mainland Reg         20:54.10      7
  9 Grace Coller          11 Cinnaminson HS       20:59.90       
 10 Alexa Palmieri        12 Ocean City HS        21:10.20      8
 11 Gillian Lovett         9 Mainland Reg         21:23.00      9
 12 Giselle Obergfell     12 Mainland Reg         21:23.90     10
 13 Eleanor Race           9 Clearview Reg. HS    21:26.30     11
 14 Allison Rathman        9 Cherokee HS          21:27.80     12
 15 Morgan Bromley        12 Eastern Regional HS  21:37.40     13
 16 Meghan Carroll        12 Cherokee HS          21:45.70     14
 17 Frankie Ritzel         9 Ocean City HS        21:45.80     15
 18 Emma Parkinson         9 Cherokee HS          21:49.30     16
 19 Isabella Padula       12 Ocean City HS        21:52.20     17
 20 Ava Grelli            12 Clearview Reg. HS    21:59.50     18
 21 Grace McAfee          10 Ocean City HS        22:19.50     19
 22 Mia LaMarra           11 A P Schalick HS      22:27.30     20
 23 Hannah Hornbeck       11 Bordentown R         22:37.10     21
 24 Avery Jackson         10 Ocean City HS        22:40.20     22
 25 Abigail Kotran        10 Clearview Reg. HS    22:42.30     23
 26 Sophia Staiger        11 Eastern Regional HS  22:47.50     24
 27 Adriana Sommese       12 Cherokee HS          22:48.80     25
 28 Vanessa Karayiannis   12 Ocean City HS        22:56.30     26
 29 Heather Mattern       11 Highland Reg HS      23:06.40     27
 30 Sydney Luff           10 Mainland Reg         23:11.60     28
 30 Sierra Feeney         12 Eastern Regional HS  23:11.60     27
 32 Jennifer Murray       10 Ocean City HS        23:14.80     30
 33 Chloe Gerstenbacher   12 A P Schalick HS      23:16.50     31
 34 Chloe Malone           9 Mainland Reg         23:18.50     32
 35 Natalie Bayes         10 Clearview Reg. HS    23:29.10     33
 36 Isabella Kadar        11 Cherokee HS          23:32.90     34
 37 Sophia Gambescia      10 Eastern Regional HS  23:42.10     35
 38 Francesca Corona      10 Cherokee HS          24:04.30     36
 39 Katelyn Goodman       12 Highland Reg HS      24:20.60     37
 40 Tia Furbush           12 A P Schalick HS      25:00.50     38
 41 Candace Hudson        12 Cumberland R         25:31.70       
 42 Ava Troiano           11 Wildwood HS          25:37.60       
 43 Isabella Basile        9 Bordentown R         25:44.30     39
 44 Mary Kate Merenich    12 Mainland Reg         25:48.50     40
 45 Calista Jaensch       10 Highland Reg HS      25:51.00     41
 46 Autumn Heaton         11 A P Schalick HS      26:36.60     42
 47 Jessica Wilson        12 Bordentown R         26:43.80     43
 48 Austen Puglise        11 Highland Reg HS      27:02.30     44
 49 Lillian Cruz Garcia   10 Cumberland R         27:04.50       
 50 Taylor Hodnett         9 Eastern Regional HS  27:08.40     45
 51 Faith Berenato        10 Bordentown R         27:10.10     46
 52 Arianna Morales       11 Eastern Regional HS  27:14.00     47
 53 Reagan Kobierowski    10 Wildwood HS          28:10.40       
 54 Kellie Eun             9 Bordentown R         28:45.50     48
 55 Brooke O'Connor       10 A P Schalick HS      29:37.40     49
 56 Sydney Parsons        10 A P Schalick HS      29:49.50     50
 57 Monica Kobierowski    12 Wildwood HS          30:09.60       
 58 Montana Pell          11 Bordentown R         30:17.20     51
 59 Sier McGrath Concepci  9 Wildwood HS          35:26.50       



              Varsity Girls 5000 Meter Team Scores               
=================================================================
    Team                   Pts     1    2    3    4    5   (6)  (7) 
=================================================================
  1 Mainland Reg           57      3    7    9   10   28   32   40  
      Total Time: 1:46:57      Average: 21:23.32      1-5 Split: 3:08
  2 Clearview Reg. HS      62      4    6   11   18   23   33    -  
      Total Time: 1:46:57      Average: 21:23.34      1-5 Split: 2:29
  3 Ocean City HS          81      8   15   17   19   22   26   30  
      Total Time: 1:49:48      Average: 21:57.58      1-5 Split: 1:30
  4 Cherokee HS            101    12   14   16   25   34   36    -  
      Total Time: 1:51:25      Average: 22:16.90      1-5 Split: 2:06
  5 Highland Reg HS        108     1    2   27   37   41   44    -  
      Total Time: 1:53:00      Average: 22:35.96      1-5 Split: 6:04
  6 A P Schalick HS        136     5   20   31   38   42   49   50  
      Total Time: 1:57:52      Average: 23:34.30      1-5 Split: 6:06
  7 Eastern Regional HS    144    13   24   27   35   45   47    -  
      Total Time: 1:58:27      Average: 23:41.40      1-5 Split: 5:31
  8 Bordentown R           197    21   39   43   46   48   51    -  
      Total Time: 2:11:01      Average: 26:12.16      1-5 Split: 6:09


                     JV Girls 5000 Meter Run                     
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Julia Moore            9 Mainland Reg         23:19.30      1
  2 Amelia Alacqua        12 Clearview Reg. HS    23:37.50       
  3 Emma Barnhart         11 Mainland Reg         24:30.80      2
  4 Mira Switzer          11 Clearview Reg. HS    24:48.60       
  5 Natalie Spollen       10 Mainland Reg         25:07.30      3
  6 Nisa Gaharwar         11 Cherokee HS          25:37.10       
  7 Sophia Flint          12 Deptford HS          25:38.70       
  8 Lauren Crino           9 Mainland Reg         26:11.70      4
  9 Maria Basantis        11 Cherokee HS          26:26.10       
 10 Olivia Lovett         12 Mainland Reg         26:57.50      5
 11 Lilly Sher            11 Mainland Reg         26:58.50      6
 12 Leigha Middleton      10 Clearview Reg. HS    27:02.30       
 13 Caroline Becker        9 Eastern Regional HS  27:27.70       
 14 Jean Pasquarello      10 Cherokee HS          27:57.80       
 15 Eliza Shenk            9 Clearview Reg. HS    28:05.90       
 16 Melissa Devone        10 Cinnaminson HS       28:43.30       
 17 Rayne Kanaly           9 Seneca HS            29:19.60       
 18 Payton Stavalone      11 Cinnaminson HS       30:23.60       
 19 Alison Neidert        11 Cinnaminson HS       30:23.80       
 20 Danielle Wheeler      10 Seneca HS            30:54.70       
 21 Haylee Mehigan         9 Seneca HS            30:54.80       
 22 Kimiko Watkins        10 A P Schalick HS      33:25.70       
 23 Morgan Rumpp          10 A P Schalick HS      35:52.90       
 24 Abigail Soriano       10 Eastern Regional HS  40:23.60       



               JV Girls 5000 Meter Run Team Scores               
=================================================================
    Team                   Pts     1    2    3    4    5   (6)  (7) 
=================================================================
  1 Mainland Reg           15      1    2    3    4    5    6    -  
      Total Time: 2:06:07      Average: 25:13.32      1-5 Split: 3:39


                    Varsity Boys 5000 Meter                      
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Cole Wassell          12 Highland Reg HS      15:55.10      1
  2 Dennis Fortuna        11 Triton Regional HS   16:00.70      2
  3 Anas Bensaoud         12 Clearview Reg. HS    16:32.90      3
  4 Linden Wineland       11 Mainland Reg         16:42.90      4
  5 Billy Clewell         11 Camden Catholic HS   16:57.30      5
  6 Caleb Messenger       11 Triton Regional HS   17:03.80      6
  7 Jorge Cruz             9 Wildwood HS          17:07.60      7
  8 Gavin Gallo           10 Highland Reg HS      17:12.30      8
  9 Scott Hubbard         11 A P Schalick HS      17:24.30      9
 10 Cole Knoedler         10 Highland Reg HS      17:27.40     10
 11 Tyler Gentry          12 Bordentown R         17:34.20     11
 12 Andrew Shute          12 Clearview Reg. HS    17:35.60     12
 13 Timothy Sincavage     12 Southern Reg         17:37.20     13
 14 Jackson Braddock      12 Southern Reg         17:37.40     14
 15 Jack Rhoades          12 Clearview Reg. HS    17:38.80     15
 16 Luke Henry            11 Clearview Reg. HS    17:40.20     16
 17 Antonio Nieves        10 Triton Regional HS   17:44.00     17
 18 Anthony Imperatore    10 Highland Reg HS      17:51.80     18
 19 Braelen Crump         10 Camden Catholic HS   17:55.00     19
 20 Matt Wynne            12 Mainland Reg         17:56.20     20
 21 Joseph Hough          10 Cherokee HS          18:01.70     21
 22 Andrew Free            9 Cherokee HS          18:09.20     22
 23 Elliot Post           10 Mainland Reg         18:11.70     23
 24 Nicholas Eiffert      12 Bordentown R         18:12.50     24
 25 Jake Smith            10 Highland Reg HS      18:16.60     25
 26 Matthew Bevan         12 Southern Reg         18:16.70     26
 27 Kevin Eli             12 Deptford HS          18:20.50       
 28 Dylan Carels          10 Highland Reg HS      18:24.30     27
 29 Wyatt Marble          11 Cherry Hill West HS  18:24.90     28
 30 Vaughn Blanchet       11 Mainland Reg         18:25.30     29
 31 Aiden Dickinson       11 Cherokee HS          18:28.20     30
 32 Colton Delcollo       10 Cumberland R         18:30.90       
 33 Caden MacHenry        12 Clearview Reg. HS    18:33.30     31
 34 Andrew Bowker         10 Southern Reg         18:35.90     32
 35 Patrick McInerney      9 Camden Catholic HS   18:39.30     33
 36 Gavin Leinhauser      10 Triton Regional HS   18:40.30     34
 37 Michael Chanda        12 Southern Reg         18:41.20     35
 38 Nicholas Guzewicz     12 Southern Reg         18:41.40     36
 39 Aziz Muhammad-Kane     9 Highland Reg HS      18:47.40     37
 40 John Schilling        11 Deptford HS          18:47.90       
 41 Rishi Machanpalli     12 Bordentown R         18:55.60     38
 42 Thomas Bromley        10 Cherokee HS          19:00.40     39
 43 William Mennig        12 Triton Regional HS   19:04.90     40
 44 Ajay Donthula          9 Bordentown R         19:07.00     41
 45 Robert Wileczek       11 Wildwood HS          19:10.40     42
 46 Jessie Rios            9 Mainland Reg         19:14.50     43
 47 Jake Harrison         11 Southern Reg         19:18.00     44
 48 Ethan Wence            9 Triton Regional HS   19:23.10     45
 49 Paul Donahue          12 Clearview Reg. HS    19:26.90     46
 50 Julian Hatch           9 Cherokee HS          19:32.60     47
 51 Ty Williams           12 Clearview Reg. HS    19:35.60     48
 52 Liam Fitzsimons       12 Wildwood HS          19:36.90     49
 53 Brady Hoppe           12 A P Schalick HS      19:41.90     50
 54 Ryan O'Callaghan      10 Camden Catholic HS   19:46.90     51
 55 Mark Armstrong         9 Camden Catholic HS   19:48.70     52
 56 Logan Mortello        11 Bordentown R         19:50.60     53
 57 Anthony Pisasale      10 Camden Catholic HS   19:52.80     54
 58 Luke Kenney           10 Camden Catholic HS   19:53.40     55
 59 Michael Benfield      11 Triton Regional HS   20:00.90     56
 60 Thomas Youse           9 Cherry Hill West HS  20:01.20     57
 61 AJ Bullock            11 Cumberland R         20:14.10       
 62 Nicholas Smith        12 A P Schalick HS      20:19.20     58
 63 Ronan Barber          10 Cherry Hill West HS  20:23.20     59
 64 Noah Pruszinski       12 Wildwood HS          20:57.10     60
 65 Nathan Hubbard        10 A P Schalick HS      21:01.70     61
 66 Micah Miller           9 Mainland Reg         21:03.60     62
 67 Benjamin Dougherty    11 Cherry Hill West HS  21:09.30     63
 68 John Gaffney           9 Mainland Reg         21:37.70     64
 69 Walker Osborne         9 Deptford HS          21:37.80       
 70 Austin Ludwick        12 A P Schalick HS      22:27.90     65
 71 Ian Cummings          11 A P Schalick HS      22:29.90     66
 72 Zachary Lewis         11 Cherry Hill West HS  22:56.10     67
 73 Alexis Huerta-Tapia    9 Wildwood HS          23:47.30     68
 74 Tommy Rutter           9 Cherry Hill West HS  24:30.80     69
 75 Evan Boxley            9 Cherry Hill West HS  25:11.90     70
 76 Lucas Snyder          11 A P Schalick HS      25:51.20     71
 77 Dan Eachus            12 Deptford HS          25:56.30       
 78 Landon Taylor         10 Wildwood HS          29:29.20     72



               Varsity Boys 5000 Meter Team Scores               
=================================================================
    Team                   Pts     1    2    3    4    5   (6)  (7) 
=================================================================
  1 Highland Reg HS        62      1    8   10   18   25   27   37  
      Total Time: 1:26:44      Average: 17:20.64      1-5 Split: 2:22
  2 Clearview Reg. HS      77      3   12   15   16   31   46   48  
      Total Time: 1:28:01      Average: 17:36.16      1-5 Split: 2:01
  3 Triton Regional HS     99      2    6   17   34   40   45   56  
      Total Time: 1:28:34      Average: 17:42.74      1-5 Split: 3:05
  4 Mainland Reg           119     4   20   23   29   43   62   64  
      Total Time: 1:30:31      Average: 18:06.12      1-5 Split: 2:32
  5 Southern Reg           120    13   14   26   32   35   36   44  
      Total Time: 1:30:49      Average: 18:09.68      1-5 Split: 1:04
  6 Cherokee HS            159    21   22   30   39   47    -    -  
      Total Time: 1:33:13      Average: 18:38.42      1-5 Split: 1:31
  7 Camden Catholic HS     160     5   19   33   51   52   54   55  
      Total Time: 1:33:08      Average: 18:37.44      1-5 Split: 2:52
  8 Bordentown R           167    11   24   38   41   53    -    -  
      Total Time: 1:33:40      Average: 18:43.98      1-5 Split: 2:17
  9 Wildwood HS            226     7   42   49   60   68   72    -  
      Total Time: 1:40:40      Average: 20:07.86      1-5 Split: 6:40
 10 A P Schalick HS        243     9   50   58   61   65   66   71  
      Total Time: 1:40:55      Average: 20:11.00      1-5 Split: 5:04
 11 Cherry Hill West HS    274    28   57   59   63   67   69   70  
      Total Time: 1:42:55      Average: 20:34.94      1-5 Split: 4:32


                     JV Boys 5000 Meter Run                      
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Luke Reistle           9 Cherokee HS          18:45.00      1
  2 Jameson Crozier       11 Cherokee HS          18:55.80      2
  3 Kevin Hess            11 Cherokee HS          19:07.20      3
  4 Lucas Hatch           11 Cherokee HS          19:17.80      4
  5 Mark Gailer           10 Triton Regional HS   19:28.30      5
  6 Isaiah Garicia         9 Triton Regional HS   19:35.70      6
  7 Cameron Priestley      9 Triton Regional HS   19:44.10      7
  8 Logan Daisey           9 Triton Regional HS   19:46.70      8
  9 Milo Barkow           12 Cherokee HS          20:08.70      9
 10 Silas Matteson         9 Cherokee HS          20:43.50     10
 11 Nimai Kumar            9 Cherokee HS          21:03.20     11
 12 Nathan Meyer           9 Cherokee HS          21:07.40       
 13 Daniel Hassall        10 Cherokee HS          21:36.20       
 14 John Delaney           9 Cherokee HS          21:44.20       
 15 Akshar Patel           9 Clearview Reg. HS    21:51.90       
 16 Michael Garofalo       9 Triton Regional HS   21:56.60     12
 17 Vincent Perichetti    10 Triton Regional HS   22:17.60     13
 18 Ethan Weisenberg      10 Cherokee HS          22:33.00       
 19 Eric Miguel            9 Cumberland R         22:56.30       
 20 William Damiri        10 Clearview Reg. HS    24:25.10       
 21 Nathan Stehly         10 Cherry Hill West HS  25:39.50       
 22 Jacob Holt            11 Cumberland R         26:59.60       
 23 Ed Rodriguez           8 Cumberland R         27:00.60       
 24 Sam Mazza              9 Cumberland R         28:42.00       
 25 Luke Szeneitas         9 Cherry Hill West HS  29:52.90       



               JV Boys 5000 Meter Run Team Scores                
=================================================================
    Team                   Pts     1    2    3    4    5   (6)  (7) 
=================================================================
  1 Cherokee HS            19      1    2    3    4    9   10   11  
      Total Time: 1:36:15      Average: 19:14.90      1-5 Split: 1:24
  2 Triton Regional HS     38      5    6    7    8   12   13    -  
      Total Time: 1:40:32      Average: 20:06.28      1-5 Split: 2:29