11/5– Olympic Conference JV Championships Boys

 Tomahawk Timing - Contractor License                       HY-TEK's Meet Manager
                     Olympic Conf Championships - 11/5/2019                      
                                Rowan University                                 
                              Last Completed Event                               
 
Event 4  Boys 5k Run CC JV
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Hackney, Robert           12 Cherokee HS           16:57.84    1             
  2 Jacob, Conor               9 Cherokee HS           17:02.07    2             
  3 Kidwell, Nate             10 Washington Twp HS     17:05.32    3             
  4 Campbell, Matthew         12 Cherokee HS           17:19.50    4             
  5 Odud, Dylan               11 Cherokee HS           17:20.61    5             
  6 Popler, Bradley           10 Cherokee HS           17:26.90    6             
  7 Lant, charles             10 Washington Twp HS     17:32.85    7             
  8 Lafferty, Bryan           11 Cherokee HS           17:40.46    8             
  9 Natoli, Joseph            10 Cherokee HS           17:50.62    9             
 10 Song, Joon                11 Washington Twp HS     17:55.39   10             
 11 Boyle, Brett              11 Lenape Regional HS    17:57.73   11             
 12 Dove, Andrew               9 Lenape Regional HS    17:59.25   12             
 13 Dickinson, Aiden          10 Cherokee HS           18:07.19                  
 14 Volpe, Nick               10 Lenape Regional HS    18:08.52   13             
 15 Crozier, Jameson          10 Cherokee HS           18:14.66                  
 16 Gaskill, Ethan            12 Lenape Regional HS    18:15.97   14             
 17 Franklin, John            10 Washington Twp HS     18:16.87   15             
 18 Hice, Sean                10 Washington Twp HS     18:17.22   16             
 19 Bromley, Thomas            9 Cherokee HS           18:17.54                  
 20 McDonald, Tellus           9 Washington Twp HS     18:20.74   17             
 21 Barkow, Milo              11 Cherokee HS           18:33.64                  
 22 Walters, Tyler            10 Lenape Regional HS    18:38.04   18             
 23 Birdsall, Robert          11 Shawnee HS            18:40.08   19             
 24 Hatch, Lucas              10 Cherokee HS           18:45.58                  
 25 Hoag, Harrison            12 Shawnee HS            18:47.49   20             
 26 Shinkle, Andrew           10 Eastern Regional HS   18:53.78                  
 27 Papp, Greg                12 Shawnee HS            18:57.82   21             
 28 Constantinou, Alex        10 Shawnee HS            19:00.37   22             
 29 Schuck, Will              11 Washington Twp HS     19:04.98   23             
 30 Bitera, Cholo             11 Timber Creek          19:13.65   24             
 31 Neher, Will               11 Shawnee HS            19:15.06   25             
 32 Hess, Kevin               10 Cherokee HS           19:20.28                  
 33 Florio, Nick              12 Shawnee HS            19:22.54   26             
 34 Tornese, Antonio          10 Lenape Regional HS    19:22.91   27             
 35 Grabowski, Cooper         11 Shawnee HS            19:25.21   28             
 36 Nix, Elijah                9 Shawnee HS            19:28.57                  
 37 Micale, AJ                10 Lenape Regional HS    19:29.52   29             
 38 Chino, Brian              11 Shawnee HS            19:36.58                  
 39 Uy, Nino                  10 Timber Creek          19:37.59   30             
 40 Hough, Joseph              9 Cherokee HS           19:43.01                  
 41 Dressner, Mike            11 Washington Twp HS     19:46.20                  
 42 Chen, Jeffrey             10 Timber Creek          19:46.68   31             
 43 Tuttle, Jayson            10 Washington Twp HS     19:48.84                  
 44 Schultes, Alexander        9 Washington Twp HS     19:49.12                  
 45 Pradilada, Ken            10 Washington Twp HS     19:49.37                  
 46 Rankin, Sean              11 Shawnee HS            19:53.34                  
 47 Zakharia, Daniel          10 Timber Creek          19:59.17   32             
 48 Gaskill, Bryan            10 Lenape Regional HS    20:00.88                  
 49 Ambrose, Matthew          10 Cherokee HS           20:03.01                  
 50 Malec, Joseph             10 Washington Twp HS     20:09.86                  
 51 Woodward, Connor          11 Washington Twp HS     20:11.33                  
 52 Flood, Christian          11 Washington Twp HS     20:13.00                  
 53 Long, Michael              9 Lenape Regional HS    20:13.26                  
 54 Jacobs, Royce              9 Shawnee HS            20:14.72                  
 55 Michnowski, Matthew        9 Lenape Regional HS    20:16.84                  
 56 Hassall, Daniel            9 Cherokee HS           20:17.94                  
 57 Kelleher, Christian       10 Shawnee HS            20:18.73                  
 58 Rosenthal, Ryan           12 Seneca  HS            20:19.23   33             
 59 Jordan, Hakim              9 Timber Creek          20:27.93   34             
 60 Diaz, Caden               11 Eastern Regional HS   20:30.28                  
 61 Williams, Dakari          11 Washington Twp HS     20:30.99                  
 62 Kozianowski, Joseph       12 Lenape Regional HS    20:34.20                  
 63 Stewart, Greyson          11 Lenape Regional HS    20:39.16                  
 64 Simms, Johnathan          11 Eastern Regional HS   20:39.41                  
 65 Moore, Dylan              12 Seneca  HS            20:41.33   35             
 66 Collius, Josh             11 Lenape Regional HS    20:41.59                  
 67 Jackson, Treyallen        11 Timber Creek          20:43.45   36             
 68 Lardner, Chris            10 Seneca  HS            20:47.82   37             
 69 Ho, Justin                10 Timber Creek          20:54.21   38             
 70 Denver, Adam              12 Shawnee HS            20:58.91                  
 71 Ramos, Leo                 9 Timber Creek          21:03.48                  
 72 Marchese, Jacob           10 Washington Twp HS     21:08.04                  
 73 James, Curtis              9 Seneca  HS            21:09.01   39             
 74 Gruen, Kevin               9 Timber Creek          21:12.12                  
 75 Mehigan, Hayden           12 Seneca  HS            21:15.37   40             
 76 Alagappan, Ashwath         9 Shawnee HS            21:17.35                  
 77 Aldakimov, Zach            9 Shawnee HS            21:17.65                  
 78 Goodfellow, Josh          11 Eastern Regional HS   21:30.64                  
 79 Ward, Derrick             11 Timber Creek          21:32.52                  
 80 Bishop, Evan               9 Timber Creek          21:42.99                  
 81 Byrne, Thomas              9 Shawnee HS            21:53.40                  
 82 Brennan, Luke              9 Lenape Regional HS    22:08.87                  
 83 Rogers, Bryan             10 Timber Creek          22:14.47                  
 84 Ayres, Justin             12 Shawnee HS            22:14.98                  
 85 Winters, Aidan             9 Shawnee HS            22:18.67                  
 86 Kerchofer, Kyle            9 Seneca  HS            22:20.98   41             
 87 Droke, Daniel             10 Shawnee HS            22:32.08                  
 88 Golembiewski, Dennis       9 Cherokee HS           22:43.98                  
 89 James, Everett            10 Seneca  HS            22:44.39   42             
 90 Hochberg, Joe             11 Lenape Regional HS    22:44.84                  
 91 Haynes, Peter              9 Timber Creek          22:47.26                  
 92 Stewart, Julius           10 Camden Co. V          22:48.57   43             
 93 Friedman, Maxwell          9 Seneca  HS            22:53.14                  
 94 Soares, Nicholas          10 Shawnee HS            23:01.01                  
 95 Sakach, Evan               9 Shawnee HS            23:02.75                  
 96 McCartney, Sean            9 Shawnee HS            23:07.47                  
 97 Kozianowski, Adam         10 Lenape Regional HS    23:18.91                  
 98 Bird, Ameer               10 Camden Co. V          23:21.74   44             
 99 Rudman, Andrew             9 Shawnee HS            23:31.84                  
100 Harrison, Noah            10 Shawnee HS            24:07.86                  
101 Mosley, Christopher        9 Timber Creek          24:28.57                  
102 Ciotti, Brian              9 Shawnee HS            24:32.93                  
103 Shrader, Tyler            10 Camden Co. V          25:18.27   45             
104 Boucher, Chace             9 Camden Co. V          25:27.20   46             
105 Kaleem, Daanyal           12 Cherokee HS           26:01.74                  
106 Valleau, Andrew            9 Seneca  HS            26:34.74                  
107 Wahl, Andrew               9 Washington Twp HS     26:50.13                  
108 Gallagher, Joseph         12 Timber Creek          26:55.50                  
109 Mendoza, Josh             11 Camden Co. V          30:07.41   47             
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Cherokee HS                  18    1    2    4    5    6    8    9          
      Total Time:  1:26:06.92                                                    
         Average:    17:13.39                                                    
   2 Washington Twp HS            51    3    7   10   15   16   17   23          
      Total Time:  1:29:07.65                                                    
         Average:    17:49.53                                                    
   3 Lenape Regional HS           68   11   12   13   14   18   27   29          
      Total Time:  1:30:59.51                                                    
         Average:    18:11.91                                                    
   4 Shawnee HS                  107   19   20   21   22   25   26   28          
      Total Time:  1:34:40.82                                                    
         Average:    18:56.17                                                    
   5 Timber Creek Reg. HS        151   24   30   31   32   34   36   38          
      Total Time:  1:39:05.02                                                    
         Average:    19:49.01                                                    
   6 Seneca  HS                  184   33   35   37   39   40   41   42          
      Total Time:  1:44:12.76                                                    
         Average:    20:50.56                                                    
   7 Camden Co. V/T (Sicklervi   225   43   44   45   46   47                    
      Total Time:  2:07:03.19                                                    
         Average:    25:24.64