11/14– NJSIAA South Boys Group 2

 RaceTab by MileSplit/FloSports   Tomahawk Timing, Tomahawk Timing

             NJSIAA Sectionals - South - 11/14/2020              
                 DREAM Park, Logan Township, NJ                  

                   
                     Boys G2 5000 Meter Run                      
=================================================================
    Name                  Yr Team                      Time   Pts
-----------------------------------------------------------------
  1 Brady Shute           12 Co-op Gatewa         16:03.00      1
  2 Josh Forrest          12 Collingswood HS      16:11.90      2
  3 George Andrus         10 Haddonfield          16:15.60      3
  4 Zeb Hinker            11 Lower Cape M         16:21.60      4
  5 Tobias Janssen        11 Haddonfield          16:26.30      5
  6 Caleb Clevenger       12 Haddonfield          16:34.50      6
  7 John Hurly            12 Haddonfield          16:36.30      7
  8 Zack Rhoda            12 West Deptford HS     16:39.00      8
  9 Jacob Cobb            11 West Deptford HS     16:45.10      9
 10 Sean Eisenhower       12 Haddonfield          16:58.40     10
 11 Peyton Shute           9 Co-op Gatewa         17:04.60     11
 12 Owen Marish           12 Collingswood HS      17:06.90     12
 13 Mart Villanueva       12 Pinelands Re         17:09.00     13
 14 Ritwik Tati           12 Haddon Heights HS    17:12.80     14
 15 Dalton Culleny        11 Cedar Creek HS       17:24.90     15
 16 Ian Romea             10 Haddonfield          17:33.00     16
 17 Nicholas Loffredo     10 Manchester T         17:36.60     17
 18 Dawson Baptiste       12 Delsea Regional HS   17:37.30     18
 18 Jack Bolling          10 Haddon Heights HS    17:37.30     17
 20 Robert DiMedio        10 Haddonfield          17:39.00     20
 21 Gavin MacHenry        12 Haddon Heights HS    17:43.30     21
 22 Joey Mayer            12 Cedar Creek HS       17:46.00     22
 23 Zachary Rehn          11 Haddon Heights HS    17:50.30     23
 24 Leonardus Kittles     11 Haddon Heights HS    17:52.90     24
 25 Matthew Winterbottom   9 Cedar Creek HS       17:53.70     25
 26 Paul D'Aloia          11 Barnegat Tow         17:59.50     26
 27 Stephen Suwala        12 Cedar Creek HS       18:02.60     27
 28 Sean Clarke           10 Manchester T         18:04.90     28
 29 Griffin Campbell      12 Co-op Gatewa         18:14.10     29
 30 Michael Torelli       10 Co-op Gatewa         18:15.00     30
 31 John Clarke           11 Manchester T         18:18.90     31
 32 Sean Haggerty         10 Barnegat Tow         18:20.30     32
 33 Colton Delcollo       10 Cumberland R         18:22.00       
 34 William Freeman       10 Manchester T         18:24.90     33
 35 Tommy Thomasson       12 West Deptford HS     18:25.40     34
 36 Michael Kelton        10 Delsea Regional HS   18:26.70     35
 37 Brett Cronk           11 Delsea Regional HS   18:28.60     36
 38 Dillon Betts          12 Manchester T         18:30.10     37
 39 Ryan Wartenberg       12 Haddon Heights HS    18:31.30     38
 40 Daniel Abdmessih      11 West Deptford HS     18:38.70     39
 41 Justin Cartwright     11 Cedar Creek HS       18:43.80     40
 42 Elijah Jackson        11 Lower Cape M         18:48.30     41
 43 Matt Suarez           12 West Deptford HS     18:51.60     42
 43 Logan Hyslop          10 Manchester T         18:51.60     41
 45 Dylan Vergara         12 Cedar Creek HS       18:54.40     44
 46 Jacob Squires         10 Delsea Regional HS   19:01.20     45
 47 Zackery Assero        10 West Deptford HS     19:03.70     46
 48 Peter Dizon           12 Barnegat Tow         19:07.60     47
 49 Joshua Baxter         12 Co-op Gatewa         19:16.80     48
 50 Jack Harverson        11 West Deptford HS     19:22.50     49
 51 Alex Brown            12 Sterling HS          19:23.60     50
 52 Riley Miller          12 Delsea Regional HS   19:24.20     51
 53 Jonathon Hastings     10 Haddon Heights HS    19:26.70     52
 54 Ryan Schell           10 Collingswood HS      19:27.80     53
 55 Ethan Rowley          11 Oakcrest HS          19:30.00     54
 56 Anthony Magliocco     11 Lower Cape M         19:34.60     55
 57 Joe Nguyen            11 Sterling HS          19:40.20     56
 58 Nathan Clark           9 Manchester T         19:41.90     57
 59 Gregory Santilli      11 Sterling HS          19:45.40     58
 60 Jesse Combs           11 Lower Cape M         19:48.20     59
 61 Raja Brooks           12 Delsea Regional HS   19:51.30     60
 62 Emanuel Valles        11 Barnegat Tow         19:53.00     61
 63 Sean Murphy           11 Lower Cape M         19:58.60     62
 64 Gunnar Angier         11 Oakcrest HS          20:00.00     63
 65 Tim Hause             10 Collingswood HS      20:08.90     64
 66 Cale Aiken             9 Oakcrest HS          20:11.70     65
 67 Matt Houseworth       11 Cedar Creek HS       20:18.10     66
 68 Charlie Hepler        10 Delsea Regional HS   20:25.00     67
 69 Matthew Forman        12 Pemberton To         20:26.10       
 70 Matthew Kline         11 Pinelands Re         20:32.80     68
 71 Jacob Clark            9 Sterling HS          20:33.80     69
 72 Chaz Garren           12 Co-op Gatewa         20:46.00     70
 73 Alex White            12 Sterling HS          20:50.50     71
 74 Ashish Gainder        10 Pinelands Re         20:52.10     72
 75 Thomas Hargest         9 Middle Township HS   20:56.00     73
 76 Jacob Santillanes     12 Pinelands Re         20:59.60     74
 77 Philip LoPiccolo      11 Barnegat Tow         21:04.60     75
 78 Luke Seddon           10 Middle Township HS   21:05.30     76
 79 Jeremy Columbe         9 Collingswood HS      21:10.60     77
 80 Paolo Antonio Hermoso 11 Oakcrest HS          21:16.70     78
 81 Connor Deignan        10 Lower Cape M         21:24.60     79
 82 Malachi Reaves        12 Pemberton To         21:28.40       
 83 Oliver Long            9 Collingswood HS      21:39.10     80
 84 Anthony Idone         11 Barnegat Tow         21:43.80     81
 85 Chris Costroff        12 Co-op Gatewa         21:45.20     82
 86 Anthony Gentile       12 Lower Cape M         22:15.50     83
 87 Joseph Fiorentino     11 Barnegat Tow         22:31.10     84
 88 Nevon Ganskopp         9 Sterling HS          22:41.40     85
 89 Austin Shagren        11 Middle Township HS   22:47.30     86
 90 Nate Eife             10 Collingswood HS      23:00.80     87
 91 Lucas Espen           11 Oakcrest HS          23:18.30     88
 92 Adam McCloskey        12 Pinelands Re         23:26.00     89
 93 Joe Bauer              9 Pinelands Re         23:53.10     90
 94 LJ Eagan              10 Middle Township HS   24:17.40     91
 95 Noah Pham             11 Sterling HS          24:18.90     92
 96 David Israel          11 Pemberton To         27:02.70       
 97 Riley Haring          10 Middle Township HS   31:56.70     93



               Boys G2 5000 Meter Run Team Scores                
=================================================================
    Team                   Pts     1    2    3    4    5   (6)  (7) 
=================================================================
  1 Haddonfield            31      3    5    6    7   10   16   20  
      Total Time: 1:22:52      Average: 16:34.22      1-5 Split: 43
  2 Haddon Heights HS      99     14   17   21   23   24   38   52  
      Total Time: 1:28:17      Average: 17:39.32      1-5 Split: 41
  3 Co-op Gatewa           119     1   11   29   30   48   70   82  
      Total Time: 1:28:54      Average: 17:46.70      1-5 Split: 3:14
  4 Cedar Creek HS         129    15   22   25   27   40   44   66  
      Total Time: 1:29:51      Average: 17:58.20      1-5 Split: 1:19
  5 West Deptford HS       132     8    9   34   39   42   46   49  
      Total Time: 1:29:20      Average: 17:51.96      1-5 Split: 2:13
  6 Manchester T           146    17   28   31   33   37   41   57  
      Total Time: 1:30:56      Average: 18:11.08      1-5 Split: 54
  7 Delsea Regional HS     185    18   35   36   45   51   60   67  
      Total Time: 1:32:58      Average: 18:35.60      1-5 Split: 1:47
  8 Collingswood HS        208     2   12   53   64   77   80   87  
      Total Time: 1:34:07      Average: 18:49.22      1-5 Split: 4:59
  9 Lower Cape M           221     4   41   55   59   62   79   83  
      Total Time: 1:34:32      Average: 18:54.26      1-5 Split: 3:37
 10 Barnegat Tow           241    26   32   47   61   75   81   84  
      Total Time: 1:36:25      Average: 19:17.00      1-5 Split: 3:06
 11 Sterling HS            304    50   56   58   69   71   85   92  
      Total Time: 1:40:14      Average: 20:02.70      1-5 Split: 1:27
 12 Pinelands Re           316    13   68   72   74   89   90    -  
      Total Time: 1:43:00      Average: 20:35.90      1-5 Split: 6:17
 13 Oakcrest HS            348    54   63   65   78   88    -    -  
      Total Time: 1:44:17      Average: 20:51.34      1-5 Split: 3:49
 14 Middle Township HS     419    73   76   86   91   93    -    -  
      Total Time: 2:01:03      Average: 24:12.54      1-5 Split: 11:01