10/23– Olympic Conference Championships Boys


 Tomahawk Timing - Contractor License                               HY-TEK's Meet Manager
                         Olympic Conf Championships - 10/23/2019                         
                                    Rowan University                                     
                                  Last Completed Event                                   
 
Boys 5k Run CC Varsity
      Comp#  Name                            School                           Time Points
=========================================================================================
    1  2311  Wechsler, Ethan             12  Cherokee HS                  15:12.65      1
    2  2312  Adler, Oliver               12  Cherry Hill East HS          15:54.68      2
    3  2307  Miller, Chase               12  Cherokee HS                  16:04.83      3
    4  2303  Grilli, Nico                11  Cherokee HS                  16:07.63      4
    5  2305  Jackson, Tyler              12  Cherokee HS                  16:07.88      5
    6  2317  Eyre, Aidan                 11  Cherry Hill East HS          16:20.46      6
    7  2323  Rodriguez, Gabe             11  Cherry Hill East HS          16:21.69      7
    8  2302  Gavio, Michael              12  Cherokee HS                  16:27.32      8
    9  2313  Anderer, Ethan              10  Cherry Hill East HS          16:28.91      9
   10  2310  Shea, Brett                 11  Cherokee HS                  16:33.03     10
   11  2353  Richardson, Matt            12  Lenape Regional HS           16:37.59     11
   12  2392  Pellegrino, William         12  Shawnee HS                   16:43.25     12
   13  2422  Greene, Jayden              12  Washington Twp HS            16:48.50     13
   14  2300  Boria, Daniel               11  Cherokee HS                  16:49.00     14
   15  2269  Vostenak, Shane             12  Bishop Eustace Prep          16:50.68     15
   16  2319  Hagan, Dylan                10  Cherry Hill East HS          16:52.18     16
   17  2393  Ruona, John                 11  Shawnee HS                   16:54.09     17
   18  2425  Kolodziej, Cole             11  Washington Twp HS            16:56.08     18
   19  2318  Groff, Aidan                11  Cherry Hill East HS          16:58.47     19
   20  2314  Bruce, Paul                 12  Cherry Hill East HS          17:01.65     20
   21  2306  Jacob, Conor                 9  Cherokee HS                  17:02.32       
   22  2294  Cason, Joshua               11  Camden Co. V/T (Sicklervi    17:03.89     21
   23  2274  Denton, Matthew             12  Camden Catholic HS           17:09.92     22
   24  2320  Haught, Maxwell             12  Cherry Hill East HS          17:10.28       
   25  2402  Henry, Michael              11  Timber Creek Reg. HS         17:12.70     23
   26  2432  Campbell, Christopher       12  Winslow Township HS          17:15.11     24
   27  2304  Hackney, Robert             12  Cherokee HS                  17:16.55       
   28  2396  Cantero, Daniel             12  Timber Creek Reg. HS         17:17.09     25
   29  2382  Campagna, Alex              10  Shawnee HS                   17:18.28     26
   30  2316  Cheng, Jacob                10  Cherry Hill East HS          17:19.49       
   31  2419  Colavita, Chris             10  Washington Twp HS            17:21.97     27
   32  2369  Amilcare, Dominic           11  Seneca  HS                   17:22.75     28
   33  2359  Johnson, Colton             12  Paul VI HS                   17:27.67     29
   34  2265  Faust, Anthony              10  Bishop Eustace Prep          17:28.42     30
   35  2329  Howe, John                  12  Cherry Hill West HS          17:30.37     31
   36  2348  Buniva, Jake                10  Lenape Regional HS           17:31.00     32
   37  2275  Derman, Warren              11  Camden Catholic HS           17:32.89     33
   38  2407  Mylan, Cole                 10  Timber Creek Reg. HS         17:33.36     34
   39  2414  Voll, Evan                  11  Timber Creek Reg. HS         17:35.17     35
   40  2262  Carney, Ryan                10  Bishop Eustace Prep          17:37.53     36
   41  2336  Arnstein, Aaron             12  Eastern Regional HS          17:37.79     37
   42  2398  Eaton, Brian                11  Timber Creek Reg. HS         17:39.07     38
   43  2281  Stemetzki, Peter            12  Camden Catholic HS           17:40.40     39
   44  2315  Bulicki, Mason              11  Cherry Hill East HS          17:40.76       
   45  2321  McCurdy, Michael             9  Cherry Hill East HS          17:41.50       
   46  2417  Aseron, Sebastian           12  Washington Twp HS            17:41.83     40
   47  2308  Natoli, Joseph              10  Cherokee HS                  17:44.30       
   48  2273  Crump, Braelen               9  Camden Catholic HS           17:45.32     41
   49  2418  Brewster, Mason             11  Washington Twp HS            17:47.64     42
   50  2389  Mihaileanu, George          11  Shawnee HS                   17:50.18     43
   51  2349  Dolan, James                12  Lenape Regional HS           17:51.16     44
   52  2301  Campbell, Matthew           12  Cherokee HS                  17:52.78       
   53  2386  Hansen, Dylan               11  Shawnee HS                   17:53.04     45
   54  2343  Orloff, Justin              12  Eastern Regional HS          17:55.21     46
   55  2426  Lant, charles               10  Washington Twp HS            17:56.75     47
   56  2347  Bradley, Ryan               12  Lenape Regional HS           17:57.42     48
   57  2354  Rielly, John                10  Lenape Regional HS           17:59.71     49
   58  2277  Moore, Cristian             10  Camden Catholic HS           18:03.30     50
   59  2424  Kidwell, Nate               10  Washington Twp HS            18:07.80     51
   60  2346  Boyle, Brett                11  Lenape Regional HS           18:12.21     52
   61  2420  Dressner, Mike              11  Washington Twp HS            18:13.11       
   62  2350  Dove, Andrew                 9  Lenape Regional HS           18:15.97     53
   63  2388  Kaminer, William            12  Shawnee HS                   18:17.40     54
   64  2356  Volpe, Nick                 10  Lenape Regional HS           18:20.29       
   65  2439  Ramirez, Bryan              12  Winslow Township HS          18:21.07     55
   66  2363  McKeon, Kyle                12  Paul VI HS                   18:22.51     56
   67  2378  Stout, Kenny                11  Seneca  HS                   18:23.41     57
   68  2412  Tolentino, Sean             11  Timber Creek Reg. HS         18:25.32     58
   69  2309  Odud, Dylan                 11  Cherokee HS                  18:25.58       
   70  2428  Song, Joon                  11  Washington Twp HS            18:27.81       
   71  2322  Perez, Enrique              12  Cherry Hill East HS          18:29.35       
   72  2385  Dymkowski, Flynn            12  Shawnee HS                   18:30.46     59
   73  2421  Franklin, John              10  Washington Twp HS            18:36.03       
   74  2381  Birdsall, Robert            11  Shawnee HS                   18:38.41       
   75  2423  Hice, Sean                  10  Washington Twp HS            18:43.69       
   76  2395  Bitera, Cholo               11  Timber Creek Reg. HS         18:45.32     60
   77  2364  Millenbach, Max             12  Paul VI HS                   18:45.54     61
   78  2384  Czechowski, Ryan             9  Shawnee HS                   18:46.84       
   79  2375  Moore, Harry                12  Seneca  HS                   18:53.34     62
   80  2368  Wigginton, Joesph            9  Paul VI HS                   19:07.76     63
   81  2383  Constantinou, Alex          10  Shawnee HS                   19:09.66       
   82  2379  Welusz, Colby               10  Seneca  HS                   19:11.16     64
   83  2436  Peoupang, Sunny             11  Winslow Township HS          19:14.33     65
   84  2387  Hoag, Harrison              12  Shawnee HS                   19:18.50       
   85  2357  Boberick, Adam              12  Paul VI HS                   19:22.43     66
   86  2365  Rupertus, Joe               10  Paul VI HS                   19:22.67     67
   87  2340  Friedman, Coby              11  Eastern Regional HS          19:23.44     68
   88  2266  Johnson, Brendan            10  Bishop Eustace Prep          19:25.77     69
   89  2293  Aniagyei, Kwabena           11  Camden Co. V/T (Sicklervi    19:26.51     70
   90  2295  Daisey, Owen                10  Camden Co. V/T (Sicklervi    19:26.88     71
   91  2358  Collarin, AJ                 9  Paul VI HS                   19:27.42     72
   92  2328  Eberhardt, Karl             12  Cherry Hill West HS          19:29.27     73
   93  2390  Neher, Will                 11  Shawnee HS                   19:29.90       
   94  2367  Walsh, Aidan                 9  Paul VI HS                   19:30.61       
   95  2271  Barile, Marchello           12  Camden Catholic HS           19:31.12     74
   96  2270  Alvarez, Michael            10  Camden Catholic HS           19:35.08     75
   97  2276  Gardner, Robert             10  Camden Catholic HS           19:38.58       
   98  2263  Colden, Daniel              10  Bishop Eustace Prep          19:48.99     76
   99  2370  Demetrios, Jimmy            11  Seneca  HS                   19:49.22     77
  100  2282  Barber, Ronan                9  Camden Co. Tech - Pennsau    19:50.94     78
  101  2332  Schwartz, Harry             12  Cherry Hill West HS          19:52.87     79
  102  2342  Levy, Ethan                 10  Eastern Regional HS          19:53.19     80
  103  2434  Green, Zion                 10  Winslow Township HS          19:54.11     81
  104  2360  King, Owen                   9  Paul VI HS                   19:56.41       
  105  2280  Rosolia, Aeden              11  Camden Catholic HS           20:02.11       
  106  2371  Dunn, Elijah                10  Seneca  HS                   20:02.30     82
  107  2339  Epstein, Aidan              11  Eastern Regional HS          20:02.92     83
  108  2324  Baldarrago, Christopher     10  Cherry Hill West HS          20:04.51     84
  109  2278  Pisasale, Anthony            9  Camden Catholic HS           20:13.83       
  110  2334  Sonn, Matt                   9  Cherry Hill West HS          20:14.22     85
  111  2299  Roman Jr., Irael            11  Camden Co. V/T (Sicklervi    20:14.76     86
  112  2344  Shinkle, Andrew             10  Eastern Regional HS          20:18.25     87
  113  2376  Rosenthal, Ryan             12  Seneca  HS                   20:39.84     88
  114  2279  Rosenberger, Chase           9  Camden Catholic HS           20:41.51       
  115  2361  Marino, Evan                11  Paul VI HS                   20:55.37       
  116  2333  Sonn, Kevin                 11  Cherry Hill West HS          20:59.28     89
  117  2296  Hayes, King                  9  Camden Co. V/T (Sicklervi    21:09.45     90
  118  2372  Gnadt, Liam                 12  Seneca  HS                   21:11.75       
  119  2373  Mehigan, Hayden             12  Seneca  HS                   21:11.94       
  120  2362  McClean, John               11  Paul VI HS                   21:20.03       
  121  2327  Dolan, Eric                 12  Cherry Hill West HS          21:25.32     91
  122  2272  Consuegra, Nate              9  Camden Catholic HS           21:28.36       
  123  2374  Moore, Dylan                12  Seneca  HS                   21:44.10       
  124  2438  Pressley, Reuben            11  Winslow Township HS          21:55.81     92
  125  2298  Piliro, Nathan              11  Camden Co. V/T (Sicklervi    21:56.01     93
  126  2437  Peoupang, Zack               9  Winslow Township HS          22:01.49     94
  127  2433  Dickerson, Amari            10  Winslow Township HS          22:08.45     95
  128  2268  Stewart, John                9  Bishop Eustace Prep          22:16.21     96
  129  2435  McNeill, Terry              12  Winslow Township HS          22:17.95       
  130  2297  Merino, David               11  Camden Co. V/T (Sicklervi    22:26.50     97
  131  2264  Earney, Nathan              11  Bishop Eustace Prep          22:40.10     98
  132  2430  Andersen, Gavin             11  Winslow Township HS          22:46.55       
  133  2380  Wigley, Lucas               12  Seneca  HS                   22:55.65       
  134  2292  Zepeda, Giovanni            12  Camden Co. Tech - Pennsau    23:22.11     99
  135  2440  Robinson, Kyle              12  Winslow Township HS          23:40.19       
  136  2288  Maldonado, Christopher      11  Camden Co. Tech - Pennsau    25:23.39    100
  137  2335  Stehly, Nathan               9  Cherry Hill West HS          26:31.33       
  138  2431  Austin, Shane               11  Winslow Township HS          26:43.12       
  139  2283  Coleman, Devon              11  Camden Co. Tech - Pennsau    26:52.73    101
  140  2330  Lewis, Zachary              10  Cherry Hill West HS          29:02.52       
  141  2291  Pena, Kevin                 11  Camden Co. Tech - Pennsau    32:25.84    102

                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Cherokee HS                  21    1    3    4    5    8   10   14          
      Total Time:  1:20:00.31                                                    
         Average:    16:00.07                                                    
   2 Cherry Hill East HS          40    2    6    7    9   16   19   20          
      Total Time:  1:21:57.92                                                    
         Average:    16:23.59                                                    
   3 Washington Twp HS           140   13   18   27   40   42   47   51          
      Total Time:  1:26:36.02                                                    
         Average:    17:19.21                                                    
   4 Shawnee HS                  143   12   17   26   43   45   54   59          
      Total Time:  1:26:38.84                                                    
         Average:    17:19.77                                                    
   5 Timber Creek Reg. HS        155   23   25   34   35   38   58   60          
      Total Time:  1:27:17.39                                                    
         Average:    17:27.48                                                    
   6 Lenape Regional HS          184   11   32   44   48   49   52   53          
      Total Time:  1:27:56.88                                                    
         Average:    17:35.38                                                    
   7 Camden Catholic HS          185   22   33   39   41   50   74   75          
      Total Time:  1:28:11.83                                                    
         Average:    17:38.37                                                    
   8 Bishop Eustace Prep         226   15   30   36   69   76   96   98          
      Total Time:  1:31:11.40                                                    
         Average:    18:14.28                                                    
   9 Paul VI HS                  275   29   56   61   63   66   67   72          
      Total Time:  1:33:05.92                                                    
         Average:    18:37.19                                                    
  10 Seneca  HS                  288   28   57   62   64   77   82   88          
      Total Time:  1:33:39.88                                                    
         Average:    18:43.98                                                    
  11 Eastern Regional HS         314   37   46   68   80   83   87               
      Total Time:  1:34:52.55                                                    
         Average:    18:58.51                                                    
  12 Winslow Township HS         317   24   55   65   81   92   94   95          
      Total Time:  1:36:40.43                                                    
         Average:    19:20.09                                                    
  13 Camden Co. V/T (Sicklervi   338   21   70   71   86   90   93   97          
      Total Time:  1:37:21.49                                                    
         Average:    19:28.30                                                    
  14 Cherry Hill West HS         352   31   73   79   84   85   89   91          
      Total Time:  1:37:11.24                                                    
         Average:    19:26.25                                                    
  15 Camden Co. Tech - Pennsau   480   78   99  100  101  102                    
      Total Time:  2:07:55.01                                                    
         Average:    25:35.01