10/17– Atlantic County Championships Boys Varsity

 Tomahawk Timing - Contractor License                        HY-TEK's Meet Manager
                    Atlantic County Championships - 10/17/2019                    
                               Stockton University                                
                               Last Completed Event                               
 
Event 2  Boys 5k Run CC Varsity
==================================================================================
    Name                    Year School                Avg Mile     Finals  Points
==================================================================================
  1 #2742 Antczak, Kevin      12 Mainland Reg            5:00.7   15:34.13    1   
  2 #2752 Wineland, Linden    10 Mainland Reg            5:14.1   16:15.59    2   
  3 #2769 Liberty, Mike       12 Oakcrest HS             5:15.0   16:18.39    3   
  4 #2714 Valdivieso, Nicola  11 Egg Harbor Twp HS       5:20.3   16:34.98    4   
  5 #2778 Marable, Irvin      10 Pleasantville HS        5:22.9   16:43.06        
  6 #2655 Haas, Jeremy        12 Buena Regional HS       5:23.0   16:43.35    5   
  7 #2745 Corbett, Blake      12 Mainland Reg            5:24.5   16:48.17    6   
  8 #2679 Mayer, Joey         11 Cedar Creek HS          5:26.6   16:54.61    7   
  9 #2716 Winkler, Aidan      11 Egg Harbor Twp HS       5:30.6   17:07.04    8   
 10 #2762 Hartman, Kyle       12 Oakcrest HS             5:32.3   17:12.32    9   
 11 #2604 Cushlanis, Jared    12 Absegami HS             5:32.5   17:12.88   10   
 12 #2671 Culleny, Dalton     10 Cedar Creek HS          5:32.6   17:13.33   11   
 13 #2675 Keough, Mike        12 Cedar Creek HS          5:32.8   17:13.85   12   
 14 #2779 Moronta, Gabriel    12 Pleasantville HS        5:33.4   17:15.58        
 15 #2786 Kenny, David        11 St. Augustine Prep      5:33.9   17:17.38   13   
 16 #2781 Covino, Luca        12 St. Augustine Prep      5:36.5   17:25.34   14   
 17 #2784 Galinus, Nicholas   10 St. Augustine Prep      5:37.8   17:29.39   15   
 18 #2689 Torres, Jacob       10 Cedar Creek HS          5:38.3   17:31.05   16   
 19 #2726 Reese, Matt         12 Hammonton HS            5:40.3   17:37.28   17   
 20 #2729 Strain, James       11 Hammonton HS            5:40.5   17:37.89   18   
 21 #2749 Post, Elliot         9 Mainland Reg            5:41.1   17:39.55   19   
 22 #2615 Michael, Derek      12 Absegami HS             5:42.5   17:44.10   20   
 23 #2641 Hasher, Christophe  10 Atlantic Cou            5:43.1   17:45.77   21   
 24 #2687 Suwala, Stephen     11 Cedar Creek HS          5:44.3   17:49.65   22   
 25 #2718 Ygana, Marcus       11 Egg Harbor Twp HS       5:44.7   17:50.85   23   
 26 #2610 Foley, John         12 Absegami HS             5:46.8   17:57.48   24   
 27 #2787 Kern, Ethan         11 St. Augustine Prep      5:47.3   17:58.79   25   
 28 #2790 Stanchina, Nick     12 St. Augustine Prep      5:47.7   18:00.25   26   
 29 #2606 Cushlanis, Will     12 Absegami HS             5:48.2   18:01.53   27   
 30 #2754 Wynne, Matt         11 Mainland Reg            5:48.4   18:02.18   28   
 31 #2649 Reyes, Jaice        12 Atlantic Cou            5:49.6   18:05.90   29   
 32 #2743 Blanchet, Vaughn    10 Mainland Reg            5:49.9   18:06.88   30   
 33 #2639 Guillaume, Daniel   12 Atlantic Cou            5:53.5   18:18.05   31   
 34 #2662 Walters, Kyle        9 Buena Regional HS       5:55.4   18:24.12   32   
 35 #2728 Shinske, JD         11 Hammonton HS            5:56.0   18:25.86   33   
 36 #2753 Wurzer, James       11 Mainland Reg            5:56.3   18:26.92   34   
 37 #2704 Lamonica, CJ        11 Egg Harbor Twp HS       5:56.8   18:28.53   35   
 38 #2616 Ngo, Matthias       11 Absegami HS             5:57.4   18:30.29   36   
 39 #2698 Cannone, John Robe  11 Egg Harbor Twp HS       5:57.9   18:31.86   37   
 40 #2761 Gabriel, Frank      12 Oakcrest HS             5:58.2   18:32.78   38   
 41 #2657 Plantania, Kayden   10 Buena Regional HS       5:58.3   18:33.05   39   
 42 #2740 Taggart, Diego      10 Holy Spirit HS          5:59.4   18:36.37   40   
 43 #2707 Mirville, Michael   11 Egg Harbor Twp HS       5:59.4   18:36.61   41   
 44 #2776 Szabo, Steven       11 Oakcrest HS             5:59.7   18:37.29   42   
 45 #2629 Moynihan, Angelo    12 Atlantic City HS        5:59.8   18:37.75   43   
 46 #2667 Cartwright, Justin  10 Cedar Creek HS          6:00.5   18:39.96   44   
 47 #2737 Pontari, James      10 Holy Spirit HS          6:02.4   18:45.85   45   
 48 #2789 Polistina, Vinny     9 St. Augustine Prep      6:04.0   18:50.92   46   
 49 #2627 Jacobson, Ethan     11 Atlantic City HS        6:05.0   18:53.89   47   
 50 #2722 Gazzarra, Casey     12 Hammonton HS            6:05.3   18:54.82   48   
 51 #2730 Thibault, Drew      12 Hammonton HS            6:06.0   18:56.96   49   
 52 #2693 Armstrong, Alec     10 Egg Harbor Twp HS       6:07.1   19:00.45   50   
 53 #2653 Ferrucci, Anthony   11 Buena Regional HS       6:08.1   19:03.36   51   
 54 #2774 Rowley, Ethan       10 Oakcrest HS             6:08.4   19:04.45   52   
 55 #2738 Snyder, Brady       12 Holy Spirit HS          6:08.7   19:05.41   53   
 56 #2659 Strouse, Zachary    10 Buena Regional HS       6:09.3   19:07.36   54   
 57 #2690 Vergara, Dylan      11 Cedar Creek HS          6:10.0   19:09.31   55   
 58 #2640 Guillaume, David    12 Atlantic Cou            6:11.1   19:12.72   56   
 59 #2647 Poventud, Julio     12 Atlantic Cou            6:13.5   19:20.20   57   
 60 #2755 Angier, Jake        12 Oakcrest HS             6:14.5   19:23.53   58   
 61 #2721 Flores, Jesus        9 Hammonton HS            6:15.8   19:27.32   59   
 62 #2630 Nahiyan, Sheikh     12 Atlantic City HS        6:16.8   19:30.59   60   
 63 #2635 Ballard, Bryce      10 Atlantic Cou            6:18.2   19:35.03   61   
 64 #2625 Feehan, Patrick     12 Atlantic City HS        6:21.8   19:46.21   62   
 65 #2765 Horsey, Hayden      12 Oakcrest HS             6:24.5   19:54.36   63   
 66 #2658 Strouse, Brandon    10 Buena Regional HS       6:26.1   19:59.51   64   
 67 #2723 Graham, Malcom      12 Hammonton HS            6:26.8   20:01.54   65   
 68 #2608 Deibert, Liam       10 Absegami HS             6:27.4   20:03.53   66   
 69 #2626 Graybill, Kyle       9 Atlantic City HS        6:27.9   20:05.09   67   
 70 #2612 Joga, Keonce        10 Absegami HS             6:29.1   20:08.66   68   
 71 #2650 Spilker, Joseph      9 Atlantic Cou            6:35.4   20:28.46   69   
 72 #2732 Bannan, Nicholas    10 Holy Spirit HS          6:38.1   20:36.63   70   
 73 #2741 Taggart, Edwardo    10 Holy Spirit HS          6:43.3   20:52.74   71   
 74 #2634 Zikria, Huzaifa     10 Atlantic City HS        6:44.4   20:56.39   72   
 75 #2661 Tubertini, Jackson  11 Buena Regional HS       7:12.4   22:23.32   73   
 76 #2624 Chowdhury, Nabil    12 Atlantic City HS        7:23.1   22:56.47   74   
                                                                                  
                                   Team Scores                                    
================================================================================= 
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9 
================================================================================= 
   1 Mainland Regional HS         56    1    2    6   19   28   30   34           
      Total Time:  1:24:19.62                                                     
         Average:    16:51.93                                                     
   2 Cedar Creek HS               68    7   11   12   16   22   44   55           
      Total Time:  1:26:42.49                                                     
         Average:    17:20.50                                                     
   3 St. Augustine Prep           93   13   14   15   25   26   46                
      Total Time:  1:28:11.15                                                     
         Average:    17:38.23                                                     
   4 Egg Harbor Twp HS           107    4    8   23   35   37   41   50           
      Total Time:  1:28:33.26                                                     
         Average:    17:42.66                                                     
   5 Absegami HS                 117   10   20   24   27   36   66   68           
      Total Time:  1:29:26.28                                                     
         Average:    17:53.26                                                     
   6 Oakcrest HS                 144    3    9   38   42   52   58   63           
      Total Time:  1:29:45.23                                                     
         Average:    17:57.05                                                     
   7 Hammonton HS                165   17   18   33   48   49   59   65           
      Total Time:  1:31:32.81                                                     
         Average:    18:18.57                                                     
   8 Buena Regional HS           181    5   32   39   51   54   64   73           
      Total Time:  1:31:51.24                                                     
         Average:    18:22.25                                                     
   9 Atlantic County Tech        194   21   29   31   56   57   61   69           
      Total Time:  1:32:42.64                                                     
         Average:    18:32.53                                                     
  10 Atlantic City HS            279   43   47   60   62   67   72   74           
      Total Time:  1:36:53.53                                                     
         Average:    19:22.71                                                     
  11 Holy Spirit HS              279   40   45   53   70   71                     
      Total Time:  1:37:57.00                                                     
         Average:    19:35.40