1/9/2021– Haddon Twp Winter

 
Licensed to Tomahawk Timing - Contractor License
                                        HY-TEK's Meet Manager 3/7/2020 11:48 AM
                            Winter Meet - 1/9/2020                             
                                  Haddon Twp                                   
                                    Results                                    
 
Event 1  Mixed 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 #    1 McCurry, Pat        M Unattached           4:18.00    4:34.35   10   
      1:08.54 (1:08.54)  2:20.48 (1:11.94)  3:30.81 (1:10.34)  4:34.35 (1:03.54)
  2 #    2 Grilli, Nico        M Unattached           4:25.00    4:35.49    8   
      1:08.78 (1:08.78)  2:20.72 (1:11.95)  3:31.05 (1:10.33)  4:35.49 (1:04.44)
  3 #    5 Thompson, Steve     M Unattached           4:45.00    4:38.69    6   
      1:08.30 (1:08.30)  2:21.32 (1:13.03)  3:33.60 (1:12.29)  4:38.69 (1:05.09)
  4 #    4 Shea, Brett         M Unattached           4:35.00    4:38.71    5   
      1:09.04 (1:09.04)  2:20.99 (1:11.95)  3:31.36 (1:10.38)  4:38.71 (1:07.35)
         4:44.96 (6.26)
  5 #   28 Welsh, Dave         M Unattached                      4:44.97    4   
      1:09.63 (1:09.63)  2:22.28 (1:12.66)  3:34.23 (1:11.96)  4:44.97 (1:10.74)
         4:47.23 (2.26)
  6 #   14 Rankin, Mike        M Unattached                      4:47.24    3   
      1:09.28 (1:09.28)  2:22.00 (1:12.72)  3:36.00 (1:14.01)  4:47.24 (1:11.24)
         4:47.24 (0.01)
  7 #   24 Torney, Andrew      M Unattached                      4:49.72    2   
      1:10.68 (1:10.68)  3:38.14 (2:27.46)  4:49.72 (1:11.58)     4:49.72 (0.00)
  8 #    8 Bromley, Tommy      M Unattached           4:50.00    4:58.06    1   
      1:09.67 (1:09.67)  2:24.04 (1:14.37)  3:43.50 (1:19.47)  4:58.06 (1:14.57)
  9 #    7 Kidwell, Nate       M Unattached           4:45.00    5:17.15  
      1:11.50 (1:11.50)  2:29.18 (1:17.69)  3:55.94 (1:26.77)  5:17.15 (1:21.21)
 10 #    9 Hice, Sean          M Unattached           4:50.00    5:17.73  
      1:12.41 (1:12.41)  2:34.46 (1:22.05)  3:59.45 (1:24.99)  5:17.73 (1:18.28)
 11 #   11 Falvey, Tom         M Unattached           5:20.00    5:37.58  
      1:20.17 (1:20.17)  2:43.43 (1:23.26)  4:12.54 (1:29.12)  5:37.58 (1:25.05)
 12 #   12 Folco, Mariana      W Unattached           5:40.00    6:11.61  
      1:26.64 (1:26.64)  3:03.10 (1:36.47)  4:38.24 (1:35.14)  6:11.61 (1:33.37)
 
Event 2  Mixed 3200 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #   13 Melko, Connor       M Unattached           9:25.00    9:26.09   10   
      1:12.22 (1:12.22)  2:22.91 (1:10.69)  3:34.04 (1:11.13)  4:45.50 (1:11.47)
      5:56.63 (1:11.13)  7:06.90 (1:10.28)  8:17.53 (1:10.63)  9:26.09 (1:08.56)
  2 #   15 Daniels, James      M Unattached           9:35.00    9:41.66    8   
      1:12.34 (1:12.34)  2:23.03 (1:10.69)  3:34.01 (1:10.99)  4:45.81 (1:11.80)
      6:00.60 (1:14.80)  7:14.90 (1:14.30)  8:29.11 (1:14.22)  9:41.66 (1:12.56)
  3 #   29 barrett, liz        W Unattached                     11:07.63    6   
      1:20.80 (1:20.80)  2:43.45 (1:22.66)  4:04.87 (1:21.42)  5:27.83 (1:22.96)
      6:51.18 (1:23.36)  8:16.29 (1:25.12)  9:42.72 (1:26.43) 11:07.63 (1:24.91)
 
Event 3  Men 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #   24 Torney, Andrew        Unattached           2:03.00    2:13.38   10   
      1:06.01 (1:06.01)  2:13.38 (1:07.38)
  2 #   26 Free, Andrew          Unattached           2:15.00    2:21.08    8   
      1:06.49 (1:06.49)  2:21.08 (1:14.60)
 
Event 4  Mixed 5000 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 #   16 McDonnell, Kevin    M Unattached          14:50.00   15:32.15   10   
      1:12.74 (1:12.74)  2:25.29 (1:12.55)  3:39.66 (1:14.38)  4:55.24 (1:15.58)
      6:10.19 (1:14.95)  7:24.98 (1:14.79)  8:39.82 (1:14.85)  9:55.77 (1:15.96)
     11:11.43 (1:15.66) 12:26.53 (1:15.10) 13:42.89 (1:16.36) 14:56.98 (1:14.10)
       15:32.15 (35.17)
  2 #   20 Mallard, Chris      M Unattached          15:59.00   16:27.01    8   
      1:17.09 (1:17.09)  2:36.11 (1:19.03)  3:53.98 (1:17.88)  5:15.22 (1:21.24)
      6:35.64 (1:20.43)  7:55.31 (1:19.67)  9:15.65 (1:20.35) 10:34.28 (1:18.63)
     11:53.53 (1:19.25) 13:13.65 (1:20.12) 14:34.31 (1:20.67) 15:50.74 (1:16.43)
       16:27.01 (36.27)
  3 #   22 Lampe, Kayle        W Unattached          17:30.00   17:04.46    6   
      1:19.89 (1:19.89)  2:43.22 (1:23.34)  4:04.41 (1:21.19)  5:26.91 (1:22.50)
      6:48.99 (1:22.08)  8:11.49 (1:22.51)  9:34.89 (1:23.40) 10:56.62 (1:21.73)
     12:19.11 (1:22.49) 13:41.55 (1:22.45) 15:04.99 (1:23.44) 16:26.85 (1:21.86)
       17:04.46 (37.62)