5/4– Rowan University Open (Saturday)

Licensed to Tomahawk Timing - Contractor License
                                        HY-TEK's Meet Manager 5/5/2019 10:56 PM
                       Rowan Open - 5/3/2019 to 5/4/2019                       
                    Meet Director:  Derrick "Ringo" Adamson                    
                               Rowan University                                
                                    Results                                    
 
Girls 800 Meter Run Middle Schoo
=========================================================================
        Meet: # 2:15.90  2012        Brianna Gess, Haddonfield MS              
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Brawner, Ma'syiah          7 Millville HS         2:48.43    2:35.64  
      1:11.41 (1:11.41)  2:35.64 (1:24.23)
  2 Pierontoni, Aubrey         8 Kingsway HS          2:40.00    2:39.87  
      1:11.59 (1:11.59)  2:39.87 (1:28.29)
  3 Craig, Autumn              8 Millville HS         2:41.00    2:42.35  
      1:13.79 (1:13.79)  2:42.35 (1:28.56)
  4 Renouff, Stephanie         8 Cinnaminson          2:47.00    2:45.32  
      1:14.23 (1:14.23)  2:45.32 (1:31.09)
 
Girls 400 Meter Hurdles Relay
============================================================================
        Meet: # 3:15.2h  2001        , Edgewood                                
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Snowden, Brianna          12 Rancocas Val         1:03.30    1:03.19#  5 
  2 Craig, Bryanna             9 Millville HS         1:06.70    1:03.36#  5 
  3 Miller, Raelynne          12 Millville HS         1:06.80    1:05.55#  5 
  4 Leak, Alyssa              10 Rancocas Val         1:06.40    1:05.68#  5 
  5 Chin, Anabella             9 Rancocas Val         1:04.30    1:06.44#  5 
  6 DeMary, Autumn            12 Kingsway HS          1:06.00    1:07.26#  5 
  7 Broome, Malea             12 Millville HS         1:06.00    1:07.41#  5 
  8 Daniel, Elise             10 Kingsway HS          1:08.80    1:09.78#  5 
  9 Phillips, Keira            9 Middle Towns                    1:10.51#  2 
 10 DeLuca, Sophia             9 Cherokee HS          1:10.00    1:10.69#  4 
 11 Dirkes, Emily             12 Mainland Reg         1:10.00    1:12.18#  4 
 12 Matura, Mackenzie         12 Ocean City H         1:09.60    1:12.34#  4 
 13 Morrison, Alexandria      12 Winslow Twp                     1:12.76#  1 
 14 Rouse, Rayven             12 Winslow Twp                     1:13.86#  3 
 15 Weiss, Emma               10 Hammonton HS         1:13.00    1:14.26#  4 
 16 Wright, Olivia            10 Winslow Twp                     1:15.32#  3 
 17 Robinson, Skye            10 Kingsway HS          1:09.00    1:15.87#  4 
 18 Colasurdo, Jamey          11 Hammonton HS         1:14.00    1:16.04#  4 
 19 Conway, Calyn             12 Pinelands Re                    1:17.13#  2 
 20 Lisicki, Mary             10 Ocean City H         1:14.50    1:17.14#  3 
 21 Papernik, Rachel          12 Pinelands Re                    1:17.23#  2 
 22 Heston, Haleigh           11 Cherokee HS          1:14.00    1:17.91#  4 
 23 Mento, Sarah              10 Hammonton HS         1:16.00    1:18.01#  3 
 24 Papa, Angelina             9 Pinelands Re                    1:18.13#  3 
 25 DellaFemina, Emma         11 Cherokee HS          1:18.00    1:18.18#  3 
 26 Ludman, Dakota            10 Middle Towns                    1:18.71#  2 
 27 Poole, Madison            11 Burlington T                    1:19.56#  2 
 28 Bennett, Abigail          11 Ocean City H         1:11.70    1:20.62#  4 
 29 Wollard, Elena             9 Burlington T                    1:22.51#  1 
 30 Lodgek, Abby              10 Mainland Reg         1:17.00    1:24.24#  3 
 31 Merenich, Erin             9 Mainland Reg         1:18.00    1:25.79#  3 
 32 Reeves, Jordan            10 Burlington T                    1:26.12#  2 
 33 Bond, Eleanor              9 Middle Towns                    1:28.06#  1 
 
Girls 4x100 Meter Relay
============================================================================
        Meet: # 47.61  5/4/2013    Winslow, Winslow                            
                       D Cross, C Oguledo, C Woods, T Robinson           
    School                                               Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Piscataway Twp HS                                   48.62      48.70q  3 
     1) Crearer, Jolea 11               2) Nelson, Shauntae 12            
     3) Patterson, Sydni 11             4) Arrington, Kaleia 10           
  2 Winslow Twp HS                                      48.47      49.00q  1 
     1) Hammond, Janeya 11              2) James, Jaia 9                  
     3) Tobias, Tionna 12               4) Perry, Nylah 11                
  3 Rancocas Valley Reg HS                              50.50      49.62q  1 
     1) Warren, Makiah 12               2) McClenahan, Breacain 11        
     3) Primas, Maya 11                 4) Bertino, Ta'Shay 11            
  4 Burlington Twp. HS                                  51.49      49.71q  3 
     1) Broadway, Jasmine 10            2) Moore, Paris 9                 
     3) Thomas, Chase 12                4) Leak, Akayla 12                
  5 Atlantic County Tech                                50.60      49.86q  3 
     1) Francis, Ashauna 11             2) Whaley, Joslynn 9              
     3) Williams, Javonna 10            4) Stephens, Amiyah 9             
  6 Ocean City HS                                       51.35      50.75q  3 
     1) Rolls, Victoria (Tori) 12       2) Troxel, Aila 10                
     3) Matura, Mackenzie 12            4) Gresham, Sophia 12             
  7 Cherokee HS                                         52.07      51.40q  2 
     1) Bowers, Joynee 11               2) Gerdes, Alyssa 12              
     3) Jordan, Kianah 12               4) King, Brianna 12               
  8 Triton Regional HS                                  52.23      51.71q  2 
     1) Tricocci, Nikki 11              2) Rowley, Sage 11                
     3) Shepkosky, Hannah 9             4) Lorjuste, Neveah 10            
  9 Camden HS                                           50.25      51.99   3 
     1) English, Pauline 10             2) Harris, Te'seanna 12           
     3) Mansfield, Braniya 10           4) Nock, Jakara 9                 
 10 Pleasantville HS                                               52.00   3 
     1) Gwyn, Mariah 9                  2) Athill, Latriese 10            
     3) Harper, Maya 10                 4) Turner, Kazminah 12            
 11 Clearview Reg. HS                                   53.00      52.29   2 
     1) Tabar, Hailey 11                2) White, Jordyn 11               
     3) Snyder, Erin 10                 4) Francis, Zekira 12             
 12 Willingboro HS                                      51.08      52.33   2 
     1) Dolo, Mikell 11                 2) Simmons, Desiree 9             
     3) Lyiola, Balkis 10               4) Wilson, Kenady 12              
 13 Teaneck HS                                          50.83      52.75   1 
     1) Young, Deja 9                   2) Branch, Zoe 9                  
     3) Simpson, Janae 10               4) Walls, Gabriella 11            
 14 Mainland Regional HS                                52.42      53.46   2 
     1) Smith, Emma 9                   2) Sims-Hackney, Ki'yannah 10     
     3) Crozier-Carole, Sophia 11       4) VandenBerg, Isabelle 9         
 15 Lindenwold HS                                       54.79      53.66   1 
     1) Johnson, Ijahnay 12             2) Douglas, Brianna 9             
     3) Kangar, N'Duwonee 9             4) Walden, Kiya 10                
 16 Bishop Eustace Prep                                 53.33      53.69   2 
     1) Ramey, Racquel 10               2) Steeves, Caroline 12           
     3) Sobocinski, Rachel 10           4) Duquette, Jocelyn 9            
 17 Haddon Township HS                                  53.81      54.11   1 
     1) Gentlesk, Grace 9               2) Haltiwanger, Ajanni 12         
     3) Booth, Calleigh 11              4) Trefz, Sarah 11                
 18 Camden Catholic HS                                  50.79      54.78   1 
     1) Shannon, Emma 9                 2) Okwamba, Judith 12             
     3) Harrell, Jaden 10               4) Pulliam, Ayanna 10             
 19 CH East                                             53.91      55.49   2 
     1) Kelly, Caroline 11              2) Orengo, Hanna 9                
     3) Pruitt, Ciani 9                 4) Abrams, Lauren 9               
 20 Pinelands Regional HS                             1:02.33      57.88   3 
     1) Conway, Calyn 12                2) Papernik, Rachel 12            
     3) Keady, Sarah 11                 4) Stallard, Kayla 9              
 
Girls 4x100 Meter Relay
=========================================================================
        Meet: # 47.61  5/4/2013    Winslow, Winslow                            
                       D Cross, C Oguledo, C Woods, T Robinson           
    School                                            Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Piscataway Twp HS                                   48.70      48.05  
  2 Winslow Twp HS                                      49.00      48.60  
  3 Burlington Twp. HS                                  49.71      49.33  
  4 Rancocas Valley Reg HS                              49.62      49.73  
  5 Atlantic County Tech                                49.86      50.04  
  6 Ocean City HS                                       50.75      51.45  
  7 Cherokee HS                                         51.40      51.46  
  8 Triton Regional HS                                  51.71      52.63  
 
Girls 4x200 Meter Relay
============================================================================
        Meet: # 1:40.5h  2006        , Woodrow Wilson                          
                         Jones, Meylor, Still, Sharper                     
    School                                               Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Piscataway Twp HS                                 1:41.60    1:40.91   3 
     1) Echie, Kristy 11                2) Arrington, Kaleia 10           
     3) Patterson, Sydni 11             4) Nelson, Shauntae 12            
  2 Paul VI HS                                        1:43.00    1:42.77   3 
     1) Watkins, Keyann'a 12            2) Harris, Skyler 11              
     3) Daniel, Blair 11                4) Vandergrift, Aaliyah 12        
  3 Rancocas Valley Reg HS                            1:46.00    1:46.95   3 
     1) McClenahan, Breacain 11         2) Tossas, Kristina 11            
     3) Primas, Maya 11                 4) Leak, Alyssa 10                
  4 Camden Catholic HS                                1:49.16    1:49.06   3 
     1) DiCupe', Sierra 11              2) Miller, Kate 12                
     3) Rooney, Danielle 12             4) Shannon, Emma 9                
  5 CH East                                           1:49.40    1:49.99   3 
     1) Abrams, Lauren 9                2) Anderson, Aliyah 12            
     3) Bouch, Miriam 10                4) Davis, Zeyonna 10              
  6 Lenape Regional HS                                1:52.80    1:51.46   2 
     1) Kinder, Anyae 10                2) McDonald, Alexis 12            
     3) Davis, Erika 11                 4) Patella, Kylie 10              
  7 Vineland HS                                       1:50.82    1:51.61   3 
     1) Badillo, Sonialys 12            2) Cephas, Amari 10               
     3) Lopez, Tamira 11                4) Rivera, Marissa 10             
  8 Hammonton HS                                      1:54.00    1:52.72   2 
     1) Amilcare, Emma 10               2) Savage, Lauren 11              
     3) Mento, Sarah 10                 4) Walden, Sydirah 10             
  9 Winslow Twp HS                                    1:52.00    1:54.13   2 
     1) James, Jaia 9                   2) Smith-Barnes, Xiala 9          
     3) Enwereji, Catherine 9           4) Neal, Hanifa 10                
 10 Cherokee HS                                       1:55.80    1:54.83   1 
     1) Aughenbaugh, Kira 12            2) Davis, Mercedes 9              
     3) Bowers, Joynee 11               4) Strauss, Jillian 9             
 11 Ocean City HS                                     1:53.00    1:54.91   2 
     1) Krier, Morgan 10                2) Wiltshire, Allison 12          
     3) Levai, Samantha 12              4) Gereaghty, Megan 12            
 12 Burlington Twp. HS                                1:51.95    1:58.64   3 
     1) Bacon, Francine 10              2) Figures, Jadan 9               
     3) Zalescik, Isabella 9            4) Poole, Madison 11              
 13 Camden HS                                         1:52.40    2:02.64   2 
     1) Matthews, Mya J 11              2) Pitts, Teonni 10               
     3) Johnson, Ziyasia 11             4) McCoy, Son'yah 9               
 14 Bishop Eustace Prep                               2:00.45    2:04.83   1 
     1) Closkey, Helen 12               2) Pilaitis, Julia 11             
     3) Colon, Kaila 11                 4) Pilaitis, Natalie 9            
 15 Pinelands Regional HS                             2:03.76    2:07.26   1 
     1) Elbadri, Samaria 10             2) DiElmo, Sunni 10               
     3) Papa, Angelina 9                4) Stallard, Kayla 9              
 16 Pleasantville HS                                  1:52.69    2:15.22   2 
     1) Barahona, Ashley 9              2) Merced, Evelisa 11             
     3) Turner, Kazminah 12             4) Sanchez, Elycia 11             
 
Girls 4x400 Meter Relay
============================================================================
        Meet: # 3:53.9h  1976        , Camden                                  
    School                                               Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Piscataway Twp HS                                 4:04.15    3:56.96   2 
     1) Arrington, Kaleia 10            2) Patterson, Sydni 11            
     3) Crearer, Jolea 11               4) Nelson, Shauntae 12            
  2 Lenape Regional HS                                4:04.19    4:07.15   2 
     1) Whetstone, Shelby 12            2) Conway, Hayley 12              
     3) Thomas, Rebecca 11              4) Pappas, Katherine 9            
  3 Rancocas Valley Reg HS                            4:16.00    4:15.69   2 
     1) Alexander, Ronnisia 12          2) Jenkins, Sanai 9               
     3) Brown, Kharonay 11              4) Gates, Sierra 10               
  4 Ocean City HS                                     4:12.46    4:16.11   2 
     1) Burke, Grace 11                 2) Halbruner, Maggie 9            
     3) Gereaghty, Megan 12             4) Hanlon, Erin 10                
  5 Vineland HS                                       4:15.74    4:17.63   2 
     1) Badillo, Sonialys 12            2) Lopez, Tamira 11               
     3) Cephas, Amari 10                4) Winchester, Ni'Jaya 9          
  6 Haddon Township HS                                4:21.70    4:21.21   1 
     1) Marshall, Kaelin 9              2) Marshall, Emily 11             
     3) Gentlesk, Grace 9               4) Metz, Sydney 12                
  7 Pleasantville HS                                  4:19.27    4:23.63   1 
     1) Athill, Latriese 10             2) Harper, Maya 10                
     3) McNeil, Zane 10                 4) Ridgeway, Amoni 10             
  8 Atlantic County Tech                              4:09.02    4:29.09   2 
     1) Williams, Javonna 10            2) Whaley, Joslynn 9              
     3) Stephens, Amiyah 9              4) Francis, Ashauna 11            
  9 Willingboro HS                                    4:15.45    4:32.74   2 
     1) Dolo, Mikell 11                 2) Green, Chelsea 10              
     3) Lyiola, Balkis 10               4) Mendez, Aleshia 9              
 10 Pinelands Regional HS                                        4:38.19   1 
     1) Keady, Sarah 11                 2) Tharp, Marlee 10               
     3) Jaeckel, Teresa 12              4) Papernik, Rachel 12            
 
Girls 4x800 Meter Relay
=========================================================================
        Meet: # 9:18.90  2012        , Freehold Twp                            
                         Faith, Vitello, Spadola, Bracher                  
    School                                               Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kingsway HS                                       9:40.94    9:39.89  
     1) Burke, Ashlynne 10              2) Pierontoni, Allie 11           
     3) Pierontoni, Emily 11            4) Robinson, Skye 10              
  2 Winslow Twp HS                                   10:03.41    9:59.42  
     1) Campbell, Victoria 9            2) Dutton, Charly 9               
     3) Hood, Nicole 12                 4) Morrison, Alexandria 12        
  3 Clearview Reg. HS                                10:07.00   10:07.83  
     1) Tabar, Hailey 11                2) Grelli, Ava 10                 
     3) Borodin, Kyra 11                4) Byrne, Katherine 10            
  4 Cherokee HS                                       9:50.30   10:12.08  
     1) Clifford, Nicole 9              2) DeLuca, Sophia 9               
     3) Rathman, Kate 11                4) Sweely, Jaden 11               
  5 Haddon Township HS                               10:29.30   10:17.78  
     1) Williamson, Darby 11            2) Marshall, Emily 11             
     3) Marshall, Kaelin 9              4) McAfee, Maggie 11              
  6 Paul VI HS                                       10:23.83   10:23.57  
     1) Bruno, Julia 12                 2) Knapp, Caroline 9              
     3) Zevallos, Miranda 12            4) White, Katie 11                
  7 Ocean City HS                                    10:29.57   10:29.92  
     1) Sardy, Emma 11                  2) White, Kelsey 10               
     3) Handley, Reghan 11              4) McLees, Casey 11               
  8 West Deptford HS                                 10:54.25   10:36.95  
     1) Guzzetti, Madelyn 12            2) Holstrom, Alex 10              
     3) Siner, Hope 9                   4) Dorsett, Corinne 10            
  9 CH East                                          11:02.12   10:43.58  
     1) Barry, Michelle 9               2) Sharma, Riva 9                 
     3) Tonghini, Elliana 10            4) Volin, Emily 9                 
 10 Piscataway Twp HS                                10:59.76   11:05.23  
     1) Page, Cassidy 11                2) Golev, Megan 11                
     3) Wojcik, Mary 11                 4) Barhaoua, Narjis 11            
 11 Willingboro HS                                   11:20.00   11:11.80  
     1) Younis, Syedah 11               2) Williams, Janea 12             
     3) Simmons, Desiree 9              4) Green, Chelsea 10              
 12 Burlington Twp. HS                               11:31.69   11:18.14  
     1) Abbruzzese, Sabrina 12          2) Wollard, Elena 9               
     3) Benbow, Keiarah 10              4) Beavers, Corinne 11            
 13 Lenape Regional HS                               11:20.64   11:21.56  
     1) Sorid, Sophia 9                 2) Sellers, Julia 9               
     3) Pappas, Katherine 9             4) Riley, Marisa 10               
 14 Middle Township HS                                          11:22.04  
     1) Sparta, Haley 12                2) Hess, Emily 11                 
     3) Bond, Eleanor 9                 4) Phillips, Keira 9              
 15 Hammonton HS                                     11:00.00   11:33.23  
     1) Berenato, Luca 10               2) McFerren, Sabrina 10           
     3) Reese, Kirstin 10               4) Smith, Abigail 10              
 16 Pinelands Regional HS                            11:10.96   11:36.14  
     1) Derflinger, Cassidy 10          2) Ross, Morgan 10                
     3) Szwed, Jewel 12                 4) Sturies, Nadya 9               
 
Girls 4x1608 Meter Relay
=========================================================================
        Meet: # 19:35.2h  2007        , Southern                               
                          Patrick, Bergin, Smith, Tauro                     
    School                                               Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Paul VI HS                                       22:20.00   22:56.63  
     1) Lyons, Bridget 11               2) Liberatore, Maria 11           
     3) Sparks, Katie 10                4) Smith, Amelia 12               
  2 Hammonton HS                                     25:00.00   24:28.68  
     1) McFerren, Sabrina 10            2) Reese, Kirstin 10              
     3) Valentino, Ashley 11            4) Smith, Abigail 10              
  3 Lenape Regional HS                                          24:29.29  
     1) Ruley, Anna 10                  2) Cao, Olivia 11                 
     3) Riley, Marisa 10                4) Skidmore, Abigail 11           
  4 Ocean City HS                                    23:15.00   24:41.05  
     1) Farr, Brooke 12                 2) Padula, Issy 10                
     3) Weber, Emma 9                   4) Millar, Rebecca 11             
  5 Haddon Township HS                               24:00.00   24:42.90  
     1) Daltwas, Cara 10                2) Gerber, Jane 11                
     3) Knorr, Georgia 9                4) Shemeley, Regan 9              
  6 Cherokee HS                                      23:00.00   25:15.40  
     1) Blackmon, Alyssa 11             2) Jackson, Erin 10               
     3) McAdams, Kayla 10               4) Wrightson, Catherine 11        
 
Girls 800 Sprint Medley
============================================================================
        Meet: # 1:45.0h  2006        , Camden                                  
                         Alston, Sewell, Smalls, Sloan                     
    School                                               Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Winslow Twp HS                                    1:47.00    1:46.99   2 
     1) James, Jaia 9                   2) Tobias, Tionna 12              
     3) Perry, Nylah 11                 4) Hammond, Janeya 11             
  2 Rancocas Valley Reg HS                            1:48.70    1:47.10   2 
     1) Warren, Makiah 12               2) Tossas, Kristina 11            
     3) Minus-Vincent, Darynn 12        4) Nutt, Sheriyah 10              
  3 Teaneck HS                                        1:48.00    1:49.67   2 
     1) Smith, Cyanne 11                2) Darby, Kayce 9                 
     3) McCullough, Grace 10            4) Newell, Ashley 11              
  4 Hammonton HS                                      1:57.00    1:53.65   2 
     1) Carr, Allyssa 11                2) Amilcare, Emma 10              
     3) Washington, Khristina 11        4) Thompson, Jada 11              
  5 Cherokee HS                                       1:54.00    1:53.87   2 
     1) Bowers, Joynee 11               2) Carroll, Meghan 10             
     3) Gerdes, Alyssa 12               4) King, Brianna 12               
  6 Ocean City HS                                     1:54.00    1:55.49   2 
     1) Troxel, Aila 10                 2) Gresham, Sophia 12             
     3) Hanlon, Erin 10                 4) Halbruner, Maggie 9            
  7 Camden HS                                         1:51.40    1:57.31   2 
     1) English, Pauline 10             2) Harris, Te'seanna 12           
     3) Mansfield, Braniya 10           4) Nock, Jakara 9                 
  8 Camden Catholic HS                                2:00.00    1:58.16   1 
     1) Miller, Kate 12                 2) DiCupe', Sierra 11             
     3) Rooney, Danielle 12             4) Shannon, Emma 9                
  9 Bishop Eustace Prep                               2:02.45    1:58.81   1 
     1) Ramey, Racquel 10               2) Steeves, Caroline 12           
     3) Pilaitis, Natalie 9             4) Sobocinski, Rachel 10          
 10 CH East                                                      1:59.21   1 
     1) Anderson, Aliyah 12             2) Bouch, Miriam 10               
     3) Orengo, Hanna 9                 4) Pruitt, Ciani 9                
 11 Piscataway Twp HS                                 1:59.80    1:59.33   1 
     1) Stewart, Samiyah 11             2) Lowery, Nia 9                  
     3) Lawhorne, Anaya 9               4) Rawles, Tamara 9               
 12 Lenape Regional HS                                1:59.50    2:00.66   2 
     1) Kinder, Anyae 10                2) McDonald, Alexis 12            
     3) Muir, Saniah 9                  4) Patella, Kylie 10              
 13 Mainland Regional HS                              2:00.00    2:01.13   1 
     1) Smith, Emma 9                   2) Sims-Hackney, Ki'yannah 10     
     3) Dirkes, Camryn 9                4) Roberts, Jada 9                
 14 Burlington Twp. HS                                           2:02.89   1 
     1) Figures, Jadan 9                2) Benjamin, Eimiyah 9            
     3) Bacon, Francine 10              4) Kane, Christyana 11            
 15 Pinelands Regional HS                                        2:05.90   1 
     1) Keady, Sarah 11                 2) Stallard, Kayla 9              
     3) DiElmo, Sunni 10                4) Jaeckel, Teresa 12             
 16 Lindenwold HS                                     2:02.00    2:07.11   1 
     1) Walden, Kiya 10                 2) Douglas, Brianna 9             
     3) Kangar, N'Duwonee 9             4) Cerrate, Rachel 12             
 
Girls 1600 Sprint Medley Sweedish
============================================================================
        Meet: # 4:04.0h  2009        , Southern                                
                         Rubel, Oholson, Cox, Smith                        
    School                                               Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Rancocas Valley Reg HS                            2:16.40    2:16.43#  3 
     1) Minus-Vincent, Darynn 12        2) Nutt, Sheriyah 10              
     3) Snowden, Brianna 12             4) Chin, Anabella 9               
  2 Teaneck HS                                        2:18.00    2:21.37#  3 
     1) Smith, Cyanne 11                2) Darby, Kayce 9                 
     3) Tiwari, Trinity 10              4) McCullough, Grace 10           
  3 Atlantic County Tech                              4:30.80    2:22.98#  2 
     1) Stephens, Amiyah 9              2) Whaley, Joslynn 9              
     3) Williams, Javonna 10            4) Francis, Ashauna 11            
  4 Hammonton HS                                      2:30.00    2:24.66#  3 
     1) Carr, Allyssa 11                2) Washington, Khristina 11       
     3) Thompson, Jada 11               4) Amilcare, Emma 10              
  5 Burlington Twp. HS                                           2:25.22#  1 
     1) Leak, Akayla 12                 2) Broadway, Jasmine 10           
     3) Daniels, Jiselle 10             4) Thomas, Chase 12               
  6 Triton Regional HS                                           2:26.24#  2 
     1) Rowley, Sage 11                 2) Tricocci, Nikki 11             
     3) Lorjuste, Neveah 10             4) Gargiulo, Alyssa 11            
  7 Cherokee HS                                       2:27.16    2:26.26#  3 
     1) Bowers, Joynee 11               2) Carroll, Meghan 10             
     3) Gerdes, Alyssa 12               4) King, Brianna 12               
  8 West Deptford HS                                  2:29.00    2:26.56#  3 
     1) Anderson, Markayla 11           2) Bria, Mackenzie 11             
     3) Brolly, Anna 10                 4) Hoelbinger, Grace 11           
  9 Pleasantville HS                                             2:27.32#  1 
     1) Athill, Latriese 10             2) Harper, Maya 10                
     3) Turner, Kazminah 12             4) McNeil, Zane 10                
 10 Lenape Regional HS                                2:53.50    2:35.72#  3 
     1) Schwarz, Kaitlin 10             2) Overman, Catherine 12          
     3) Cohen-Barnes, Cora 9            4) Muir, Saniah 9                 
 11 Winslow Twp HS                                    2:35.00    2:35.88#  3 
     1) Smith-Barnes, Xiala 9           2) Essilfie, Naomi 9              
     3) Enwereji, Catherine 9           4) Neal, Hanifa 10                
 11 CH East                                           4:48.45    2:35.88#  2 
     1) Abrams, Lauren 9                2) Anderson, Aliyah 12            
     3) Davis, Zeyonna 10               4) Orengo, Hanna 9                
 13 Piscataway Twp HS                                 4:18.48    2:36.22#  2 
     1) Echie, Kristy 11                2) Johnson, Akilah 12             
     3) Lowery, Nia 9                   4) Rawles, Tamara 9               
 14 Ocean City HS                                     2:50.00    2:37.38#  3 
     1) Hanlon, Erin 10                 2) Lisicki, Mary 10               
     3) Rhodes, Nicole 12               4) Bennett, Abigail 11            
 15 Pinelands Regional HS                             4:43.26    2:38.54#  2 
     1) Conway, Calyn 12                2) Papernik, Rachel 12            
     3) Keady, Sarah 11                 4) Jaeckel, Teresa 12             
 16 Camden Catholic HS                                           2:43.71#  1 
     1) Shannon, Emma 9                 2) Okwamba, Judith 12             
     3) Dixon, Katrina 10               4) Harrell, Jaden 10              
 17 Lindenwold HS                                                2:51.82#  2 
     1) Walden, Kiya 10                 2) Kangar, N'Duwonee 9            
     3) Smith, Faith 10                 4) Johnson, Ijahnay 12            
 
Girls Distance Medley
=========================================================================
        Meet: # 12:01.40  2012        , Lenape                                 
                          Franklin, McGee, Restivo, Ocasio                  
    School                                               Seed     Finals 
=========================================================================
  1 CH East                                          12:58.12   12:37.69  
     1) McCurdy, MaryKathleen 10        2) Pierce, Sarah 12               
     3) Davis, Zeyonna 10               4) Tonghini, Elliana 10           
  2 Lenape Regional HS                               12:45.97   12:49.85  
     1) Whetstone, Shelby 12            2) Conway, Hayley 12              
     3) Thomas, Rebecca 11              4) Pappas, Katherine 9            
  3 Cherokee HS                                      12:40.00   12:54.22  
     1) Carroll, Meghan 10              2) Clifford, Nicole 9             
     3) Gerdes, Alyssa 12               4) King, Brianna 12               
  4 Clearview Reg. HS                                13:25.08   13:05.19  
     1) Borodin, Kyra 11                2) Snyder, Erin 10                
     3) Tabar, Hailey 11                4) Byrne, Katherine 10            
  5 Ocean City HS                                    13:25.10   13:34.25  
     1) Farr, Brooke 12                 2) Burke, Grace 11                
     3) McLees, Casey 11                4) Millar, Rebecca 11             
  6 Middle Township HS                               14:34.88   14:22.96  
     1) Bond, Eleanor 9                 2) Hess, Emily 11                 
     3) Ludman, Dakota 10               4) Sparta, Haley 12               
  7 Burlington Twp. HS                                          14:39.53  
     1) McGlew, Erin 12                 2) Randolph, Grace 10             
     3) Parisi, Gabriella 9             4) Benbow, Keiarah 10             
  8 Paul VI HS                                       14:20.00   14:52.11  
     1) Powell, Julianna 10             2) Cromwell, Sunni 9              
     3) Danaher, Kaelin 12              4) Skiles, Annie 12               
  9 Pinelands Regional HS                                       14:53.34  
     1) Derflinger, Cassidy 10          2) Sturies, Nadya 9               
     3) Szwed, Jewel 12                 4) Tharp, Marlee 10               
 10 Willingboro HS                                   14:14.74   15:00.37  
     1) Williams, Janea 12              2) Mendez, Aleshia 9              
     3) Iyiola, Afusat 11               4) Green, Chelsea 10              
 11 Hammonton HS                                     14:40.00   15:07.58  
     1) Berenato, Luca 10               2) Simpers, Julia 11              
     3) Savage, Lauren 11               4) Gherardi, Gabriella 10         
 
Girls 4x100 Meter Shuttle Hurdle
============================================================================
        Meet: # 1:01.80  2012        , Buena                                   
                         Olsen, Sturts, Ramirez, Layrer                    
    School                                               Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Rancocas Valley Reg HS                            1:05.00    1:03.49   3 
     1) Flanagan, Rachel 12             2) Butler, Jaeda 11               
     3) Brown, Kharonay 11              4) Chin, Anabella 9               
  2 Paul VI HS                                        1:02.00    1:08.06   3 
     1) Schmidt, Carly 12               2) Walker, Kambi 11               
     3) Lutz, Abigail 10                4) Garozzo, Aliya Rae 11          
  3 Delran HS                                                    1:09.39   1 
     1) Day, Jordan 12                  2) Eder, Kaia 9                   
     3) Hess, Kayla 12                  4) Reynolds, Riley 10             
  4 Clearview Reg. HS                                 1:10.12    1:09.71   2 
     1) Francis, Zekira 12              2) White, Jordyn 11               
     3) Groch, Brianna 12               4) Tabar, Hailey 11               
  5 Hammonton HS                                      1:12.00    1:09.91   2 
     1) Colasurdo, Jamey 11             2) Weiss, Emma 10                 
     3) Walden, Sydirah 10              4) Terry, Julia 11                
  6 Mainland Regional HS                              1:08.00    1:10.81   3 
     1) Dirkes, Emily 12                2) Smith, Emma 9                  
     3) Sims-Hackney, Ki'yannah 10      4) Broux, Ava 11                  
  7 Camden HS                                         1:08.50    1:11.25   2 
     1) English, Pauline 10             2) Harris, Te'seanna 12           
     3) Mansfield, Braniya 10           4) Matthews, Mya J 11             
 -- Ocean City HS                                     1:20.00         DQ   1  no clear hurdle
     1) Krier, Morgan 10                2) DiCicco, Daniella 9            
     3) Burgos, Sarah 10                4) Gleason, Grace 10              
 
Outdoor Pentathlon: #5 Girls 800 Meter Run Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Biggi, Bethany            12 Rancocas Val           2:26.59     736
      1:11.69 (1:11.69)  2:26.59 (1:14.91)
  2 Bell, Ralazha             12 A P Schalick           2:36.64     612
      1:19.08 (1:19.08)  2:36.64 (1:17.56)
  3 Sacco, Emma               11 Ocean City H           2:39.22     582
      1:18.52 (1:18.52)  2:39.22 (1:20.71)
  4 Albano, Isabella          12 Northern Bur           2:48.15     483
      1:19.15 (1:19.15)  2:48.15 (1:29.01)
  5 Boggs, Abigail            10 Rancocas Val           2:48.66     478
      1:20.56 (1:20.56)  2:48.66 (1:28.10)
  6 Clark, Kailyn             11 Cherokee HS            2:53.51     428
      1:27.43 (1:27.43)  2:53.51 (1:26.09)
  7 Michie, Lindsey           12 Northern Bur           2:55.51     408
      1:28.83 (1:28.83)  2:55.51 (1:26.69)
  8 Norway, Carsyn            12 Northern Bur           2:55.95     404
      1:28.23 (1:28.23)  2:55.95 (1:27.73)
  9 Nally, Emily              11 Lrei - Littl           3:18.83     210
      1:38.06 (1:38.06)  3:18.83 (1:40.78)
 
Outdoor Pentathlon: #2 Girls Long Jump Outdoor Pentathlon
============================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Sacco, Emma               11 Ocean City H             4.98m   NWI    554
  2 Bell, Ralazha             12 A P Schalick             4.78m   NWI    500
  3 Biggi, Bethany            12 Rancocas Val             4.73m   NWI    487
  4 Michie, Lindsey           12 Northern Bur             4.69m   NWI    477
  5 Clark, Kailyn             11 Cherokee HS              4.67m   NWI    472
  6 Boggs, Abigail            10 Rancocas Val             4.58m   NWI    448
  7 Norway, Carsyn            12 Northern Bur             4.47m   NWI    421
  8 Albano, Isabella          12 Northern Bur             4.18m   NWI    350
  9 Nally, Emily              11 Lrei - Littl             3.41m   NWI    182
 -- DeMary, Autumn            12 Kingsway HS                 ND   NWI 
 
Girls Outdoor Pentathlon Elite
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Biggi, Bethany            12 Rancocas Val                       2732     
  2 Sacco, Emma               11 Ocean City H                       2590     
  3 Bell, Ralazha             12 A P Schalick                       2585     
  4 Clark, Kailyn             11 Cherokee HS                        2419     
  5 Norway, Carsyn            12 Northern Bur                       2134     
  6 Boggs, Abigail            10 Rancocas Val                       2093     
  7 Albano, Isabella          12 Northern Bur                       1967     
  8 Michie, Lindsey           12 Northern Bur                       1925     
  9 Nally, Emily              11 Lrei - Littl                       1287 
Advertisements