5/23 & 5/24 South Groups 2 and 3 Sectionals (Buena)

 

Licensed to Tomahawk Timing - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 5/24/2014 03:16 PM
       2014 NJSIAA/The Star-Ledger/M-F Athletic - 5/23/2014 to 5/24/2014       
                       Track & Field Sectionals @ Buena                        
                             South Groups 2 and 3                              
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash South Group 2
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Kiara Lester              10 DEPTFORD                          12.08q  6 
  2 Tierra Taylor             11 PEMBERTON                         12.49q  6 
  3 Zhane Valmon              11 MANCHESTER TWP.                   12.57q  6 
  4 Sundasia Baker            11 DEPTFORD                          12.66q  6 
  5 Priscilla Arthur          12 MANCHESTER TWP.                   12.68q  6 
  6 Hadiyah Aabid             12 PLEASANTVILLE                     12.69q  3 
  7 Jenia Hudson              11 CAMDEN                            12.71q  6 
  8 Jonee Childers            10 BRIDGETON                         12.72q  6 
  9 Nicole Pinto              10 WEST DEPTFORD                     12.74   4 
 10 Sarah McGoldrick          11 WOODSTOWN                         12.75   5 
 11 Tajon Russell             12 BRIDGETON                         12.78   5 
 12 Dominque Hickman          10 WOODSTOWN                         12.80   5 
 13 Rebekah Clark              9 PLEASANTVILLE                     12.91   5 
 13 Ja'Nayzia Morris           9 CAMDEN                            12.91   6 
 15 Jainajua Reed             10 WEST DEPTFORD                     12.97   4 
 16 Maia Kelly-Miller         11 DEPTFORD                          12.98   1 
 17 Jaquesha Holmes           11 BRIDGETON                         13.05   5 
 18 Alexandra Keck             9 CINNAMINSON                       13.06   4 
 19 Kiara Harris              12 MIDDLE TOWNSHIP                   13.12   4 
 20 Hayley Palacki            12 HADDONFIELD                       13.13   4 
 21 Cazja Andrades             9 PEMBERTON                         13.20   3 
 21 Larae Davis                9 CAMDEN                            13.20   5 
 23 Mariah Taliaferro          9 DELRAN                            13.23   3 
 24 Imani Bass                12 STERLING                          13.29   2 
 25 Cierra Belin              12 DELRAN                            13.30   4 
 26 Alyx Wianicki             10 BARNEGAT                          13.31   3 
 27 Morgan Brignoli           10 BARNEGAT                          13.33   2 
 27 Lisa Karnbaye             10 WILLINGBORO                       13.33   3 
 29 Miranda Sackner            9 CINNAMINSON                       13.35   3 
 30 Ana Buzzerd               10 HADDONFIELD                       13.35   3 
 31 Morgan McConnell           9 COLLINGSWOOD                      13.36   2 
 32 Jenna Walker              10 BARNEGAT                          13.40   4 
 33 lizzie sulecki            SO LOWER CAPE MAY                    13.41   5 
 34 Shanice Robinson          10 WILLINGBORO                       13.46   2 
 35 Artayjah Oliver           11 MANCHESTER TWP.                   13.53   3 
 36 Brooke Gilliaino          10 BUENA                             13.59   2 
 37 Sydney Coleman             9 WILLINGBORO                       13.67   1 
 37 Cameron Picconi            9 BUENA                             13.67   1 
 39 Erica Pascocello          12 HADDONFIELD                       13.68   4 
 40 Amber Jones               10 WEST DEPTFORD                     13.76   1 
 41 Jonae Perry               10 BUENA                             14.07   2 
 42 Sidnei Henry              11 STERLING                          14.22   1 
 
Girls 100 Meter Dash South Group 2
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Kiara Lester              10 DEPTFORD               12.08      11.98   10   
  2 Sundasia Baker            11 DEPTFORD               12.66      12.51    8   
  3 Zhane Valmon              11 MANCHESTER TWP.        12.57      12.58    6   
  4 Tierra Taylor             11 PEMBERTON              12.49      12.59    4   
  5 Priscilla Arthur          12 MANCHESTER TWP.        12.68      12.61    2   
  6 Jonee Childers            10 BRIDGETON              12.72      12.67    1   
  7 Hadiyah Aabid             12 PLEASANTVILLE          12.69      12.76  
  8 Jenia Hudson              11 CAMDEN                 12.71      12.82  
 
Girls 200 Meter Dash South Group 2
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Kiara Lester              10 DEPTFORD                          24.70   5  10   
  2 Sundasia Baker            11 DEPTFORD                          25.60   5   8   
  3 Nicole Pinto              10 WEST DEPTFORD                     25.71   5   6   
  4 Rebekah Clark              9 PLEASANTVILLE                     25.95   1   4   
  5 Tajon Russell             12 BRIDGETON                         25.97   5   2   
  6 Tierra Taylor             11 PEMBERTON                         26.11   5   1   
  7 Jonee Childers            10 BRIDGETON                         26.19   1 
  7 Carly Bonnet              11 HADDONFIELD                       26.19   4 
  9 Jenna Walker              10 BARNEGAT                          26.29   5 
 10 Grace Baccare             12 HADDONFIELD                       26.36   3 
 11 Hadiyah Aabid             12 PLEASANTVILLE                     26.45   4 
 12 Jenia Hudson              11 CAMDEN                            26.53   4 
 13 Morgan McConnell           9 COLLINGSWOOD                      26.61   5 
 14 Kiara Harris              12 MIDDLE TOWNSHIP                   26.74   3 
 15 Donyae Shelton             9 WILLINGBORO                       26.78   4 
 16 Sarah McGoldrick          11 WOODSTOWN                         26.86   4 
 17 Maia Kelly-Miller         11 DEPTFORD                          26.93   3 
 18 Jainajua Reed             10 WEST DEPTFORD                     27.00   4 
 19 lizzie sulecki            SO LOWER CAPE MAY                    27.13   4 
 19 Alexandra Keck             9 CINNAMINSON                       27.13   3 
 21 Larae Davis                9 CAMDEN                            27.31   3 
 22 Hayley Palacki            12 HADDONFIELD                       27.33   4 
 23 Imani Bass                12 STERLING                          27.34   2 
 24 Jaquesha Holmes           11 BRIDGETON                         27.66   3 
 25 Monica Parson             11 COLLINGSWOOD                      27.72   2 
 26 Lisa Karnbaye             10 WILLINGBORO                       27.79   3 
 27 Emily Leyrer              12 BUENA                             27.94   2 
 28 Lauren Tigue               9 WEST DEPTFORD                     28.13   1 
 29 Sarah Neuner              10 BARNEGAT                          28.16   2 
 30 Miranda Sackner            9 CINNAMINSON                       28.24   2 
 31 Alyson Dickson            12 BUENA                             28.50   2 
 32 Cierra Belin              12 DELRAN                            28.53   2 
 33 Cameron Picconi            9 BUENA                             28.92   2 
 34 Harmony Cream             12 STERLING                          29.09   1 
 35 Maleia Robinson-myers      9 CINNAMINSON                       29.65   1 
 36 Kayna Goldman             10 PLEASANTVILLE                     30.48   1 
 
Girls 400 Meter Dash South Group 2
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Kiara Lester              10 DEPTFORD                          57.38   5  10   
  2 Tajon Russell             12 BRIDGETON                         58.84   5   8   
  3 Tanaesza Russell          11 PEMBERTON                         58.96   5   6   
  4 Carly Bonnet              11 HADDONFIELD                       59.37   5   4   
  5 Quinn Bithell             FR LOWER CAPE MAY                    59.66   5   2   
  6 Grace Baccare             12 HADDONFIELD                       59.84   5   1   
  7 Donyae Shelton             9 WILLINGBORO                     1:00.69   5 
  8 Morgan McConnell           9 COLLINGSWOOD                    1:00.88   4 
  9 Jonee Childers            10 BRIDGETON                       1:00.97   4 
 10 Durejah Rainner           10 BRIDGETON                       1:01.07   5 
 11 Barbara Bazemore          10 PLEASANTVILLE                   1:01.60   4 
 12 Ja'Nayzia Morris           9 CAMDEN                          1:01.91   4 
 13 Taylor Ransom             11 DEPTFORD                        1:02.03   3 
 14 Abby Neveling              9 HADDONFIELD                     1:02.10   3 
 15 Monica Parson             11 COLLINGSWOOD                    1:02.64   3 
 16 Jaleah Bernard            11 WILLINGBORO                     1:02.89   4 
 17 Kaliyah Harvey             9 CEDAR CREEK                     1:03.11   3 
 18 Jayah Baker               12 DELRAN                          1:03.32   3 
 19 Shanell Smith              9 PEMBERTON                       1:03.36   4 
 20 Monique Mullings          12 PLEASANTVILLE                   1:03.63   4 
 21 Shannon McGinnis          11 CINNAMINSON                     1:04.04   3 
 22 Sarah Neuner              10 BARNEGAT                        1:04.15   2 
 23 Ciana Gavin                9 PEMBERTON                       1:04.46   2 
 24 Shanice Robinson          10 WILLINGBORO                     1:04.70   4 
 25 Larae Davis                9 CAMDEN                          1:05.38   3 
 26 Annette Wanjiku            9 WEST DEPTFORD                   1:05.80   1 
 27 Lily Black                 9 CINNAMINSON                     1:06.27   2 
 28 Mya Alston                12 PLEASANTVILLE                   1:06.61   1 
 29 Shelby Bond                9 BUENA                           1:06.97   3 
 30 Samantha Toll             12 MANCHESTER TWP.                 1:07.24   2 
 31 Courtney Machamer         12 CINNAMINSON                     1:07.59   1 
 32 Geena Defoor              10 BUENA                           1:07.97   1 
 33 Kacey Goree               10 STERLING                        1:08.83   1 
 34 Khaliyah Jennings         11 STERLING                        1:09.54   2 
 35 Cabrina Tirado            11 DEPTFORD                        1:11.33   2 
 36 Tanner Joyner             11 WOODSTOWN                       1:11.89   1 
 37 Emma Blades                  WEST DEPTFORD                   1:13.05   1 
 38 Kelli Tachdjian           12 WEST DEPTFORD                   1:15.71   1 
 
Girls 800 Meter Run South Group 2
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Briana Gess                9 HADDONFIELD                     2:13.56   2  10   
  2 Kaitlyn Bonnet             9 HADDONFIELD                     2:16.34   2   8   
  3 Quinn Bithell             FR LOWER CAPE MAY                  2:22.73   2   6   
  4 Julie Stratton            11 STERLING                        2:25.09   2   4   
  5 Vanessa Cooper            10 WEST DEPTFORD                   2:25.55   2   2   
  6 Alexa Gostovich            9 HADDONFIELD                     2:26.20   2   1   
  7 Jenee Davis               12 WILLINGBORO                     2:28.31   2 
  8 Erin O'Connor             10 BARNEGAT                        2:30.32   2 
  9 Destiny West              FR LOWER CAPE MAY                  2:31.45   2 
 10 Andrea Torres              9 CINNAMINSON                     2:31.89   2 
 11 Brianna Dugan             12 DEPTFORD                        2:32.85   2 
 12 Olivia Rocks              10 CINNAMINSON                     2:33.73   2 
 13 Anna Kipp                 10 WEST DEPTFORD                   2:34.19   2 
 14 Candace Daywalt           11 STERLING                        2:35.38   2 
 15 Alexa DiGregorio          12 WOODSTOWN                       2:35.45   1 
 16 Giavonna Sorrentino       10 PEMBERTON                       2:36.66   2 
 17 Julia Rodgers             11 WOODSTOWN                       2:39.08   1 
 18 Jo Carter                 12 STERLING                        2:39.66   1 
 19 Kayla Hightower            9 CAMDEN                          2:41.24   1 
 20 Juanita Henry             11 CAMDEN                          2:41.69   1 
 21 Carley Oldfield           12 CINNAMINSON                     2:41.89   1 
 22 Veronica Sikking          10 BUENA                           2:42.57   1 
 23 Lisa Testa                12 BUENA                           2:43.88   1 
 24 susan bridge               9 DELRAN                          2:44.82   1 
 25 mishell sanchez           FR LOWER CAPE MAY                  2:45.56   1 
 26 Valerie Palmer            11 WEST DEPTFORD                   2:45.67   1 
 27 Emily Hagmaier             9 DELRAN                          2:47.49   1 
 28 Nefertiti Northern        11 WILLINGBORO                     2:53.98   1 
 29 Yahiera Ramseur           10 WILLINGBORO                     2:55.81   1 
 
Girls 1600 Meter Run South Group 2
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Briana Gess                9 HADDONFIELD                     4:58.72   2  10   
  2 Shelby Cain               12 HADDONFIELD                     5:07.44   2   8   
  3 Kaitlyn Bonnet             9 HADDONFIELD                     5:07.83   2   6   
  4 Maddy Tattory             11 DELRAN                          5:24.76   2   4   
  5 Sarah Fisher              11 WOODSTOWN                       5:26.14   2   2   
  6 Amy Lombard               12 STERLING                        5:33.10   2   1   
  7 Kristin Siegle            10 BUENA                           5:35.94   2 
  8 Karen Knoblock            10 WEST DEPTFORD                   5:37.04   2 
  9 Destiny West              FR LOWER CAPE MAY                  5:38.14   2 
 10 Jessica Linstra           10 CEDAR CREEK                     5:45.98   1 
 11 Katherine Chinery         11 MANCHESTER TWP.                 5:46.15   1 
 12 Brianna Dugan             12 DEPTFORD                        5:47.93   2 
 13 Gina Testa                12 BUENA                           5:48.65   1 
 14 Kelly O'Kane              12 WOODSTOWN                       5:52.25   2 
 15 Angelika Gould            10 BRIDGETON                       5:56.46   1 
 16 Kayla Hightower            9 CAMDEN                          5:56.73   1 
 17 Isabel Gallatig            9 WOODSTOWN                       5:59.39   1 
 18 Camryn Tirado              9 DEPTFORD                        6:03.76   2 
 19 Shannon DeForest          10 DELRAN                          6:06.91   1 
 20 Giavonna Sorrentino       10 PEMBERTON                       6:08.35   1 
 21 Candice Wilson            11 CAMDEN                          6:11.49   1 
 22 Rebecca Charboneau        10 WEST DEPTFORD                   6:12.61   1 
 23 Meghan Dick               10 COLLINGSWOOD                    6:29.59   1 
 24 Allison Risko             FR MIDDLE TOWNSHIP                 6:47.10   1 
 25 Micaela Urquhart          12 MIDDLE TOWNSHIP                 6:47.51   1 
 26 Jordan Clark              SO BUENA                           6:50.62   1 
 27 Safia Watkins             12 STERLING                        7:05.58   1 
 
Girls 3200 Meter Run South Group 2
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Briana Gess                9 HADDONFIELD                    11:06.10   10   
  2 Shelby Cain               12 HADDONFIELD                    11:09.55    8   
  3 Anna Haley                 9 HADDONFIELD                    11:50.66    6   
  4 Maddy Tattory             11 DELRAN                         11:55.32    4   
  5 Sara Ostrowski            12 CINNAMINSON                    12:03.30    2   
  6 Katherine Chinery         11 MANCHESTER TWP.                12:05.40    1   
  7 Kristin Siegle            10 BUENA                          12:06.07  
  8 Jenn Dean                 12 WEST DEPTFORD                  12:18.76  
  9 Isabel Gallatig            9 WOODSTOWN                      12:27.60  
 10 Gina Testa                12 BUENA                          12:33.19  
 11 Kelly O'Kane              12 WOODSTOWN                      12:36.02  
 12 Emily Daiutulo            12 STERLING                       12:44.09  
 13 Madison Parry             12 CINNAMINSON                    12:55.92  
 14 Mackenzie Thayres         11 WEST DEPTFORD                  13:05.26  
 15 Angelika Gould            10 BRIDGETON                      13:15.25  
 16 Kate Emick                   WEST DEPTFORD                  13:24.25  
 17 Janessa Biondi            12 BUENA                          13:24.93  
 18 Ellie Segan               11 DELRAN                         13:28.85  
 19 Melissa Connelly          12 CEDAR CREEK                    13:59.51  
 20 Casey Bleistine           11 CINNAMINSON                    14:11.70  
 
Girls 100 Meter Hurdles South Group 2
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Keisha Williams           11 CAMDEN                            15.29q  4 
  2 Lauren Roberts            12 HADDONFIELD                       15.56q  4 
  3 Ravanne Wolff             12 MANCHESTER TWP.                   16.22q  4 
  4 Quinn Reynolds            11 DELRAN                            16.26q  4 
  5 Michelle Currie           12 CINNAMINSON                       16.41q  3 
  6 Jordan Erskine            10 BARNEGAT                          16.61q  4 
  7 Kiersten Cooper           11 WEST DEPTFORD                     16.68q  4 
  8 Alexandra Keck             9 CINNAMINSON                       16.72q  3 
  9 Siani Bailey              11 CAMDEN                            16.80   4 
 10 Samiya Vann               12 BRIDGETON                         17.04   3 
 11 Holly Bilber              12 WEST DEPTFORD                     17.14   3 
 12 Alyson Dickson            12 BUENA                             17.35   3 
 13 Asia Bloodworth           10 CAMDEN                            17.58   1 
 13 Alexa Petracci            10 WEST DEPTFORD                     17.58   3 
 15 Rachael Leyrer             9 BUENA                             17.94   3 
 16 Shelby Bond                9 BUENA                             18.06   3 
 17 Deja Mosley               11 BRIDGETON                         18.14   1 
 18 Rachel Scalese            11 HADDONFIELD                       18.22   2 
 19 jasmine west              FR LOWER CAPE MAY                    18.41   2 
 20 Morgan Wilson             12 WOODSTOWN                         18.54   2 
 21 Tatiana Brown             10 CEDAR CREEK                       18.62   2 
 22 Janell Rowe                9 STERLING                          18.98   2 
 23 Felicia Secaur            10 WOODSTOWN                         19.75   2 
 24 jessica elliot            SO LOWER CAPE MAY                    20.28   1 
 25 Nicole McAneney            9 CINNAMINSON                       24.26   1 
 -- Brianna Mays              12 CEDAR CREEK                          DQ   4 
 
Girls 100 Meter Hurdles South Group 2
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Keisha Williams           11 CAMDEN                 15.29      15.08   10   
  2 Lauren Roberts            12 HADDONFIELD            15.56      15.60    8   
  3 Kiersten Cooper           11 WEST DEPTFORD          16.68      15.99    6   
  4 Ravanne Wolff             12 MANCHESTER TWP.        16.22      16.16    4   
  5 Quinn Reynolds            11 DELRAN                 16.26      16.21    2   
  6 Jordan Erskine            10 BARNEGAT               16.61      16.28    1   
  7 Michelle Currie           12 CINNAMINSON            16.41      16.61  
  8 Alexandra Keck             9 CINNAMINSON            16.72      16.68  
 
Girls 400 Meter Hurdles South Group 2
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Carly Bonnet              11 HADDONFIELD                     1:03.71   4  10   
  2 Keisha Williams           11 CAMDEN                          1:04.57   4   8   
  3 Lauren Roberts            12 HADDONFIELD                     1:05.57   4   6   
  4 Quinn Bithell             FR LOWER CAPE MAY                  1:06.05   3   4   
  5 Shelby Dukes              12 DELRAN                          1:07.08   4   2   
  6 Brianna Mays              12 CEDAR CREEK                     1:07.42   4   1   
  7 Ashley McNabb             10 BARNEGAT                        1:08.16   4 
  8 Ravanne Wolff             12 MANCHESTER TWP.                 1:08.30   4 
  9 Tatiana Brown             10 CEDAR CREEK                     1:08.85   3 
 10 Holly Bilber              12 WEST DEPTFORD                   1:09.47   2 
 11 Candace Daywalt           11 STERLING                        1:10.15   4 
 12 Samiya Vann               12 BRIDGETON                       1:10.22   3 
 13 Alexa Petracci            10 WEST DEPTFORD                   1:10.34   2 
 14 Asia Bloodworth           10 CAMDEN                          1:11.31   2 
 14 Alexandra Keck             9 CINNAMINSON                     1:11.31   1 
 16 Michelle Currie           12 CINNAMINSON                     1:11.33   2 
 17 Kara Kahley                9 MANCHESTER TWP.                 1:11.56   2 
 18 Siani Bailey              11 CAMDEN                          1:11.70   3 
 19 Rachel Scalese            11 HADDONFIELD                     1:11.71   3 
 20 Erika Wible               10 DELRAN                          1:12.55   2 
 21 Shelby Bond                9 BUENA                           1:13.34   3 
 22 Rachael Leyrer             9 BUENA                           1:13.39   2 
 23 Shanell Smith              9 PEMBERTON                       1:14.18   3 
 24 susan bridge               9 DELRAN                          1:15.54   1 
 25 Kiersten Cooper           11 WEST DEPTFORD                   1:15.76   1 
 26 Julia Rodgers             11 WOODSTOWN                       1:16.05   2 
 27 Geena Defoor              10 BUENA                           1:17.44   1 
 28 jessica elliot            SO LOWER CAPE MAY                  1:20.72   1 
 29 Nicole McAneney            9 CINNAMINSON                     1:25.05   1 
 -- Kayla Tucker              10 DEPTFORD                             DQ   3 
 -- Erika Schoeneberg         11 LACEY                                DQ   1 
 
Girls 4x100 Meter Relay South Group 2
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 DEPTFORD  'A'                                       49.51      49.27   2  10   
     1) Kayla Tucker 10                 2) Maia Kelly-Miller 11           
     3) Kiara Lester 10                 4) Sundasia Baker 11              
  2 MANCHESTER TWSP.  'A'                               50.50      50.06   2   8   
     1) Artayjah Oliver 11              2) Alania Lavoil 11               
     3) Priscilla Arthur 12             4) Zhane Valmon 11                
  3 PLEASANTVILLE  'A'                                  50.23      50.23   2   6   
     1) Hadiyah Aabid 12                2) Monique Mullings 12            
     3) Barbara Bazemore 10             4) Rebekah Clark 9                
  4 PEMBERTON  'A'                                      49.96      50.85   2   4   
     1) Tierra Taylor 11                2) Cazja Andrades 9               
     3) Tanaesza Russell 11             4) Shanell Smith 9                
  5 DELRAN  'A'                                         52.39      51.68   2   2   
     1) Cierra Belin 12                 2) Shelby Dukes 12                
     3) Mariah Taliaferro 9             4) Jayah Baker 12                 
  6 HADDONFIELD  'A'                                    51.76      51.70   2   1   
     1) Ana Buzzerd 10                  2) Erica Pascocello 12            
     3) Grace Baccare 12                4) Hayley Palacki 12              
  7 WEST DEPTFORD  'A'                                  51.46      51.78   2 
     1) Madison Moreno 10               2) Nicole Pinto 10                
     3) Elizabeth Douglas 11            4) Jainajua Reed 10               
  8 BARNEGAT  'A'                                       52.54      52.11   1 
     1) Sarah Neuner 10                 2) Morgan Brignoli 10             
     3) Jenna Walker 10                 4) Alyx Wianicki 10               
  9 BUENA  'A'                                          54.05      53.36   1 
     1) Brooke Gilliano SO              2) Cameron Picconi 9              
     3) Jonae Perry 10                  4) Emily Leyrer 12                
 -- CAMDEN  'A'                                         49.23         DQ   2 
     1) Ja'Nayzia Morris 9              2) Keisha Williams 11             
     3) Larae Davis 9                   4) Jenia Hudson 11                
 
Girls 4x400 Meter Relay South Group 2
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 HADDONFIELD  'A'                                  4:00.92    4:02.89   2  10   
     1) Grace Baccare 12                2) Gia DelDuca 11                 
     3) Kaitlyn Bonnet 9                4) Carly Bonnet 11                
  2 PLEASANTVILLE  'A'                                4:10.38    4:05.70   2   8   
     1) Barbara Bazemore 10             2) Hadiyah Aabid 12               
     3) Rebekah Clark 9                 4) Monique Mullings 12            
  3 PEMBERTON  'A'                                    4:16.24    4:08.45   2   6   
     1) Tanaesza Russell 11             2) Shanell Smith 9                
     3) Giavoona Sorrentione SO         4) Cazja Andrades 9               
  4 WILLINGBORO  'A'                                  4:11.61    4:08.47   2   4   
     1) Donyae Shelton 9                2) Jaleah Bernard 11              
     3) Jenee Davis 12                  4) Lisa Karnbaye 10               
  5 DELRAN  'A'                                       4:13.33    4:09.18   2   2   
     1) Mariah Taliaferro 9             2) Erika Wible 10                 
     3) Shelby Dukes 12                 4) Jayah Baker 12                 
  6 CAMDEN  'A'                                       4:14.23    4:14.52   2   1   
     1) Asia Bloodworth 10              2) Jenia Hudson 11                
     3) Keisha Williams 11              4) Kayla Hightower 9              
  7 DEPTFORD  'A'                                     4:17.41    4:15.04   2 
     1) Kayla Tucker 10                 2) Brianna Dugan 12               
     3) Sundasia Baker 11               4) Taylor Ransom 11               
  8 CEDAR CREEK  'A'                                  4:20.09    4:16.54   1 
     1) Tatiana Brown 10                2) Jessica Linstra 10             
     3) Kaliyah Harvey 9                4) Brianna Mays 12                
  9 CINNAMINSON  'A'                                  4:28.33    4:20.64   1 
     1) Lily Black 9                    2) Shannon McGinnis 11            
     3) Olivia Rocks 10                 4) Courtney Machamer 12           
 10 WEST DEPTFORD  'A'                                4:20.60    4:23.28   1 
     1) Kiersten Cooper 11              2) Nicole Pinto 10                
     3) Vanessa Cooper 10               4) Jainajua Reed 10               
 11 BUENA  'A'                                        4:22.01    4:27.08   1 
     1) Shelby Bond 9                   2) Geena Defoor 10                
     3) Gianna Cone 9                   4) Alyson Dickson 12              
 
Girls 4x800 Meter Relay South Group 2
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 STERLING  'A'                                    10:02.71    9:58.65   10   
     1) Jo Carter 12                    2) Candace Daywalt 11             
     3) Julie Stratton 11               4) Emily Daiutulo 12              
  2 HADDONFIELD  'A'                                  9:20.39   10:00.36    8   
     1) Meg Schroeter 9                 2) Julia Fonshell 11              
     3) Lauren Lynch 9                  4) Natalie McCrudden SO           
  3 WOODSTOWN  'A'                                   10:21.27   10:12.76    6   
     1) Kelly O'Kane 12                 2) Isabel Gallatig 9              
     3) Sarah Fisher 11                 4) Alexa DiGregorio 12            
  4 CINNAMINSON  'A'                                 10:50.70   10:12.91    4   
     1) Andrea Torres 9                 2) Sara Ostrowski 12              
     3) Carley Oldfield 12              4) Olivia Rocks 10                
  5 DELRAN  'A'                                      10:49.40   10:13.48    2   
     1) susan bridge 9                  2) Liz Daly                       
     3) Maddy Tattory 11                4) Erika Wible 10                 
  6 BUENA  'A'                                       10:34.27   10:18.75    1   
     1) Gina Testa 12                   2) Veronica Sikking 10            
     3) Lisa Testa 12                   4) Kristin Siegle 10              
  7 WEST DEPTFORD  'A'                               10:22.67   10:46.04  
     1) Anna Kipp 10                    2) Valerie Palmer 11              
     3) Rebecca Charboneau 10           4) Mackenzie Thayres 11           
  8 CAMDEN  'A'                                      11:21.89   10:55.57  
     1) Siani Bailey 11                 2) Juanita Henry 11               
     3) Kayla Hightower 9               4) Candice Wilson 11              
  9 LOWER CAPE MAY  'A'                                         11:04.93  
     1) Destiny West FR                 2) mishell sanchez FR             
     3) lilly swan FR                   4) Carrie Wunder SO               
 
Girls High Jump South Group 2
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Quinn Bithell             FR LOWER CAPE MAY                  5-04.00   10   
  2 Dominque Hickman          10 WOODSTOWN                       4-10.00    8   
  3 Jordan Erskine            10 BARNEGAT                       J4-10.00    6   
  4 Imani Bass                12 STERLING                       J4-10.00    4   
  5 Morgan Brignoli           10 BARNEGAT                        4-08.00    1.50
  5 Brianna Mays              12 CEDAR CREEK                     4-08.00    1.50
  7 Isabel Wilkie             11 HADDONFIELD                    J4-08.00  
  7 Bridget Kane               9 HADDONFIELD                    J4-08.00  
  9 Jamira Greene             10 CAMDEN                         J4-08.00  
 10 Lily Black                 9 CINNAMINSON                     4-06.00  
 10 Tamiya Williams            9 CINNAMINSON                     4-06.00  
 10 Kelly O'Kane              12 WOODSTOWN                       4-06.00  
 10 Emma Blosfelds            10 DELRAN                          4-06.00  
 10 Zoe Shannon               10 WEST DEPTFORD                   4-06.00  
 15 Michelle Currie           12 CINNAMINSON                     4-04.00  
 15 domonique decamillo       SO LOWER CAPE MAY                  4-04.00  
 15 Deliyah Whetstone          9 CAMDEN                          4-04.00  
 15 Mary Sabia                10 HADDONFIELD                     4-04.00  
 15 Rebecca Solimeo           10 WEST DEPTFORD                   4-04.00  
 
Girls Pole Vault South Group 2
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Elizabeth Douglas         11 WEST DEPTFORD                  10-06.00   10   
  2 Justine Thomas            11 STERLING                        9-06.00    8   
  3 Quinn Reynolds            11 DELRAN                          9-00.00    6   
  4 Alyson Dickson            12 BUENA                          J9-00.00    4   
  5 Lisa Testa                12 BUENA                           8-06.00    2   
  6 Cheyanne Kaluiokalani     11 DELRAN                         J8-06.00    0.50
  6 Holly Bilber              12 WEST DEPTFORD                  J8-06.00    0.50
  8 Malia Caminos             10 MIDDLE TOWNSHIP                J8-06.00  
  9 Julie Stratton            11 STERLING                        8-00.00  
  9 Kelly Murphy              12 CINNAMINSON                     8-00.00  
 11 Courtney Machamer         12 CINNAMINSON                    J8-00.00  
 12 Kaitlyn Bonnet             9 HADDONFIELD                     7-06.00  
 13 Lily James                11 HADDONFIELD                    J7-06.00  
 -- Melissa Reese             10 BUENA                                NH  
 -- Alexis Bostard            SO MIDDLE TOWNSHIP                      NH  
 -- Olivia Plunkett           10 HADDONFIELD                          NH  
 -- Kacey Miller              10 WOODSTOWN                            NH  
 
Girls Long Jump South Group 2
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Alexa DiGregorio          12 WOODSTOWN                      16-05.25   10   
  2 Jonee Childers            10 BRIDGETON                      16-03.00    8   
  3 Imani Bass                12 STERLING                       15-05.50    6   
  4 Gia DelDuca               11 HADDONFIELD                    15-05.00    4   
  5 Sarah McGoldrick          11 WOODSTOWN                      15-01.75    2   
  6 Lauren Tigue               9 WEST DEPTFORD                  15-01.50    1   
  7 Hayley Palacki            12 HADDONFIELD                    15-00.50  
  8 Deja Mosley               11 BRIDGETON                      14-11.50  
  9 Jahniece Jaffe            12 CEDAR CREEK                    14-07.00  
  9 Amy Bruno                 10 BARNEGAT                       14-07.00  
 11 Emily Leyrer              12 BUENA                          14-04.75  
 12 Michelle Currie           12 CINNAMINSON                    14-03.00  
 13 Emily Vranich             10 CINNAMINSON                    14-02.00  
 14 Morgan Brignoli           10 BARNEGAT                       14-01.25  
 15 Bethany Opie              12 CEDAR CREEK                    14-00.25  
 16 Morgan McConnell           9 COLLINGSWOOD                   14-00.00  
 17 Lily Black                 9 CINNAMINSON                    13-11.75  
 18 Jaquesha Holmes           11 BRIDGETON                      13-11.00  
 19 Bianca Rodovalho          12 DELRAN                         13-09.00  
 20 Jaleah Bernard            11 WILLINGBORO                    13-07.00  
 21 Sydney Johnson             9 DEPTFORD                       13-06.00  
 22 Mikaela Dunleavy          10 CEDAR CREEK                    13-04.75  
 23 Jillian Hickey             9 DELRAN                         13-04.00  
 23 Monica Parson             11 COLLINGSWOOD                   13-04.00  
 25 Madison Moreno            10 WEST DEPTFORD                  13-02.00  
 26 jean morano               JR LOWER CAPE MAY                 12-11.75  
 27 Jonae Perry               10 BUENA                          12-08.00  
 28 lilly swan                FR LOWER CAPE MAY                 12-07.50  
 29 Amber Jones               10 WEST DEPTFORD                  12-06.50  
 30 Megan Croly                  DELRAN                         12-03.25  
 -- Nefertiti Northern        11 WILLINGBORO                          ND  
 
Girls Triple Jump South Group 2
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Alexa DiGregorio          12 WOODSTOWN                      34-07.50   10   
  2 Erica Pascocello          12 HADDONFIELD                    32-09.50    8   
  3 Jahniece Jaffe            12 CEDAR CREEK                    32-08.25    6   
  4 Gia DelDuca               11 HADDONFIELD                    32-02.00    4   
  5 Prisca Blamon              9 CINNAMINSON                    31-06.00    2   
  6 Kiersten Cooper           11 WEST DEPTFORD                  31-03.50    1   
  7 Sarah McGoldrick          11 WOODSTOWN                      31-02.50  
  8 Janell Rowe                9 STERLING                       31-01.25  
  9 Emily Leyrer              12 BUENA                          31-01.00  
 10 Candace Daywalt           11 STERLING                       30-00.75  
 11 Mikaela Dunleavy          10 CEDAR CREEK                    29-07.00  
 11 Chyanne Holloway          10 HADDONFIELD                    29-07.00  
 13 claire abdill             12 DELRAN                         29-02.50  
 14 Madison Moreno            10 WEST DEPTFORD                  28-07.25  
 14 Courtney Childress        12 DEPTFORD                       28-07.25  
 16 Kelly Murphy              12 CINNAMINSON                    28-07.00  
 17 Cheyanne Kaluiokalani     11 DELRAN                         28-03.00  
 18 Destiny West              FR LOWER CAPE MAY                 28-01.25  
 19 Rebecca Solimeo           10 WEST DEPTFORD                  27-00.75  
 20 Sydney Johnson             9 DEPTFORD                       27-00.50  
 21 Samiya Vann               12 BRIDGETON                      26-00.75  
 -- Emily Olive                9 BUENA                              FOUL  
 -- Alicia Bramble             9 BUENA                              FOUL  
 
Girls Shot Put South Group 2
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kyanna Deravin            12 PEMBERTON                      39-00.00   10   
  2 Kylie Siemanowicz         12 MANCHESTER TWP.                35-11.50    8   
  3 Arianna Melton            12 STERLING                       34-02.25    6   
  4 Casey Thomas              11 CEDAR CREEK                    34-00.00    4   
  5 Stephanie Jorge           12 PLEASANTVILLE                  33-10.50    2   
  6 Lynn Brown                11 BUENA                          33-07.25    1   
  7 Dajoinae Lee              11 BRIDGETON                      32-11.00  
  8 Amy Bruno                 10 BARNEGAT                       32-00.50  
  9 Lexus Phillips             9 PEMBERTON                      31-04.00  
 10 Alexandra Mulvenna        12 HADDONFIELD                    31-03.50  
 11 Sydney Hall               11 BRIDGETON                      30-11.50  
 12 BreAnn Guilford           11 BUENA                          30-10.00  
 13 Jean Gerlach              11 HADDONFIELD                    30-08.50  
 14 Tah'ja Robbins            10 WOODSTOWN                      30-05.50  
 15 Marina Urban              10 CINNAMINSON                    29-11.75  
 16 Yasmeen Nelson            10 PLEASANTVILLE                  29-08.00  
 17 Tanija Johnson            12 BRIDGETON                      29-00.00  
 18 Natalie Carrero           11 WEST DEPTFORD                  28-10.50  
 19 navaeh ball               FR LOWER CAPE MAY                 28-01.00  
 20 Nyrobi Barnes             10 DELRAN                         26-11.00  
 21 Prisca Blamon              9 CINNAMINSON                    26-08.00  
 22 Callie Bedilion            9 WOODSTOWN                      26-06.00  
 23 Megan Helf                 9 HADDONFIELD                    26-03.50  
 24 Brenna Cloud                 DELRAN                         24-03.50  
 24 Chloe Vadel               11 DELRAN                         24-03.50  
 26 Caprina Rogers            10 CAMDEN                         21-08.50  
 27 Ta'ylor Davis             10 CAMDEN                         18-07.25  
 
Girls Discus Throw South Group 2
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kylie Siemanowicz         12 MANCHESTER TWP.                  122-04   10   
  2 Nicole Bayer              12 DELRAN                           115-04    8   
  3 Kaylah Myricks            12 WILLINGBORO                      111-00    6   
  4 Carrie Wunder             SO LOWER CAPE MAY                   105-02    4   
  5 Casey Thomas              11 CEDAR CREEK                      101-06    2   
  6 Alexandra Mulvenna        12 HADDONFIELD                       99-04    1   
  7 Sydney Hall               11 BRIDGETON                         98-00  
  8 Shaniyla Johnson          10 STERLING                          96-06  
  9 Stephanie Jorge           12 PLEASANTVILLE                     88-06  
 10 Ashley Tinsley            11 MANCHESTER TWP.                   88-02  
 11 Jean Gerlach              11 HADDONFIELD                       86-05  
 12 Dajoinae Lee              11 BRIDGETON                         86-00  
 13 Josephine Garcia          10 DELRAN                            85-10  
 14 Saadia Hopkins            12 WEST DEPTFORD                     84-11  
 15 BreAnn Guilford           11 BUENA                             81-10  
 16 Maya Planter              10 MANCHESTER TWP.                   80-07  
 17 Liz Hoyt                     DELRAN                            79-03  
 18 Cassidy Sheppard          12 BUENA                             78-01  
 19 Tanija Johnson            12 BRIDGETON                         75-09  
 20 Amber Reichert            10 WEST DEPTFORD                     75-08  
 21 Sierra Gardiner           10 STERLING                          75-06  
 22 Prisca Blamon              9 CINNAMINSON                       74-01  
 23 Marina Urban              10 CINNAMINSON                       71-09  
 24 Meghan Winkler             9 BUENA                             71-06  
 25 Tomorrow Baldwin-Montgom  11 HADDONFIELD                       71-04  
 26 Callie Bedilion            9 WOODSTOWN                         71-03  
 27 Layla Olive               12 CINNAMINSON                       69-04  
 28 Marsielle Townsend        11 PLEASANTVILLE                     66-01  
 29 Althea Moody              10 WOODSTOWN                         62-01  
 30 Gracious Klah              9 WILLINGBORO                       60-04  
 31 Yasmeen Nelson            10 PLEASANTVILLE                     56-04  
 32 Lexus Phillips             9 PEMBERTON                         52-10  
 33 Ta'ylor Davis             10 CAMDEN                            51-01  
 
Girls Javelin Throw South Group 2
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Nicole Bayer              12 DELRAN                           129-01   10   
  2 Rachel Adamski            11 STERLING                         116-03    8   
  3 Lynn Brown                11 BUENA                            109-03    6   
  4 lizzie sulecki            SO LOWER CAPE MAY                   105-00    4   
  5 jean morano               JR LOWER CAPE MAY                   101-10    2   
  6 Erin Duffy                11 DEPTFORD                          98-07    1   
  7 Stephanie Jorge           12 PLEASANTVILLE                     92-04  
  8 Sidnei Henry              11 STERLING                          89-08  
  9 Georgia Lucas             11 WOODSTOWN                         87-11  
 10 Chloe Vadel               11 DELRAN                            87-00  
 11 Josephine Garcia          10 DELRAN                            86-04  
 12 Olivia Sumerski           12 MANCHESTER TWP.                   86-00  
 13 Priscilla Arthur          12 MANCHESTER TWP.                   85-03  
 14 Jordan Erskine            10 BARNEGAT                          84-07  
 15 Tanija Johnson            12 BRIDGETON                         84-05  
 16 Morgan Conklin            12 BARNEGAT                          83-08  
 17 Colleen Meidt             12 HADDONFIELD                       81-07  
 17 Layla Olive               12 CINNAMINSON                       81-07  
 19 Leah Goldsberry           12 MANCHESTER TWP.                   80-06  
 20 Georgeann Batten          10 WOODSTOWN                         79-04  
 21 Dajoinae Lee              11 BRIDGETON                         77-05  
 22 Sydney Hall               11 BRIDGETON                         77-03  
 23 Cristina Martin           10 COLLINGSWOOD                      76-11  
 24 Frankie DeMedio           11 HADDONFIELD                       73-09  
 25 Saadia Hopkins            12 WEST DEPTFORD                     72-11  
 26 Yasmeen Nelson            10 PLEASANTVILLE                     71-07  
 27 Sasha Rosen               10 HADDONFIELD                       65-00  
 28 Natalie Carrero           11 WEST DEPTFORD                     63-04  
 29 Meghan Winkler             9 BUENA                             60-09  
 30 Gia Corsetti                 WEST DEPTFORD                     60-04  
 31 Ta'ylor Davis             10 CAMDEN                            50-06  
 
Girls 100 Meter Dash South Group 3
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Torie Robinson            12 WINSLOW TOWNSHIP                  11.87q  5 
  2 Cidae'a Woods             12 WINSLOW TOWNSHIP                  12.31q  5 
  3 Cecelia Gerstenbacher      9 DELSEA                            12.38q  5 
  4 Destiny Kearney           11 TOMS RIVER SOUTH                  12.52q  5 
  5 Kiah Walton               12 BURLINGTON TWP                    12.71q  5 
  6 Ambar Kluger              12 MAINLAND                          12.79q  5 
  7 Kanesha Foster            SR OAKCREST                          12.82q  4 
  7 Yakira Daniels               HIGHLAND REG                      12.82q  5 
  9 Iyianna Williams           9 WINSLOW TOWNSHIP                  12.90   5 
 10 Victoria Henry            12 MAINLAND                          12.98   4 
 11 Matice Savage             12 CAMDEN CO. V                      13.03   1 
 12 Tamera Webster            11 HAMMONTON                         13.05   4 
 13 Christine Lavallias       10 TIMBER CREEK                      13.09   1 
 14 Adia Starnes               9 TIMBER CREEK                      13.14   3 
 15 D'Yana Wilcox             12 BURLINGTON TWP                    13.15   3 
 16 Aarynn Crawley            12 TIMBER CREEK                      13.17   4 
 17 Valentine Brown            9 CENTRAL REGIONAL                  13.18   3 
 18 Morgan Epley              11 DELSEA                            13.29   1 
 19 Kendra Cooper             10 PINELANDS                         13.38   4 
 20 Kaitlin Winiarski          9 MOORESTOWN                        13.49   2 
 21 Caela Johnson                OAKCREST                          13.53   4 
 22 Cierra Granger            12 OCEAN CITY                        13.54   4 
 23 Belle Turner               9 HAMMONTON                         13.63   3 
 23 Geneseret Joseph          10 TRITON                            13.63   4 
 25 Kelsea Casselle           11 DELSEA                            13.73   3 
 25 Jessica Fan                9 MOORESTOWN                        13.73   2 
 27 Megan Stafford            10 MAINLAND                          13.75   2 
 28 Chloe Iverson             11 PINELANDS                         13.76   3 
 29 Tatianna Mickens           9 PINELANDS                         13.88   3 
 30 Chaka James               SO OAKCREST                          14.00   2 
 31 Rebecca Bohi              10 SENECA                            14.05   2 
 32 Alexis Rudisel             9 HAMMONTON                         14.08   1 
 33 Madison Chant             11 SENECA                            14.16   2 
 34 Destiny Everett           10 TOMS RIVER SOUTH                  14.19   1 
 
Girls 100 Meter Dash South Group 3
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Torie Robinson            12 WINSLOW TOWNSHIP       11.87      11.94   10   
  2 Cidae'a Woods             12 WINSLOW TOWNSHIP       12.31      12.32    8   
  3 Cecelia Gerstenbacher      9 DELSEA                 12.38      12.44    6   
  4 Destiny Kearney           11 TOMS RIVER SOUTH       12.52      12.64    4   
  5 Yakira Daniels               HIGHLAND REG           12.82      12.79    2   
  6 Kiah Walton               12 BURLINGTON TWP         12.71      12.83    1   
  7 Ambar Kluger              12 MAINLAND               12.79      12.83  
  8 Kanesha Foster            SR OAKCREST               12.82      12.85  
 
Girls 200 Meter Dash South Group 3
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Torie Robinson            12 WINSLOW TOWNSHIP                  24.74   6  10   
  2 Sabrina Burrell           12 DELSEA                            25.12   6   8   
  3 Cecelia Gerstenbacher      9 DELSEA                            25.66   6   6   
  4 Destiny Kearney           11 TOMS RIVER SOUTH                  25.80   6   4   
  5 Daijah Davis-Hines        11 TIMBER CREEK                      26.13   6   2   
  6 Brittany Preston          10 WINSLOW TOWNSHIP                  26.23   6   1   
  7 Lindzey Mosley             9 CUMBERLAND                        26.38   6 
  8 Tamera Webster            11 HAMMONTON                         26.56   5 
  9 Valentine Brown            9 CENTRAL REGIONAL                  26.78   5 
 10 Dajai McClellan           SO HIGHLAND REG                      26.86   5 
 11 Iyianna Williams           9 WINSLOW TOWNSHIP                  26.87   6 
 12 Kayla Harris              FR OAKCREST                          27.08   5 
 13 Taylor Price              12 OCEAN CITY                        27.41   4 
 13 Nia Hinds                 10 BURLINGTON TWP                    27.41   5 
 15 Kendra Cooper             10 PINELANDS                         27.82   4 
 16 Dasey DiElmo               9 PINELANDS                         27.95   3 
 17 Aubree Tomasello          JR OAKCREST                          27.96   4 
 18 Delaney Huber              9 TOMS RIVER SOUTH                  28.02   3 
 19 Jameah Tenzie              9 DELSEA                            28.03   4 
 20 Tyra-Renai Robinson       11 TRITON                            28.06   4 
 20 Tania Mokienko            12 CUMBERLAND                        28.06   2 
 22 Cheyenne Sovae-Beattie     9 TIMBER CREEK                      28.09   4 
 23 Kaitlin Winiarski          9 MOORESTOWN                        28.41   3 
 24 Janiyah Davis-Hines        9 TIMBER CREEK                      28.56   5 
 25 Raquel Gresham            11 OCEAN CITY                        28.60   2 
 26 Miranda Schumacher        11 OCEAN CITY                        28.65   3 
 27 Tatianna Mickens           9 PINELANDS                         28.68   3 
 28 Niara Corbett             10 WOODROW WILSON                    28.78   3 
 29 Gabriela Bertot           11 MOORESTOWN                        28.79   1 
 30 Hailey Garthwaite         12 SENECA                            28.84   2 
 31 Belle Turner               9 HAMMONTON                         28.98   3 
 32 Olivia Mauriello          10 HAMMONTON                         29.09   2 
 33 Jen Cassale               11 MAINLAND                          29.35   2 
 34 Dejanai Thomas            11 WOODROW WILSON                    29.92   1 
 35 Rachel Thorton             9 MAINLAND                          29.92   1 
 36 Jasmine Jimenez           SO CENTRAL REGIONAL                  30.04   1 
 37 Nia Mays                  FR OAKCREST                          30.96   3 
 
Girls 400 Meter Dash South Group 3
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Sabrina Burrell           12 DELSEA                            57.23   4  10   
  2 Vanessa Spollen           12 MAINLAND                          58.52   4   8   
  3 Daijah Davis-Hines        11 TIMBER CREEK                      59.25   4   6   
  4 DeAnn Cross               12 WINSLOW TOWNSHIP                  59.83   4   4   
  5 Sarina Jones               9 TIMBER CREEK                    1:00.08   3   2   
  6 Vashti Williams           10 WINSLOW TOWNSHIP                1:00.14   4   1   
  7 Rachel Stremme            11 OCEAN CITY                      1:00.47   4 
  8 Aisha Muhammad            JR OAKCREST                        1:01.14   3 
  9 Myiah Sturdivant          10 TIMBER CREEK                    1:01.37   4 
 10 Danarose Brown            11 PINELANDS                       1:01.46   4 
 11 Dajai McClellan           SO HIGHLAND REG                    1:01.92   3 
 12 Kayla Harris              FR OAKCREST                        1:02.27   2 
 13 Iyianna Williams           9 WINSLOW TOWNSHIP                1:02.41   3 
 14 Nia Hinds                 10 BURLINGTON TWP                  1:02.55   3 
 15 Kirsten Lis               12 MOORESTOWN                      1:02.69   2 
 16 Kirsten Holloway          12 PINELANDS                       1:03.35   2 
 17 Sabrina Helvie             9 SENECA                          1:03.62   2 
 18 Airianna Mickens           9 PINELANDS                       1:03.65   2 
 19 Megan Stafford            10 MAINLAND                        1:04.20   2 
 20 Kayla Martin               9 SENECA                          1:04.37   3 
 21 Nigeria Crump             12 CAMDEN CO. V                    1:04.61   1 
 22 Carin Essex-Arline        12 BURLINGTON TWP                  1:05.34   3 
 23 Colbey Salay              10 BURLINGTON TWP                  1:05.91   2 
 24 Delaney Savacool          12 TOMS RIVER SOUTH                1:06.54   1 
 25 Lauren Morales             9 DELSEA                          1:07.34   1 
 26 Gabriela Bertot           11 MOORESTOWN                      1:07.86   2 
 27 Shantia Butcher           11 HAMMONTON                       1:08.62   1 
 28 Natalie Onopchenko        10 MAINLAND                        1:09.29   1 
 29 Claire Ogdon              10 HAMMONTON                       1:10.77   1 
 30 Olivia Mauriello          10 HAMMONTON                       1:11.79   1 
 31 Kira Kelly                11 OCEAN CITY                      1:13.60   3 
 
Girls 800 Meter Run South Group 3
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Bridget Flynn             12 OCEAN CITY                      2:13.65   3  10   
  2 Danielle Leavitt          12 LACEY                           2:14.37   3   8   
  3 Chelsea Smith             11 TOMS RIVER SOUTH                2:14.40   3   6   
  4 Rachel Stremme            11 OCEAN CITY                      2:15.45   3   4   
  5 Celine Mazzi              12 DELSEA                          2:17.28   3   2   
  6 Vanessa Spollen           12 MAINLAND                        2:18.31   3   1   
  7 Joey Webb                 10 SENECA                          2:20.11   3 
  8 Heather Scott             12 PINELANDS                       2:21.04   3 
  9 Alyssa Condell             9 TIMBER CREEK                    2:21.41   3 
 10 Danarose Brown            11 PINELANDS                       2:22.54   3 
 11 Jordan Austin             11 WINSLOW TOWNSHIP                2:27.25   2 
 12 Mia Coleman               12 WINSLOW TOWNSHIP                2:27.68   2 
 13 Melissa Guida             12 LACEY                           2:28.94   2 
 14 Shayla Rivers             11 WINSLOW TOWNSHIP                2:29.42   2 
 15 Sarah Nagle               11 MAINLAND                        2:29.87   2 
 16 Janie Donio Enscoe        11 HAMMONTON                       2:30.28   2 
 17 Shannon Kearney            9 TOMS RIVER SOUTH                2:30.82   2 
 18 Zoe Conover               12 HAMMONTON                       2:32.66   3 
 19 Jillian Costello          10 LACEY                           2:32.89   1 
 20 Danielle Konrad           11 BURLINGTON TWP                  2:34.60   2 
 21 Elizabeth Rosario         12 TOMS RIVER SOUTH                2:35.60   2 
 22 Jessica Mullen            11 DELSEA                          2:36.21   2 
 23 Emily Forester             9 MAINLAND                        2:37.60   1 
 24 Brianni Martinez          11 HAMMONTON                       2:37.61   2 
 25 Carly Coleman             11 TRITON                          2:38.22   2 
 26 Cierra Granger            12 OCEAN CITY                      2:39.53   3 
 27 Brielle Guyla              9 PINELANDS                       2:40.53   1 
 28 Pamela Myers              SO OAKCREST                        2:40.77   1 
 29 Autumn Price              11 DELSEA                          2:40.87   2 
 30 Heather Warren            10 MOORESTOWN                      2:45.72   1 
 31 Erica Burdsal                CUMBERLAND                      2:50.96   1 
 32 Veronica Wise             10 BURLINGTON TWP                  2:52.10   1 
 33 Hilda Lopez               10 CUMBERLAND                      2:53.59   1 
 34 Victoria Smith             9 BURLINGTON TWP                  2:54.26   1 
 35 Natalie Hopkins           12 TIMBER CREEK                    2:58.27   1 
 
Girls 1600 Meter Run South Group 3
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Bridget Flynn             12 OCEAN CITY                      4:58.17   2  10   
  2 Celine Mazzi              12 DELSEA                          5:02.19   2   8   
  3 Lauren Zodl               11 PINELANDS                       5:02.34   2   6   
  4 Chelsea Smith             11 TOMS RIVER SOUTH                5:03.63   2   4   
  5 Danielle Leavitt          12 LACEY                           5:04.53   2   2   
  6 Alexsus Vuocolo           10 TOMS RIVER SOUTH                5:04.76   2   1   
  7 Joey Webb                 10 SENECA                          5:08.01   2 
  8 Epiphany Grisbaum         11 OCEAN CITY                      5:08.59   2 
  9 Genevieve Cickavage       11 MOORESTOWN                      5:14.23   2 
 10 Abby Gauthier             11 LACEY                           5:27.38   2 
 11 Gillian Schriever         11 PINELANDS                       5:29.44   2 
 12 Alyssa Condell             9 TIMBER CREEK                    5:30.59   2 
 13 Tara Thornton              9 MOORESTOWN                      5:32.90   2 
 14 Amanda Wichterman          9 MOORESTOWN                      5:33.91   2 
 15 Kelsey Cummings            8 TRITON                          5:36.26   2 
 16 Emily Roth                 9 PINELANDS                       5:46.64   2 
 17 Julia Leavitt              9 LACEY                           5:47.82   1 
 18 Janelle Shipotofsky       11 TIMBER CREEK                    5:49.84   1 
 19 Emma Bean                 11 MAINLAND                        5:53.48   1 
 20 Josephine Bunnell         11 SENECA                          5:55.08   1 
 21 Emily Forester             9 MAINLAND                        5:58.44   1 
 22 Isabella Massey           10 HAMMONTON                       6:01.27   1 
 23 Haley Batchelor           JR DELSEA                          6:02.28   1 
 24 Caitrin Hall              11 CENTRAL REGIONAL                6:04.29   1 
 25 Tabitha MacKenzie         12 HAMMONTON                       6:07.15   1 
 26 Mackenzie Patterson       11 DELSEA                          6:09.53   1 
 27 Mariah Willis              9 WINSLOW TOWNSHIP                6:09.95   1 
 28 Kayla Reyes               11 CENTRAL REGIONAL                6:14.31   1 
 29 Caitlin Cassidy           11 HAMMONTON                       6:16.01   1 
 30 Kelly Glenn                9 MAINLAND                        6:16.56   1 
 31 Lauren Tocci              11 SENECA                          6:16.86   1 
 32 Sophia Ragan              SO OAKCREST                        7:48.03   1 
 
Girls 3200 Meter Run South Group 3
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Epiphany Grisbaum         11 OCEAN CITY                     10:57.14   2  10   
  2 Mara Schiffhauer          12 SENECA                         11:01.62   2   8   
  3 Lauren Zodl               11 PINELANDS                      11:20.75   2   6   
  4 Genevieve Cickavage       11 MOORESTOWN                     11:24.83   2   4   
  5 Alexsus Vuocolo           10 TOMS RIVER SOUTH               11:26.61   2   2   
  6 Abby Gauthier             11 LACEY                          11:34.98   2   1   
  7 Katie Rauscher             9 DELSEA                         11:42.70   2 
  8 Gillian Schriever         11 PINELANDS                      11:50.81   2 
  9 Sade Lavallias            12 TIMBER CREEK                   11:54.52   2 
 10 Kate Bradshaw              9 SENECA                         12:11.07   1 
 11 Emily Roth                 9 PINELANDS                      12:12.50   2 
 12 Amanda Guida              11 LACEY                          12:15.99   1 
 13 Dannielle Hassinger       11 DELSEA                         12:32.06   2 
 14 Meredith Steele           11 OCEAN CITY                     12:32.52   1 
 15 Janelle Shipotofsky       11 TIMBER CREEK                   12:40.41   2 
 16 Aura Thoma                12 MOORESTOWN                     12:51.49   1 
 17 Madeline Brady            11 OCEAN CITY                     12:54.04   1 
 18 Alexa Clark                9 TIMBER CREEK                   12:55.06   1 
 19 Sara Green                12 DELSEA                         12:58.23   1 
 20 Valerie Pagano            12 HAMMONTON                      13:06.18   1 
 21 Tabitha MacKenzie         12 HAMMONTON                      13:23.18   1 
 22 Aida Berg                  9 MAINLAND                       14:13.13   1 
 -- Ashley Ranere              9 HAMMONTON                            DQ   1 
 -- Kirsten Horn              11 SENECA                               DQ   1 
 -- Emma Bean                 11 MAINLAND                             DQ   1 
 
Girls 100 Meter Hurdles South Group 3
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Cidae'a Woods             12 WINSLOW TOWNSHIP                  14.54q  5 
  2 Torie Robinson            12 WINSLOW TOWNSHIP                  14.98q  5 
  3 Ambar Kluger              12 MAINLAND                          15.21q  5 
  4 Destiny Kearney           11 TOMS RIVER SOUTH                  15.44q  4 
  5 Seiarah Dennis            SR OAKCREST                          15.54q  5 
  6 Moriah Webb               12 SENECA                            15.59q  5 
  7 Gabrielle Bennett         11 WINSLOW TOWNSHIP                  15.63q  5 
  8 Christina Barbaro         12 DELSEA                            15.64q  5 
  9 Talyah Cox                10 DELSEA                            15.75   4 
 10 Kiah Walton               12 BURLINGTON TWP                    16.17   4 
 11 Victoria Henry            12 MAINLAND                          16.21   4 
 12 Jordan Bethune            10 CENTRAL REGIONAL                  16.22   5 
 13 Courtney Conway           11 HAMMONTON                         16.39   4 
 14 Janiyah Davis-Hines        9 TIMBER CREEK                      16.55   3 
 15 Madison Meise              9 TOMS RIVER SOUTH                  16.70   4 
 16 Zhefeng Liu               12 MOORESTOWN                        17.71   3 
 17 Kelsey Peterson           12 HAMMONTON                         17.72   4 
 18 Hannah Cooper             12 TOMS RIVER SOUTH                  17.75   4 
 19 Carley Miller             10 LACEY                             17.81   3 
 20 Jessica Packard           12 SENECA                            18.17   3 
 21 Jenna Sanfilippo          12 HAMMONTON                         18.36   3 
 22 Juliana White             11 PINELANDS                         18.50   2 
 23 Jada Fordyce              10 CENTRAL REGIONAL                  18.66   3 
 24 Jee-anna Graeff           12 OCEAN CITY                        18.70   2 
 25 Corrine Zrada              9 MOORESTOWN                        18.95   3 
 26 Jarline Gonzalez           9 TIMBER CREEK                      19.03   2 
 27 Tania Mokienko            12 CUMBERLAND                        19.09   2 
 28 Jessica Fan                9 MOORESTOWN                        19.30   2 
 29 Stellanie Yiannos          9 OCEAN CITY                        19.48   1 
 30 Danielle Packard          10 SENECA                            19.68   3 
 31 Samiyah Rhodes            SO OAKCREST                          19.80   2 
 32 Tristan Anichino          10 CUMBERLAND                        19.94   2 
 33 Jenna Collins              9 CENTRAL REGIONAL                  20.14   2 
 34 Monica Mahon               9 PINELANDS                         20.23   1 
 35 Shannon Gill               9 OCEAN CITY                        20.25   1 
 36 Bonnie Burton              9 PINELANDS                         20.33   1 
 
Girls 100 Meter Hurdles South Group 3
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Cidae'a Woods             12 WINSLOW TOWNSHIP       14.54      14.15   10   
  2 Torie Robinson            12 WINSLOW TOWNSHIP       14.98      14.52    8   
  3 Ambar Kluger              12 MAINLAND               15.21      14.80    6   
  4 Christina Barbaro         12 DELSEA                 15.64      15.01    4   
  5 Seiarah Dennis            SR OAKCREST               15.54      15.16    2   
  6 Moriah Webb               12 SENECA                 15.59      15.27    1   
  7 Destiny Kearney           11 TOMS RIVER SOUTH       15.44      15.28  
  8 Gabrielle Bennett         11 WINSLOW TOWNSHIP       15.63      15.42  
 
Girls 400 Meter Hurdles South Group 3
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Torie Robinson            12 WINSLOW TOWNSHIP                1:01.91   4  10   
  2 Daijah Davis-Hines        11 TIMBER CREEK                    1:02.80   4   8   
  3 Christina Barbaro         12 DELSEA                          1:02.91   4   6   
  4 Rachel Stremme            11 OCEAN CITY                      1:03.87   4   4   
  5 Shayla Rivers             11 WINSLOW TOWNSHIP                1:06.07   4   2   
  6 Moriah Webb               12 SENECA                          1:06.58   4   1   
  7 Aisha Muhammad            JR OAKCREST                        1:06.85   3 
  8 Madison Meise              9 TOMS RIVER SOUTH                1:07.23   4 
  9 Heather Scott             12 PINELANDS                       1:07.32   3 
 10 Margaret dods             11 MAINLAND                        1:07.37   4 
 11 Amberl Herrington         12 BURLINGTON TWP                  1:08.51   3 
 12 Jordan Bethune            10 CENTRAL REGIONAL                1:08.81   3 
 13 Brittany Preston          10 WINSLOW TOWNSHIP                1:09.51   3 
 14 Courtney Conway           11 HAMMONTON                       1:09.82   3 
 15 Sarah Nagle               11 MAINLAND                        1:10.50   3 
 16 Jada Fordyce              10 CENTRAL REGIONAL                1:12.06   2 
 17 Jenna Collins              9 CENTRAL REGIONAL                1:12.54   2 
 18 Madeline Lamon            11 MOORESTOWN                      1:14.51   2 
 19 Lauren Baranyay            9 TOMS RIVER SOUTH                1:15.05   2 
 20 Teyla Joseph              12 TRITON                          1:15.16   2 
 21 Jarline Gonzalez           9 TIMBER CREEK                    1:15.29   3 
 22 Jenna Sanfilippo          12 HAMMONTON                       1:16.43   2 
 23 Carley Cann               10 BURLINGTON TWP                  1:16.66   2 
 24 Danielle Packard          10 SENECA                          1:17.07   2 
 25 Raquel Gresham            11 OCEAN CITY                      1:17.12   1 
 26 Kelsey Peterson           12 HAMMONTON                       1:17.59   1 
 27 Nina Nelson                9 MOORESTOWN                      1:20.09   1 
 28 Maggie Borden              9 MAINLAND                        1:21.31   1 
 29 Jee-anna Graeff           12 OCEAN CITY                      1:22.84   1 
 
Girls 4x100 Meter Relay South Group 3
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 WINSLOW TOWNSHIP  'A'                               47.51      49.57   2  10   
     1) Brittany Preston 10             2) Iyianna Williams 9             
     3) Ananda Smith-Shroud FR          4) DeAnn Cross 12                 
  2 MAINLAND  'A'                                       50.27      50.33   2   8   
     1) Ambar Kluger 12                 2) Victoria Henry 12              
     3) Megan Stafford 10               4) Vanessa Spollen 12             
  3 DELSEA  'A'                                         50.62      50.75   2   6   
     1) Morgan Epley 11                 2) Christina Barbaro 12           
     3) Kelsea Casselle 11              4) Cecelia Gerstenbacher 9        
  4 OAKCREST  'A'                                                  51.03   2   4   
     1) Seiarah Dennis SR               2) Kayla Harris FR                
     3) Kayla Hamler FR                 4) Kanesha Foster SR              
  5 BURLINGTON TOWNSHIP  'A'                            51.72      51.41   2   2   
     1) Carin Essex-Arline 12           2) Nia Hinds 10                   
     3) Kiah Walton 12                  4) D'Yana Wilcox 12               
  6 HAMMONTON  'A'                                      53.00      52.25   1   1   
     1) Taylor Downey 12                2) Courtney Conway 11             
     3) Belle Turner 9                  4) Tamera Webster 11              
  7 TRITON  'A'                                         53.00      52.92   1 
     1) Tyra-Renai Robinson 11          2) Layne Olsen 9                  
     3) Teyla Joseph 12                 4) Geneseret Joseph 10            
  8 PINELANDS  'A'                                      53.66      53.08   1 
     1) Chloe Iverson 11                2) Kirsten Holloway 12            
     3) Tatianna Mickens 9              4) Kendra Cooper 10               
  9 TIMBER CREEK  'A'                                   50.43      53.83   2 
     1) Adia Starnes 9                  2) Aarynn Crawley 12              
     3) Janiyah Davis-Hines 9           4) Christine Lavallias 10         
 10 TOMS RIVER SOUTH  'B'                                          53.95   2 
     1) Delaney Huber 9                 2) Madison Kenny 12               
     3) Destiny Kearney 11              4) Lauren Baranyay 9              
 -- SENECA  'A'                                         52.56         DQ   2 
     1) Sabrina Helvie 9                2) Madison Chant 11               
     3) Rebecca Bohi 10                 4) Hailey Garthwaite 12           
 
Girls 4x400 Meter Relay South Group 3
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 DELSEA  'A'                                       3:57.76    3:58.33   2  10   
     1) Cecelia Gerstenbacher 9         2) Christina Barbaro 12           
     3) Sabrina Burrell 12              4) Celine Mazzi 12                
  2 WINSLOW TOWNSHIP  'A'                             3:58.03    4:00.21   2   8   
     1) Tziarra King 10                 2) Vashti Williams 10             
     3) Brittany Preston 10             4) DeAnn Cross 12                 
  3 MAINLAND  'A'                                     4:09.31    4:02.04   2   6   
     1) Ambar Kluger 12                 2) Jen Cassale 11                 
     3) Margaret dods 11                4) Vanessa Spollen 12             
  4 TIMBER CREEK  'A'                                 4:15.48    4:02.97   2   4   
     1) Daijah Davis-Hines 11           2) Myiah Sturdivant 10            
     3) Sabeahah Kane 11                4) Sarina Jones 9                 
  5 TOMS RIVER SOUTH  'A'                             4:05.76    4:05.53   2   2   
     1) Madison Kenny 12                2) Hannah Cooper 12               
     3) Madison Meise 9                 4) Chelsea Smith 11               
  6 SENECA  'A'                                       4:15.73    4:07.27   2   1   
     1) Kayla Martin 9                  2) Madison Chant 11               
     3) Joey Webb 10                    4) Moriah Webb 12                 
  7 OAKCREST  'A'                                                4:08.42   1 
     1) Aisha Muhammad JR               2) Kayla Harris FR                
     3) Seiarah Dennis SR               4) Aubree Tomasello JR            
  8 OCEAN CITY  'A'                                   4:06.41    4:09.37   2 
     1) Raquel Gresham 11               2) Cierra Granger 12              
     3) Rachel Stremme 11               4) Bridget Flynn 12               
  9 PINELANDS  'A'                                    4:11.87    4:11.15   2 
     1) Heather Scott 12                2) Kirsten Holloway 12            
     3) Airianna Mickens 9              4) Danarose Brown 11              
 10 CENTRAL REGIONAL  'A'                             4:21.22    4:13.31   1 
     1) Jordan Bethune 10               2) Valentine Brown 9              
     3) Jenna Collins 9                 4) Jada Fordyce 10                
 11 BURLINGTON TOWNSHIP  'A'                          4:20.65    4:22.72   1 
     1) Carley Cann 10                  2) Danielle Konrad 11             
     3) Colbey Salay 10                 4) Amberl Herrington 12           
 
Girls 4x800 Meter Relay South Group 3
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 OCEAN CITY  'A'                                   9:25.98    9:39.55   10   
     1) Cierra Granger 12               2) Epiphany Grisbaum 11           
     3) Meredith Steele 11              4) Bridget Flynn 12               
  2 WINSLOW TOWNSHIP  'A'                             9:44.26    9:41.27    8   
     1) Tziarra King 10                 2) Jordan Austin 11               
     3) Mia Coleman 12                  4) Shayla Rivers 11               
  3 PINELANDS  'A'                                    9:42.94    9:48.23    6   
     1) Danarose Brown 11               2) Heather Scott 12               
     3) Gillian Schriever 11            4) Lauren Zodl 11                 
  4 HAMMONTON  'A'                                   10:06.45   10:02.82    4   
     1) Zoe Conover 12                  2) Brianni Martinez 11            
     3) Brooke Finnerty 9               4) Janie Donio Enscoe 11          
  5 TOMS RIVER SOUTH  'A'                            10:12.08   10:05.24    2   
     1) Shannon Kearney 9               2) Hannah Cooper 12               
     3) Madison Kenny 12                4) Elizabeth Rosario 12           
  6 DELSEA  'A'                                      10:31.57   10:11.20    1   
     1) Ciara Moore 12                  2) Sara Green 12                  
     3) Katie Rauscher 9                4) Jessica Mullen 11              
  7 TIMBER CREEK  'A'                                10:01.53   10:13.14  
     1) Janelle Shipotofsky 11          2) Alyssa Condell 9               
     3) Sade Lavallias 12               4) Alexa Clark 9                  
  8 MAINLAND  'A'                                    10:20.54   10:27.67  
     1) Jennifer Casale JR              2) Sarah Nagle 11                 
     3) Klea Kalia 11                   4) Jocelyn Hornig JR              
  9 OAKCREST  'A'                                               10:52.44  
     1) Jessica Fraone SR               2) Aubree Tomasello JR            
     3) Pamela Myers SO                 4) Aisha Muhammad JR              
 10 HIGHLAND REGIONAL  'A'                                      11:19.04  
     1) Allison Johnson                 2) Lauren Hoelke                  
     3) Connie Mangino                  4) Rebecca Lange                  
 
Girls High Jump South Group 3
================================================================================
   Sec Group: *  5-02  5/24/2013   Casey Sturts, Buena                         
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gabrielle Bennett         11 WINSLOW TOWNSHIP                5-05.00*  10   
  2 Natalie Cowan             11 HAMMONTON                       5-02.00*   8   
  3 Azia Pitt                 12 WINSLOW TOWNSHIP                5-00.00    6   
  4 Madison Allen              9 TIMBER CREEK                   J5-00.00    4   
  5 Megan Maloney             10 CUMBERLAND                      4-10.00    1   
  5 Danielle Scardino         JR OAKCREST                        4-10.00    1   
  5 Ciara Moore               12 DELSEA                          4-10.00    1   
  8 Kai Starnes                9 TIMBER CREEK                   J4-10.00  
  9 Noel Hartman              10 PINELANDS                      J4-10.00  
 10 Rachel Wright              9 OCEAN CITY                      4-08.00  
 10 Madison Meise              9 TOMS RIVER SOUTH                4-08.00  
 10 Layne Olsen                9 TRITON                          4-08.00  
 10 Shelby Mccarthy           11 DELSEA                          4-08.00  
 10 Zytaisha Washington          HIGHLAND REG                    4-08.00  
 10 Talyah Cox                10 DELSEA                          4-08.00  
 10 Erin Stremme              10 OCEAN CITY                      4-08.00  
 10 Iman Morris               12 BURLINGTON TWP                  4-08.00  
 18 Jessica Packard           12 SENECA                          4-06.00  
 -- Miranda Schumacher        11 OCEAN CITY                           NH  
 -- Elizabeth Hagmayer         9 SENECA                               NH  
 -- Nicole Ranere             10 HAMMONTON                            NH  
 -- Janai Briggs              10 WINSLOW TOWNSHIP                     NH  
 -- Amberl Herrington         12 BURLINGTON TWP                       NH  
 -- Lauren Baranyay            9 TOMS RIVER SOUTH                     NH  
 -- Olivia Fama               11 MAINLAND                             NH  
 -- Margaret dods             11 MAINLAND                             NH  
 -- Mila DeFelicis             9 MOORESTOWN                           NH  
 -- Abeje Ragland             JR OAKCREST                             NH  
 
Girls Pole Vault South Group 3
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Katie Selfridge           11 DELSEA                         10-06.00   10   
  2 Emily Waldron             12 TRITON                        J10-06.00    8   
  3 Amanda Ellen              11 DELSEA                          9-06.00    6   
  4 Megan Maloney             10 CUMBERLAND                      8-06.00    4   
  5 Alyssa Raymond            SR OAKCREST                       J8-06.00    2   
  6 Layne Olsen                9 TRITON                         J8-06.00    1   
  7 Karly Deam                12 MOORESTOWN                     J8-06.00  
  8 Anjali Patel               9 MOORESTOWN                     J8-06.00  
  9 Caroline FitzPatrick      11 HAMMONTON                       8-00.00  
  9 Jenna Oberg                9 OCEAN CITY                      8-00.00  
  9 Chloe Iverson             11 PINELANDS                       8-00.00  
  9 Erica Onuoha                 HIGHLAND REG                    8-00.00  
  9 Rebecca Bohi              10 SENECA                          8-00.00  
  9 Amanda Tobias             12 MAINLAND                        8-00.00  
 -- Elise Nachtigall          12 MAINLAND                             NH  
 -- Nathalie Zapata              HIGHLAND REG                         NH  
 -- Mariah Schmelzle           9 CENTRAL REGIONAL                     NH  
 -- Aniessa Dandy             12 WINSLOW TOWNSHIP                     NH  
 -- Rebecca Buriak            12 DELSEA                               NH  
 -- Dayna Deuspohl             9 TIMBER CREEK                         NH  
 -- Gina Siconolfi            12 HAMMONTON                            NH  
 -- Mackenzie Greene          11 OCEAN CITY                           NH  
 -- Kaity Barreda             11 MAINLAND                             NH  
 -- Valentine Gaspari          9 TIMBER CREEK                         NH  
 -- ChristL Stringer          SR OAKCREST                             NH  
 
Girls Long Jump South Group 3
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Cidae'a Woods             12 WINSLOW TOWNSHIP               18-11.75   10   
  2 Gabrielle Bennett         11 WINSLOW TOWNSHIP               17-07.00    8   
  3 Taylor Price              12 OCEAN CITY                     17-01.25    6   
  4 Sabrina Burrell           12 DELSEA                         17-01.00    4   
  5 Talyah Cox                10 DELSEA                         17-00.25    2   
  6 Lindzey Mosley             9 CUMBERLAND                     16-07.00    1   
  7 D'Yana Wilcox             12 BURLINGTON TWP                 16-05.00  
  8 Seiarah Dennis            SR OAKCREST                       16-04.50  
  9 Yakira Daniels               HIGHLAND REG                   16-04.00  
  9 Janiyah Davis-Hines        9 TIMBER CREEK                   16-04.00  
 11 Kanesha Foster            SR OAKCREST                       16-03.00  
 12 Aarynn Crawley            12 TIMBER CREEK                   16-02.00  
 13 Ihuna Amugo               10 TIMBER CREEK                   15-11.00  
 14 Vashti Hanna              10 CUMBERLAND                     15-08.00  
 15 Victoria Henry            12 MAINLAND                       15-03.50  
 16 Ananda Smith-Stroud        9 WINSLOW TOWNSHIP               15-03.25  
 17 Zytaisha Washington          HIGHLAND REG                   15-03.00  
 17 Delaney Huber              9 TOMS RIVER SOUTH               15-03.00  
 19 Kaitlin Winiarski          9 MOORESTOWN                     15-01.50  
 20 Jessica Packard           12 SENECA                         15-00.25  
 21 Jordan Bethune            10 CENTRAL REGIONAL               14-10.50  
 22 Donnella Burrus           10 CUMBERLAND                     14-06.75  
 23 Amberl Herrington         12 BURLINGTON TWP                 14-04.75  
 24 Sabrina Helvie             9 SENECA                         14-04.50  
 25 Caitlin Cassidy           11 HAMMONTON                      13-11.00  
 26 Lauren Baranyay            9 TOMS RIVER SOUTH               13-09.50  
 27 Leandra Dennis            12 MAINLAND                       13-08.00  
 28 Lele Dennis               12 MAINLAND                       13-01.25  
 29 Cataleena DiElmo          12 PINELANDS                      13-01.00  
 30 Olivia Aires              SO OAKCREST                       13-00.00  
 31 Miranda Schumacher        11 OCEAN CITY                     12-11.25  
 32 Tatianna Mickens           9 PINELANDS                      12-11.00  
 33 Olivia Mauriello          10 HAMMONTON                      12-06.25  
 
Girls Triple Jump South Group 3
================================================================================
   Sec Group: * 35-03.25  5/24/2013   Alexa DiGregorio, Woodstown              
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Cidae'a Woods             12 WINSLOW TOWNSHIP               37-07.50*  10   
  2 Kiah Walton               12 BURLINGTON TWP                 35-04.25*   8   
  3 Gabrielle Bennett         11 WINSLOW TOWNSHIP               35-00.00    6   
  4 Lindzey Mosley             9 CUMBERLAND                     34-10.75    4   
  5 Vashti Hanna              10 CUMBERLAND                     34-10.00    2   
  6 Ihuna Amugo               10 TIMBER CREEK                   34-03.50    1   
  7 Aarynn Crawley            12 TIMBER CREEK                   34-02.00  
  8 Destiny Kearney           11 TOMS RIVER SOUTH               34-00.75  
  9 Taylor Price              12 OCEAN CITY                     33-02.75  
 10 Nia Hinds                 10 BURLINGTON TWP                 33-01.75  
 11 Azia Pitt                 12 WINSLOW TOWNSHIP               33-00.00  
 12 Yakira Daniels               HIGHLAND REG                   32-11.50  
 13 Kanesha Foster            SR OAKCREST                       32-08.25  
 14 Moriah Webb               12 SENECA                         32-06.25  
 15 Dajai McClellan           SO HIGHLAND REG                   32-05.00  
 16 Morgan Epley              11 DELSEA                         31-08.25  
 17 Talyah Cox                10 DELSEA                         31-06.50  
 18 Taylor Troutman           11 TOMS RIVER SOUTH               31-01.25  
 19 Donnella Burrus           10 CUMBERLAND                     30-03.50  
 20 Jameah Tenzie              9 DELSEA                         30-01.25  
 21 Lesley Hernandez-Rivera   SO OAKCREST                       30-00.00  
 22 Carin Essex-Arline        12 BURLINGTON TWP                 29-07.00  
 23 Destiny Everett           10 TOMS RIVER SOUTH               29-03.75  
 24 Amanda Tobias             12 MAINLAND                       29-03.25  
 25 Cairra Cotte              10 CENTRAL REGIONAL               29-03.00  
 26 Leandra Dennis            12 MAINLAND                       29-02.75  
 27 Elise Nachtigall          12 MAINLAND                       28-07.25  
 28 Madison Chant             11 SENECA                         28-01.50  
 29 Miranda Schumacher        11 OCEAN CITY                     26-09.75  
 30 Mariah Schmelzle           9 CENTRAL REGIONAL               26-05.00  
 
Girls Shot Put South Group 3
================================================================================
   Sec Group: * 41-04  5/24/2013   Brianna Young, Barnegat                     
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Ronetta Hunter            11 BURLINGTON TWP                 41-04.00*  10   
  2 Armani Brown              12 TOMS RIVER SOUTH               35-01.50    8   
  3 Elisia Lancaster          10 DELSEA                         35-00.75    6   
  4 Jade Cunningham           11 CENTRAL REGIONAL               35-00.50    4   
  5 Kalyn Bryan               11 SENECA                         34-04.50    2   
  6 Onnie Coles               11 DELSEA                         34-02.00    1   
  7 SyDonnie Dawkins          10 CUMBERLAND                     33-10.50  
  8 Alonae Thomas                HIGHLAND REG                   32-06.00  
  9 Grace Evans               12 TOMS RIVER SOUTH               31-10.50  
 10 Rachel Hancharuk          12 PINELANDS                      31-10.00  
 11 Shannon Sorrentino         9 TOMS RIVER SOUTH               31-06.00  
 12 Gabbriel Harris-David     12 TIMBER CREEK                   31-04.50  
 13 Kai Jamerson              10 BURLINGTON TWP                 31-03.75  
 14 Kelly Hopkins             12 MOORESTOWN                     31-02.50  
 15 Deirdre Lenzsch           11 MAINLAND                       30-07.50  
 16 Maddie Greaser            11 OCEAN CITY                     30-03.25  
 17 Erica Onuoha                 HIGHLAND REG                   30-01.50  
 18 Kahirah Howard             9 MAINLAND                       30-00.00  
 19 Maddie Bradway            10 OCEAN CITY                     29-09.00  
 20 Tatiyana Gibson           12 TIMBER CREEK                   29-01.00  
 21 Anniyah Randall              HIGHLAND REG                   27-11.50  
 22 Farris Ellington          12 HAMMONTON                      26-10.00  
 23 Alexandra Iannone         12 MAINLAND                       26-08.00  
 24 Desiree Austin            12 HAMMONTON                      26-03.75  
 25 Katelyn Dever              9 SENECA                         23-11.00  
 26 Bridget Zarych            11 PINELANDS                      22-11.00  
 27 Frankie Donovan           12 HAMMONTON                      22-01.50  
 28 Brianna Holder            11 OCEAN CITY                     20-08.75  
 
Girls Discus Throw South Group 3
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jade Cunningham           11 CENTRAL REGIONAL                 128-01   10   
      100-03  128-01  120-11  FOUL  106-02  90-05
  2 Maddie Bradway            10 OCEAN CITY                       121-00    8   
      121-00  116-06  119-09  112-03  110-00  FOUL
  3 Ronetta Hunter            11 BURLINGTON TWP                  J121-00    6   
      115-09  104-08  108-11  107-11  FOUL  121-00
  4 Tamecia Ransom            10 BURLINGTON TWP                   108-07    4   
      FOUL  108-07  83-01  84-05  FOUL  97-07
  5 Gabbriel Harris-David     12 TIMBER CREEK                     107-00    2   
      91-04  106-02  106-11  105-09  102-09  107-00
  6 Armani Brown              12 TOMS RIVER SOUTH                 100-04    1   
      95-05  100-04  95-03  89-11  95-07  FOUL
  7 Rachael Mfon              11 TIMBER CREEK                      99-01  
      99-01  FOUL  84-00  93-11  FOUL  98-03
  8 Michelle Impoco              HIGHLAND REG                      99-00  
      95-05  86-08  99-00  95-09  90-09  88-09
  9 Alecia Bailey             11 DELSEA                            98-08  
      FOUL  97-01  98-08         
 10 Onnie Coles               11 DELSEA                            94-08  
      84-00  76-11  94-08         
 11 Grace Evans               12 TOMS RIVER SOUTH                  91-03  
      91-03  86-09  FOUL         
 12 Elisia Lancaster          10 DELSEA                            88-10  
      71-04  88-10  83-09         
 13 Kayleigh Stark            12 OCEAN CITY                        87-01  
      87-00  FOUL  87-01         
 14 Kelly Hopkins             12 MOORESTOWN                        85-05  
      FOUL  FOUL  85-05         
 15 Juliana White             11 PINELANDS                         80-11  
      66-05  77-07  80-11         
 16 Lyzette Crespo             9 TOMS RIVER SOUTH                  79-00  
      73-07  FOUL  79-00         
 17 Tori Hogrebe              FR CENTRAL REGIONAL                  78-02  
      FOUL  FOUL  78-02         
 18 Courtney Campbell          9 MAINLAND                          78-01  
      76-03  67-09  78-01         
 19 Katie Chadwick               HIGHLAND REG                      77-04  
      62-02  77-04  FOUL         
 20 Ashley Coleman               HIGHLAND REG                      76-10  
      66-10  76-10  74-06         
 21 Kalyn Bryan               11 SENECA                            76-06  
      76-06  FOUL  FOUL         
 22 Xena Nammour              12 MAINLAND                          75-08  
      71-03  75-08  FOUL         
 23 SyDonnie Dawkins          10 CUMBERLAND                        75-05  
      63-10  FOUL  75-05         
 24 Courtney Birdsall         11 CUMBERLAND                        74-10  
      68-02  74-10  FOUL         
 25 Breyonn Vereen-little     11 BURLINGTON TWP                    74-03  
      74-03  FOUL  FOUL         
 26 Kendra Long               SO OAKCREST                          73-07  
      73-07  ND  ND         
 27 Desiree Austin            12 HAMMONTON                         73-01  
      61-11  70-08  73-01         
 28 Tori Mezzina              10 PINELANDS                         71-05  
      71-05  70-03  70-05         
 29 Katelyn Dever              9 SENECA                            70-00  
      FOUL  70-00  69-00         
 30 Rachel Hancharuk          12 PINELANDS                         68-00  
      68-00  ND  FOUL         
 31 Sierrah Thomas            FR OAKCREST                          66-08  
      66-08  ND  ND         
 32 Elizabeth Tran            12 MAINLAND                          65-01  
      65-01  ND  ND         
 33 Taylor Downey             12 HAMMONTON                         64-01  
      64-01  ND  ND         
 34 Dominique Minerva          9 HAMMONTON                         63-03  
      63-03  ND  ND         
 35 Maddie Greaser            11 OCEAN CITY                        61-07  
      61-07  FOUL  FOUL           
 
Girls Javelin Throw South Group 3
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Shanyah Allen             12 WOODROW WILSON                   123-05   10   
  2 Taylor Downey             12 HAMMONTON                        123-01    8   
  3 Farris Ellington          12 HAMMONTON                        122-03    6   
  4 Laura Hunter              11 DELSEA                           112-04    4   
  5 Carin Essex-Arline        12 BURLINGTON TWP                   110-09    2   
  6 Kayleigh Stark            12 OCEAN CITY                       104-00    1   
  7 Haley Paraskewich         11 CUMBERLAND                       101-08  
  8 Liza Barrick              12 OCEAN CITY                       100-10  
  9 Frankie Donovan           12 HAMMONTON                        100-00  
 10 Kalyn Bryan               11 SENECA                            98-10  
 11 Noel Hartman              10 PINELANDS                         98-06  
 12 Caroline Dudeck            9 TOMS RIVER SOUTH                  97-11  
 13 Taylor Deveaux            11 CAMDEN CO. V                      97-00  
 14 Juliana White             11 PINELANDS                         96-03  
 15 Kylie DeMaria             11 PINELANDS                         96-00  
 16 Ronetta Hunter            11 BURLINGTON TWP                    94-01  
 17 Samantha Stone            11 TRITON                            94-00  
 18 Joanna Schallus           10 MAINLAND                          89-08  
 19 Anna Blatcher             10 MOORESTOWN                        89-02  
 20 SyDonnie Dawkins          10 CUMBERLAND                        88-00  
 21 Adrianna DeJesus          11 CENTRAL REGIONAL                  85-10  
 22 Brittany Stevens          11 BURLINGTON TWP                    82-02  
 23 Melanie Person            12 TIMBER CREEK                      79-00  
 24 Nikki Schaefer            10 MAINLAND                          78-09  
 25 Kasey Cupo                 9 TOMS RIVER SOUTH                  78-03  
 26 Andrea Silva                 HIGHLAND REG                      78-00  
 27 Brianna Holder            11 OCEAN CITY                        77-05  
 28 Kayla Master              11 DELSEA                            77-00  
 29 Megan Hunter              FR DELSEA                            73-08  
 30 Alana Pullen              11 SENECA                            72-10  
 31 Olivia Price                 HIGHLAND REG                      72-05  
 32 Elizabeth Hagmayer         9 SENECA                            72-01  
 33 Doria Wohler              10 TOMS RIVER SOUTH                  60-07  
 34 Kaity Barreda             11 MAINLAND                          56-01  
 
Boys 100 Meter Dash South Group 2
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Davon Tucker              11 STERLING                          10.95q  6 
  2 Shai Mumford              12 WEST DEPTFORD                     10.96q  6 
  3 Rob Keegan                12 HADDONFIELD                       11.08q  6 
  4 Brad Hawkins              10 CAMDEN                            11.20q  6 
  5 Quincey Lambert           12 PEMBERTON                         11.22q  6 
  6 Keyon Franklin            12 CAMDEN                            11.25q  6 
  7 Dae' Shon Davis           12 CAMDEN                            11.28q  5 
  8 Jaymonie Weeks               BRIDGETON                         11.31q  1 
  9 Sean Simmon               12 WILLINGBORO                       11.34   3 
 10 Mikal Wright                 BRIDGETON                         11.35   1 
 11 Derrick Clement           10 WEST DEPTFORD                     11.36   5 
 12 Rashid Marrow             11 MIDDLE TOWNSHIP                   11.40   6 
 13 Michael Rosario           10 MANCHESTER TWP.                   11.40   6 
 14 Ronald Whittaker          12 DEPTFORD                          11.41   1 
 15 khari Hewalett            11 WILLINGBORO                       11.46   3 
 15 Quasheem Taylor              BRIDGETON                         11.46   1 
 17 Hunter Byrd               11 STERLING                          11.50   5 
 18 Angel White               11 PEMBERTON                         11.52   5 
 19 Clark Bernardo            12 DEPTFORD                          11.55   5 
 20 Curtis Hickson            10 CINNAMINSON                       11.58   5 
 21 Jarrett Braithwaite       JR WILLINGBORO                       11.62   4 
 21 Matthew Novack            JR WEST DEPTFORD                     11.62   5 
 23 Jahmir Ellis              10 DEPTFORD                          11.63   5 
 23 Miles Reeves              12 PLEASANTVILLE                     11.63   4 
 23 Shaquille Scott           10 BUENA                             11.63   4 
 26 Jahmir King               10 COLLINGSWOOD                      11.65   4 
 27 Joshua Keith-Paynes       11 CEDAR CREEK                       11.70   3 
 28 Samuel Crouch             10 BUENA                             11.80   4 
 29 Kidron Stolte             11 BARNEGAT                          11.82   4 
 30 Lechaun Patterson          9 CINNAMINSON                       11.82   4 
 31 Tahmir Johnson            12 WOODSTOWN                         11.88   2 
 32 Evan Bertonazzi           10 BUENA                             11.97   3 
 33 Anthony Roberts           12 CINNAMINSON                       11.99   4 
 34 Sean Miles                 9 COLLINGSWOOD                      12.00   3 
 35 Marsho'n Corbin           12 WOODSTOWN                         12.07   3 
 36 Jordan Rodiguez           11 HADDONFIELD                       12.10   3 
 37 Logan Pierson             10 STERLING                          12.11   2 
 38 Dashon Burdett            10 COLLINGSWOOD                      12.15   2 
 39 Franklin Clapp            SO HADDONFIELD                       12.26   2 
 40 Trahisia Mofield          10 WOODSTOWN                         12.92   2 
 41 Deandre Washington         9 TOMS RIVER SOUTH                  13.00   1 
 -- ben isenhart              SO LOWER CAPE MAY                      DNF   3 
 
Boys 100 Meter Dash South Group 2
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Shai Mumford              12 WEST DEPTFORD          10.96      10.78   10   
  2 Davon Tucker              11 STERLING               10.95      10.87    8   
  3 Rob Keegan                12 HADDONFIELD            11.08      11.05    6   
  4 Dae' Shon Davis           12 CAMDEN                 11.28      11.15    4   
  5 Quincey Lambert           12 PEMBERTON              11.22      11.16    2   
  6 Brad Hawkins              10 CAMDEN                 11.20      11.17    1   
  7 Jaymonie Weeks               BRIDGETON              11.31      11.30  
  8 Keyon Franklin            12 CAMDEN                 11.25      11.34  
 
Boys 200 Meter Dash South Group 2
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Shai Mumford              12 WEST DEPTFORD                     21.72   5  10   
  2 Anthony Forrest           12 BUENA                             22.10   5   8   
  3 Walter Victor             11 DEPTFORD                          22.41   4   6   
  4 Rob Keegan                12 HADDONFIELD                       22.64   5   4   
  5 Jonathan Bradshaw         12 WILLINGBORO                       22.75   3   2   
  6 Kwan Wilson               12 CAMDEN                            22.76   5   1   
  7 Davon Tucker              11 STERLING                          22.82   5 
  8 Brad Hawkins              10 CAMDEN                            22.84   5 
  8 Jaymonie Weeks               BRIDGETON                         22.84   4 
 10 Michael Rosario           10 MANCHESTER TWP.                   22.97   5 
 11 Dae' Shon Davis           12 CAMDEN                            23.05   4 
 12 Sean Simmon               12 WILLINGBORO                       23.06   3 
 13 Clark Bernardo            12 DEPTFORD                          23.15   4 
 14 Rashid Marrow             11 MIDDLE TOWNSHIP                   23.30   4 
 15 Derrick Clement           10 WEST DEPTFORD                     23.46   3 
 16 Mike Keller               11 WEST DEPTFORD                     23.48   4 
 17 Curtis Hickson            10 CINNAMINSON                       23.62   3 
 18 Joshua Keith-Paynes       11 CEDAR CREEK                       23.71   3 
 19 Hunter Byrd               11 STERLING                          23.85   1 
 20 Zavian Bell               10 WILLINGBORO                       23.96   3 
 21 Miles Reeves              12 PLEASANTVILLE                     24.11   3 
 21 Samuel Crouch             10 BUENA                             24.11   2 
 23 Sean Quigley              10 HADDONFIELD                       24.20   2 
 24 Julian Norman              9 WOODSTOWN                         24.39   1 
 24 Anthony Roberts           12 CINNAMINSON                       24.39   2 
 26 Daniel Moran              12 BARNEGAT                          24.40   1 
 27 Evan Bertonazzi           10 BUENA                             24.46   2 
 28 DeJon Farrell-Francis     12 MANCHESTER TWP.                   24.67   2 
 29 Cyrus Trojano             10 HADDONFIELD                       24.76   2 
 30 Sean Miles                 9 COLLINGSWOOD                      24.87   2 
 31 Mason Stepnowski          SO CINNAMINSON                       25.26   1 
 32 Gary Case                 10 STERLING                          28.70   1 
 -- Ed Douglas                12 DEPTFORD                            DNF   5 
 
Boys 400 Meter Dash South Group 2
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Anthony Forrest           12 BUENA                             49.41   6  10   
  2 Dy' Mell Parker           10 CAMDEN                            49.78   6   8   
  3 Keyon Franklin            12 CAMDEN                            50.57   6   6   
  4 Rob Keegan                12 HADDONFIELD                       50.80   6   4   
  5 Miles Melton               9 CEDAR CREEK                       50.83   5   2   
  6 Kwan Wilson               12 CAMDEN                            50.83   5   1   
  7 Isaiah Udotong            12 CINNAMINSON                       51.03   6 
  8 Anthony Hernandez         11 DEPTFORD                          51.23   5 
  9 Clark Bernardo            12 DEPTFORD                          51.53   6 
 10 Jamal Tillman             11 BUENA                             51.73   4 
 11 Kenny Brosier             11 WILLINGBORO                       51.98   6 
 12 Dominick Miller           12 PEMBERTON                         52.09   5 
 13 Mike Keller               11 WEST DEPTFORD                     52.32   5 
 14 Walter Victor             11 DEPTFORD                          52.38   6 
 15 gene zobrowski            SR LOWER CAPE MAY                    52.66   5 
 16 Kyle Scott                10 DELRAN                            52.93   4 
 17 David Miller              11 WILLINGBORO                       53.06   4 
 18 Kevin Scott                  BRIDGETON                         53.33   5 
 19 Devin Bates               12 WEST DEPTFORD                     53.51   5 
 20 Robert Norton              9 COLLINGSWOOD                      53.59   4 
 21 Emmanuel Udotong          11 CINNAMINSON                       54.06   4 
 22 Vincent DiGirolamo        12 BARNEGAT                          54.18   4 
 23 Sean Quigley              10 HADDONFIELD                       54.37   3 
 24 Conner Garzon             10 STERLING                          55.06   3 
 25 Julian Norman              9 WOODSTOWN                         55.22   3 
 26 Evan Royds                 9 COLLINGSWOOD                      55.51   2 
 27 Cyrus Trojano             10 HADDONFIELD                       55.81   3 
 28 Juwan Blackmon            11 MIDDLE TOWNSHIP                   55.84   4 
 29 Edwin Burgos-Rodriguez    11 PEMBERTON                         56.01   3 
 30 Daniel Moran              12 BARNEGAT                          56.25   3 
 31 Hunter Cronin             10 COLLINGSWOOD                      56.64   2 
 32 Cameron Collier           10 CINNAMINSON                       56.69   3 
 33 Matt McSorley             10 WEST DEPTFORD                     56.92   3 
 34 Tarence Walker             9 PLEASANTVILLE                     57.05   2 
 35 Connor Garzon                STERLING                          58.44   2 
 36 Zach King                 11 WOODSTOWN                         58.69   2 
 37 John Dolan                 9 MANCHESTER TWP.                   58.92   1 
 38 Lloyd Athill               9 PLEASANTVILLE                     58.95   1 
 39 Jake Maxwell               9 BUENA                           1:00.41   1 
 40 Vince Figerioa               STERLING                        1:01.59   1 
 
Boys 800 Meter Run South Group 2
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Kevin Cianfarini          12 WEST DEPTFORD                   1:56.08   3  10   
  2 Dale Johnson              12 WEST DEPTFORD                   1:59.22   3   8   
  3 Nicholas Rivera           11 CAMDEN                          1:59.38   3   6   
  4 Tom Long                  10 CINNAMINSON                     1:59.52   3   4   
  5 Austin Stoner             10 HADDONFIELD                     1:59.79   3   2   
  6 Harrison Ball             12 CINNAMINSON                     2:00.31   3   1   
  7 Matt Clauss               12 BUENA                           2:00.45   3 
  8 Daniel Forman             11 PEMBERTON                       2:00.76   3 
  9 Anthony Rogers            12 WILLINGBORO                     2:01.17   3 
 10 Alvaro Perdomo-Saez       10 PLEASANTVILLE                   2:02.01   3 
 11 Greg Pelose               10 HADDONFIELD                     2:02.50   3 
 12 Noah Prevard              10 PLEASANTVILLE                   2:04.76   2 
 13 Mawusi Mears              11 STERLING                        2:05.31   1 
 14 Radcliffe Narinensingh    10 PLEASANTVILLE                   2:05.65   2 
 15 Kyron Planter             SR BRIDGETON                       2:06.13   2 
 16 Joshua Moore               9 MIDDLE TOWNSHIP                 2:06.25   1 
 17 Kenny Hunter              JR BRIDGETON                       2:06.41   3 
 18 Gunnar Pearson             9 BARNEGAT                        2:07.00   2 
 19 Jordan White              12 CEDAR CREEK                     2:07.17   1 
 20 Yunisa Bakarr             11 WILLINGBORO                     2:07.50   2 
 21 Chris Goings              11 HADDONFIELD                     2:07.77   3 
 22 Ryan Zuzulock              9 WEST DEPTFORD                   2:07.79   2 
 23 Dejon Sullivan            12 CAMDEN                          2:08.03   2 
 24 Dan Coyle                 12 COLLINGSWOOD                    2:08.87   2 
 25 Jabril Garlic             11 WOODSTOWN                       2:10.04   1 
 26 Shawn Agosto              12 BUENA                           2:10.33   2 
 27 Sampson Abah              10 CINNAMINSON                     2:10.59   2 
 28 Eric Hill                 11 DEPTFORD                        2:11.49   2 
 29 Zach Chapman              11 DEPTFORD                        2:12.06   2 
 30 Billy Francz               9 BUENA                           2:12.36   2 
 31 Marcus Cook               12 PEMBERTON                       2:12.63   1 
 32 Nicholas Capille           9 CEDAR CREEK                     2:13.06   1 
 33 Jaidel Ellis               9 MANCHESTER TWP.                 2:13.75   2 
 34 Jacob Van Osten           11 MIDDLE TOWNSHIP                 2:14.46   1 
 35 Jimmy Macpherson           9 STERLING                        2:14.78   1 
 36 Lybrant Robinson           9 MANCHESTER TWP.                 2:15.39   1 
 37 Hunter Cronin             10 COLLINGSWOOD                    2:15.71   1 
 38 Calvin Bannister          11 PEMBERTON                       2:16.55   2 
 39 Jerry Gaskill             11 MANCHESTER TWP.                 2:17.97   1 
 40 Zach Patten               10 STERLING                        2:18.24   1 
 41 Anthony Sarno              9 BARNEGAT                        2:18.46   1 
 42 Ryan Rodriguez            11 CEDAR CREEK                     2:18.79   1 
 -- peter mayer               JR LOWER CAPE MAY                      DNF   1 
 
Boys 1600 Meter Run South Group 2
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Kevin Cianfarini          12 WEST DEPTFORD                   4:19.49   2  10   
  2 Dale Johnson              12 WEST DEPTFORD                   4:21.94   2   8   
  3 Sean Macpherson           11 STERLING                        4:22.77   2   6   
  4 Alex Gigliotti            12 HADDONFIELD                     4:24.88   2   4   
  5 Greg Pelose               10 HADDONFIELD                     4:27.03   2   2   
  6 Nicholas Rivera           11 CAMDEN                          4:31.42   2   1   
  7 Austin Stoner             10 HADDONFIELD                     4:33.42   2 
  8 Tom Long                  10 CINNAMINSON                     4:34.51   2 
  9 Ryan Herlihy              11 MIDDLE TOWNSHIP                 4:36.67   2 
 10 A.J Kilpatrick            10 WEST DEPTFORD                   4:43.69   2 
 11 Julio Martinez            12 BUENA                           4:44.12   2 
 12 Gunnar Pearson             9 BARNEGAT                        4:45.85   2 
 13 Kenny Hunter              JR BRIDGETON                       4:49.27   2 
 14 John Macaluso             12 STERLING                        4:49.54   1 
 15 Daniel Forman             11 PEMBERTON                       4:50.24   1 
 16 Tyler Swietanski          12 DEPTFORD                        4:51.14   2 
 17 Joshua Moore               9 MIDDLE TOWNSHIP                 4:56.10   1 
 18 Matt Clauss               12 BUENA                           4:59.29   2 
 19 Michael Allibone          10 DELRAN                          4:59.88   1 
 20 Jacob Van Osten           11 MIDDLE TOWNSHIP                 5:02.05   1 
 21 Marcus Cook               12 PEMBERTON                       5:02.83   1 
 22 Christion Rivera          10 PEMBERTON                       5:03.91   1 
 23 Billy Francz               9 BUENA                           5:04.50   2 
 24 Mike Chicalo                 STERLING                        5:09.28   1 
 25 Mike Lyons                 9 CEDAR CREEK                     5:10.77   1 
 26 Dashawn Lamar-Baldwin        BRIDGETON                       5:11.42   1 
 27 mark nelson               FR LOWER CAPE MAY                  5:11.66   1 
 28 Kyle Taylor               11 CINNAMINSON                     5:12.50   1 
 29 Jabril Garlic             11 WOODSTOWN                       5:14.09   1 
 30 Raleigh Wickersham        11 WOODSTOWN                       5:16.75   1 
 31 Phil Treu                 12 COLLINGSWOOD                    5:17.35   1 
 32 Anthony Sarno              9 BARNEGAT                        5:18.39   1 
 33 Aidan Stanton              9 COLLINGSWOOD                    5:21.07   1 
 
Boys 3200 Meter Run South Group 2
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Sean Macpherson           11 STERLING                        9:31.00   2  10   
  2 Dale Johnson              12 WEST DEPTFORD                   9:43.63   2   8   
  3 John Greenberg            12 HADDONFIELD                     9:45.15   2   6   
  4 Matt Stewart              12 HADDONFIELD                     9:46.63   2   4   
  5 Ryan Herlihy              11 MIDDLE TOWNSHIP                 9:49.73   2   2   
  6 Danny Brennan             11 HADDONFIELD                     9:56.94   2   1   
  7 Nicholas Rivera           11 CAMDEN                         10:06.00   2 
  8 bobby acheson             JR LOWER CAPE MAY                 10:13.60   2 
  9 Mitchel Wileczek          SO WEST DEPTFORD                  10:26.77   2 
 10 Tyler Swietanski          12 DEPTFORD                       10:27.84   2 
 11 Julio Martinez            12 BUENA                          10:31.21   1 
 12 John Macaluso             12 STERLING                       10:36.75   1 
 13 John Davern                9 MANCHESTER TWP.                10:48.15   1 
 14 Christion Rivera          10 PEMBERTON                      10:53.48   1 
 15 Alex Lynch                10 MANCHESTER TWP.                10:55.33   1 
 16 Robert Panco              12 BUENA                          10:59.33   1 
 17 Nathaniel Sanders         10 MIDDLE TOWNSHIP                11:03.14   1 
 18 Zachary Mozart            11 BARNEGAT                       11:03.38   2 
 19 Kyle Sarno                 9 BARNEGAT                       11:13.07   1 
 20 mark nelson               FR LOWER CAPE MAY                 11:15.62   1 
 21 Mike Lyons                 9 CEDAR CREEK                    11:22.24   1 
 22 Elijah Crouch             11 BUENA                          11:26.81   1 
 23 Andrew Becker             10 BARNEGAT                       11:29.65   1 
 24 Alex Cousins              11 DEPTFORD                       11:34.56   1 
 25 Tim Meineke                9 CEDAR CREEK                    11:41.56   1 
 26 Ardy Aguinaldo               STERLING                       12:32.11   1 
 -- Ray Parsons               12 WEST DEPTFORD                       DNF   2 
 -- Jonathan Natoli           11 MANCHESTER TWP.                     DNF   1 
 
Boys 110 Meter Hurdles South Group 2
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Rashaan Richardson        11 PEMBERTON                         14.78q  5 
  2 Mikal Wright                 BRIDGETON                         15.06q  4 
  3 Glen Abbott               11 DEPTFORD                          15.09q  5 
  4 Jahmir Foman              12 PEMBERTON                         15.17q  5 
  5 Zavian Bell               10 WILLINGBORO                       15.25q  5 
  6 Johnnie Pope              12 MANCHESTER TWP.                   15.30q  4 
  7 Bryshawn Dunkley          12 CEDAR CREEK                       15.34q  4 
  8 Zayd Smith                12 PLEASANTVILLE                     15.45q  5 
  9 Quasheem Taylor              BRIDGETON                         15.48   4 
 10 Shaquille Dixon           11 DEPTFORD                          15.57   5 
 11 Jarrid Satterfield        12 WILLINGBORO                       15.58   4 
 12 Luke Pease                12 HADDONFIELD                       15.70   5 
 13 Shaquille Scott           10 BUENA                             15.72   3 
 14 Victor Walker             11 PLEASANTVILLE                     15.85   4 
 15 Cameron Gayle             11 BUENA                             15.89   4 
 16 Tom Meyer                 11 WEST DEPTFORD                     15.99   4 
 17 Jordan Torney             10 MANCHESTER TWP.                   16.18   3 
 18 Quentin Freeman           12 WILLINGBORO                       16.64   3 
 19 Matt Crane                12 CEDAR CREEK                       16.75   3 
 20 Parker Teliszewski        10 BARNEGAT                          17.17   3 
 21 Justin DeMareo            12 WEST DEPTFORD                     17.24   3 
 22 Edwin Burgos-Rodriguez    11 PEMBERTON                         17.35   2 
 23 Kevin McGill              12 CINNAMINSON                       17.37   2 
 24 Dominic Gigliotti         11 CINNAMINSON                       17.46   2 
 25 Brendan Werner            12 HADDONFIELD                       17.53   3 
 26 Darius Burden             10 WOODSTOWN                         17.55   2 
 27 Larry Mays                11 CEDAR CREEK                       17.69   3 
 28 Rakeem Greeen             11 STERLING                          17.94   1 
 29 Chad Newkirk              11 WOODSTOWN                         18.31   1 
 30 Daniel Velazquez          10 BUENA                             18.43   2 
 31 Erick Hodge               10 STERLING                          20.96   1 
 32 Darin Clark                9 STERLING                          22.09   1 
 -- Shai Mumford              12 WEST DEPTFORD                        DQ   5 
 
Boys 110 Meter Hurdles South Group 2
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Rashaan Richardson        11 PEMBERTON              14.78      14.61   10   
  2 Jahmir Foman              12 PEMBERTON              15.17      14.69    8   
  3 Glen Abbott               11 DEPTFORD               15.09      14.72    6   
  4 Mikal Wright                 BRIDGETON              15.06      14.85    4   
  5 Johnnie Pope              12 MANCHESTER TWP.        15.30      15.04    2   
  6 Zavian Bell               10 WILLINGBORO            15.25      15.06    1   
  7 Zayd Smith                12 PLEASANTVILLE          15.45      15.10  
  8 Bryshawn Dunkley          12 CEDAR CREEK            15.34      15.31  
 
Boys 400 Meter Hurdles South Group 2
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Shaquille Dixon           11 DEPTFORD                          55.97   5  10   
  2 Rashaan Richardson        11 PEMBERTON                         56.50   5   8   
  3 Zayd Smith                12 PLEASANTVILLE                     57.00   5   6   
  4 Samuel Robbins            12 BARNEGAT                          57.10   5   4   
  5 Jahmir Foman              12 PEMBERTON                         57.37   5   2   
  6 Lexus Norman              12 WOODSTOWN                         57.63   5   1   
  7 Cappadonna Miller            BRIDGETON                         57.76   4 
  8 Glen Abbott               11 DEPTFORD                          57.81   4 
  9 Kenny Brosier             11 WILLINGBORO                       58.19   5 
 10 Jarrid Satterfield        12 WILLINGBORO                       58.55   5 
 11 Stan Hall                 12 HADDONFIELD                       59.28   4 
 12 Brian Rahn                   BRIDGETON                         59.38   4 
 13 Mawusi Mears              11 STERLING                          59.74   3 
 14 Matthew Shinkle           12 WEST DEPTFORD                     59.79   4 
 15 Cameron Gayle             11 BUENA                             59.95   3 
 16 Zavian Bell               10 WILLINGBORO                     1:00.50   3 
 17 Dominic Gigliotti         11 CINNAMINSON                     1:01.12   4 
 18 Dashawn Lamar-Baldwin        BRIDGETON                       1:01.37   2 
 19 Kyle Zeitler              12 BARNEGAT                        1:01.76   2 
 20 Brendan Werner            12 HADDONFIELD                     1:02.05   4 
 21 Darius Burden             10 WOODSTOWN                       1:02.13   2 
 22 Victor Walker             11 PLEASANTVILLE                   1:02.61   3 
 23 Elijah Crouch             11 BUENA                           1:02.83   3 
 24 Larry Mays                11 CEDAR CREEK                     1:02.92   2 
 25 Matt Crane                12 CEDAR CREEK                     1:03.57   2 
 26 Kevin McGill              12 CINNAMINSON                     1:03.74   1 
 27 Andrew Dembs              11 HADDONFIELD                     1:03.85   2 
 28 Justin DeMareo            12 WEST DEPTFORD                   1:03.95   3 
 29 Christopher Valle         12 COLLINGSWOOD                    1:04.83   2 
 30 Riley Saint Elien         10 CINNAMINSON                     1:04.83   2 
 31 Tom Meyer                 11 WEST DEPTFORD                   1:04.94   4 
 32 Taequan King-Hymon        11 PEMBERTON                       1:05.42   3 
 33 Jovanni Valle             10 COLLINGSWOOD                    1:05.47   1 
 34 Troy Hughes               12 DELRAN                          1:05.82   1 
 35 Darin Clark                9 STERLING                        1:11.16   1 
 36 brandon bauer             FR LOWER CAPE MAY                  1:13.91   1 
 37 Erick Hodge               10 STERLING                        1:14.48   1 
 
Boys 4x100 Meter Relay South Group 2
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 DEPTFORD  'A'                                       43.39      43.05   2  10   
     1) Shaquille Dixon 11              2) Ronald Whittaker 12            
     3) Jared Lewis 12                  4) Walter Victor 11               
  2 CAMDEN  'A'                                         43.25      43.34   2   8   
     1) Keyon Franklin 12               2) Dae' Shon Davis 12             
     3) Brad Hawkins 10                 4) Kwan Wilson 12                 
  3 WILLINGBORO  'A'                                    43.04      43.64   2   6   
     1) Jonathon Bradshaw 12            2) Sean Simmon 12                 
     3) khari Hewalett 11               4) Jarrett Braitwaite 11          
  4 BUENA  'A'                                          44.06      43.94   2   4   
     1) Ethan Harris 12                 2) Mike Julia 12                  
     3) Jamal Tillman 11                4) Anthony Forrest 12             
  5 STERLING  'A'                                       45.25      44.21   1   2   
     1) Logan Pierson 10                2) Davon Tucker 11                
     3) Hunter Byrd 11                  4) Charles Naone-Carter 10        
  6 WEST DEPTFORD  'A'                                  43.87      44.41   2   1   
     1) Derrick Clement 10              2) Matthew Novack JR              
     3) Kyle Wenzel 11                  4) Shai Mumford 12                
  7 BRIDGETON  'A'                                                 44.92   2 
     1) Stefon Bowman                   2) Quasheem Taylor                
     3) Mikal Wright                    4) Jaymonie Weeks                 
  8 PLEASANTVILLE  'A'                                  45.14      45.27   1 
     1) Zayd Smith 12                   2) Miles Reeves 12                
     3) Victor Walker 11                4) Eric Greene 12                 
  9 MANCHESTER TWSP.  'A'                               44.69      45.28   2 
     1) Ceyemere Frison 11              2) Jordan Torney 10               
     3) Michael Rosario 10              4) Johnnie Pope 12                
 10 CINNAMINSON  'A'                                    45.57      45.75   1 
     1) Mason Stepnowski SO             2) Curtis Hickson 10              
     3) Anthony Roberts 12              4) Lechaun Patterson 9            
 11 COLLINGSWOOD  'A'                                   46.31      46.80   1 
     1) Jahmir King 10                  2) Evan Royds 9                   
     3) Sean Miles 9                    4) Robert Norton 9                
 -- LOWER CAPE MAY  'A'                                               DQ   1 
     1) ben isenhart SO                 2) tyler novsak SO                
     3) mark nelson FR                  4) peter mayer JR                 
 -- HADDONFIELD  'B'                                                  DQ   1 
     1) Sean Quigley 10                 2) Brendan Werner 12              
     3) Cyrus Trojano 10                4) Jordan Rodiguez 11             
 -- PEMBERTON  'A'                                      43.46         DQ   2 
     1) Angel White 11                  2) Rashaan Richardson 11          
     3) Jahmir Foman 12                 4) Quincey Lambert 12             
 
Boys 4x400 Meter Relay South Group 2
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 CAMDEN  'A'                                       3:21.27    3:20.37   2  10   
     1) Keyon Franklin 12               2) Dy' Mell Parker 10             
     3) Kwan Wilson 12                  4) Ja'Mir Washington 11           
  2 DEPTFORD  'A'                                     3:22.51    3:21.70   2   8   
     1) Anthony Hernandez 11            2) Clark Bernardo 12              
     3) Walter Victor 11                4) Shaquille Dixon 11             
  3 BUENA  'A'                                        3:30.81    3:26.52   2   6   
     1) Jamal Tillman 11                2) Mike Julia 12                  
     3) Matt Clauss 12                  4) Anthony Forrest 12             
  4 HADDONFIELD  'A'                                  3:29.24    3:27.46   2   4   
     1) Stan Hall 12                    2) Luke Pease 12                  
     3) Rob Keegan 12                   4) Chris Goings 11                
  5 WILLINGBORO  'A'                                  3:24.32    3:27.67   2   2   
     1) Kenny Brosier 11                2) David Miller 11                
     3) Tyler Davidson 10               4) George Milton 9                
  6 WEST DEPTFORD  'A'                                3:29.28    3:28.95   2   1   
     1) Preston Harcum 11               2) Devin Bates 12                 
     3) Mike Keller 11                  4) Kevin Cianfarini 12            
  7 PLEASANTVILLE  'A'                                3:30.94    3:30.75   2 
     1) Noah Prevard 10                 2) Miles Reeves 12                
     3) Zayd Smith 12                   4) Alvaro Perdomo-Saez 10         
  8 CINNAMINSON  'A'                                  3:31.42    3:30.89   2 
     1) Isaiah Udotong 12               2) Steven Liu 9                   
     3) Emmanuel Udotong 11             4) Harrison Ball 12               
  9 WOODSTOWN  'A'                                    3:31.54    3:33.64   1 
     1) Tahmir Johnson 12               2) Darius Burden 10               
     3) Lexus Norman 12                 4) Tariq Thomas 12                
 10 BRIDGETON  'A'                                               3:34.98   1 
     1) Kenny Hunter JR                 2) Kyron Planter SR               
     3) Stefon Bowman                   4) Kevin Scott                    
 11 CEDAR CREEK  'A'                                  3:33.52    3:37.40   1 
     1) Matt Crane 12                   2) Aaron Solomon 11               
     3) Tyler Clybourn 10               4) Miles Melton 9                 
 12 STERLING  'A'                                     3:40.91    3:38.48   1 
     1) Logan Pierson 10                2) Mawusi Mears 11                
     3) Connor Garzon                   4) Tommy Sheehan 12               
 13 COLLINGSWOOD  'A'                                 3:50.96    3:48.14   1 
     1) Hunter Cronin 10                2) Josephus Mannah FR             
     3) Robert Norton 9                 4) Evan Royds 9                   
 14 LOWER CAPE MAY  'A'                                          4:15.43   1 
     1) bobby acheson JR                2) peter mayer JR                 
     3) mark nelson FR                  4) ben isenhart SO                
 
Boys 4x800 Meter Relay South Group 2
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 HADDONFIELD  'A'                                  8:03.20    8:07.14   10   
     1) Greg Pelose 10                  2) John Greenberg 12              
     3) Austin Stoner 10                4) Chris Goings 11                
  2 PLEASANTVILLE  'A'                                8:13.70    8:10.13    8   
     1) Noah Prevard 10                 2) Radcliffe Narinesingh          
     3) Giovanni Aracena 12             4) Alvaro Perdomo-Saez 10         
  3 WEST DEPTFORD  'A'                                8:09.48    8:11.68    6   
     1) Dale Johnson 12                 2) Evan Stigale 11                
     3) Jonathon Ladner 12              4) Kevin Cianfarini 12            
  4 WILLINGBORO  'A'                                  8:11.67    8:14.53    4   
     1) Yunisa Bakarr 11                2) Tyler Davidson 10              
     3) Anthony Rogers 12               4) Michael Walker 10              
  5 CINNAMINSON  'A'                                  9:06.69    8:24.63    2   
     1) Sampson Abah 10                 2) Harrison Ball 12               
     3) Thomas Long SO                  4) Isaiah Udotong 12              
  6 BUENA  'A'                                        8:29.99    8:29.77    1   
     1) Billy Francz 9                  2) Matt Clauss 12                 
     3) Shawn Agosto 12                 4) Julio Martinez 12              
  7 DEPTFORD  'A'                                     8:38.39    8:37.66  
     1) Anthony Hernandez 11            2) Zach Chapman 11                
     3) Zach Jankauskus 11              4) Eric Hill 11                   
  8 STERLING  'A'                                     9:22.59    8:42.74  
     1) Jimmy Macpherson 9              2) Mawusi Mears 11                
     3) Sean Macpherson 11              4) Zach Patten 10                 
  9 CEDAR CREEK  'A'                                  8:51.54    9:00.87  
     1) Jordan White 12                 2) Ryan Rodriguez 11              
     3) Nicholas Capille 9              4) Brandon Walters 10             
 
Boys High Jump South Group 2
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Marquese Bell                BRIDGETON                       6-02.00   10   
  2 Preston Harcum            11 WEST DEPTFORD                   6-00.00    6   
  2 Steven Copeland           11 COLLINGSWOOD                    6-00.00    6   
  2 Isaiah Udotong            12 CINNAMINSON                     6-00.00    6   
  5 Wayne Watson              12 WOODSTOWN                      J6-00.00    2   
  6 Ceyemere Frison           11 MANCHESTER TWP.                 5-10.00    1   
  7 Jared Lewis               12 DEPTFORD                       J5-10.00  
  8 Ryan Lilley               12 CINNAMINSON                     5-08.00  
  9 Ray Mason                 11 WEST DEPTFORD                  J5-08.00  
 10 Eric Hill                 11 DEPTFORD                        5-06.00  
 10 Jonathan Glimp            11 STERLING                        5-06.00  
 10 Rakeem Greeen             11 STERLING                        5-06.00  
 10 Mikal Wright                 BRIDGETON                       5-06.00  
 -- Larry Mays                11 CEDAR CREEK                        FAIL  
 -- Bryant Kevelier            9 COLLINGSWOOD                       FAIL  
 -- Jose Gonzalez             11 DEPTFORD                           FAIL  
 -- Troy Hughes               12 DELRAN                             FAIL  
 -- Aran Lee                   9 STERLING                           FAIL  
 
Boys Pole Vault South Group 2
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Luke Pease                12 HADDONFIELD                    13-00.00   10   
  2 Nick Ramalkhan            11 MANCHESTER TWP.                12-06.00    8   
  3 Kyle Wenzel               11 WEST DEPTFORD                  12-00.00    6   
  4 Mike Andiario             12 WOODSTOWN                     J12-00.00    4   
  5 Evan Stigale              11 WEST DEPTFORD                  11-06.00    2   
  6 Ryan Lilley               12 CINNAMINSON                   J11-06.00    1   
  7 Dante Towns               11 WILLINGBORO                    11-00.00  
  8 Charles Morris            12 WILLINGBORO                   J11-00.00  
  9 Josh Olive                11 BUENA                         J11-00.00  
 10 Alan Tran                 12 DEPTFORD                       10-06.00  
 10 Harry Wozunk              12 MIDDLE TOWNSHIP                10-06.00  
 10 Ian Picking               11 HADDONFIELD                    10-06.00  
 10 Aamir Green               11 MANCHESTER TWP.                10-06.00  
 14 Mark Konczyk              11 MIDDLE TOWNSHIP                10-00.00  
 14 Austin Hentges            10 MIDDLE TOWNSHIP                10-00.00  
 14 JD Popp                   SR HADDONFIELD                    10-00.00  
 14 Josh Malicdem             11 DEPTFORD                       10-00.00  
 
Boys Long Jump South Group 2
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Tariq Thomas              12 WOODSTOWN                      22-04.25   10   
  2 Miles Melton               9 CEDAR CREEK                    22-00.00    8   
  3 Quasheem Taylor              BRIDGETON                      21-11.50    6   
  4 Steven Copeland           11 COLLINGSWOOD                   21-08.00    4   
  5 Jordan Torney             10 MANCHESTER TWP.                20-09.50    2   
  6 Jared Lewis               12 DEPTFORD                       20-08.00    1   
  7 Dy' Mell Parker           10 CAMDEN                         20-04.50  
  8 Ronald Whittaker          12 DEPTFORD                       20-03.00  
  9 Alcedos Vanterpool        12 DELRAN                         19-10.00  
 10 Colin Cooper              11 MIDDLE TOWNSHIP                19-09.00  
 11 Ethan Harris              12 BUENA                          19-06.50  
 12 Ceyemere Frison           11 MANCHESTER TWP.                19-06.00  
 13 Robert Norton              9 COLLINGSWOOD                   19-05.00  
 14 Dejon Sullivan            12 CAMDEN                         19-03.00  
 14 Ray Mason                 11 WEST DEPTFORD                  19-03.00  
 16 Jose Gonzalez             11 DEPTFORD                       19-01.50  
 17 Emmanuel Udotong          11 CINNAMINSON                    19-00.25  
 18 Jordan Rodiguez           11 HADDONFIELD                    18-08.50  
 19 Michael Rosario           10 MANCHESTER TWP.                18-08.00  
 20 Marquise Owens            10 WEST DEPTFORD                  18-07.25  
 21 Stefon Bowman                BRIDGETON                      18-06.50  
 22 Julian Norman              9 WOODSTOWN                      18-05.25  
 23 Jontae Graves             10 WILLINGBORO                    18-03.00  
 24 Vincent DiGirolamo        12 BARNEGAT                       18-01.50  
 24 Tahmir Johnson            12 WOODSTOWN                      18-01.50  
 26 Jonathan Glimp            11 STERLING                       17-09.00  
 27 Quentin Freeman           12 WILLINGBORO                    17-08.50  
 28 Bryant Kevelier            9 COLLINGSWOOD                   17-06.00  
 29 Steven Liu                 9 CINNAMINSON                    17-05.75  
 30 Hunter Byrd               11 STERLING                       17-03.00  
 31 Kamal McClary             12 PLEASANTVILLE                  17-01.25  
 32 Kyle Scott                10 DELRAN                         16-09.50  
 
Boys Triple Jump South Group 2
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Tariq Thomas              12 WOODSTOWN                      43-03.25   10   
  2 Jared Lewis               12 DEPTFORD                       43-00.50    8   
  3 Jose Gonzalez             11 DEPTFORD                       42-02.00    6   
  4 Steven Liu                 9 CINNAMINSON                    41-10.00    4   
  5 Dejon Sullivan            12 CAMDEN                         41-07.50    2   
  6 Jordan Torney             10 MANCHESTER TWP.                40-11.75    1   
  7 Steven Copeland           11 COLLINGSWOOD                   40-08.75  
  8 Ethan Harris              12 BUENA                          39-11.00  
  9 Emmanuel Udotong          11 CINNAMINSON                    38-03.50  
 10 Mike Julia                12 BUENA                          37-11.25  
 11 Charles Naone-Carter      10 STERLING                       37-10.50  
 12 Tahmir Johnson            12 WOODSTOWN                      37-10.00  
 13 Ray Mason                 11 WEST DEPTFORD                  37-09.75  
 14 Colin Cooper              11 MIDDLE TOWNSHIP                37-08.50  
 15 Bryant Kevelier            9 COLLINGSWOOD                   37-06.00  
 16 Anthony Hernandez         11 DEPTFORD                       37-05.50  
 17 Jontae Graves             10 WILLINGBORO                    37-01.00  
 18 Parker Teliszewski        10 BARNEGAT                       36-09.00  
 19 John Chambers             12 WILLINGBORO                    36-05.75  
 20 Daniel Moran              12 BARNEGAT                       36-05.50  
 21 Kyle Scott                10 DELRAN                         35-11.00  
 21 Kyle Robinson             11 CINNAMINSON                    35-11.00  
 23 Julian Norman              9 WOODSTOWN                      34-11.00  
 24 Erick Hodge               10 STERLING                       33-07.75  
 25 Tyler Carberry            11 STERLING                       30-08.50  
 -- ben isenhart              SO LOWER CAPE MAY                       ND  
 
Boys Shot Put South Group 2
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Nick Pulli                12 WEST DEPTFORD                  60-08.50   10   
  2 Cameron Carmichael        12 WILLINGBORO                    51-00.00    8   
  3 Ryan Addlesberger         11 CINNAMINSON                    50-11.00    6   
  4 Xavier Young              11 BARNEGAT                       49-11.25    4   
  5 Gerald Owens              12 WEST DEPTFORD                  47-08.50    2   
  6 Felton Blackwell          11 CEDAR CREEK                    47-05.00    1   
  7 Joshua Ash                12 WILLINGBORO                    47-01.50  
  8 Kevin Wolf                11 HADDONFIELD                    44-09.25  
  9 Kurtis Martin             12 WILLINGBORO                    44-07.50  
 10 Zachary Andrews           12 BARNEGAT                       42-07.25  
 11 Charles Butler            12 DEPTFORD                       42-00.75  
 12 Kevin Zataveski           11 DELRAN                         41-11.00  
 13 Derrick McCall               BRIDGETON                      41-10.25  
 14 Kane Hiles                12 WOODSTOWN                      41-08.50  
 15 John Maguire               9 WEST DEPTFORD                  41-06.25  
 16 Ryan Harper               10 COLLINGSWOOD                   41-05.50  
 17 David McCloud             11 MANCHESTER TWP.                40-09.75  
 18 Joseph Bick               12 MANCHESTER TWP.                40-08.75  
 19 Jaquan Thompson           11 STERLING                       40-07.00  
 20 Brandon Bedilion          11 WOODSTOWN                      40-05.50  
 21 Danvill Combs             11 STERLING                       40-04.25  
 22 Keith Swartley             9 CINNAMINSON                    40-01.25  
 23 Ron Johnson               10 CAMDEN                         40-01.00  
 24 Jordan Aikens             11 BUENA                          38-11.00  
 25 John Mooers               11 MIDDLE TOWNSHIP                38-10.50  
 26 Matt Dockery              12 STERLING                       37-05.50  
 27 Nicholas Ientile          12 MANCHESTER TWP.                37-01.00  
 28 Andrew Harper             11 COLLINGSWOOD                   34-07.00  
 29 Chris Wright              11 DEPTFORD                       33-10.75  
 
Boys Discus Throw South Group 2
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Nick Pulli                12 WEST DEPTFORD                    168-10   10   
  2 John Mooers               11 MIDDLE TOWNSHIP                  163-03    8   
  3 Ronan Marshall            11 WILLINGBORO                      142-04    6   
  4 Kevin Zataveski           11 DELRAN                           141-09    4   
  5 Cinjun Erskine            11 BARNEGAT                         140-10    2   
  6 Felton Blackwell          11 CEDAR CREEK                      133-02    1   
  7 Adam Hunt                  9 COLLINGSWOOD                     131-08  
  8 Derrick McCall               BRIDGETON                        131-03  
  9 De'Jour Fisher            10 BUENA                            128-02  
 10 Gerald Owens              12 WEST DEPTFORD                    127-08  
 11 Jordan Aikens             11 BUENA                            127-04  
 12 Nathan Craver             12 WILLINGBORO                      127-01  
 13 Fred Shindle              11 HADDONFIELD                      127-00  
 14 Andrew Harper             11 COLLINGSWOOD                     126-05  
 15 Ryan Addlesberger         11 CINNAMINSON                      121-09  
 16 Matt Dockery              12 STERLING                         120-06  
 17 Jaquan Thompson           11 STERLING                         119-08  
 18 Brandon Bedilion          11 WOODSTOWN                        119-06  
 19 John Doles                JR BARNEGAT                         118-00  
 20 Joseph Bick               12 MANCHESTER TWP.                  117-00  
 21 Darius Anderson           12 PEMBERTON                        116-06  
 22 Xavier Young              11 BARNEGAT                         110-00  
 23 Anthony Peletsky          11 STERLING                         109-10  
 24 Ty Addlesberger            9 CINNAMINSON                      109-02  
 25 Charles Butler            12 DEPTFORD                         106-02  
 26 Kane Hiles                12 WOODSTOWN                        105-01  
 27 Ryan Harper               10 COLLINGSWOOD                     104-10  
 28 Chad Watt                  9 WOODSTOWN                        103-08  
 29 Jake Sundermier            9 DELRAN                            93-10  
 30 Cliff Pierce               9 DEPTFORD                          85-11  
 31 tyler novsak              SO LOWER CAPE MAY                    75-07  
 -- David McCloud             11 MANCHESTER TWP.                      ND  
 -- Kevin Wolf                11 HADDONFIELD                          ND  
 -- Tyler Rodriguez           10 HADDONFIELD                          ND  
 
Boys Javelin Throw South Group 2
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Cinjun Erskine            11 BARNEGAT                         188-07   10   
  2 Shane McDevitt            12 CINNAMINSON                      186-05    8   
  3 Ramone Gidding            12 WILLINGBORO                      165-04    6   
  4 Luke Pease                12 HADDONFIELD                     J165-04    4   
  5 Brandon Bedilion          11 WOODSTOWN                        162-07    2   
  6 Jarrett Braitwaite        11 WILLINGBORO                      160-06    1   
  7 Matt Dockery              12 STERLING                         152-07  
  8 Ian Fike                  12 BUENA                            152-05  
  9 Xavier Young              11 BARNEGAT                         146-00  
 10 Brian Brown               12 WOODSTOWN                        145-05  
 11 Justin Foster              9 WEST DEPTFORD                    143-09  
 12 Charles Butler            12 DEPTFORD                         143-00  
 13 Aran Lee                   9 STERLING                         142-02  
 14 Mike Daws                 12 WEST DEPTFORD                    142-00  
 15 Bradley Louth             12 MANCHESTER TWP.                  141-06  
 16 Ryan LeRoy                12 DELRAN                           141-05  
 17 Anthony Peletsky          11 STERLING                         139-08  
 18 Michael Strohlein         10 DELRAN                           135-06  
 19 Christian Ruiz            12 COLLINGSWOOD                     133-10  
 20 Christopher Jones         10 WILLINGBORO                      129-10  
 21 Michae Williams           11 CEDAR CREEK                      129-04  
 22 Coleburn Vielehr          SR HADDONFIELD                      128-05  
 23 Jake Sundermier            9 DELRAN                           125-02  
 24 Dylan Thevanayagam         9 CINNAMINSON                      122-04  
 25 Chris Wright              11 DEPTFORD                         119-01  
 26 Emmanuel Pelzer           11 MIDDLE TOWNSHIP                  114-02  
 27 Chris Bateman             JR HADDONFIELD                      114-00  
 28 Jared Racer               11 WOODSTOWN                        110-08  
 29 Dylan Cervenak               MANCHESTER TWP.                  105-04  
 30 Dylan Ientile             11 MANCHESTER TWP.                   90-00  
 
Boys 100 Meter Dash South Group 3
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Adonis Jennings           12 TIMBER CREEK                      10.74q  5 
  2 Jamaad Muse               12 TIMBER CREEK                      10.82q  4 
  3 Chais Hill                JR HIGHLAND REG                      10.86q  4 
  4 Nigel Sanchez             11 WOODROW WILSON                    10.88q  4 
  5 Kareem Ali                11 TIMBER CREEK                      10.99q  5 
  6 Tristan Wilson            12 DELSEA                            11.00q  5 
  7 Thomas Koenig             SR CENTRAL REGIONAL                  11.18q  4 
  8 Anthony Maturano          10 HAMMONTON                         11.21q  5 
  9 Hurbert Hollis            10 WINSLOW TOWNSHIP                  11.28   5 
 10 Brandon Younger           12 OAKCREST                          11.32   4 
 10 Terrance Mack             12 BURLINGTON TWP                    11.32   5 
 12 Melvin Sheppard           10 MOORESTOWN                        11.40   3 
 13 Dashaun Brown             11 WINSLOW TOWNSHIP                  11.43   5 
 14 Charles Walker             9 DELSEA                            11.58   4 
 15 Da'Mon Murray             11 OAKCREST                          11.62   5 
 16 Jared Jones               10 OCEAN CITY                        11.64   4 
 17 Isaiah Gilliam            11 MAINLAND                          11.67   3 
 18 Robert Price              JR HIGHLAND REG                      11.69   4 
 19 Christian Goins           11 BURLINGTON TWP                    11.74   3 
 20 Dashawn Dockery           10 WINSLOW TOWNSHIP                  11.77   3 
 21 Corey Cusack               9 PINELANDS                         11.78   2 
 22 Casimir Phillips           9 HAMMONTON                         11.86   2 
 23 Samuel Jordan             10 SENECA                            11.91   2 
 24 Everett Wormley            9 BURLINGTON TWP                    11.93   1 
 25 Steven Hoffman            12 MAINLAND                          11.94   2 
 26 Connor Stibich            10 HAMMONTON                         11.96   3 
 27 Casey Bennett             10 MOORESTOWN                        12.09   1 
 28 James Richards            10 PINELANDS                         12.15   1 
 29 Bryan Thelismond          10 MAINLAND                          12.22   2 
 30 Roosevel Jordan           10 SENECA                            12.31   2 
 31 Jurelle Watson            10 SENECA                            12.40   1 
 32 Juwan Wilcox              10 OAKCREST                          12.45   3 
 33 Anthony Mirallegro        12 OCEAN CITY                        12.66   1 
 -- Isaiah Spencer            11 DELSEA                              DNF   3 
 
Boys 100 Meter Dash South Group 3
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Adonis Jennings           12 TIMBER CREEK           10.74      10.77   10   
  2 Jamaad Muse               12 TIMBER CREEK           10.82      10.96    8   
  3 Chais Hill                JR HIGHLAND REG           10.86      11.00    6   
  4 Nigel Sanchez             11 WOODROW WILSON         10.88      11.02    4   
  5 Kareem Ali                11 TIMBER CREEK           10.99      11.04    2   
  6 Tristan Wilson            12 DELSEA                 11.00      11.04    1   
  7 Thomas Koenig             SR CENTRAL REGIONAL       11.18      11.29  
  8 Anthony Maturano          10 HAMMONTON              11.21      11.30  
 
Boys 200 Meter Dash South Group 3
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Jamaad Muse               12 TIMBER CREEK                      21.58   5  10   
  2 Greg Black                12 TIMBER CREEK                      22.00   5   8   
  3 Nigel Sanchez             11 WOODROW WILSON                    22.07   5   6   
  4 Adonis Jennings           12 TIMBER CREEK                      22.21   5   4   
  5 Anthony Maturano          10 HAMMONTON                         22.50   5   2   
  6 Hurbert Hollis            10 WINSLOW TOWNSHIP                  22.65   4   1   
  7 Luke Coffey               12 OAKCREST                          22.84   5 
  8 Daniel Joseph             10 BURLINGTON TWP                    22.90   4 
  9 Melvin Sheppard           10 MOORESTOWN                        22.95   2 
 10 Terrance Mack             12 BURLINGTON TWP                    23.03   5 
 11 Thomas Koenig             SR CENTRAL REGIONAL                  23.17   3 
 12 Robert Price              JR HIGHLAND REG                      23.38   3 
 13 Dennis Spence             12 CUMBERLAND                        23.40   5 
 14 Christian Goins           11 BURLINGTON TWP                    23.47   3 
 15 Larry Anderson            12 SENECA                            23.57   3 
 16 Steven Hoffman            12 MAINLAND                          23.71   4 
 17 Dashawn Dockery           10 WINSLOW TOWNSHIP                  23.92   4 
 17 Ronald Gibson              9 HAMMONTON                         23.92   3 
 19 Dashaun Brown             11 WINSLOW TOWNSHIP                  23.99   4 
 20 Jared Jones               10 OCEAN CITY                        24.03   4 
 21 John Rhode                10 HAMMONTON                         24.05   2 
 22 Joseph Mazzie             JR HIGHLAND REG                      24.08   3 
 23 Corey Cusack               9 PINELANDS                         24.16   2 
 24 Bryce Edmunds             11 MAINLAND                          24.20   2 
 25 Charles Walker             9 DELSEA                            24.45   4 
 26 Aniekan Ibanya            10 WOODROW WILSON                    24.53   3 
 27 James Richards            10 PINELANDS                         24.57   1 
 28 Samuel Jordan             10 SENECA                            24.61   2 
 29 Kevin McDermott           11 OCEAN CITY                        24.90   1 
 30 Stefen Fleming            12 OAKCREST                          25.13   3 
 31 Bryan Thelismond          10 MAINLAND                          25.56   2 
 32 Anthony Mirallegro        12 OCEAN CITY                        26.48   2 
 33 Alex Waldron              10 PINELANDS                         26.57   1 
 34 Deandre Washington         9 TOMS RIVER SOUTH                  26.87   1 
 
Boys 400 Meter Dash South Group 3
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Jamaad Muse               12 TIMBER CREEK                      48.43   5  10   
  2 Nigel Sanchez             11 WOODROW WILSON                    49.40   5   8   
  3 Adonis Jennings           12 TIMBER CREEK                      49.79   4   6   
  4 Jamil Jackson             SR HIGHLAND REG                      50.14   4   4   
  5 Greg Black                12 TIMBER CREEK                      50.39   5   2   
  6 James Chukwurah           10 DELSEA                            50.53   5   1   
  7 Daniel Joseph             10 BURLINGTON TWP                    50.85   5 
  8 Larry Anderson            12 SENECA                            51.86   4 
  9 Joshua Hackett            JR HIGHLAND REG                      52.00   4 
 10 Joe Govea                 12 TOMS RIVER SOUTH                  52.26   4 
 11 Justin Bishop             10 MAINLAND                          52.66   3 
 12 Luke Coffey               12 OAKCREST                          52.80   5 
 13 Danny Nesko               11 SENECA                            53.21   3 
 14 Eddy Ongwenyi             10 BURLINGTON TWP                    53.26   4 
 15 Jared Jones               10 OCEAN CITY                        53.58   3 
 16 Ronald Gibson              9 HAMMONTON                         53.75   2 
 17 James Mack                12 WINSLOW TOWNSHIP                  53.78   5 
 18 Andre Mayers              SO CENTRAL REGIONAL                  53.86   3 
 19 Matthew Macphee           12 PINELANDS                         54.11   4 
 20 Sean Corbley              12 LACEY                             54.31   3 
 21 Risten Lowber             12 WINSLOW TOWNSHIP                  54.33   2 
 22 Ian Walczak               11 TOMS RIVER SOUTH                  54.60   2 
 23 Vincent Dipietro          10 DELSEA                            54.68   2 
 24 John Cedano               11 MOORESTOWN                        54.88   2 
 25 Juvante Thompson          10 HAMMONTON                         55.00   4 
 26 Corey Cusack               9 PINELANDS                         55.03   1 
 27 Michael Barrett           12 OCEAN CITY                        55.30   3 
 28 Nick Contarino            12 MOORESTOWN                        55.32   2 
 29 Kevin McDermott           11 OCEAN CITY                        55.62   2 
 30 Tyler Morgan              11 HAMMONTON                         56.02   1 
 31 Devante Watson            10 WINSLOW TOWNSHIP                  56.30   2 
 32 Sam Jackson               10 MAINLAND                          57.14   3 
 33 Chancy Caranda             9 BURLINGTON TWP                    57.71   1 
 34 Austin11 Coggins             MOORESTOWN                        57.94   1 
 35 Alex Waldron              10 PINELANDS                         58.97   1 
 36 Tahir Campbell             9 MAINLAND                        1:00.87   1 
 37 Thomas Finnegan           12 LACEY                           1:01.35   1 
 -- LaDarrell Dixon           12 OAKCREST                             DQ   5 
 
Boys 800 Meter Run South Group 3
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Ishmael Muhammad          12 OAKCREST                        1:55.67   3  10   
  2 Jamil Jackson             SR HIGHLAND REG                    1:57.52   3   8   
  3 Dominick Munson           11 TIMBER CREEK                    1:58.10   3   6   
  4 Eddie Keenan              12 OCEAN CITY                      1:58.46   3   4   
  5 Brett Michelini           12 TOMS RIVER SOUTH                1:58.93   3   2   
  6 Cameron Allen             12 TIMBER CREEK                    1:59.55   3   1   
  7 Destin Davis              11 WINSLOW TOWNSHIP                2:00.25   3 
  8 Noah Austin               12 WINSLOW TOWNSHIP                2:00.85   3 
  9 Derek Earnhart            12 DELSEA                          2:01.16   3 
 10 Harrison Morris           10 MOORESTOWN                      2:01.17   3 
 11 Zion Watson               10 WINSLOW TOWNSHIP                2:02.82   2 
 12 Ryan Samaroo              12 OAKCREST                        2:05.27   2 
 13 Matthew Holmes            11 HAMMONTON                       2:05.85   2 
 14 Andre Mayers              SO CENTRAL REGIONAL                2:05.90   2 
 15 Vernon Nicholson          12 DELSEA                          2:05.93   3 
 16 Vince Rienzi              SR DELSEA                          2:06.70   1 
 17 Matt Purtell              12 LACEY                           2:06.97   1 
 18 William Diez              12 HAMMONTON                       2:07.03   2 
 19 Patrick Cusack            10 OCEAN CITY                      2:07.27   2 
 20 Micah Girgan              JR CENTRAL REGIONAL                2:07.40   2 
 21 Brian Murphy              SO HIGHLAND REG                    2:08.10   2 
 22 Nixon Soglo               10 BURLINGTON TWP                  2:08.81   2 
 23 Justin Newkirk            11 CUMBERLAND                      2:09.03   2 
 24 Joseph Dougherty          10 HAMMONTON                       2:09.06   1 
 25 Tyler Szwed               11 PINELANDS                       2:10.79   1 
 26 Barry Timony              11 LACEY                           2:12.19   1 
 27 Kevin Curtin              10 SENECA                          2:12.80   1 
 28 Coleman Puggi             10 OAKCREST                        2:13.53   1 
 29 Brenden Macfarlane        12 OCEAN CITY                      2:14.11   2 
 30 Jacob Butler               9 CUMBERLAND                      2:14.58   1 
 31 Nick Buzzeo               12 LACEY                           2:15.45   1 
 32 Wyatt Holm                SR CENTRAL REGIONAL                2:15.94   2 
 33 Ryan Kane                 12 SENECA                          2:16.31   1 
 34 Matthew Girock            10 CUMBERLAND                      2:17.93   1 
 35 Art Suchodola             10 SENECA                          2:19.77   1 
 36 Michael Mucciarone         9 MAINLAND                        2:21.32   1 
 
Boys 1600 Meter Run South Group 3
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Justin Branco             11 DELSEA                          4:16.56   3  10   
  2 Dominick Munson           11 TIMBER CREEK                    4:17.00   3   8   
  3 Ishmael Muhammad          12 OAKCREST                        4:19.37   3   6   
  4 Steve Maine               SR HIGHLAND REG                    4:20.96   3   4   
  5 Louis Paone               12 OCEAN CITY                      4:26.08   3   2   
  6 Eddie Keenan              12 OCEAN CITY                      4:26.10   3   1   
  7 Harrison Morris           10 MOORESTOWN                      4:34.39   3 
  8 Jayson Casillas           11 PINELANDS                       4:37.35   3 
  9 Kevin Horten              12 MOORESTOWN                      4:38.63   3 
 10 Jacob Hellmig             SO DELSEA                          4:45.72   2 
 11 Sean Corbley              12 LACEY                           4:45.80   3 
 12 Zachary Samalonis         SO HIGHLAND REG                    4:48.64   2 
 13 Joe D'Amico               JR CENTRAL REGIONAL                4:48.92   3 
 14 Wyatt Holm                SR CENTRAL REGIONAL                4:49.49   3 
 15 Matthew Holmes            11 HAMMONTON                       4:50.84   2 
 16 Reed Kramer               12 MOORESTOWN                      4:51.01   3 
 17 Nicholas Savio            11 MAINLAND                        4:51.22   2 
 18 Nathan Senatore           FR DELSEA                          4:51.70   2 
 19 Brendan Brown             10 SENECA                          4:52.58   2 
 20 Justin Newkirk            11 CUMBERLAND                      4:52.89   2 
 21 Nikolas Levin             SO CENTRAL REGIONAL                4:53.12   2 
 22 Chris Coombs              10 BURLINGTON TWP                  4:54.21   2 
 23 James Brady               10 HAMMONTON                       4:54.92   2 
 24 Kevin Curtin              10 SENECA                          4:59.53   1 
 25 Earl Richard Heim         10 MAINLAND                        4:59.63   2 
 26 Jason Leonardo            SO HIGHLAND REG                    5:01.09   2 
 27 Tyler Szwed               11 PINELANDS                       5:01.69   2 
 28 Chris Ziolkowski          10 TOMS RIVER SOUTH                5:02.42   1 
 29 Nixon Soglo               10 BURLINGTON TWP                  5:02.46   1 
 30 Nick Buzzeo               12 LACEY                           5:04.15   2 
 31 Art Suchodola             10 SENECA                          5:04.75   1 
 32 Joseph Fraone              9 OAKCREST                        5:05.24   1 
 33 Nick Gural                12 TOMS RIVER SOUTH                5:05.50   1 
 34 Gus Jurasinski            11 OCEAN CITY                      5:08.99   1 
 35 Nick Ziolkowski           10 TOMS RIVER SOUTH                5:09.54   1 
 36 Dalton Attanasi           10 HAMMONTON                       5:09.97   1 
 37 Anthony Palandro          12 PINELANDS                       5:10.30   1 
 38 Dakota Wessel             10 MAINLAND                        5:10.46   1 
 39 Ernest Wallace            11 WINSLOW TOWNSHIP                5:13.55   1 
 40 Tej Patel                 12 TRITON                          5:14.67   2 
 41 Emmanuel Lopez            12 CUMBERLAND                      5:26.13   1 
 42 Ross Gorbig               11 OAKCREST                        5:52.45   1 
 
Boys 3200 Meter Run South Group 3
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Louis Corgliano           12 HAMMONTON                       9:35.66   2  10   
  2 Joshua Clark              SO HIGHLAND REG                    9:47.08   2   8   
  3 Justin Branco             11 DELSEA                          9:48.31   2   6   
  4 Joseph Inglis             12 MOORESTOWN                      9:49.96   2   4   
  5 Louis Paone               12 OCEAN CITY                     10:01.18   2   2   
  6 Tyler Hellmig             12 DELSEA                         10:08.40   2   1   
  7 Kevin Horten              12 MOORESTOWN                     10:10.19   2 
  8 Brandon Hadtke            11 OCEAN CITY                     10:14.13   2 
  9 Mark Kundrotas            12 HAMMONTON                      10:14.46   2 
 10 Sean Corbley              12 LACEY                          10:17.94   2 
 11 Nicholas Savio            11 MAINLAND                       10:22.54   2 
 12 Jose Figueroa             SO HIGHLAND REG                   10:25.14   2 
 13 Chris Coombs              10 BURLINGTON TWP                 10:29.01   2 
 14 Keanu Samaroo             10 OAKCREST                       10:30.42   1 
 15 Earl Richard Heim         10 MAINLAND                       10:31.60   2 
 16 Joe D'Amico               JR CENTRAL REGIONAL               10:31.79   1 
 17 Nikolas Levin             SO CENTRAL REGIONAL               10:35.60   1 
 18 Zachary Warren            11 TIMBER CREEK                   10:37.17   1 
 19 Joseph Lazzaro            10 TOMS RIVER SOUTH               10:38.15   1 
 20 Brett Johnson             10 OCEAN CITY                     10:41.99   1 
 21 Joseph Dougherty          10 HAMMONTON                      10:42.77   1 
 22 Sam Carter                JR DELSEA                         10:45.30   2 
 23 Kevin Knoetig              9 TOMS RIVER SOUTH               10:46.68   1 
 24 Christian Cramer          10 MOORESTOWN                     10:51.42   2 
 25 Nate Balcerkiewicz        12 SENECA                         10:54.71   2 
 26 Ryan Corbley              11 LACEY                          10:56.90   1 
 27 Dakota Wessel             10 MAINLAND                       11:07.40   1 
 28 Tej Patel                 12 TRITON                         11:09.07   1 
 29 Joseph Fraone              9 OAKCREST                       11:14.89   1 
 30 Edward Seeger             11 PINELANDS                      11:29.61   1 
 31 Joseph Hackney            11 SENECA                         11:37.25   1 
 32 Nick Olson                12 SENECA                         11:54.95   1 
 33 Eric Allikmaa              9 PINELANDS                      11:55.93   1 
 34 Cooper Stump               9 WINSLOW TOWNSHIP               12:16.15   1 
 35 Sean Stabile              10 OAKCREST                       12:27.32   1 
 
Boys 110 Meter Hurdles South Group 3
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Chais Hill                JR HIGHLAND REG                      14.30q  4 
  2 Robert Rolle              12 DELSEA                            14.52q  4 
  3 Luis Rivera               SR CENTRAL REGIONAL                  15.33q  4 
  4 LaDarrell Dixon           12 OAKCREST                          15.39q  3 
  5 Dennis Spence             12 CUMBERLAND                        15.41q  4 
  6 Quadir Thomas             11 OAKCREST                          15.57q  3 
  7 Clarence Hardy            11 WINSLOW TOWNSHIP                  15.70q  4 
  8 Sean David                SO HIGHLAND REG                      15.85q  3 
  9 Ali-Quan Stokes           11 OAKCREST                          15.99   4 
 10 Samuel Jordan             10 SENECA                            16.09   3 
 11 Justin Walsh              11 MAINLAND                          16.17   3 
 12 Kenny Anderson            10 MAINLAND                          16.18   2 
 13 Jerryl McCoy              11 TIMBER CREEK                      16.57   2 
 14 Bennett Alexander         JR HIGHLAND REG                      16.68   3 
 15 Aaron Pierson             12 DELSEA                            16.69   2 
 16 Larry Anderson            12 SENECA                            16.94   3 
 17 Devante Watson            10 WINSLOW TOWNSHIP                  17.13   3 
 18 Dalton Rudolph            12 HAMMONTON                         17.23   2 
 19 Chancy Caranda             9 BURLINGTON TWP                    17.45   1 
 20 Tyler Rzymek              10 MAINLAND                          17.50   1 
 21 Keith Bopf                12 OCEAN CITY                        18.33   1 
 22 Michael Barrett           12 OCEAN CITY                        18.55   1 
 23 Eddy Ongwenyi             10 BURLINGTON TWP                    19.06   1 
 -- Ryan Givens               11 OCEAN CITY                          DNF   4 
 -- Roosevel Jordan           10 SENECA                              DNF   2 
 -- Kevin Hagamin             12 TIMBER CREEK                         DQ   4 
 
Boys 110 Meter Hurdles South Group 3
================================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Chais Hill                JR HIGHLAND REG           14.30      14.17   10   
  2 Robert Rolle              12 DELSEA                 14.52      14.53    8   
  3 LaDarrell Dixon           12 OAKCREST               15.39      15.05    6   
  4 Luis Rivera               SR CENTRAL REGIONAL       15.33      15.09    4   
  5 Quadir Thomas             11 OAKCREST               15.57      15.28    2   
  6 Dennis Spence             12 CUMBERLAND             15.41      15.35    1   
  7 Clarence Hardy            11 WINSLOW TOWNSHIP       15.70      15.53  
  8 Sean David                SO HIGHLAND REG           15.85      15.71  
 
Boys 400 Meter Hurdles South Group 3
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Dennis Spence             12 CUMBERLAND                        55.45   4  10   
  2 Kevin Hagamin             12 TIMBER CREEK                      55.49   4   8   
  3 Ishmael Muhammad          12 OAKCREST                          56.38   4   6   
  4 Robert Rolle              12 DELSEA                            56.93   4   4   
  5 James Chukwurah           10 DELSEA                            57.28   3   2   
  6 Ali-Quan Stokes           11 OAKCREST                          58.26   4   1   
  7 Larry Anderson            12 SENECA                            58.76   4 
  8 Alex Arrington            12 OAKCREST                          59.22   4 
  9 Justin Walsh              11 MAINLAND                          59.25   3 
 10 Jamil Adams                9 WINSLOW TOWNSHIP                  59.32   4 
 11 Jerryl McCoy              11 TIMBER CREEK                      59.88   2 
 12 Eddy Ongwenyi             10 BURLINGTON TWP                  1:00.18   3 
 13 Kenny Anderson            10 MAINLAND                        1:00.22   3 
 14 Isaiah Etienne            SR TIMBER CREEK                    1:00.46   2 
 15 Luis Rivera               SR CENTRAL REGIONAL                1:00.57   3 
 16 Jeremy Zuleta             JR CENTRAL REGIONAL                1:00.89   2 
 17 Micheal Braun             11 TOMS RIVER SOUTH                1:01.06   3 
 18 Dalton Rudolph            12 HAMMONTON                       1:01.23   2 
 19 Sahey Driggins            FR HIGHLAND REG                    1:02.12   3 
 20 Michael Barrett           12 OCEAN CITY                      1:02.16   1 
 21 Tim Werder                11 TOMS RIVER SOUTH                1:02.24   2 
 22 Aaron Pierson             12 DELSEA                          1:02.51   2 
 23 Kevin McDermott           11 OCEAN CITY                      1:03.44   1 
 24 Vincent Daniels           SO HIGHLAND REG                    1:04.33   3 
 25 Devante Watson            10 WINSLOW TOWNSHIP                1:04.36   2 
 26 Mike Tapp                 10 TOMS RIVER SOUTH                1:05.00   1 
 27 Lawrence Gustafson        10 MAINLAND                        1:05.33   1 
 28 Maurice Cherry            10 BURLINGTON TWP                  1:05.92   1 
 29 Tereek Conway             10 BURLINGTON TWP                  1:08.17   1 
 30 Sean Casiao                9 PINELANDS                       1:08.28   1 
 31 Nick Ryan                  9 PINELANDS                       1:08.64   1 
 -- Risten Lowber             12 WINSLOW TOWNSHIP                    DNF   2 
 
Boys 4x100 Meter Relay South Group 3
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 DELSEA  'A'                                         43.38      42.86   10   
     1) Robert Rolle 12                 2) Tristan Wilson 12              
     3) Isaiah Spencer 11               4) James Chukwurah 10             
  2 TIMBER CREEK  'A'                                   42.46      43.42    8   
     1) Cameron Chambers 10             2) Alan Bulter JR                 
     3) Kareem Ali 11                   4) Kevin Hagamin 12               
  3 HIGHLAND REGIONAL  'A'                                         43.98    6   
     1) Da'Vante Parker SR              2) Chais Hill JR                  
     3) Joshua Hackett JR               4) Jamil Jackson SR               
  4 WINSLOW TOWNSHIP  'A'                               44.40      44.25    4   
     1) Dashaun Brown 11                2) Hurbert Hurbert-Hollis SO      
     3) Dashawn Dockery 10              4) Isaiah Jones 10                
  5 BURLINGTON TOWNSHIP  'A'                            44.62      44.75    2   
     1) Christian Goins 11              2) Terrance Mack 12               
     3) Everett Wormley 9               4) Daniel Joseph 10               
  6 MOORESTOWN  'A'                                                45.43    1   
     1) John Cedano 11                  2) Skyler Clark 10                
     3) Quinton Law 11                  4) Melvin Sheppard 10             
 -- OAKCREST  'A'                                       44.17         DQ  
     1) Brandon Younger 12              2) Kevin Stokes 11                
     3) Da'Mon Murray 11                4) Luke Coffey 12                 
 
Boys 4x400 Meter Relay South Group 3
===================================================================================
    School                                               Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 TIMBER CREEK  'A'                                 3:17.69    3:20.13   2  10   
     1) Adonis Jennings 12              2) Greg Black 12                  
     3) Nakier Johnson 12               4) Jamaad Muse 12                 
  2 OAKCREST  'A'                                     3:21.41    3:23.95   2   8   
     1) Luke Coffey 12                  2) LaDarrell Dixon 12             
     3) Alex Arrington 12               4) Ishmael Muhammad 12            
  3 DELSEA  'A'                                       3:21.99    3:26.06   2   6   
     1) Matt Pastore 11                 2) James Chukwurah 10             
     3) Greg Butenewicz 10              4) Robert Rolle 12                
  4 BURLINGTON TOWNSHIP  'A'                          3:28.48    3:28.28   2   4   
     1) Nixon Soglo 10                  2) Terrance Mack 12               
     3) Eddy Ongwenyi 10                4) Daniel Joseph 10               
  5 HIGHLAND REGIONAL  'A'                                       3:28.58   1   2   
     1) Joshua Hackett JR               2) Jamil Jackson SR               
     3) Sahey Driggins FR               4) Ryan Carroll JR                
  6 WINSLOW TOWNSHIP  'A'                             3:26.24    3:30.07   2   1   
     1) Jamil Adams 9                   2) Noah Austin 12                 
     3) James Mack 12                   4) Destin Davis 11                
  7 MAINLAND  'A'                                     3:44.94    3:33.76   1 
     1) Justin Walsh 11                 2) Sam Jackson 10                 
     3) Isaiah Gilliam 11               4) Justin Bishop 10               
  8 OCEAN CITY  'A'                                   3:36.60    3:34.80   1 
     1)                                 2) Brendan Macfarlane SR          
     3) Kevin McDermott 11              4) Edward Keenan SR               
  9 TOMS RIVER SOUTH  'A'                             3:36.47    3:39.73   2 
     1) Joe Govea 12                    2) Ian Walczak 11                 
     3) Micheal Braun 11                4) Brett Michelini 12             
 
Boys 4x800 Meter Relay South Group 3
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 TIMBER CREEK  'A'                                 8:03.75    8:01.49   10   
     1) Nakier Johnson 12               2) Cameron Allen 12               
     3) Isaiah Etienne SR               4) Dominick Munson 11             
  2 WINSLOW TOWNSHIP  'A'                             8:07.04    8:07.00    8   
     1) Jamil Adams 9                   2) Noah Austin 12                 
     3) Destin Davis 11                 4) Zion Watson 10                 
  3 DELSEA  'A'                                       8:10.84    8:10.61    6   
     1) Matt Pastore 11                 2) Greg Butenewicz 10             
     3) Derek Earnhart 12               4) Vernon Nicholson 12            
  4 HIGHLAND REGIONAL  'A'                                       8:16.32    4   
     1) Joshua Clark SO                 2) Steve Maine SR                 
     3) Harun Kashem SR                 4) Ryan Carroll JR                
  5 OCEAN CITY  'A'                                   8:21.30    8:21.04    2   
     1) Brenden Macfarlane 12           2) Patrick Cusack 10              
     3) Edward Keenan SR                4) Louis Paone 12                 
  6 OAKCREST  'A'                                     8:13.43    8:56.66    1   
     1) Alex Arrington 12               2) Keanu Samaroo 10               
     3) Ryan Samaroo 12                 4) Coleman Puggi 10               
  7 PINELANDS  'A'                                    9:57.93    9:35.47  
     1) Tyler Szwed 11                  2) Jayson Casillas 11             
     3) Anthony Palandro 12             4) Alex Waldron 10                
 
Boys High Jump South Group 3
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Ameer Banks               11 DELSEA                          6-04.00   10   
  2 Ryan Givens               11 OCEAN CITY                     J6-04.00    8   
  3 Chais Hill                JR HIGHLAND REG                    6-02.00    6   
  4 Hunter Soens              12 MAINLAND                       J6-02.00    4   
  5 Darnell Jackson           11 OAKCREST                        6-00.00    2   
  6 Larry Russell             11 TIMBER CREEK                   J6-00.00    1   
  7 Dan McDuffie              11 DELSEA                         J6-00.00  
  8 Kris Anderson             SR DELSEA                         J6-00.00  
  9 Clarence Hardy            11 WINSLOW TOWNSHIP                5-10.00  
 10 Zaire Webb                11 WOODROW WILSON                 J5-10.00  
 11 Jayden Britt              10 OAKCREST                       J5-10.00  
 12 Dillon Lucey              SR CENTRAL REGIONAL               J5-10.00  
 13 Anthony Maturano          10 HAMMONTON                      J5-10.00  
 14 Michael Suarez            10 PINELANDS                       5-08.00  
 14 Cameron Wardle            11 TOMS RIVER SOUTH                5-08.00  
 14 Russell Bauer             11 SENECA                          5-08.00  
 15 Isaiah Jones              10 WINSLOW TOWNSHIP               J5-08.00  
 16 Isaiah Johnson            12 OAKCREST                       J5-08.00  
 19 Pittee Gbesi              JR HIGHLAND REG                    5-06.00  
 19 Matt Grillo               10 MAINLAND                        5-06.00  
 19 Hurbert Hollis            10 WINSLOW TOWNSHIP                5-06.00  
 -- Joseph Gildea             11 OCEAN CITY                         FAIL  
 -- Ian Walczak               11 TOMS RIVER SOUTH                   FAIL  
 
Boys Pole Vault South Group 3
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jarrod Brovero            10 DELSEA                         13-00.00   10   
  2 Bennett Alexander         JR HIGHLAND REG                  J13-00.00    8   
  3 Ray Rodriguez             11 OAKCREST                       12-06.00    6   
  4 Tyler Davis-Rozycki       12 TIMBER CREEK                  J12-06.00    4   
  5 Kyle Boyle-Loveland       09 MOORESTOWN                    J12-06.00    2   
  6 Michael Margiotti         11 MOORESTOWN                    J12-06.00    1   
  7 Kyle Louis                SR HIGHLAND REG                   12-00.00  
  8 Vince Coppola             11 DELSEA                         11-06.00  
  9 Nick Clarke               10 DELSEA                        J11-06.00  
 10 Tom Velez                 11 MAINLAND                       11-00.00  
 10 Angus Unruh               12 MOORESTOWN                     11-00.00  
 10 Dillon Hathaway           11 SENECA                         11-00.00  
 10 Vincent Giardino          12 OAKCREST                       11-00.00  
 14 Billy Spencer             12 OAKCREST                       10-06.00  
 14 Sean Frank                12 LACEY                          10-06.00  
 14 James Smith               11 HAMMONTON                      10-06.00  
 14 Kyle Edwards              10 OCEAN CITY                     10-06.00  
 18 Zachary Lisa              10 OCEAN CITY                     10-00.00  
 18 Harold Conway             12 BURLINGTON TWP                 10-00.00  
 -- John Mazurie              SO OCEAN CITY                           NH  
 -- Michael MaGee             11 CUMBERLAND                           NH  
 -- Mark Pildis               SO HIGHLAND REG                         NH  
 -- Kenny Class               11 WINSLOW TOWNSHIP                     NH  
 -- Tyler Kott                10 CUMBERLAND                           NH  
 
Boys Long Jump South Group 3
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Larry Russell             11 TIMBER CREEK                   22-02.00   10   
  2 Tristan Wilson            12 DELSEA                         22-00.50    8   
  3 Brandon Younger           12 OAKCREST                       21-08.25    6   
  4 Ryan Givens               11 OCEAN CITY                     21-04.50    4   
  5 Jordan Ingrum             11 OAKCREST                       21-04.00    2   
  6 Clarence Hardy            11 WINSLOW TOWNSHIP               21-03.00    1   
  7 Isaiah Spencer            11 DELSEA                         21-02.25  
  8 Da'Vante Parker           SR HIGHLAND REG                   21-00.75  
  9 Kareem Ali                11 TIMBER CREEK                   20-01.75  
 10 Devin Lanham              12 CUMBERLAND                     20-00.25  
 11 Noah Ellison              10 TIMBER CREEK                   19-10.50  
 12 Zaire Webb                11 WOODROW WILSON                 19-10.25  
 13 Ronnie Russell            12 DELSEA                         19-08.25  
 14 Faheem Boyd               12 TRITON                         19-03.00  
 15 Brandon Pagan             11 TRITON                         19-00.00  
 16 Timothy Alston            11 WINSLOW TOWNSHIP               18-11.00  
 17 John Cedano               11 MOORESTOWN                     18-06.75  
 18 Christopher Ledix         11 BURLINGTON TWP                 18-00.00  
 19 Skyler Clark              10 MOORESTOWN                     17-11.75  
 20 Michael Suarez            10 PINELANDS                      17-11.00  
 21 Isaiah Johnson            12 OAKCREST                       17-10.50  
 22 Casimir Phillips           9 HAMMONTON                      17-10.25  
 23 Pittee Gbesi              JR HIGHLAND REG                   17-08.00  
 24 Kyle Hogeboom             10 MOORESTOWN                     17-05.00  
 25 Roosevel Jordan           10 SENECA                         17-03.50  
 26 Dashaun Brown             11 WINSLOW TOWNSHIP               17-02.25  
 27 James Richards            10 PINELANDS                      17-01.50  
 28 Tyler May                 10 PINELANDS                      16-09.75  
 29 Jurelle Watson            10 SENECA                         16-03.75  
 30 Anthony Mirallegro        12 OCEAN CITY                     16-01.50  
 -- Joseph Gildea             11 OCEAN CITY                           ND  
 
Boys Triple Jump South Group 3
================================================================================
   Sec Group: * 44-10.25  5/24/2013   Mason Jones, Manchester Twsp.            
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Larry Russell             11 TIMBER CREEK                   43-10.00   10   
  2 LaDarrell Dixon           12 OAKCREST                       43-09.75    8   
  3 Brandon Younger           12 OAKCREST                       42-10.00    6   
  4 Tristan Wilson            12 DELSEA                         42-00.50    4   
  5 Ronnie Russell            12 DELSEA                         41-06.25    2   
  6 Da'Vante Parker           SR HIGHLAND REG                   41-05.00    1   
  7 Ameer Banks               11 DELSEA                         41-04.75  
  8 Timothy Alston            11 WINSLOW TOWNSHIP               39-06.25  
  9 Cameron Terry             12 OAKCREST                       39-05.25  
 10 Sean David                SO HIGHLAND REG                   38-09.25  
 11 Devin Lanham              12 CUMBERLAND                     38-06.00  
 12 Christopher Ledix         11 BURLINGTON TWP                 36-05.25  
 13 Anthony Holloway          FR CENTRAL REGIONAL               35-10.25  
 14 Tyler May                 10 PINELANDS                      34-08.75  
 15 Matthew Williams          SO MAINLAND                       34-08.25  
 -- Jurelle Watson            10 SENECA                               ND  
 -- Ryan Givens               11 OCEAN CITY                           ND  
 
Boys Shot Put South Group 3
================================================================================
   Sec Group: * 64-10  5/24/2013   Braheme Days Jr., BRIDGETON                 
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jesse Brown               SR CENTRAL REGIONAL               56-03.00   10   
  2 Fred Morrison             SR HIGHLAND REG                   53-06.00    8   
  3 Trevor Allen              11 MOORESTOWN                     51-08.50    6   
  4 Solomon Potter            12 TIMBER CREEK                   51-04.00    4   
  5 Devon Brown               12 WINSLOW TOWNSHIP               50-04.25    2   
  6 Jacorey Williams-Beard    SR HIGHLAND REG                   49-09.50    1   
  7 Antoine Hawkes            12 TIMBER CREEK                   47-04.75  
  8 Kelly Grillo              12 MAINLAND                       46-02.50  
  9 Prescott Nimley           11 OAKCREST                       44-10.50  
 10 Devon Jones               12 WINSLOW TOWNSHIP               44-05.50  
 10 Niles Turner              10 MOORESTOWN                     44-05.50  
 12 James Allen               11 TOMS RIVER SOUTH               43-10.50  
 13 Dakota Bravero            12 DELSEA                         43-01.25  
 14 Enaje Johnson-Hutto       10 OAKCREST                       42-10.00  
 15 Todd Stueber               9 TOMS RIVER SOUTH               42-02.75  
 16 Jaehlan Joyner            10 BURLINGTON TWP                 41-11.50  
 17 Joshua Brockenberry       11 OAKCREST                       40-09.00  
 18 John Piper                11 SENECA                         37-11.25  
 19 Max Schnepp               10 PINELANDS                      37-10.50  
 20 Larry Oeser               12 PINELANDS                      36-11.00  
 21 Shawn Spina               10 LACEY                          36-06.50  
 22 Armond Butera             10 TOMS RIVER SOUTH               36-03.00  
 23 John Rice                 11 LACEY                          35-06.25  
 24 Sean Rutala               10 MAINLAND                       34-11.00  
 25 Shane Grady               12 SENECA                         34-04.50  
 26 Tyrik Bazemore            10 WINSLOW TOWNSHIP               33-01.50  
 -- Tom Strychowski           10 LACEY                                DQ  
 
Boys Discus Throw South Group 3
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Devon Brown               12 WINSLOW TOWNSHIP                 164-04   10   
  2 Jesse Brown               SR CENTRAL REGIONAL                 154-11    8   
  3 Solomon Potter            12 TIMBER CREEK                     150-03    6   
  4 Dakota Bravero            12 DELSEA                           147-11    4   
  5 Jacorey Williams-Beard    SR HIGHLAND REG                     144-11    2   
  6 Antoine Hawkes            12 TIMBER CREEK                     144-00    1   
  7 Israel Etienner           11 MOORESTOWN                       132-06  
  8 Maquay Richmond           10 CUMBERLAND                       120-09  
  9 Devon Jones               12 WINSLOW TOWNSHIP                 119-11  
 10 Tom Strychowski           10 LACEY                            117-03  
 11 Jake Hollowell             9 DELSEA                           115-09  
 12 Terrence Smith            10 OAKCREST                         113-01  
 13 Steven Jernee              9 OCEAN CITY                       112-09  
 14 Todd Stueber               9 TOMS RIVER SOUTH                 110-10  
 15 Andrew Brown              10 MAINLAND                         109-01  
 16 Kyle Fernandez            10 TOMS RIVER SOUTH                 107-05  
 16 Shawn Spina               10 LACEY                            107-05  
 18 Jarrett Braitwaite        11 WILLINGBORO                      104-08  
 19 Robert Hahn               11 SENECA                           101-01  
 20 Kyle Miller               10 OAKCREST                         100-10  
 21 Sam Hucthison             10 PINELANDS                         99-08  
 22 Max Schnepp               10 PINELANDS                         98-01  
 23 Jonathan Grant             9 LACEY                             91-02  
 24 Jake Cassidy              12 OCEAN CITY                        90-09  
 25 Tyler Whitesall           11 CUMBERLAND                        89-02  
 26 Larry Oeser               12 PINELANDS                         86-00  
 27 Spencer Smith             SO HIGHLAND REG                      85-08  
 28 Steven Sedgwick           JR MAINLAND                          82-11  
 29 Shane Grady               12 SENECA                            75-02  
 -- John Piper                11 SENECA                             FOUL  
 
Boys Javelin Throw South Group 3
================================================================================
   Sec Group: * 183-09  5/24/2013   Shane McDevitt, Cinnaminson                
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Joe Odebode               11 TOMS RIVER SOUTH                 170-03   10   
  2 Gary Scola                12 HAMMONTON                        162-08    8   
  3 Alexander Georgiou         9 TIMBER CREEK                     162-01    6   
  4 Brandon Roberson          12 OAKCREST                         158-10    4   
  5 Ryan Szelc                12 SENECA                           158-08    2   
  6 Terrence Smith            10 OAKCREST                         158-04    1   
  7 Steven Whelan             10 CUMBERLAND                       156-00  
  8 Michael Quick             JR CENTRAL REGIONAL                 154-07  
  9 Justin Kerno              11 TIMBER CREEK                     152-05  
 10 Travis Baxter             12 CUMBERLAND                       152-02  
 10 Steven Jernee              9 OCEAN CITY                       152-02  
 12 Brett Small               SR HIGHLAND REG                     151-02  
 13 Kevin Bucceroni           11 TRITON                           148-10  
 14 Anthony Pancari           11 MAINLAND                         148-03  
 15 Dakota Bravero            12 DELSEA                           147-06  
 16 Travis Covell             12 LACEY                            147-04  
 17 Trevor Smolsky            JR DELSEA                           145-07  
 18 Devon Brown               12 WINSLOW TOWNSHIP                 142-11  
 19 Angelo Alicea             SR HIGHLAND REG                     141-03  
 20 Bronson Deckert           11 DELSEA                           135-03  
 20 Devon Jones               12 WINSLOW TOWNSHIP                 135-03  
 22 Peter Carkhuff            12 PINELANDS                        133-06  
 23 Gabe Martorano            SO HIGHLAND REG                     130-10  
 24 Brian Gazzara             12 HAMMONTON                        130-08  
 25 Jaehlan Joyner            10 BURLINGTON TWP                   130-01  
 26 Tyrik Bazemore            10 WINSLOW TOWNSHIP                 129-07  
 27 Joey Erbe                 12 TOMS RIVER SOUTH                 128-09  
 28 Ian Hastie                11 SENECA                           128-08  
 29 Marqui Hill                9 WOODROW WILSON                   128-07  
 30 Henry Tran                12 OAKCREST                         128-01  
 31 Chris Kowalewski          10 PINELANDS                        127-10  
 32 Luke Anderson             10 SENECA                           122-09  
 33 Salvatore Fazio           12 HAMMONTON                        120-07  
 34 Kelly Grillo              12 MAINLAND                         120-04  
 35 Sean Casiao                9 PINELANDS                        118-09  
 36 Jake Cassidy              12 OCEAN CITY                       111-06  


 

Licensed to Tomahawk Timing - Contractor License
                                                HY-TEK's Meet Manager 5/24/2014
       2014 NJSIAA/The Star-Ledger/M-F Athletic - 5/23/2014 to 5/24/2014       
                       Track & Field Sectionals @ Buena                        
                             South Groups 2 and 3                              
                       Team Rankings - Through Event 72                        
 
                   Female Team Scores -  1 Group 2 Division                    
            Place School                                          Points
       ===================================================================
                1 HADDONFIELD                        4110            132  
                2 DEPTFORD                           4210             57  
                3 STERLING                           4222             47  
                4 DELRAN                             429              42.5
                5 MANCHESTER TWSP.                   4216             39  
                6 WOODSTOWN                          4223             38  
                7 LOWER CAPE MAY                     4311             32  
                8 PEMBERTON                          4316             31  
                9 WEST DEPTFORD                      4319             26.5
               10 PLEASANTVILLE                      4219             20  
               11 CAMDEN                             432              19  
               11 BRIDGETON                          422              19  
               13 CEDAR CREEK                        430              14.5
               14 BUENA                              423              14  
               15 WILLINGBORO                        4321             10  
               16 BARNEGAT                           4231              8.5
               17 CINNAMINSON                        427               8  
 
                    Male Team Scores -  1 Group 2 Division                     
            Place School                                          Points
       ===================================================================
                1 WEST DEPTFORD                      4319            108  
                2 HADDONFIELD                        4110             61  
                3 DEPTFORD                           4210             55  
                4 CAMDEN                             432              48  
                5 WILLINGBORO                        4321             36  
                6 CINNAMINSON                        427              32  
                7 PEMBERTON                          4316             30  
                8 BUENA                              423              29  
                8 WOODSTOWN                          4223             29  
               10 STERLING                           4222             26  
               11 BRIDGETON                          422              20  
               11 BARNEGAT                           4231             20  
               13 PLEASANTVILLE                      4219             14  
               13 MANCHESTER TWSP.                   4216             14  
               15 CEDAR CREEK                        430              12  
               16 COLLINGSWOOD                       428              10  
               16 MIDDLE TOWNSHIP                    4313             10  
               18 DELRAN                             429               4  
 
                   Female Team Scores -  2 Group 3 Division                    
            Place School                                          Points
       ===================================================================
                1 WINSLOW TOWNSHIP                   448             140  
                2 DELSEA                             437             101  
                3 OCEAN CITY                         4315             63  
                4 TOMS RIVER SOUTH                   4318             34  
                5 BURLINGTON TOWNSHIP                414              33  
                6 TIMBER CREEK                       4323             29  
                6 MAINLAND                           4312             29  
                8 HAMMONTON                          4214             27  
                9 PINELANDS                          4317             18  
               10 CENTRAL REGIONAL                   434              14  
               11 SENECA                             4240             13  
               12 CUMBERLAND                         436              12  
               13 LACEY                              439              11  
               14 WOODROW WILSON                     4322             10  
               15 TRITON                             4420              9  
               15 OAKCREST                           4314              9  
               17 MOORESTOWN                         4217              4  
               18 HIGHLAND REGIONAL                  449               2  
 
                    Male Team Scores -  2 Group 3 Division                     
            Place School                                          Points
       ===================================================================
                1 TIMBER CREEK                       4323            153  
                2 DELSEA                             437              93  
                3 HIGHLAND REGIONAL                  449              78  
                4 OAKCREST                           4314             75  
                5 WINSLOW TOWNSHIP                   448              27  
                6 OCEAN CITY                         4315             23  
                7 CENTRAL REGIONAL                   434              22  
                8 HAMMONTON                          4214             20  
                9 WOODROW WILSON                     4322             18  
               10 MOORESTOWN                         4217             14  
               11 TOMS RIVER SOUTH                   4318             12  
               12 CUMBERLAND                         436              11  
               13 BURLINGTON TOWNSHIP                414               6  
               14 MAINLAND                           4312              4  
               15 SENECA                             4240              2