3/23- Special Olympics at Cherokee

Licensed to Tomahawk Timing - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 3/23/2014 04:44 PM
                         Speical Olympics - 3/23/2014                          
                          Meet Director:  Kate Allen                           
                             Cherokee High School                              
                                    Results                                    

Girls 11&U 25 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 Lambert, Brooke-11        11 Burlington Twp          7.10       5.93   2  10   
  2 Davis, Alyse-10           10 Burlington Twp          6.91       6.41   2   8   
  3 Connor, Hope-11           11 Burlington Twp          9.90       7.64   2   6   

Girls 12-15 25 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Wright, Chamearah-14      14 Willingboro             8.60       7.22   2  10   
  2 Niles, Arielle            12 Opics All Stars        11.00       8.13   2   8   
  3 Houston, Carraya-13       13 Willingboro             7.40      10.23   2   6   

Girls 16-21 25 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 McAuley, Megan-18         18 Kingsway Learnin        8.30       5.10   10   
  2 Hartzell, Megan-17        17 Opics All Stars         9.70       6.45    8   

Girls 16-21 25 Meter Dash Wheelchair
================================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Fedder, Leila-16          16 Opics All Stars        21.28      20.40   10   

Girls 11&U 50 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Davis, Alyse-10           10 Burlington Twp         12.83      13.85   2  10   
  2 Connor, Hope-11           11 Burlington Twp         19.90      16.00   2   8   

Girls 12-15 50 Meter Dash Wheelchair
================================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Edwards, Jill-15          15 Northernn Burlin                  23.51   10   
  2 Their, Cali-15            15 Northernn Burlin                  36.07    8   

Girls 12-15 50 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Kiss, Molly-14            14 Burlington Count       11.64      10.62   2  10   
  2 Dugan, Megan-14           14 Burlington Count       12.77      10.66   2   8   
  3 Curbelo, Reina-14         14 Burlington Count       12.08      10.69   2   6   
  4 Christianson, Peyton-15   15 Opics All Stars        16.50      11.37   1   5   
  5 Leonard, Jahva-14         14 Willingboro             9.90      17.17   1   4   
  6 Niles, Arielle            12 Opics All Stars        30.00      17.87   2   3   

Girls 16-21 50 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Miller, Delia-20          20 Burlington Count       12.41       9.59   3  10   
  2 Hartzell, Megan-17        17 Opics All Stars        17.00      11.82   3   8   
  3 Fitzpatrick, Sadie-17     17 Kingsway Learnin       15.80      13.59   3   6   
  4 Condon, Holly-20          20 Kingsway Learnin       15.02      15.00   3   5   
  5 Rosier, Nephtalie-16      16 Willingboro            15.50      17.13   1   4   

Girls 16-21 50 Meter Dash Race Walk
================================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Chidzik, Brianna-18       18 Northernn Burlin     1:15.00    1:14.88   10   

Girls 11&U 100 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Lambert, Brooke-11        11 Burlington Twp         27.30      21.30   10   

Girls 12-15 100 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Curbelo, Reina-14         14 Burlington Count       23.21      18.99   10   
  2 Kiss, Molly-14            14 Burlington Count       23.35      19.82    8   
  3 Dugan, Megan-14           14 Burlington Count       25.60      20.12    6   
  4 Christianson, Peyton-15   15 Opics All Stars        33.80      23.66    5   

Girls 16-21 100 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Hartka, Erin-17           17 Kingsway Learnin       18.70      16.46   1  10   
  2 Miller, Delia-20          20 Burlington Count       25.68      17.10   2   8   
  3 Arulalan, Adidda          16 Opics All Stars        36.00      21.82   2   6   

Girls 16-21 200 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 McDonald, Kayla-19        19 Kingsway Learnin       57.80    1:01.83   10   

Girls 16-21 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Arulalan, Adidda          16 Opics All Stars      1:44.00    2:17.12   10   
  2 McDonald, Kayla-19        19 Kingsway Learnin     2:00.00    2:31.59    8   

Girls 12-15 Other Softball Thr
================================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Leonard, Jahva-14         14 Willingboro         55-00.00   65-06.00   10   
      60-01  64-10  64-05  0.50  58-10  65-06
  2 Houston, Carraya-13       13 Willingboro         63-00.00   65-02.00    8   
      65-02  52-04  57-02.50  58-11  51-05  43-02
  3 Wright, Chamearah-14      14 Willingboro         33-00.00   34-10.00    6   
      34-10  20-01.50  18-04  22-11  13-10  25-08
  4 Edwards, Jill-15          15 Northernn Burlin     4-08.00    7-03.00    5   
      3-05  6-03  5-05  7-03  5-11  6-06
  5 Their, Cali-15            15 Northernn Burlin     4-05.00    4-08.00    4   
      2-02  3-04  4-03  4-08  2-06.50  4-01

Girls 16-21 Other Softball Thr
================================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hartka, Erin-17           17 Kingsway Learnin    27-04.00   70-02.00   10   
      65-02  0.50  63-10  64-03.50  70-02  64-04
  2 Rosier, Nephtalie-16      16 Willingboro         43-00.00   61-01.00    8   
      53-08  52-10  50-10  57-07  57-07  61-01
  3 Condon, Holly-20          20 Kingsway Learnin    16-08.00   47-07.00    6   
      37-06  43-03  0.25  47-07  42-05  42-03
  4 Hartzell, Megan-17        17 Opics All Stars     59-00.00   47-03.50    5   
      43-04  46-04.50  44-08  47-03.50  46-00  42-01
  5 Hausler, Sara-18          18 Opics All Stars     61-00.00   45-04.50    4   
      40-00  42-04  37-08  43-01  45-01  45-04.50
  6 McAuley, Megan-18         18 Kingsway Learnin    19-02.00   36-04.00    3   
      33-08.50  30-10  32-08  31-01  36-04  0.25
  7 Fitzpatrick, Sadie-17     17 Kingsway Learnin    17-03.00   28-07.50    2   
      22-06  14-02  26-03.50  27-03  28-05  28-07.50
  8 Fedder, Leila-16          16 Opics All Stars     29-00.00   20-11.00    1   
      19-07.50  17-01.50  19-01  20-08  20-07.50  20-11
  9 Chidzik, Brianna-18       18 Northernn Burlin    11-03.00    9-00.00  
      6-02  9-00  7-07  7-02  6-03.50  6-08

Boys 11&U 25 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Miaoriello, Mark-11       11 Opics All Stars        10.00       7.54   10   
  2 Cookson, Andrew-9          9 Burlington Twp         10.20       9.25    8   

Boys 12-15 25 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Blake, Alshon-14          14 Opics All Stars         9.00       5.34   10   
  2 Tyler, Darry              12 Opics All Stars         8.00       6.07    8   
  3 Eastman, Abele-13         13 Willingboro            11.90       6.76    6   
  4 Gerrity, Shawn-13         13 Burlington Twp          6.70       6.78    5   

Boys 12-15 25 Meter Dash Wheelchair
================================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Bohaczyk, Antonio-13      13 Burlington Twp       1:06.61    1:08.72   10   

Boys 16-21 25 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Devlin, Sean-21           21 Opics All Stars         9.50       5.70   2  10   

Boys 16-21 25 Meter Dash Wheelchair
================================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Dowdy, Thomas-20          20 Opics All Stars        25.00      48.30   10   

Boys 11&U 50 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Benson, Aries-17          10 Opics All Stars        12.00       8.77   2  10   
  2 Cookson, Sean-10          10 Burlington Twp         12.90      11.86   2   8   

Boys 12-15 50 Meter Dash Race Walk
================================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Lightcap, Joseph-12       12 Burlington Twp         33.50      22.49   10   

Boys 12-15 50 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Wiltse, Lance-15          15 Burlington Count       12.62       7.49   3  10   
  2 Burroughs, Blake-14       14 Willingboro            10.90       9.20   3   8   
  3 Blake, Alshon-14          14 Opics All Stars        21.00       9.21   1   6   
  4 Fleming, Jason-15         15 Willingboro            10.80       9.34   3   5   
  5 St.Omer, Brandon-13       13 Burlington Twp         12.30       9.37   3   4   
  6 Bolder, Miles-13          13 Willingboro            11.70       9.96   1   3   
  7 Shands, DeShawn-14        14 Willingboro            10.70      10.60   3   2   
  8 Pezza, Benjamin           15 Opics All Stars        25.00      11.38   4   1   
  9 Hudson, Tyree-12          12 Willingboro            12.30      11.56   2 
 10 Tyler, Darry              12 Opics All Stars        18.00      11.80   1 
 11 Suza, Seymour-14          14 Willingboro            13.20      11.96   1 
 12 Gerrity, Shawn-13         13 Burlington Twp         16.30      12.43   1 
 13 Walker, Frank-12          12 Burlington Count       15.25      13.48   2 
 14 Negron, Connor-12         12 Willingboro            15.40      14.43   1 
 15 Iannuzzelli, Nicholas-15  15 Opics All Stars        20.60      14.96   3 

Boys 16-21 50 Meter Dash Wheelchair
================================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Duhamel, Josh-17          17 Burlington Count       22.40      48.30   10   
  2 Jordan, Joseph-16         16 Opics All Stars        16.00    1:08.72    8   

Boys 16-21 50 Meter Dash WheelChair S
================================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Rivera, Kevin-20          20 Kingsway Learnin       19.12      19.78   10   

Boys 16-21 50 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Martin, Eric-16           16 Willingboro             8.20       8.12   5  10   
  2 Marthis, Cameron-17       17 Willingboro             8.40       8.63   4   8   
  3 Ravago, Paul-17           17 Burlington Count       12.06       9.08   5   6   
  4 Wright, Rashawn-17        17 Willingboro            10.50       9.33   4   5   
  5 Coble, Christopher-21     21 Opics All Stars        17.00      10.21   5   4   
  6 Redcross, Steven-21       21 Kingsway Learnin       16.20      10.32   6   3   
  7 Medina, Micah-18          18 Burlington Count       12.80      10.76   4   2   
  8 Devlin, Sean-21           21 Opics All Stars        15.00      11.68   4   1   
  9 Mecum, Sean-17            17 Burlington Count       12.64      11.87   5 
 10 VanS-Snyder, Allyn-17     17 Burlington Count       13.44      13.27   4 
 11 Griffiths, Dan-18         18 Kingsway Learnin       16.48      14.35   5 

Boys 16-21 50 Meter Dash Race Walk
================================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Gabig, James-19           19 Kingsway Learnin                  38.03   10   

Boys 11&U 100 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Benson, Aries-17          10 Opics All Stars        29.00      17.99   3  10   
  2 Cookson, Sean-10          10 Burlington Twp         26.70      21.27   2   8   

Boys 12-15 100 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 cortez, j                 15 Willingboro                       15.61   4  10   
  2 Wiltse, Lance-15          15 Burlington Count       25.28      16.51   2   8   
  3 St.Omer, Brandon-13       13 Burlington Twp         20.10      18.35   1   6   
  4 Pezza, Benjamin           15 Opics All Stars        40.00      23.55   4   5   
  5 Walker, Frank-12          12 Burlington Count       32.76      29.09   4   4   

Boys 16-21 100 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Wright, Rashawn-17        17 Willingboro            23.00      14.74   1  10   
  2 Hoxit, Brian-20           20 Northernn Burlin       18.50      15.84   1   8   
  3 Ishamala, Pierre          17 Opics All Stars        27.70      16.71   3   6   
  4 Moore, Christopher-16     16 Opics All Stars        30.00      17.31   3   5   
  5 Sobon, Joe-20             20 Northernn Burlin       23.50      19.00   1   4   
  6 Coble, Christopher-21     21 Opics All Stars        30.00      19.92   3   3   
  7 Ravago, Paul-17           17 Burlington Count       24.68      20.11   1   2   
  8 Medina, Micah-18          18 Burlington Count       26.16      21.24   2   1   
  9 Mecum, Sean-17            17 Burlington Count       25.28      22.41   2 
 10 Streep, Tim-19            19 Kingsway Learnin                  23.14   4 
 11 Wynne, Jake-18            18 Kingsway Learnin       30.20      23.66   3 
 12 VanS-Snyder, Allyn-17     17 Burlington Count       29.59      26.37   3 

Boys 16-21 100 Meter Dash Wheelchair
================================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Duhamel, Josh-17          17 Burlington Count       48.08      48.23   10   
  2 Jordan, Joseph-16         16 Opics All Stars        21.16    1:38.10    8   

Boys 12-15 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Merckh, Daniel-15         15 Opics All Stars        57.00      34.34   2  10   
  2 Gosnell, Marquis-12       12 Opics All Stars                   51.67   2   8   

Boys 16-21 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Hoxit, Brian-20           20 Northernn Burlin       42.30      33.36   2  10   
  2 Moore, Christopher-16     16 Opics All Stars      1:02.00      38.13   1   8   
  3 Sobon, Joe-20             20 Northernn Burlin       52.10      42.36   2   6   
  4 Melone, Matt-21           21 Kingsway Learnin       45.80      44.60   2   5   
  5 Bills, Matt-20            20 Kingsway Learnin                  58.48   2   4   

Boys 12-15 400 Meter Dash
================================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Merckh, Daniel-15         15 Opics All Stars      2:01.00    1:27.01   10   
  2 pierre, Tshamala          15 Opics All Stars                 1:48.39    8   

Boys 11&U Other Softball Thr
================================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Miaoriello, Mark-11       11 Opics All Stars      8-00.00   15-04.00   10   
      14-05  15-04  9-06  11-10  4-04  8-07
  2 Cookson, Andrew-9          9 Burlington Twp       5-00.00    6-03.00    8   
      5-07  6-03  3-06  4-07  6-02  5-05

Boys 12-15 Other Softball Thr
================================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 cortez, j                 15 Willingboro                   100-08.00   10   
      84-08  94-02  95-11  100-08  96-11  98-07
  2 Bolder, Miles-13          13 Willingboro         45-00.00   82-09.00    8   
      47-11  23-00  15-00  82-09  56-07  13-00
  3 Burroughs, Blake-14       14 Willingboro         55-00.00   73-02.00    6   
      59-04  53-08.50  53-06  67-00  58-10  73-02
  4 Shands, DeShawn-14        14 Willingboro         67-00.00   66-05.00    5   
      20-08  66-05  57-09.50  61-04  58-08  60-00
  5 Fleming, Jason-15         15 Willingboro         58-00.00   65-09.00    4   
      65-06  60-09  59-03  65-09  65-01  65-07
  6 Gosnell, Marquis-12       12 Opics All Stars     43-00.00   62-01.00    3   
      53-07  50-08  61-07  60-06.50  38-11  62-01
  7 Eastman, Abele-13         13 Willingboro         35-00.00   61-02.00    2   
      43-02  44-07  61-02  43-05  44-04  33-04
  8 Suza, Seymour-14          14 Willingboro         46-00.00   46-11.00    1   
      32-03  20-06  20-06  21-04  32-00  46-11
  9 Iannuzzelli, Nicholas-15  15 Opics All Stars     47-00.00   43-11.00  
         37-00  39-03  43-11  43-03  39-04
 10 Hudson, Tyree-12          12 Willingboro         28-00.00   36-03.00  
      36-03  13-02  7-04  9-05  34-01  34-05
 11 Negron, Connor-12         12 Willingboro         36-00.00   30-00.00  
      27-04  28-00.50  30-00  23-02  25-08  24-00
 12 Lightcap, Joseph-12       12 Burlington Twp       6-00.00    9-10.00  
      6-05  9-10  9-01  7-04  7-00   
 13 Bohaczyk, Antonio-13      13 Burlington Twp       3-00.00    5-08.00  
      5-08  5-05  1-06  3-05.50  1-10  1-00

Boys 16-21 Other Softball Thr
================================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Martin, Eric-16           16 Willingboro         95-00.00  140-00.00   10   
      111-02  127-10  136-00  135-05  127-01  140-00
  2 Marthis, Cameron-17       17 Willingboro         52-00.00   76-00.00    8   
      70-04  62-00  75-10  76-00  61-00  68-05
  3 Melone, Matt-21           21 Kingsway Learnin    16-08.00   74-05.50    6   
      63-10.50  0.50  69-01.50  74-05.50  69-10.50  60-07.50
  4 Streep, Tim-19            19 Kingsway Learnin    13-02.00   70-11.00    5   
      26-07  62-08  58-07  61-10  63-01.50  70-11
  5 Devlin, Sean-21           21 Opics All Stars     57-00.00   54-05.00    4   
      47-06  47-11  50-06  54-05  37-03  44-03
  6 Redcross, Steven-21       21 Kingsway Learnin    14-02.00   50-02.00    3   
      26-02  50-02  40-10  41-00.50  37-03  36-00
  7 Griffiths, Dan-18         18 Kingsway Learnin    14-08.00   48-02.00    2   
      44-11  42-11.50  42-04.50  40-01  37-05  48-02
  8 Wynne, Jake-18            18 Kingsway Learnin    27-05.00   45-10.50    1   
      45-09  44-09.50  40-00.50  34-10  44-11  45-10.50
  9 Bills, Matt-20            20 Kingsway Learnin    14-02.00   44-11.00  
      42-01  44-11  44-11  39-02  38-08  41-11
 10 Rivera, Kevin-20          20 Kingsway Learnin     5-03.00   18-06.00  
      18-06  17-02  17-01  17-01  17-05.50  18-01
 11 Gabig, James-19           19 Kingsway Learnin     7-03.00   15-10.00  
      9-09  12-02  13-06  15-10  13-07  14-02
 12 Dowdy, Thomas-20          20 Opics All Stars     40-00.00   14-06.00  
      14-00  14-05  12-00  14-06  13-07  12-03

Boys 11&U 4x100 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Willingboro  'A'                                             1:05.99   10   
  2 Opics All Stars  'A'                                         1:23.08    8   
  3 Kingsway Learning Center  'B'                                1:27.07    6   
  4 Opics All Stars  'B'                                         1:32.27    5   
  5 Kingsway Learning Center  'A'                                1:42.79    4