6/24 & 6/25 Vertical Adventures Hep/Dec Championships Meet Program



Licensed to Tomahawk Timing - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 6/23/2017 03:39 PM
      Vertical Adventures Hep/ Dec Championships - 6/24/2017 to 6/25/2017      
                                   Lenape HS                                   
                                 Meet Program                                  
 
Event 1  Decathlon: #1 Men 100 Meter Dash (17)
===============================================================================
           Name                         Age Team                   Seed           
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  2    322 Miles, Sean                      HS-Collingswood,         NT        
  3    317 Barborek, Decker                 HS-Fairfax, VA           NT        
  4    321 Jallow, Philippe                 HS-Livingston, N         NT        
  5    329 Martin, Devin                    O-Williamstown,          NT        
Section 2  Timed Finals
  2    330 Strickland, Christopher          O-Burlington, NJ         NT        
  3    331 Swern, Steven                    O-Audubon, NJ            NT        
  4    326 Colello, Benjamin                O-Sudbury, MA            NT        
  5    328 Langdon, Connor                  O-Manorville, NY         NT        
Section 3  Timed Finals
  2    323 Schenk, Simon                    HS-Princeton, NJ         NT        
  3    324 Soya, Raymond                    HS-Shrewsbury, N         NT        
  4    325 Wilcox, Scott                    HS-Potomac Falls         NT        
  5    332 Waite, Dennie                    O-Middletown, NJ         NT        
Section 4  Timed Finals
  1    333 Jennetta, Michael                M-Brigantine, NJ         NT        
  2    320 Hunt, Adam                       HS-Haddon Townsh         NT        
  3    319 Errichetti, Noah                 HS-Hazlet, NJ            NT        
  4    318 Colbert, Andrew                  HS-Freehold, NJ          NT        
  5    327 Gallagher, Joshua                O-West Harrison,         NT        
 
Event 1  Decathlon: #2 Men Long Jump (17)
===============================================================================
           Name                         Age Team              Seed Mark           
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1    322 Miles, Sean                      HS-Collingswood,         ND        
  2    323 Schenk, Simon                    HS-Princeton, NJ         ND        
  3    325 Wilcox, Scott                    HS-Potomac Falls         ND        
  4    317 Barborek, Decker                 HS-Fairfax, VA           ND        
  5    320 Hunt, Adam                       HS-Haddon Townsh         ND        
  6    319 Errichetti, Noah                 HS-Hazlet, NJ            ND        
  7    318 Colbert, Andrew                  HS-Freehold, NJ          ND        
  8    321 Jallow, Philippe                 HS-Livingston, N         ND        
  9    324 Soya, Raymond                    HS-Shrewsbury, N         ND        
Flight 2  Finals
  1    333 Jennetta, Michael                M-Brigantine, NJ         ND        
  2    327 Gallagher, Joshua                O-West Harrison,         ND        
  3    332 Waite, Dennie                    O-Middletown, NJ         ND        
  4    331 Swern, Steven                    O-Audubon, NJ            ND        
  5    329 Martin, Devin                    O-Williamstown,          ND        
  6    330 Strickland, Christopher          O-Burlington, NJ         ND        
  7    326 Colello, Benjamin                O-Sudbury, MA            ND        
  8    328 Langdon, Connor                  O-Manorville, NY         ND        
 
Event 1  Decathlon: #3 Men Shot Put (17)
===============================================================================
           Name                         Age Team              Seed Mark           
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1    317 Barborek, Decker                 HS-Fairfax, VA           ND        
  2    321 Jallow, Philippe                 HS-Livingston, N         ND        
  3    318 Colbert, Andrew                  HS-Freehold, NJ          ND        
  4    323 Schenk, Simon                    HS-Princeton, NJ         ND        
  5    322 Miles, Sean                      HS-Collingswood,         ND        
  6    324 Soya, Raymond                    HS-Shrewsbury, N         ND        
  7    325 Wilcox, Scott                    HS-Potomac Falls         ND        
  8    319 Errichetti, Noah                 HS-Hazlet, NJ            ND        
  9    320 Hunt, Adam                       HS-Haddon Townsh         ND        
Flight 2  Finals
  1    332 Waite, Dennie                    O-Middletown, NJ         ND        
  2    328 Langdon, Connor                  O-Manorville, NY         ND        
  3    331 Swern, Steven                    O-Audubon, NJ            ND        
  4    330 Strickland, Christopher          O-Burlington, NJ         ND        
  5    329 Martin, Devin                    O-Williamstown,          ND        
  6    327 Gallagher, Joshua                O-West Harrison,         ND        
  7    326 Colello, Benjamin                O-Sudbury, MA            ND        
  8    333 Jennetta, Michael                M-Brigantine, NJ         ND        
 
Event 1  Decathlon: #4 Men High Jump (17)
===============================================================================
           Name                         Age Team              Seed Mark           
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1    333 Jennetta, Michael                M-Brigantine, NJ         NH        
  2    319 Errichetti, Noah                 HS-Hazlet, NJ            NH        
  3    323 Schenk, Simon                    HS-Princeton, NJ         NH        
  4    332 Waite, Dennie                    O-Middletown, NJ         NH        
  5    322 Miles, Sean                      HS-Collingswood,         NH        
  6    327 Gallagher, Joshua                O-West Harrison,         NH        
  7    317 Barborek, Decker                 HS-Fairfax, VA           NH        
  8    320 Hunt, Adam                       HS-Haddon Townsh         NH        
  9    321 Jallow, Philippe                 HS-Livingston, N         NH        
 10    325 Wilcox, Scott                    HS-Potomac Falls         NH        
 11    329 Martin, Devin                    O-Williamstown,          NH        
 12    330 Strickland, Christopher          O-Burlington, NJ         NH        
 13    324 Soya, Raymond                    HS-Shrewsbury, N         NH        
 14    326 Colello, Benjamin                O-Sudbury, MA            NH        
 15    331 Swern, Steven                    O-Audubon, NJ            NH        
 16    318 Colbert, Andrew                  HS-Freehold, NJ          NH        
 17    328 Langdon, Connor                  O-Manorville, NY         NH        
 
Event 1  Decathlon: #5 Men 400 Meter Dash (17)
===============================================================================
           Name                         Age Team                   Seed           
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  2    328 Langdon, Connor                  O-Manorville, NY         NT        
  3    324 Soya, Raymond                    HS-Shrewsbury, N         NT        
  4    332 Waite, Dennie                    O-Middletown, NJ         NT        
  5    329 Martin, Devin                    O-Williamstown,          NT        
Section 2  Timed Finals
  2    317 Barborek, Decker                 HS-Fairfax, VA           NT        
  3    326 Colello, Benjamin                O-Sudbury, MA            NT        
  4    331 Swern, Steven                    O-Audubon, NJ            NT        
  5    330 Strickland, Christopher          O-Burlington, NJ         NT        
Section 3  Timed Finals
  2    321 Jallow, Philippe                 HS-Livingston, N         NT        
  3    318 Colbert, Andrew                  HS-Freehold, NJ          NT        
  4    325 Wilcox, Scott                    HS-Potomac Falls         NT        
  5    319 Errichetti, Noah                 HS-Hazlet, NJ            NT        
Section 4  Timed Finals
  1    333 Jennetta, Michael                M-Brigantine, NJ         NT        
  2    327 Gallagher, Joshua                O-West Harrison,         NT        
  3    323 Schenk, Simon                    HS-Princeton, NJ         NT        
  4    322 Miles, Sean                      HS-Collingswood,         NT        
  5    320 Hunt, Adam                       HS-Haddon Townsh         NT        
 
Event 1  Decathlon: #6 Men 110 Meter Hurdles (17)
===============================================================================
           Name                         Age Team                   Seed           
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  2    328 Langdon, Connor                  O-Manorville, NY         NT        
  3    326 Colello, Benjamin                O-Sudbury, MA            NT        
  4    331 Swern, Steven                    O-Audubon, NJ            NT        
  5    329 Martin, Devin                    O-Williamstown,          NT        
Section 2  Timed Finals
  2    332 Waite, Dennie                    O-Middletown, NJ         NT        
  3    327 Gallagher, Joshua                O-West Harrison,         NT        
  4    330 Strickland, Christopher          O-Burlington, NJ         NT        
Section 3  Timed Finals
  2    321 Jallow, Philippe                 HS-Livingston, N         NT        
  3    317 Barborek, Decker                 HS-Fairfax, VA           NT        
  4    324 Soya, Raymond                    HS-Shrewsbury, N         NT        
Section 4  Timed Finals
  2    322 Miles, Sean                      HS-Collingswood,         NT        
  3    323 Schenk, Simon                    HS-Princeton, NJ         NT        
  4    325 Wilcox, Scott                    HS-Potomac Falls         NT        
Section 5  Timed Finals
  2    320 Hunt, Adam                       HS-Haddon Townsh         NT        
  3    319 Errichetti, Noah                 HS-Hazlet, NJ            NT        
  4    318 Colbert, Andrew                  HS-Freehold, NJ          NT        
Section 6  Timed Finals
  3    333 Jennetta, Michael                M-Brigantine, NJ         NT        
 
Event 1  Decathlon: #7 Men Discus Throw (17)
===============================================================================
           Name                         Age Team              Seed Mark           
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1    318 Colbert, Andrew                  HS-Freehold, NJ          ND        
  2    323 Schenk, Simon                    HS-Princeton, NJ         ND        
  3    317 Barborek, Decker                 HS-Fairfax, VA           ND        
  4    321 Jallow, Philippe                 HS-Livingston, N         ND        
  5    322 Miles, Sean                      HS-Collingswood,         ND        
  6    319 Errichetti, Noah                 HS-Hazlet, NJ            ND        
  7    324 Soya, Raymond                    HS-Shrewsbury, N         ND        
  8    325 Wilcox, Scott                    HS-Potomac Falls         ND        
  9    320 Hunt, Adam                       HS-Haddon Townsh         ND        
Flight 2  Finals
  1    332 Waite, Dennie                    O-Middletown, NJ         ND        
  2    330 Strickland, Christopher          O-Burlington, NJ         ND        
  3    328 Langdon, Connor                  O-Manorville, NY         ND        
  4    331 Swern, Steven                    O-Audubon, NJ            ND        
  5    329 Martin, Devin                    O-Williamstown,          ND        
  6    327 Gallagher, Joshua                O-West Harrison,         ND        
  7    326 Colello, Benjamin                O-Sudbury, MA            ND        
  8    333 Jennetta, Michael                M-Brigantine, NJ         ND        
 
Event 1  Decathlon: #8 Men Pole Vault (17)
===============================================================================
           Name                         Age Team              Seed Mark           
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1    325 Wilcox, Scott                    HS-Potomac Falls         NH        
  2    319 Errichetti, Noah                 HS-Hazlet, NJ            NH        
  3    333 Jennetta, Michael                M-Brigantine, NJ         NH        
  4    327 Gallagher, Joshua                O-West Harrison,         NH        
  5    332 Waite, Dennie                    O-Middletown, NJ         NH        
  6    329 Martin, Devin                    O-Williamstown,          NH        
  7    320 Hunt, Adam                       HS-Haddon Townsh         NH        
  8    331 Swern, Steven                    O-Audubon, NJ            NH        
  9    321 Jallow, Philippe                 HS-Livingston, N         NH        
 10    330 Strickland, Christopher          O-Burlington, NJ         NH        
 11    318 Colbert, Andrew                  HS-Freehold, NJ          NH        
 12    324 Soya, Raymond                    HS-Shrewsbury, N         NH        
 13    322 Miles, Sean                      HS-Collingswood,         NH        
 14    323 Schenk, Simon                    HS-Princeton, NJ         NH        
 15    328 Langdon, Connor                  O-Manorville, NY         NH        
 16    326 Colello, Benjamin                O-Sudbury, MA            NH        
 17    317 Barborek, Decker                 HS-Fairfax, VA           NH        
 
Event 1  Decathlon: #9 Men Javelin Throw
===============================================================================
           Name                         Age Team              Seed Mark           
===============================================================================
 --      0 No entries for this event                                           
 
Event 1  Decathlon: #10 Men 1500 Meter Run (17)
===============================================================================
           Name                         Age Team                   Seed           
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1    326 Colello, Benjamin                O-Sudbury, MA            NT        
  2    327 Gallagher, Joshua                O-West Harrison,         NT        
  3    328 Langdon, Connor                  O-Manorville, NY         NT        
  4    329 Martin, Devin                    O-Williamstown,          NT        
  5    330 Strickland, Christopher          O-Burlington, NJ         NT        
  6    331 Swern, Steven                    O-Audubon, NJ            NT        
  7    332 Waite, Dennie                    O-Middletown, NJ         NT        
  8    333 Jennetta, Michael                M-Brigantine, NJ         NT        
Section 2  Timed Finals
  1    317 Barborek, Decker                 HS-Fairfax, VA           NT        
  2    318 Colbert, Andrew                  HS-Freehold, NJ          NT        
  3    319 Errichetti, Noah                 HS-Hazlet, NJ            NT        
  4    320 Hunt, Adam                       HS-Haddon Townsh         NT        
  5    321 Jallow, Philippe                 HS-Livingston, N         NT        
  6    322 Miles, Sean                      HS-Collingswood,         NT        
  7    323 Schenk, Simon                    HS-Princeton, NJ         NT        
  8    324 Soya, Raymond                    HS-Shrewsbury, N         NT        
  9    325 Wilcox, Scott                    HS-Potomac Falls         NT        
 
Event 2  Heptathlon: #1 Women 100 Meter Hurdles (18)
===============================================================================
           Name                         Age Team                   Seed           
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  2    315 Kelsey, Lewis                    O-Middletown, NJ         NT        
  3    311 Gabby, Paulina-Hamill            HS-Bloomfield To         NT        
  4    313 Bryanna, Craig                   O-Millville, NJ          NT        
  5    334 Figueroa, Hannah                 HS-Woodcliff Lak         NT        
Section 2  Timed Finals
  2    309 Adia, Palmer                     HS-Brooklyn, NY          NT        
  3    308 Heather, Meadows                 HS-Waterford, MI         NT        
  4    314 Kari, DiTonno                    O-Livingston, NJ         NT        
  5    301 Tas, Bele                        HS-Jersey City,          NT        
Section 3  Timed Finals
  1    316 Michelle, Watson                 O-Roselle, NJ            NT        
  2    306 Tara, Higgins                    HS-Media, PA             NT        
  3    310 Janeé, Patterson                 HS-Brooklyn, NY          NT        
  4    304 Rachel, Drill                    HS-Livingston, N         NT        
  5    335 Parr, Rachel                     HS-Audubon, NJ           NT        
Section 4  Timed Finals
  1    303 Emily, Dolan                     HS-Summit, NJ            NT        
  2    307 Staci, Jett                      HS-Lumberton, NJ         NT        
  3    305 Sophia, Fischer                  HS-Jersey City,          NT        
  4    312 Sophia, Yun                      HS-Freehold, NJ          NT        
  5    302 Alicia, Campbell                 HS-Jersey City,          NT        
 
Event 2  Heptathlon: #2 Women High Jump (18)
===============================================================================
           Name                         Age Team              Seed Mark           
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1    310 Janeé, Patterson                 HS-Brooklyn, NY          NH        
  2    301 Tas, Bele                        HS-Jersey City,          NH        
  3    304 Rachel, Drill                    HS-Livingston, N         NH        
  4    305 Sophia, Fischer                  HS-Jersey City,          NH        
  5    316 Michelle, Watson                 O-Roselle, NJ            NH        
  6    311 Gabby, Paulina-Hamill            HS-Bloomfield To         NH        
  7    306 Tara, Higgins                    HS-Media, PA             NH        
  8    307 Staci, Jett                      HS-Lumberton, NJ         NH        
  9    302 Alicia, Campbell                 HS-Jersey City,          NH        
 10    303 Emily, Dolan                     HS-Summit, NJ            NH        
 11    309 Adia, Palmer                     HS-Brooklyn, NY          NH        
 12    335 Parr, Rachel                     HS-Audubon, NJ           NH        
 13    314 Kari, DiTonno                    O-Livingston, NJ         NH        
 14    313 Bryanna, Craig                   O-Millville, NJ          NH        
 15    308 Heather, Meadows                 HS-Waterford, MI         NH        
 16    334 Figueroa, Hannah                 HS-Woodcliff Lak         NH        
 17    312 Sophia, Yun                      HS-Freehold, NJ          NH        
 18    315 Kelsey, Lewis                    O-Middletown, NJ         NH        
 
Event 2  Heptathlon: #3 Women Shot Put (18)
===============================================================================
           Name                         Age Team              Seed Mark           
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1    301 Tas, Bele                        HS-Jersey City,          ND        
  2    305 Sophia, Fischer                  HS-Jersey City,          ND        
  3    310 Janeé, Patterson                 HS-Brooklyn, NY          ND        
  4    312 Sophia, Yun                      HS-Freehold, NJ          ND        
  5    304 Rachel, Drill                    HS-Livingston, N         ND        
  6    311 Gabby, Paulina-Hamill            HS-Bloomfield To         ND        
  7    308 Heather, Meadows                 HS-Waterford, MI         ND        
  8    306 Tara, Higgins                    HS-Media, PA             ND        
  9    334 Figueroa, Hannah                 HS-Woodcliff Lak         ND        
Flight 2  Finals
  1    316 Michelle, Watson                 O-Roselle, NJ            ND        
  2    309 Adia, Palmer                     HS-Brooklyn, NY          ND        
  3    315 Kelsey, Lewis                    O-Middletown, NJ         ND        
  4    313 Bryanna, Craig                   O-Millville, NJ          ND        
  5    314 Kari, DiTonno                    O-Livingston, NJ         ND        
  6    335 Parr, Rachel                     HS-Audubon, NJ           ND        
  7    303 Emily, Dolan                     HS-Summit, NJ            ND        
  8    302 Alicia, Campbell                 HS-Jersey City,          ND        
  9    307 Staci, Jett                      HS-Lumberton, NJ         ND        
 
Event 2  Heptathlon: #4 Women 200 Meter Dash (18)
===============================================================================
           Name                         Age Team                   Seed           
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  2    309 Adia, Palmer                     HS-Brooklyn, NY          NT        
  3    335 Parr, Rachel                     HS-Audubon, NJ           NT        
  4    306 Tara, Higgins                    HS-Media, PA             NT        
  5    308 Heather, Meadows                 HS-Waterford, MI         NT        
Section 2  Timed Finals
  2    313 Bryanna, Craig                   O-Millville, NJ          NT        
  3    334 Figueroa, Hannah                 HS-Woodcliff Lak         NT        
  4    314 Kari, DiTonno                    O-Livingston, NJ         NT        
  5    311 Gabby, Paulina-Hamill            HS-Bloomfield To         NT        
Section 3  Timed Finals
  2    316 Michelle, Watson                 O-Roselle, NJ            NT        
  3    304 Rachel, Drill                    HS-Livingston, N         NT        
  4    303 Emily, Dolan                     HS-Summit, NJ            NT        
  5    305 Sophia, Fischer                  HS-Jersey City,          NT        
  6    307 Staci, Jett                      HS-Lumberton, NJ         NT        
Section 4  Timed Finals
  2    312 Sophia, Yun                      HS-Freehold, NJ          NT        
  3    310 Janeé, Patterson                 HS-Brooklyn, NY          NT        
  4    315 Kelsey, Lewis                    O-Middletown, NJ         NT        
  5    301 Tas, Bele                        HS-Jersey City,          NT        
  6    302 Alicia, Campbell                 HS-Jersey City,          NT        
 
Event 2  Heptathlon: #5 Women Long Jump (18)
===============================================================================
           Name                         Age Team              Seed Mark           
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1    316 Michelle, Watson                 O-Roselle, NJ            ND        
  2    304 Rachel, Drill                    HS-Livingston, N         ND        
  3    334 Figueroa, Hannah                 HS-Woodcliff Lak         ND        
  4    310 Janeé, Patterson                 HS-Brooklyn, NY          ND        
  5    311 Gabby, Paulina-Hamill            HS-Bloomfield To         ND        
  6    309 Adia, Palmer                     HS-Brooklyn, NY          ND        
  7    313 Bryanna, Craig                   O-Millville, NJ          ND        
  8    315 Kelsey, Lewis                    O-Middletown, NJ         ND        
  9    314 Kari, DiTonno                    O-Livingston, NJ         ND        
Flight 2  Finals
  1    312 Sophia, Yun                      HS-Freehold, NJ          ND        
  2    303 Emily, Dolan                     HS-Summit, NJ            ND        
  3    335 Parr, Rachel                     HS-Audubon, NJ           ND        
  4    307 Staci, Jett                      HS-Lumberton, NJ         ND        
  5    302 Alicia, Campbell                 HS-Jersey City,          ND        
  6    305 Sophia, Fischer                  HS-Jersey City,          ND        
  7    306 Tara, Higgins                    HS-Media, PA             ND        
  8    308 Heather, Meadows                 HS-Waterford, MI         ND        
  9    301 Tas, Bele                        HS-Jersey City,          ND        
 
Event 2  Heptathlon: #6 Women Javelin Throw (18)
===============================================================================
           Name                         Age Team              Seed Mark           
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1    309 Adia, Palmer                     HS-Brooklyn, NY          ND        
  2    310 Janeé, Patterson                 HS-Brooklyn, NY          ND        
  3    316 Michelle, Watson                 O-Roselle, NJ            ND        
  4    312 Sophia, Yun                      HS-Freehold, NJ          ND        
  5    334 Figueroa, Hannah                 HS-Woodcliff Lak         ND        
  6    301 Tas, Bele                        HS-Jersey City,          ND        
  7    308 Heather, Meadows                 HS-Waterford, MI         ND        
  8    302 Alicia, Campbell                 HS-Jersey City,          ND        
  9    304 Rachel, Drill                    HS-Livingston, N         ND        
Flight 2  Finals
  1    313 Bryanna, Craig                   O-Millville, NJ          ND        
  2    315 Kelsey, Lewis                    O-Middletown, NJ         ND        
  3    335 Parr, Rachel                     HS-Audubon, NJ           ND        
  4    307 Staci, Jett                      HS-Lumberton, NJ         ND        
  5    311 Gabby, Paulina-Hamill            HS-Bloomfield To         ND        
  6    305 Sophia, Fischer                  HS-Jersey City,          ND        
  7    314 Kari, DiTonno                    O-Livingston, NJ         ND        
  8    303 Emily, Dolan                     HS-Summit, NJ            ND        
  9    306 Tara, Higgins                    HS-Media, PA             ND        
 
Event 2  Heptathlon: #7 Women 800 Meter Run (18)
===============================================================================
           Name                         Age Team                   Seed           
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1    306 Tara, Higgins                    HS-Media, PA             NT        
  2    309 Adia, Palmer                     HS-Brooklyn, NY          NT        
  3    334 Figueroa, Hannah                 HS-Woodcliff Lak         NT        
  4    335 Parr, Rachel                     HS-Audubon, NJ           NT        
  5    311 Gabby, Paulina-Hamill            HS-Bloomfield To         NT        
  6    313 Bryanna, Craig                   O-Millville, NJ          NT        
  7    301 Tas, Bele                        HS-Jersey City,          NT        
  8    314 Kari, DiTonno                    O-Livingston, NJ         NT        
  9    304 Rachel, Drill                    HS-Livingston, N         NT        
 10    310 Janeé, Patterson                 HS-Brooklyn, NY          NT        
 11    307 Staci, Jett                      HS-Lumberton, NJ         NT        
 12    303 Emily, Dolan                     HS-Summit, NJ            NT        
 13    305 Sophia, Fischer                  HS-Jersey City,          NT        
 14    308 Heather, Meadows                 HS-Waterford, MI         NT        
 15    302 Alicia, Campbell                 HS-Jersey City,          NT        
 16    312 Sophia, Yun                      HS-Freehold, NJ          NT        
 17    315 Kelsey, Lewis                    O-Middletown, NJ         NT        
 18    316 Michelle, Watson                 O-Roselle, NJ            NT