5/7– Salem County Championships Performance Lists

Licensed to Tomahawk Timing - Contractor License
                                        HY-TEK's Meet Manager 5/6/2019 09:36 PM
                     Salem County Championships - 5/8/2019                     
                                 Pennsville HS                                 
                               Performance List                                
 
Event 1  Girls 400 Meter Hurdles
===============================================================================
           Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1      6 Chomo, Amy                       A P Schalick        1:12.67 
  2      7 Cullis, Nicole                   A P Schalick        1:19.92 
  3     14 Jackson, Leigha                  A P Schalick        1:07.45 
  4     29 Armstead, Syria                  Penns Grove         1:15.83 
  5     31 Calhoun, Ariannon                Penns Grove         1:14.50 
  6     43 Roman, NeAsia                    Penns Grove         1:10.57 
  7     55 Burchfield, Taylor               Pennsville          1:19.14 
  8     67 Johnston, Hanna                  Pennsville          1:11.20 
  9     70 Smith, Arianna                   Pennsville          1:02.76 
 10     76 Anthony, Ke'Asia                 Salem HS                 NT 
 11     78 Boggs, Emma                      Salem HS            1:14.60 
 12     94 Briseno, Isabella                Woodstown HS             NT 
 13    118 Norman, India                    Woodstown HS        1:04.61 
 
Event 2  Boys 400 Meter Hurdles
===============================================================================
           Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1    126 Carrasco, Cesar                  A P Schalick             NT 
  2    136 Manson, Levi                     A P Schalick        1:00.32 
  3    139 McGuire, Greg                    A P Schalick          59.39 
  4    151 Ellis, Issiah                    Penns Grove         1:02.76 
  5    157 Norman, Darien                   Penns Grove         1:09.41 
  6    174 Marts, Alec                      Pennsville          1:00.80 
  7    181 Bagby, Corey                     Salem HS                 NT 
  8    190 Holden, Glen                     Salem HS                 NT 
  9    201 Street, Kacirr                   Salem HS            1:02.57 
 10    207 Baldwin, Miguel                  Woodstown HS             NT 
 11    222 Mondragon, Allan                 Woodstown HS             NT 
 12    226 Seals, Xavier                    Woodstown HS             NT 
 13    227 Shockley, Jamir                  Woodstown HS          56.05 
 14    231 Turner, John                     Woodstown HS             NT 
 15    233 Walton, Ryan                     Woodstown HS        1:00.83 
 
Event 3  Girls 100 Meter Dash
===============================================================================
           Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1      2 Bell, Ralazha                    A P Schalick          13.50 
  2      3 Brown, Jada                      A P Schalick          13.90 
  3     10 Eberl, Ahnika                    A P Schalick          14.46 
  4     14 Jackson, Leigha                  A P Schalick          13.33 
  5     21 McCall, Lauren                   A P Schalick          13.39 
  6     33 Chardon, Karla                   Penns Grove           13.04 
  7     34 Cheeks, RaeNyshia                Penns Grove           12.97 
  8     44 Roy, Shamarie                    Penns Grove              NT 
  9     50 Torres, Joceyln                  Penns Grove           14.80 
 10     51 Trader, Giamanni                 Penns Grove              NT 
 11     57 Cooksey, Hannah                  Pennsville            13.80 
 12     68 Newton, Nia                      Pennsville            14.30 
 13     69 Samuels, Kaitlyn                 Pennsville            12.60 
 14     76 Anthony, Ke'Asia                 Salem HS                 NT 
 15     80 Cooper, Eunique                  Salem HS                 NT 
 16     85 Johnson, Ka'Nijha                Salem HS              14.10 
 17     87 Moore, Ivana                     Salem HS                 NT 
 18     92 Thomas, Matijah                  Salem HS              13.20 
 19     96 Brown, Nigera                    Woodstown HS          13.91 
 20    102 Gibson, Leah                     Woodstown HS          12.99 
 21    107 Johnson, Aniya                   Woodstown HS          13.87 
 22    109 Kugler, Reece                    Woodstown HS             NT 
 
Event 4  Boys 100 Meter Dash
===============================================================================
           Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1    130 Encarnation, Kyle                A P Schalick          12.57 
  2    136 Manson, Levi                     A P Schalick          11.50 
  3    141 Murray, Tallen                   A P Schalick          12.50 
  4    143 Palmer, Jyheim                   A P Schalick          12.72 
  5    146 Spann, Javon                     A P Schalick          11.50 
  6    147 White, Matthew                   A P Schalick          11.10 
  7    152 Gilliam, Jymir                   Penns Grove           12.13 
  8    162 Scott, Makhi                     Penns Grove           11.86 
  9    170 Gurnovich, Jonathan              Pennsville            11.30 
 10    171 Jones, Nathan                    Pennsville            11.70 
 11    172 Locke, Gavin                     Pennsville            12.90 
 12    175 McDade, Sean                     Pennsville            12.20 
 13    177 Ruiz, Ethan                      Pennsville            12.10 
 14    181 Bagby, Corey                     Salem HS                 NT 
 15    183 Bundy, Da'Shon                   Salem HS              11.84 
 16    184 Bundy, Jamael                    Salem HS                 NT 
 17    190 Holden, Glen                     Salem HS                 NT 
 18    203 Turner, Derrick                  Salem HS              11.37 
 19    207 Baldwin, Miguel                  Woodstown HS          11.90 
 20    221 King, Nysheim                    Woodstown HS          11.40 
 21    225 Robinson, Wayne                  Woodstown HS          11.96 
 22    228 Stewart, Alexander               Woodstown HS          11.92 
 23    232 Walls, Marqui                    Woodstown HS          11.20 
 
Event 5  Girls 1600 Meter Run
===============================================================================
           Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1      9 DuBois, Madison                  A P Schalick        5:45.55 
  2     12 Gerstenbacher, Chloe             A P Schalick        5:40.77 
  3     13 Heaton, Autumn                   A P Schalick             NT 
  4     17 LaMarra, Mia                     A P Schalick             NT 
  5     24 Puglia, Marleigh                 A P Schalick        5:27.56 
  6     25 Smith, Julia                     A P Schalick        5:22.22 
  7     35 Dominquez, Melissa               Penns Grove              NT 
  8     48 Sontay, Jessica                  Penns Grove         6:19.87 
  9     49 Taylor, Kaylise                  Penns Grove              NT 
 10     52 Vichi, Yalitza                   Penns Grove         5:48.29 
 11     58 Cuff, Jacqueline                 Pennsville          5:50.33 
 12     59 Cuff, Julie                      Pennsville          5:54.00 
 13     65 Humphreys, Courtney              Pennsville          5:46.00 
 14     75 Abrams, Alaysia                  Salem HS                 NT 
 15     79 Collier, Jessica                 Salem HS                 NT 
 16     91 Sayers, Emilee                   Salem HS                 NT 
 17    100 Fulmer, Riley                    Woodstown HS             NT 
 18    111 Lammersen, Ava                   Woodstown HS             NT 
 19    117 Monahon, Olivia                  Woodstown HS        5:58.34 
 20    123 Williams, Caitlin                Woodstown HS             NT 
 
Event 6  Boys 1600 Meter Run
===============================================================================
           Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1    129 Durham, Gage                     A P Schalick        5:45.00 
  2    132 Green, Connor                    A P Schalick             NT 
  3    133 Hoppe, Brady                     A P Schalick             NT 
  4    139 McGuire, Greg                    A P Schalick        4:32.25 
  5    140 Miller, Jonathan                 A P Schalick        4:54.88 
  6    149 DeRenzo, Mitchell                Penns Grove              NT 
  7    155 Michaca, Mario                   Penns Grove              NT 
  8    161 Schmid, Jonathan                 Penns Grove              NT 
  9    166 Beals, Derrek                    Pennsville          5:29.42 
 10    167 Blohm, Cole                      Pennsville          5:25.00 
 11    168 Cahill, Cole                     Pennsville          5:30.00 
 12    178 Schmid, Jacob                    Pennsville          4:51.00 
 13    180 Wyshinski, Dan                   Pennsville          4:44.09 
 14    185 Buzby, Trevor                    Salem HS                 NT 
 15    188 Finney, Jonathan                 Salem HS                 NT 
 16    192 Irvine, Patrick                  Salem HS            5:12.90 
 17    198 Roy, Collin                      Salem HS                 NT 
 18    200 Smick, Bryce                     Salem HS            5:39.91 
 19    215 Guerrero, George                 Woodstown HS        5:07.66 
 20    216 Guerrero, Mike                   Woodstown HS        5:07.96 
 21    223 Powell, Daniel                   Woodstown HS        5:05.08 
 22    224 Read, William                    Woodstown HS        5:36.87 
 23    226 Seals, Xavier                    Woodstown HS        4:27.59 
 24    229 Tighe, Nicholas                  Woodstown HS        5:26.24 
 
Event 7  Girls 400 Meter Dash
===============================================================================
           Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1      4 Camardo, Alyssa                  A P Schalick             NT 
  2      6 Chomo, Amy                       A P Schalick        1:04.89 
  3     11 Furbush, Tia                     A P Schalick        1:07.03 
  4     14 Jackson, Leigha                  A P Schalick        1:01.16 
  5     17 LaMarra, Mia                     A P Schalick             NT 
  6     21 McCall, Lauren                   A P Schalick        1:01.37 
  7     29 Armstead, Syria                  Penns Grove              NT 
  8     36 Horace, Ja'Shanti                Penns Grove         1:00.07 
  9     38 Justice, Tynisha                 Penns Grove              NT 
 10     43 Roman, NeAsia                    Penns Grove         1:03.83 
 11     46 Simmens, Jasmine                 Penns Grove              NT 
 12     69 Samuels, Kaitlyn                 Pennsville          1:02.30 
 13     70 Smith, Arianna                   Pennsville            55.67 
 14     78 Boggs, Emma                      Salem HS                 NT 
 15     80 Cooper, Eunique                  Salem HS                 NT 
 16     85 Johnson, Ka'Nijha                Salem HS                 NT 
 17     87 Moore, Ivana                     Salem HS                 NT 
 18     92 Thomas, Matijah                  Salem HS                 NT 
 19     93 Biegen, Ndinelgo                 Woodstown HS        1:05.29 
 20     99 Convery-Johnson, Alison          Woodstown HS             NT 
 21    111 Lammersen, Ava                   Woodstown HS        1:03.55 
 
Event 8  Boys 400 Meter Dash
===============================================================================
           Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1    125 Brown, Kaleb                     A P Schalick          56.00 
  2    126 Carrasco, Cesar                  A P Schalick          54.00 
  3    136 Manson, Levi                     A P Schalick          53.00 
  4    146 Spann, Javon                     A P Schalick          52.39 
  5    151 Ellis, Issiah                    Penns Grove              NT 
  6    158 Ortiz, Saijzhan                  Penns Grove              NT 
  7    161 Schmid, Jonathan                 Penns Grove              NT 
  8    163 Smith, Christian                 Penns Grove              NT 
  9    173 Manorowitz, Zachary              Pennsville            52.70 
 10    175 McDade, Sean                     Pennsville            54.70 
 11    177 Ruiz, Ethan                      Pennsville            55.70 
 12    191 Holden, Glenn                    Salem HS                 NT 
 13    195 Morris, Tahj' Ere                Salem HS                 NT 
 14    201 Street, Kacirr                   Salem HS              52.79 
 15    210 Baus, James                      Woodstown HS          59.51 
 16    215 Guerrero, George                 Woodstown HS          53.27 
 17    225 Robinson, Wayne                  Woodstown HS          52.65 
 18    227 Shockley, Jamir                  Woodstown HS          50.51 
 19    233 Walton, Ryan                     Woodstown HS          52.71 
 20    234 Wickersham, Ryder                Woodstown HS             NT 
 
Event 9  Girls 100 Meter Hurdles
===============================================================================
           Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1      1 Aviles, Deja                     A P Schalick          18.94 
  2      3 Brown, Jada                      A P Schalick             NT 
  3     10 Eberl, Ahnika                    A P Schalick          19.21 
  4     14 Jackson, Leigha                  A P Schalick             NT 
  5     29 Armstead, Syria                  Penns Grove              NT 
  6     30 Brewer, Nakiya                   Penns Grove           17.91 
  7     31 Calhoun, Ariannon                Penns Grove           19.55 
  8     39 Miller, Trinity                  Penns Grove              NT 
  9     42 Robinson, Arianna                Penns Grove              NT 
 10     67 Johnston, Hanna                  Pennsville            18.67 
 11     70 Smith, Arianna                   Pennsville            14.64 
 12     72 Widger, Ashlynn                  Pennsville            17.44 
 13     78 Boggs, Emma                      Salem HS                 NT 
 14     86 Johnson, Saige                   Salem HS                 NT 
 15     89 Moore, Lonyae                    Salem HS                 NT 
 16     92 Thomas, Matijah                  Salem HS                 NT 
 17     95 Briseno, Sophie                  Woodstown HS          21.21 
 18     96 Brown, Nigera                    Woodstown HS             NT 
 19    110 Kurpis, Isabella                 Woodstown HS          20.45 
 20    116 Mistichelli, Olivia              Woodstown HS          19.85 
 21    118 Norman, India                    Woodstown HS          15.10 
 
Event 10  Boys 110 Meter Hurdles
===============================================================================
           Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1    126 Carrasco, Cesar                  A P Schalick          18.00 
  2    130 Encarnation, Kyle                A P Schalick          16.70 
  3    136 Manson, Levi                     A P Schalick          16.81 
  4    146 Spann, Javon                     A P Schalick          16.20 
  5    151 Ellis, Issiah                    Penns Grove           17.78 
  6    157 Norman, Darien                   Penns Grove           20.78 
  7    160 Rivera-Cortes, Edwin             Penns Grove              NT 
  8    174 Marts, Alec                      Pennsville            17.30 
  9    181 Bagby, Corey                     Salem HS                 NT 
 10    186 Cooper, Marshon                  Salem HS                 NT 
 11    201 Street, Kacirr                   Salem HS                 NT 
 12    207 Baldwin, Miguel                  Woodstown HS          19.44 
 13    210 Baus, James                      Woodstown HS             NT 
 14    222 Mondragon, Allan                 Woodstown HS          21.21 
 15    227 Shockley, Jamir                  Woodstown HS          15.50 
 16    231 Turner, John                     Woodstown HS          23.04 
 
Event 11  Girls 800 Meter Run
===============================================================================
           Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1      6 Chomo, Amy                       A P Schalick        2:24.65 
  2      9 DuBois, Madison                  A P Schalick        2:37.81 
  3     12 Gerstenbacher, Chloe             A P Schalick        2:25.32 
  4     17 LaMarra, Mia                     A P Schalick             NT 
  5     25 Smith, Julia                     A P Schalick        2:29.68 
  6     27 Trexler, Ava                     A P Schalick        2:31.70 
  7     35 Dominquez, Melissa               Penns Grove              NT 
  8     43 Roman, NeAsia                    Penns Grove              NT 
  9     48 Sontay, Jessica                  Penns Grove         2:51.65 
 10     49 Taylor, Kaylise                  Penns Grove              NT 
 11     52 Vichi, Yalitza                   Penns Grove         2:40.15 
 12     55 Burchfield, Taylor               Pennsville          2:37.00 
 13     58 Cuff, Jacqueline                 Pennsville          2:44.00 
 14     65 Humphreys, Courtney              Pennsville          2:29.00 
 15     67 Johnston, Hanna                  Pennsville          2:35.00 
 16     77 Asturrizaga, Amaya               Salem HS                 NT 
 17     78 Boggs, Emma                      Salem HS            2:37.70 
 18     79 Collier, Jessica                 Salem HS                 NT 
 19     97 Caunitis, Emilija                Woodstown HS             NT 
 20    105 Heathwaite, Abigayle             Woodstown HS             NT 
 21    106 Hunt, Madeline                   Woodstown HS        2:34.58 
 22    111 Lammersen, Ava                   Woodstown HS        2:33.50 
 23    118 Norman, India                    Woodstown HS             NT 
 24    123 Williams, Caitlin                Woodstown HS             NT 
 
Event 12  Boys 800 Meter Run
===============================================================================
           Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1    125 Brown, Kaleb                     A P Schalick        2:17.00 
  2    131 Feliciano, David                 A P Schalick        2:07.09 
  3    132 Green, Connor                    A P Schalick             NT 
  4    133 Hoppe, Brady                     A P Schalick             NT 
  5    139 McGuire, Greg                    A P Schalick        2:00.31 
  6    140 Miller, Jonathan                 A P Schalick        2:05.50 
  7    155 Michaca, Mario                   Penns Grove              NT 
  8    161 Schmid, Jonathan                 Penns Grove              NT 
  9    163 Smith, Christian                 Penns Grove              NT 
 10    166 Beals, Derrek                    Pennsville          2:20.00 
 11    167 Blohm, Cole                      Pennsville          2:17.30 
 12    168 Cahill, Cole                     Pennsville          2:20.00 
 13    178 Schmid, Jacob                    Pennsville          2:06.00 
 14    180 Wyshinski, Dan                   Pennsville          2:08.00 
 15    185 Buzby, Trevor                    Salem HS                 NT 
 16    191 Holden, Glenn                    Salem HS                 NT 
 17    202 Surran, Micah                    Salem HS                 NT 
 18    215 Guerrero, George                 Woodstown HS        2:10.50 
 19    223 Powell, Daniel                   Woodstown HS        2:18.34 
 20    224 Read, William                    Woodstown HS        2:22.15 
 21    226 Seals, Xavier                    Woodstown HS        2:02.51 
 22    233 Walton, Ryan                     Woodstown HS        2:05.36 
 23    234 Wickersham, Ryder                Woodstown HS        2:12.60 
 
Event 13  Girls 200 Meter Dash
===============================================================================
           Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1      3 Brown, Jada                      A P Schalick          29.25 
  2      7 Cullis, Nicole                   A P Schalick          31.74 
  3     10 Eberl, Ahnika                    A P Schalick          29.06 
  4     11 Furbush, Tia                     A P Schalick             NT 
  5     14 Jackson, Leigha                  A P Schalick          27.01 
  6     21 McCall, Lauren                   A P Schalick          26.89 
  7     29 Armstead, Syria                  Penns Grove           29.21 
  8     33 Chardon, Karla                   Penns Grove           27.72 
  9     34 Cheeks, RaeNyshia                Penns Grove           27.29 
 10     36 Horace, Ja'Shanti                Penns Grove           27.33 
 11     43 Roman, NeAsia                    Penns Grove              NT 
 12     51 Trader, Giamanni                 Penns Grove              NT 
 13     57 Cooksey, Hannah                  Pennsville            28.25 
 14     68 Newton, Nia                      Pennsville            31.10 
 15     69 Samuels, Kaitlyn                 Pennsville            26.90 
 16     80 Cooper, Eunique                  Salem HS              30.35 
 17     85 Johnson, Ka'Nijha                Salem HS              28.78 
 18     87 Moore, Ivana                     Salem HS                 NT 
 19     92 Thomas, Matijah                  Salem HS              27.50 
 20    102 Gibson, Leah                     Woodstown HS          27.82 
 21    112 Lodge, Molly                     Woodstown HS             NT 
 22    118 Norman, India                    Woodstown HS          25.94 
 
Event 14  Boys 200 Meter Dash
===============================================================================
           Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1    130 Encarnation, Kyle                A P Schalick          24.00 
  2    135 Lawson, Shane                    A P Schalick             NT 
  3    136 Manson, Levi                     A P Schalick             NT 
  4    143 Palmer, Jyheim                   A P Schalick             NT 
  5    146 Spann, Javon                     A P Schalick          23.50 
  6    147 White, Matthew                   A P Schalick          23.30 
  7    151 Ellis, Issiah                    Penns Grove              NT 
  8    152 Gilliam, Jymir                   Penns Grove           24.68 
  9    162 Scott, Makhi                     Penns Grove           23.42 
 10    170 Gurnovich, Jonathan              Pennsville            23.40 
 11    171 Jones, Nathan                    Pennsville            24.50 
 12    172 Locke, Gavin                     Pennsville            26.50 
 13    173 Manorowitz, Zachary              Pennsville            22.70 
 14    175 McDade, Sean                     Pennsville            25.17 
 15    177 Ruiz, Ethan                      Pennsville            25.50 
 16    183 Bundy, Da'Shon                   Salem HS                 NT 
 17    184 Bundy, Jamael                    Salem HS                 NT 
 18    186 Cooper, Marshon                  Salem HS                 NT 
 19    201 Street, Kacirr                   Salem HS              24.40 
 20    203 Turner, Derrick                  Salem HS                 NT 
 21    213 Cook, Logan                      Woodstown HS          25.73 
 22    221 King, Nysheim                    Woodstown HS          23.90 
 23    225 Robinson, Wayne                  Woodstown HS          24.30 
 24    227 Shockley, Jamir                  Woodstown HS          23.00 
 25    228 Stewart, Alexander               Woodstown HS          23.90 
 26    232 Walls, Marqui                    Woodstown HS          23.10 
 
Event 15  Girls 3200 Meter Run
===============================================================================
           Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1      9 DuBois, Madison                  A P Schalick             NT 
  2     12 Gerstenbacher, Chloe             A P Schalick             NT 
  3     13 Heaton, Autumn                   A P Schalick       13:22.41 
  4     17 LaMarra, Mia                     A P Schalick       12:30.62 
  5     24 Puglia, Marleigh                 A P Schalick       11:51.26 
  6     25 Smith, Julia                     A P Schalick       12:12.91 
  7     58 Cuff, Jacqueline                 Pennsville         14:08.73 
  8     59 Cuff, Julie                      Pennsville         12:50.56 
  9     65 Humphreys, Courtney              Pennsville         14:22.97 
 10     98 Chasten, Natalie                 Woodstown HS             NT 
 11    100 Fulmer, Riley                    Woodstown HS             NT 
 12    103 Grant, Lauren                    Woodstown HS       14:26.27 
 13    117 Monahon, Olivia                  Woodstown HS       12:41.93 
 
Event 16  Boys 3200 Meter Run
===============================================================================
           Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
  1    129 Durham, Gage                     A P Schalick       12:23.40 
  2    133 Hoppe, Brady                     A P Schalick             NT 
  3    139 McGuire, Greg                    A P Schalick             NT 
  4    140 Miller, Jonathan                 A P Schalick       11:06.30 
  5    145 Smith, Nicholas                  A P Schalick             NT 
  6    149 DeRenzo, Mitchell                Penns Grove              NT 
  7    155 Michaca, Mario                   Penns Grove        11:34.59 
  8    166 Beals, Derrek                    Pennsville         12:01.50 
  9    167 Blohm, Cole                      Pennsville         12:00.00 
 10    168 Cahill, Cole                     Pennsville         12:00.00 
 11    178 Schmid, Jacob                    Pennsville         10:30.00 
 12    180 Wyshinski, Dan                   Pennsville          9:56.47 
 13    188 Finney, Jonathan                 Salem HS                 NT 
 14    192 Irvine, Patrick                  Salem HS           11:14.37 
 15    200 Smick, Bryce                     Salem HS                 NT 
 16    215 Guerrero, George                 Woodstown HS       11:42.56 
 17    216 Guerrero, Mike                   Woodstown HS             NT 
 18    223 Powell, Daniel                   Woodstown HS       10:56.78 
 19    226 Seals, Xavier                    Woodstown HS       10:06.14 
 20    230 Tighe, Noah                      Woodstown HS       13:33.84 
 21    235 Zoppina, Tristan                 Woodstown HS       12:40.05 
 
Event 17  Girls 4x400 Meter Relay
===============================================================================
     School                                                  Seed           
===============================================================================
  1  A P Schalick HS  'A'                                 4:13.62 
     1) #6 Chomo, Amy                   2) #7 Cullis, Nicole              
     3) #11 Furbush, Tia                4) #12 Gerstenbacher, Chloe       
     5) #14 Jackson, Leigha             6) #17 LaMarra, Mia               
     7) #21 McCall, Lauren              8) #25 Smith, Julia               
  2  Penns Grove HS  'A'                                  5:05.01 
     1) #29 Armstead, Syria             2) #32 Calhoun, Brianna           
     3) #34 Cheeks, RaeNyshia           4) #36 Horace, Ja'Shanti          
     5) #43 Roman, NeAsia               6) #49 Taylor, Kaylise            
  3  Pennsville  HS  'A'                                  4:06.39 
     1) #65 Humphreys, Courtney         2) #67 Johnston, Hanna            
     3) #70 Smith, Arianna              4) #69 Samuels, Kaitlyn           
     5) #55 Burchfield, Taylor          6) #57 Cooksey, Hannah            
  4  Salem HS  'A'                                             NT 
     1) #78 Boggs, Emma                 2) #80 Cooper, Eunique            
     3) #85 Johnson, Ka'Nijha           4) #92 Thomas, Matijah            
     5) #76 Anthony, Ke'Asia            6) #87 Moore, Ivana               
  5  Woodstown HS  'A'                                    4:25.62 
     1) #93 Biegen, Ndinelgo            2) #99 Convery-Johnson, Alison    
     3) #106 Hunt, Madeline             4) #111 Lammersen, Ava            
     5) #112 Lodge, Molly               6) #118 Norman, India             
 
Event 18  Boys 4x400 Meter Relay
===============================================================================
     School                                                  Seed           
===============================================================================
  1  A P Schalick HS  'A'                                 3:31.56 
     1) #126 Carrasco, Cesar            2) #130 Encarnation, Kyle         
     3) #131 Feliciano, David           4) #136 Manson, Levi              
     5) #139 McGuire, Greg              6) #140 Miller, Jonathan          
     7) #146 Spann, Javon               8)                                
  2  Penns Grove HS  'A'                                       NT 
     1) #151 Ellis, Issiah              2) #152 Gilliam, Jymir            
     3) #155 Michaca, Mario             4) #157 Norman, Darien            
     5) #161 Schmid, Jonathan           6) #163 Smith, Christian          
     7) #156 Murray, Logan              8)                                
  3  Pennsville  HS  'A'                                  3:50.00 
     1) #167 Blohm, Cole                2) #170 Gurnovich, Jonathan       
     3) #171 Jones, Nathan              4) #173 Manorowitz, Zachary       
     5) #174 Marts, Alec                6) #175 McDade, Sean              
     7) #177 Ruiz, Ethan                8) #178 Schmid, Jacob             
  4  Salem HS  'A'                                             NT 
     1) #184 Bundy, Jamael              2) #181 Bagby, Corey              
     3) #190 Holden, Glen               4) #203 Turner, Derrick           
     5) #185 Buzby, Trevor              6) #192 Irvine, Patrick           
  5  Woodstown HS  'A'                                    3:28.99 
     1) #215 Guerrero, George           2) #219 Husser, Tyreek            
     3) #221 King, Nysheim              4) #225 Robinson, Wayne           
     5) #226 Seals, Xavier              6) #227 Shockley, Jamir           
     7) #233 Walton, Ryan               8) #234 Wickersham, Ryder         
 
Event 19  Girls High Jump
===============================================================================
           Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1      2 Bell, Ralazha                    A P Schalick        4-11.75 
  2      3 Brown, Jada                      A P Schalick             NH 
  3     10 Eberl, Ahnika                    A P Schalick        4-00.00 
  4     11 Furbush, Tia                     A P Schalick             NH 
  5     26 Smith, Megan                     A P Schalick             NH 
  6     54 Bubeck, Rachel                   Pennsville          4-00.00 
  7     62 Fithian, Arwen                   Pennsville          4-10.00 
  8     63 Freas, Madison                   Pennsville          4-10.00 
  9     83 Hill, Cherish                    Salem HS                 NH 
 10     89 Moore, Lonyae                    Salem HS                 NH 
 11    102 Gibson, Leah                     Woodstown HS        4-04.00 
 12    105 Heathwaite, Abigayle             Woodstown HS             NH 
 13    106 Hunt, Madeline                   Woodstown HS        4-06.00 
 14    107 Johnson, Aniya                   Woodstown HS        4-08.00 
 15    112 Lodge, Molly                     Woodstown HS        4-02.00 
 16    114 Melle, Madeline                  Woodstown HS             NH 
 
Event 20  Boys High Jump
===============================================================================
           Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1    128 Cruz, Pedro                      A P Schalick             NH 
  2    136 Manson, Levi                     A P Schalick        5-10.00 
  3    143 Palmer, Jyheim                   A P Schalick             NH 
  4    146 Spann, Javon                     A P Schalick             NH 
  5    147 White, Matthew                   A P Schalick        5-04.00 
  6    152 Gilliam, Jymir                   Penns Grove         5-00.00 
  7    158 Ortiz, Saijzhan                  Penns Grove              NH 
  8    162 Scott, Makhi                     Penns Grove         5-08.00 
  9    171 Jones, Nathan                    Pennsville          5-06.00 
 10    173 Manorowitz, Zachary              Pennsville          5-06.00 
 11    183 Bundy, Da'Shon                   Salem HS                 NH 
 12    185 Buzby, Trevor                    Salem HS                 NH 
 13    196 Morrison, Ty'kerron              Salem HS            5-02.00 
 14    218 Hill, Kyree                      Woodstown HS        5-08.00 
 15    219 Husser, Tyreek                   Woodstown HS        5-08.00 
 16    220 Jones, Marc                      Woodstown HS             NH 
 17    228 Stewart, Alexander               Woodstown HS             NH 
 
Event 21  Girls Pole Vault
===============================================================================
           Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1      1 Aviles, Deja                     A P Schalick        8-00.00 
  2      3 Brown, Jada                      A P Schalick        7-00.00 
  3     19 Little, Sarah                    A P Schalick        7-06.00 
  4     22 Nelson, Hailey                   A P Schalick        6-00.00 
  5     45 Rudderrow, Teagan                Penns Grove              NH 
  6     73 Wood, Callie                     Pennsville               NH 
  7    101 Gallatig, Kate                   Woodstown HS        8-00.00 
  8    103 Grant, Lauren                    Woodstown HS             NH 
  9    106 Hunt, Madeline                   Woodstown HS        9-06.00 
 
Event 22  Boys Pole Vault
===============================================================================
           Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1    124 Arthur, Nick                     A P Schalick        8-06.00 
  2    129 Durham, Gage                     A P Schalick        9-00.00 
  3    140 Miller, Jonathan                 A P Schalick       11-00.00 
  4    155 Michaca, Mario                   Penns Grove              NH 
  5    170 Gurnovich, Jonathan              Pennsville          9-06.00 
  6    172 Locke, Gavin                     Pennsville          8-00.00 
  7    174 Marts, Alec                      Pennsville          9-00.00 
  8    208 Batten, Connor                   Woodstown HS             NH 
  9    213 Cook, Logan                      Woodstown HS             NH 
 
Event 23  Girls Long Jump
===============================================================================
           Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1      1 Aviles, Deja                     A P Schalick       15-11.00 
  2     11 Furbush, Tia                     A P Schalick       16-03.75 
  3     15 Kennedy, Mya                     A P Schalick             ND 
  4     20 Massop, Kortney                  A P Schalick       13-09.25 
  5     30 Brewer, Nakiya                   Penns Grove        15-09.50 
  6     33 Chardon, Karla                   Penns Grove        14-05.00 
  7     46 Simmens, Jasmine                 Penns Grove              ND 
  8     47 Simmons, Nicole                  Penns Grove        15-05.50 
  9     50 Torres, Joceyln                  Penns Grove              ND 
 10     54 Bubeck, Rachel                   Pennsville         11-06.00 
 11     67 Johnston, Hanna                  Pennsville         14-08.00 
 12     70 Smith, Arianna                   Pennsville         17-06.00 
 13     74 Wood, Ryane                      Pennsville         11-07.75 
 14     85 Johnson, Ka'Nijha                Salem HS           12-02.00 
 15     89 Moore, Lonyae                    Salem HS           11-11.00 
 16     92 Thomas, Matijah                  Salem HS           16-09.50 
 17     93 Biegen, Ndinelgo                 Woodstown HS       14-06.00 
 18     96 Brown, Nigera                    Woodstown HS             ND 
 19    102 Gibson, Leah                     Woodstown HS       14-09.00 
 20    107 Johnson, Aniya                   Woodstown HS       15-07.25 
 21    118 Norman, India                    Woodstown HS             ND 
 
Event 24  Boys Long Jump
===============================================================================
           Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1    126 Carrasco, Cesar                  A P Schalick       18-01.50 
  2    135 Lawson, Shane                    A P Schalick             ND 
  3    143 Palmer, Jyheim                   A P Schalick       17-07.50 
  4    146 Spann, Javon                     A P Schalick       20-02.00 
  5    147 White, Matthew                   A P Schalick       19-01.50 
  6    159 Ransome, Torvon                  Penns Grove        20-03.75 
  7    162 Scott, Makhi                     Penns Grove        20-05.50 
  8    170 Gurnovich, Jonathan              Pennsville         18-04.00 
  9    171 Jones, Nathan                    Pennsville         17-08.00 
 10    173 Manorowitz, Zachary              Pennsville         21-00.00 
 11    184 Bundy, Jamael                    Salem HS                 ND 
 12    190 Holden, Glen                     Salem HS                 ND 
 13    194 Michel, Isaiah                   Salem HS           17-00.75 
 14    196 Morrison, Ty'kerron              Salem HS           18-08.75 
 15    205 Washington, Jordan               Salem HS                 ND 
 16    218 Hill, Kyree                      Woodstown HS       18-00.00 
 17    219 Husser, Tyreek                   Woodstown HS       18-09.50 
 18    220 Jones, Marc                      Woodstown HS       17-02.00 
 19    228 Stewart, Alexander               Woodstown HS       19-06.50 
 
Event 25  Girls Triple Jump
===============================================================================
           Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1      1 Aviles, Deja                     A P Schalick       29-07.00 
  2     11 Furbush, Tia                     A P Schalick       35-00.75 
  3     15 Kennedy, Mya                     A P Schalick       28-06.00 
  4     20 Massop, Kortney                  A P Schalick       28-10.25 
  5     46 Simmens, Jasmine                 Penns Grove              ND 
  6     47 Simmons, Nicole                  Penns Grove        32-04.50 
  7     65 Humphreys, Courtney              Pennsville         30-03.75 
  8     67 Johnston, Hanna                  Pennsville         32-04.50 
  9     74 Wood, Ryane                      Pennsville         25-08.25 
 10     93 Biegen, Ndinelgo                 Woodstown HS       31-04.25 
 11    106 Hunt, Madeline                   Woodstown HS       35-02.75 
 12    112 Lodge, Molly                     Woodstown HS       29-05.25 
 13    116 Mistichelli, Olivia              Woodstown HS             ND 
 
Event 26  Boys Triple Jump
===============================================================================
           Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1    126 Carrasco, Cesar                  A P Schalick       43-05.00 
  2    128 Cruz, Pedro                      A P Schalick       34-08.50 
  3    143 Palmer, Jyheim                   A P Schalick       33-09.50 
  4    146 Spann, Javon                     A P Schalick       45-02.50 
  5    152 Gilliam, Jymir                   Penns Grove              ND 
  6    158 Ortiz, Saijzhan                  Penns Grove              ND 
  7    159 Ransome, Torvon                  Penns Grove        41-02.75 
  8    171 Jones, Nathan                    Pennsville         36-00.00 
  9    173 Manorowitz, Zachary              Pennsville         43-02.25 
 10    186 Cooper, Marshon                  Salem HS           39-07.00 
 11    202 Surran, Micah                    Salem HS           32-11.00 
 12    213 Cook, Logan                      Woodstown HS       36-03.25 
 13    218 Hill, Kyree                      Woodstown HS       39-10.25 
 14    219 Husser, Tyreek                   Woodstown HS       40-10.50 
 15    220 Jones, Marc                      Woodstown HS       38-02.00 
 16    228 Stewart, Alexander               Woodstown HS             ND 
 
Event 27  Girls Discus Throw
===============================================================================
           Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1      2 Bell, Ralazha                    A P Schalick          85-02 
  2     16 Kolbe, Phoebe                    A P Schalick             ND 
  3     18 LaRock, Nadyne                   A P Schalick          81-04 
  4     20 Massop, Kortney                  A P Schalick          72-11 
  5     26 Smith, Megan                     A P Schalick          78-09 
  6     28 White, Damia                     A P Schalick          63-00 
  7     41 Ransome, Makiah                  Penns Grove           80-07 
  8     42 Robinson, Arianna                Penns Grove           48-03 
  9     53 Bell, Heather                    Pennsville            46-02 
 10     56 Chew, Hunter                     Pennsville            52-00 
 11     61 Dyer, Crystal                    Pennsville            76-00 
 12     64 Goss, Cathryn                    Pennsville            64-00 
 13     78 Boggs, Emma                      Salem HS              54-09 
 14     81 Dowe-Moorer, Ta'Kyah             Salem HS              94-02 
 15     84 Johnson, Helena                  Salem HS                 ND 
 16    104 Hantho, Annika                   Woodstown HS         106-04 
 17    108 Knorr, Kara                      Woodstown HS          82-10 
 18    113 Marini, Alexis                   Woodstown HS          92-02 
 19    121 Santiago, Carmen                 Woodstown HS          88-07 
 
Event 28  Boys Discus Throw
===============================================================================
           Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1    127 Carter, Mekhi                    A P Schalick          84-02 
  2    134 Koomson, Joseph                  A P Schalick         105-04 
  3    138 McCoy, Lester                    A P Schalick          94-02 
  4    142 Nobles, Niyel                    A P Schalick          98-00 
  5    148 Brown, Tyreke                    Penns Grove              ND 
  6    150 DiTeodoro, Michael               Penns Grove              ND 
  7    154 Lira, Miguel                     Penns Grove           81-09 
  8    158 Ortiz, Saijzhan                  Penns Grove           78-04 
  9    164 Alexander, Logan                 Pennsville           104-09 
 10    165 Beals, Dalton                    Pennsville            96-01 
 11    169 Fordham, Cole                    Pennsville            60-00 
 12    176 Redd Jr, Ronell                  Pennsville            73-09 
 13    189 Grusemeyer, Jacob                Salem HS                 ND 
 14    193 Johnson, Joshus                  Salem HS              70-01 
 15    199 Sanders, Darius                  Salem HS                 ND 
 16    208 Batten, Connor                   Woodstown HS         102-08 
 17    209 Batten, Hunter                   Woodstown HS         109-11 
 18    211 Brock, Anthony                   Woodstown HS             ND 
 19    212 Brown, Torien                    Woodstown HS          99-09 
 20    217 Haines, Justin                   Woodstown HS          74-08 
 
Event 29  Girls Javelin Throw
===============================================================================
           Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1      5 Chomo, Abigail                   A P Schalick          91-06 
  2      8 Del Rossi, Brianna               A P Schalick          94-07 
  3     18 LaRock, Nadyne                   A P Schalick             ND 
  4     19 Little, Sarah                    A P Schalick          67-06 
  5     22 Nelson, Hailey                   A P Schalick          85-05 
  6     33 Chardon, Karla                   Penns Grove          102-05 
  7     42 Robinson, Arianna                Penns Grove           77-11 
  8     60 Dorsey, Paige                    Pennsville            74-04 
  9     66 Isaac, Jenna                     Pennsville            82-03 
 10     71 Welch, Corrine                   Pennsville            72-05 
 11     77 Asturrizaga, Amaya               Salem HS              88-07 
 12     82 Eaddy, Diamond                   Salem HS              73-05 
 13     88 Moore, Lonnia                    Salem HS                 ND 
 14     89 Moore, Lonyae                    Salem HS                 ND 
 15    100 Fulmer, Riley                    Woodstown HS          80-02 
 16    104 Hantho, Annika                   Woodstown HS          85-10 
 17    108 Knorr, Kara                      Woodstown HS         103-05 
 18    119 Polo, Anaya                      Woodstown HS          87-06 
 
Event 30  Boys Javelin Throw
===============================================================================
           Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1    130 Encarnation, Kyle                A P Schalick         146-06 
  2    137 McCann, Patrick                  A P Schalick         165-01 
  3    144 Robinson, Evan                   A P Schalick         111-03 
  4    150 DiTeodoro, Michael               Penns Grove              ND 
  5    151 Ellis, Issiah                    Penns Grove              ND 
  6    154 Lira, Miguel                     Penns Grove              ND 
  7    158 Ortiz, Saijzhan                  Penns Grove              ND 
  8    165 Beals, Dalton                    Pennsville           105-00 
  9    169 Fordham, Cole                    Pennsville           100-00 
 10    171 Jones, Nathan                    Pennsville            72-00 
 11    175 McDade, Sean                     Pennsville           125-07 
 12    179 Shain, Axel                      Pennsville           112-00 
 13    182 Bagby, Kevin                     Salem HS             105-02 
 14    183 Bundy, Da'Shon                   Salem HS                 ND 
 15    187 Evans, Noah                      Salem HS                 ND 
 16    204 Viggiano, Blake                  Salem HS             100-02 
 17    206 Wright, Jayden                   Salem HS             109-00 
 18    208 Batten, Connor                   Woodstown HS         141-06 
 19    209 Batten, Hunter                   Woodstown HS         136-04 
 20    211 Brock, Anthony                   Woodstown HS             ND 
 21    212 Brown, Torien                    Woodstown HS         134-04 
 22    214 Gates, Trevor                    Woodstown HS             ND 
 23    217 Haines, Justin                   Woodstown HS          84-08 
 
Event 31  Girls Shot Put
===============================================================================
           Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1      2 Bell, Ralazha                    A P Schalick       38-09.25 
  2     18 LaRock, Nadyne                   A P Schalick             ND 
  3     23 Powell, Aaliyah                  A P Schalick             ND 
  4     26 Smith, Megan                     A P Schalick       31-03.25 
  5     28 White, Damia                     A P Schalick       26-11.50 
  6     37 Justice, Elyana                  Penns Grove              ND 
  7     40 Pasternak, Morgan                Penns Grove        20-10.50 
  8     42 Robinson, Arianna                Penns Grove        19-11.00 
  9     53 Bell, Heather                    Pennsville         21-06.00 
 10     61 Dyer, Crystal                    Pennsville         24-11.50 
 11     64 Goss, Cathryn                    Pennsville         18-01.00 
 12     84 Johnson, Helena                  Salem HS           30-02.00 
 13     88 Moore, Lonnia                    Salem HS           26-02.50 
 14     90 Nichols, Akeyia                  Salem HS           29-00.25 
 15    108 Knorr, Kara                      Woodstown HS       33-03.00 
 16    113 Marini, Alexis                   Woodstown HS       30-04.00 
 17    115 Minter, Dasani                   Woodstown HS             ND 
 18    120 Rivera, Nivea                    Woodstown HS       32-10.00 
 19    122 Villegas, Isabella               Woodstown HS             ND 
 
Event 32  Boys Shot Put
===============================================================================
           Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1    127 Carter, Mekhi                    A P Schalick             ND 
  2    134 Koomson, Joseph                  A P Schalick       36-07.00 
  3    137 McCann, Patrick                  A P Schalick       37-01.25 
  4    142 Nobles, Niyel                    A P Schalick             ND 
  5    148 Brown, Tyreke                    Penns Grove        44-03.75 
  6    150 DiTeodoro, Michael               Penns Grove              ND 
  7    153 Hill, Nehemiah                   Penns Grove              ND 
  8    154 Lira, Miguel                     Penns Grove              ND 
  9    164 Alexander, Logan                 Pennsville         40-03.50 
 10    165 Beals, Dalton                    Pennsville         36-00.00 
 11    169 Fordham, Cole                    Pennsville         29-00.00 
 12    176 Redd Jr, Ronell                  Pennsville         28-06.00 
 13    186 Cooper, Marshon                  Salem HS                 ND 
 14    193 Johnson, Joshus                  Salem HS           43-02.00 
 15    197 Rogers, Dahmir                   Salem HS           30-10.00 
 16    206 Wright, Jayden                   Salem HS           33-07.50 
 17    208 Batten, Connor                   Woodstown HS       35-10.00 
 18    209 Batten, Hunter                   Woodstown HS       33-01.00 
 19    212 Brown, Torien                    Woodstown HS       39-02.00 
 20    214 Gates, Trevor                    Woodstown HS       25-00.00 
 21    217 Haines, Justin                   Woodstown HS       29-06.00 
Advertisements